Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) didros válasza Sakab (#2848) üzenetére


didros
senior tag

Én is rendelném már nagyon, csak a forint ne lenne ilyen veszettül gyenge... bár lehet, hogy ennél már csak rosszabb lesz.

(#2852) gigiradok válasza Sakab (#2848) üzenetére


gigiradok
tag

Én is hétfőn rendeltem és szerdán már megjött:)

(#2853) Sakab válasza didros (#2851) üzenetére


Sakab
senior tag

Ne is mond....pár hete még 19O körül járt....

(#2854) gigiradok


gigiradok
tag

Próbáltam beállítani ezt a facebook-os megosztást, de hiába állítom be a jelszót, azonosítót...amikor visszlépek a könyvhöz, akkor újra megjelenik az ablak, hogy be kell állítani. :F

(#2855) ussenyerek válasza Sakab (#2848) üzenetére


ussenyerek
csendes tag

Meg fogják adni, hogy az Ön ügyintézője XY, és hogy melyik címre kell visszaküldened.

No Risk, no Fun!

(#2856) didros


didros
senior tag

Ha egy tokot is választok az Amazonról, akkor az lelassíthatja a cucc kiszállítását? (Marware-n gondolkozok)

(#2857) cabii válasza gigiradok (#2807) üzenetére


cabii
tag

Szia,

bocsi, kicsit nem voltam erre. Az alexandra weblapján nincs kint a lámpa, de a dunaplaza boltban lehet kapni. A többi lámpával nekem az a bajom, hogy gombelemmel működik, és hamar merül, drága cserélni. a tölthető AAA akksi ellenben olcsó, bárhol beszerezhető...
Üdv C

Linux is like a wigwam: No windows, No Gates, Apache inside

(#2858) curtis2 válasza didros (#2856) üzenetére


curtis2
tag

én vmivel kevesebb mint egy hét alatt kaptam meg, de amazonos tokkal..

curtis

(#2859) didros


didros
senior tag

Nem bírtam tovább ezt a nyomást... Megrendeltem én is! Úgyhogy a következő napokban egészen biztosan erőteljesen gyengülni fog a dollár a forinthoz képest... :-)
És valószínűleg 2 héten belül piacra dobják a Kindle 4-et is. :-)

[ Szerkesztve ]

(#2860) obalze


obalze
tag

Sziasztok!

A sok pozitív véleménynek és egy családon belüli példánynak köszönhetően én is megrendeltem egy Kindle-t amazonos "lámpás" tokkal.

Egy szó, mint száz, a legjobb ár/érték arányú e-book olvasó, amelyet találtam a neten...

Már alig várom! :))

(#2861) Chronos6


Chronos6
tag

Szaporodunk :)

(#2862) OMagus válasza Chronos6 (#2861) üzenetére


OMagus
tag

Kíváncsi volnék, hány Kindle 3-as lehet ma MO-n. Esetleg a régebbi típusokra is érdeklne ilyen stat...

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#2863) Efreet válasza OMagus (#2862) üzenetére


Efreet
senior tag

Nem találom már a forrást sajnos, de a 2010 karácsonyi szezon után olvastam valami olyasmit, hogy kb. 50-70 ezer e-könyv olvasó lehet az országban, és ezek kb. fele valamilyen Kindle. Szerintem a 100 ezer még azóta sincs meg.

De már ez is szép szám elgondolkodni azon, hogy mekkora fizetőképes piac van, amit a DRM-es epub alapú könyvesboltok (a többség) nem tud kiszolgálni. Szerencsére már van több olyan magyar bolt is, amelyik Kindle-kompatibilis könyveket is árul.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#2864) OMagus válasza Efreet (#2863) üzenetére


OMagus
tag

az is szép szám ;)

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#2865) Magicrat válasza didros (#2856) üzenetére


