Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Degeczi válasza FehérHolló (#2546) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha itthoni userként, itthoni topikban beszélünk beszerzésről, akkor finoman szólva fontos megjegyezni, ha nem erre vonatkozik a kérdés...

odakinn nem csoda: sok partnere lehet az Amazonnak - és szállítási költség sem jön rá

anélkül az Amazonnál is 24e Ft (ill a reklámos változat 21), csak a Magyarországra postázással megy föl 30e-re

(#2552) FehérHolló válasza Degeczi (#2551) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem innét indult a beszélgetés, finoman szólva. Hanem onnét, hogy mindenhol pontatlan/téves info van róla a neten (pl. hogy csak online beszerezhető). Remélem jól esett a közepébe vágva belekötni.
Itthon 24k+adó+posta.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2553) Gabás válasza FehérHolló (#2552) üzenetére


Gabás
addikt

-adó

(#2554) FehérHolló válasza Gabás (#2553) üzenetére


FehérHolló
veterán

+vám? :K

Hogy kicsit ON is legyek: Mennyi az esélye, hogy egy itthoni viszonteladó - aki egyébként forgalmaz bőrtokot) - kérésre a fenti szövet tokból (Marware) is be tud szerezni?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2555) Degeczi válasza FehérHolló (#2552) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:F
nyilván a meleg teszi, de nem értem, hol lenne ez kötekedés, ha egyszer sehol nem derült ki a hozzászólásodból, h külföldi beszerzésről beszélsz és az alapján minősíted hülyeségnek az itteni hozzászólásokat is - de remélem, jól esett...
(bár azt már végképp nem értem, h hazai felhasználóknak szóló oldalakon miért lenne téves az, h az Amazontól lehet rendelni?)

adót és vámot pedig azért nem fizetsz, mert értékhatár alatt van

[ Szerkesztve ]

(#2556) vans? válasza FehérHolló (#2554) üzenetére


vans?
őstag

Se vam, se ado nincs. A tokot meg en is be tudom szerezni...

hábm bábm

(#2557) Chronos6


Chronos6
tag

Végül megvettem ezt a tokot. http://goo.gl/Kj2DJ Amint megérkezik, jelentem milyen, 1200 forintért kíváncsi vagyok rá nagyon..

(#2558) #34577664 válasza FehérHolló (#2554) üzenetére


#34577664
törölt tag

Azt esély 50%.

Vagy be tud, vagy nem.

Teszkóban láttam egyébként ilyen tokot.

(#2560) cabii


cabii
tag

Sziasztok, keresgéltem a magyar neten, és ilyenekkel futottam össze. Van valakinek tapasztalata valamelyikkel?
Pici olvasólámpa 2800 Ft
Z-Light 3000 Ft
Miniflex 3800 Ft
Travel Flex 4100 Ft
Ultra Thin 3200 Ft
Érdekes lámpák, de sajnos csak sejtem, hogy az elsők gomb ellemmel mennek, szóval nem világíthatnak valami sokáig, meg gondolom az utsók is, a flexek meg valószínüleg ceruza féle elemmel járnak... Van valakinek ilyesmije?

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2561) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Egyik munkatarsam ismerose akar velem vetetni special offeres kindlet. A kerdesem az lenne, hogy az itt egyaltalan fog-e tudni normalisan mukodni? Nincs-e benne valami ellenorzo, hogy elerheto-e egyaltalan az a reklam halozat, amihez csatlakozna?

Lehet nagyon hulye kerdesek, de megiscsak felteszem oket. Kosz!

I am having fun staying poor.

(#2562) BiriBum válasza Drizzt (#2561) üzenetére


BiriBum
őstag

Működik. Ha regisztrál, folyamatosan jön a reklámos screensaver és az adbanner. Ha csak simán wifizik,, marad az eredeti állapot. Ha további részletek érdekelnek, írj nyugodtan PÜ-t.

[ Szerkesztve ]

(#2563) cabii válasza cabii (#2560) üzenetére


cabii
tag

Hali,
akkor megválaszolom magamat. Tegnap elmentem az alexandrába, és vettem egy olyan lámpát, ami a weblapon nincs fenn. - 2500 pénz volt - Azt hiszem, tökéletes. Nagyon kellemes, meleg fénye van. Azt hiszem, nem is led, hanem hagyományos izzó van benne, de nem olyan az alakja. Két AAA elemmel megy /eredetileg a csomag is tartalmazza, de az enyémből hiányzott/ fel lehet csíptetni a kindle tokjára, és egy flexibilis csővel lehet a kivánt pozícióba állítani, a végén pedig egy olyan szerkezet van, hogy tud fókuszált fényt és szórt fényt is kiadni. Az utóbbi nagyon kellemesen megvilágítja az egész kindlet. Én tölthető akksikkal hajtom, így az üzemeltetés se fog sokba kerülni. A többinél elég drága elemek kellettek bele, és viszonylag rövid ideig működtek csak /~10 óra körül mondta pl egy energizer lámpa/
Ha valakit érdekel, rakok majd fel képeket a fényéről, és magáról a lámpáról is. Sajnos webes elérhetőséget még nem találtam
Üdv Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2564) BiriBum válasza cabii (#2563) üzenetére


