Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71701) hermanyi válasza Zoli bácsi (#71700) üzenetére


hermanyi
őstag

ezek is nagy halas karok , Mármint a Delphin amit linkeltél 2. nak

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71702) smokiii1 válasza hermanyi (#71701) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Pont olyan match botom volt, csak sajnos eltörtem. Mondjuk még az is lágyabb volt mint a Nevis whisper.
Zoli bácsi: Igen Nevis whisper az erősebb pontyos verzió van nekem.
Esetleg még a Walter supernován gondolkodtam. Csak az már 30.

(#71703) bercsi válasza Zoli bácsi (#71700) üzenetére


bercsi
aktív tag

Nekem Legia van, nem rossz bot. Nagyobb halat nem sikerült még fognom vele, 30-40 deka körüli keszegek viszont igen.
Lehet rajta érezni hogy rázza magát a hal, 12-es előkét sem tépi 18-as horoggal, egész lágy a vége.
Ami nem tetszik: fejnehéz, rövid a nyele (nekem).

(#71704) galervin93 válasza smokiii1 (#71702) üzenetére


galervin93
őstag

Walter necces ennyiért, mármint amit nyújt...
Szűk a kínálat, az is gyenge... Kb. belépő meg top, közepe alig.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71705) hermanyi válasza smokiii1 (#71696) üzenetére


hermanyi
őstag

Mennyi a keret ? Csak bolti jőhet számitásba? Van most Facen a Matchbotos csopiba egy két eladó kiváló bot . Némelyiken még én is elgondolkodtam .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71706) smokiii1 válasza galervin93 (#71704) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Pellet waglerek esetleg? Mondjuk azokat nem is nagyon ismerem. Azokkal lehet ugyanúgy matchezni is?

(#71707) smokiii1 válasza hermanyi (#71705) üzenetére


smokiii1
aktív tag

20 körül vettem eddig minden botokat. Max 30. Használt dolgokat nem igazán szeretem.

(#71708) Daidalosz válasza B.i.L (#71698) üzenetére


Daidalosz
kezdő

25- ös zsinór, 28-as harcsa ezen és ezzel??? 🙄

[ Szerkesztve ]

(#71709) diablo1984 válasza Daidalosz (#71708) üzenetére


diablo1984
veterán

Minden csak idő és türelem kérdése....

(#71710) PpenoO


PpenoO
őstag

Apósnak szeretnék karácsonyra venni egy nyeletőfékes orsót. 20e forintig mi a bestbuy most? Kis-Dunán pontyozik 3,6m H-s bottal (azt hiszem Döme Team feeder) 40-60m dobótávval.

[ Szerkesztve ]

(#71711) hermanyi válasza smokiii1 (#71707) üzenetére


hermanyi
őstag

https://ukpeca.hu/leeda-concept-gt-13ft-waggler-3-9m-a0897 jobbat olcsóbban nem tudok

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71712) Zoli bácsi válasza PpenoO (#71710) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

[link] vagy [link]
Hétvégén akciós, ingyenes szállításba is belefér! :K

(#71713) balou84 válasza Zoli bácsi (#71712) üzenetére


balou84
csendes tag

Ugyanezek vannak a Fishingoutleten is és ott 20% akció van, ott is ingyenes szállítas van rájuk.

(#71714) smokiii1 válasza hermanyi (#71711) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Snecin 15 500. Árban nagyon jó, viszont sehol nem ír dobósúlyt. Én eddig 12-14 grammos úszókat használtam. Azokat csak elbírja nem?

(#71715) hermanyi válasza smokiii1 (#71714) üzenetére


hermanyi
őstag

bírja őket .
Ha Angol méretezik akkor zsinórt ad meg

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71716) aladarazurbe válasza smokiii1 (#71714) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

A szálítási hosszot érdemes átgondolni :)

(#71717) hermanyi válasza aladarazurbe (#71716) üzenetére


hermanyi
őstag

mert ? 360 2 részes 390 3 részes ha jól tudom .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71718) smokiii1 válasza hermanyi (#71717) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Igen, én is a 390est venném úgyis. Köszi az infót, délután lehet meg is rendelem.

