Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Zirowe válasza gigiradok (#3442) üzenetére


Zirowe
nagyúr

3.2-öt se dobta fel minden 3.1-esnek.

Illetve arra figyeljetek, hogyha jb-zve vagytok, akkor az blokkolja a hivatalos frissítést is.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3452) gigiradok


gigiradok
tag

csodálatos, hogy a neten talált recepteket nem kell kinyomtatgatnom ezentúl és egy csomó papírt elhasználnom, hanem csak ráküldöm a kindle it-tel és mindig nálam van a bevásárlólista :DD :C

bocs, de ezt most muszáj volt megosztanom...eddig csak cikkeket küldtem rá és most jöttem rá, hogy erre is használható :K

(#3453) Degeczi válasza gigiradok (#3452) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(csak nehogy a kijelzőn pipálgasd vásárlás közben, mi van már meg :P )

(#3454) BiriBum válasza Darkness1 (#3434) üzenetére


BiriBum
őstag

Az USA-ban nincs forgalmi adó, hanem sales tax van, államonként különböző százalékban. A sales tax aszerint is változik, hogy mit veszel, pl. , műszaki cikket vagy élelmiszert, gyógyszert stb. Ezekre jön a local surtax.
Legjobban New Hampshire-ben jársz, ott minden 0%.

Mivel nincs ÁFA, nem tudsz semmit visszaigényelni.

(#3455) BiriBum


BiriBum
őstag

Elvesztettem a fonalat, ezek szerint a K3SO-mat át lehet alakítani 30 dollárért K3-má?

(#3456) Efreet válasza BiriBum (#3455) üzenetére


Efreet
senior tag

Még nem, egyelőre csak a K4-nél elérhető ez a funkció, a 3.3 firmware megjelenésével viszont várható, hogy lesz rá lehetőség.

Ez a pont viszont egyelőre csak a K4 supportnál szerepel:
"Unsubscribing from Special Offers

You can unsubscribe from Special Offers on the newest generation of Kindle at Manage Your Kindle.

Amazon is able to offer the Kindle at a subsidized price by delivering Special Offers and Sponsored Screensavers.

By unsubscribing, you will be charged for the price difference between Kindle and Kindle with Special Offers if your device was originally purchased at a subsidized price.

Locate your Kindle in the Manage Your Devices section and click the plus icon to display more information. In the “Special Offers” column, click "Edit” and follow the instructions to unsubscribe from Special Offers. Turn wireless on, and the next time you connect your Kindle wirelessly, it will complete the process of unsubscribing your device from Special Offers."

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#3457) Laslow


Laslow
senior tag

Kindle 4-hez való tokokról van személyes tapasztalatotok?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#3458) Officinalis válasza Sakab (#3050) üzenetére


Officinalis
csendes tag

Ami fontos a margó beállításnál, ha a Words per Line setting-nél változtatunk, akkor visszatér a gép a régi gyári beállításokhoz, tehát újra a régi 40-es margó lesz!

(#3459) Darkness1 válasza BiriBum (#3454) üzenetére


Darkness1
aktív tag

A mondanivalóm lényeg az volt, hogy általában valamennyi még rámegy ott is a nettó árra, de köszönő viszonyban is azzal a 25%-os ÁFÁ-val, amit nekünk kell kifizetni érte. Köszi a pontosítást.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#3460) Darkness1 válasza Laslow (#3457) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Nekem van a kicsiről, ami most is rendelhető (~30 USD).

Kétrétegű szövet, kívül puha, belül valamivel keményebb, de a gépet védi, zippzár is van rajta és kb. ennyi. Használatkor ki kell belőle venni az olvasót. Ha sokallod az árát, akkor nyugodtan keress valami mást.

A 3-hoz rendelhető bőr sokkal jobb és abból nem is kell kivenni olvasáskor.

No stress, no work Today!

