Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) szulez válasza eami (#2650) üzenetére


szulez
csendes tag

Igen. Biztos vagyok benne, hogy korrekt módon fogják kezelni az esetet amazonék.
még magyarul sem tudom könnyedén körülírni, hogy mi a baja a kijelzőnek. Angolul végképp nem volt kedvem a telefonban nyekekgni. Ezért írtam nekik inkább, elküldetem a képet is, ők is jobban látják a szituációt.
Majd beszámolok a fejleményekről!

(#2652) Palkova


Palkova
tag

Üdv mindenkinek!
Olvasgatva a topikot láttam, hogy sokaknak (nekem is) problémájuk volt a PDF állományok olvasásakor. Talán ez a FREE program megoldja ezeket a problémákat.

K2pdfopt v1.18 - 3825 KB
K2pdfopt optimizes the format of PDF files for viewing on small (e.g. 6-inch) mobile reader and smartphone screens such as the Kindle's. It is meant for text-based files on a white background which may also have graphics or figures. It is fully automated and can batch-process PDF files. K2pdfopt works by converting each page of the PDF file to a bitmap and then scanning the bitmap for viewable areas (rectangular regions) and cutting and cropping these regions and assembling them into multiple smaller pages without excess margins so that the viewing region is maximized. Any kind of PDF file (best if it has a primarily white background) can be converted. K2pdfopt works especially well on two-column PDF files such as IEEE and other technical journal articles (see examples below--it auto-detects two-column regions on the PDF page), but even single-column files will often be significantly improved and much easier to read (see examples). K2pdfopt has the advantage over other PDF converters in that it fully preserves the rendered PDF fonts and graphics from the original file, unlike programs that convert the PDF to an e-book format. Also, because k2optpdf is completely independent of language or fonts, it will work equally well on documents in any language.
Just drag and drop your PDF file icon onto the k2pdfopt icon to convert it.
Runs under Win32/64, Linux
********* HUNGARIAN | MAGYAR **********
A K2pdfopt a PDF állományok formátumát optimalizálja kisméretu (pl. 6 colos) olvasó eszközökön (Kindle, smartphone) való megjelenítésre. Az átalakítás teljesen automatikusan történik, melynek során a lapok eloszor bitmap képekké lesznek konvertálva megjelenítheto méretben, majd ezek margó nélküli lapokká lesznek konvertéálva a jó láthatóság érdekében. Bármilyen pdf állomány átalakítható vele. Különösen jó konvertálás érheto el kétoszlopos pdf állományokkal (pl. hírlevelek). Mivel a képpé alakítással független a betütípusoktól és a nyelvektol, tökéletesen lehet konvertálni vele.
A PDF állományt csak rá kell dobni a k2pdfopt ikonjára a konvertáláshoz.
http://www.willus.com/archive/k2pdfopt/examples/kindle/pooh_k2opt.png
Will Menninger
willus@netcom.com
http://www.willus.com/archive/#kindle
http://www.willus.com/archive/k2pdfopt/k2pdfopt.exe
64 bit - 7877 KB:
http://www.willus.com/archive/win64/k2pdfopt.exe
help file:
http://www.willus.com/archive/k2pdfopt/k2pdfopt_help.shtml

Még én sem tudtam kipróbálni, mivel kb. 10 perce kaptam az infót.
Kovács Pál

[ Szerkesztve ]

(#2653) Jabby


Jabby
őstag

LED-es tokot szeretnék majd rendelni az Amazontól.
Tudja valaki mennyibe kerül a szállítási költsége?
Ilyen 50USD tok létezik máshol után gyártottban?

(#2654) eami válasza Jabby (#2653) üzenetére


eami
addikt

sajnos nem létezik utángyártott formában, a postaköltség pedig szintén ~$21.

(#2655) Jabby válasza eami (#2654) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi a segítséget!
A 71USD elég húzós ár, főleg, hogy emelkedik a $ :(

(#2656) Psych0 válasza Enszuke (#2648) üzenetére


Psych0
őstag

thx látom az első hsz a tied. neked van ilyened? ha igen, akkor milyen? kényelmes olvasni úgy hogy rajta van?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#2657) Polllen válasza Palkova (#2652) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Állat kis cucc, egy könyvön próbáltam ki, az eredmény majdnem tökéletes (volt benne tartalomjegyzék, az teljesen széthullott, de) a képek és szövegtörzs jó lett.

