Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Degeczi válasza sp@rtan (#3900) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az más: ha szöveges PDF-ek, akkor többnyire valóban jól konvertálhatóak

reklámosat megkockáztathatsz ebay-ről is, kis szerencsével átcsúszik a vámon - de kérdés, mi a helyzet a garanciával, hiszen akkor nem az Amazon ügyfele vagy

(#3902) sp@rtan válasza Degeczi (#3901) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Mennyire gyakran és milyen hibák szoktak jelentkezni?
Köszönöm a segítséget. :R

(#3903) synar válasza sp@rtan (#3902) üzenetére


synar
őstag

Eddig itt szinte csak kijelzősérülésről hallottunk, amit az Amazon minden esetben ki is cserélt.

(#3904) Motyi válasza Motyi (#3893) üzenetére


Motyi
senior tag

A kérdésem úgy néz ki tárgytalan, Kindle Touch lett rendelve (99 USD), ha van vám költség ha nem megéri, hiszen nem is lehet kapni usa-n kivül.Tapasztalatokról majd beszámolok, de az odébb lesz még. :)

[ Szerkesztve ]

(#3905) kervantas


kervantas
aktív tag

hello,

érdemes feltenni a 3.3as fw-t ? van ami nem működik rajta ?
és az usb network hack az mire való sehol nem találok róla magyar nyelvű infót csak annyit hogy van ilyen is.

Üdv

(#3906) eami válasza kervantas (#3905) üzenetére


eami
addikt

hiányzik valami a kindleről? nem?:D hát akkor? :P

amúgy szerintem ennyi elég róla:
"It's far too easy to brick your device/mess up the software with that thing."

(#3907) kervantas válasza eami (#3906) üzenetére


kervantas
aktív tag

köszönöm a válasz, nem célom turkálni a rendszerfájlok közt
de a 3.3-at kipróbálnám mert a fenőbeli szinkronizálás jó lenne csak azt olvastam hogy nem működnek az ékezetes betűk, erre van már megoldás ?

(#3908) Pató Palika


Pató Palika
csendes tag

Kedves jelenlévők,
hamarosan kézhez kapom az első és egyetlen 79 dolláros Kindle 4 készülékemet.
Azt szeretném megtudni, hogy a menű magyarosításához ugyanaz az eljárás és módszer, amit a Kindle 3-nál korábban leírtak, alkalmazható lesz?
Köszönöm előre is a válaszotokat.

(#3909) Degeczi válasza Pató Palika (#3908) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"magyarosítás"-hoz paprika, kolbász és nemzetiszín szalag használható... :DD

magyarításhoz viszont szoftververzióhoz illeszkedő jail-break kellene - amiről még nincs hír, nagyon új modellről van szó

de nincs semmi jelentősége: azt a pár menüparancsot angoltudás nélkül is hamar meg lehet tanulni

(#3910) daddy9 válasza synar (#3895) üzenetére


daddy9
tag

Engem is érdekelne egy ilyen link! :K Nekem a vétel másnapján automatikusan frissült, így már "alapból" a 3.3-as fw van fent, amit nem piszkálnék. Ha tud valaki működő linket, írjon. (Kindlevarázson próbáltam kibogozni a hozzászólásokat, de nem sikerült... vagy már túl fáradt vagyok hozzá. :S)

(#3911) Pató Palika


Pató Palika
csendes tag

A magyarítás olyan nyelvidegen szó. :)
Nem félek attól, hogy nem fogom az angol menűt megérteni, de ahhoz, hogy közelebbi, szoros kapcsolatba kerülhessek a kindlemmel, kell, hogy anyanyelvemen kommunikáljon velem. Ez olyan megmagyarázhatatlan berögződés. :) Szóval ne próbáljam meg a Kindel 3 magyarítást rárakni? Várjak egy arra, hogy egy fan elkészíti a Kinde 4 verzióhoz alkalmas magyarítást?