(#3461) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Mivel most egy ideje egyszerre van nálam a Keyboard és a 4 "Mini", némi párhuzamos használat után azt mondom, hogy magamnak a kicsi újat venném, ha megint rendelnék. (A Keyboard az enyém, a "Mini" ajándékba lesz rokonnak.)

Miért? Gyorsabb, kisebb, az üzemidő kissé hosszabb és persze olcsóbb, nekem a visszavágások egyike se hiányzik, és az érintőképernyő sem. Szerintem a hangoskönyv támogatás a legkomolyabb érvágás. Először azt gondoltam, hogy a billentyűzet is az lesz, de aztán a gyakorlatban mégse lett az.

Ha valaki hezitál, akkor nyugodtan rendelje a "Mini"-t.

p.s.: Én egy felújított DX-et tudnék még igazán értékelni.

No stress, no work Today!

(#3462) Degeczi válasza Darkness1 (#3461) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"az üzemidő kissé hosszabb"

:F specifikáció szerint félakkora...
(nyilván nem tényező az sem: tökmindegy, h 2 vagy 4 hét - inkább csak az a kérdés, vajon tényleg kidobható lesz-e pár év múlva, vagy találnak ügyes szakik megoldást akkucserére)

(#3463) Darkness1 válasza Degeczi (#3462) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Nem mértem meg, de mintha lassabban csökkenne a töltöttség. Elismerem, szubjektív, nem biztos, hogy jól érzékelem ezt.

No stress, no work Today!

(#3464) Degeczi válasza Darkness1 (#3463) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(azért kérdeztem rá, mert azt gondoltam elírtad)
a K3-ban 1750 mAh-s az akku, a K4-ben 890 mAh-s, vagyis durván tényleg a fele (a fő fogyasztó, a kijelző azonos - több semmiképp nem lehet tehát az üzemideje, valószínűleg tényleg a felét tudhatja

más kérdés, h a töltöttség visszajelzése pontatlan lehet, mint a legtöbb, akkut használó, ilyen terhelésű eszköznek (egy izzós zseblámpánál könnyen megoldható a pontos visszajelzés, mert nagyjából egyenletes a terhelés - itt viszont impulzusszerű, nagy ugrások vannak lapozáskor)

(#3465) oidka


oidka
tag

csinaltam egy oldalt kindle-re ahol hireket lehet olvasni:

http://kindle.it.cx/

(eleg sok eroforrast eszik es ingyenes szolgaltatonal van, szoval ha lehet tenyleg csak kindle-n hasznaljatok!)

(#3466) OMagus válasza oidka (#3465) üzenetére


OMagus
tag

Én érthető okból maradok a kindle.orseolo.hu-n :)

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#3467) ryke1 válasza oidka (#3465) üzenetére


ryke1
tag

Kindle4-en nem megy

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#3468) oidka válasza ryke1 (#3467) üzenetére


oidka
tag

kosz, hogy szoltal.

altalanos problema volt; elszallt a dns :(((

(#3469) hampidampi válasza Degeczi (#3464) üzenetére


hampidampi
senior tag

Egyáltalán nem lehetetlen, hogy a K4-nek hosszabb az üzemideje. Ugyanis ha be van kapcsolva a csak 5 oldalankénti képfrissítés, az drasztikusan csökkenti az energiafelhasználást.

(#3470) Zirowe válasza hampidampi (#3469) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De az új frissítéssel már oldalanként újratölti, nem?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3471) Laslow válasza Zirowe (#3470) üzenetére


Laslow
senior tag

Beállítható, hogy oldalanként, vagy 6 oldalanként töltse újra. (Szerintem láthatóan jobb minőségű oldalanként újratöltve.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#3472) Degeczi válasza hampidampi (#3469) üzenetére


Degeczi
nagyúr

segíthet, az igaz - de félakkora akkukapacitást kizárt, h ellensúlyozzon!
(és persze nyilván nem fele üzemidőt specifikálna az Amazon sem)

(#3473) oidka


oidka
tag

ugy nez ki megjavult a dns hiba.
(legalabbis digirol es upcrol megy)

ha valaki meg kivancsi es delutan nem ment az probalja ujra.
(tovabbra is csak kindle-rol!)