(#71719) @mriya@


@mriya@
őstag

Szerintem ma itt nem fogok semmit, de el kellett búcsúznom a barátomtól. 😢

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71720) Zoli bácsi válasza @mriya@ (#71719) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Legalább vízparton vagy. Legjobb hely egy kis elmélkedésre. :K

balou84: Igaz, itt még olcsóbb. :)

Gondolkodom én is, egy Döme Fine Carp orsó (kíváncsiság, tényleg olyan jó, meg most már tényleg kiselejtezem az utólsó 2014-es Silstar Tierra orsóimat), esetleg valami lágy feeder bot kellene, olcsón talán Döme Pro Method.

De ha lesz akció helyben (jövő pénteken elvileg), akkor rendelésre meghozzák akciós áron odaadják, itt is -20% szokott lenni. Utólsó rendelt botom (Delphin Etna E3 Trip 3lbs 3,6m) is sérült volt, bolt rendezte a cserét. Orsóknál háklis vagyok arra, ha le van verődve a dob pereme, mármint az új orsónál.
Egy finom feeder botom van, Döme Fine Carp, de csak miután megvettem, akkor jöttem rá, hogy eltérő hosszúságú spiccekkel van szerelve. Szállításnál nem az igazi, túllóg a spicc a többi tagon. Engem zavar. Ezt akarom még cserélni, természetesen ezt eladom, mert megfogadtam, nem lesz több botom..Csak kevesebb lehet. :K
Ezt a Light botot néztem ki amúgy: [link] De valahogy elszállt az ára. 30 körülre emlékeztem. Mindegy Döme vakvezető botja (fehér ;] )feleannyiba kerül, és annyival nem rosszabb szerintem. Mondom azok véleménye után akik használják. :)

(#71721) WarninShotZ válasza Zoli bácsi (#71720) üzenetére


WarninShotZ
tag

2020 augusztusában a Supernova Light 360 32ezer volt.. :D

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#71722) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#71720) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

[link] nem tudom a DELPHIN OPIUM BLACK FEEDER 360-et nézted?

(#71723) hermanyi válasza @mriya@ (#71719) üzenetére


hermanyi
őstag

mi holnap megyünk aratni rakóval. :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71724) hermanyi


hermanyi
őstag


A stradivari feederek , Bakker olyan blank amint a Döme power river XXXXXXHHHHHH Brutalis method armagedon botcsalád is megirigyelhetne.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71725) saen válasza hermanyi (#71724) üzenetére


saen
veterán

Ez nem hangzik jól :(

(#71726) Zoli bácsi válasza BlackmMmDog (#71722) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem. De nem rossz ötlet köszi. Azért is esett ki a látókörömből, mert a dobósúlyával kilóg a Light kategóriából. De akkor már inkább az újabb generációt venném: [link]
Érdekes hogy Delphinnél a Light-nek titulált bot is 90g dobósúllyal rendelkezik: [link]

Amúgy fel nem szereltem még, de be van állítva a botok közé a Delphin Etna E3 Trip.
Most látszik mennyire karcsú. Mellette egy 330-as feeder bot van (Master Carp Pro 330M) és alig vékonyabb a medium feeder blankja.......(ha egyáltalán vékonyabb!)
Bejön nekem ez a Delphin, mint gyártó. :K
Meg minden feeder típushoz spicc is rendelhető. Ez is fontos
Amúgy ha már felmerült, itt van ez a 330M Master Carp Pro bot. Nem tetszik. Ugyanazok a spiccek vannak hozzá, mint a 390LC bothoz. Gyakorlatban azt jelenti, hogy a leglágyabb karbon spicc is erős. A 25-30gr-os method kosarat elhúzza a spicc, ahogy oldódik a kaja. Nem igazán való finom pecára.
Az a helyzet, hogy jó múltkor együtt pecáztunk Vendingo sporttárssal. Aztán mondott nekem egy nagy okosságot, hogy szakáll nélküli horgot használ, és ehhez kell a lágy bot, mert merev bot esetében sok a leakadás.
Na, én megvilágosodtam. Ez az összefüggés még nem ért el a tudatomig, én abbahagytam a pecát a szakáll nélküli horgokkal, évekkel ezelőtt. Mert sok volt a halvesztés, megakadt, aztán leakadt. Persze, mert az én MH feedereim nem ehhez valók...... :U
Az ember nem gondolná, egy egyszerű hobbi (mármint nekem az) is mennyire összetett dolog. 8. szezonomat horgászom az újrakezdés óta, néha egy tehetséges kezdőnek érzem már magamat...... :K
Mindegy, most jövőre a finom feeder peca felé indulok, ez érdekel. Meguntam idén a dióverőket.... :D
Meg a match botot szeretném elővenni többször.
Remélem jövőre kegyes lesz az időjárás..meg az egészségem..... :)

