Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) szili.tamas1 válasza RVR400 (#22982) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Miután leigazolta hogy rendben megjött, nincs dispute. Ezért voltam bekakkantva a garanciális ügyintézéstől, mert gyakorlatilag senkihez nem tudsz fordulni, ha egy hét után elromlik a cucc, és nem reagál többé az eladó.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#23002) raven12


raven12
senior tag

9-e óta Küldemény vám elé állítva... Mi a rosseb van ezekkel?

(#23003) szpali válasza Outlander (#22851) üzenetére


szpali
addikt

Szombat óta semmi változás a PayPal-on :(

Pandawill-en a rendelés állapota átváltott "Complete"-ra

ez a vásárlás nyugta:

ez pedig a refund nyugta

A számlámra sem érkezett vissza a pénz, a tracking number is unyan azt mutatja.

Várjak még pl. hétfőig, vagy Claim? :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#23004) CoolBoy323 válasza raven12 (#23002) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem 10 óta...
De inkább várok még, csak "ügyesen" érjen ide :D

(#23005) peter9228 válasza raven12 (#23002) üzenetére


peter9228
aktív tag

Nekem pedig 8-a óta...

(#23006) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Elég érdekes kérdésem van, remélem tudtok benne segíteni. Lehet hogy egy kicsit OFF topic is. Valaki tud olyan oldalt, ahol a PayPal számlán nincs külön termék megnevezés, hanem csak annyi h pl.: Cart...stbstb. :)

köszi. :R

A számom az adatlapomon. ;)

(#23007) hege21


hege21
senior tag

Hihetetlen gyorsak a CN csomagok,a héten ez a második ami hasonló gyorsasággal befut.....
2014.01.10
12:04
Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2014.01.11
17:03
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.01.12
09:14
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.01.14
09:41
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014.01.14
09:50
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#23008) gg72 válasza hege21 (#23007) üzenetére


gg72
veterán

Hát az enyém, amit dec. 21-én adtak fel, még mindig úton van valamerre...

(#23009) nerozol


nerozol
tag

Sziasztok!
Rendeltem egy adaptert a laptopomhoz ebayen. Kaptam tracking numbert is.
A en.4px.com-on ezt az eredményt láttam:

2013-12-29 07:35:33

HUBUD
Despatched to ATC
2013-12-27 12:30:25

SINGAPORE

2013-12-27 12:09:27

HONGKONG

2013-12-27 11:23:10

2013-12-27 11:27:26

HONGKONG

2013-12-27 11:12:58

HONGKONG

2013-12-25 21:22:43

Shipment ready
2013-12-25 15:38:18

Lan Guang,Shenzhen,China

2013-12-25 15:38:18

Lan Guang,Shenzhen,China

2013-12-25 12:01:15

Szerintetek normális, hogy a csomagot már 29.-én feladták de nem érkezett meg az EU-ba? Ez az ünnepek miatt ilyen lassú? A magyar posta honapján csak az van kiírva, hogy a célorszgba elküldve. Egy novemberben rendelt csomagomnál is ugyanezeket írta ki a rendszer. A mai napig nem kaptam meg azóta is csak az van kiírva, hogy a célországba elküldve. Mennyi idő mire ideér Singapoorból? Esetleg hol lehet kerestetni a csomagot? Akinek van hasonló tapsztalata várom válaszát.

[ Szerkesztve ]

(#23010) kcsa válasza nerozol (#23009) üzenetére


kcsa
veterán

Sajnos ez egy ilyen sport. Nekem októberi csomagom jött meg múlt héten.

(#23011) beg


beg
veterán

Vámon meddig tartják a csomagot? Tehát mennyi időm van a dokumentumok bemutatására? Van egy cucc, amit jó lenne kicsit halasztani.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23012) szlibud válasza hege21 (#23007) üzenetére


szlibud
tag

Azért nekem a 10-i feladású ,ég nem akar befutni :(
A harmadikai jött hétfőn, de a későbbiek még elküldve státuszban vannak... Mondjuk egyik se sürgős.

