Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98001) janek69


janek69
senior tag

Sziasztok!
Jól gondolom,hogy ezzel a csomaggal most kivételesen szerencsém van?

[ Szerkesztve ]

(#98002) klarkzone


klarkzone
tag

Sziasztok. Evam felületen mire az ellenőrzéséhez érek. "Érvénytelen okmánytípus: XXXX!" Hibaüzenet jelenik meg és nem tudok továbblépni.
Egy sima screenshotot töltöttem fel, a 4db. hajgumiról, az aliexpressről...
Sikerült a posta oldalán kèrvényezni az evam eljárást.
Sikerült regisztrálni, és kitölteni az adatokat. Elsőre kb. Fél óra volt innen tengerpartról, egy sima androidos mobillal, várva az uv sugárzás mérséklődését... Az egész nyaralás azért nem szeretném ezzel tölteni, úgyhogyaki tudja, hogy mi a fene baja van az evam rendszernek az írjon már légyszi!

(#98003) Pityu99 válasza klarkzone (#98002) üzenetére


Pityu99
tag

PNG formátum nem jó, csak jpeg-ben lehet. Szerintem az lesz a gond. Nekem legalábbis az volt először.

Te mit írtál az eladó adataihoz amúgy? Név, cím ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#98004) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Nah, az utolsó csomagomat is kihozta a postás, 29-én került be a NPKK-ba, ma dobta be a postás a postaládába :K Nem kellett semmit sem fizetni, visszavonom a korábbi előítéleteimet a várakoztatással kapcsolatban, úgy tűnik a mai világban fertőző ez a mindenhonnan is összeesküvés elmélet :N

;) - The Power of the Light Side

(#98005) mikk2000 válasza shokobanana (#98000) üzenetére


mikk2000
őstag

hehehehe alin ki se lehet másolni a címet, ember meg azokat a hieorglifákat meg nem írja be :)

Ráadásul szét kéne bontani a címet postai irányítószámra, városra, utcára... duplán reménytelen!

(#98006) klarkzone válasza Pityu99 (#98003) üzenetére


klarkzone
tag

Név, cím: aliexpress, hongkong... mindenhova. Természetesen a küldő országot nem lehetett félig látni a telefonon, csaka kongfeliratból tippeltrm, hogy az jó lesz.

(#98007) Beni2360 válasza Pityu99 (#97999) üzenetére


Beni2360
félisten

A xxxxx BE végű nyomkövetést a posta nem tartja nyilván mint a xxx NL-t sem.
Ugyan úgy a "UA-UZ + 9 számjegy + 2 betűs országkód" sem. Csak a következőket:
postacsomag esetén: CA-CZ kezdetű tartomány
könyvelt levélpostai küldemény esetén: RA-RZ tartomány EMS gyorsposta küldemény esetén: EA-EZ tartomány

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#98008) Pityu99 válasza Beni2360 (#98007) üzenetére


Pityu99
tag

Oké én ezt értem, de akkor hogy lehet vámolni? Mi alapján fogják beazonosítani? Ha valamelyik feladó így adja fel, akkor alapból ki vagyok zárva az evámból és köteles vagyok a postára hagyatkozni meg csengetni a 400 Forintot, mikor magam is meg tudnám csinálni ingyen?

Meg aztán kitöltésnél van kis segítség az evám oldalán, ott azt írja, ha ilyen számmal nem rendelkezem, akkor bármely egyedi kereskedelmi hivatkozási számot megadhatok ami alapján lehet azonosítani, nekem ez a BE pont ilyennek tűnik. Szóval akkor mit kellene tennem?

