Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Zeki válasza 5teve (#28990) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezek szerint kínában hétvégén is melóznak a rabszolgák.
Ismerős az angol DHL-nél van, kemény rabszolga meló hajcsárokkal. Haza is fog jönni.

(#29002) Outlander válasza Zeki (#29001) üzenetére


Outlander
őstag

Ha ott kell dolgozni akkor rabszolga tartó hajcsárok, ha velük szállítatsz akkor prémium szolgáltató, korrekt partner. :))

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#29003) preczol


preczol
csendes tag

Megjött végre nekem is a telefonom. Pandától rendeltem, Singapour Post-tal. Febr. 6-án rendeltem, 10-én küldték el, 14-én már itt volt. Persze vám elé állították, március 6-án adták ki a papírjait, és a telefont. Ha ezt tudom inkább DHL, de most már mindegy, örülök, hogy a kezemben van a gép.
Csomagolás, dobozolás teljesen korrekt. Úgy bebugyolálták, hogy focizhattak is volna vele, nem sérült volna.

(#29004) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Tegnap rendeltem minidealről egy telefont, jött is egy email, tracking numberrel (DHL expresst választottam). Viszont a DHL oldalán rákeresve a tracking numberre nincs találat. Ma 10kor jött a levél a numberrel, várni kell, hogy a DHL feldolgozza, vagy miért nem látom?

(#29005) Gabesz1019 válasza hzcs (#29004) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Általában 2-3 nap szokott lenni, mire megjelenik info a TN-nál.

(#29006) Sanyesz. válasza hzcs (#29004) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Csak kikért a bolt egy fuvarlevélszámot, de azt még nem regisztrálták. Akkor örülhetsz, ha a DHL már fel is vette a csomagot:
1. lépés: Küldeményinformáció érkezett
2. lépés: Küldemény felvéve
.
.
.
(#29005):
DHL-nél előbb jelenik meg a TN. Végül is ezért futár.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#29007) hzcs válasza Sanyesz. (#29006) üzenetére


hzcs
senior tag

köszönöm!

Tegnap leadott rendelésem (amire 3-5 napot írtak) kb mikorra várható? A héten esélyes? Ha megfogják a vámon, az mennyi idővel növeli meg a szállítási időt?

(#29008) czmarek97 válasza hzcs (#29007) üzenetére


czmarek97
csendes tag

Az a DHL lényege, hogy nem "megfogják a vámon", hanem mindenképpen megvámolják (4% csúszik csak át), de nem állítják meg, hanem a DHL kifizeti nekik a vámot, amit neked kell majd visszatéríteni.

-----------------

(#29009) Sanyesz. válasza hzcs (#29007) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Emellett a DHL "ingyen" vámol, ellentétben a posta +1.500 Ft-os kezelési költségével. ;]
A posta, na az megállítja a csomagot és akár két hétig is eltart, mire kegyeskednek levámolni. :W
Bár a DHL-t sem nagyon értem. Múlt pénteken hajnalban érkezett be egy csomagom Budapestre. Délelőtt már le is vámolták, aztán stop. Így viszont csak holnap kapom meg.

(#29010): Gyakorlatilag igen. Esetleg a postánál picit nagyobb az esély, hogy átcsúszik.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#29010) hzcs


hzcs
senior tag

Akkor igazából mindegy, hogy ingyen szállítás china posttal, dhl-lel, vagy ems expressel hozatom, mert ígyis úgyis valószínűleg vámos, csak a szállítási időben és díjban térnek el?

(#29011) El_Diablo válasza hzcs (#29010) üzenetére


El_Diablo
tag

Az EMS-t nem ajánlom. Ugyan olyan lassú, mint CN és még drága is...

(#29012) blueye válasza Sanyesz. (#29006) üzenetére


blueye
veterán

Tapasztalat: minideal DHL TN tobb mint 48 ora utan jelent meg, de utana 8 nap utan kezben volt.

(#29013) Balikaa válasza Fanatifo (#28997) üzenetére


Balikaa
csendes tag

Várakozás...

(#29014) Abus2


Abus2
tag

Nem hiszem el. Megérkezett a Singpostos csomagom az országba. Másodikai indítás Szingapúrból. Az nem semmi, hogy a reggel 9 órai csomagmegérkezés csak este 1/2 12-kor látható. Jöhet a várakozás a VÁMolásra....

[ Szerkesztve ]

Sörhassal nem lehet születni. Azért meg kell dolgozni!

(#29015) Graphics válasza Abus2 (#29014) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Reális idö, ha van kászleten és kifogod épp a szállitást, akkr gyorsak,, itthon meg... khm

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29016) Abus2 válasza Graphics (#29015) üzenetére


Abus2
tag

Félreérted. Másodikán indult Szingapurból, de már 28-án megérkezett oda és február 21-én adták fel Shenzhenben. Amúgy január 10-i rendelés.