(#23013) szoporiz


szoporiz
tag

USPS First class package international service
Feladva: 2014 január 10 Wheaton IL US
Átvéve: Január 15! Zalaegerszeg Zala Hungary
60 dolláros legó+25 dollár posta semmi sarc!

Singpost:
Első csomag 7.e óta Information received Összesen 7 dollárnyi cucc
Másik csomag 2.a óta célországba elküldve(4px szerint,5.e óta dispatched to ATC) 190 dollárnyi cucc

Tanulság: Legközelebb inkább 15-25 dodó plusz de hamar ideér a cucc:)

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#23014) arfer válasza beg (#23011) üzenetére


arfer
aktív tag

Hát, ha a saját tapasztalataimból vonhatok le következtetést, akkor 2 hét. Ennyire lassult most be a vámügyintézés :(( ...

Ja, nem ez volt a kérdés :). Akkor: 20 napod van a bekért adatok megküldésére, utána vagy visszaküldik a cuccot, vagy lefoglalják, vagy megsemmisítik.

[ Szerkesztve ]

(#23015) RVR400 válasza szili.tamas1 (#23001) üzenetére


RVR400
veterán

De miért igazolná le kipróbálás nélkül?
Tény, hogy nehéz dió lehetne, de nekem eddig mindig pozitív tapasztalatom volt az eladókkal, ha esetleg gond volt. Elvileg az ali nem engedi el a kezed azután, hogy lement a rendelés, ott a fóruma, ami jól működik, és utólag is basztatják az eladókat.

(#23016) Stanley-B. válasza nerozol (#23009) üzenetére


Stanley-B.
őstag

normális

(#23017) scott_free


scott_free
senior tag

hi,

az iherbről rendeltem cuccot DHL Expresszel pénteken, már Mo-n van a csomag, holnap kihozzák, csak sajnos majd áfát kell fizetnem rá. :(

a kérdésem az lenne, hogy a DHL Expressz mindig vámoltat?
másik szállítási mód légiposta lenne: International Airmail with Tracking - itt esetleg van esély arra, hogy "átcsússzon" a vámon/áfán? :F

ill. tudnám a rendelésemet ismerőshöz Belgiumba szállíttatni - ott olcsóbb lehet az ilyen vám/áfa?

(#23018) Riverboy


Riverboy
tag

Sziasztok

most vennék Jiayu G3T telefont.
Nem tudom most melyik a legmegbízhatóbb bolt?
Melyik boltnak(esetleg más postázási cégre gondolok) ahol esélyes hogy vám nélkül kapom meg, vag yze most csak szerencsémen múlik?

(#23019) szoporiz válasza scott_free (#23017) üzenetére


szoporiz
tag

scott_free
Igen a DHL expressz mindig bekéri a papírokat így az értékhatár(amibe a posta is beleszámolódik) felett kell áfát/vámot fizetni.
A sima légipostát is figyelik nagyon gyakori a járulékos költség fizetése.10/8
A belga vám és adószabályokról nem tudok,de Magyarországon nagyon magas az áfa (nálunk 27% a briteknél 20%)

Riverboy
minideal.net,pandavill.com,tmallbox,ibuygou,spemall...megbízható oldalak.
Sajnos 10ből 8 esetben fizetned kell légiposta esetén.

[ Szerkesztve ]

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#23020) Graphics válasza Riverboy (#23018) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már a szerencse kevés ... nagy arányban rámozdultak a témára... ami már nagyobb mint egy telefontok azt elkaszálják...

Nekem a 70$-os telefonom is kihalászták... :) de volt hogy 260$ nem... Lutri, de nekem az utóbbi 5 rendelésemből 4 kasza...

