Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) Zirowe válasza Efreet (#3650) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Angliából nem kell táska, jöhet a doboz is, csak Usaból hozottat érdemes doboz nélkül.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3652) kerxy válasza Zirowe (#3651) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi a gyors választ!
És melyiket ajánljátok? K3 vagy K4? :)

(#3653) Zirowe válasza kerxy (#3652) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Amelyik tetszik/amelyikre nem sajnálod a pénzt. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3654) BiriBum válasza OMagus (#3645) üzenetére


BiriBum
őstag

Csak akkor tölti le a reklámokat, ha beregisztrálod a masinát (sorozatszám, miegymás), majd szinkronizálod wifi-n vagy 3G-n. Ha nincs regisztrálva és nem küldesz magadnak anyagokat, nem jön elő a reklámfelület. Még akkor sem, ha WIFI-n internetezel rajta.
Mindig lehet deregisztrálni és a gyári beállításokat visszaállítani, azután visszajön Mark Twain és Emily Brontë... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3655) kerxy válasza Zirowe (#3653) üzenetére


kerxy
senior tag

Valami összehasonlítást tudtok róluk? Nem nagyon találtam :/

(#3656) BiriBum válasza Zirowe (#3651) üzenetére


BiriBum
őstag

Mivel EU-ban szállsz át (kivéve NY-Bp), nem fog senkit sem zavarni az a kis doboz.

(#3657) still2


still2
tag

Sziasztok! Köszönöm szépen mindenkinek az Amazon Kindle reklámokkal kapcsolatos hasznos válaszokat. Sokat segítettetek! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3658) Zirowe válasza BiriBum (#3656) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ezt írtam én is.. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3659) hampidampi válasza kerxy (#3655) üzenetére


hampidampi
senior tag

Talán az Amazonon?
A lap alján.

(#3660) kerxy válasza kerxy (#3655) üzenetére


kerxy
senior tag

http://hu.wikipedia.org/wiki/Amazon_Kindle Itt végül találtam összehasonlítást, meg külföldi oldalkon inkább a K3-at ajánlják, szóval lehet hogy az lesz, az kb mennyi Angliában?

(#3661) kerxy válasza hampidampi (#3659) üzenetére


kerxy
senior tag

Az oké, hogy az Amazonon, csak itt nem volt világos, hogy melyik a 3 melyik a 4, stb! Plusz inkább véleményekre voltam kíváncsi :)

[ Szerkesztve ]

(#3662) Efreet válasza kerxy (#3661) üzenetére


Efreet
senior tag

Az Amazon kavart be, mert a Kindle most a K4, avagy Kindle Latest Generation, másik becenevén Kindle Mini - a lényeg, hogy ez a legolcsóbb, csak wifis, billentyűzet nélküli, 2 gigás belső tárral és kisebb akkumulátorral rendelkező változat. A K3 az hivatalos néven most már Kindle Keyboard, régebben simán Kindle (akkor még Latest Generation, hogy megkülönböztesse a Kindle 2 és Kindle 1-től), amiből van wifis és 3G-s változat is, billentyűzetes, 4 gigás, nagyobb akkumulátorral rendelkezik, valamint korlátozás nélküli 3G böngészési lehetőséggel. November végétől lesz (azt még nem tudni, hogy Európában is, vagy csak USA egyelőre) Kindle Touch is, amiből lesz wifis és 3G-s változat (viszont nem teljesen szabad 3G böngészővel), érintőképernyővel, szintén 4 gigával és nagyobb akkumulátorral.

Itt a fórumon legegyszerűbb Kindle3 és Kindle4 néven hivatkozni rájuk, akkor egyértelmű, hogy épp melyik generációról van szó - hónap végétől pedig lesz mondjuk Kindle4 Touch ezek mellé (és Kindle Fire, de az a tablet :) )

Tescoban: http://direct.tesco.com/content/specials/kindle.aspx - tehát 89 és 109 fontért kapható.

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#3663) kerxy válasza Efreet (#3662) üzenetére


kerxy
senior tag

Így már világos, köszönöm a kiterjedt mennyiségű választ :)
Akkor valószínűleg K3 lesz Angliában vagy Amerikában levő ismerőstől, köszi a segítséget!

(#3664) pabics333


pabics333
csendes tag

Egy használtan vásárolt, kifogástalanul működő Kindle3 wifit sikerült elrontanom. Sikeres jailbreak, majd magyarítás után még valamivel próbálkoztam, de a folyamat végén a szokásos sikeres újraindítás helyett végül a "Your Kindle Needs Repair" felirat jelent meg.

Újraindítások sikertelenek, USB-n notebookhoz csatlakoztatva a gép nem ismeri fel.

Szóval ez - nyilván saját hülyeségem következtében - tégla lett. Kérdésem, hogy valaki foglalkozik-e itthon Kindle javítással?