Sörhassal nem lehet születni. Azért meg kell dolgozni!

(#29017) Moric


Moric
aktív tag

Rendeltem Kínából műanyag vackokat, amit az eladó egy sima borítékban küldött. Természetesen széttört, mert nem csomagolta be rendesen.
Írtam neki, hogy ez így nem oké. Visszaírt, hogy küldjem vissza a törött cuccot és kicserélteti a beszálítójával, vagy visszaküldi a kb. 70%-át a vételárnak, mert ingyen postával vettem.

A probléma az, hogy a visszapostázás többe lenne mint az egész árú értéke.
Nem lenne gond, ha rendesen becsomagolja. Az eladó trehánysága miatt én nem szeretnék ráfizetni.

Vitát kezdeményezek van esélye, hogy vevő védelem miatt kötelezik az eladót a visszapostázás költségének megtérítésére?

(#29018) El_Diablo válasza Moric (#29017) üzenetére


El_Diablo
tag

Hol vetted?

(#29019) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na vajon a múlt heti vámhatározatos cuccokat mikor méltóztatja a Khirályi Phosta kiküldeni...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29020) Graphics válasza Abus2 (#29016) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

NEm rossz, remélem ilyen időt fut az én pakkom is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29021) b.roxi


b.roxi
újonc

Sziasztok! Első rendelésem volt Kínából a múlt hét hétfőn, a Tmallbox-tól, DHL futárral, szerdán kaptam tracking numbert, ami szombaton jelent meg a rendszerben, és azóta is csak annyit látok a DHL nyomon követési oldalán, hogy Küldemény információ megérkezett, és hogy a csomag Hong-Kong-ban van jelenleg is! Ez miért lehet? Köszi! :F :F

(#29022) bl4ze válasza b.roxi (#29021) üzenetére


bl4ze
veterán

Még nem adták át a futárnak , csak bookolták online.

.:. bl4ze .:.

(#29023) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Ha DHL-el kérem a szállítást akkor az áfát csak termék után kell megfizetni ugye?

(#29024) blueye válasza kisgyerek85 (#29023) üzenetére


blueye
veterán

Nem. termék+szállítás
(1000x le volt már írva...)

(#29025) Outlander válasza kisgyerek85 (#29023) üzenetére


Outlander
őstag

Nem.... elötte kell... utána kapod csak meg. Szaal, legyen nálad pénz, ha jön a futár. ;]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#29026) kisgyerek85 válasza blueye (#29024) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Bocsi, most nem használtam a keresőt, pedig szoktam.
Na, de ezt jó tudni akkor.

Outlander: Én úgy értettem, hogy csak a terméknek fizetem meg az áfáját a szállítási költségnek nem.

[ Szerkesztve ]

(#29027) b.roxi válasza kisgyerek85 (#29023) üzenetére


b.roxi
újonc

Köszi! Közben fehívtam a DHL-t, hogy mi is van! Viszont beszéltem a Justin nevű sráccal, ő meg azt állítja, hogy a csomagot már pedig feladták, és ha ennyire nem bízom bennük, akkor nyissak vitát a pp-n! Szerintetek mi legyen? :(

(#29028) blueye válasza b.roxi (#29027) üzenetére


blueye
veterán

Ha szombaton jelent meg a rendszerben, akkor kb. jövő hét hétfőn nálad lehet (bőven ráérsz a PP dispute-tal).

(#29029) Zeki válasza b.roxi (#29027) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt tedd, hogy legközelebb lemész a közeli boltba, és ott megveszed ami kell. Kínából ne rendelj.
De legalább 1 hetet még várj.

(#29030) Graphics válasza b.roxi (#29021) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mit izgulsz még? :D ne aggódj

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29031) Sanyesz. válasza b.roxi (#29027) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ennyi idő alatt már a kezedben kellene lenni csomagnak. Én a múlt kedden rendeltem, ma hozta a futár. Valaki nem mond igazat. Valószínűleg nem volt készlet a boltban ;] , de a fuvarlevélszámot kikérték, hogy ezzel takarózzanak.
Persze az ember azért rendelt DHL-lel, hogy mielőbb ideérjen a csomag. Csak az nincs belekalkulálva, hogy a boltban egyébként nincs raktáron. :N

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#29032) blueye válasza Sanyesz. (#29031) üzenetére


blueye
veterán

Ha "szombaton jelent meg a rendszerben" - Hong Kongban volt a csomag, akkor miért kéne a kezében lennie kedden a csomagnak? A legjobb esetben szerdán-csütörtökön lesz nála (ezért írtam hogy hétfőig várjon).