Itt van a legújabb verziója. Egy dologra érdemes figyelni, a 3,5 MB-s könyvből 35 MB lett.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2658) Jabby válasza Polllen (#2657) üzenetére


Jabby
őstag

Én is most próbálgatom, a negyedik könyvet konvertálom, eddig meglepően jó az eredmény a Convert PDF Document progival összehasonlítva.

Egy jól belőtt command-line customized settingset szívesen vennék, most azzal kísérletezgetek.

(#2659) badabum


badabum
tag

Ma délben érkezett meg hozzám vidékre a Kindle 3, wifi-s változat, kedden rendeltem meg, és nem kellett semmit fizetni a futárnak, ha ez infó valakinek. :)

(#2661) Officinalis


Officinalis
csendes tag

[link]

Arra gondoltam, hogy egy ilyen lámpát rendelek az én kis imádott Kindlemhez! Elég jónak tűnik, majd elmesélem milyen, ha megérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#2662) dave74 válasza szulez (#2649) üzenetére


dave74
tag

Nekem is hasonló volt a kijelzőm:

Beszéltünk az Amazon ügyfélszolgálatával. Egy órán belül kaptam egy e-mailt, amelyben tájékoztattak, hogy kapok cserekészüléket és az egyik hivatkozásról letöltött fuvarlevéllel feladhatom a régit.
Levonták az új árát, amit mondtak is előtte, de két nap múlva visszautalták. A UPS-től kértem egy futárt, aki kijött és elvitte a gépet. Az újat három nap múlva kaptam volna meg, ha nem írom el a kézbesítési címet.

Hasonlóan járt atuci is, amit Itt le is írt.

Köszönet Neki a segítségért!! :R

[ Szerkesztve ]

(#2663) Officinalis


Officinalis
csendes tag

Nagyon jó program ez a k2pdfopt!
Már 3 könyvet átalakítottam vele. Szuper! A legjobban azt tetszik benne, hogy a landscape-vel beállíthatom, hogy eleve "fekvő" helyzetben olvashassam a dolgokat, és így a képek, és az apróbetűs részek is jobban látszódnak!

[ Szerkesztve ]

(#2664) curtis2 válasza Officinalis (#2661) üzenetére


curtis2
tag

Nem akarnálak elkeseríteni, de ettől a lámpától sokat én nem várnék..
Volt hasonlóm, de a zárógombja sem igen zárt, illetve nem igazán alkalmas olvasáshoz sem szerintem.

curtis

(#2665) Officinalis válasza curtis2 (#2664) üzenetére


Officinalis
csendes tag

Köszi, és erről mi véleményetek?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2666) BiriBum válasza Officinalis (#2665) üzenetére


BiriBum
őstag

Hagyományos könyvhöz jó, a Kindle-hez szerintem annyira nem. Egyrészt kényelmetlen rajta tartani - nem fekszik bele a könyv gerincébe - másrészt folyamatosan csiszatolod vele az olvasó gombjait/borítását.
Nem elhanyagolható szempont, hogy hideg a fénye - szerintem szemrontó.

[ Szerkesztve ]

(#2667) synar válasza Officinalis (#2665) üzenetére


synar
őstag

Véleményem szerint ez nekünk nem a legjobb, mivel ha jól megnézed, a sorok belső oldalát, már a másik lapról visszaverődő fény világítja meg, ami a Kindle esetében nem áll rendelkezésre, ezért asszimetrikus lenne a megvilágítás.