(#3474) szabolcs83


szabolcs83
tag

Sziasztok!

Most ha jól látom 139 dollárba kerül a K3 billentyűzettel +3G. (+ kb.30 dollár a szállítással?)
Vagyis 40-el több mint a 3G nélküli. Szerintetek ha megszűnik az ingyenes 3G, akkor lesz lehetőség rá, hogy vegyek rá mobilnetet? (most pl. a telefonomra havi 1000Ft a legkisebb csomag a vodánál)
Mert ha nem, akkor nem biztos, hogy megéri a +40 dollárt.

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy én bármilyen (szöveges) pdf-et átküldök az amazonnak, akkor azt átalakítják a készülék számára ehető formátummá, vagy utánajárnak minden egyes dokumentum szerzői jogainak stb? (pl. egyetemen sokszor digitális formában is kiadja az előadó a könyvét a diákoknak)

Ja és még egy, mennyire van itthon szervizhálózata? Esetleg alkatrész hozzá?

Előre is köszönöm szépen!

@ moli.hu külön köszönöm az eddigi válaszokat és hogy felhívtad a figyelmem erre a topikra!

(#3475) Zirowe válasza szabolcs83 (#3474) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az ára 189$+szállítás, kso-t nem lehet ide rendelni, 1.hsz.

Nem, nem járnak utána.

Esetleg a kereső?
Már páran szorultak javításra.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3476) #34577664 válasza szabolcs83 (#3474) üzenetére


#34577664
törölt tag

Nem tudsz rá mobilnetet venni és nincs magyarországi szervizhálózata.

(#3477) OMagus válasza #34577664 (#3476) üzenetére


OMagus
tag

Szerintem megoldható, mert SIM van benne, ami helyére magyarországi Voda sim talán beilleszthető, nem?

Az még okés, hogy nem független a készülék, bár ebben sem vagyok biztos...

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#3478) eami válasza OMagus (#3477) üzenetére


eami
addikt

lényegtelen mert az OS úgy is amazon proxyn keresztül tolja amiről ha le vagy tiltva tök mindegy hogy milyen net/sim van benne.

ettől függetlenül nem hiszem hogy csak úgy letiltanák,,,, max azoknak akik ilyen sokat sírnak miatta mert azok biztos rengeteget 3G neteznek (igaz nem értem mert elég kínszenvedés ezen netezni) :)

(#3479) OMagus válasza eami (#3478) üzenetére


OMagus
tag

nem is feltétlenül netezni (böngészni), hanem híreket olvasni pl, vagy e-mailt csekkolni, tv műsort megnézni, stb... mert arra viszont ideális.

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#3480) Degeczi válasza OMagus (#3479) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hát az ideálistól azért nagyon messze van: elég arra gondolni, milyen kínszenvedés egy email fiók jelszavát beírni,
vagy hogy már a web kezdete óta 600 pixelnél szélesebb kijelzőre terveztek szinte minden oldalt, e-inken pedig nem lehet scrollozni csak lapozni...

(#3481) OMagus válasza Degeczi (#3480) üzenetére


OMagus
tag

K-ra vagy mobil kijelzőre optimalizált oldalakon kell bemenni az ilyen szolgáltatásokra, és úgy már nincs (akkora) probléma. A jelszó, hát az jelszó, a billentyűzet meg olyan amilyen. Én spec full megszoktam, pl volt, amikor hosszú órákon át cseteltem rajta.