(#3665) synar válasza pabics333 (#3664) üzenetére


synar
őstag

Lehet, hogy próbáltad már, de azért leírom, hátha...:
Bekapcsoló csúszka kb 20 mp-es elhúzása: factory reset.
Troubleshooting Your Kindle Keyboard

(#3666) komarpi


komarpi
csendes tag

Sziasztok!

Van valami információtok arról, hogy a Kindle Touchot mikortól szállíthatják Magyarországra?
Karácsonyi ajándék lévén érdemesebb lenne a Kindle 3-at most megrendelni, mert az biztosan megérkezik addig.
Tekintettel arra, hogy először úgyis a hazai piacot fogják kiszolgálni.

Köszönöm!

(#3667) pabics333 válasza synar (#3665) üzenetére


pabics333
csendes tag

Köszönöm a tippet, próbáltam már 20, 30, sőt 60 mp-ig is, de ugyanaz történik.
Erőlködik vagy féltucatszor az újraindítással, végül az ismert felirattal fejezi be.

(#3668) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok!

Jól látom hogy még nincs Kindle 4 (Kindle Wifi / Kindle 2011) teszt a Logouton? Csak mert elvileg nekem holnap hozzák és akkor írnék egy cikket. Ha gondoljátok beleveszem a megrendelés menetét is. Illetve ha van ötletetek hogy az alap teszt dolgokon kívül mi jöhetne még bele akkor azt is beleteszem. Gondolok olyanra hogy aki vásárlás előtt áll, az mire kíváncsi, mi az ami szempont lehet nála, vagy jó lenne tudni, de máshol nincs leírva...stb.

Üdv.

Romvr

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#3669) Tibro5 válasza Romvr (#3668) üzenetére


Tibro5
senior tag

ez nagyon jó ötlet! :C
én például vásárlás előtt állok, úgyhogy szívesen elolvasnám a tesztet

(#3670) Magicrat válasza Tibro5 (#3669) üzenetére


Magicrat
tag

Jó ötlet tényleg, Romvr!

Ha gondolod érdemes lehet egy K3/K4mini pró/kontra listát belerakni, igaz, ez kissé off egy K4mini tesztben, de a döntésben segíthet...
pl:
K4mini pro:
- nem foglalja feleslegesen a billentyűzet a helyet, maga a készülék így kissebb
K4mini kontra:
- cserélhetetlen és kissebb aksi
- nincs mp3
- (akinek kellene, annak nem lesz bill)
K3 pro
- cserélhető és nagyobb aksi
- van mp3 (már akinek kell)
- van billentyűzet (már akinek kell)
K3 kontra
- nagyobb helyet foglal a felesleges bill. miatt :DDD

Na, nekem ennyi jutott eszembe az itt leírtak, és a magam véleménye alapján, úgy, hogy K4-et csak a neten láttam... :))

Kiegészítések?

Ave
Magicrat

[ Szerkesztve ]

(#3671) Romvr válasza Magicrat (#3670) üzenetére


Romvr
őstag

Az Ötlet jó, de mivel nincs K3-am így nem lenne mivel összehasonlítanom. Persze ha küldesz egyet postán akkor lehet szó róla hogy írjak egy ilyet. Privátban megadom a címet :D
De hogy csak képek alapján, meg mások leírásából.... az nekem túl "testidegen". Ennyi erővel most is írhatnék a K4-ről, youtubos videók és Amazonos reklámok alapján.

Amúgy én úgy fogok tesztelni hogy egy egyszerű 1bites felhasználó szemével vizsgálom meg a dolgokat. Tehát nem lesz marketing, meg jól kinéző számok. Képek, meg amit tapasztalok. Persze azért technikai paramétereket beírok, de csak a miheztartás végett.

Ha még ma megjön, akkor estére kész a teszt, ha csak holnapra, akkor holnap este. Illetve még ugye idő amíg a modik átfutják és rábólintanak.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#3672) Oldman2 válasza Magicrat (#3670) üzenetére


Oldman2
veterán

A "nincs mp3" -at egészítsd ki azzal is, hogy emiatt nincs hangos felolvasás sem!

+ a K4 -ben csak 2GB van, miközben a K3-ban 4GB volt.
+ mivel a K4 mérete különbözik, külön K4-es tokot kell hozzá beszerezni!

(#3673) Speccy válasza Magicrat (#3670) üzenetére


Speccy
senior tag

Nekem is Kindle4-em van, nem láttam értelmét a billentyűk jelenlétének, ezért is választottam a kisebb és újabb verziót. Kisebb aksi nem hiszem hogy nagy probléma lenne, 4-5 évig csak jó lesz, és ha már mondjuk naponta kell tölteni, akkor majd rendelek egy új Kindlét. Tárhely is kisebb, ez se baj, csak azt másolom fel amit épp olvasni akarok. MP3 nem érdekel, én kizárólag olvasás céljából vettem, még netet sem próbáltam ki, hogy milyen, a wifit is csak akkor kapcsolom be ha .PDF filet küldtem magamnak konvertálás céljából.