BiriBum
őstag

Jól hangzik, tölts fel légy szíves képeket, amint tudsz. :C

(#2565) vans? válasza cabii (#2563) üzenetére


vans?
őstag

Lassuk!

hábm bábm

(#2567) cabii válasza BiriBum (#2564) üzenetére


cabii
tag



bocsi, kicsit életlenek, és sajnos a fényképező is most merült le...
A csillogás szabad szemmel nem ilyen zavaró, és a képernyővédő fóliának köszönhető
Viszont vásárlás előtt velem ellentétben érdemes megnézni, hogy minden OK-e? mert az enyém mintha kontaktos lenne... :(

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2568) ladislao80


ladislao80
csendes tag

Rendeltem az Amazonról én is egy Kindle-t, mindenben az első hozzászólásban leírtak szerint jártam el.
Ma meg is jött, csakhogy... a UPS futár kért majd 8000 Ft-ot és cserébe adott egy vámhatározatot, amelyben szépen le van vezetve, hogy az ÁFA miért annyi amennyi.

WTF? :W

Elvileg az ÁFÁ_t az Amazon fizetné.
Holnap felhívom a UPS-t, hogy ez most akkor mégis mi volt.

Addig is valakinek van valami ötlete?

(#2569) Degeczi válasza ladislao80 (#2568) üzenetére


Degeczi
nagyúr

milyen verziót vettél: 3G vagy a sima Wifi-s, volt-e vmi más is a rendelésben?
(szóval mennyi volt a végösszege USD-ben?)

(#2570) ladislao80 válasza Degeczi (#2569) üzenetére


ladislao80
csendes tag

A végösszeg 160 $ volt (tehát csak egy wifis készülék, semmi más).

[ Szerkesztve ]

(#2571) curtis2 válasza ladislao80 (#2568) üzenetére


curtis2
tag

Ez továbbra is mindig így hangzik el, de az Amazon nem fizeti a vámot..
Egyébként nem tudom megmondani, hogy mi franc ez, elvileg tudomásom szerint ez a vámmentes értékben van..

curtis

(#2572) vans? válasza ladislao80 (#2568) üzenetére


vans?
őstag

:Y

hábm bábm

(#2573) ladislao80 válasza curtis2 (#2571) üzenetére


ladislao80
csendes tag

ÁFÁ-t kellett fizetni, nem vámot.

(#2574) BiriBum válasza ladislao80 (#2573) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha vámmentes, akkor áfát sem kell fizetni.

(#2575) OMagus


OMagus
tag

Off topic: készítettem egy .epub -> .mobi konvertert, amit itt lehet elérni: http://kindle.orseolo.hu/epub2kindle

Akinek módja van rá, tesztelje és jelezze az esetleges hibákat. Én teszteltem 6-7 fájllal.

Nem 100%-osan úgy néz ki, mintha egy profi konvertáló progi csinálta volna, de remélem használható...

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#2576) snowdog válasza OMagus (#2575) üzenetére


snowdog
veterán

Én nem tudom letölteni. :F

(#2577) Polllen válasza ladislao80 (#2573) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mindenképpen hívd fel őket és kérdezz rá, miért vámolták le, amikor az értékhatár alatt van! :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2578) snowdog válasza Polllen (#2577) üzenetére


snowdog
veterán

Nem vámot, hanem áfát fizetett. Bár arra is rá lehet kérdezni. Én úgy tudtam az Amazon fizeti. Eddig három gépet rendeltem (nem egyszerre), és még soha nem kértek rá semmit az utalt vételárra.

