Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) peter.taylor válasza kokokka (#46973) üzenetére


peter.taylor
csendes tag

Én is úgy gondoltam.hogy nem kell fizetni értre,de rajta van rendesen a Kínai matrica is, Tinydeal rendelés volt.

(#47002) peter.taylor válasza Turbobacsi (#46993) üzenetére


peter.taylor
csendes tag

nekem kettő telefonból kettő megbukott.

(#47003) kokokka válasza peter.taylor (#47001) üzenetére


kokokka
őstag

Én is onnan rendeltem. Meglátjuk...

(#47004) Mahatma89


Mahatma89
tag

A minideal -ről október 16.-án rendelt Jiayu G4s-em a mai nappal érkezett meg. Már kezdtem aggódni, hogy miért rostokol egy hete az országba úgy, hogy semmi új infó nincs róla, erre ma megérkezett mindenféle megtréfálás nélkül (free SG Post) :)

A kicsomagolás még várat magára péntekig, mert csak akkor tudok hazamenni. :O
Olvastam, hogy érdemes a kicsomagolásról videót készíteni, arra az esetre, hogy legyen bizonyítékom bármiféle meglepetés estén . A videón kívül érdemes esetleg még bármi mást csinálni?

Destination Country - Tracking Consuming
2014-11-03 14:42 Ságvár posta, Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered
2014-10-27 10:52 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014-10-21 23:35 Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-10-17 15:54 Célországba elküldve / Item sent abroad

Origin Country - Tracking Consuming
2014-10-27 10:52 Arrived at overseas (Country code: HU)
2014-10-19 15:54 Despatched to overseas (Country code: HU)
2014-10-17 15:54 Received from Customer

(#47005) peter.taylor válasza kokokka (#47003) üzenetére


peter.taylor
csendes tag

Az enyém így jött, még megtaláltam a csomagot.

(#47006) kokokka válasza peter.taylor (#47005) üzenetére


kokokka
őstag

Na, ha ráírták az USD-t akkor végem. Még a hülye is észre veszi, hogy adóköteles az összeg miatt (122USD) :(

(#47007) peter.taylor


peter.taylor
csendes tag

Másnak is MP4 lejátszót írnak a csomagra,mert nekem kettő rendelésből kétszer MP4 volt ráírva.

(#47008) peter.taylor válasza kokokka (#47006) üzenetére


peter.taylor
csendes tag

Az összeg ami a képen van az nem fedi a valóságot, ez az összeg még vám és áfa mentes lenne.Telefon volt a csomagba nem MP4 lejátszó.
A citromsárga levonóra pedig az van írva ,hogy nem felel meg a csomag az EU Gazdasági közösség 9-10 paragrafusának.

[ Szerkesztve ]

(#47009) Zeki válasza kokokka (#47006) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nagyon mindegy mit írnak a csomagra. A vámosok nem hülyék.

(#47010) peter.taylor válasza Zeki (#47009) üzenetére


peter.taylor
csendes tag

Csinálnak olyat a vámosok,hogy nem kérnek be papírokat csak ami a csomagon van az alapján vámolnak?

(#47011) Laza... válasza peter.taylor (#47010) üzenetére


Laza...
addikt

Most mit vársz tőlünk? Hogy sulykoljuk hogy van egy légyfingásnyi esélyed? Mert több nincs!

Mikor rendelted is tudtad hogy kell ÁFA-t fizetned, remélhetőleg a pénzed is ennek megfelelően készítetted elő

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#47012) Zeki válasza peter.taylor (#47010) üzenetére


Zeki
nagyúr

NEM!
Szépen bekérik tőled a bolt és a paypal visszaigazoló emailjét, és az alapján vámolnak.

(#47013) kokokka válasza Laza... (#47011) üzenetére


kokokka
őstag

Én még VÁM-mal is pénzemnél leszek. Persze már nem annyira mint anélkül, de azt ami a csomagban van itt sosem kapnám meg még az emelt összeggel egybe véve sem. Persze nem örülök majd....

(#47014) beg


beg
veterán

Fenti összefoglalót ugye mindenki szépen elolvasta, mielőtt feleslegesen strapálja a tisztelt egybegyűlteket?

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#47015) kokokka válasza beg (#47014) üzenetére


kokokka
őstag

Ez kire/kikre vonatkozik? Mi a baj ezzel az eszmecserével?

