Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71301) Horvi válasza bercsi (#71300) üzenetére


Horvi
őstag

Hol lehet kapni ekkora tételben mert nem nagyon találtam(valszeg én voltam a béna).
Amúgy én is azt szoktam, hogy peca végén leszedem az ólmokat a szerelékről és elrakom őket. Jó sokáig kitartanak legalább :DD

Hello darkness, my old friend...

(#71302) hermanyi válasza Horvi (#71301) üzenetére


hermanyi
őstag

turfishing árul Ignesti készletet .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71303) hermanyi


hermanyi
őstag

Holnap tesztelés a csatornán. Ha már beszerez tem :))

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71304) Spoon16 válasza hermanyi (#71298) üzenetére


Spoon16
tag

Nem égető,van még itthon vagy 70 kiló kaja, de ha úgy van,akkor jöhet. Sziszit is bírom meg a kajáit is. :D

(#71305) diablo1984


diablo1984
veterán

Jól gondolom, hogy a Nevis Cast Master Feeder orsó az a by döme Long Cast lcs orsó gyári és olcsóbb megfelelője?

(#71306) hermanyi válasza Spoon16 (#71304) üzenetére


hermanyi
őstag

holnap kapom meg a kajákat.
Én már fogytán vagyok ,idén azért elment egy pár kartonnal pedig alig voltam pecázni .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71307) Daidalosz válasza 4Grider (#71296) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Bizony. Pedig egyáltalán nem nagy ördöngősség otthon önteni.

(#71308) bercsi válasza Horvi (#71301) üzenetére


bercsi
aktív tag

Itt találtam.
Mondjuk méretsort nem ír, érdemes rákérdezni hogy van-e. Ennyiért ajándék.

Amúgy jó ez az ignesti, jobban tetszik mint a dinsmores. Szépen rászorul a zsinórra de lehet rajta mozgatni, és nem pödri be.

Mindenkitől kérdezem.
Vettem maxima chameleon zsinórt. Létezhet hogy messzebb tudom vele dobni a cájgot és kevesebb vele a gubanc? Amikor cralusso fekete süllyedő zsinórt használtam akkor folyamatosan szívtam vele.

(#71309) BlackmMmDog válasza diablo1984 (#71305) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

da :K
Long Cast lcs és a Big River megfelelője

Nevis Primus meg a Feeder Long Cast

hermanyi
sokhalas pecát ,fáradj el rendesen :D
látom Frenzee márka bejön neked :)

(#71310) Zoli bácsi válasza bercsi (#71300) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen, én is újra felhasználom, vettem ilyen [link] szerszámot. :)
Nem fillérb...s, de kevesebb ólmot dobok el.

diablo1984: Igen, legalábbis nagyjából egyforma. Az én elméletem, hogy a feliraton kívül a Döme címkés talán jobb csapágyakat kap, meg kihézagolják.
Nem biztos, azután gondolom ezt, hogy horgászboltban megtekergetve a Döme orsókat, majd azok Nevis megfelelőjét, a Dömések tényleg, mintha szebben futottak volna.
Más is ezt tapasztalta, mintha a Dömés kicsivel simábban futna...Amúgy a fődarabok ugyanazok, tuti, meg egy helyen is rakják össze.

Ami egyértelműen, láthatóan más, az a féklamellák. A Nevis Primus gyorsfékes, de a Döme Long Cast erre rátesz a karbon lamellákkal. Szinte pár kattanás a fékcsillagon a különbség a satu meg a kilazított állapot közt. Ez már nekem "túl gyors"..... ;]

[ Szerkesztve ]

(#71311) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#71310) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Primus gyorsfékes , nem vettem észre :Y :Y
mindig elmondom hogy átkéne alakítani gyorsra :DDD :DDD

(#71312) diablo1984 válasza Zoli bácsi (#71310) üzenetére


diablo1984
veterán

Én a minőségben sem vagyok biztos, hogy más, színre biztosan, meg a "tekerője" fogó része is, de minőségre jobban rá kellene dolgozni, mint az átfújt házzal. A diffi árban 7-8ezer, ami jelentős!