[ Szerkesztve ]

(#71727) Batib válasza Zoli bácsi (#71720) üzenetére


Batib
őstag

Látom van Tierra orsód. Szerelted már szét? Az oldal elem be van illesztve a nyelető állító korong feletti fényes idom alá. Nem tudom hogy tudnám ott tovább bontani. Van ötleted? Köszi!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#71728) @mriya@ válasza hermanyi (#71723) üzenetére


@mriya@
őstag

Őszi búzát? 😝

Én átjöttem a mélyvízre, hátha itt lesz valami. :F

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71729) hermanyi válasza @mriya@ (#71728) üzenetére


hermanyi
őstag

tavaszi potyokat amig 5-6 éve keltek ki :)
cél a fejenként 70kg hal

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71730) @mriya@ válasza hermanyi (#71729) üzenetére


@mriya@
őstag

hajrá, én most egy négyesnek nagyon örülnék.
de tartok tőle, nem jön össze. 😭

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71731) smokiii1


smokiii1
aktív tag

Még nem rendeltem meg a match botot, nézelődök még kicsit, nem nagyon tudok dönteni.
Amik még képben vannak:
a hermányi kolléga általá javasolt leeda concept gt, shimano alivio (őszintén szólva nagyon húz a szívem a shimanohoz) illetve most találtam egy benzar elite-et ami 23 ezer lenne.

(#71732) hermanyi válasza smokiii1 (#71731) üzenetére


hermanyi
őstag

benzar elite 390 esem volt :D egy 4 órás pecát élt meg a kezeim között . 1 órát adtam neki ,hogy lesz e rá jelentkező . Mázlija lett érdeklődtek iránta ,mert ha nem akkor ott a vízparton összehajtogatom a kukába . Az a bot azokat a gyűrűket nem érdemli meg amiket rá tettek ,vagyis az az ösz érték abban a botban :D

