Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56901) Hintalow válasza Rodzser Mór (#56896) üzenetére


Hintalow
senior tag

Jó eséllyel fizetéskor van lehetőséged kiválasztani, hogy miben szeretnél fizetni.

A magyar sportsdirect boltoknak nincsen köze a sportsdirect "webshophoz" az csak a saját angliai raktárkészletét árulja, a magyar boltjaikból nem tudsz online rendelni. (de arra valóban jók, hogy felpróbáld rendelés elött a kiválasztott cuccot)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#56902) vapega válasza Hintalow (#56901) üzenetére


vapega
tag

Van hozzá köze.
Egyébként saját tapasztalat, hogy a kintről rendelt cuccot itthon a Pólusban lévő üzletben méretcseréltem és kellett hozzá a kinti számla.

MI 10T

(#56903) zsiz válasza bucsher (#56898) üzenetére


zsiz
őstag

remélem ide is ér :D (elvileg NLpost is hozza, nem? azzal küldte a telót és mégis kivették..) na mind1.. bízom benne, hogy gyorsak lesznek. lassan már ideje lesz lecserélni a telefont, olyan rég vettem.. de annak is fogok örülni ha egyáltalán használni lehet majd mostmár :D

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#56904) purpledonkey válasza janaman01 (#56900) üzenetére


purpledonkey
tag

egyszer küldtem a dpd-vel telefont németországba, egy webáruháznak gariztatni. kb 3-4000 ft volt követéssel és 3 munkanap alatt megérkezett hozzájuk.

(#56905) maj-viktor válasza janaman01 (#56900) üzenetére


maj-viktor
őstag

~1hét
(persze országfüggő honnan - hova)

Írtad is, hogy a posta honlapján 3napot írnak... azt nyugodtan szorotd fel 2x, így 6nap)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#56906) maj-viktor válasza maj-viktor (#56876) üzenetére


maj-viktor
őstag

Indul a mandula....

(banggood EMS)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#56907) bl4ze válasza maj-viktor (#56906) üzenetére


bl4ze
veterán

ha mákod van nem a GLS kapja mert akkor felülsz a szo+%rollerre :W

.:. bl4ze .:.

(#56908) janaman01 válasza maj-viktor (#56905) üzenetére


janaman01
addikt

oké köszi , akkor majd irom nekik hogy türelem , ahogy ők is szokták :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#56909) maj-viktor válasza bl4ze (#56907) üzenetére


maj-viktor
őstag

Naja... tudom - korábbi írások...

De egyszer azt is ki kell próbálni! :DDD

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#56910) janaman01 válasza purpledonkey (#56904) üzenetére


janaman01
addikt

hmm a dpd olyan ólcsó? ...legközelebb( remélem nem lesz) nem a magyar postát választom..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#56911) beg válasza janaman01 (#56910) üzenetére


beg
veterán

Töredékéért szállít a királyi csomaglassító méltán híres szolgáltatásaihoz képest. Belföldre is őket szoktuk választani nagy (és/vagy nehéz) csomagokhoz.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56912) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Vámköteles terméket hány napig őriznek letétben a Postán? 10 munkanapig?

⭐ Stella

(#56913) beg válasza radi8tor (#56912) üzenetére


beg
veterán

Én annyira emlékszem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56914) radi8tor válasza beg (#56913) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, gondolom rajta lesz az értesítőn ez az adat?!

⭐ Stella

(#56915) beg válasza radi8tor (#56914) üzenetére


beg
veterán

Rajta, meg ha lelkes a postás, akkor még konkrét dátumot is ír rá.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56916) bigalexander


bigalexander
csendes tag

Sziasztok.
Valaki tudja ,hogy a postánál mi olyan bonyolult a vámkezelésnél?
Eddig csak a DHL nél vámkezelték a csomagomat de ott ment pikk pakk minden.

