Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) Totta92 válasza BlackmMmDog (#84998) üzenetére


Totta92
tag

Igen már megvan.

Biztos vannak pro cuccok de Nekem kicsit felüdülés, a régi piacos teleszkópos nevenincs cuccaim után. :D

Valójában nem fogom verseny szerűen űzni, évi 5-10 alkalom nyáron amikor hétvégente kikapcsolok majd kicsit, gondoltam arra megfelel?!

Turista horgász jegyem van idén már ennyi szóval 1 botot fogok egyelőre használni.
(2-3 év kimaradt Nekem peca terén, kisebb magán tavakra jártam csak alkalmanként, oda pedig nem kellett még akkor engedély…)
Majd jövőre már vizsgázok ha minden jól megy és akkor mehet majd a 2 bot is, addig lesz talán egy kis gyakorlatom újra…

Vagy rosszul gondolkodtam?! :F

(#85002) saen válasza Totta92 (#85001) üzenetére


saen
veterán

Horgászni lehet vele persze, de azért az ilyen szettek jellemzően nagyon alsó kategóriások. Ha tényleg nekiállsz rendszeresen horgászni, jó eséllyel hamar eljutsz oda, hogy le akarod őket cserélni és ezért szoktak kapásból magasabb polcról javasolni termékeket.

(#85003) sasa311 válasza Totta92 (#85001) üzenetére


sasa311
veterán

Természetesen lehet vele horgászni, de nagyon hamar olyan lesz, mintha egy 30 éves, 800.000 km-t futott, az elmúlt 4 évet a tesóknál töltött F astrával kellene hétvégi élményautózásra menni ;]

Ezzel a szettel az a baj, hogy kapsz egy rakás legolcsóbb vackot és a botra és az orsóra, ami a két legfontosabb lenne már nem marad.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85004) BlackmMmDog válasza Totta92 (#85001) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

5-10 alkalom nyáron amikor hétvégente kikapcsolok majd kicsit, gondoltam arra megfelel?!

Barátom is azt gondolta, élete első horgászat után megbánta :(

Ezen kategórián lehet legtöbbet bukni (teljes árát) :(

(#85005) Totta92 válasza sasa311 (#85003) üzenetére


Totta92
tag

Hmmm… biztos vagyok benne hogy tapasztaltabbak vagytok a témában
Meglátjuk milyen élményt ad majd, (attól jobbat szerintem mint amilyen botjaim most vannak) aztán ha úgy alakul jobban belemerülök idővel lecserélgetem a most rendelteket :D

(#85006) hermanyi válasza Zoli bácsi (#85000) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem volt pörgös peca csak a kislányomé. Fogta nekem a csalihalat :B :B :B nekem 1 Karcsi jutott. Meg egy hinárban leakadó kB 8kilos haresz a szar horog miatt, de sebaj tudom hol van és holnap is van nap :DDD :DDD :DDD :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85007) Steady74 válasza hermanyi (#85006) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Mázli ennél a póznál, hogy ilyen szűk a rövidgatya szára :) :P

(#85008) hermanyi válasza Steady74 (#85007) üzenetére


hermanyi
őstag

Öltözködni tudni kell . Nem mindenki hord Bugati cipőt rózsaszín inggel :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85009) iceQ! válasza hermanyi (#85008) üzenetére


iceQ!
addikt

Abba jár? Erről miért nem tudtunk még korábban? :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85010) hermanyi válasza iceQ! (#85009) üzenetére


hermanyi
őstag

Anno Steady hozta be divatba a rózsaszín inget. 😂😂
De már felnött ő is. Tud normálisan öltözködni is. Igaz én meghülyülnék ha annyit kellene csinosban lennem mint neki. :DD :DD :DD :DD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#85011) PpenoO válasza hermanyi (#85010) üzenetére


PpenoO
őstag

Next fórumpeca dress + rod code:

(#85012) Kislabda


Kislabda
csendes tag

Sziasztok!

Leporoltam a régi rakósbotot, versenyládát 10 év után. Tudnátok ajánlani Budapest 11. kerület környékén olyan vizet, ahova érdemes lehet kiülni rakósbotozni egy kis élménypecára?
Törökbálinti horgászparkot néztem, nem tudom az mennyire alkalmas, van tapasztalat a vízzel?
Köszi!

(#85013) jansky1 válasza Kislabda (#85012) üzenetére


jansky1
senior tag

Majosliget?

(#85014) iceQ! válasza Kislabda (#85012) üzenetére


iceQ!
addikt

Lehet ott is rakózni, illetve amit Jansky írt Majosligetin is.

