Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) bl4ze


bl4ze
veterán

HK post 2-3 napja down, nem lehet trackelni. Monnyonle :(

Sorry, postal server is down at this time. Please check later

.:. bl4ze .:.

(#48002) atee_13


atee_13
őstag

Üdv, mindenkinek!

Múlthéten a pandáról rendeltem egy telefont, eltelt egy hét érdeklődtem és azt mondták szerintük még egy hét és tudják küldeni.

Első rendelésem a pandáról, szerintetek mennyire kell fenntartással kezelni ezt az időt, azért a paypal refaund-ból nem akarok kicsúszni, meddig érdemes várni velük?

(#48003) Laza... válasza atee_13 (#48002) üzenetére


Laza...
addikt

Én meg azt mondom, hogy lehet hogy igazat mondtak, lehet hogy nem

Never give up!

(#48004) Laza...


Laza...
addikt

Azért tud a DHL meg a kicsi kínai is ha akar :)) :C

Never give up!

(#48005) gban válasza molvany (#47994) üzenetére


gban
Közösségépítő

És a többiről mit modasz / többiek?
Szokás odaírni ha feladta?
Szokás azonnal értékelni, mint vevőt, ahogy fizettem?

Postázást nem vállalok.

(#48006) beg válasza atee_13 (#48002) üzenetére


beg
veterán

Magyarán 3 hét és talán elküldik. Aztán meg kerek szemmel néz mindenki, hogy miért van a panda a nem ajánlott (csak időmilliomosoknak) kategóriában.

Majd akkor hidd el, ha már élni fog a TN szám. A PP-on meg a 44. napon ráérsz biztonsági dispute-ot nyitni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#48007) takkert válasza Zeki (#47973) üzenetére


takkert
tag

melyik webshop ajánlott?

(#48008) Laza... válasza takkert (#48007) üzenetére


Laza...
addikt

Idézet: "Ahol van."

Ha ezt megtaláltad, majd megmondjuk jó hely-e

Never give up!

(#48009) molvany válasza gban (#48005) üzenetére


molvany
senior tag

Az Ebay - on ha vásárolsz ( gondolom PayPal fizetés volt ) az eladók nagy többsége azonnal értékel.
Továbbá az is a gyakori( ha 100% - ban nem is , de közeli ) hogy az Ebay felületen jelzik a küldést. Természetesen ekkor az Ebay automatikusan küld egy értesítést erröl.
Pl. én szombaton vásároltam, értékelt azonnal, vasárnap jött a küldésröl az értesítés, ma meghozta a postás ( ez Németországon belül történt ).

WhatsApp :+491737182060

(#48010) Timre válasza Dyingsoul (#47923) üzenetére


Timre
csendes tag

Szia.
Én még mindig azt mondom, hogy az a TN szám nem a te csomagod.
A kínai másik TN adott neked.
Meg fogod kapni majd valamikor. Lehet sima levélként jön majd.
Amit a postás aláírat veled ott nincs cím. Csak TN szám.
A postán a gépben is csak a TN számot látják. Kinyomtatják a listát és azt viszi a postás.
A cím a csomagon van.
Most kérdeztem rá a postás kisasszony ismerősömre.
És azt mondta így van.
Tehát téged a kínai szopat!

JIAYU G4S/L

(#48011) atee_13 válasza beg (#48006) üzenetére


atee_13
őstag

Hmm, nem túl jó, eddig tmallról rendeltem ott 3-4 nap és volt csomagszám, a vámbiztosítás miatt választottam a pandát és nagy naivan azt, hittem itt is hasonlóan megy majd a dolog és eladtam a telefonom gondoltam azt a 3-4 hetet kihúzom valami gagyival addig, azért 2 hónap nem lenne kevés.

(#48012) takkert válasza Laza... (#48008) üzenetére


takkert
tag

antelife vagy coolicool

(#48013) Laza... válasza takkert (#48012) üzenetére


Laza...
addikt

A hangyásokkal sok bajom volt, a coolicoolt nem ismerem

Never give up!

(#48014) takkert válasza Laza... (#48013) üzenetére


takkert
tag

akkor mit ajánlanál aminek van európai raktára

(#48015) Laza... válasza takkert (#48014) üzenetére


Laza...
addikt

Minidealt, nem nagyon lehet velük bakot lőni

Never give up!

(#48016) takkert válasza Laza... (#48015) üzenetére


takkert
tag

náluk nincs esetleg tinydeal

(#48017) takkert válasza Laza... (#48015) üzenetére


takkert
tag

umi zero akarok venni

(#48018) Laza... válasza takkert (#48017) üzenetére


Laza...
addikt

This phone is presell now
It will be in stock on November 30th.

Azaz Kínában lesz akkor, az EU raktárban meg tuti nem lesz addigra. Ebből logikázva sehol sem igen lesz, vagy rendelsz Kínából DHL-el és akkor lesz Karácsonyra, vagy majd csak jövőre lesz belőle valami

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#48019) ksandor


ksandor
csendes tag

Én is kezdek aggódni, ma telefonon beszéltem a postával, 3-5 nap szokott lenni az átfutási idő, mondta a hölgy, ha csütörtökig nm változik az állapot, keressem Őket.