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#3482) Efreet válasza OMagus (#3477) üzenetére


Efreet
senior tag

Beilleszthető (fizikailag), de semmilyen SIM-et nem fogad el, csak a sajátot (vagy ha van egy nagyon régi firmware-ed, mert azzal még volt sikere másoknak) - az lesz az előnye, hogy lesz egy fizetős/forgalomkorlátos 3G kapcsolatod a mostani díjmentes helyett, amivel pont ugyanazokat az oldalakat, pont ugyanúgy tudod elérni, mert továbbra is csak az Amazon proxyn keresztül tudsz böngészni - ezt a felét nem lehet megkerülni.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#3483) OMagus válasza Efreet (#3482) üzenetére


OMagus
tag

Megfelelően felprogramozott turbo sim-mel esetleg?

Igazából kár is ilyeneken agyalni, mert szerencsére még van free 3g net... Az meg, hogy "fizetős/forgalomkorlátos", az szerződés kérdése. Fizetősnek természetesen fizetős, a korlátos már nem egyértelmű. (Pl Digi Move 5Gbyte forgalmat nehéz elérni (akkor is csak lassítanak) és fix 3600 ft. hűség meg miegymás nélkül.)

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#3484) Degeczi válasza OMagus (#3481) üzenetére


Degeczi
nagyúr

gond igazán akkor van, ha biztonságos a jelszó: a kis/nagybetű még hagyján, de a számok beírása katasztrófa... vagy megjegyzed, hogy a fölső soron melyik betűt kell Alt-al lenyomni (de az pont egy jelszónál nem nyerő, mert nem látszik a tévedés, és akkor lehet elölről kezdeni az egészet),
vagy emiatt inkább Sym-el előhozott képernyőn kell kiválasztani azokat

szóval nem is annyira a billentyűzet hardver ami nagyon rossz, hanem hogy nem kapott valamilyen (pl gombok fölött, dőlt fonttal) szám-föliratot az első sora

(#3485) OMagus válasza Degeczi (#3484) üzenetére


OMagus
tag

ez jogos sajnos :(

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#3486) Efreet válasza OMagus (#3483) üzenetére


Efreet
senior tag

Nem a SIM-en múlik a netelérés, hanem a feltelepített linuxban vannak olyan drótok beépítve, hogy csak azon a proxyn át érkező adatokkal hajlandó foglalkozni a böngésző és az arra épülő programok (hiszen a wifi például ugyanígy az Amazon proxyt használja). Ha sikerül megfejteni az Amazon proxy autentikációs folyamatát, azt emulálni egy másik proxyn, akkor megszabadulsz a proxytól, de mire mentél vele?

Ha teljesen függetlenedni szeretnél 3G szintjén az amazontól, akkor:
1: SIM cserét kell végrehajtani, és összehozni a betárcsázás folyamatát
2a: olyan jailbreaket kell találni, amelyik függetlenedik az Amazon proxytól vagy
2b: valahol futtatni egy olyan proxyt, amelyik emulálja az Amazon-féle autentikációt, és átállítani a Kindle-t, hogy azon keresztül kérje le az oldalakat.

Ha esetleg - azzal szemben, hogy egy közleményükben leírták, hogy a korlátlan 3G elérést fenntartják a Kindle Keyboard tulajdonosnak - mégis megszűnne pár éven belül ez a lehetőség, szerintem jóval egyszerűbb és kényelmesebb egy okostelefon vagy tablet használata, a Kindle pedig megmarad wifin böngészésre és arra, amire kitalálták: olvasásra.
Persze mindenkinek kell egy hobby, és mindig lesznek olyanok, akik csakazértis szénné hekkelik a kütyüket. Van már epub-olvasásra képes firmware is Kindle alá, pedig 2, maximum 3 másodperc egy epub-mobi konverzió.

Ja, és persze ha ebből bármi feltűnik az Amazonéknak, egy villanás alatt úgy letilthatják a netelérést az eszközről, hogy többet a Kindle Store-on kívül semmit nem fog látni :)

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#3487) Chronos6 válasza Efreet (#3486) üzenetére


Chronos6
tag

Megjegyzés: Egyszerűbb egy olcsó androidos teló és wifi tethering.