(#47016) beg válasza kokokka (#47015) üzenetére


beg
veterán

Rád és peter
cimborára, akik rugóznak a dobozra írt adatok misztikumán, holott régóta nem az alapján megy a vámvizsgálat, meg sem nézik mi van ráírva. Az meg, hogy mit és hová kell küldeni milyen formában, amikor bekérik az adatokat, ott szépen le van írva. És igen, áfa fizetési kötelezettség van. Nem megúszásra rendelünk, ezt bele kell kalkulálni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#47017) kokokka válasza beg (#47016) üzenetére


kokokka
őstag

Ez ugye egy fórum? Őstag létedre visszavehetnél egy picit : mi az, hogy péter CIMBORÁDRA? A hangnemed nem ide való, vedd észre magad! Nem cimborám, még csak nem is ismerem. Egyszerűen megosztja velem a tapasztalatait. Az Ő személyes tapasztalatait. Ne szúrja a szemedet, nincs ebben semmi rossz!

(#47018) beg válasza kokokka (#47017) üzenetére


beg
veterán

Olvasd el még egyszer, azután kioszthatsz. Vagy módosíthatod a hozzászólásod stílusát, mert nem azt írtam amit félreolvastál.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#47019) kokokka válasza beg (#47018) üzenetére


kokokka
őstag

Akkor nem jól fogalmazol. Ezért volt, hogy szerinted félreértettem.

(#47020) Daywalker válasza beg (#47016) üzenetére


Daywalker
addikt

Nincs igazad...rengeteg sample-t kapunk a ph-ba amire 20 dollár van írva és nem kérnek semmit sem, kihozzák és csókolom, el van intézve. Pedig egy 1200 wattos 80 plus platinum táp igencsak nem 20 dolláros kategória és méretileg sem az az átcsusszanós...

(Mellesleg megjegyzem, hogy kicsit nekem is az jön le, hogy ingerült vagy a hozzászólásaidban...)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#47021) Laza... válasza Daywalker (#47020) üzenetére


Laza...
addikt

Nem az a lényeg, hogy mi van rá írva, pont ez a lényeg. Ha nem 20 dodós cuccok vannak benne, és simán megkapjátok, azt itt senki nem hiszi el - még Neked, házigazdának sem

Never give up!

(#47022) beg válasza kokokka (#47019) üzenetére


beg
veterán

Még most sem látod. Nem azt a szót írtam, amit kifogásoltál. A stílusokat meg hasonlítsd össze.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#47023) beg válasza Daywalker (#47020) üzenetére


beg
veterán

Az lehet, de amikor naponta azt mondják a pirosra, hogy zöld, akkor kicsit lepörög a gombolyag. Hagyjuk az én véleményemet, kérdezzünk meg pár embert, akik több száz telefont rendeltek, hogy mi az arány.

100-150 dolláros autóalkatrész, elektronikai alkatrész nekem is vígan átjön, de ne keverjük bele.

Világbéke.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#47024) Daywalker válasza Laza... (#47021) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát, hogy te mit hiszel, az egy dolog, de én minden nap ezt csinálom...szóval ha nem akarod ne hidd el, szuverén jogod, de azért hazugsággal ne vádolj kérlek. Nem mondom, hogy nem akadt fent a vámon már egy pár dolog, de lényegében nem szokott gond lenni...pedig nem egy tajvani meg kínai cég küld cuccot.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#47025) LámaZ válasza Daywalker (#47020) üzenetére


LámaZ
addikt

Postán előfordul, de gyorsfutárnál nem nagyon lehet megúszni a tréfát, a sámfát és az áfát.

Legyen minden jó!

(#47026) Daywalker válasza LámaZ (#47025) üzenetére


Daywalker
addikt

Az említett táp pont EMS-sel jött...de jó pár DHL meg FedEx is akad közte...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#47027) Laza... válasza Daywalker (#47024) üzenetére


Laza...
addikt

Ne ferdíts, nem hazugsággal vádollak. Privátban ment a véleményem, mert még itt hirtelen ki leszek tiltva a szólásszabadság jegyében.

Never give up!

(#47028) Pitti11 válasza Laza... (#47021) üzenetére


Pitti11
tag

Csak azt ne mondd, hogy az aláírásodban lévő az mind áfázott és vámolt cucc.... ne legyünk már álszentek...

(#47029) szili.tamas1 válasza Laza... (#47021) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Pedig siman hiheto. Ezek a fenékarcu zold koboldok szinte csak azokat szedik ki aminek telefon vagy tablet formaja van a rontgen alatt. A tobbi ertekesebb cucc nem nagyon uti meg az ingerkuszobot. Siman atjott ledtv alkatresz 200 dodo kornyeken, meg asszonynak konyhai cuccok 150 korul. A 90 dolcsis telefon az nem.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#47030) Laza... válasza Pitti11 (#47028) üzenetére


Laza...
addikt

Pedig van rajta - még ha nem is magyar.