[ Szerkesztve ]

(#98009) Beni2360 válasza Pityu99 (#98008) üzenetére


Beni2360
félisten

Zavar van az éterben. Ha te eVAM-t választasz akkor a postának 799 Ft kell majd fizetni átvételnél. Félre érthető a táblázat. Csak 50 $-tól érdemes ezt az opciót választani mert akkor is csak a 799 Ft kell fizetned ha meg ők vámoltatnának akkor már többre jönne ki.
Ezeket az úton levő csomagokat hagyni kell és nagyon figyelni az SMS-ket mert 48 órád van reagálni és előre befizetni a 399 Ft-t. De elvileg a BE és a NL végű csomagok EU-n belülinek számítanak és még nem csesztetik ezeket. Az Aliexp. csopiban már kaptak kézhez ilyen csomagokat semmi sarc nélkül. Persze a késve beérkező csomagoknál még nem tudni mit fognak csinálni.
Érdemes átnézni oda mert ott nagyon pörög a téma és mindent kibeszélnek a V/ topikgazda jóvoltából.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#98010) Pityu99 válasza Beni2360 (#98009) üzenetére


Pityu99
tag

Ezen mit lehet félreérteni? Online fizetés esetén nincs díja az evámnak.


(#98011) UberMutant válasza Pityu99 (#98010) üzenetére


UberMutant
őstag

vagy azt jelenti nem lehet online csak utánvéttel fizetni.

(#98012) Beni2360 válasza Pityu99 (#98010) üzenetére


Beni2360
félisten

Mi van a zöld sávban fehérrel írva?
Online fizetés - (nincs) csak az utólagos fizetési oszlop él.
Mit nem lehet ezen érteni? Többet fizetsz mintha ők csinálnák. itt bővebben leírtam
************************
UberMutant: látom te ezt megértetted. :C

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#98013) Pityu99 válasza Beni2360 (#98009) üzenetére


Pityu99
tag

Na elolvastam az Alis topikot. Szerintem félreértelmezi a topikgazda is, meg a másik is. Semmi értelme nincs annak, hogy ha ők dolgoznak 400 Ft, ha semmi dolguk nincs vele, akkor meg 800 Ft.
Meg persze megmagyarázzák azt is, hogy az indexes cikkben a Trans Spedes nyilatkozó nőnek - aki szakember - nincs igaza és nem ért hozzá, de bezzeg ők aztán tudják.

Na mindegy, úgysem nagyon van tervben más rendelés, ezt a csomagot meg kifizetem a Postának, költsék gyógyszerre a 400 Ft-ot, a többi meg majd kialakul ebben a hónapban.

(#98014) bl4ze válasza Pityu99 (#98013) üzenetére


bl4ze
veterán

Meglátjuk. Én ma regisztráltam, jeleztem egy UHxxxxxxxBE pakkomat, hogy az eVÁM-on intézem , és nem a postán. Semmi visszaigazolás nem jött, csak elment az "üzenet".

Most nézem, elvileg beérkezett, posta.hu még nem jelzi - 1-2 nap és talán látszik valami :
02 Jul 2021 07:40 Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days

30 Jun 2021 02:26 Departure to country of destination

.:. bl4ze .:.

(#98015) Pityu99 válasza bl4ze (#98014) üzenetére


Pityu99
tag

Csak a gond ott van, hogy BE trackinges pakkot nem tudsz eVÁM-on beküldeni, nem fogadja el, az ellenőrzéskor hibát dob (nálam legalábbis ez van, feljebb beraktam). Na olyankor mivan, ha a postának szólsz, hogy eVÁM, aztán közben nem tudod elintézni?

(#98016) Anonymus23 válasza Pityu99 (#98015) üzenetére


Anonymus23
veterán

Amikor bekerül a NPKK-ba, akkor onnantól kezdve már látja a Magyar Posta is. Szerintem valahogy ez össze van kötve az eVÁM-mal.
Az már más kérdés lesz, hogy ha előtte sem tudod eVÁMolni, akkor hogy is lesz.

Egyébként van itt már olyan, akinek az új rendszer szerint volt a vámkezelés?

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#98017) Pityu99 válasza Anonymus23 (#98016) üzenetére


Pityu99
tag

Na de amikor NPKK-ba bekerül, akkor már szerintem késő, mert azt írja az eVÁM-on, hogy még a küldemény megérkezése előtt jelezni kell. Vagy nem tudom. Na majd kialakul.