(#3488) g0dl


g0dl
addikt

Szerintetek az megoldható valahogy, hogy kindle ( k3) ébresszen?
Hangszóró van, óra van.
Pontosabban az lenne jó, ha be lehetne állítani, hogy olvasás közben adott idő múlva, vagy adott időpontban jelezzen.

(#3489) Efreet válasza g0dl (#3488) üzenetére


Efreet
senior tag

Nincs ilyesmire lehetőség (más fórumokon is felmerült) - marad a telefon vagy valamilyen óra.

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#3490) cabii


cabii
tag

Hali,

bocsi, ha már volt, de nem segített a kereső sem. szóval az érdekelne, hogy lehet-e frissíteni a k3 böngészőjét? pl egy ideje a gmail nyafog, hogy nagyon régi operát használok, kellene frissíteni. engedjem neki? vagy van ennek valami módja? különben a mobilra optimalizált oldalak nagyon jók kindle alatt is. /csak sokkal olvashatóbb, mint pl a mobilomon/
Én leginkább a m.prohardver.hu -t olvasom, de más oldalak is jól bejönnek, csak az a fránya gmail vacakol. Vagy esetleg annak is van mobilos verziója? és valahogy lekeveredtem róla?
Üdv Cabi

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#3491) Efreet válasza cabii (#3490) üzenetére


Efreet
senior tag

Az alap HTML változatot töltsd be (pl. a kinstant.com -ról indulva), és akkor gyors, Kindle alól is egész kényelmesen használható gmailt kapsz. Egyébként a böngészőt külön nem lehet frissíteni.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#3492) otapi válasza Efreet (#3491) üzenetére


otapi
tag

A Gmail-t inkább a mobileszközökre optimalizált oldalán nézd: https://mail.google.com/mail/mu

(#3493) cabii válasza Efreet (#3491) üzenetére


cabii
tag

Köszi, akkor a frissítés kimarad. a másik elérést megnézem

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#3494) gigiradok


gigiradok
tag

lefagyott a kindlim...mit lehet tenni? Bekapcsoltam a wifit, majd a browsert akartam elindítani éd azóta nem reagál :O
a menü sem jön elő, hogy reseteljek :F

(#3495) Zirowe válasza gigiradok (#3494) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tartsd hosszan elhúzva a bekapcs gombot.
Nekem van olyan, hogy csak kb 60mpnyi húzás után kezd el reagálni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3496) gigiradok válasza gigiradok (#3494) üzenetére


gigiradok
tag

resteltem a 15mp-s gomb tartással, de most tök fehér a képernyő és nem reagál...most tönkre ment? :F

(#3497) Zirowe válasza gigiradok (#3496) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem.
Mondom, hogy tartsd elhúzva nyugodtan több ideig.
Addig, amíg nem látod, hogy frissít egyszer a kijelző (lehet csak többszöri nekifutásra történik meg).
Ha egyszer lefrissített a kijelző és továbbra is üres, akkor pedig csak simán kapcsold be, és kb ennyi.
Nálam ez szokott lenni a megoldás.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3498) gigiradok válasza Zirowe (#3497) üzenetére


gigiradok
tag

huh, beindult! Köszönöm! :R
Csak villogott a kijelző az újra indításokkor vagy egyáltalán nem reagált, aztán megcsináltam hosszan is és utána a harmadikra indult újra. Nagyon megijesztett, mert rákerestem a lefagyásra fórumban, de erről a fehér képernyős nem reagálósról senki nem írt még.

(#3499) gigiradok válasza gigiradok (#3498) üzenetére


gigiradok
tag

pedig már éppen megörültem, hogy a dropboxból milyen jól le tudom tölteni a belepakolt könyvrészleteket...de ezek után majd csak otthonról usb-n keresztül :P

(#3500) moli.hu


moli.hu
őstag

k3-k4 kepernyo kontraszt osszehasonlitas

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.