Most 5 nap alatt ideért budapestre a csomag.
Ezt követö 5 napba semmi majd kiértesitettek ,hogy vámkezelni kell .Gyorsan elküldtem a paypal igazolást és a többi vackot majd visszaküldtek egy emailt ,hogy köszönik a megkeresést stb jelzik ha valamit hiányolnak és a vámkezelés 3-5 nap.
Visszaírtam ,hogy én köszönöm ,hogy 5 nap után teccenek foglalkozni a csomagommal erre nem válaszoltak.
100dodo s tabletröl van szó.Vagy ki kellett volna nekik az áfát is számolnom?Ezen mi 3-5 nap?

(#56917) beg válasza bigalexander (#56916) üzenetére


beg
veterán

3 hétig is ültek rajta nem egyszer. Ha gyorsan kell, akkor elsétálsz a tabletboltba itthon. Ha olcsón, akkor pedig vársz.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56918) bigalexander válasza beg (#56917) üzenetére


bigalexander
csendes tag

Ok nem gyorsan kell csak nem értem ezt a munkamorált.Kicsit elszoktam a magyar hivataloktol mindig az asszonyra bizom mert én 5 perc után otthagyom az ilyen posta meg okmányiroda meg az ilyen reggel bemész délután talán sorra kerülsz szarokat meg mindjárt jövök meg kávézni van a kollega meg sorolhatnám.
Gondolom erröl nem ök tehetnek meg keveset keresnek meg ilyesmi,de én is keveset keresek ha ilyen szarokba töltöm a napjaimat.

Bocs,hogy leírtam csak kijött.

(#56919) radi8tor válasza bigalexander (#56918) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Express küldeményeket azért előre veszik.

⭐ Stella

(#56920) bigalexander válasza radi8tor (#56919) üzenetére


bigalexander
csendes tag

Most nézem ,hogy elöre vették mert 5 nap alatt elkezték a vámkezelés azért az mégse 3hét.
Amugy ráér csak felbosszantott,hogy 5 nap után jelezték ,hogy vámkezelni kell.
Na jó éjt gyors csomagot nektek.

(#56921) D@reeo válasza bigalexander (#56920) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Gondolom nem a Te csomagod az egyedüli amit át kell nézni és (megközelítőleg) FIFO rendszerben dolgoznak. Csak hogy ne érezd megad olyan rosszul, ma bankba mentem úgy, hogy időpontot foglaltam. 17 perc várakozás és jópár utánam érkező ügyfél után már a biztiboy szolt az egyik nőnek, hogy kezdek ideges lenni. Oda hivott, megkérdezte mit akarok majd még egy kis türelmet kért és mondta, hogy az n-edik ablaknál szólítani fognak. Újabb 9 perc várakozás várt rám, majd a pult felett felvillant egy kb 3 perce érkezett hölgy száma. Ugy, hogy időpontra mentem és ott voltam időben. Osszegyűrtem a sorszámot és indultam kifelé, de szolt a néni, hogy jöjjek én, mert a másik néni nem dobta át neki a számom de engem akart szólítani. Szóval nyugi, nem csak te sz..sz.

(#56922) maj-viktor válasza D@reeo (#56921) üzenetére


maj-viktor
őstag

WELCOME TO HUNGARY! :D

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#56923) bb71 válasza bigalexander (#56918) üzenetére


bb71
őstag

Én is hasonló cipőben járok... de azért nem durrogok itt, mert tudom, vagy legalábbis elképzelem, hogy milyen mennyiségű csomagot kell átnézniük, és emailekre válaszolni. Én naponta, jó, ha kapok 10db emailt, egy ilyen ügyintéző meg ... 100-1000-et?

[ Szerkesztve ]

(#56924) zsambek


zsambek
aktív tag

Valamikor a hónap eleje körül rendelhettem a Geekbuying-tól egy fülhallgatót, aztán miután láttam, hogy PostNL /vel küldték, akkor kicsit ódzkottam, mivel nem sok jót lehet itt a fórumban hallani róluk, de eddig kifejezetten gyorsak voltak. Na, de még várjuk ki a végét.

