Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2502) OMagus válasza Kalandor (#2501) üzenetére


OMagus
tag

tudsz mutatni képet, mennyire tükröződik?

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#2504) synar


synar
őstag

Sziasztok!
Kollégám panaszkodott, hogy kb. egy hete a 3G elérése rendszeresen akadozik és napokig csak azt írja, hogy "Service not available". Elmondása szerint, ugyanazon helyeken, ahol eddig gond nélkül használta: Pécs, Balaton stb. Tapasztaltatok-e hasonlót, vagy van-e tanácsotok? Én nem tudtam segíteni, mert csak wifi-s verzióm van. Köszi előre is.
ui. tegnap pl. 2-3 órát ugyan tudta használni, de azóta megint nem működik a 3g.

[ Szerkesztve ]

(#2505) Zirowe válasza synar (#2504) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én is ezt tapasztalom kb két hete.
Elsőre nem mindig akar bejönni egy oldal, másodszorra már általában igen.
Passz mi lehet az oka.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2506) Chronos6


Chronos6
tag

Üdv,

USÁban van egy haverom aki jön haza, szerintetek ha egy reklámos verziót hozatok azzal járhatok pórul?

Választ előre is köszönöm,
Chronos

(#2508) vz12 válasza Chronos6 (#2506) üzenetére


vz12
tag

Szia!
Nekem ilyen reklámos van, szerintem én nem jártam pórul. :N
Úgy tudom hogy a hack-ek többsége egyelőre felejtős, pl. magyarítás, stb., de ha simán olvasásra használja az ember, akkor semmi gond. Persze az MP3 is megy, meg a böngésző is, meg a text-to-speech is, ez utóbbi egyelőre szintén nem magyarítható. De pl. a margó állítható itt is, kipróbáltam. A reklámoktól relatíve könnyen meg lehet szabadulni (fájlok törlése), és a wifi kikapcsolásával utánpótlásuk sem lesz (meg ugye a fogyasztás is kisebb lesz), kb. ötszáz hsz-szel ezelőtt ez már volt téma. Szerintem a kompromisszumok simán vállalhatók, nem jelentősek, de ezt Neked kell eldönteni. Az is igaz hogy 5 eFt árkülönbözet sem nagy ... Azért gondolom hogy előbb utóbb majd lesz megoldás ezen dolgok "javítására" ezen a verzión is, de ha nem, hát nerm. ;)
Nagyon jó kis kütyü, működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#2509) vz12 válasza vz12 (#2508) üzenetére


vz12
tag

nerm = nem

Valamint szeretném jelezni hogy én is visszaállítottam a képernyővédőt (~resumeScreensaver), mert én is tapasztaltam az aksi lényegesen gyorsabb merülését a KSO-n.

[ Szerkesztve ]

(#2510) Degeczi válasza vz12 (#2508) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de, még minta hangfile is szerepelt már itt a magyar fölolvasásról - nem rossz (viszont aligha sokan használnák)

ezzel együtt a JB valóban csak akkor igazán lényeges, ha akarsz magyar karaktereket is beírni (vagy lecserélni a "képernyővédő" képeket - de az persze nem túl fontos) - ami kissé szégyen az Amazonra nézve, mert ilyesminek illene állíthatónak lennie alapban, hackelés nélkül is

[ Szerkesztve ]

(#2511) vz12 válasza Degeczi (#2510) üzenetére


vz12
tag

Én kíváncsiságból JB nélkül megpróbáltam a TTS magyarítását, nem sikerült.
Az eredeti TTS-t magyar szövegre ráengedve nálam nagyon gagyi eredmény született, angol szövegen elfogadhatónak tartom. De mindegy mert nem használom, és ha magyar lenne akkor sem használnám.

(#2512) Degeczi válasza vz12 (#2511) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ja, félreértettem, persze, magyar fölolvasáshoz kell a JB
(de én sem használnám. Inkább lenne értelme egy jobb MP3 lejátszó funkciónak, amivel színészek által előadott hangoskönyveket lehetne hallgatni)

(#2513) mordan válasza synar (#1680) üzenetére


mordan
csendes tag

Üdv.
Nekem a magyar TTS nem akar felmenni. Már minden javasolt egyéb dolgot felpakolgattam (JB 06; később JB 07; Launchpad (kell-e, nem kell, hogy működik, mert nem nagyon látom jelét működésének, bár települt, legalábis a gép nem állt le hibával!? bár ez egy másik kérdés...))
Még a 3.1-es fw van fenn a beállítások szerint és wifis kindle miatt a k3w fájlokat telepítgetem. (képernyőkímélő megy is szépen: új képek, random -tökkéletes-)

U0007 hibával áll le a TTS update(és ujraindul).
Gyökér mappába másolom a TTSMod mappát és az update fájlt.
(amikor hibával leáll az update_TTSMod_0.4N_ install.bin át is kerül a linkss mappába, amit nem egészen értek miért, mi köze hozzá a képernyőkímélőnek?...)
Van jelszó a gépen, de levettem, úgy is próbáltam már.
Mi lehet gond?
- ide is kellhet a "ENABLE_HACK_UPDATES" file(a 3.1-es fw-hez)? (most, hogy írom lehet gyorsan ki is próbálom...)
- valamit még kihagytam...?