(#71313) hermanyi válasza diablo1984 (#71312) üzenetére


hermanyi
őstag

ma volt a kezemben a Guru orsója . csekély száz húszon x ezer huf :D Meg kell mondanom még mindig a Daiwa TDX a legjobb ami a kezemben volt eddig a feederre való tekerők közül .
Szárazon azt mondanám Gururol ,hogy witchwood extri kategória 3-4 szeres áron . De kihangsúlyozom ,hogy szárazon . Peca közben lehet ,hogy meggyőzőbb ,de igy nem fogott meg . :( :( :(

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71314) musli26


musli26
tag

Sziszi ne érdekel. :DDD
Kaja annál inkább. :DD
Posta megoldható?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#71315) yanna válasza saen (#71290) üzenetére


yanna
őstag

Igen, az a lényeg, hogy drágábban valamit, nem a környezetvédelem! Hányós szmájli...

(#71316) Steady74 válasza hermanyi (#71313) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Tdx nekem is a best feederen.

(#71317) diablo1984 válasza hermanyi (#71313) üzenetére


diablo1984
veterán

Annyit nem szánok a projektre mint amibe egy daiwa tdx kerül, lehet mos, főz, takarít és gondomat viseli ennyi pénzért, de nem kizárt, hogy jövőre is kb 3-4 alkalommal lesz használva, arra meg bármi is megteszi.
A feeder kategória megfogott miután tizensok év után visszatértem a horgászathoz, így is van több olyan botom is ami idén kezembe sem volt, sőt van olyan amit idén vettem, de még ki sem próbáltam.
De a százezrek kategóriájú orsó az nem az én világom, az asszony ki is herélne érte(el sem hinné, hogy arra vertem el annyi lóvét)

De furin nézne ki ez az orsó is egy 420as extra heavy vanityn :))

[ Szerkesztve ]

(#71318) smokiii1 válasza bercsi (#71300) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Én is újrahasznosítom persze az ólmokat, de néha csak elejtek néhányat amit utána nem találok meg, beszakad (mondjuk az ritka), vagy rosszul sikerül összenyomni vagy levenni és már nem jó.

(#71319) @mriya@ válasza KunEmber (#71276) üzenetére


@mriya@
őstag

Egyelőre marad a Duster, kissé utánaolvasva nem lenne télen elég nekünk a futásteljesítmény.
És kicsit tartok a román/kínai koprodukciótól.
Az öntöltő hibridek nem hoznak akkora megtakarítást, mint amennyibe kerülnek.
Jelenleg itt tartunk, majd meglátjuk, mire jutunk.
Maximum 3,5 év, amíg még napi szinten használok gépkocsit, utána maximum a tópartig megyek csak le.
Nejem sem tudja még, meddig akar dolgozni. :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71320) KunEmber válasza @mriya@ (#71319) üzenetére


KunEmber
senior tag

Igen, ez is egy megoldás. Ezt - jobb esetben - mindenki maga el tudja dönteni. Nekem sem lesz jó a Spring napi 140 km-re, de pl. ha a feleségem mondjuk arra használná, hogy a gyermekeket elvigye a nevelőintézetbe, onnan meg elmenjen dolgozni, akkor a bicikli után az elektromos autó a legjobb.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#71321) szgzuri


szgzuri
csendes tag

Esti peca a Dunán:

Az első álkapásokat a víz felett vadászó denevérek okozták. Aztán miután besötétedett, megérkeztek a mederfenéken csipegető barátaim is.

Marci a matracon:

Négyen a csontit választották, hárman a sajtos waftert.

(#71322) @mriya@


@mriya@
őstag

Hajrá halak! 😀

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71323) Sungoo válasza szgzuri (#71321) üzenetére


Sungoo
addikt

Gratulálok! Még mindig ez az igazi peca.

(#71324) szgzuri válasza Sungoo (#71323) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Köszönöm.
Hermanyi mestert idézve nagy áldás, hogy a lakásomtól 40 percre folyik a Duna. Idén az év nagy részében horgaszható volt, és egy-két szép halat majdnem minden alkalommal adott.

(#71325) hermanyi válasza szgzuri (#71321) üzenetére


hermanyi
őstag

Gratula . most már csak a rendes horgász módszert kell megtalálnod NagyDunára . Vasdobálás nem azok közé tartozik :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71326) musli26 válasza @mriya@ (#71319) üzenetére


musli26
tag

Suzuki Vitara,S cross?
Nem lenne jobb?
Én is autót akarok venni jövőre.
Mondjuk az ára mint új korábban. :U
Vicc.. :((

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#71327) @mriya@ válasza musli26 (#71326) üzenetére


@mriya@
őstag

:N

Csak full-hybrid érdekelne, de csak Duster-ben.

