Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) sasa311 válasza Rasnac (#71400) üzenetére


sasa311
veterán

Pro tipo: ne fűzz hozzá nagy reményeket, meleg hideg meleg jön a héten, én arra számítok, hogy simán meguszhato a nap kapás nélkül ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71402) hermanyi válasza Rasnac (#71400) üzenetére


hermanyi
őstag

sok kaja nem kell . Már nem úgy mozognak a halak . Hétvégén versenyen igaz úszós 5 órás , nem ment el másfél kiló kajám :D Pedig aki ismer azt tudja ,hogy nálam mi a mértékegység :D A verseny végén fájt a szívem a szúnyog telepitésem láttán, csekély 3 negyed liter etető ment be a vízbe meg egy bő fél deci tűző :D Methodal már keresni kell a halat , nagyon kevés hely van már November elején ahol oda lehet még csalni a halat . Puha kicsi csalik .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71403) BlackmMmDog válasza Rasnac (#71400) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Egy édes és egy hallisztes kajával készülnék.
Aqua 2mm pellet aromát(tintahal, fűszeres hal, rák stb.) is adj hozzá. Keverése: 4 egység pellethez egy egység aroma és egy egység víz)

Édes vonalnál a klasszikus ízeket kerüld (méz, eper, vanília). Még a világgos megy ,de nem sok idő és a sötét kell.(legjobb ha mind a kettő van).

Csaliból már a 8-as méretre van több kapás. Íz: vörös szeder, faeper, C1 (tigrismogyoró-vajkaramella) , máj,sajt.

(#71404) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nekem jól működnek késő ősszel, kora tavasszal a kis méretű, hidegvízi wafters-ek, [link]
Minap fogósabb volt mint a csonti.
Ami még be szokott válni nekem hideg víznél, a citromos etetőanyag. MMX-nek van hidegvízi citromos etetőanyaga, ha látok Szákó mesternél, veszek mindig, szkeptikus voltam, de működik ez az ízvilág.
Ilyenkor vagy kisméretű wafters csalikat használok, kis horoggal, kis csalitüskén, vagy élő csalit, jobbára csontit. Etetést is minimalizálom. Kukoricából nem a főtt kemény kukoricát, hanem csemegekukoricát használok az etetéshez.
Nálam kb. így néz ki a hideg vízi peca. Mondjuk jobbára tavasszal űzöm, mert telepítés miatt október végétől tilalom van minden évben a tavon, ahova járok. :)

(#71405) horcsog válasza Rasnac (#71400) üzenetére


horcsog
tag

Milyen halra és milyen vízen? :) Ha pontyoznál egy tavon akkor az első kérdés melyik vízmélységű helyeken lehet fogni. Ez most egy nehéz kérdés mert pont olyan idő van még bóklászhatnak a sekélyebb részeken napos időben melegebb napokon, és mehetnek a mély felé is. Ha a hely megvan akkor valami puha kukoricát tennék a horogra, esetleg valami lebegő csalival még kísérletezhetsz. Kosárba meg jó aromás kaját jó tapadósat nem olyat ami becsapódásnál kiesik a kosárból és a hullámzás elviszi a felét. Rövid előkét minél közelebb a kosárhoz. Nem hideg még a víz , még akkor is foghatsz így ha jég van a tó egy részén .

(#71406) horcsog válasza Rasnac (#71400) üzenetére


horcsog
tag

Ha már megvolt az őszi pontytelepítés elég könnyű észrevenni merre járnak ezek a friss telepítésű halak. forognak a víz tetején, ugrálnak is egy egy. Az szokott ilyenkor gond lenni sok horgásznál látom, nem tud akkorát dobni amivel el lehetne érni a halat. Pl mozog a parttól 80-120 méterre 5 méteres vízben, hiába horgászik a parttól 30 méterre 3 méteres vízbe bármilyen csalival , vagy kajával. Főleg ha még hűl a víz akkor lesz ez még inkább így nagyobb vizeken. Beljebb húzódik a hal. De most pont olyan az idő még bárhol lehet. Ilyen időszakban fogtam úgy láttam hol mozog a pontybanda egy-két marok konzervkukorica beszór, horogra 2-3 szem konzerv, kosárba nagy gombóc dara leenged botspiccről az etetésre, partra kitolat és 1 bottal várakozás. Előfordult olyan még a zsinórt feszítettem és már másik végén ott volt a ponty. :) De fél óránál többet nem nagyon kell várni rá ha ott van egy banda telepített ponty. Ez így víztározón lehet a parttól 150 méterre van adott napon. De lehet 20 méterre is. Viszont ha csak úgy vaktában bedobsz akkor ülhetsz ugyanazon a vízen 1 napot kapás nélkül ebben az időszakban.