Majosligetin egyszerűbb, nincs annyira sok szabály. Én oda mennék.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85015) sasa311 válasza Kislabda (#85012) üzenetére


sasa311
veterán

Ordas

Kárász vagy kispontyra ott a hátsó tó (soha egy lélek nincs rajta), nagyhalra meg a többi.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85016) A Zéé válasza Kislabda (#85012) üzenetére


A Zéé
addikt

Törökbálint sztem nem jó rakóra, ott messzebb vannak a halak a parttól. Pláne, hogy ott is leforgattak egy halom távdobó feederes filmet, tuti mindenki 100 méterről próbál halat fogni, szóval oda vannak szoktatva a halak.

Just a simple Lineman...

(#85017) matyi012345 válasza Kislabda (#85012) üzenetére


matyi012345
őstag

Majosligetin biztos sikered lesz a rakóssal mert tegnap 7-8 méterről fogtam a pontyokat egymás után. Bentről nem is jött semmi.

(#85018) PpenoO


PpenoO
őstag

Szerintem én elpatkoltam volna az élménytől :Y

[ Szerkesztve ]

(#85019) Grillo válasza PpenoO (#85018) üzenetére


Grillo
senior tag

Milyen szép happyending lenne ezekben a filmekben, ahogy megmutatja, hogy a szabályoknak megfelelően hogyan lehet ezeket a monstrumokat normális módon megölni, és hova lehet elpakolni, ha már visszadobni nem lehet...

(#85020) @mriya@ válasza Grillo (#85019) üzenetére


@mriya@
őstag

Vissza lehet, csak nem szabad. 😈

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85021) PpenoO válasza Grillo (#85019) üzenetére


PpenoO
őstag

Gondolom magán tóba sem lehet elszállítani. Ennek az értéke biztos van pár misi.

[ Szerkesztve ]

(#85022) iceQ! válasza PpenoO (#85018) üzenetére


iceQ!
addikt

Ja ezt láttam, ezen majdnem bef*stam...!

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#85023) sasa311 válasza Grillo (#85019) üzenetére


sasa311
veterán

Meg lehet enni, nagyon finom. Én ma 6ot akasztotta, 5 jött ki :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85024) @mriya@ válasza Grillo (#85019) üzenetére


@mriya@
őstag

potty vissza. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85025) @mriya@ válasza sasa311 (#85023) üzenetére


@mriya@
őstag

ilyen halat én nem gyilkolnék meg :(((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85026) Kislabda


Kislabda
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, kipróbálom milyen ez a Majosligeti, nem hallottam még róla de jónak tűnik, jókat is olvastam róla. :R
Beszámolok majd az eredményről.
Ordast is felírtam, az lesz a következő!

(#85027) Steady74 válasza hermanyi (#85010) üzenetére


Steady74
Topikgazda

kabbe :DDD

(#85028) Lapeca


Lapeca
újonc

Ez semmi. Én tegnap este azt álmodtam,hogy nyulat fogtam horgászat közben ,mert valahogy a mezőn landolt a szerelék,bedobáskor. Szegény ide-oda szaladgált én meg kétségbe voltam esve,hogy szabadítom meg a horogtól!🥶😬Ez van,amikor már nincs hova tovább!😁

(#85029) takessz válasza jansky1 (#84927) üzenetére


takessz
senior tag

köszönöm :) :))

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#85030) sasa311 válasza @mriya@ (#85025) üzenetére


sasa311
veterán

Ezt a szineset én sem. Rohadjak meg ha szabad ha nem hazahoztam volna a kerti tóba és fecskendővel etetném :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85031) Grillo válasza sasa311 (#85023) üzenetére


Grillo
senior tag

Fogtam már busát, igaz csak 3 kilós volt, de hátúszóba akadt, szépen harcolt.
Meg is ettük, bár nem hagyott bennem nyomot (rosszat sem).
De ekkora hal már annyira zsíros lehet, hogy konyhára szerintem vétek megtartani. Ha esetleg zárt vízrendszer, akkor üzletileg gondolom vonzerő, amúgy vesszen az összes a természetes vizekből.

(#85032) @mriya@ válasza Grillo (#85031) üzenetére


@mriya@
őstag

Én még zsíros busát nem láttam, pedig sok mázsányit elvittem konyhára. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#85033) sasa311 válasza Grillo (#85031) üzenetére


sasa311
veterán

A busa egyik nagy előnye pl.: a ponttyal szemben, hogy a nagy sem zsíros.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85034) Grillo válasza @mriya@ (#85032) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, akkor tévedek, nem vagyok otthon busológiában. Minden esetre elrémiszt a feje. Ilyen tudományos alapon. :DDD

(#85035) Gyok2 válasza Grillo (#85034) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Sőt, nagyon finom is :)

Tiszta Windows rendes ház

(#85036) andrew911 válasza Grillo (#85031) üzenetére


andrew911
tag

Külső akadással meg lehet tartani halat? Nem az a főszabály, hogy ilyenkor kötelező visszaengedni, függetlenül attól, hogy inváziós-e?