2014-11-11 01:49 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014-11-07 01:30 Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-11-05 14:34 Célországba elküldve / Item sent abroad

(#48020) Dyingsoul válasza Timre (#48010) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ha a TN szám nem jó akkor miért az én nevemet írták alá ismeretlen kézbesítők?

Még mindig nem értem miért gondolod ezt, ha a tn szám nem az enyém lenne akkor a postás a kezébe vett csomagon egy másik nevet és címet látott volna és azt írták volna oda nem pedig az enyémet.

Magyarázd már meg nekem mit keresne az én nevem egy másik csomag aláírásán? És miért mondta volna a postás, h az én pontos címemre kézbesítette mikor nem?

De tovább megyek: a postán mutattam a TN-t is mind a 3 alkalommal mikor bementem leellenőrizték. azt nem tudom milyen adatokat látnak ott de kiderült volna ha rossz a tn szám mert akkor nem az én nevem lett volna az átvételi lapon (gyakorinak közel sem mondható a nevem).

Nem értem miért rugózol ezen amin már rég túlléptünk javaslom olvasd el még egyszer a hosszabb hszemet mert csak ugyanazt tudnám leírni...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#48021) RVR400


RVR400
veterán

Nah a tinydeal is "akciózik" ám rendesen. 2 telefon vásrlása esetén a második féláron van. Van erre külön listájuk, amin a 90 dolláros teló most 120, tehát, ha eddig vettél 2 db-ot 180 USD-ért, akkor most is megveheted annyiért.

(#48022) bl4ze válasza Dyingsoul (#48020) üzenetére


bl4ze
veterán

Szerintem is a te TN-ed, másik dolog érdemes-e 4000 HUF-ért feljelentést tenni, stb.

.:. bl4ze .:.

(#48023) kurtuzov válasza Timre (#48010) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ez valahol ijesztő (az egész rendszerben sehol senki nem tudja kinek megy valójában a motyó és milyen címre, csak a tn szám szerepel minden adatbázisban)

és milyen jó is ( adatvédelem, nem tárolja sehol senki, hogy kinek a nevére hány darab xxl szögecses vibrátor csomagolású termék érkezett).

Ha elveszett a csomag, akkor hogy bizonyítom, hogy nem egy kamu TN számom van, hanem tényleg az én nevem, címem szerepelt a csomagon?

(#48024) Laza... válasza RVR400 (#48021) üzenetére


Laza...
addikt

A vásárlók mennyi %-a tudatos vásárló? Ha nem működne, akkor nem csinálnák.

Never give up!

(#48025) beg válasza kurtuzov (#48023) üzenetére


beg
veterán

A feladónál elvileg kell lennie egy nyomtatott vagy egy elektronikus dokumentumnak, amin szerepel a TN és a neved/címed. Elvesztés esetén a feladónak kell kerestetnie, majd őt kárpótolják (elvileg). Téged meg a PayPal.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#48026) Zeki válasza Laza... (#48018) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont!

(#48027) meazza21 válasza takkert (#48017) üzenetére


meazza21
csendes tag

Szia. Hol nézted ki? és miért UMIT?

(#48028) meazza21 válasza takkert (#48017) üzenetére


meazza21
csendes tag

:))

[ Szerkesztve ]

(#48029) beg válasza meazza21 (#48028) üzenetére


beg
veterán

5 perc áll a rendelkezésedre, hogy szerkessz egy hozzászólást. Nem kell kétpercenként egy új.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#48030) Tika79


Tika79
tag

xiaomi 16000mAh powerbank
Mióta van? Csak én voltam vakegér... :U

mondjuk ez tetszik a legjobban... :D

Nem a nehéz idők tesznek olyanná, amilyen vagy, csupán feltárják, milyen is vagy valójában!

(#48031) Dominó85 válasza Tika79 (#48030) üzenetére


Dominó85
veterán

Nemrég jelent meg, majd lenyomja a 10400-as árát remélhetőleg. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#48032) takkert válasza meazza21 (#48027) üzenetére


takkert
tag

mert megtetszett az umi zero, miért?

(#48033) meazza21 válasza takkert (#48032) üzenetére


meazza21
csendes tag

Éppen azért kérdem mert ilyet akarok rendelni. Leírtak alapján elég jó készüléknek mondható, kérdés hogy vissza adja-e ezeket élőben is. Honnan rendelnéd? A minideal-en van eus raktárba 150$. Azt mennyi idő alatt kapom meg ha ma megrendelem? Ha ezt mai árfolyamon rendelem kb 40.000Huf. Ha ezt máshol venném mennyi vám ill. áfa menne rá ha DHL-el rendelném?

[ Szerkesztve ]

(#48034) A.Market.hu


A.Market.hu
tag

Sziasztok ismeri valaki a : http://www.ideaphonehk.com Nevű oldalt ?
Megbízható ?