[ Szerkesztve ]

(#71407) balou84


balou84
csendes tag

TLK Horgászáruházban -15% van vasárnapig (15ezer felett ingyenes a kiszállítás).

(#71408) Rasnac válasza Zoli bácsi (#71404) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Nagyon köszönöm a tippeket tanácsokat, egy CU mix pellett mellett tettem le a voksomat 2-4mm keverék, kis csemegekukoricával. Meglátjuk, alapvetően sima 8ha telepitett tó - ra megyünk, az év utolsó nagy pecája.
Köszi mégegyszer

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#71409) Atis45


Atis45
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Még soha nem horgásztam feeder bottal, valamiért idegenkedek tőle. De mostanába valami bekattant nálam, hogy (jövőre) kipróbálnám a feederezést. Úgy döntöttem, hogy veszek egy olcsó feeder botot, és kipróbálom, hogy mégis milyen.
Amibe segítséget szeretnék kérni, hogy milyen hosszú botot nézegessek, milyen erősségűt, milyen dobósúlyút, úgymond feeder vonalon kezdőként.
Csak tavon horgászok, keszeg félékre, kárászra, pontyra. Dobótávolság szerintem kb olyan 50-60 méter, (bár ezt nehezen tudom megsaccolni).
Segítséget előre is köszönöm.

(#71410) sasa311 válasza Atis45 (#71409) üzenetére


sasa311
veterán

Max 100 grammos át aminek van 1 uncias spicce. A mostanában sztárolt xxxxxxxh feedereknek általában 2-3-4-5... Uncias van.
Erre a távra a 360 is bőven elég.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71411) Atis45 válasza sasa311 (#71410) üzenetére


Atis45
aktív tag

És az mindegy hogy medium, medium/heavy, heavy, stb?

(#71412) Zoli bácsi válasza Atis45 (#71409) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Mi az olcsó neked...? :D
Legolcsóbban egy Eurostar Master Class ami megfelelhet. [link]
A 3,6m-es jó lehet. De megfelelhet egy 3,3m-es is.
Kicsit drágábban Nevis Vanity [link] vagy Döme Power Fighter [link]
Ezekkel az MH botokkal methodozhatsz, hosszú előkézhetsz, és még (kisebb) bordás kosarat is hajigálhatsz. :K
Szerk: "És az mindegy hogy medium, medium/heavy, heavy, stb?"
Szerintem:
Nem mindegy, de neked, amire használnád, egy Heavy szerintem felesleges lenne, egy MH feeder egy arany középút. Medium bot alig van, inkább Light meg Fine jelöléssel találkozhatsz, ezek finom pecás botok. De kezdésnek egy MH-t javaslok, az kicsit mindenre jó....Aztán később meglátod. :)

[ Szerkesztve ]

(#71413) Rasnac válasza Atis45 (#71411) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Szia
Próbáld ki ezt a botot, nem fogsz csalódni
[link]
Könnyű, maximum 40gr-os kosárral használom és eddig nem hagyott cserben - 3 éve van használva ugyanazzal az orsoval.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#71414) sasa311 válasza Atis45 (#71411) üzenetére


sasa311
veterán

Feedernel ez általában egyenesen arányos a dobosullyal - de én a lágy boltokat szeretm, sokkal nagyobb élvezet.
Én pontozni ezzel szoktam :
https://www.horgaszabc.hu/zebco-trophy-feeder-bot-360m-100g-ze14513360-2532

Nagyon jó rugalmas bot, minőségi anyaggal. Keszegezni is lehet vele ha az a keszeg legalább tenyeres, ha kisebb akkor már finomabb botot vennék.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71415) Atis45 válasza Zoli bácsi (#71412) üzenetére


Atis45
aktív tag

kb 10 ezer körül gondolkoztam. Mert ha mégse jön be, akkor nem mindegy hogy mennyi pénz áll a sarokba, vagy mennyit ajándékozok el.

(#71416) Atis45 válasza Rasnac (#71413) üzenetére


Atis45
aktív tag

40 grammos kosár + az anyag bele, vagy megtöltve 40 gramm?