szerk : szerintem itt anno le is írtam a tapasztalataimat arról a pálcáról

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71733) Zoli bácsi válasza Batib (#71727) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Persze hogy van. Nyeletőfék tekerőjéről vedd le a gumit, alányúlsz valamivel, megemeled, aztán körömmel simán lehúzod. Van egy omega rugó, ami helyén tartja a tekerőt. Ezt is valamelyik oldalon megemelem, aztán kihúzom. Most már lejön a nyeletőfék tekerője. Utána van egy kis csavar alul, a fényes burkolatot ami fogja. Leveszed ezt a kis burkolatot, aztán bontható a z orsó.
Neked Tierra Feedered van, azon van ilyen lemez, sima Tierrán nincs.
Van még egy Tierrám, meg egy Tierra feederem, rendszeresen szétszedtem őket, főleg a feeder ment sokat.
Most menesztem őket, mindegyiknek konstrukciós hibája van.
A feeder változatnál mikor visszaváltom a felkapókart, egy kis hurok képződik gyakran a zsinóron, rácsavarodik a felkapókar tartó műanyagra. Annyit veszek észre, hogy nehéz tekerni. Ez addig jutott, hogy a zsinór mélyen bevágott a műanyagba.
A sima Tierránál a felkapókar végén, ahogy a görgős rész kezdődik, van egy kis vájat, ahol a görgőt tartó részt részt rádolgozzák a karra. Ott akad meg a zsinór, aztán ha nem veszem észre, ott is marad, nem ugrik át.
Olyan is előfordult, hogy a zsinórvezető görgő mellé beszorult a dobóelőke. Jó, nem feeder pecához tervezték a sima tierrát, nem vékony zsinórhoz, de mi másra használnám a negyvenest, ami más orsóból harmincasnak felel meg..?
Volt pár darabom, ezeket vettem mikor újrakezdtem a pecát. Csak a gond volt velük. Nem nagy hibák, de idegesítő dolgok, pl. amiket leírtam.
Volt egy 50-es az csálén rakta a zsinórt, egy szoruló hatvanas, a negyveneseknél a rugó szokott kiesni a helyéről ami a nyeletőfék reteszét nyomná vissza....
Gyárilag porszáraz fékkel jönnek, de a belseje sincs igazán lezsírozva.
Egyszer a Rába parton felkapókarral lefele beleesett a homokba a Feeder verzió, próbáltam a csapágyakat kimosni, újrakenni, de azóta is úgy hallom hogy karistol. Annyit nem ér hogy csapágyat vegyek bele.
Gyakorlatilag ebben az árkategóriában van a Nevis Aqua Feeder, mint a Tierra feeder. Igaz hogy papíron rosszabb, mert csak két csapágyas (Tierra öt) de összehasonlíthatatlanul szebben fut, meg masszívabb. És mindig jó helyre kerül a zsinór a felkapókaron.
Most az összes ilyen problémás, bosszúságot okozó orsómat menesztem, ami megúszta az eddigi tisztogatásokat. Van egy Okuma Aura is, egy csapágyas, egyszerű, annyiszor a dob alá rakja a zsinórt, hogy meggyűlöltem. Bólón volt amúgy. Már ezt is leszedtem.
Csak azt nem tudom, ezeket is elajándékozzam, vagy jobb mindenkinek ha kidobom a kukába..... ;]

(#71734) smokiii1 válasza hermanyi (#71732) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Oké akkor el is felejtettem. :)

(#71735) galervin93


galervin93
őstag

MAP előketartó megint BB a Pecaplázánál. [link]

---

WFT pergető fonottakról mit lehet tudni, ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71736) Daidalosz válasza diablo1984 (#71709) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Meg a környezeti adottságoké. És azért egy majdnem harmincas harcsa 018.- as monofillal... (És ezzel a bottal a vastagabb zsinór nagyobb szakítója kihasználhatatlan, mert összetörik.) Ha egy kicsempézett, egy hektáros tavacskâról van szó, ott tényleg csak a türelem számít.🙂

(#71737) Batib válasza Zoli bácsi (#71733) üzenetére


Batib
őstag

Köszi! Majd megpróbálom. Bár ahogy írod a gondokat, lehet, hogy nem éri meg kinlódni vele.
(az a hibája, hogyha nehezebb dogot húzok vele akkor megszalad a "fogaskerék")

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#71738) Daidalosz válasza Batib (#71737) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Hát, ha ez a hibajelenség, akkor annak már valószínűleg vége. Ez csak olyan kopâs, vagy fogtörés következménye lehet, amely az alkatrész cseréje nélkül nem nagyon javítható.🙁

(#71739) hermanyi válasza galervin93 (#71735) üzenetére


hermanyi
őstag

annyiért ajándék . Nekem 2 van belőle imádom

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71740) Zoli bácsi válasza Batib (#71737) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Az a baja, amit írtam, az a szar rugó. Mikor terheled, olyan mintha szétesett volna, recseg. Terhelés nélkül jó.
Az a rugó jött ki a helyéről, a reteszt nem tudja a helyére tolni, ami a nyeletőfék és a sima üzem közti váltást érinti,
Akkor negyvenes méreted van, azt hiszem az ötvenestől felfele más megoldást alkalmaznak, emlékeim szerint.
Javítható, 10 perc, anyag sem kell hozzá. Helyére kell tenni a rugót. Ha nem szedted még szét, akkor nem biztos hogy menni fog a javítás. Ha egyszer láttad hogyan van benne a rugó, akkor egyszerű. De első szétszedéskor én nem jöttem rá, szétszedtem egy másikat......
Ha nekiállsz, szétszeded, segítek, ha, de így marha nehéz elmagyarázni.
Nyeletőfék kapcsolónál a jobb oldalt ne vedd le. Van egy csavar a kapcsoló végén, azt szedd ki, és a bal oldal lejön. Ha nem így csinálsz szétesik a kapcsoló, aztán legózhatod..... ;]