(#3912) Degeczi válasza Pató Palika (#3911) üzenetére


Degeczi
nagyúr

engem pl. kimondottan zavar, ha egy program a tömör, egyértelmű angol kifejezések helyett fene tudja mire utaló magyar rövidítésekkel (mert a magyar sokkal kevésbé tömör, a kijelzőn a hely pedig véges, ezért gyakran rövidítenie kell a magyarítást végzőknek) akar kommunikálni...

de mondom: nincs még jail-break a K4-hez, így eleve nem tudnád rátenni!

(de egyébként is: egy adott szoftververzió szövegeit cserélték magyarra - márpedig a K4-en újabb, más lehetőségeket kínáló a szoftver is, amihez új magyarításra lesz szükség)

(#3913) wardemi válasza Pató Palika (#3911) üzenetére


wardemi
senior tag

K3-as jb-t semmi képen ne rakd fel a k4-re nem lehet tudni, mi sül ki belőle. Valószínűleg várni kell egy jb-re és magyarításra, vagy ha oly kegyesek az Amazonnál kiadják magyar menüvel is előbb-utóbb.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#3914) Degeczi válasza wardemi (#3913) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egyébként tényleg nem is értem: egy akkora cégnek, mint az Amazon, ilyen keresett terméknél semmiből sem állna minden olyan nyelvre lokalizálni a cuccot, ahonnan akadt már pár tízezer vásárló, és eleve úgy adni...
(pláne, h a K3 szérián még az ékezetek beírása sem megy hack nélkül, ami végképp szégyen... igazából semmi szükség nem lenne jail-breakre, ha az Amazon kicsit okosabban állna hozzá)

(#3915) tisn válasza Pató Palika (#3911) üzenetére


tisn
addikt

Szerintem ilyeneken törpölés helyett, inkább olvass rajta. Én azt teszem :)

(#3916) synar válasza daddy9 (#3910) üzenetére


synar
őstag

A mai nap két K3w-t frissítettem 3.3-as fw-re. Az egyik egy korábbi 3.1-es, a másik egy tegnap érkezett 3.2.1-es. Mindkettőn ugyanazt a módszert alkalmaztam:
1. Wifi-n letöltött 3.3-as fw update telepítése.
2. 0.9.N jailbreak telepítése. Mindkét esetben az update_jailbreak_0.9.N_k3w-3.2.1_install.bin verzió hibamentesen felment.
3. Magyarítás: update_loc_hu_1.5
4. Magyar tts, felolvasó.
A telepítések után mindkét készülék tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#3917) stranger2006 válasza daddy9 (#3910) üzenetére


stranger2006
tag

Szia!

Bocsi, de miért a hozzászólásokat próbáltad bogarászni?? Kékkel ott van világosan, mi a teendő... A hozzászólások kb. vak vezet világtalant, mert csak sötétben tapogatóztak.
Ha nem világos, akkor meg kérdezz, szerintem szokott lenni válasz.
Üdv!

(#3918) stranger2006 válasza synar (#3916) üzenetére


stranger2006
tag

Így van, ennyi. :C

(#3919) daddy9 válasza stranger2006 (#3917) üzenetére


daddy9
tag

igaz. lusta voltam kérdezni. de végülis megvan a válasz! :) Köszi mindenkinek! :)

(#3920) stranger2006 válasza Degeczi (#3914) üzenetére


stranger2006
tag

Szia!
Az Amazont nagyon nem érdekli pár ezer magyar...
Álmodhattok nagyot, de ha majd felébrednek az emberek, rájönnek, hol a helyünk a világban:-(
(Pl. magyar nyelvű könyveket sem fogad el jelenleg az Amazon). Az szerintetek miért van, hogy az új, "menő" cuccok csak US-only rendelhetők, illetve a szolgáltatások is pl. a Fire-höz US-only? Mert még Európa se érdekli őket, nemhogy Magyarország.
Tehát oldjuk meg magunk a saját problémáinkat, higgyétek el, jobban járunk.