There is hope!

(#3675) Oldman2 válasza DerDer (#3674) üzenetére


Oldman2
veterán

A rendelés folyamata még UPS futárról beszél, nekem a múltkoriban már a DHL hozta ki.

Itt nzt nem ártana azt is kiemelni, hogy az esetleges plusz költségekre az Amazon befoglal egy kisebb összeget, amit később visszautal(?).

(#3676) Efreet válasza Oldman2 (#3675) üzenetére


Efreet
senior tag

Változó, van, aki UPS-től kapott Kindle-t mostanában. Szerintem ahol épp van kapacitás, ott küldik.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#3677) Oldman2 válasza Efreet (#3676) üzenetére


Oldman2
veterán

Ok, ezt nem tudtam.

(#3678) OMagus válasza Magicrat (#3670) üzenetére


OMagus
tag

A belső memóriát és 3G lehetőségeket kihagytad, valamint a készenléti időt.

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#3679) Magicrat válasza Speccy (#3673) üzenetére


Magicrat
tag

Dettó! :C
Nekem se kell(ene) a bill, mp3, tárhely, net...
Egyedül az aksi aggasztana, de mondjuk, ha most vennék, én is valszeg k4mini-t vennék.
Ráadásul a K4mini-hez való Marware tok még jobban is tetszik, mint az általam istenített K3-as típus. Fokozták a fokozhatatlant :DDD

OMagus:
Az aksiidőt írtam :)
3G meg alapba' nem érdekel (kibírom, ha külföldre utazom, hogy nem nézek e-mailt, elvégre pihenek, de ez ugye szubjektív)

Egyébként meg én sem írnék tesztet a K4-ről, lévén, hogy nekem K3wifi-m van :K

Ave
Magicrat

[ Szerkesztve ]

(#3680) Macisajt3 válasza Oldman2 (#3675) üzenetére


Macisajt3
tag

Én egybe rendeltem kindle-t + tokot: kindlet ups, tokot amazon hozta (ma kaptam meg mindkettőt)

(#3682) minu válasza #34577664 (#3629) üzenetére


minu
csendes tag

Szia!

Igen, bocsánat, de örültem, hogy találtam az angliai rendeléssel kapcsolatban valami hozzászólást és azonnal a válaszra mentem. Csak azután néztem meg, hogy mikor írtad. De azért így is kaptam hasznos tanácsokat tőletek! Köszönöm mindenkinek! Én úgy látom, hogy akkor valóban ez tűnik a legolcsóbb megoldásnak, hiszen szállítási költség már nem jön rá és az árban a leírtak alapján benne foglaltatik már az áfa is.

Az tényleg igaz, hogy a Kindle 4 -ben nem lehet aksit cserélni? Hány évig húzza egy ilyen aksi? Persze nyilvánvaló, hogy a használattól sok minden függ, de azért mégis.

Köszönöm!

(#3683) DerDer válasza minu (#3682) üzenetére


DerDer
tag

Valahol azt olvastam, hogy aktív használat mellett is 3-4 évig könnyedén bírja, így emiatt nem aggódnék :U

(#3684) Degeczi válasza DerDer (#3683) üzenetére


Degeczi
nagyúr

tekintve, h vadonatúj modell, és ennyire kis kapacitású akkuja eddig egynek sem volt, egyelőre ennek nem lehet sok alapot adni
(és ha bír is mondjuk 3-at, akkor is durva pazarlás, ha utána ki kellene dobni - mert különben tökéletesen jó lenne olvasásra továbbra is, itt nincs olyan mértékű avulás, mint más technikai eszköznél)

számomra is komoly visszatartó erő a vásárlástól a cserélhetetlen akku

(#3685) Romvr válasza Degeczi (#3684) üzenetére


Romvr
őstag

Tételezzük fel hogy a kütyü 3 évig bírja akkuval úgy hogy 1 havonta töltöd. (ami marhaság, tekintve hogy az akkumulátor attól fárad jobban ha igénybe van véve, legalább is így tanultam anno). Tehát akkor a készülék éves díja neked 12 ezer forint, azaz havi 1000 forint. Szóval ha a megvásárlás pillanatában elkezdesz havonta 1000 forintot bedobni egy perselybe akkor 3 évre rá mikor tönkremegy az akksi veszel egy másikat azonnal.