Köszönöm, ha vki megszán és ír okost.
M.

(#2514) Chronos6


Chronos6
tag

Tok készítéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Gondolkozok egy sleeve-en, belül filc, kívül farmer. Másik ami tetszik a könyvszerű, széthatjható, de azt inkább venném, amire jelenleg nem akarok költeni.

Tapasztalatok megosztását előre is köszönöm,
Chronos

(#2516) eami válasza Kalandor (#2515) üzenetére


eami
addikt

amúgy a gyári/amazonos tokkal kapcsolatban mik a vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#2518) Efreet válasza Chronos6 (#2514) üzenetére


Efreet
senior tag

Én saját gyártásút használok, innen vettem az ihletet, egészen pontosan ez a design készült el (kicsit átalakítva, ahogy a lenti képeken is majd látszik), farmeranyagból, és a belső oldalon egy-egy vékony szivacsot beleépítve a farmeranyag alá. Így szorosabban tartja, kényelmes fogni is, és otthoni alapanyagokból egy délelőtt alatt megvan.
kép 1, kép 2

(a kijelzőkép nem képernyővédő, a sima képnézőbe betöltött - nem túl jó minőségű - jpg)

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#2519) mordan válasza mordan (#2513) üzenetére


mordan
csendes tag

Üdv Mordan!
Igen, bár a rövid leírásban nemszerepelt, az Enable_... fájlt el kell helyezni a K3 gyökérmappájában, és úgy menni fog.
Bár a felovasó progi hanglejtésében vannak problémák, hosszú távon megszokható.
(Én egy Tom Clancy könyvön próbáltam ki. =>> "CIA" = "cia"-nak olvassa, nem pedig "SzíÁjÉj"-nek, "ly" neki "eli". "32. könnyűgyalogsági..." az pedig "harminckettő könnyűgy." a "harminckettedik kgy." helyett.) De az angol felolvasóhoz képest nagyságrendekkel jobb.
Szóval ügyes voltammegoldottam.
:C
M.

(#2520) Chronos6 válasza Efreet (#2518) üzenetére


Chronos6
tag

Köszi a linkeket, jól néznek ki. Én ezt néztem ki, amit relatíve egyszerű megcsinálni, csak jó anyag kell hozzá.. http://i68.photobucket.com/albums/i23/mg40087/IMG_2756_grande.png

Gondoltam megcsinálom amíg ideér a Kindle, de lehet jobbanjárok ha megvárom..

(#2521) Zirowe válasza mordan (#2519) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A jb leírásnál szerepel.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2522) szcsi


szcsi
tag

A tokos "hitvitába" belépve én ezt a fajtát vettem, eddigi maximális megelégedésemre. Bár műbőr ez is, de jobbik fajtából. Nem lóg a cérna, nem mozdul a mágnes. A külső fele ráadásul elég szivacsos, így kellemes fogni is. Emellett angliából 3-5 munkanap mire ideér :D

Lámpából viszont az egycsápos 2 ledest vettem, hát nem az igazi.
Valami ledszallagos megoldás kellene, az is homemade tokba integrálva, bár ezen még gondolkodnom kell, hogy hogyan lehetne kivitelezni.

A JB-el kapcsolatban: nekem is 3.2.1 van, sima wifis, eddig minden gond nélkül felment rá minden hack. A TTS-t még őszintén bevallom nem próbáltam, mert nincs rá igény...

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#2523) hampidampi válasza szcsi (#2522) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nekem ez a fajta azért ne tetszik, mert ha kihajtod a fedelét a rögzítő fül pont ráhajlik/belelóg a képbe.

(#2524) szcsi válasza hampidampi (#2523) üzenetére


szcsi
tag

Valóban, de egy hét alatt bekopik és eláll annyira, hogy nem zavaró, vagy be lehet tűrni a visszahajtott fedélen lévő pántjába. Sajnos emberi áron egy minden szempont szerint hibátlan tokot se találni.