Never give up!

(#47031) Daywalker válasza Laza... (#47027) üzenetére


Daywalker
addikt

Én aztán nem foglak kitiltani, mindenki azt hisz amit akar...csak leírtam a tapasztalatom és véleményem, nem kell egyeznie a tiéddel.

szili.tamas1: rengeteg cucc átjött, mostanság akkuk is átjönnek stb...sőt, sokkal durvább cuccokat sikerült már áthozni bő 1,5 évvel ezelőtt, notebook, fényképező stb...utóbbi időben mondjuk bekeményítettek, azóta nem próbálkozunk:D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#47032) Dominó85 válasza kokokka (#47019) üzenetére


Dominó85
veterán

De azt egyik tisztelt fórumtárs sem érti félre, hogy egy konkrétan 122USD értékű és ezáltal ÁFA köteles csomag esetén azon lovagolsz hogyan úszd meg a sarc befizetését (ami kielégíti az adócsalás fogalmát) -> Összefoglalóban ki van emelve, hogy mit nem szabad ebben a fórumban. Azt nem képesek itt sokan felfogni, hogy ha valami a törvények szerint ÁFA köteles, akkor azzal a rendelés véglegesítésekor tisztában kell hogy legyen a rendelő. Addig nyújtózkodjon mindenki, ameddig a takarója ér. ;) Ezek pusztán jó tanácsok.

Lassan lejár a védelmi időm erre a csomagra:

RK068076603CN

Valaki legyen oly kedves és egyeztesse már a posta.hu és 17track.net kiírásait, mert nálam más pontokat ír ki átfedéssel. Most akkor hol is van ez a csomagom? Kis értékű csomag. :R

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#47033) IldiH válasza szili.tamas1 (#47029) üzenetére


IldiH
aktív tag

DHL-es szállításos 220$-os 5"-ös telefon médialejátszó és 20$-os felirattal simán átcsusszant

(#47034) Dominó85 válasza IldiH (#47033) üzenetére


Dominó85
veterán

Hagyjuk már a népmeséket ... :U Havonta van egy ember aki ezt váltig állítja és ámítja a többieket ilyennel. És mégis miről adtál be adatokat a DHL-nek? Csak nem egy másik rendelés adatait szerkesztetted át Paint-ben? :U

* Péter - 06302461862 *

(#47035) Laza... válasza Dominó85 (#47034) üzenetére


Laza...
addikt

Na ja, mikor még a "sample" feliratot senki nem látta, mert a csomag még mondjuk Shenzenben van, a magyar DHL meg már kéri az infókat, számlát, stb.. Na mindegy, itt mindenki rutinosabb mint pl. én

Ja, meg szerencsésebb, okosabb, ügyesebb :R

Never give up!

(#47036) Dominó85 válasza Laza... (#47035) üzenetére


Dominó85
veterán

:DDD Hagyd rájuk. Csak az a baj, hogy sok, a külföldi vásárlás terén, újonc meg azt hiszi, hogy ez igaz és jön ide majd sírni, hogy így a DHL, meg úgy a DHL... :))

* Péter - 06302461862 *

(#47037) IldiH válasza Dominó85 (#47034) üzenetére


IldiH
aktív tag

:F Honnan veszed a feltételezésed? Semmit nem kértek, tehát nem is történt irat beküldés. Ahogy az sem lett kérve, hogy így küldjék a csomagot, a rászánt összegbe bele lett kalkulálva minden fizetendő (nyilván így megmaradt).

(#47038) oliver1981


oliver1981
csendes tag

Sziasztok! Kérnék valakitől egy kis segítséget, mit csinálnátok a helyemben?
Aliexpress-ezek kb. 2 éve (50 csomag) Még soha semmivel nem volt gondom.
Most rendeltem 2 db rc helikoptert, és meg is jött kb. 3 hét alatt, de csak egy db volt a csomagban!
Eladónak írtam már 3 szor, de nem reagált eddig semmit. Nyomkövetés alapján átvettem, tehát igazolhatnám, de hát nem fogom. Nyissak DISPUTE-t? Vagy más ötlet? Segítségeiteket köszönöm!
Dispute-t még soha nem használtam, esetleg röviden leírhatnátok mit kell hozzá tudni! Köszi,

(#47039) Laza... válasza oliver1981 (#47038) üzenetére


Laza...
addikt

Nyiss, minél előbb. Remélhetőleg csináltál a kibontásról videót, ez az egyetlen tuti adu-ász lehet a kezedben

Never give up!

