Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) zsiz válasza aytukabozs (#56500) üzenetére


zsiz
őstag

sorry, a PP topikot nem követem, még sose volt szükségem rá, hogy írjak oda :D

de ha jól értelmeztem, sok minden amúgy sem fog változni, legalábbis olyan ami érintene minket vásárláskor/fizetéskor, csak érdekességképpen feldobtam :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#56502) motrola válasza zsiz (#56501) üzenetére


motrola
aktív tag

Indulásakor külön cég volt a PP majd az eBay megvásárolta.
Nem sok jelentősége lesz a különválásnak.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#56503) akangels


akangels
tag

Üdv !

Az normális hogy banggood 2 külön számmal látta el a 3 cuccot amit rendeltem egyszerre ? :) így két külön csomagba is várjam ? :D de emailba pedig csak 1 rendelés szám van :D sorry első rendelésem :)

Köszi a választ ! :) :R

(#56504) beg válasza akangels (#56503) üzenetére


beg
veterán

Ha 2 TN számot kaptál, akkor az két csomag lesz. Vagy először valamit bénáztak és kaptál egy újat.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56505) k.kristof


k.kristof
őstag

Napelemet rendelt már valaki Kínából? Egyelőre csak nézelődök, ilyesmire gondoltam.

(#56506) akangels válasza beg (#56504) üzenetére


akangels
tag

Free shippingel kértem , és banggood nál a rendeléseimnél két egymás követő számot kapott a két rendelésem , de az emailba ami jött ott a nagyobb számú rendelés alá van véve az egész.

Miután PP levonta tnap a pénzt , utána van még vmi teendőm ? Rendelés státusz már processing

(#56507) spy14


spy14
tag

A svéd postát meddig analizálják a kedves vámosaink? 1db 18650 akku van benne és már lassan egy hete a vámon csücsül, kínai csomagok meg átjöttek 1 nap alatt a héten :(

(#56508) aytukabozs válasza spy14 (#56507) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nincs sok köze hozzá hogy se vagy cn...
Előbbi csomagod elé leraktak egy később érkezett csomaghalmot,
és a fifo az valami olyan amit a mi postásaink/vámosaink nem ismernek sajnos

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#56509) Liberator24


Liberator24
tag

Sziasztok!

Eu banggood-tól rendeltem egy Cubot S168-at, április 19-én adták fel. 6-8 nap szállítást írtak, de eddig még semmi. Mennyire kéne aggódnom? Követési számot nem adtak, csak azt látom hogy feladták.

(#56510) Dominó85


Dominó85
veterán

Angliai DHL milyen időket fut átlagban? Ténylegesen UK-ból jön a cucc, mielőtt bárki megkérdezné. :R

* Péter - 06302461862 *

(#56511) aytukabozs válasza Liberator24 (#56509) üzenetére


aytukabozs
addikt

Én már rájukírnék hogy mi a retek van.
(chaten, mailben, mindenhol)

(#56510) Dominó85
Ha Chigon, és ha nem változott a metódus
akkor előbb Sencsen>UK és csak aztán UK>HUN...:)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#56512) bl4ze válasza Dominó85 (#56510) üzenetére


bl4ze
veterán

Air : 1 munkanap
Economy Road : 3-4 munkanap

.:. bl4ze .:.

(#56513) Liberator24 válasza aytukabozs (#56511) üzenetére


Liberator24
tag

Most chateltem velük, egyeztettük a szállítási címet és stimmelt. Azt írták a helyi postán kérdezzem meg. Csak nem tudom követési szám nélkül mit tudnak mondani.

(#56514) bl4ze válasza Liberator24 (#56513) üzenetére


bl4ze
veterán

Semmit. Maximum ha letétben van, de arról e l v i l e g kéne kapnod értesítőt.

.:. bl4ze .:.

(#56515) aytukabozs válasza Liberator24 (#56513) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát annyit megér, én bemennék a postára és ha nem tudnak segíteni nyitnám is a dispute-ot a francba.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#56516) Liberator24 válasza aytukabozs (#56515) üzenetére


Liberator24
tag

Ebben a pillanatban jött meg, csak beszélni kellett róla. :DD Köszi a segítséget.

(#56517) GIJoe válasza Liberator24 (#56509) üzenetére


GIJoe
addikt

Nekem ma délelőtt érkezett meg, és 26. án délben rendeltem....

(#56518) aytukabozs válasza Liberator24 (#56516) üzenetére


aytukabozs
addikt

:C

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#56519) akangels


akangels
tag

Egyszerre rendeltem a dolgokat és az egyik shipped másik meg még feldolgozás alatt ? :F :F

[ Szerkesztve ]

(#56520) aytukabozs válasza akangels (#56519) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ellenőrizted rendelés előtt hogy van-e amit szeretnél?

szerk.:
T.I. kínaiaknál az in stock nem feltétlenül azt jelenti hogy a webshopnak van készleten, hanem hogy valamelyik beszállítójuknál nagy valószínűséggel még elérhető...