[ Szerkesztve ]

(#29033) b.roxi válasza Zeki (#29029) üzenetére


b.roxi
újonc

Köszi, kedves vagy, tényleg! Azért parázok kicsit jobban, mert 1 rendelést egy másik shop már elrontott, ezért szeretném, hogy ezzel minden rendben legyen! Nem én mondtam, hogy nyitok vitát, hanem a srác mondta, hogy ha ennyire nem bízom bennük, akkor nyissam meg! Én mindössze annyit kérdeztem a sráctól, hogy miért van az, hogy eltelt 2 munkanap, a csomaggal meg semmi nem történt!

(#29034) Sanyesz. válasza blueye (#29032) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ha múlt hétfőn rendelte, ráadásul DHL-lel, akkor a bolt mit szuttyog a feladással, ha van (volna) raktáron. Ezen volt a hangsúly. ;)

b.roxi: Nem biztos, hogy a legjobb helyen vásároltál.

Én a MiniDeal-től és/vagy a TO2C-től szoktam és az utóbbi időben csak DHL-lel. Legkésőbb másnap postázni szokták a csomagot.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#29035) b.roxi válasza Sanyesz. (#29034) üzenetére


b.roxi
újonc

Köszönöm! Úgy látszik, valaki legalább megértette a lényegét a legelső kérdésemnek! Amúgy te honnan rendeltél?

(#29036) blueye válasza Sanyesz. (#29034) üzenetére


blueye
veterán

Értem amit írsz, de a tény, az tény: "szombaton jelent meg a rendszerben" - Hong Kongban volt - ne paráztasd már szegény rutintalan rendelőt :N

[ Szerkesztve ]

(#29037) Zeki válasza Sanyesz. (#29034) üzenetére


Zeki
nagyúr

A lényeg 2 dolog:
- minden kínai kamuzik a raktárkészlettel, így ők sem másnap adták fel.
- ha már megjelent a rendszerben hogy feladva, akkor onnantól nem a bolt tehet arról, hogy hol a frászban jár a csomag.

(#29038) b0bcat válasza Sanyesz. (#29031) üzenetére


b0bcat
addikt

A múlt csütörtöki (DHL-es) rendelésemet a Geekbuying még nem is postázta. :( Kicsit csalódott vagyok. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#29039) b.roxi válasza Zeki (#29037) üzenetére


b.roxi
újonc

Pont ez az, hogy nem az van a DHL-nél, hogy feladva, hanem csak annyi, hogy küldeményinformáció megérkezett! A csaj a DHL-nél azt mondta, hogy nem lett feladva a csomag, csak kértek egy fuvarlevél számot és ennyi! A srác meg váltig állítja, hogy már a múlt héten fel lett adva a csomag!

(#29040) jojoando


jojoando
senior tag

Ebay nál ha shipping megvan, akkor feladhatta a rizszabáló?
Ragszámot nem írt az eladáshoz pedig 6-n "elvileg" feladta.

[ Szerkesztve ]

(#29041) Sanyesz. válasza b0bcat (#29038) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Kíváncsi leszek, a legközelebbi rendelésemnél mikor kerül postára (DHL-hez) a csomag. A legutóbbi, már teljesült rendelések 7-8 naptári napot futottak (a rendeléstől számítva), és ez így van rendjén :B .

(#29039) b.roxi: Ezt írtam 29031-ben. :P

(#29042) b0bcat: Aki megrendel valamit, az mind türelmetlen, hogy mikor ér már ide. Én már három hete türelmetlenül várok egy autós kamerát (SG Post), de még az országba sem ért. :W

(29043) dadawa: Felejtős...

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#29042) b0bcat válasza Sanyesz. (#29041) üzenetére


b0bcat
addikt

Én is csak azért vagyok kicsit csalódott, mert máskor 2-3 napon belül el szokott indulni a csomag a visszajelzés szerint... De inkább türelmetlen vagyok. :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#29043) #79621120


#79621120
törölt tag

(#29044) blueye válasza #79621120 (#29043) üzenetére


blueye
veterán

Nem szeretjük:

kereső

(#29045) Zeki válasza b.roxi (#29039) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor sem kell mindjárt dispute, arra van még időd. Ezt a hetet vár még ki.

(#29046) #79621120 válasza blueye (#29044) üzenetére


#79621120
törölt tag

Köszönöm a választ .

(#29047) birooo


birooo
tag

Sziasztok.

A Chinavasion oldalrólvan valakinek személyes tapasztalata?

(#29048) Zeki válasza birooo (#29047) üzenetére


Zeki
nagyúr

Google a barátod neked is...

Ez alapján messzire kerülendő.

(#29049) birooo válasza Zeki (#29048) üzenetére


birooo
tag

Kössssz

(#29050) sbe561


sbe561
tag

Kb 1 hete regisztráltam az Alipay-n. 03.05.-én küldtem is rá 76 $-t, erre ma jött az email, hogy sikeresen feltöltöttem 46 $-t! :Y
Most elküldtem a bankom bizonylatát amin persze 76 $ szerepel, kíváncsi vagyok, hogy hova tűnt el az a 30 $?!

Szerintetek???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.