(#47040) oliver1981 válasza Laza... (#47039) üzenetére


oliver1981
csendes tag

Nyílván nem! Sajnos.

(#47041) Laza... válasza oliver1981 (#47040) üzenetére


Laza...
addikt

Mivel átbaxtak, ezért próbáld meg a javadra fordítani a dolgot. Nem szép, de csomi vissza, és készíts unboxing videót. Egyébként 1 állítás, egy tagadás, és ha kevés a reklamáció, közel nem biztos hogy a javadra ítélnek...

Never give up!

(#47042) Zeki


Zeki
nagyúr

Az biztos, hogy a minideal kérésre sem írja rá a dhl-es csomagra, hogy sample.

(#47043) Kolondrum

Üdv! Ez a külföldi rendelősdi jobb mint egy szappanopera. Megjött az okt 23-as SJ400 mellkaspántom és házzá talp, meg stb. Ellenben az okt 20-as SJ4000 Wifi sehol sincs. Másolom mit leveleztem bangiékkal. A hátam nem tollas...

Thanks for your email.

Sorry for the inconvenience.Your order 335555 with [SKU159015]SJcam SJ4000 WiFi Car DVR Camera Sport DV Novatek Waterproof[ Color;Silver] was shipped on 2014/10/20.In addition,it may be delayed because of bad weather and strict customs.Would you please wait for 1-2 weeks and go to local post office later? If still nothing,we will be responsible for it.Kindly hope your support and understand.

Any other questions, feel free to contact with us.

Best wishes,

Dawn

Mi van ha nem jön meg? Van esélyem a zsét visszakapni? Mert vennék egyet itt MO-n holnap.

(#47044) Laza... válasza Kolondrum (#47043) üzenetére


Laza...
addikt

Feladták 10. 20-án? Az még bőven időn belül van, nem lenne fair így visszamondanod - ráadásul a PP sem adna (jogosan) Neked igazat

Never give up!

(#47045) Kolondrum válasza Laza... (#47044) üzenetére

Igen, de a pánt előbb megjött amikor az később volt rendelve. Ez zavar. Megelőzte? Hogy a pibe. Nekem kell a kamera most! Már ma kellett volna. Engem csak az érdekel, hogy vagy ideérjen valamikor vagy ha nem ér soha ide akkor bangiéktól ki lehet e harcolni a zsét.

(#47046) Laza... válasza Kolondrum (#47045) üzenetére


Laza...
addikt

Ha soha nem ér ide, ki lehet harcolni. De nem MOST. Minden másra ott a MM

Never give up!

(#47047) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

Szerintetek ez a csomag fel van adva? Egyedül a 17track lát belőle ennyit. Semmi más nyomkövető oldal nem mutat mozgást. Panda szerint 10.27-én postázva lett.

Alin kaptam yanwenes TN-t. Tudom hogy alapból kamu, de ez 30 napja not found :D
Ma ráírtam az eladóra, adott linket a yanwenhez és azt mondja az alis rendelés számot írjam be. WTF?
Na arra írt valami 2 bejegyzést, de az is októberi, azóta semmi.
Ezek szerint már "rendes" kamu TN-t is lusták adni?

[ Szerkesztve ]

(#47048) Laza... válasza DJ Diablo (#47047) üzenetére


Laza...
addikt

A lényegen ez csak annyit változtat, hogy hamarabb lettél ideges....

Never give up!

(#47049) trebrona válasza Dominó85 (#47032) üzenetére


trebrona
nagyúr

Eddig érkezett Pekingbe, most már elindult:
中国邮政: RK068076603CN
E-mail: feedback@chinapost.com.cn, Phone: 8610 11185
Track at official postal site
Date Zipcode Location Event Weight Additional
15.09.2014 11:29 215564 Accepted from sender Hungary
15.09.2014 11:29 Suzhou 常熟 City YóuZhèngJúHánJiànYèWuJú Accepted from sender 匈YáLì
18.09.2014 01:06 Suzhou International Left sorting center
09.10.2014 09:23 Suzhou International Left sorting center
22.10.2014 03:42 Suzhou International Left sorting center
31.10.2014 01:55 Suzhou International Left sorting center
02.11.2014 13:19 Beijing International Send item abroad (Export)
02.11.2014 14:00 Beijing International Arrived at sorting center
02.11.2014 15:02 Beijing Send item abroad (Export) Hungary

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#47050) Crytek


Crytek
veterán

Win 8-as Toshiba Encore mini még mindig sehol senkinek sehonnan?

Next PC Upgrade: 2022

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.