Aki jót akar magának az rendelés előtt chaten rákérdez a vásárlanó cuccra

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#56521) akangels válasza aytukabozs (#56520) üzenetére


akangels
tag

Elvileg volt , de akkor varjak mert lehet nem volt keszleten ?

(#56522) aytukabozs válasza akangels (#56521) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ne várj, kérdezz rá az ügyfélszolgálatnál, ha nem lesz nekik napokon belül, ők akkor is ülnek a pénzeden a legnagyobb lelki nyugalommal. :)

Ha nem lesz, kérd vissza a pénzt vedd meg máshol, ha azt mondják 1-2 napon belül feladják, akkor várj.
(Vagyis én ezt tenném).
Melyik bolt ez?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#56523) akangels válasza aytukabozs (#56522) üzenetére


akangels
tag

Most jött az email hogy feladtak es megkaptam a pontokat utána :D köszi azért ;)

(#56524) ZS3NI válasza k.kristof (#56505) üzenetére


ZS3NI
őstag

Ennek mégis mi értelme van? 10W (legjobb esetben) > 1kw áramot termel 100 óra alatt. 1 kw áram = 50 ft.
A napelem 8k forintba kerül. > ha 160 kW áramot termel, akkor hozta vissza az árát. > 16000 óra kell neki, azaz 666 nap. ami majdnem két év és 0-án vagy. És ezt teljes napsütésben LOL.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#56525) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Hmm ez ma a második eset hogy elkezdek okoskodni egy problémáról, és az azonnal megoldódik,

varázserőm van ma, hívjatok ide minden nyomorultat, lehet hogy még rontást is tudok levenni!!! ;] :DDD

(#56524) ZS3NI
mondjuk olyan helyen áramhoz jutni ahol nincs?
de csak tippelek :P

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#56526) zsiz válasza aytukabozs (#56520) üzenetére


zsiz
őstag

mert cseten nem hazudnak? :) nekem 2x is bekamuzták, hogy holnap-holnapután fogják feladni a telefonomat amit garanciában küldtem vissza.

persze miután rájuk írtam vártam egy hetet és semmi.. majd még1x rájuk írtam hogy mikor küldik és megint jött a válasz hogy holnapután postázzák.. na akkor elküldtem nekik az előző beszélgetésünk print screen-jét, ami akkor volt 8-9 napos. látszódott rajta, hogy akkor is azt mondta a support hogy holnap postáznak, meg a dátum is. és rákérdeztem, hogy akkor hogy is van ez? (ráadásul mind2 esetben ugyanazzal az emberrel beszéltem.)

mellesleg ha már szóba került a telefonom, amit még tavaly vettem, majd érkezés után küldhettem is vissza jan. 19.-én mert rossz volt... ma megmozdult valami.

- a posta.hu nyomkövetője azt írja célországba megérkezett 05.05.-én

de vajon melyik a célország? mivel Finnországban elakadt a csomagom, írtam az ottani postának, akik azt válaszolták, hogy igen, látják a csomagot de nem küldik repülővel, mert akksi van benne és az ilyen csomagokat ami nem reptethető, visszaküldik a feladónak. szóval most megérkezett, de hozzánk vagy hozzájuk? bízom benne, hogy ide.. mivel a posta.hu látja, viszont a 17track nem (a trackitonline igen, mellette a magyar posta logója). gondolom ha Kínába érkezett volna vissza akkor nem a magyar nyomkövető volna az első amelyik ezt mutatja. jól gondolom?

- a 17track szerint még Finnországban "registered" a csomagom 05.04.-i dátummal, és egy korábbi bejegyzésben írja, hogy légipostával nem küldhető (ezért írtam a finn postának). aztán meg egy olyan is, hogy "The item has been sent to the recipient’s new address." miféle new address? nem költöztem sehova :) vagy ez az új cím a visszapostázáshoz?

- trackitonline szerint viszont van 05.04.-én egy olyan bejegyzés, hogy "Forwarded" azaz továbbítva, nem pedig visszaküldve vagy hasonló. valamint itt is megjelent a célországba megérkezett státusz a magyar posta logójával.

mindezek alapján én arra következtetek, hogy jó esetben jövőhéten kézhez kapom, annak ellenére, hogy azt mondták megy vissza a feladóhoz.

valaki okosabb/tapasztaltabb mit tud ebből kikövetkeztetni? :) hogy esetleg érthetőbb legyen itt van 3 screen: [link1] [link2] [link3]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#56527) beg válasza aytukabozs (#56525) üzenetére


beg
veterán

Ha ráérsz, gondolkozz el azon légyszi, hogy eddig miért nem nyertem lottó ötöst :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56528) Zeki válasza aytukabozs (#56525) üzenetére


Zeki
nagyúr

Adtam fel euromillions lottót, 90 millió eurót lehet nyerni. Légyolyszíves, és tegyél róla, hogy ezek a számok legyen a kisorsoltak:
6, 14, 22, 32, 49
és a második mezőben: 6,7
Holnap húzzák.
Esküszöm, ha nyerek, 30% a tied.