[ Szerkesztve ]

(#2668) synar


synar
őstag

(#2669) Degeczi válasza synar (#2668) üzenetére


Degeczi
nagyúr

érdekes - de csak annak számít igazán, aki alkalmanként tölt föl néhány könyvet, és nem alakít ki már a számítógépen egy e-könyvtárat, mert ha azt teszi, Calibre-vel, akkor az eleve automatikusan (és hibátlanul) MOBI-ra alakítja az EPUB-ot föltöltéskor

az már csak azért is szerencsésebb, mert mi garantálja pl, h a következő e-könyv olvasó is Kindle lesz otthon?
ezért jobb eszköztől függetlenül, PC-n kezelni a könyveket

(#2670) Jabby válasza synar (#2668) üzenetére


Jabby
őstag

Jó az ötlet, bár én még nem futottam bele ezekbe a formátumokba....
Viszont a 3.2.1-es készülékemre két napja feltettem a Jailbreaket, HU menüt, HU TTS-t, s érezhetően lassult minden. Gyári szofttal egyáltalán nem volt zavaró a lapozás sebessége, de most már van úgy, hogy 3-5 sec múlva nyit meg egy olyan oldalt ami nem tartalmaz képet. :((

Nagyon gondolkodok egy uninstallon, de a kereséshez nagyon hiányozna a magyar ékezetes karakterkészlet.

(#2671) truefx


truefx
aktív tag

Hol lehet olyan ebook-ot kapni, ami Kindle-n olvasható, és kultúra utalvánnyal is lehet fizetni? (tisztában vagyok vele, hogy a kultúra utalvány elég offline, de hátha akad valakinek jó ötlete) :DDD

(#2672) curtis2 válasza Officinalis (#2665) üzenetére


curtis2
tag

A Sony PRS 505-nek van olyan borítója, mibe hasonló megoldás van integrálva. Csak az ott természetesen pontosan illeszkedik..
Én olyannal sokat olvastam, de ez eléggé fárasztja szemet több óra esetén.
Mindenesetre szerintem ez jobb megoldás lehet.

curtis

(#2673) szulez válasza dave74 (#2662) üzenetére


szulez
csendes tag

A kijelzőhibás Kindle története úgy folytatódott, hogy a emailemre semmilyen reakció nem érkezett 24 óra alatt - ezt nem is értem. Ezután chat-en kerestem fel az ügyfélszolgálatot. Nagyon örültek, hogy kapcsolaba léptem velük és borzasztóan sajnálták, hogy elromlott a készülék (nagyon amerikaias volt a beszélgetés)
Természetesen küldenek új készüléket, már megkaptam a linket, ahonnan ki tudom nyomtatni a UPS-es címkét, amivel költségmentesen vissza tudom küldeni a rosszat.
Ha feladom a rossz készüléket, akkor visszafiezik az árát. Most ki kellett fizettem a második Kindle-t is.
A másik lehetőség az lett volna, hogy visszaküldöm a régit és utána küldenek egy újat.
Mostanában úgy tűnik, hogy 3-4 nap kell nekik, míg postázzák a készüléket. Az első rendelésnél és most is ennyi idő telik el a rendelés és a postázás közt.
Szóval, ha minden igaz akkor - az első rendeléstől számítva két hét elteltével - a jövő hét közepétől lesz egy használható Kindle-em.

(#2674) badabum


badabum
tag

Kindle 3-ra érdekelne könyvgyűjtemény főleg sci-fi,de minden érdekel, (tudom sok helyen van darabonként, de egyszerűbb lenne nekem egy pakkban) privátban üzenjetek,köszönöm előre is mindenki fáradozásait.

(#2675) ussenyerek válasza badabum (#2674) üzenetére


ussenyerek
csendes tag

Szerva,

Nézd meg Joshi 123. hozzászólását.

Üdv.

No Risk, no Fun!

(#2676) OMagus válasza ussenyerek (#2675) üzenetére


OMagus
tag

ez szép, zúzom én is

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#2677) synar válasza ussenyerek (#2675) üzenetére


synar
őstag

Ha a "C" mappa hibás, akkor Zip Repair-rel javítható.

[ Szerkesztve ]

(#2678) Palkova


Palkova
tag

Üdv mindenkinek!
Egy újabb FREE program a PDF állományok olvashatóvá tételére:

papercrop v0.45.62 - 3414 KB
This program converts PDF documents such as articles, and academic papers into a PDF (or image sequence) so that it can be read on a small screen of e-book devices.
Usage
1. Open a PDF file (by clicking Load button, or drag-and-drop)
2. Choose a preset by clicking the default preset button
3. Click "Process all pages" button
4. Output will be in the same folder with the input file. (~1.pdf)
Usage 2 (for expert users)
1. Open a PDF file (by clicking Load button, or drag-and-drop)
2. (Optional) choose how many columns are in the pdf file, and then click the update button.
3. if results are not satisfactory, modify MIN gap, MIN text gap and margin parameters, and then click the update button.
4. (Optional) choose a rendering option by clicking the option button
5. Process all pages.
Usage 3 (manual segmentation)
1. Open a PDF file (by clicking Load button, or drag-and-drop)
2. Uncheck automatic segmentation
3. Select a region by clicking, delete one by hitting DEL when necessary, or create one by dragging.
4. Process all pages or Process current page
********* HUNGARIAN | MAGYAR **********
A program PDF dokumentumokat konvertál kisméretu képernyon megjelenítheto PDF vagy képszekvenciákká e-book olvasokhoz.
Használata:
1. PDF állomány megnyitása
2. Egy elore beállított formátum betöltése
3. "Process all pages" nyomógomb megnyomása
4. Az elkészült fájl az eredeti könyvtárba kerül
Haladó használata:
1. PDF állomány megnyitása
2. Oszlopszám beállítása
3. nem megfelelo output esetén a MIN gsp, MIN text gsp és margó beállítások módosítása
4. Feltételesen rendelési mód kiválasztása
5. Feldolgozás
Kézi szegmentálású feldolgozás:
1. PDF fájl megnyitása
2. Automatikus szegmentálás kikapcsolása
3. Régiók kiválasztása, nem szükséges részek törlése, új részek beillesztése
4. Lapok feldolgozása

http://www.lifehacker.jp/upload_files/110802papercrop.jpg
Taesoo Kwon
taesoobear@gmail.com
http://code.google.com/p/papercrop/
http://papercrop.googlecode.com/files/paperCrop_0.45_rev62.zip

palkova

(#2679) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Lenne egy nagyon alap kérdésem: hogy lehet értelmesen feltölteni a jószágot?
Ha USB-re dugom, akkor csak úgy kíván töltődni, ha már majdnem lemerült. Ha előtte dugom, kiírja, hogy nem töltődik. Dugóhoz nincs amcsi->magyar konverterem Pesten, azt nem próbáltam.

Palkova: Köszi, erre ránézek.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2680) Gabás válasza FehérHolló (#2679) üzenetére


Gabás
addikt

vegyék konvertert (kb. mindenhol kapni, és olcsó)

(#2681) FehérHolló válasza Gabás (#2680) üzenetére


FehérHolló
veterán

Pécsen van. Egyéb megoldásra lettem volna kíváncsi. ;)

#2682-re pedig: Köszi, megnézem. A második után feladtam, de ezek szerint működnie kell egyszer.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2682) Gabás válasza FehérHolló (#2681) üzenetére


Gabás
addikt

ha nem töltődik USB-ről, húzd ki, majd ismért csatlakoztasd, úgy nekem működni szokott
truefx: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2683) truefx


truefx
aktív tag

Ilyet használ valaki hosszabb ideje? http://goo.gl/NoQCA
Ennyit simán megér szerintem így első ránézésre.

[ Szerkesztve ]

(#2684) BiriBum válasza FehérHolló (#2679) üzenetére


BiriBum
őstag

220V-mikro USB dugasz, mint pl. a Sony Ericsson X10 mini töltője. Ebay-en 3$ postával. Nokia N97 töltő. Egyébként gépről is tölti rendesen, ha elég feszkó van az USB portban. Próbálj ki több portot, még egy azonos alaplapon belül is változhat.

(#2685) Jabby válasza szulez (#2673) üzenetére


Jabby
őstag

Ez a visszaküldősdi dolog pontosan hogyan működik?
Kaptál egy linket, s ott kellett megrendelned a futárt?
Vagy aki hozza a cserekészüléket az is viszi el a hibásat?

(#2686) dave74 válasza Jabby (#2685) üzenetére


dave74
tag

A futárt neked kell hívni a UPS-től és a letöltött fuvarlevelet és címiratot kell neki átadni. A
z új készüléket más hozza.

(#2687) truefx válasza Gabás (#2682) üzenetére


truefx
aktív tag

A hosszabb időn lett volna a hangsúly. Én örülök neki, hogy az újdonsült Eco-nique tulajdonosok boldogok a hsz-eikben, de az érdekelne inkább, hogy néhány hónap nyüstölés után ajánlanák-e? :)

(#2688) 3418 válasza Jabby (#2685) üzenetére


3418
csendes tag

Amikor nekem hozta az újat, akkor adtam át a rosszat.