Alis csoportban van, elvileg küldtek neki sms-t amiben benne van, hogy hol fizetheti be, csak az sms nem érkezett meg. Ha nem figyeli a trackinget, hogy már beérkezett, akkor kicsúszik a fizetési időből és akkor lehet fizetni a 800 Forintos díjat átvételkor. Ez sem igazán korrekt így.

(#98018) Beni2360 válasza Anonymus23 (#98016) üzenetére


Beni2360
félisten

A BE csomag egy Belgiumba feladott csomagnak számít és nem Belga EU-s raktár vagyis nem 3. országból való csomag. Volt 3 db egyenként rendelt BE végződési kis csomagom. És mire kihozták csak 2 db csomag lett, Kinyitva az egyik csomagban 2 db rendelés volt bele téve, csupaszon csak a gyári csomagolással vagyis teljesen átcsomagolták.
*******************************
Pityu99 - De az a csomag xxCN hivatalos nyomival jött.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#98019) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Én arra lennék kíváncsi, hogy a tracking number nélküli június elején/közepe felé Sincerity-Trading weboldaláról rendelt pendrive-om (aminek a kiszállítása 1,5-2 hét szokott lenni és ez múlt héten lejárt) miként fog megérkezni és ha fizetnem kell valami díjat, akkor hogyan fognak hivatkozni rá ha nincs tracking number.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#98020) fairi válasza Pityu99 (#98010) üzenetére


fairi
addikt

Ezen nem kell rugózni, te leszel a kísérleti alanya a csoportnak.
ha sikeresen elkerülőd a 400 Ft-.ot akkor te leszel a hősünk, ha 800 -at fizetsz a végén akkor te leszel a mártírunk. deal?

Feldolgozás A küldemény feldolgozása folyamatban
2021.07.02. | 13:35 Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
csomagom státusza, várom az sms-t mint a messiást a hívők.

(#98021) fairi válasza Crvsh3R (#98019) üzenetére


fairi
addikt

Utánvéttel 800 Ft lesz+ vám.
ha nem tudnak elérni 48 órán belül akkor átvételkor legombolnak.

(#98022) baly81 válasza fairi (#98021) üzenetére


baly81
aktív tag

Annyit pontosítanék ezen, hogy nem +vám, hanem + 27% adó. Vámot csak 150 euró értéktől kell fizetni, adóval megfűszerezve.

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#98023) bl4ze válasza fairi (#98020) üzenetére


bl4ze
veterán

Az enyém nem látszik még "nálunk" pedig BE Post szerint beérkezett 1 napja....
Kiváncsi leszek.

02 Jul 2021 07:40 Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days

.:. bl4ze .:.

(#98024) mzso


mzso
veterán

Azokkal a csomagokkal mi van amikor más követési számmal jön meg mint amivel feladták?

Az olcsó dolgoknál sokszor van ilyen. Áttűnik az eredeti címke, ahol az eredeti számot pl LP..., vagy S... kezdetű. Arra valaki valamikor felülragaszt egy másikat, amivel megkapom. Vajon kik, hogy és miért csinálják így?

Valahogy nem tartom valószínűnek, hogy az ilyenek megkönnyítik a vámügyintézést. Ha csak nem a magyar vámon ragasztják át, amit nem tartok valószínűnek...

Pl: ezen jól látszik:

Remélem nem maradt rajta személyes adat...

[ Szerkesztve ]

(#98025) azbest válasza klarkzone (#98002) üzenetére


azbest
félisten

De miért eVámolsz hajgumit 800 forintos postai közreműködői díjért?

A filléres dolgok automatikus postai vámkezelése (10 euro értékig) 400 forint. Amit az áfával együtt online fogsz tudni kifizetni. Ha nem online fizeted, akkor +400 forint utánvételi díj a postának.

#98010 Pityu99
nem a szedett vetett egyszerűsített tájékoztató oldal a hivatalos, hanem az ászf. A kihúzott részek nem ingyenesek, nem 0 forint van beírva. Hanem nincsen olyan lehetőség. Az ászf terméklapon egyértelmű, hogy csak a drágábbik díjszabás él azokban az esetekben. Közreműködői díjként szedi a posta a 800 forintot az eVámos módra.