[ Szerkesztve ]

(#56529) k.kristof válasza aytukabozs (#56525) üzenetére


k.kristof
őstag

Jó a tipp :) Legalább valaki nem kötött belém :P

(#56530) aytukabozs válasza beg (#56527) üzenetére


aytukabozs
addikt

félek hogy csak ma működik, de beg te adjál fel egy szelvényt mer' anélkül nem megy,

te meg CineDOG1 kenegessed meg varjúhájjal a flepnit!
ja hogy már feladtad? jóóój nem kellett volna
:D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#56531) Dominó85 válasza bl4ze (#56512) üzenetére


Dominó85
veterán

Köszi az infót. Felbívtam ma a DHL-t és azt mondták, hogy ha ma elindul a csomag akkor holnap megkapom, de ha nem, akkor hétfőn legkésőbb. De ha szobakutynak van igaza akkor biza még a hétfő is necces. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#56532) beg válasza Dominó85 (#56531) üzenetére


beg
veterán

Ma szobakutya teliholdnál áldozott kakas vérért itta sámándobolással, úgyhogy az biztos így lesz.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56534) Dominó85 válasza trebrona (#56533) üzenetére


Dominó85
veterán

Erre mondanám azt, hogy én egy UK DHL trackinget kaptam csak. :R

* Péter - 06302461862 *

(#56535) Ittnemaz válasza Zeki (#56528) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

no ezt én is megteszem. én viszont 40 %ot adok :C

(#56536) CandySR


CandySR
tag

NL elég fürge, egy hét alatt ideért a TV boxom Kínából. Legalábbis Mo-ra.

[ Szerkesztve ]

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#56537) szmate0729


szmate0729
újonc

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy CHINA POST AIR mivel szálìt kisebb csomagokat mo.ra (cipő)

(#56538) beg válasza szmate0729 (#56537) üzenetére


beg
veterán

Még egy szagos radírt is repülőre tesznek.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56539) wwenigma válasza Dominó85 (#56534) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Csak azt kapsz, onnantol kovetheto....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#56540) szmate0729


szmate0729
újonc

2015.05.04. én került a repülőre vagyis hogy szálítják kb. az mennyi idő még mo.ra jut?

(#56541) Dominó85 válasza wwenigma (#56539) üzenetére


Dominó85
veterán

:R Így érthető, akkor kb 4-5 nap múlva érdemes ránéznem gondolom.

* Péter - 06302461862 *

(#56542) beg válasza szmate0729 (#56540) üzenetére


beg
veterán

Tényleges feladástól (nem a repülőre) számítva 7-40 nap.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56543) szmate0729


szmate0729
újonc

Azt írja a myomonkövető, hogy Flight depart ez mit jelent ? A feledó azt mondta, hogy 14 napon belül itt van ami azt jelenti, hogy jövőhéten 2015.04.30.an lett postára adva szerintetek valóban itt lesz?

[ Szerkesztve ]

(#56544) beg válasza szmate0729 (#56543) üzenetére


beg
veterán

Hogy megelőzzük a további tippelgetéseket, a tn számod betűi micsodák? Tehát csak a betűk, elől és a végén.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56545) Dluinet válasza szmate0729 (#56543) üzenetére


Dluinet
nagyúr

attól hogy nézegeted nem fogod előbb megkapni

ha többet rendelsz, akkor leszoksz majd a nézegetésről

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56546) szmate0729 válasza beg (#56544) üzenetére


szmate0729
újonc

RH CN most néztem és az állapota jelenleg Transit

(#56547) beg válasza szmate0729 (#56546) üzenetére


beg
veterán

Akkor várj türelemmel. Ha nem vámolják (vagy zúzzák be :) ), akkor talán egy hét múlva megkapod.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56548) szmate0729 válasza beg (#56547) üzenetére


szmate0729
újonc

Köszönöm a segítséget!
a 17track az mennyire megbízható egyébként?
Egy magyar palin keresztül rendeltem aki elég sokat rendel és 2 héten belul itt szokott lenni álítólag :)

[ Szerkesztve ]

(#56549) beg válasza szmate0729 (#56548) üzenetére


beg
veterán

Állítólag. A legutolsó 10 rendelésem közül egyik sem jött meg olyan gyorsan.
17 track okés.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56550) szmate0729 válasza beg (#56549) üzenetére


szmate0729
újonc

mikkor utoljara rendeltem akkor 7nap alatt a postas bacsi kihozta és az is kínából jött :)
még 1 kerdes hogy kinabol közvetlen repülő hozza a cuccokat mo.ra?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.