(#71417) Atis45 válasza sasa311 (#71414) üzenetére


Atis45
aktív tag

Köszönöm a segítséget neked is és mindenkinek.

(#71418) Rasnac válasza Atis45 (#71416) üzenetére


Rasnac
aktív tag

30-40gr os kosár + etetőanyag tehát kb 70-80gr a teljes súly, ezzel a bottal simán eldobod akár 80m-re, bár az már orsó, meg a kosár - függő is. Én már dobtam 80+ méterre ezt a botot használom elsődlegesnek.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#71419) Rasnac válasza Atis45 (#71416) üzenetére


Rasnac
aktív tag

10ért az egyik legjobb bot, más 10es botok túl merevek nekem és fárasztás se olyan. Amit linkeltem a fárasztás is jó vele.
Én egy newis 5000es nyeletőfékes 10ezres kategóriás orsóval használom és igy 22ezer volt bot+orsó. Bőven bőven kiszolgált

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#71420) Atis45 válasza Rasnac (#71419) üzenetére


Atis45
aktív tag

Egyenlőre orsót rárakom a régi Spro orsómat próbaképp, és ha tetszik ez a történet, akkor veszek egy orsót is majd.
Köszönöm a segítséget neked is.

(#71421) Steady74 válasza Rasnac (#71418) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Method kajánál nincs 10-15 gr az etetőanyag vagy pellet ami belekerül egy közepes méretű kosárba, bordásnál igen, ott lehet közel +50-80% a kajával együtt mért tömeg.

(#71422) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Benkó peca érdeklődés hiánya miatt elmarad+ oda adtam a helyemet és elmondva a taktikámat (hátha más is fog rajta).

Benkóban a 10-15kg-os után csak 5-8kg-os ok jöttek (valamit el találtam, másnak nem nagyon jön :B ). Kedden Ho-Hó tóra látogattam, 9 ponty és egy tok lett a peca vége.

10,40 és 5,80-as

8,10-es
[kép] 9,20-as
[kép] 8,90-es
[kép] 7.10-es

(#71423) sasa311 válasza Atis45 (#71420) üzenetére


sasa311
veterán

Ha fosch felszereléssel próbálod ki nem fogod megszeretni. Akkor inkább kérj kölcsön egy jobb cuccot a próba erejéig. 10k-s bot nem fog örömet okozni egy régi orsoval.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71424) Daidalosz válasza sasa311 (#71423) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Az ördög tudja. Nekem még a mogyoróvesszővel történő horgászat is örömöt okozna.🙂

(#71425) jjohn válasza BlackmMmDog (#71422) üzenetére


jjohn
aktív tag

Nagyon király! Gratulálni tudok csak :C

(#71426) fess válasza Rasnac (#71408) üzenetére


fess
őstag

csak nap végén ne a CUmi mellé kerüljön az x :DD

(#71427) BlackmMmDog válasza jjohn (#71425) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Köszönöm! :B

(#71428) Rasnac válasza fess (#71426) üzenetére


Rasnac
aktív tag

:R :)) :))

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#71429) musli26 válasza balou84 (#71407) üzenetére


musli26
tag

Megbízható Bolt?
Nem ismerem.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#71430) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, mit találtam. Őszi Rábai képek, arról a szakaszról ahova én is járok. :)
Ismerős is volt néhány kép... Ha valakit érdekel: [link]

(#71431) koko52 válasza Zoli bácsi (#71430) üzenetére


koko52
veterán

Csodás, igazi vadvízi horgászhely.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#71432) balou84 válasza musli26 (#71429) üzenetére


balou84
csendes tag

2x rendeltem, minden rendben volt, ha jól tudom a Stég Productosok boltja. Jó cuccok vannak, de a fizetési opciókban fejlődhetnének.

(#71433) Szilágyi84 válasza BlackmMmDog (#71422) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Grat jó peca volt ! Mire jöttek főleg a tok érdekelne ?

(#71434) BlackmMmDog válasza Szilágyi84 (#71433) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Köszönöm!

etető 2mm aqua volt fűszeres hal aromával keverve
lazacos ízű csalira jött 2 ponty a többi hal pisztácia-ananász ízű csalira.
Ha ott a tok nem válogat, de meglepő módon több jön édesre.