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#2525) Chronos6


Chronos6
tag

Ilyennel van valakinek tapasztalata? http://www.ebay.co.uk/itm/Black-Silicone-Skin-Case-Cover-Amazon-Kindle-3-UK-/280728218992?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item415cb4ad70

(#2526) eami válasza Chronos6 (#2525) üzenetére


eami
addikt

ezek a silicon tokok attól függően jók hogy mire szeretnéd használni,
ha azért szeretnéd hogy jobban kézbe tapadjon a kütyü akkor teljesen okés lehet
teljes védelemre nyilván alkalmatlan, mert pont azok a részek maradnak szabadon amik a legsérülékenyebbek.

(#2528) Magicrat válasza szcsi (#2524) üzenetére


Magicrat
tag

Ez a Marware tok 35$, ami nem kevés, viszont tökéletes tok. Én magával a K3-al rendeltem, és nagyon jó. Nagyon ajánlott tömegközlekedésre a kézbejújtatós rész miatt. Ilyen megoldást sehol máshol nem láttam (igaz, annyira nem szoktam átlökni a kezemet a tokon, mint a képen, de nagyon jól használható).



Én kb 1,5 hónapja használom, és a műbőr/bőr tokokon mindíg csúszott a kezem, és féltem, hogy elejtem, de ennek olyen szövetes a belseje, és a kéz atomstabilan tapad rá. Mondom, tökéletes. :R

Szerk.: Külön örültem, hogy keretes a tok, és nem csak a sarkait tartja, így még stabilabbnak tűnik, és az is. :C

Lámpa: én 2 fejes 2 ledes lámpát vettem, de hamar merül benne az elem és néha akadozik, kontakthibás. Nem tökéletes lámpa sajna. Ha valaki tud ilyet, szóljon, bár igaz, hogy nagyon nem vagyok rászorulva, de érdekelne...

Üdv
Magicrat

[ Szerkesztve ]

(#2529) cabii válasza Magicrat (#2528) üzenetére


cabii
tag

Hali,

elolvastam a hsz-eket lámpa ügyben, de nem volt megnyugtató vélemény. Ma reggel a buszon szembesültem vele, hogy szükségem van egy lámpára, vagy lámpás tokra, vagy bármire, ami világít, mert nem tudok olvasni, és ez ugye, ahogy megyünk a télbe, csak rosszabb lesz. Ha van valakinek bármi megoldása, ami jó, mégha kicsit drága is, kérem, ossza meg velem /velünk/ mert kezd sürgőssé válni.

Magicrat: adnál egy linket a lámpára? illetve milyen elem kell bele? ha pl AAA akkor akksival megoldanám a hamar merülés kérdését...

Üdv és köszi a válaszokat Cabi

[ Szerkesztve ]

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2530) eami válasza cabii (#2529) üzenetére


eami
addikt

Én hosszas nézelődés/utána olvasást követően végül az amazonos lámpás tokot vettem meg.

Teljesen meg vagyok vele elégedve és talán a kütyüt is megfelelően védi. Az sem elhanyagolandó hogy ehhez nem kell külön akksi, bírja amíg a kindle is :P

edit: amúgy most $10 kevesebbe is kerül :)

[ Szerkesztve ]

(#2531) Magicrat válasza cabii (#2529) üzenetére


Magicrat
tag

Hali!
Itt a LINK a lámpához, a többieknek meg itt a kép:

3db AAA-s elemmel/aksival működik, természetesen nem adják a lámpához :DDD
Ave
Magicrat

(#2532) hampidampi válasza Magicrat (#2528) üzenetére


hampidampi
senior tag

A becsúsztatós tokoknál viszont az lehet még hátrány, hogy a keret miatt megvastagszik (megemelkedik) a készülék pereme. Így ha egy kicsit is oldalról süt a fény, árnyékot vet a kijelzőre.

(#2533) Magicrat válasza hampidampi (#2532) üzenetére


Magicrat
tag

Hát nem igazán.
Nem a kijelzőig ér a keret, hanem oldalt 5-8 mm, fönt pedig 3 mm hely van. Az elállás magassága oldalt max (középen) 3 mm, fönt pedig kb 2. Szóval mindenhol legalább 30° alatti fény beesési szög, vagy kisseb kellene ahhoz, hogy elérje a kijelző szélét. Ez szerintem nagyon ritkán fordulhatna elő, én még ilyet sosem vettem észre ;]

Te már láttál ilyet? Esetleg más becsúsztatós toknál? Ha igen, melyiknél?

Üdv
Mr

(#2534) snowdog válasza cabii (#2529) üzenetére


snowdog
veterán

Eddig háromféle lámpával próbálkoztam, de egyik sem vált be. Ugyanis mindegyik csak a képernyő egy részét világítja meg. Ma ezt a világítós szemüveg keretet rendeltem, hátha ez majd beválik. [link]

Megleget rendelni 0-ás lencsével, ami gondolom sima üveg.