:K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71328) Atis45 válasza musli26 (#71326) üzenetére


Atis45
aktív tag

Több mint új korába. Én a 3 éves Vitarát drágábban adtam el mint amennyiért vettük.

(#71329) Daidalosz


Daidalosz
kezdő

Tegnap este érdekes süllőzésben volt részem. Nyolc kapásból egyet sikerült megfognom, pedig a végén már egy percig nyelettem. Csak élettelen halra volt érdeklődés, de annak több formájára is. Fognyomot majdnem minden esetben találtam, tehát biztosan süllők voltak az elkövetők.
Ti jârtatok már így? Vajon mi lehet az oka, és ilyenkor mi történhet a víz alatt?

(#71330) @mriya@ válasza @mriya@ (#71327) üzenetére


@mriya@
őstag

A Vitara és az S-Cross "csak" soft hybrid-ek. :(((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71331) @mriya@


@mriya@
őstag

Ismét a déli sarkon. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71332) PpenoO


PpenoO
őstag

Lehet, hogy túlreagálom de 8 napnyi horgászás után mennyire elfogadható a felkapókar festésének ilyen szintű kopása?

Okuma Inception 6000 + Daiwa Prorex fluorocarbon 0.20.

[ Szerkesztve ]

(#71333) Zoli bácsi válasza PpenoO (#71332) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem hinném hogy a zsinór okozza.
Hajtsd be a hajtókart, valószínűleg pont oda ér hozzá, tehát amíg a dobozba volt, már ledörzsölődhetett.
Működést nem befolyásolja, rozsdamentes anyag. :)

(#71334) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha valaki a legolcsóbban akar venni használható merítőt, és nyelet, akkor ez az: [link]
Nem profi minőség, de nem is esik szét pár használat után sem. A fej gumis, nagy, bírja a strapát.
Van ilyen nyelem, meg fejem is, ezek után merem ajánlani. Xfish-nél is rájöttek hogy ezeket keresik...Betették szettbe ;)
Mielőtt valaki belém kötne, tudom hogy nem profi cucc. Egyértelmű hogy profi horgász nem ezt veszi.Hobbi pecásnak ezért a pénzért legjobb. Ez tuti. :K
Mondom azok után hogy jó pár olcsó merítőt, nyelet kipróbáltam..És kidobtam. :B

(#71335) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Írtátok, hogy elektromos autót nézegettek. Én is nézegetek, az utólsó tankolás óta pláne.
Nekem ezen a videón akadt meg most a szemem: [link] Ezt zsebből kivágná az ember.
Elektromos bicikli, robogó közt valahol. 50 km hatótáv, de pedállal fölszerelhető.
Elől-hátul-oldalt csomagtartók, kihangsúlyozva hogy horgászathoz kiváló.
Nekem a tó az oda-vissza 8km,Kis-Rába szintén, a Rábca 34. Elvileg belefér bármi.
Egy év alatt megjönne az ára a benzinen.... Havi egy tank kimegy, nyáron több is.
Elvileg nincs légszűrő, bírná a port is.
Nézegettem pár éve, de vertem a 135 kilót, nem ajánlották. Idén nyárra megvolt a 112, de a betegség, 3 hónapja táppénz, cipőt sem nagyon húzhattam...117 vagyok, de megint nekiugrok, leszek én még százas..! ;]

Na, nem cseszegetlek itt benneteket, délután kimegyünk az asszonnyal horgászni, de most beszorultam a gép elé. Utólsó közös peca lesz valószínűleg idén, nem lesz már jó idő. Nem tudom hova megyünk, talán a Rábcára....Már ha ki tudok járni, temető melletti utcában lakom, itt egy oldalbejárat a házzal szemben. Ráállnak a hídra is, kersztbe, pláne ilyen prémium német márka, aminek karikákból van a jelzése, és ugye ez megkülönböztető jelzés, úton sem vonatkoznak rájuk a szabályok..... ;]

(#71336) Steady74 válasza Zoli bácsi (#71335) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ha elektromos autó, akkor ez a márka kint a Teslát megszégyenítő sebességgel növekszik, ez a szekér tetszik is.

Meg lehet venni kint akku nélkül, és ahogy kedved tartja, kvázi bérled az éppen kívánt akkupakkot. A csere nem (sokkal/feltétlen) több, mint egy teletankos tankolás

(#71337) PpenoO válasza Steady74 (#71336) üzenetére


PpenoO
őstag

Kínai autó létére a töréstesztje meglepően jó. Igaz én azok táborát képviselem, akik nem űltek fel az elektromos autó hype vonatra és remélem nem leszek rákényszerítve erre a járatra.