(#85037) Spoon16


Spoon16
tag

Urak, jövő héten emgyünk a családdal nyaralni Balatonfüredre. Szeretnék vinni pecát, de nagyon minimál cuccban gondolkodom. Egy pergető botot meg egy feedert gondoltam. Az lenne a kérdés,hogy ezekkel a pelletboxokkal érdemes nekivágni ilyen pár órás balatoni pecáknak, vagy tök felesleges? Nem akarok vödröt meg mindenféle szirszart cipelni,ez adja magát, összeöntöm,összerázom és 2-3 órát dobálok methoddal. Lehet létjogosultsága vagy tök felesleges, mert ekkora vizen semit nem ér.? Nem vagyok sem nagy methodos sem nagy pelletes :D

(#85038) Grillo válasza Spoon16 (#85037) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem a Balatonon mára nem az a fő kérdés, hogy mivel horgássz, hanem hogy van-e olyan hely, ahol kijutsz a partra, és nem tilos horgászni. Mondjuk pont a füredi részt nem ismerem.

(#85039) Spoon16


Spoon16
tag

Füreden a Tagore sétány mentén szinte végig lehet pecázni. Legalábbis egy pár éve még így volt, meg itt is azt írják: [link]

(#85040) Steady74 válasza Spoon16 (#85039) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Lehet és szoktak is pecázni, de fogni még nem láttam ott senkit. Tele van tőkésrécével meg hattyúval a Tagore sétány partszakasza, mert etetik őket, elég nehézkes lehet a peca őlük (krva sokat képzelj el).

(#85041) lockdown90 válasza Spoon16 (#85037) üzenetére


lockdown90
senior tag

csónakbérlés nem jöhet szóba?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#85042) Spoon16 válasza lockdown90 (#85041) üzenetére


Spoon16
tag

Nem a peca lesz a fő vonal,családi nyaralás :)
A koncepció,hogy reggel,mielőtt felkel a város meg a család, 6-8 között lemegyek a partra és fogok pár keszeget/pontyot. Összerázom a methodboxot, felteszek valami bogyókát és kész.

(#85043) sasa311 válasza andrew911 (#85036) üzenetére


sasa311
veterán

Elvileg nem. De a busat és a törpét én speciel külső akadas után sem engedem vissza. Persze nem is pergetek rá, hanem célzottan horgászom.
Igen, szabálytalan de invazív fáj esetében ez a szabály csak azért van, hogy a paraszt ne álljon neki gereblyezni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#85044) saen válasza sasa311 (#85043) üzenetére


saen
veterán

Külső akadásnak egyébként az számít ha a kopoltyúív mögött akad, tehát mondjuk a hátába. Ha szája körül van, de kívül az teljesen szabályos még.

(#85045) Grillo válasza andrew911 (#85036) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, megmondom őszintén busa esetében nem nagyon foglalkoztam ezzel, meg volt vagy 10 éve kb. Amúgy meg évente van, hogy semmit nem viszek haza, szabályosan akadva sem. De az tény, hogy a szabály az szabály.

(#85046) gg72 válasza Grillo (#85038) üzenetére


gg72
veterán

Pontosan így van, sajnos. Pár napja az Almádi mólót is lezárta a Bahart a pecások elől. Akinek nincs csónakja vagy legalább egy kajakja (mint nekem), gyakorlatilag alig maradt helye horgászni. :(

(#85047) Grillo válasza gg72 (#85046) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, mi Szigligeten jártunk hasonlóan, bár ott nem zárták le teljesen, csak le van szűkítve a használhatóság ideje. Faszság. A part meg beépítve végig, lezárt stégek, vagy csak simán nád, ami persze nem baj, de nekem attól nem lesz könnyebb.

(#85048) Spoon16


Spoon16
tag

Itt elvileg lehet,a sétányt gondolom nem zárják le :)
Szóval: ezek a párszáz grammnyi pelletek érnek valamit vagy felesleges vele bohóckodni és ha halat akarok fogni akkor vigyek rendes kaját meg vödröt?

(#85049) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Amatőr hiba... Dobóelőke csomó szakadt.. ;] Bal oldali úszós bot, csak meguntam tartani... :D
Tavi peca, bénázásokkal.

(#85050) andrew911 válasza Spoon16 (#85048) üzenetére


andrew911
tag

Szerintem methodra tökéletes, de a doboz általában extra feláras. Én vinnék egy konyhai dobozt meg egy zacskóban aqua pelletet, ha nagyon minimálra mész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.