[ Szerkesztve ]

(#2535) OMagus válasza snowdog (#2534) üzenetére


OMagus
tag

vagány... :)

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#2536) vans? válasza snowdog (#2534) üzenetére


vans?
őstag

komoly cucc :K

hábm bábm

(#2537) FehérHolló válasza Magicrat (#2528) üzenetére


FehérHolló
veterán

Itthon (=Magyarhonban) hol lehet ezt egyszerűen beszerezni?

Olvasgatok neten, de tele van olyan hülyeségekkel, hogy minden Kindle termék csak online kapható, és hasonlók.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2538) Degeczi válasza snowdog (#2534) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem egy kimondott pussy-magnet, de biztosan figyelemfölhívó egy sötét buszon :D

(#2539) synar válasza FehérHolló (#2537) üzenetére


synar
őstag

1. hsz.
Ha keresel, pl. a Vaterán is találsz másfélszer annyiért és ők is Amazontól rendelik helyetted, csak ráteszik a hasznukat.

[ Szerkesztve ]

(#2540) OMagus válasza FehérHolló (#2537) üzenetére


OMagus
tag

nem hülyeség, hivatalosan csak rendelni lehet. Nem hivatalosan berendelik helyetted, többnyire a te címedre közvetlenül... jó pénzért...
Illetve van egy cég, aki forgalmazza, de kb 15 ezer forinttal drágábban.

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#2541) vans? válasza FehérHolló (#2537) üzenetére


vans?
őstag

Mindent kulfoldrol vegyel!

hábm bábm

(#2542) Magicrat válasza FehérHolló (#2537) üzenetére


Magicrat
tag

Hát én konkrétan az amazonról rendeltem (minden kiritikán felüli, abszolúte 100% megbízgató cég), a gyártó egyébként az usában van (címük: 2402 Hollywood Blvd.
Hollywood, FL 33020 USA de itt nem tudom, hogy árulnak-e)
. Nem éri meg nekik normál üzlethelységet bérbevenni, mert az usában a leendő vevők 99%-át nem tudják elérni vele. Szóval marad a net.

Közvetlenül tőlük is meg tudod rendelni, de elég masszív postaköltséggel küldik ki a cuccot - mondjuk usába 3$, ide 25$.

Szerintem nem kell ódzkodni az internetes vásárlásról, főleg ha már sok-sok pozitív tapasztalat gyűlt össze különböző fórumokon, esetleg ismerősöknél. Ha még nincs Kindled, akkor érdemes egy csomagba rendelni a tokkal azamontól, és így 1-2 dollárral lesz csak drágább a szállítás, és itt az egész cucc 3-5 munkanap alatt. Szerintem. :DDD
Ave
Magicrat

(#2543) FehérHolló válasza OMagus (#2540) üzenetére


FehérHolló
veterán

Érdekes, a Kindle-t boltban vettem kottára annyiért, mint Amazonon árulták. De biztos igazad/igazatok van.

synar: Az első hozzászólásban nincs válasz a kérdésemre. De azért köszi!

vans? és Magicrat: Honnét lehet úgy rendelni, hogy a posta nem kerül többe a tok árának 10%-ánál?
Igazából ott tartok, hogy megvarratok magamnak saját anyagból egy olyat, ami az általam kívánt felszanálásra tökéletesen alkalmas.

Skynet is real. It's called Google.

(#2544) Degeczi válasza FehérHolló (#2543) üzenetére


Degeczi
nagyúr

vagyis mai árfolyamon 30,5eFt-ért?
hol árulják itthon ennyiért?

(#2545) OMagus válasza FehérHolló (#2543) üzenetére


OMagus
tag

ha így van, akkor oszt meg velünk a címet, mert akkor nem kell ez a hercehurca

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#2546) FehérHolló válasza Degeczi (#2544) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egy szóval nem mondtam, hogy itthon, csak annyit, hogy boltból.
Továbbá a mai árfolyamon 23k volt.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2547) OMagus válasza FehérHolló (#2546) üzenetére


OMagus
tag

aham.... hát mi itthonra gondoltunk... elbeszéltünk egymás mellett

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#2548) vans? válasza FehérHolló (#2543) üzenetére


vans?
őstag

Az en esetemben a posta majdnem otszorose volt a tok aranak. :D

hábm bábm

(#2549) eami válasza FehérHolló (#2546) üzenetére


eami
addikt

és teljesen újonnan (nem felújított)? szerintem továbbra is érdekelne még sokakat hogy hol vetted :P

(#2550) FehérHolló válasza eami (#2549) üzenetére


FehérHolló
veterán

Walmart. :P
Valami alap tokot is adtak hivatalosan hozzá, amit nem találtam a csomagban. Sajnos mire kinyitottam, már késő volt reklamálni.

Skynet is real. It's called Google.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.