Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Laza... válasza Geo19870322 (#49999) üzenetére


Laza...
addikt

5-10 nap nagy átlagban ( a héten biztosan nem fogod megkapni). Átvételkor, a postásnak fizetsz

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#50002) sirperducat válasza Zozzant (#49974) üzenetére


sirperducat
csendes tag

Nyugi nekem is ugyanez a szitu. Nem értem mi történik 5 napja. Ez miatt csak azért aggódom mert olyanok vannak a csomagban amiket CSAK karácsonykor tudok használni... :O

Destination Country - Cache Time:2014-12-17 06:13 - Go to official website

2014-12-13 09:20
NLAMSC(NETHERLANDS (, Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-12-12 06:29
NLAMSC(NETHERLANDS (, Célországba elküldve / Item sent abroad

Origin Country - Cache Time:2014-12-17 06:13 - Go to official website

2014-12-13 08:08
The item is on transport to the country of destination
2014-12-12 06:29
The item is at the PostNL sorting center
2014-12-02 07:49
The item is pre-adviced

[ Szerkesztve ]

(#50003) sirperducat válasza maj-viktor (#49987) üzenetére


sirperducat
csendes tag

Szépen fogalmazz mert a kis bohócnak nem tetszik :C Ő nem magyarba lakik :D

[ Szerkesztve ]

(#50004) wwhy


wwhy
veterán

Tudja vki, hogy a Kanadából érkező csomagokat melyik banda hozza ki :F

A csomag amúgy UK, Royal Mail Registered, de a drága jó angliai posta valahogy "wrong sorted", elment a csomi Torontóba, most meg állítólag úton van vissza. A cifra az lesz, ha vám elé állítják, uis USFF PC van benne.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#50005) tutis válasza Zeki (#49965) üzenetére


tutis
őstag

Igazatok lett, megint jött egy levél az Antelife-tól hogy még várjak mert beszállítás alatt van, de emgírtam nekik hogy töröljék a rendelésem és adják vissza a pénzt. Paypalon ment a dispute.
ANTELIFE NEM AJÁNLOTT! :W

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#50006) tutis válasza tutis (#50005) üzenetére


tutis
őstag

Na az Antelife alakít továbbra is:
A rendelést complete-re tette, a processingról, küldött egy MEMO számlát, amin ez szerepel:
Subtotal $125.99
Shipping & Handling $12.99
Adjustment Fee $4.51
Grand Total $134.47

Szóval még összeadni se tudnak. Ráadásul az eredeti számlán ez van:
Subtotal $125.99
Shipping & Handling $12.99
Additional Fees $6.30
Grand Total $145.28

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#50007) bl4ze válasza sirperducat (#50003) üzenetére


bl4ze
veterán

vegyél már vissza mr.1200semmitsemtudokazértkérdezek

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#50008) kmarci25


kmarci25
veterán

Németországból rendeltem az ebay-en karácsonyfa égőt, dec. 12-én feladta, az érkezést ígérte 12-15 közöttre, eddig semmi. Szerintetek mikor érdemes kérdezni tőle? :F Kicsit aggódok, hogy a postásnak megtetszett a cucc, és lenyúlta, hogy a saját fáját díszítse. :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#50009) bl4ze válasza kmarci25 (#50008) üzenetére


bl4ze
veterán

Jövő hétfő előtt nem tenném. Várj.

.:. bl4ze .:.

(#50010) molvany válasza kmarci25 (#50008) üzenetére


molvany
senior tag

Milyen postázás ( küldésforma ) volt megadva ?

WhatsApp :+491737182060

(#50011) üszök


üszök
őstag

A vissza küldés nincs leírva valahol? Mit hogyan kell? Vagy csak én nem találom?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#50012) kmarci25 válasza molvany (#50010) üzenetére


kmarci25
veterán

Deutsche Post Brief ezt adta meg.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#50013) molvany válasza kmarci25 (#50012) üzenetére


molvany
senior tag

Egy levél átlagban 3 - 5 nap alatt megszokott érkezni ( én is gyakorlatilag naponta küldök MO - ra ).
Sajnos ez nem ajánlott így megtörténhet, hogy a postás lenyúlja ( de ne legyen igazam !! )

WhatsApp :+491737182060

(#50014) kmarci25 válasza molvany (#50013) üzenetére


kmarci25
veterán

Emiatt kezdte el aggódni én is... Pedig nagyon kéne az égő, főleg, hogy az iithon ár feléért rendeltem. Köszi, várok hétvégééig.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#50015) Laza... válasza üszök (#50011) üzenetére


Laza...
addikt

[link]

Never give up!