Magicrat
tag

Hali!
Látom már megrendelted, de azért válaszolok ;)
Nekem nem lassította le a tokkal együtt való rendelés (Marware), direkt olyan céget választottam, hogy az amazon szállítson, ne valaki más, aki csak az amazonon árul.
Ezért is gondoltam, hogy onnan rendelek, mert az ebay-os tokok egyrészt kb. 2-6 hét míg ideér (attól függően, hogy angliából vagy kínából jönnek-e) és addig megpusztulok, másrészt így egy szállítás költségével megúszom a készüléket és a tokot is.
Na megint elkapott a szófofás, sry. Nem tudok ellenállni a Marware tokom dicsőítésének :R
Ave
Magicrat
szerk: úgy látom, hogy csak feketéből van új, többiből használt :(
sebaj, az én csokibarnám már jó kezekben van :)

[ Szerkesztve ]

(#2866) didros válasza Magicrat (#2865) üzenetére


didros
senior tag

Végül lemondtam a tokról, mert már a 35 dolláros alapára is határeset volt, de mikor megláttam, hogy a szállítási költséget is megemeli kb 8 dollárral, akkor inkább kivettem a csomagból. :-( Majd veszek valami kínait. Remélem nem fogom megbánni...

(#2867) Chronos6 válasza didros (#2866) üzenetére


Chronos6
tag

Nekem kínai van, eddig bevált. Nyilván nem egy nagyon magas minőségű tok, de 1200 forintért meglepően jó. Védi ahogy kell. Ha érdekel valami vele kapcsolatban, kérdezz. Amúgy majd egy hónap volt mire ideért.. Ami miatt szívás, de legalább low budget :)

(#2868) didros válasza Chronos6 (#2867) üzenetére


didros
senior tag

Igen. láttam, amit korábban belinkeltél. Képről egészen jónak tűnik, lehet hogy én is ezt választom. A sarkokon a rögzítés megfelelően tartja az eszközt? ez az ami egy kicsit aggaszt vele kapcsolatban. A Marware-hoz hasonló "becsúsztatós" megoldások azért biztosan stabilabbak.

(#2869) Chronos6 válasza didros (#2868) üzenetére


Chronos6
tag

A pántok pedig jól fogják. Az egyetlen gyenge ponja az a zár rajta. Ha kinyitod és visszacsappan, eltalálhatja a képernyőt, ami ugye nem kívánatos.. Egyébként teljesen rendben van.

(#2870) didros


didros
senior tag

A Kindle-t csak személyesen lehet átvenni az UPS futártól vagy valamelyik otthon tartózkodó családtagom is átveheti? Kérjem inkább a munkahelyi címemre akkor is, ha nem ezt adtam meg eredetileg a vásárláskor?
Kézhezvétel után tudok tenni valamit annak érdekében, hogy az akkumulátor minél hosszabb ideig jól szolgáljon? Olyasmire gondolok, hogy rádugjam-e a szgép USB portjára egy teljes napra, vagy épp ellenkezőleg: merítsem le teljesen először? Vagy nincs ennek már semmi jelentősége?
Tegnap megrendeltem az ebayről egy tokot. Etzt választottam:
[link]
Ha meglesz írok majd róla véleményt!

(#2871) gigiradok válasza didros (#2870) üzenetére


gigiradok
tag

Átveheti. Akkuban nemtok nyilatkozni...én nem figyeltem erre, mert könyveket töltöttem rá és ki-be húzgáltam az usb-t.

(#2872) Degeczi válasza didros (#2870) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ahogy bő 10 éve már a mobiltelefonoknál sem, úgy itt sincs semmi jelentősége az első töltésnek, a Li-ion akkuk nem kényesek rá
(fizikailag nem is tudod egy napig tölteni: ha készen van, nem vesz föl áramot, leáll...)
még a NiMh akkuk idejéből maradt meg ez "formázni kell" - amin azóta nem tudott továbblépni sok eladó, ezért maradt meg a köztudatban