18-05-2015 15:49 The item has arrived in the country of destination
18-05-2015 07:29 The item is on transport to the country of destination
15-05-2015 21:06 The item is at the PostNL sorting center
12-05-2015 09:47 The item is ready for shipment
12-05-2015 06:15 The item is pre-advised

[ Szerkesztve ]

(#56925) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Rendeltem barátnőmnek bikini alsót Ebayrol. Megmertuk a derekát, direkt a nagyobbat rendeltük a mérettablazat szerint. De az egyik dolog az, hogy kicsi lett, a másik pedig, hogy nem is olyan forma, mint a képeken és a leírásban. A leírásban brazilian thong bikini volt és a képeken is a tanga változat volt.
Viszont amit kaptunk a hagyományos úgymond full cover bikini.
A cucc volt 3,69$, írtam neki, elkuldtem a képeket neki és egy google által talált bikini verziók összehasonlító képet is, illetve lefényképezve a barátnőmön, hogy lássa ez rohadtul nem az. Erre írja, hogy 1$ visszafizet, mondtam neki, hog nem, mert nem azt kaptunk ami a képen és a leírásban van. Erre írja, hogy half refund és nem kell visszakuldenem.
Szerintetek érdemes caset nyitnom vagy ebay sem fog többet nekem ítélni?

(#56926) beg válasza Atomgeszi (#56925) üzenetére


beg
veterán

Azt nem tudom, de azt a képet én is megnézném :D

Viccet félretéve, mindenképp nyiss vitát azzal, hogy item not as described és kérj full refundot.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56927) GIJoe válasza beg (#56926) üzenetére


GIJoe
addikt

Én ill bnőm most futott olyanba bele hogy rendelt, egy piros ruhát, totál más
teljes visszatérítést kértünk alin, erre az ali visszaírt ( egy rakat képet csináltunk jól látható h más) h 40%ot megítél nekünk, (előtte eladó azt írta ok100% visszaadja csak adjuk, kamu szuper feedbacket, erre ment az escalate dispute) Ez azt jelenti hogy elk*rvulnak az Ali bírálói is?

[ Szerkesztve ]

(#56928) akangels


akangels
tag

Ebből miért csak 1 et lehet előrendelni ? :D

(#56929) trebrona válasza akangels (#56928) üzenetére


trebrona
nagyúr

Innen akármennyit tudsz venni. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#56930) Zeki válasza Atomgeszi (#56925) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nyugodtan beteheted ide a bikinis képet, mindenki legnagyobb örömére!
:)

Én ruhában nem bízok a kínaiakban.
Van itthon is elég sok bolt ahol meglehet nézni, fogni, próbálni.
Épp ma turkáltam az Auchan ruha kiárusítós részén, tök frankó hosszú ujjú pólót találtam a lányomnak (az őszre), 700Ft volt a bilétán, a gép meg 300Ft-os piros fiú pólónak hozta le.

(#56931) maj-viktor válasza GIJoe (#56927) üzenetére


maj-viktor
őstag

Vagy csak sokan próbálnak "trükközni"... és már nem ítélnek minden jött-ment indokra full refundot!
(amúgy ali-n külön vannak "piktogramok", hogy mit vállal az eladó... full refundot milyen esetben, stb.)