(#50016) korikmate


korikmate
tag

Ha szerencséd van, és hétfőn még van kiszállítás (nem tudom, munkanap e hétfő :)) akkor megkapod még a fa alá. Ha nem, akkor majd ünnepek után...

(#50017) Geo19870322


Geo19870322
tag

Üdv. Lenne még 1 kérdésem. Ma elküldtem az általatok szükségesnek írt 'okmányokat' (Paypal igazolás, eladó visszaigazolása). Viszont most böngésztem a posta oldalán és elvileg valami Egyszeri behozatali vámkezelési nyilatkozatról írnak benn. Az is szükséges vagy nem feltétlenül kell?Valaki tudna dobni egy sablont kb h mi szerepeljen a vám felé küldött levélben? Én csak annyit írtam h tisztelt vámhatóság,mellékelve küldöm a vámkezeléshez szükséges iratokat.Tisztelettel... Jó ez így vagy nem??

(#50018) Laza... válasza Geo19870322 (#50017) üzenetére


Laza...
addikt

tökéletes, elég

mellékelve a PP screenshot, meg a banki screenshot. Ugyan ennyit szoktam küldeni

Never give up!

(#50019) FreedomHUN válasza Geo19870322 (#50017) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Kell a nyilatkozat is. Mivel aláírásoddal a büntető jogi felelőségedet is vállalod, így meg bárki küldhet kamut, photosopos képet stb-t.
Így meg van hivatalos irat a kezükben.

Latom irtak közben, nekem régebben visszadopták hiánypotlásra és a nyilatkozat után fogadták csak el.

[ Szerkesztve ]

(#50020) irnixxx


irnixxx
csendes tag

Sziasztok!

Dec 2-án Ali-n vettem egy Neken N6-ot egy gyémánt koronás eladótól. Fedex-szel kértem a szállítást (57$) a 3-8 nap miatt. A kereskedő 3-án írt, hogy nem tudja Fedex-szel küldeni, csak DHL-lel. Egyezkedtünk, ő azt mondta ad 20$ refundot a száll.díjból, és ne aggódjak, a DHL se lassabb. (amúgy 5-12 napot adott meg rá a terméknél és 56$-t, ezért nem ezt választottam).
Hogy ne fusson ki a processing time-ból, rátett egy kamu China Post-os trackinget a csomagomra, majd mikor írtam neki, hogy ez nem jó így, akkor 20(%, vagy $) kedvezményt ígért a kövekező vásárlásból. 11-én adott egy DHL-es trackinget megjegyzésben a terméknél, Ami azóta is "Shipment information received" státuszban van.
Írtam neki, többször is, hogy reagáljon már, legyen kedves, vagy nyitok dispute-ot, de nulla választ kapok tőle.
Gondoltam, hogy 4+8+x nap vám, simán itt lesz Karácsonyra.
Mit tudok tenni?
Full refund protection-öm van, ha 23 napon belül nem kapom kézhez, de ahhoz dispute-ot kell nyissak a 23 nap letelte után?
:W

(#50021) molvany válasza irnixxx (#50020) üzenetére


molvany
senior tag

Szerintem akár melyik szállításról is lenne szó ( DHL vagy Fedex ) mindkettö már rég kifutott az idöböl.
Nem egyezkedj vele, kérd vissza a pénzed teljes egésszében ( nem teljesített az idö alatt, amit igért ).

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#50022) RVR400 válasza irnixxx (#50020) üzenetére


RVR400
veterán

Hol vetted, hogy megérje az 57 USD-s szállítást? :Y

(#50023) irnixxx


irnixxx
csendes tag

[link]
50% OFF volt elviekben.
gondoltam, Karácsonyra ideér Fedex-szel...