(#2873) gigiradok válasza gigiradok (#2871) üzenetére


gigiradok
tag

Töltésre visszatérve, nagyon tetszik ez a szabványosítás, hogy elég a mobilom kábelét hordanom magammal, mert az jó az olvasóhoz is. Így bármikor tudom tölteni a mobilt is és könyvet áttölteni a a kindle-re. És így megoldható a kindle konnektoros töltése is :C

(#2874) Degeczi válasza gigiradok (#2873) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen
először nekem is jobban tetszett volna, ha az elterjedtebb mini-, és nem micro-USB-t használja - de mivel a telefonoknál ez lett a szabvány, valóban jobb így, már kezd terjedni a micro is
(és egyébként strapabíróbb is, több "dugásra" van tervezve)

(#2875) didros


didros
senior tag

Megkaptam a vámkezelési papírt. A 3 és 3/A pontokban is vannak sárgával jelölt négyzetek:
(Szabad forgalomba helyezés és a futárnak kp-ben mezők mellett.) Ezeket tutira üresen kell hagyni?

(#2876) gigiradok válasza didros (#2875) üzenetére


gigiradok
tag

Én beikszeltem.

(#2877) didros


didros
senior tag

A levél tárgyába amit az UPS-nek küldök elég ha csak a fuvarszámot beírom? Bocs hogy ennyit kérdezek, csak nem szeretném, ha valami az én tudatlanságom miatt nem jönne össze.

(#2878) gigiradok válasza didros (#2877) üzenetére


gigiradok
tag

Ha jól emlékszem eleve az szerepel már a tárgyban. Gondolom, nekik e szám alapján a legkönnyebb kikeresni a rendelésed.

(#2879) Efreet válasza didros (#2877) üzenetére


Efreet
senior tag

Igen, én azt a szép hosszú betű-számsort írtam bele, szövegként annyi, hogy mellékletben küldöm a vámkezelési megbízást.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#2880) didros


didros
senior tag

Az biztos, hogy tökön szúrom magam, ha napokon belül jön a 99 dolláros Kindle...
[link]
Ja és természetesen ma már a forint is erőre kapott. :-)

(#2882) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalatai a Kindle-höz kapható LED-es lámpákkal kapcsolatban? Mennyire használhatóak? Jól olvasható teljes sötétségben, csak a LED lámpát használva a kijelző? Nem zavaró a LED hideg fénye?
E-bayen elég jó árban lehet kapni őket, két típust is kinéztem, csak nem tudom mennyire jók/használhatóak. Konkrétan erről a kettőről lenne szó: LED lámpa 1. és LED lámpa 2.

Köszi előre is a segítséget!

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#2883) Magicrat válasza Zsombe (#2882) üzenetére


Magicrat
tag

Nekem olyan szerű van, mint az 1-es, csak két karos, tehát 1 csíptető két kar, mindkét kar végén 2 led. Azzal elég jó olvasni, szerintem az egy karos nem elég. Ebből adódóan a második variáció még gyengébb lehet...

(#2884) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok megjött a levél a vámosoktól sárgával kivan emelve pár rész amit kikellene töltenem de nem tudom h meiket válasszam ki, tudnátok segiteni ebbe..

3./ RENDELKEZÉS VÁMKEZELÉSRE (kérjük a megfelelőt bejelölni)

 Szabad forgalomba helyezés  Vámárutovábbítás  Megbízott külső vámügynök

3/A SZABAD FORGALOMBA HELYEZÉS ESETÉN a vámteher-fizetés módja

 A UPS Mo. Kft. Közvetlen képviseletét kérem  A UPS Mo. Kft. Közvetett képviseletét kérem (UPS halasztott engedély)
 futárnak kp.-ben fizetéssel
 átutalással ( vámhatározatra fizetés)
 Saját halasztott engedéllyel (fax) Egyéb:......................................................

(#2885) Sakab válasza Sakab (#2884) üzenetére


Sakab
senior tag

Sorry ezt a rovatot most olvasom a mailbe h nem kell kitölteni :)

(#2886) Meszi67


Meszi67
csendes tag

tudna valaki segíteni priviben ? Nem bírkózok a mail küldéssel.