Pandawill, Tmallbox, Minideal / itt tuti a vám , de volt akinél nem /..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23021) szili.tamas1 válasza RVR400 (#23015) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Na ja, de érted, ha mondjuk veszel egy telefont/tabletet/akármit, amire egy év garit vállalt az eladó. Megjön a cucc, tökre örülsz, működik minden rendesen, acceptálod a rendelést, majd értékeled az eladót, hogy oké minden, az ali meg elengedi a zsozsót az eladónak. Namost ha egy hónap múlva beszarik a gép, te ezt jelzed a shopnak/eladónak, de ő meg nem reagál semmit, vagy elküldöd neki és azután nem reagál semmit, akkor szerintem sokmindent nem tudsz csinálni, dispute sincs már akkor. Mondom ezt úgy, hogy szintén nemvolt még gondom a gariztatással, leszámítva hogy van olyan hogy hetekig ott rohad a rizses postán mert nem képesek átvenni/elmenni érte.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#23022) Riverboy válasza Graphics (#23020) üzenetére


Riverboy
tag

és hol kevésbé esélyes a vám? :/

(#23023) Graphics válasza Riverboy (#23022) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

mindegyikről rendeltem már... volt Pandawill-es, egyik igen, másik nem... Focalprice , szintén vám... Minideal szintén...

Ja még anno tmallbox-ot nem.. De ne vedd készpénznek.. ez benne van

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23024) moy01 válasza Riverboy (#23022) üzenetére


moy01
csendes tag

Csak a minideal-nél van most jó árban Jiayu g3 , vagy az alin .
Nekem is most van egy Útban a minideal -től 170$. ;)

(#23025) maroni válasza RVR400 (#22982) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszönöm az infót, megírtam remélem ok!
Üdv: Laci

(#23026) Riverboy válasza moy01 (#23024) üzenetére


Riverboy
tag

igen itt nézegettem

most őt találtam és elv ajándék is van..
http://www.tmallbox.com/mobile-phone/15118-mtk6589t-jiayu-g3t-quad-core-1280720-1g-4g-gorilla-glass.html

Ti láttok hátul ütőt? a bolt megbízható?

(#23027) Riverboy válasza Graphics (#23023) üzenetére


Riverboy
tag

Okés

akkor minden nap egy miatyánk és hátha :D

(#23028) moy01 válasza Riverboy (#23026) üzenetére


moy01
csendes tag

Én még csak itt olvasgattam a tmallboxról , de csak rosszat . :O
Nem tudom . Rajtad a választás . ;)

(#23029) aytukabozs válasza moy01 (#23024) üzenetére


aytukabozs
addikt

to2c 167$ :)

[szerk.] bocs közben látom hogy a tmallnál mégolcsóbb..

de akkor már ha belepofáztam, 130 körül lenne egy sima g3 valahol. Megér az annyit ha Blade-ről váltok?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#23030) Ben.93


Ben.93
tag

hali

lenne egy gyors kérdésem. ennél a terméknél a leírás alapján melyik szállítási lehetőségnél kapok nyomkövetési számot? a másodiknál?

(#23031) scott_free válasza Ben.93 (#23030) üzenetére


scott_free
senior tag

igen

(#23032) moy01 válasza aytukabozs (#23029) üzenetére


moy01
csendes tag

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖ!
Láttál már pulykát repülni ? :DD

(#23033) aytukabozs válasza moy01 (#23032) üzenetére


aytukabozs
addikt

baj ha ezt most nem értem?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#23034) hevizms válasza aytukabozs (#23033) üzenetére


hevizms
addikt

Sima G3 nehezen elképzelhető hogy kapható.Gondolom erre gondolt,hogy az csak mese.

(#23035) Graphics válasza moy01 (#23028) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Aki rosszat keresi megtalálja...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23036) aytukabozs válasza hevizms (#23034) üzenetére


aytukabozs
addikt

Jaaaa? Köszi! Így értem már.
Ha túllépünk a tamáskodáson akkor mi a válasz? :)
Tegyük fel nem ripoff, szegény bladem az utolsókat rúgja és G3 elméletben elég lenne nekem, fizessek e +36-40 dodót (+járulékos költségek) a nagytesóért?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#23037) nerozol válasza Stanley-B. (#23016) üzenetére


nerozol
tag

Köszi az infót.