[ Szerkesztve ]

(#98026) tonyrulez válasza azbest (#98025) üzenetére


tonyrulez
őstag

Amit nem teljesen értek, mert ha én intézem magamnak a vámolást eVÁM-on, ÁFA ugye IOSS-en keresztül már fizetve is van, akkor a Posta, aki semmit nem csinált a csomagommal, milyen alapon kér be kétszer annyi pénzt, mintha ők csinálnák azt, amit én megcsináltam helyettük? Illetve volt egy rádióinterjú NAV szóvivővel, még itt is (vagy eBay-es kütyük topikban) írtam róla, ahol a szóvivő világosan azt mondta, hogy ha náluk vámol az ember, akkor semmi plusz díj nincs, ha postánál, akkor náluk sávosan kell díjat fizetni. Ehhez képest ha a NAV-nál vámol az ember, akkor 2x annyi a díja (nem csak 50EUR alatt nem éri meg, hisz ha IOSS fizetve van az ÁFA, akkor 150EUR-ig 399Ft a postai díj)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#98027) azbest válasza tonyrulez (#98026) üzenetére


azbest
félisten

nem logikáról szól az egész, hanem a profitról. Mert a posta, mint állami monopólium megkerülhetetlen, így a postai úton érkező küldemény esetén kéretlenül is az ügyfelük leszel.

Ha végignézed az árazásokat, akkor minden esetben több pénzt kérnek ezért, ha nem velük akarod végeztetni a vámkezelést. Ha más ügynökkel intézteted, akkor 5000 forint közvetítődi díjat kér a posta. Ha eVám-mal kezelteted, akkor 800-at.

Ha a posta elrontja az automatikus vámkezelést (ioss vagy sa módút), akkor mégcsak nem is a manuális vámkezelés 4000 forintját kéri, hanem reklamációkor már 6600 az, hogy befogadják a panaszoddal a manuális nyilatkozatot.

Ha valami hiba miatt több adót szed be a posta, mint amit valójában kell, akkor náluk adóvisszatérítés ügyintézést indítani 5000 forint.

Ha valóban adómentes, 45 euro értékű, magánszemélytől jövő küldeményed van, akkor most már nem ingyenes a kezelése, mint eddig. Hanem a manuális vámkezelés 4000 forintját számítják fel.

Mindig az a lényeg, hogy ha a postát ki akarod hagyni, akkor fizess többet. Ha a posta hibázik és reklamálsz, akkor fizess többet, mintha nem hibázott volna. Remélem a jogászok szét fogják szedni ezt az ászf-et. Mert az egész arra játszik, hogy ne reklamálj, ne kavarj, a posta büntetőpénzt számít fel, ha kavarsz. Nyugati árak, keleti kényelem.

A NAV nem szedhet díjat azért, hogy elvégzi a munkáját, a vámkezelést. Szóval a nav "ingyen" végzi azt (valójában persze adóforintokból). A posta pedig nem vámkezelési díjat szed a vámkezelés átengedéséért, hanem közreműködői díjat.

[ Szerkesztve ]

(#98028) Degeczi válasza azbest (#98025) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Konkrétan hol van ez valóban egyértelműen leírva?

(#98029) azbest válasza Degeczi (#98028) üzenetére


azbest
félisten

a postai ászf a lényeg, az ahhoz kapcsolódó terméklap 109es oldalától vannak ezek az újítások [link]
113-dik oldaltól a közreműködői szolgáltatás. A közreműködői díjat a kézbesítés során lehet kigyenlíteni. Nincs előre fizetés online. A korábban mutogatott zöld táblázat kihúzott mezői nem ingyenességet jelentenek, hanem azt, hogy nincsen olyan lehetőség.