Általában a full refund csak akkor jár, ha visszapostázod a terméket... persze egy olcsó termék esetén egy hülyeség... ~10$ alatt biztos nem éri meg... ez is ide esik... én inkább elfogadnám a 50%-ot... mert lehet annyit sem kapsz vissza! (bár tényleg kínai esetén a ruha lutri... muszáj 2mérettel nagyobbat rendelni.. én csajomnak mindig jót sikerült rendelnem... de magamnak polókat szinte sosem sikerült eltalálnom... pedig direkt 1-2mérettel nagyobbat rendelek... de mostmár jópár "elcseszett" rendelés után rájöttem, inkább 2-3mérettel nagyobbat kell, mert sem a S-M-L-XL méretnek, sem a cm-es méretüknek nem lehet hinni... ázsia méretezéssel dolgoznak, az meg jóval kisebb, mint a európai... ha mércét keresel a S-M-L esetén 2mérettel... cm-es méret esetén 1mérettel nagyobbat rendelj minimum!)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#56932) Atomgeszi válasza Zeki (#56930) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát sajnos olyan dolgok vannak ebayen, ami máshol nincs, és a nőknek meg a mániájuk, hogy másnak ne legyen csak neki. Szóval ez a bikini is rajtam fog megrohadni, mert nem adhatom el :D

Amúgy szerintem elfogadom az 50%-ot, teljesen úgysem fognak nekem ítélni.
Órával is jártam már így, aztán az ebay annyit mondott,hogy postázzam vissza és visszakapom az egészet, vagy tartsam magamnak meg és 50%-ot visszakapok, vagy adjam el Én magam. :D
Hát mondom nagyon jó, hogy Én rendelek valamit ő a balfasz mert minden jöttment képpel helyettesíti az eredeti terméket(vagy épp elnézi és rossz színt csomagol) és még Én szívjam a fogam. Ez azért gáz. :((

(#56933) janaman01 válasza beg (#56911) üzenetére


janaman01
addikt

köszi neked is, legközelebb már "okosabb"leszek

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#56934) huncut123


huncut123
tag

Tegnap este rendeltem a geekbuying-ról telefont a spanyol raktárból. Mennyi idő alatt szokott megérkezni, azt írták, hogy 4-5 munkanap, szerintetek a jövő héten megérkezik?

--- Üdv: huncut123 ---

(#56935) beg válasza huncut123 (#56934) üzenetére


beg
veterán

Talán.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56936) szandro


szandro
aktív tag

Üdv!

A következő a helyzet: rendeltem egy hete aliexpress-ről, el küldte, meg adta a tracking numbert, tegnap gondoltam ránézek merre jár. Destination country: Italy.
Hurrá, dispute, írt is az eladó, hogy sajnálja, refund, de elküldte a bizonylatot is a feladásról, amin az én címem szerepel az adott követési számhoz.

Előfordulhat, hogy megérkezik a csomagom?

(#56937) wwenigma válasza szandro (#56936) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem hülye az a nyomkövető. Olasz posta viszi azert azonositotta be celorszagnak szvsz.,.. [link] Majd ne felejtsd el kifizetni amikor megérkezik.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#56938) szandro válasza wwenigma (#56937) üzenetére


szandro
aktív tag

Beszéltem már egy magyar postás hölggyel is. Ők többet látnak a rendszerben, mint mi a nyomkövetés odlalon? Mert ő sem tudott semmit a csomagról mondani.

[ Szerkesztve ]

(#56939) wwenigma válasza szandro (#56938) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem az olasz posta kavar be, majd meglatjuk hova érkezik és mikor. Többet látnak ha akarnak de csak orszagon belül szvsz.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#56940) szandro válasza wwenigma (#56939) üzenetére


szandro
aktív tag

Hát meg, csak jó lett volna tudni legalább azt, hogy biztos jó helyre fog érkezni, ha már a szálítási idő amúgyis írtó bizonytalan. :B Ha nem ajándék lenne, akkor várnék nyugodtan tovább, aztán maximum megrendelném később újra, így viszont kissé para. Eddig nem volt velem ilyen sima nemzetközi levélnél, hogy másik ország rendszerében jelent meg először, aztán később itt kötött ki.