(#23038) nerozol válasza kcsa (#23010) üzenetére


nerozol
tag

Hát akkor várok nincs mit tenni nem tudtam, hogy ilyen hosszú ideig kell várni. :(

(#23039) Riverboy válasza moy01 (#23028) üzenetére


Riverboy
tag

igen egy másik fórumban is lehúztak a boltot szóval hanyagolom..

(#23040) beg válasza Riverboy (#23039) üzenetére


beg
veterán

Nekem még nem volt rossz tapasztalatom abból a boltból. Hamarabb megjött a cucc, mint pl. pandáról vagy miniről. (És átcsusszant, de az még nyáron volt, az aranykorban.)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#23041) stmiklosi válasza hevizms (#23034) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Én december elején rendeltem, meg is kaptam 2db G2S-t..
Magánvélemény: 4"-nál nem vagyok hajlandó nagyobbat használni, ez még zsebméret nálam. Nagyon jók, még lehet azért rendelni. Más kérdés, mindkettő fennakadt, lehet ez az új trend. SG volt, dec. 31-én "értékelték", még belefért az 1220 eljárási költségbe, többi meg a "rend" szerint. ...
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#23042) szlibud válasza Riverboy (#23039) üzenetére


szlibud
tag

Én Tmalltól rendeltem még októberben, 2 telefont fizettem ami helyett 1 érkezett, mondjuk azonnal visszaküldte az árát Paypalon az egyiknek, a probléma csak az hogy mivel azt hittem kettő van a csomagban és a számlám is kettőről volt az után fizettem sarcot, ami most egyenlőre bukta. :(
Egyébként szerintem nem volt véletlen az egy, valószínű nem tudott rendelni záros időn belül még 1-et és nem akarta hogy lemondjam a rendelést...

(#23043) jimmyke_92


jimmyke_92
csendes tag

hali valaki linkelt a közelmúltban 1 grafikont ami a singpost kiszállításáról nyilatkozott (Singapore - Hungary között) kb 1 havi intervallumban...
megköszönném ha ismét láthatnám a grafikont sajnos nem mentettem el az oldalt és nem találom az eredeti oldalon sem!
dec.5-én rendeltem telót és jan.7-óta despatched to overseas, érdekelne kb mennyi idő most h beérjen az országba :)
alin 60napos a delivery time ami igen közel van már, viszont úgy tudom h lehet bővíteni, de azért örülnék, ha azon belül megjönne, ha bővítem az időt akkor is él a 100% buyer protection ugye?

(#23044) moy01 válasza aytukabozs (#23033) üzenetére


moy01
csendes tag

Annyit erről , hogy a blade III - hez képest egy száguldó gyorsvonat . ;)

(#23045) raulicio válasza jimmyke_92 (#23043) üzenetére


raulicio
senior tag

(#23046) szili.tamas1 válasza raulicio (#23045) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

És ebben nincs benne amíg kínából szingapúrba ér.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#23047) aytukabozs válasza moy01 (#23044) üzenetére


aytukabozs
addikt

Blade I., arról váltok (lehet hangosan röhögni) :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#23048) Stanley-B. válasza Riverboy (#23022) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ilyen nem létezik, hogy kevésbé esélyes.
Eun belül kevésbé esélyes, mert ott nincs, minden más esetben egyenlő esély van.

[ Szerkesztve ]

(#23049) Riverboy válasza Stanley-B. (#23048) üzenetére


Riverboy
tag

Itt arra gondoltam hogy pl dhl-nel tuti vam van es hogy ilyen oylan kinai postai cegnel nem megy olyna magas szinvonalon es ezaltal kisebb az esely hogy teljes kivizsgalast kap

Bar lehet ez ugy ahogy van hulyeseg?

(#23050) Stanley-B. válasza Riverboy (#23049) üzenetére


Stanley-B.
őstag

hát express dolgoknál természetesen nagyobb az esélye a vámnak (100%), mint a légipostáknál (HK, CN, DE, SG stb), tehát igen, inkább a szállítási módtól, értéktől, mérettől, tömegtől függ az esély, mintsem a webshoptól.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.