[ Szerkesztve ]

Minden napra van egy.....

(#48035) Laza... válasza meazza21 (#48033) üzenetére


Laza...
addikt

+ költség az ÁFA (+27%), ha DHL akkor a DHL +ára, ha lassú posta akkor +1500ft kezelési ktsg

Trainers: ennyit tudunk róluk

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#48036) lovi27


lovi27
addikt

Megkérdeztem az általam linkelt eladót a Fedex kedvezménnyel kapcsolatban. Itt a válasza:
"Duty depends on your custom, we cannot control.
So FedEX shipping not including duty and vat."

Szóval, én tudtam rosszul és nem jár automatikusan a kedvezmény minden szállításhoz. Tehát, csak körültekintően a Fedex-el!

(#48037) DJ Diablo válasza ksandor (#48019) üzenetére


DJ Diablo
tag

Nekem 11.10 volt a megérkezés dátuma. Tegnap kaptam sms-t. Szerintem nyugodtan küldheted a papirokat. (Ha telót vagy ilyesmit rendeltél) Nem NL post véletlen?

(#48038) A.Market.hu válasza Laza... (#48035) üzenetére


A.Market.hu
tag

Én nem látom egyik listában sem őket .
Az oldal egy az egyben minideal .
A minidealt rendszeresen használom , ezt a másikat még nem , ezért kérdezem .

Minden napra van egy.....

(#48039) Laza... válasza A.Market.hu (#48038) üzenetére


Laza...
addikt

Azért nem látsz semmit, mert 0 találat van. A tapasztalat is ugyan ennyi: 0 (nulla)

(#48040) Dominó85 lehet félreérthető volt, de én magára a szállítási ktsg-re írtam, hogy + összeg. DHL (majdnem) sehol nincs ingyen

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#48040) Dominó85 válasza Laza... (#48035) üzenetére


Dominó85
veterán

Ha a DHL-nél feltünteted hogy nélküle (DHL szállítási díj) mennyi volt a telefon/tablet ára, akkor csak azután (telefon/tablet) kell ÁFA-t fizetned. Végre egy normális futárszolgálat, ami nemet mond a dupla adóztatásra, ugyanis a DHL felára az adott ország ÁFA-jának mértékével emelt (DHL-től tudom). ;)

* Péter - 06302461862 *

(#48041) keram2009 válasza ksandor (#48019) üzenetére


keram2009
tag

Sztem bőven lehet még várnod arra csomagra! Egyik ismerősöm a postán dolgozik és mondta a megnövekedett nemzetközi forgalom miatt 2 hetes csúszásban van a postai beérkezés és kézbesítés között! És a legrosszabb az egészben, hogy hegyekben állnak a csomagok a fináncok meg kedvükre kotornak közöttük és nyitogatnak + állítólag fokozott ellenőrzés van NAV részéről a reptéren úh HURRÁ

(#48042) kippi86


kippi86
tag

popkind.com tapasztalat:
7 rendelésből:
3 megérkezett rendben
2 sosem érkezett meg (tn nélküli)
2 eltérő cuccot küldtek az egyik ráadásul hibás
A reklamációra pedig nagyon húzzák a szájukat

(#48043) beg válasza kippi86 (#48042) üzenetére


beg
veterán

Nem véletlenül nem rendel onnan a kutya sem ;]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#48044) RVR400 válasza Dominó85 (#48040) üzenetére


RVR400
veterán

Mert a telefont nettó áron rendeled a webshopból? Ráadásul a postánál is az utóbbi időben szállítási díj nélkül sázmolják az ÁFA-t.

(#48045) kippi86 válasza beg (#48043) üzenetére


kippi86
tag

jogos :D most már én se fogok.

(#48046) bl4ze


bl4ze
veterán

Döbbenet, hogy a HongKong post már több mint két napja ezt tolja : Sorry, postal server is down at this time. Please check later

.:. bl4ze .:.

(#48047) meazza21 válasza takkert (#48032) üzenetére


meazza21
csendes tag

Itt van olaszba DHL-el küldi. http://www.ebay.co.uk/itm/UMI-C1-Quad-Core-1-3GHz-Android-4-4-Smartphone-16GB-5-5-13-0MP-Handy-Schwarz-/271391778628?pt=DE_Handy_s&hash=item3f3035e744

[ Szerkesztve ]

(#48048) meazza21 válasza Laza... (#48004) üzenetére


meazza21
csendes tag

DE csak a DHL, ehhez semmi köze a kínainak. Ha fizetsz plusszba jön a csomag és nem 100 nap múlva.

(#48049) beg válasza meazza21 (#48048) üzenetére


beg
veterán

Szerintem tudja. Meg itt még jópáran ;) .

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#48050) Csabcy


Csabcy
tag

Helló!

Tegnap percre pontosan 3 CN Post csomagom ért az országba, egyet ma kihoztak, a másik kettőről semmi hír,
amit hoztak,az a TN alapján még vám elé sem volt állítva. Ez normális dolog?

üdv:

vcs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.