Más: Május 3-ai rendelés, szintén Kínából, holland postás követési szám. Egyik rendszer sem mutat semmit róla. RS253714211NL

(#56941) wwenigma válasza szandro (#56940) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Itt esetleg? https://www.internationalparceltracking.com (Ungarn / iranyitoszamod / csomagszám)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#56942) szandro válasza wwenigma (#56941) üzenetére


szandro
aktív tag

Semmi. Mondjuk ebből is refund lett, mert közben kiderült az eladó kommunikációjából, hogy hamis terméket árult... :((( (Konkrétan Xiaomi Mi Band -ot hírdetett, aztán meg üznetben küldte, hogy ha megérkezik, akkor majd valami DAMI nevü app-ot keressek a Play/AppStoreban.)

[ Szerkesztve ]

(#56943) akangels válasza szandro (#56942) üzenetére


akangels
tag

Hát igen , a dami az minden csak nem eredeti :S honnan való ?

(#56944) szandro válasza akangels (#56943) üzenetére


szandro
aktív tag

Ali az is :)) , de még ha fake is, 2,5 héttel a feladás után semmi tracking info?

(#56945) akangels válasza szandro (#56944) üzenetére


akangels
tag

Mennyiért rendelted? xiaomiforsale en van 17 euróért ami ráadásul eu szervzizes is. Szerintem nyugodtan kezdheted visszakérni a pénzed.

(#56946) szandro válasza akangels (#56945) üzenetére


szandro
aktív tag

Visszakaptam már, 15 dollár volt. Köszi az infot!

[ Szerkesztve ]

(#56947) bioengin


bioengin
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék: egy telefont kellene Kínába visszaküldenem gariztatás miatt.
- Mivel érdemes küldeni? Magyar Posta? Milyen küldeményként? (nem kell sürgősséggel, ráérne)
- Lehet vmvel igazolni, hogy innen küldöm javításra, és ne kelljen ÁFÁt fizetni esetleg újra?

Köszi!

(#56948) maj-viktor válasza bioengin (#56947) üzenetére


maj-viktor
őstag

Kínába mindenképpen csakis Magyar Posta.. lassú, de legalább a legolcsóbb alternatíva...

ajánlott elsőbbségi levélként (2kg alatti csomagot lehet)... ez tömegtől függően ~2-4E Ft-os tétel...

Ajánlott szelvény - blokk megtartása... opcionálisan CN22-es irat kitöltése (csomagra ráragasztás - 1xpéldányos), így lefényképezni mobillal a postán, a vissza vám macera miatt...

Levelezések megtartása... újbóli vámolás esetén minden beszolgáltatás bizonyítékként, hogy garanciás javítás - csere, stb.

Amúgy visszapostát a PayPal visszatéríti... illetve újból vámolás esetén lutri kérdése milyen ügyintézőt fogsz ki... volt már pozitív / negatív példa is...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#56949) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Na akkor most kéne nekem is tanács.

Kínából vennék valamit, 39$(ingyenposta)
a bolt szolgáltatásai közt van vámbiztosítás.

A kérdés;

Azt a 10 € vámteher elengedős szabályt vajon hogy alkalmazzák?
Vásárláskori árfolyamon, vagy a vámkezeléskorin?
Mert ahogy nézem ez pont határeset, és ha véletlen megtáltosodik a köv hetekben a gazdaság,
és beszakad az euró és emiatt megáfázzák akkor kardomba dőlök. :)

Ehez képest (szintén csak ha jól számolok) olyan 6-700 ft lenne a biztosítás ami nem olyan nagy összeg, de még ezt sem szívesen fizetném ki ha valszínüleg nem akad fent.

És akkor az ucsó kérdésem (ebbe a boxba legalábbis), hogy panda vámbiztit mostanában használta valaki?
működik náluk, vagy lepattintanak mint a to2c :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#56950) beg válasza aytukabozs (#56949) üzenetére


beg
veterán

Na ez jó kérdés, hogy a 10 eurós elengedőst milyen és mikori árfolyamon számolják. Nem tudom.
A panda mindent fizetett 2 hónapja (noszogatva), kivéve a 2000 HUF kezelésit. Coolicool viszont még azt is kifizeti.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.