Sőt, arról még nem is volt szó, hogy ha valamiért elhúzódik az ügyintézés, akkor még őrzési díj is befigyelhet. Mondjuk, ha az eVámon hosszú időn át áll a feldolgozás. Bár ezt most nem találom az ászf-ben

[ Szerkesztve ]

(#98030) imis


imis
senior tag

Májusban rendeltem még néhány dolgot, mind BE track. (az NL, CN mind megjött)
6 db áll több napja a kicserélőben (1 db 18-a óta, ezt egyébként lengyel raktárból rendeltem, de az alis nem onnan küldte, és disputra már visszakaptam az árát)
4 db még nem ért a kicserélőbe a track szerint.

elvileg ez 4000 + áfa, de majd meglátjuk, 10 $ alattiak.

(#98031) tzolee21 válasza baly81 (#98022) üzenetére


tzolee21
csendes tag

Mit értesz az alatt hogy + adó? Vám = adó.
A kombinált nomenklatura szerint meg kell állapítani a vámtarifaszámát az árunak és a VTSZ-re van megadva a vám mértéke %-ban.

(#98032) Pityu99 válasza fairi (#98020) üzenetére


Pityu99
tag

Lettem volna kísérleti alany szívesen azért a 400 Ft kockázatért, csak ott bukott meg a sztori, hogy BE trackinges csomagom jön csak, egy darab és egyszerűen el sem fogadja az eVÁM, szóval be sem tudom adni. Mire ez a csomag meg beérkezik, addigra már ki fog derülni az igazság úgyis. Legutóbbi csomagom is április 21-i rendelés most érkezett be június végén :D

(#98033) mzso


mzso
veterán

Nekem van egy jó pár csomag amire az ali már rég jelezte, hogy az országban van, de nem kaptam még meg.
Vajon ezekkel lelejmolnak majd? A Legtöbb BE végű egy NL, meg egy S kezdetű
PL.: UH422331654BE, UH412139484BE, S00000212084675, LT805213928NL

Azt továbbra sem tudom hogy kéne megállapítani, hogy "vám elé lett-e állítva" egy csomag. A részleteknél is csak ennyit mutat a posta:

(#98034) fairi válasza mzso (#98033) üzenetére


fairi
addikt

Mindenki okoskodik, de nem tudunk valójában semmit gyakorlatban.
tapasztalat dönti el, ha posta benyúlt számlát akkor válasz egyértelmű, ha nem akkor is.
Az a fontos mindenki írja le tapasztalatát. :K

[ Szerkesztve ]

(#98035) Degeczi válasza azbest (#98029) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi, hát ez szomorú... :(

(#98036) Beni2360 válasza fairi (#98034) üzenetére


Beni2360
félisten

Már 2 BE csomagot átadott a postás minden cércó nélkül. Mivel ezek Be -ben vagy Nl-ban lettek postára adva, szvsz nem nagyon fogják csesztetni.
Nekem 2 rendelést egy új zacsiba tettek az egyik köv. számmal.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#98037) ugri77 válasza Beni2360 (#98036) üzenetére


ugri77
tag

Juli 1 után erkezett Magyarországra? Után van csak áfáztatás

[ Szerkesztve ]

(#98038) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Hatályba lépett az EU e-kereskedelmi áfa-csomagja, amely többek között eltörölte a 22 eurót meg nem haladó import küldemények adómentességét. 2021. július 1-től minden külföldről (nem EU államból) rendelt áru után áfát kell fizetni.

Rengetegen rendelnek, szerintem legtöbben pont a 22 EUR értéket meg nem haladó dolgokat. A Posta, a NAV tényleg képes lesz minden csomagot követni?