[ Szerkesztve ]

(#50024) Zeki válasza irnixxx (#50020) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szopóágra lettél téve, kurvára átvert a kínai. A DHL ha VALÓBAN FELADJA, 3-4 nap. Mivel hétvégén is melóznak, így tényleg csak nap, és nem munkanap.

(#50025) irnixxx válasza Zeki (#50024) üzenetére


irnixxx
csendes tag

azért a full refund lehetősége miatt nem estem annyira kétségbe.

(#50026) Laza... válasza Zeki (#50024) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem pénteki fizetés után, kedden a kezemben volt a teló. Ezen a héten volt ez, eddig ez a rekordom :)

Never give up!

(#50027) irnixxx válasza irnixxx (#50025) üzenetére


irnixxx
csendes tag

most írt vissza a dispute-tal való fenyegetésre:
"Dear friend , thank you for choosing our products
We just got the message from the post
Batteries and products with batteries are forbidden to send to some countries now as new policy ,
Maybe some products with computer chip are forbidden too.
So the custom inspect the package more strict ,
This will delay your parcel some time
But don't worry about it
We will check for you and make sure you can get the items smooth
If you can not get the parcel
Please contact us
We promise to solve well for you
Hope you can understand it and wait patiently
Thank you
Nice day."

(#50028) bl4ze válasza irnixxx (#50027) üzenetére


bl4ze
veterán

hazudik.
indíts ügyet+full refund

.:. bl4ze .:.

(#50029) irnixxx válasza bl4ze (#50028) üzenetére


irnixxx
csendes tag

Csak az nem értem, h mire játszott? Hogy esetleg bukom a pénzem? Vagy ez olyan 50%-os OFF volt, amit nem is akart teljesíteni (pl csak 5%-ot akart adni?)? Még volt hátra dec 2-án az akcióból 2-3 óra, mikor egyszercsak eltűnt, pedig volt még készülék az Ali szerint.

(#50030) molvany válasza irnixxx (#50027) üzenetére


molvany
senior tag

A te helyedben még ennyit sem tettem volna. Indítsd el a pénzed visszaigénylését. Ezen nincsen mit rágódni.

WhatsApp :+491737182060

(#50031) Laza... válasza sirperducat (#50003) üzenetére


Laza...
addikt

Kedves újonc, a hátsódon még ott a tojáshéj, de fikázni már teljes mellszélességgel tudsz. Majd ha teszel a közösségért, akkor tapsolhatsz. Addig meg lapíts :((( (ahogyan az előző 3xx napban is tetted)

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#50032) mizu


mizu
aktív tag

Légyszi ajánljatok kínai mobilvásárlós oldalakat! :R

▫️ PH! FAN ▫️

(#50033) Arolotifar válasza Laza... (#50031) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szerintem hagyd a fenébe, nem érdemes idegeskedned miatta... Minél többet eteted a trollt, annál éhesebb lesz :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#50034) kmarci25 válasza mizu (#50032) üzenetére


kmarci25
veterán

minideal.net, comebuy.com

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#50035) üszök válasza Laza... (#50015) üzenetére


üszök
őstag

THX. :R
Most már csak azt linkeld ide légyszi a PayPalnál hol kell a vissza küldési költség megtérítésére regisztrálni. :D 3,2k volt a két kártya nem fizetnék 2k-t a postáért. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#50036) Laza... válasza üszök (#50035) üzenetére


Laza...
addikt

Hát a ***** nem kéne? :DDD [link]

Never give up!

(#50037) RVR400 válasza Laza... (#50036) üzenetére


RVR400
veterán

Ehh, ez jó amúgy, most van egy vitám a banggooddal, de csak húzzák az időt. Teljesen más cuccot küldtek, mint amit rendeltem, írtam nekik, csak helyeseltek, hoyg refund, de amúgy nem csináltak semmit. Nyitottam dispute-t, annál is csak az időt húzták, nem reagáltak, most megvolt az escalate, viszont így baromira át fog tolódni jövő évre a vége. Nem éppen kellemes ezek miatt az időhúzók miatt is szopni, és egy 20 USD-s cuccot 12 USD-s szállítási díjjal visszaküldeni...
Pozitív, hogy ma reggelre végre a dobozosok megtalálták az Apply gombot, és visszajön a pénzem.