Én mondjuk úgy gondolom hogy:
- Mivel a készülék lényegében csak lapozásnál fogyaszt áramot, ezért nincsenek az alkatrészei olyan szinten igénybe véve mint más eszközöknél (cáfoljon rá valaki, mert nem vagyok annyira képben)

- Mivel a készüléket csak havonta 1 egyszer töltöd fel 3 órán át, akkor a készülék három év alatt 36x lesz feltöltve 108 órán át. Számold ki hogy az okos-telefonod mennyit volt eddig töltőn. Csak mert az én 1 éves készülékem 2 naponta töltődik 2 órát (365 órát volt már töltve). Azaz ha utol akarom érni a telefonom akkor 10 éven át kell havi egyszer töltenem (úgy hogy a telefont viszont 10 évig nem töltöm :D ).

Tehát nem aggódnék annyira az akkumulátor cserélhetetlensége miatt. Engem jobban érdekel a strapabírás, mert tapasztalatom szerint hamarabb esik darabokra egy készülék mint az akkumulátora tönkremenjen.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#3686) Laslow válasza Romvr (#3685) üzenetére


Laslow
senior tag

Egyébként meg pár év múlva lehet, hogy lesz feleennyiért színes e-ink-es készülék, amire akár magyar nyelvű tartalmak is elérhetőek lesznek (HVG, Nők lapja, stb.), legálisan, viszonylag olcsón. Ha jó is még az aksi, akkor is váltani fog a többség.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#3687) Degeczi válasza Romvr (#3685) üzenetére


Degeczi
nagyúr

elvi kérdésről van szó...

karórában sem lenne muszáj elemet cserélni, vehetnél másikat - de miért, ha tökéletesen megfelel a régi, és olcsón meghosszabbítható az élettartama?

volt már olyan MP3 lejátszóm, ami szintén tönkrement akku miatt (noha a tiédhez hasonló számítgatások szerint az is bírhatta volna akár 10 évig - de még 2 is alig volt meg...) került a fiók mélyére - azóta soha többet hasonlót!

(ráadásul az e-ink kijelző terhelését nemigen lehet más eszközhöz hasonlítani, sokkal durvább az akku számára)

(#3689) Degeczi válasza Enszuke (#3688) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a lapozáskor akár szűk kétezerszeresére ugró, majd hirtelen visszaeső terhelés talán alappal nevezhető durvának...
(miközben az akku számára a minél egyenletesebb terhelés lenne ideális)

egy átlag telefonon naponta van néhány hívás, bejelentkezés - addig sokkal szűkebb tartományban mozog a fogyasztása

(#3690) Romvr


Romvr
őstag

Nah meghozta a futár, most nyomorgatom egy kicsit, meg átbogarászom a menüket stb. Aztán majd estére elkészül a teszt és utána már csak a modikra fog várni.

Első benyomások jók amúgy. :C

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#3691) Psych0 válasza Degeczi (#3689) üzenetére


Psych0
őstag

És még nem találták fel a kondenzátort, hogy ezeket a tüskéket mind közvetlen az akkuból rántja ki?

Telefonon meg pár percenként kommunikáció a bázissal.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#3692) moli.hu válasza DerDer (#3683) üzenetére


moli.hu
őstag

megint: nem az szamit, hogy az akku elfaradasa elott vennel uj kindle-t, hanem az, hogy amugy megmaradna egy kindle-d! amit odaadhatsz anyukadnak, a szomszednak, az ellensegednek!

(#3695) rumkola


rumkola
veterán

sziasztok!

a legolcsóbb kindle-t rendelném, amit 79 dolláros áron hoz, de ha átváltok nem U.S.-re 109 dollárra módosul az ára? miért? vagy hüle vagyok? :D

[ Szerkesztve ]

(#3696) Oldman2 válasza rumkola (#3695) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem vagy hülye, a 79$ -os ár csak USA-n belülre érvényes. Az USA-n kívülre 109$ az ár.

(#3697) Efreet válasza rumkola (#3695) üzenetére


Efreet
senior tag

Ahogy itt előttem is írják a 79 dolláros akciós ár egy reklámokkal megtámogatott, csak az Egyesült Államokban elérhető változat. Jelenleg - ha nem tudsz pl. Németországból vagy Nagy Britanniából hozatni egy ismerőssel - 109$ + 25% ÁFA + 21$ postaköltség áron lehet beszerezni, ez 160 dollárra jön ki.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#3698) Romvr


Romvr
őstag

Kész a teszt, már csak a modikra vár. Szóval sasoljátok a Logoutot. Illetve ha még valakinek akad majd ötlete mit lehet belevenni, az írja meg PM-ben, vagy éppen a cikk fórumába (ha már megjelent).

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#3700) rumkola válasza Efreet (#3697) üzenetére


rumkola
veterán

aha, köszi
ennyit nekem nem ér a jelenlegi dollár árfolyammal számolva :S

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.