(#3921) synar


synar
őstag

Egy kis csemege: Mirasol Display
Felhívnám a figyelmet a képfrissítésre. Ilyen lehetne a K5 is.

(#3922) eami válasza stranger2006 (#3920) üzenetére


eami
addikt

azért erről nem igazán ők tehetnek... ott egy féle szerzői jognak kell megfelelni, itt Európában meg rengeteg félének. Szerinted pusztán kitolásból nem akarnának kaszálni?

(#3923) stranger2006 válasza eami (#3922) üzenetére


stranger2006
tag

>Szerinted pusztán kitolásból nem akarnának kaszálni?

Nem, szerintem a szerzoi jognak ehhez semmi koze.
Azert nem akarnak kaszalni, mert nincs mit. Az eladott Kindle kb. 1-2 ezreleke jutott Magyarorszagra. Tudod mit jelent ez? Hogy akar ingyen, ajandekba is adhattak volna, az sem tunt volna fel nekik...Nem tetel.
Gondolj bele kicsit. Ha van ezer koteted, abbol mennyit adsz a haveroknak, ismerosoknek, kuncsorgoknak tiszteletpeldanykent, teszteloknek, reviewer-nek? Hat szerintem 10-et siman, de inkabb tobbet. Na, ezert nem szamit Magyarorszag.

(#3924) kervantas válasza synar (#3916) üzenetére


kervantas
aktív tag

hol találtál hozzá működű keybru verziót ?

(#3925) synar válasza kervantas (#3924) üzenetére


synar
őstag

Ezt a linket a készítő, Varics tette fel a Kindle-varázsra, köszönet érte:
http://www.kutya-tar.hu/egyeb/update_loc_hu_1.5.zip
Edényke: Ajánlom figyelmedbe, mert az első hozzászólásban található magyarítás link már nem él.

[ Szerkesztve ]

(#3926) moli.hu válasza synar (#3921) üzenetére


moli.hu
őstag

az megvan, hogy ez egy 2010-es video? egy kb 2009-es kijelzorol? amirol kb 2008-ban mondtak, hogy kesz van? es amivel kb 2007 ota le akarjak tarolni a vilagot? es amit kb 2006-ben jelentettek be? es ami kb 2005 ota fejlesztes alatt van?

koltoi tulzas, de szoval erted...

(#3927) rumkola válasza synar (#3916) üzenetére


rumkola
veterán

aha, de itt K4-ről van szó

(#3928) synar válasza rumkola (#3927) üzenetére


synar
őstag

Ez a JB kizárólag K3 keyboardhoz jó. K4-hez egyelőre nincs JB. De ezt le is írtam.

[ Szerkesztve ]

(#3929) Pató Palika


Pató Palika
csendes tag

Köszönöm szépen a tanácsaitokat. Megfogadom. :)

(#3930) vonyarc


vonyarc
tag

Én most jutottam el odáig, hogy tokot vegyek a K3-hoz. Van valakinek olyan lámpás tipus, ami az egész olvasó felületet egyenletesen megvilágítja, és lehet rendelni ebayról?

(#3931) Laslow válasza vonyarc (#3930) üzenetére


Laslow
senior tag

Én külön lámpát vettem hozzá, 3 db AAA aksiról üzemel, és tökéletesen megvilágítja a teljes képernyőt, egyenletesen. Két led van benne, szóval a fényerőt is megválaszthatom, hogy csak az egyik, vagy mindkettő világítson-e. Jó ránézni, jó róla olvasni, abszolút bevált. A lámpát Ebayen vettem, 650Ft volt postaköltséggel együtt Hong Kongból. Link.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#3932) vbbb


vbbb
őstag

Hali!

3.1-es fw van az olvasómon amire felraktam már a jailbreak-et, hogyan tudom frissíteni a 3.2.1-re?