(#71435) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Milyen előketartó vált be nektek?
Nekem ilyen rugós [link] volt eddig, és mellette..szégyellem a pofámat, de hungagarocell darabokon lógott még jó pár előke.
Most szembesültem vele, hogy összegubancolódott ott minden, hogy szezon végén a szokásos eltakarításokat eszközöltem.
Ilyet vettem pecaboltban ma: [link] Ilyen volt nekik.
Kevesellem ami belefér, valami komolyabbat keresek még.
Valami ilyesmit vettem volna, de nem volt most nekik, ez olyan elegáns: [link]
Nektek mi vált be..? :)

A merítőhálókat, fejeket elmostam, meleg mosószeres, gyenge ecetes vízbe. Száradás után befújtam őket glicerines vízzel, ugye már szinte csak gumis anyagúakat használok.
Ecetes víztől szagtalan meg tiszta lett, a kis glicerintől meg újszerűen csillog, és gyaníthatóan az élettartamának is jót tesz. El nem hittem volna amúgy, mi kosz kijött belőlük.
Minden gumis dolgot (pl műanyag ablakok tömítése) glicerinnel kezelek. Gyógyszertárba párszáz forint (2 deci egy évre elég nekem). Vízzel higítom, persze nem oldódik alapból, a titok egy csepp permetezéshez használt tapadó.Vagy ecsettel kenem, vagy ilyen esetben spricnivel fújom (kiürült ablaktisztítós flakon tökéletes).
A szürke, mattult hálók újszerűen csillogó feketék lettek. ;)
Hátha valakinek megtetszik az ötlet. :)

(#71436) saen válasza Zoli bácsi (#71435) üzenetére


saen
veterán

Az a Neviseshez hasonlót használok, én szeretem, de az inkább pontyozós cucc, nem apró horgokhoz való. Feederes cuccokhoz, keszeges méretekhez nekem sincs jó ötletem, bár én nem is szoktam nagyon kifejezetten keszegezni.

(#71437) Grillo válasza Zoli bácsi (#71435) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem kicskínai szivacskorongos van [link], meg Prestonból a rövidebb.

(#71438) SP4C3 válasza Zoli bácsi (#71435) üzenetére


SP4C3
veterán

Ugyanilyen előketartóm van, nekem bevált, de igazán rövid előkét nem tud megtartani.

"persze nem oldódik alapból, a titok egy csepp permetezéshez használt tapadó" - Tudsz adni egy linket, hogy mire is gondolsz pontosan?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#71439) saen válasza SP4C3 (#71438) üzenetére


saen
veterán

Google ad egy csomót, permethez szokás adni, hatása lényegében az, hogy jobban megtapad a növényen és így gyorsabban felszívódik.

(#71440) Zoli bácsi válasza SP4C3 (#71438) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Persze, ezt permetezéshez veszem amúgy, minden gazdaboltban van: [link]
Egyik kollégám kocsimosáshoz is használja, állítja hogy szebben szárad az autó, fényesebb lesz utána. Ezt még nem próbáltam.
Évente kétszer, tavasszal-ősszel mikor asszony ablakot pucol, átkenem a gumitömítéseket a műanyag ablakokon. 10 évesek lesznek, a gumi részek újszerűek, rugalmasak.
Kocsi ajtótömítéseit is átkenem, rugalmas marad, és nem fagy télen össze. Ignisem 18 éves, a gumi tömítések újszerű állapotban vannak. Ez a titok. (meg hogy garázsba áll) Gumiabroncsokra is kiváló. Az oldalfalra kenem gumiabroncsnál, nem repedezik ki, illetve szép fekete lesz. Bicikliknél fordult elő, hogy 2 évente azért kellett gumikat cserélni, mert az oldalfala kirepedezett. Mióta néha bekenem azokat is, minimum dupla időt bírnak.
Gumis dolgoknak nagyon hasznos. :K

(#71441) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#71435) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ezt használom [link]

(#71442) galervin93 válasza Grillo (#71437) üzenetére


galervin93
őstag

Legjobb. :D Nekem a hosszabbik van, sőt van egy 50 centis is, tartós anyag, fasza mágneses zár, a legkisebb horgokkal is működik.
A Zoli bácsi által is linkelt rugós tartókat Aliról be lehet szerezni bagóért, talán 200 ft körül kijött darabja, én a method előkéket tárolom rajtuk. Valóban van egy buktató, 8-10 centi körüli a minimum előkehossz, egészen 25-ig. Amilyen olcsó olyan praktikus.
Továbbá a szivacskorongos megoldások is nagyon jók, méter körüli dunai előkék ezen vannak.
Kis trükk, az utóbbi időkben rászoktam az előke toldására. 30 centis - nálam ez a sztenderd match/bolo előke - darab elé egy tetszőleges hosszúságú vastagabb mono/FC toldó, feederen tökéletesen működik, és egyben gubancgátló szerepet is betölt. Így nem kell annyit kötni, lustaság rulez. :D