(#71338) Steady74 válasza PpenoO (#71337) üzenetére


Steady74
Topikgazda

igen, szerintem is ez a jövő, kérdés mennyire meríti a Föld alapanyag készleteit, de azért azt is látjuk, hogy a mostani chip-ínséges időkben senkinek nem könnyű. Inkább amúgy ilyenben képzelem el magam, mint egy benzinfaló amerikai szörnyetegben.

(#71339) PpenoO


PpenoO
őstag

Én is remélem, hogy nem a zsinór eszi, ugye pont ezen a ponton dörzsölődik hozzá amikor dobás elött kinyitom a felkapókart. Nem mellesleg alaposan meg szoktam nézni a vásárolt termékeket kibontásnál, de erre a sérülésre nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#71340) @mriya@ válasza PpenoO (#71339) üzenetére


@mriya@
őstag

Ez egy sima felületi színezés, néhány mikron csak.
Simán lekophat a damiltól is, de semmi jelentősége.
Nem is értem, minek használták?
Optikai tuning? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71341) PpenoO


PpenoO
őstag

Esztétikailag letojom a dolgot de ha ez a szösz enni fogja a damilt akkor mérges leszek, lehomokszóróztatom és krómoztatom ezt a drótdarabot ;] .

(#71342) @mriya@ válasza PpenoO (#71341) üzenetére


@mriya@
őstag

Rozsdamentes acél, ha minden igaz.
Ne törődj vele! :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71343) jjohn válasza PpenoO (#71341) üzenetére


jjohn
aktív tag

Ha nagyon rosszalkodik, akkor P 700-as polír papír vizesen át csiszolod, tök szép lesz és tükör sima. Kicsit hosszabb idő, de a tél folyamán megoldhatod, ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#71344) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Feederes botot keresek.

Sok évre tervezem a vásárlást.

orsót már kinéztem

By Döme Team Feeder Power Fighter Pro 6000 orsó

De botot még nem találtam. :N

360 as 120 grammos kéne minimum.

max 15 ezer ft ig melyik lenne a jó választás ?

köszönöm ! :R

(#71345) Steady74 válasza jenei1994 (#71344) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Alapvetően alacsonyabb vagy közepes árfekvésben az Eurostar MasterClass-t vagy a Nevis botokat szoktuk ajánlani, Vanity vagy Carp method, esetleg a Mester botjai.

Kérdés, hogy milyen távra, milyen halakra, milyen vízre keresel botot, ha ezeket megadod, lehet szűkíteni a kínálatot.

[ Szerkesztve ]

(#71346) Atis45


Atis45
aktív tag

Sziasztok.
Nézegettem az XFISH oldalán a monofil zsinórokat, és a monofilen belül is csoportokra van bontva pl: feeder, pontyos bojlis, univerzális stb. Ennek van jelentősége? Nekem nem feeder botom van, és arra vehetek pl feeder zsinórt? Vagy pl pontyos bojlis zsinórt? Mi a különbség a különböző zsinórok között, hogy külön vannak bontva? Bordás kosaras fenekezővel horgászok, és ahhoz nézegetem a zsinórokat. Persze már csak tavaszra, mert az évre én már befejeztem. És milyen márkák ajánlottak?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#71347) Steady74 válasza Atis45 (#71346) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Marketing, ennyi a difi. Minimális tulajdonságok térnek el, a feedernek a nyúlása elvileg csekély és jól süllyed, stb stb stb. Méretpontosság és a tényleges szakítóérték a lényeg. Pl. Haldorado pellet line bármire használhatod.

(#71348) @mriya@


@mriya@
őstag

szegénynek a szájában volt egy komplett szerelék, az én horgom pedig a farkába akadt. a kettő pedig mint egy kantár, keresztbe fordította a halat. érdekes volt kivenni. 😯 azt hittem, életem halát fárasztom. 😎

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71349) Atis45 válasza @mriya@ (#71348) üzenetére


Atis45
aktív tag

Én egyszer úgy fogtam egy pontyot, hogy valaki előtte megakasztotta, szakított neki, és a zsinór már nagy csomóba gubancolódott amit húzott magával, és a gubanc csomó akadt bele a horgomba.

(#71350) Atis45 válasza Steady74 (#71347) üzenetére


Atis45
aktív tag

Köszönöm szépen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.