[ Szerkesztve ]

(#2579) BiriBum válasza snowdog (#2578) üzenetére


BiriBum
őstag

#2574

(#2580) OMagus válasza snowdog (#2576) üzenetére


OMagus
tag

Látom, hibás volt a link :( Köszi, hogy szóltál
itt a helyes: http://kindle.orseolo.hu/konyvek
(de már az előzőt is átirányítottam a helyes linkre)

[ Szerkesztve ]

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#2581) hilz válasza BiriBum (#2579) üzenetére


hilz
csendes tag

Két jogszabály van:
Az egyik a vámokról rendelkezik:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:324:0023:01:HU:HTML
V. FEJEZET
Elhanyagolható értékű küldemények
23. cikk
(2) Az (1) bekezdés alkalmazásában "elhanyagolható értékű áru": olyan áru, amelynek tényleges belső értéke küldeményenként nem haladja meg a 150 EUR összértéket.

A másik meg az ÁFA törvény:
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A0700127.TV
94. § (1) Mentes az adó alól a 93. § (1) bekezdésének b) pontjában említett feltételekre is figyelemmel:
c) a Vámmentességi-rendelet II. címének V. fejezete alatt szabályozott termék (termékek) importja is, ha annak (azok) összértéke nem haladja meg a 22 eurónak megfelelő pénzösszeget;

Azaz 22 euró fölött már ÁFA-t is ki lehet vetni.

A kérdés nyilván az, hogy eddig miért nem ez volt a gyakorlat, mert itt szinte mindenki (velem együtt) ÁFA és vám nélkül jutott hozzá a géphez.

Nem lehet, hogy a vámkezelési negbízásnál csúszott el az ügy?
http://dc203.4shared.com/img/L8MG9BA4/preview.html

(#2582) Polllen válasza snowdog (#2578) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem azt írtam, hogy vámot fizetett, hanem, hogy levámolták az árut (vámkezelték... :U ) És meg kellene kérdezni, hogy miért szabták ki az ÁFÁ-t.

Az a dokumentum, amit lefényképezett a kolléga egy vámhatározat, vámkezelés (vámolás) után készül. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2583) cabii válasza cabii (#2567) üzenetére


cabii
tag

Üdv
kiderült a hiba, egy vezeték leesett az érintkezőjéről és ez okozta pislogást, kis forrasztással orvosolható a probléma, tehát nem javíthatatlan konstrukciós hiba az ok. Az elemek meg a doboz aljában voltak elrejtve, azért nem találtam őket. Szóval a lámpa használható
Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2584) ladislao80


ladislao80
csendes tag

Beszéltem a UPS-szel, sikerült kifognom egy nagyon korrekt, segítőkész ügyintézőt.
Az történt, hogy az Amazon b..ta el a feladást, ezért reklamálni kell náluk a UPS-es nyugtával, ha elfogadják, akkor visszakapom tőlük a pénzt.

(#2585) ussenyerek válasza ladislao80 (#2584) üzenetére


ussenyerek
csendes tag

Megosztanád, hogy mit rontottak el, hogy okuljanak a többiek is? Köszi. L.

No Risk, no Fun!

(#2586) lvnt válasza ussenyerek (#2585) üzenetére


lvnt
őstag

Te hiába okulsz belőle, ha az Amazon adta fel rosszul.

(#2587) ussenyerek válasza lvnt (#2586) üzenetére


ussenyerek
csendes tag

Hibából mindig lehet tanulni függetlenül, hogy ki követte el.
Akkor mondjuk inkább úgy, hogy neked is elfogadható legyen, érdekelne, hogy az Amazon mit rontott el, ami miatt kellemetlensége támadt. Így megfelel?

[ Szerkesztve ]

No Risk, no Fun!

(#2588) ladislao80 válasza ussenyerek (#2585) üzenetére


ladislao80
csendes tag

Ezt így nem tudom, meg a UPS-es sem tudta pontosan. Valamit összekeverhettek, vagy nem jelöltek be egy rubrikát, ilyesmi.

(#2589) eami válasza ladislao80 (#2588) üzenetére


eami
addikt

sokan írták már korábban, hogy ilyen esetben meg kell keresni (lehetőleg felhívni) az amazont, és a tapasztatuk szerint rövid adminisztráció után az amazon jóváírja a számlán (amelyik kártyával fizettél) az összeget. szóval próbálkozz nyugodtan, remélem megoldódik rövidesen a dolog.

De hogy vmi jóról is beszéljünk, remélem neked is legalább annyira bejön a kindle mint itt sokunknak :)

(#2590) OMagus válasza snowdog (#2576) üzenetére


OMagus
tag

sikerült azóta?

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#2591) Gregorius válasza ladislao80 (#2568) üzenetére


Gregorius
őstag

Egy ilyen vámpapírt én is kaptam postán, de a DHL állta a cehhet. Vagyis nem kellett semmi extrát fizetni a dokumentum végén lévő fizetési meghagyás ellenére.