Szerk: Megtaláltam, van egy Tierra szétszedős teszt. Hasonló mint a Tierra feeder.
Itt egy kép, bekarikáztam, ez a retesz, ami alatt van egy kis spirálrugó. Az ugrott ki neked, tuti.
Azt kell betenni ez alá a retesz alá, van egy válla alul, oda feküdjön fel a rugó.
Itt a teszt, leírja, fotózza a sporttárs is a hibát, ami a felkapókarnál van, és említettem én is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#71741) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#71726) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

második generáció pofásabb darab, nekem is ez volt a kezembe (boltban csak). m3 nál jobb ez a pálca.

mediumnál nincs lágyabb botom de,
nincs jobb mikor egy finombottal egy széphalat fárasztani :D

(#71742) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Bocsi lejárt a szerkesztési idő.
Nem is láttam ezt az előketartót, de szerintem rendelek akkor......
Na, viszont Okuma Custom Black Feeder orsó is akciós a Pecaplázában [link]
Ezt megtaláltan..Ha valakit érdekel. :)

(#71743) galervin93 válasza Zoli bácsi (#71726) üzenetére


galervin93
őstag

Tubertini EA Trinity 330 L vagy M, finom kezes kis pálcák, sokan használják és dicsérik, boltban volt párszor kezemben meg sógor használja a lightot, ebben az árkategóriában nem nagyon van jobb finom pálca.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71744) Zoli bácsi válasza galervin93 (#71743) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen, köszi, a bajom hogy két részes.
160cm szállítási hossz fölé nem igazán szeretnék menni. Ez a méret amit még el tudok pakolni trükközés nélkül.
Jelenlegi, vagyis inkább a várható üzemanyag árak mellett nem hinném hogy nagyobb autóm lesz, sőt, lehet egy villanyos bringa, vagy sima bicó lesz jövőre a jármű pecázni járáshoz.... :K

(#71745) Daidalosz válasza Zoli bácsi (#71740) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Ha ez a baj, akkor nem "szalad" a fogaskerék. (Legfeljebb olyan érzés.)

(#71746) bercsi válasza Zoli bácsi (#71744) üzenetére


bercsi
aktív tag

ET Finessa esetleg?

(#71747) Spoon16 válasza Zoli bácsi (#71726) üzenetére


Spoon16
tag

Vegyél egy ilyet:
[link]
zseniális kis bot,gyakorlatilag gombokért.

(#71748) smokiii1


smokiii1
aktív tag

[link] ez egy dam detek match 360cm 8-20g 3 részes.
Láttam más webáruházban 31-32 ezerért is. Tényleg lehet annyival jobb egy 20 ezres társánál vagy csak túl van árazva?

(#71749) Zoli bácsi válasza Spoon16 (#71747) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ja, köszi. :)
Elvileg van egy Leeda klón botom, egy Silstar Yokozuna RC10 [link]
Erről sok helyen állították hogy Leeda GT klón, ugyanaz a blank.
Mondjuk már bánom hogy a legerősebbet vettem, a 3,6m-es 80gr-ost.
Finom bot, de finomabbra számítottam.
Annyi tippet adtok, itt, meg privátban is írtak többen, hogy most már tényleg csak vakarom a fejem. :D
De ez tényleg tetszik, spicc is van hozzá, úgy nézem. De gyanúsan olcsó. :D

(#71750) jansky1


jansky1
senior tag

Szia uram! Egy jó match vs rakós videó érdekel? Erdei vs Borda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.