(#2689) Holleanyo


Holleanyo
tag

Megjött a Kindle 3G !
Nagyon frankó kis cucc - nem csalódtam benne!

Tokot hol érdemes hozzá vásárolni (ne legyen drága!) ?
E-könyveket hol lehet hozzá letölteni?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#2690) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Rátettem a K3-ra egy képként szkenelt könyvet, de nem jelennek meg az oldalak egyáltalán az olvasón.

Üres a kép ahogy lapozok. Mi lehet a gond?

Más hasonló könyvvel simán ment, ezzel viszont nem.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#2691) OMagus válasza Holleanyo (#2689) üzenetére


OMagus
tag

Tok ügyben olvass vissza, sok hsz foglalkozott már velük.

(Legális) Könyvek beszerezhetők a Kindle-tékában és a Magyar Kindle Portálon.
Egyéb jogviszonyú könyvek ügyében ne ebbe a témába írj, keress inkább a jól bevált beszerzőhelyeken, ahol a filmeket is beszerzed pl.

Ha nem Kindle-kompatibilis formátumú könyved van, azt elküldheted az Amazonnak, és átkonvertálják (lásd 1. hsz), használhatsz valamely konvertáló programot (szintén 1. hsz), valamint, ha a könyved .epub formátumú, akkor a Magyar Kindle Portál konvertere is tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#2692) Jabby válasza OMagus (#2691) üzenetére


Jabby
őstag

Az ingyenes és legális letöltési helyek közül ne feledkezzünk meg a Magyar Elektronikus Könytárról! :C

[ Szerkesztve ]

(#2693) szulez válasza Jabby (#2685) üzenetére


szulez
csendes tag

A visszüldés így megy, ahogy már írták a többiek.
Címke, számla kinyomtatása. UPS-t hívni. Csomagaot átadmin.
Én azért hívtam külön egy futárt (és nem vártam meg a cserét hozót), hogy pörögjenek a dolgok. Így is csak azt ígéri az Amazon, hogy a visszaküldés után 10-15 nap elteltével adja vissza a pénzt.
Egyébként, ha jól látom a tracking adatokat, akkor mostanában "találkozik" valahol az Atlanti-óceán fölött a keletre tartó új készülék a nyugatra tartó régivel.

(#2694) Chronos6


Chronos6
tag

Ilyet rendelt már valaki? 220-as USB töltő.

(#2695) eami válasza Chronos6 (#2694) üzenetére


eami
addikt

én csak gépről töltöm de ha kellene is 220as töltő akkor is csak valamelyik másik kütyühöz kapott cuccot használnám ;) neked nincs semmi más amit microusb-s?

(#2696) Chronos6 válasza eami (#2695) üzenetére


Chronos6
tag

Van, de UK plug-os és átalakítóval nagy és kényelmetlen...

(#2697) Efreet válasza Chronos6 (#2694) üzenetére


Efreet
senior tag

az a töltő 1A-ig tud leadni, a Kindle 0.85A-t vesz fel, teljesen rendben lesz - régebben írták, hogy a több nem probléma

(én egy LG telefonhoz kapott töltővel szoktam tölteni)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#2698) badabum


badabum
tag

Ha van egy hangos könyvem ill ugyanaz szöveges állományban, hogyan tudom a kettőt összegyúrni hogy pontosan a szöveg és a hanganyag szinkronban legyen, mint felolvasáskor.Ugyanis életszerűbb lenne mint a saját TTS funkciója a készüléknek.

(#2699) OMagus válasza badabum (#2698) üzenetére


OMagus
tag

szerintem sehogy, mert az emberi felolvasás a szövegkörnyezettől függően gyorsabb vagy lassabb tempóra is válthat menet közben...

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#2700) ussenyerek válasza synar (#2677) üzenetére


ussenyerek
csendes tag

Köszi.

amúgy nekem a symantec vírust talált az X-Y mappájában az XP trükkös fájlban. Azt töröljétek minden további akció nélkül és a többi oks.

No Risk, no Fun!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.