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71443) Zoli bácsi válasza galervin93 (#71442) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi!
Nézem ezt a Prestont, nagyon príma, egymás fölött vannak az előkék tárolva, de én soha nem tudnám ilyen egyforma méretre kötni őket.....(Tudom, ehhez is van célszerszám, de ennyire nem akarok bele bonyolódni) :D
Ezt az előke toldót hogy használod? Bekötöd a főzsinór végébe, vagy forgókapoccsal..? Esetleg karabinerrel, és cserélhető is..? :U
BlackmMmDog : Köszi, ez jó sok előkét elnyel, ez is szimpatikus. :K

Mennyi okosságot írtok, tudtam én hogy érdemes megkérdezni. :K
Az az egyik bajom a rugóssal, hogy többször is írtam, elég ügyetlenek az ujjaim, kötésekhez is béna vagyok, ezt a vaksisággal megtámogatva sokszor rosszul akasztom be a horgot, nem a helyére kerül, és a rugó ahogy meghúzza, a horog hegye ráfeszül a műanyagra, az látja a kárát. A kis, keszegező horgoknál fordul elő, nagyokkal nem. :)

(#71444) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#71435) üzenetére


@mriya@
őstag

Én frissiben kötöm az előkéket. :K

Tapadásfokozónak megfelel néhány némi mosogatószer is.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71445) vendingo válasza Zoli bácsi (#71435) üzenetére


vendingo
veterán

Map dual tartót használok. Drágának tűnik, de nem az. Nagyon jó, mágneses horogtartó az aljában, állítható előkehosszok, vízálló, rengeteg elfér benne.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#71446) WarninShotZ válasza Grillo (#71437) üzenetére


WarninShotZ
tag

Prestonból a rövidebb van nekem is, nagyon príma. Abszolút megérte az árát szerintem. Lehet beruházok a hosszabbra is majd jövőre talán keszegező előkéket tárolni benne, de a spulnis megoldás jobbnak tűnik talán.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#71447) Steady74 válasza vendingo (#71445) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Mega+ a MAP ra az ötlet és a kivitelezés miatt.

(#71448) galervin93 válasza Zoli bácsi (#71443) üzenetére


galervin93
őstag

"Ezt az előke toldót hogy használod?"
Semmi különös, egy tetszőleges hosszúságú zsinórdarab két végére kötök egy-egy végfület, az egyik megy a főzsinór végén lévő kapocsba, a másikba meg a rendes előkét hurkolom. Egy ilyen megkötése még akár gémberedett ujjakkal is megy, pláne hogy jóval vastagabb mint az előke, így még az se baj ha nincs patentül kötve, csak tartson. De mivel utálok a parton kötni, ebből is van egy-kettő előre elkészítve, praktikusan a 30 centis tartóban, így rögtön tudok akár 60 vagy 90 centiset is csinálni. :D Aztán meg lehet finomhangolni a kapások jellege, az akadás helye, módja stb. szerint. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71449) Zoli bácsi válasza galervin93 (#71448) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Aha. Ez a legegyszerűbb megoldás nem jutott eszembe..... Köszi. :)
Amúgy erőgumit akartam használni ilyen célra, vettem egy áttetsző fajta erőgumit, de kidobtam, használhatatlan vacak (Carp Expert Method Gum).

vendingo : Köszi. Ez az? [link] Ha azt nézem hogy egy szövet tolltartószerű tartó is 3e. ft, akkor nem veszélyes az ára. :K

@mriya@: Ja, az sem rossz ötlet, helyszínen megkötni, a helyzethez illő hosszúságot. Nekem eddig még nem jutott eszembe hogy a vízparton ezzel tököljek. ;]
Mosogatószert nem próbáltam, lehet ezzel is működne. :)

(#71450) vendingo válasza Zoli bácsi (#71449) üzenetére


vendingo
veterán

Igen, ez az. Steady-nél láttam fórumpecán, egyből vettem magamnak is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.