(#2887) Degeczi válasza Enszuke (#2881) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ne keverd a memóriát a háttértárral!

a Kindle3-ban is 256M RAM van...

(#2888) Nikk930702


Nikk930702
csendes tag

Sziasztok!
A formátumokkal lenne egy kis problémám...
Ma megjött a Kindle csak könyvet rátölteni nem tudok xD Sok DOC könyvem van,azt hogy tudom átkonvertálni úgy,hogy a Kindle-re jó legyen? Letöltöttem a Calibre-t,azt már nagyjából tudom használni...És PDF-et milyen formátumba konvertáljam?

(#2890) hampidampi válasza Nikk930702 (#2888) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát ha ennyire kezdő vagy, akkor első körben szerintem inkább az Amazonnak küldd el a file-jaidat, ők meg visszaküldik átkonvertálva. Aztán szép lassan olvass utána hogy kell tartalmat gyártani.

(#2891) gigiradok válasza Nikk930702 (#2888) üzenetére


gigiradok
tag

A doc-s fájlokat én két féle képpen szoktam konvertálni. Az egyik módszer a fórum elején leírt amazonos konvertálás, az tök jó...annyi bajom van vele, hogy nincs metaadat ezért csak a fájl nevek alapján lehet a kindle-ben keresni rá. Ilyenkor még calibrében meg szoktam szerkeszteni neki a metaadatot és borítót is rendelek hozzá majd átkonvertálom újra mobiba, mert csak így megy át a borító...ezt nem muszáj megcsinálni, ha nem vagy rá kényes:)

És még ezt szoktam használni, nagyon egyszerű 3 lépésben meg van és metaadatot is szerkeszt hozzá. Ez egy online konvertáló progi, de elég gyorsan dolgozik, egyszrre 5 fájlt tud konvertálni. A 120 könyvem nagy részét ezzel csináltam, a mobi-ba kérd, hogy konvertáljon, a kindle azt tudja kezelni kimeneti fájlok közül: http://www.2epub.com/

(#2892) truefx válasza gigiradok (#2891) üzenetére


truefx
aktív tag

Vagy Wordben megnyitod, Save as RTF, majd Calibrével RTF->MOBI. (ill. Calibrében metaadat szerkesztés)

[ Szerkesztve ]

(#2893) obalze


obalze
tag

Vásárolt már valaki eredeti lámpás Kindle tokot? Mennyire nagy az energiafelhasználása és milyen mértékben világítja meg a kijelzőt? Elég fényt ad?

(#2894) truefx válasza gigiradok (#2891) üzenetére


truefx
aktív tag

Ez a 2epub egyébként milyen hatékonysággal boldogul a PDF-ekkel?

(#2895) gigiradok válasza truefx (#2894) üzenetére


gigiradok
tag

pdf-t még nem próbáltam vele, de ma tesztelni fogom, mert az amazonos pdf konvertálás az nagyon rossz lett

(#2896) vans? válasza obalze (#2893) üzenetére


vans?
őstag

Az energiafelhasznalasrol nem tudok nyilatkozni, de eleg fenyt ad. (nekem nincs, de volt mar nalam)

hábm bábm

(#2897) obalze válasza vans? (#2896) üzenetére


obalze
tag

Köszönöm a válaszod!

Épp most töltöttem ki és küldtem vissza a vámkezelési megbízást... :DD

(#2898) didros


didros
senior tag

Megérkezett az olvasóm, kevesebb mint 48 óra alatt! Szerencsére nem kellett áfát fizetnem nekem sem.

(#2899) g0dl


g0dl
addikt

A collection-ben collection megvalósítható valahogy? Nekem ez a legnagyobb hiányérzetem a problémásan konvertálható pdf mellett.

(#2900) hampidampi válasza g0dl (#2899) üzenetére


hampidampi
senior tag

"A collection-ben collection megvalósítható valahogy?"
Nem.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.