(#2592) snowdog válasza Gregorius (#2591) üzenetére


snowdog
veterán

Számunkra, illetve a jövőbeni vásárlók számára az a fontos, hogy továbbra sem kell semmi extrát fizetni a rendes számlán felül. És ez megnyugtató.

(#2593) ladislao80


ladislao80
csendes tag

Sajnos az amazon elhajtott a fenébe. Lehet hogy rosszul fogalmaztam a megkeresésemben, mert nem azt mondtam, hogy adják vissza a pénzem, hanem csak megkérdeztem, hogy miért kellett nekem ÁFÁ-t fizetnem. Bemásolom ide a válaszukat:

I would like to inform you that orders that are shipped to countries outside the U.S. may be subject to import taxes, customs duties, and fees charged by the destination country. Amazon Export Sales will estimate and collect an import fees deposit to certain destination countries.
Customs or import duties may be levied once the package reaches the destination country. Additional charges for customs clearance would have to be borne by the recipient; as we have no control over these charges and cannot predict what they might be. Customs policies vary widely from country to country.
You will need to contact your local customs authorities for further information regarding this issue.
To learn more about the import fees deposit, please visit our Help pages:
www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/?nodeId=596184

Az a baj, hogy az Amazon oldalán én sehol sem találtam arra vonatkozó utalást, hogy magukra vállalják az ÁFÁ-t, így nem is tudom, hogy mire hivatkozzak velük szemben :F
Ha valaki ebben tudna segíteni, akkor nagyon hálás lennék :)

(#2594) Zirowe válasza ladislao80 (#2593) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem vállalja át, hanem limit alatt van, nem mindegy.
Egyszerű: amikor véglegesítetted a rendelést, az extimated taxes 0$ volt vagy sem?
Erre kell hivatkozni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2595) BiriBum válasza ladislao80 (#2593) üzenetére


BiriBum
őstag

Továbbra sem értem, hogy miért kellett áfát fizetned, ha vámhatár alatt van, azaz, hogy miért is vámolták le...

(#2596) ladislao80 válasza Zirowe (#2594) üzenetére


ladislao80
csendes tag

Én úgy tudom, hogy 22 € a limit az ÁFA-mentességre és 150 € a vámmentességre, tehát akkor a 160$-os termék esetén továbbra is marad a kérdés, hogy normál esetben miért nem kell ÁFÁ-t fizetnünk?

A feladótól és a címzettől függetlenül vámmentesek azok az elhanyagolható értékűnek minősülő küldemények, amelyek összértéke a 150 EUR-t (2010. évben 40 000 HUF) nem haladja meg. Meg kell azonban jegyezni, hogy ebben az esetben az említett érték kizárólag a vám megfizetése alóli mentességet jelenti, az ÁFA fizetés alóli mentesség kizárólag 22 EUR (2010. évben 6 000 HUF) összeghatárig alkalmazandó.

http://vam.gov.hu/viewBase.do?elementId=13149

(#2597) BiriBum


BiriBum
őstag

Amúgy ez teljesen egyértelmű:

Important Product Information for Your Country

Your international shipment is subject to VAT. This is the same VAT rate you pay when you buy products in your country. There are NO customs duties or any other fees. We will show you the estimated VAT upon checkout.

(#2598) Gabás válasza BiriBum (#2597) üzenetére


Gabás
addikt

eddig nem fizettünk áfát, úgyhogy nem teljesen egyértelmű:)

a kérdezőnek: jól tudod, és én is azt tudom tanácsolni, hogy az Amazon által kiállított számlát (amit a fiókodban megtalálsz) küldd el nekik, és ne a vámilletékekre, hanem az áfára (VAT) hivatkozz.

[ Szerkesztve ]

(#2599) BiriBum válasza Gabás (#2598) üzenetére


BiriBum
őstag

Azért nem fizettél áfát, mert a vámosok nem szúrták ki a csomagodat és nem vetették alá vámkezelésnek. Ennek során megállapítják, hogy az áru értéke nem haladja meg a vámmentesen behozható keret értékét, azonban áfát mindenképp meg kell fizetni a 22 euró feletti összegre.
A beillesztett idézet az Amazon Kindle ország szerinti információjának első mondata (Hungary).

Ladislao80 kolléga esetében Edenykenél van a pont: meg kell nézni a Amazon checkout összesítőjét, hogy várható-e áfafizetés. Ha nem-lehet reklamálni, ha igen, akkor bukta az áfa.

[ Szerkesztve ]

(#2600) BiriBum


BiriBum
őstag

Bocs a kép elég gyenge lett, sajnos az infót nem lehet közvetlenül linkelni. Ott van a jobb alsó sarokban a Live outside the US résznél.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.