[ Szerkesztve ]

(#3933) vbbb válasza vbbb (#3932) üzenetére


vbbb
őstag

Lejárt az időm...találtam egy ilyet:

Kindle Software Update Version 2.5

Ez a 3.2.1-es fw-t fogja felrakni nekem? Már felmásoltam az eszközre, de nem indítottam el az frissítést...akarjam? :)

(#3934) rumkola


rumkola
veterán

K4 minire próbálta már valaki a 4.0.1-es FW-t? Jobb vagy rosszabb a lapozás?

(#3935) Laslow válasza rumkola (#3934) üzenetére


Laslow
senior tag

Én a 4.0.1-esben elérhetővé tett móddal használom, nekem úgy jobb a lapozás. Pontosabban nem a lapozás miatt, hanem mert így jobb minőségűek a betűk.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#3936) brumi1024 válasza rumkola (#3934) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak elérhetővé tették a "régi" lapozást is, de választhatsz hogy melyiket használod, szóval szerintem rakd fel mindenképp.

(#3937) #34577664 válasza vbbb (#3933) üzenetére


#34577664
törölt tag

Kindle Version 2.5 Overview
We're excited to announce that a new, free software update is available for Kindle (2nd Generation) and Kindle DX.
:U

(#3938) vonyarc válasza Laslow (#3931) üzenetére


vonyarc
tag

kössz szépen.

(#3939) vonyarc válasza Laslow (#3931) üzenetére


vonyarc
tag

Nincs valami plusz költség rajta, ha Hong Kong-ból jön? (Vám)

(#3940) Degeczi válasza vonyarc (#3939) üzenetére


Degeczi
nagyúr

viccelsz, $3-os cuccon?

(#3941) Degeczi válasza vbbb (#3933) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha egyszer azt írja, h 2.5-ös verzió (a régi, 2-es Kindle szériához és a DX modellhez), akkor miért lenne 3.2.1? :F

(#3942) vbbb válasza Degeczi (#3941) üzenetére


vbbb
őstag

Igazából arra gondoltam, hogy ez valami progi ami segít felrakni az fw-t. De ezek szerint nem. :)

(#3943) Siera


Siera
senior tag

Sziasztok!

Bocs, hogy ide írok,de nem találtam ennél megfelelőbb fórumtémát a kérdésemnek :/
Tehát azt szeretném megkérdezni, hogy vajon a közeljövőben várható-e valami hibrid kijelzős Tablet,amit lehet ebook olvasóként is használni? Gyanítom a mostaniak eléggé rontják az ember szemét.
Remélem tudtok válaszolni a kérdésemre.
Előre is thx! :))

(#3944) vbbb válasza vbbb (#3942) üzenetére


vbbb
őstag

Megtörtént, tárgytalan...

(#3945) #34577664 válasza Siera (#3943) üzenetére


#34577664
törölt tag

Nem várható.

(#3946) Fonos válasza Laslow (#3931) üzenetére


Fonos
csendes tag

Köszönöm szépen az infót. Rendeltem is egyet. Majd beszámolok, hogy mennyire vált be.

harmaskonyveles.hu Podcast könyvekről, képregényekről.

(#3947) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon gondolkozom egy Kindle4 rendelésén, mert tetszik, hogy nagyon kicsi, illetve billentyűzetre sem nagyon van szükségem. Viszont arról nem találtam információt, hogy a nagygabe-féle angol, illetve német szótár jól működik-e rajta. Azért is kérdezem, mert az #1 hsz-ben is a "nem biztosan működő" kategóriába van rakva.
Valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban?
Köszönöm a segítséget!

(#3948) SentryGun válasza SentryGun (#3947) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Sorry, most látom, nem biztos, hogy egyértelmű a modell: A Kindle4 minire gondoltam.

(#3949) Zirowe válasza SentryGun (#3948) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mivel elvileg ez csak egy újabb könyvszerűség, amit csak be kell tallózni, szerintem menne vele, de mivel nincs k4-em, így még nem próbáltam.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3950) lac14548 válasza Zirowe (#3949) üzenetére


lac14548
aktív tag

Nekem Kindle 4 van és müködik rajta a szótár ami az 1. hozzászólásban van linkelve.

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.