(#50038) Laza... válasza RVR400 (#50037) üzenetére


Laza...
addikt

Lehet nem volt ott egy mutatóujj amire szükség volt ;]

Never give up!

(#50039) üszök válasza Laza... (#50036) üzenetére


üszök
őstag

:R
Borítékot nem töltenéd ki helyettem? :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#50040) Zeki válasza RVR400 (#50037) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én a 3 db led égővel szívok, amit ugye 9W-osként hírdettek a banggoodosok,, ehhez képest 3W-osak, és már az oldalon is csak 6W-osak (tehát még mindig hazudnak). Escaláltam a dolgot a paypalon, hogy ha kell visszaküldöm a paypal postás térítéssel, de full refund, ám hallgatnak mint a bárányok. Írtam hogy nekem ezek nem kellenek, vissza akarom küldeni.

féloff, a meleg led lámpa fénye is hidegebb, mint a meleg energiatakarékosé.

(#50042) sirperducat válasza bl4ze (#50007) üzenetére


sirperducat
csendes tag

Már 1250... :D

(#50045) Laza... válasza üszök (#50039) üzenetére


Laza...
addikt

Küldök címet, elküldöd a borítékot, csomagod, és meg is címzem :P ;]

Más: Ma egy kínai adott fel előttem egy csomagot kínába, kínaiaul megcímezve ;] Kénytelen voltam segíteni, mert még most is sorban állnék :C :DDD

Never give up!

(#50046) silver10


silver10
aktív tag

Még így nem jártam, de úgy látszik itt volt az ideje. Bár eddig csak DHL-lel hozattam cuccot, ha gyorspostát választottam. 2014.12.15.-én azaz hétfőn 10:44-kor E-mailben értesített a Zopomobile Europe, hogy a TNT Expressnek átadta a csomagomat. Azóta a csomagom Zaragozában vesztegel. Mivel a nyomkövető rendszerből számomra nem derült ki egyértelműen, hogy mi a csomagom valós státusza(egyszer szállítás alatt, aztán késik tecnikai okok miatt), a mai napon 07:14-kor és 12:13-kor is felhívtam a telefonos ügyfélszolgálatukat. Mindkét esetben elkérték a telefonszámomat, hogy utánanéznek és érdemben tájékoztatnak a csomagommal kapcsolatban. Állítólag valami sztrájk volt hétfőn. Aztán végül is semmilyen válaszra nem méltattak. :W Elvileg 48 órán belül meg kellett volna kapnom a megrendelt árumat, de most azt sem tudom, hogy ellopták, elkeveredett, többnapos sztrájk, vagy mi egyéb van? Írtam az ügyfélszolgálatnak a TNT weboldalán is. Várom a válaszukat, nem túl türelmesen. Lehet-e érdemes-e ezen kívül még valamit tennem? Jelenleg is így állok :U

[ Szerkesztve ]

(#50047) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Ha jött egy csomagom és vállalkozóként el szeretném számolni azt, de "sajnos" nem fogták meg, akkor hol tudok utána áfát fizetni vajon?
Kínából jött 50 dollár alatti a csomag. Egy egérről lenne szó.

(#50048) bl4ze válasza silver10 (#50046) üzenetére


bl4ze
veterán

Sokat nem. Vársz. És ha ideged-időd engedi hívhatod a TNT,hogy hol a cucc és mi van stb...

.:. bl4ze .:.

(#50049) üszök válasza Laza... (#50045) üzenetére


üszök
őstag

Alig fért rá a címzett a borítékra. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#50050) silver10 válasza bl4ze (#50048) üzenetére


silver10
aktív tag

Ahogy az előbb írtam, annak semmi értelme sem volt. De ha hosszabb távon sem lesz infóm róla, érdemes-e dispute-ot indítanom a PayPalon keresztül a webshoppal? Vagy már csak a TNT-nél kereskedhetek? A Zopo webshop feltüntette, hogy van logisztikai biztosítása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.