Akkor ha most rendelek 1 000 forintért valamit pl Ali-n USB kábelt, vagy akármit, az ennyibe kerül:
1 000 Forint árucikk + 270 Forint ÁFA + 3 500 Forint vámeljárás díja =
4 770. Ez így piszokdrága lesz.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#98039) Anonymus23 válasza tknof1871 (#98038) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem.
Példádnál maradva:
1000 + 270 + 400 = 1670

Egyébként miért ne tudna mindent követni? Minden csomagot kiszállítanak (elvileg), szóval minden megoldható, csak mindennek ára van.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#98040) Beni2360 válasza ugri77 (#98037) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt most a régen rendelt pl: BE, NL csomagokrol volt szó. Ami ugye nem Kínából adták fel Magyarországra. És Belgábol jövő csomagra nem kell áfát fizetni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#98041) ugri77 válasza Beni2360 (#98040) üzenetére


ugri77
tag

Ez nem biztos,, majd júliusban belépőknél is marad az áfamentes. Akkor biztos a BL végül pontos áfás vagy mentessége.

(#98042) baly81 válasza tzolee21 (#98031) üzenetére


baly81
aktív tag

Keveritek a szezont a fazonnal! Te is! Teljesen mást jelent a két fogalom!
150 euró határig csak ADÓt fizetsz!
150 eurótól pedig adót és vámot is!
Nem azonos a két jogcím!
Én fairi #98021 hsz.-ra válaszoltam, mert helytelenül vámot írt. És mint fentebb is írtam, helytelen!

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#98043) Beni2360 válasza ugri77 (#98041) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha nem vagy tisztába a redeletekkel akkor miért boncolgatod? Az ÁFA mentesen küldött régi Alis csomagok elfogynak és már csak +áfával terhelt csomagok jonnek Június.01 utáni vásárláskor. A BD es a geek még nem jelentkezett be az ÁFA beszedesre. Majd lassan letisztúlnak a dolgok. EU-bol meg más szabájok vannak. Na de ez mar az elmúlt napokban 100x le lett írva. THE END.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#98044) tzolee21 válasza baly81 (#98042) üzenetére


tzolee21
csendes tag

:) :) :) Vicces vagy. Ja hogy te csak simán adónak hívod az ÁFÁt. Így már érthető mit akarsz írni. Nevezzük nevén a gyereket.

És igen, 150 EUR ig csak ÁFA felette vám és ÁFA is.

(#98045) baly81 válasza tzolee21 (#98044) üzenetére


baly81
aktív tag

Látom te még most sem érted! Olvasd végig a dolgokat még egyszer, mert értetlenekkel nem "vitatkozom"!

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#98046) -Skylake- válasza baly81 (#98045) üzenetére


-Skylake-
addikt

-

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#98047) baly81 válasza -Skylake- (#98046) üzenetére


baly81
aktív tag

Látom, te sem érted,! Vissza kellene olvasnotok, lehet megérné!
Fairi a #90021 hozzászólában rosszul írta, hogy x összeget + VÁM-ot kell fizetni! Erre írtam azt, hogy nem VÁM-ot kell fizetni, hanem adót!
De ha már itt tartunk, neked az ÁFA az mi? Nálam és még 9.999.998 embernél az országban: :Általános Forgalmi Adó!
:C Gratulálok!


De mindkettőtöknek sikerült megfognotok a semmit! Csak épp a lényeget nem veszitek figyelembe, hogy mit szerettem volna kijavítani! Mégpedig azt, hogy kis értékű (<150Eur) küldeményeknél nem VÁM-ot fizetsz!
Fairi régi motoros ebben, úgy vélem csak elírta véletlenül!
De ti jöttök azzal, hogy az ÁFA az nem adó! Most ti hülyéskedtek? :N

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#98048) -Skylake- válasza baly81 (#98047) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nekem kozben leesett, azert toroltem a hszt.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#98049) baly81 válasza -Skylake- (#98048) üzenetére


baly81
aktív tag

Köszönöm! :R

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#98050) tzolee21 válasza baly81 (#98045) üzenetére


tzolee21
csendes tag

Te írod hogy értetlen. Tényleg nagyon vicces srác vagy :) :) Pár évig dolgoztam ebben, nekem nem kell megmagyaráznod. Pár ezer vámeljárást lefolytattam.
Na szóvql a lényeg, az ÁFÁ-t mindenki ÁFÁ-nak mondja, de ha neked nehezedre esik leírni akkor hívd csak adónak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.