Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71751) aladarka


aladarka
tag

Sziasztok!
BestBuy spiccbotot tud valaki ajanlani? Felhasznalasi terulete nem teljesen rendeltetesszeru lenne. Mobil zaszlorudnak kellene, 5-8m-es hosszal. Nem baj ha van tobb lehetoseg, amibol szemezhetek.
Koszi szepen!

(#71752) Spoon16 válasza Zoli bácsi (#71749) üzenetére


Spoon16
tag

A GT más,mint ez. Ennek a 330-as verzióját szokta ajánlgatni hermanyi mester is, róla meg tudjuk,hogy bármit nem vesz a kezébe :)

(#71753) Spoon16 válasza aladarka (#71751) üzenetére


Spoon16
tag

Picit szűkíteni kellene a kört,milyen halra kell és kb mennyit szánsz rá?
5 méteresben ennyiért ennél jobbat nem nagyon találsz: [link] én baromira szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#71754) Grillo válasza aladarka (#71751) üzenetére


Grillo
senior tag

Mekkora zászló lenne rajta? Mert nem biztos, hogy a hajlékony spicc miatt jó erre a célra. Főleg 8 méterben.

(#71755) pupehap válasza Spoon16 (#71753) üzenetére


pupehap
tag

Szerintem olvasd el újra amit írt :DD

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#71756) galervin93 válasza Grillo (#71754) üzenetére


galervin93
őstag

8m + zászlótól leszakad a kéz az biztos. 5-6 méter körüli csőspicces bot lesz a megfelelő, pl. Nevis Torrent Pole (vagy tűspicces bot spicctagját kivenni). De ez a Nevis bírja a strapát, és ekkora hosszban még nem is túl nehéz.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71757) @mriya@


@mriya@
őstag

Nem állítom, hogy szép az idő. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71758) aladarka válasza galervin93 (#71756) üzenetére


aladarka
tag

Köszi szépen az eddigi válaszokat. A zászló elég nagy, 195cm x 140cm-es. Ismerősnek párezer forintos 5m-es junior boton volt egy szűk 2/3 akkora. Az úgy bő fél kg-os botnak tűnt. Szélben valóban közepesen nehéz fogni :), de nem kell sokáig, így a kényelmi szempont nem annyira fontos.

Nem feltétlen kell tuti minőség, 3 napot üzemel majd egy év alatt maximum, a szempont kb. az, hogy ne ne csússzon össze és ne hajoljon U alakra egy zászló alatt.

B tervnek felírtam a Nevis Torrent Pole-t, de örülnék ha lenne egy picit olcsóbban is opció. Fele, max. 2/3-a ennek az árnak. Már ha létezik ilyen egyáltalán.

(#71759) Daidalosz válasza aladarka (#71758) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Az azért elég nagy textília. Szerintem egy hosszabb, üvegszál anyagú botot érdemes választani, aminek az első három vagy négy, hajlékonyabb tagját eltávolítva a vastagabb, merevebb maradó részre rögzíthető a zászlót. Így akár szélben is biztonságosan használhatod, persze olyankor jól bele kell csimpaszkodni. Arra azért figyelj, hogy ha a bot valamiért eltörik, a szilánkos, hegyes, forgácsos törési felület neked, vagy másoknak akár súlyos sérülést is okozhat!

[ Szerkesztve ]

(#71760) aladarka válasza Daidalosz (#71759) üzenetére


aladarka
tag

Én van olyan anyag, ahol a törés kockázata jóval alacsonyabb? Ez a Nevis Torrent Pole pont az anyagaban (carbon) tud tobbet?

(#71761) @mriya@ válasza @mriya@ (#71757) üzenetére


@mriya@
őstag

Kisütött a Nap egy rövid időre. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71762) Spoon16 válasza pupehap (#71755) üzenetére


Spoon16
tag

Jogos :D

(#71763) PpenoO válasza Zoli bácsi (#71712) üzenetére


PpenoO
őstag

Köszi, sajnos a Big River elfogyott. Mi jöhet még szóba? (nagyon max 23e)

(#71764) BogyóBP válasza BlackmMmDog (#71679) üzenetére


BogyóBP
addikt

Legjobb kaják egyike.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#71765) Zoli bácsi válasza PpenoO (#71763) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

A Master Carp Pro, a másik amit ajánlottam.
Szerintem ugyanaz nagyjából a két orsó, a folyóvízre adaptált változaton mélyebb a dob, több zsinórt elnyel, az orsó test színen kívül ugyanaz lehet. Ez nem baj, mert legendásan bevált a típus.
Szóval azt ajánlom, a Master Carp Pro LCS orsót.
Ami még bizonyított típus, az Okuma Longbow [link]
Nincs kerek, feederes zsinórklipsz, illetve nem feeder dobos, alátétzsinór kell, amúgy örök élet (+1 nap) amit kibír.
Ha ajándék lesz, ezért ártatlan módon rákérdeznék, mi a véleménye a gyorsfékes orsókról.
Ez esetben egy Okuma INC-6000, vagy egy Döme Fine Carp 6000 is jó döntés lehet.
Ebben az akciós időszakban beleférne mindegyik a keretbe. Esetleg egy Nevis Primus Feeder.
Csigás hajtómű miatt szebb a zsinórképük, ha nem távdobás a cél, akkor nem ad nagy prioritást mondjuk ez a tulajdonság, de szemre is tetszetősebb egy ilyen orsó zsinórképe. :)

Szerk.
Más téma. :)
Spoon16: Bogarat tettél a fülembe, ezt a topikot is átfuttattam a keresővel, meg közösségi pecás oldalakon is kutakodtam, mit írnak a Leeda botokról.
Arra jutottam, amit ajánlottál, lehet kevés lenne már egy ötös pontyhoz. Elkezdtem nézegetni a típusokat.
Érdekes, mennyire hasonló a két bot, súly, dobósúly....: [link] [link] Persze lehet csak véletlen.
Mindenesetre ha valaki spiccet keres Leeda botjához, nézze meg: [link]
Ha ugyanaz netalántán, akkor egy fél Leeda spicc áráért egy 3db-os készletet kap, amiből az egyik nagyobb gyűrűs spicc. ;)

[ Szerkesztve ]

(#71766) saen válasza @mriya@ (#71761) üzenetére


saen
veterán

Grat! Bár nagyon meleg nap nem süthet, szegény halnak nagyon lila a szája, biztos fázik :DDD

(#71767) PpenoO válasza Zoli bácsi (#71765) üzenetére


PpenoO
őstag

Köszi, akkor az lesz. Amúgy kipróbálta az én INC 6000es orsómat és nem volt oda az első fékért. 73 éves fiatalemberről beszélünk, olyat kap amit szeret és bevált neki.

(#71768) diablo1984 válasza @mriya@ (#71761) üzenetére


diablo1984
veterán

Grat. Mit esznek mostanság a halak? Még jövő vasárnap lesz egy helyi versenyem, tippem sincs, hogy ilyen hideg vízben mit esznek a halak, ha esznek...

(#71769) @mriya@ válasza saen (#71766) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem volt komoly a sérülése, csak a biztonság kedvéért fújtam le. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71770) @mriya@ válasza diablo1984 (#71768) üzenetére


@mriya@
őstag

Ez speciel borsos bojlira csábult el.
Kicsik jöttek popupra. :K
De csak akkor van esély rájuk, ha a vermelőhely közelébe dobsz.
Szerintem már behúzódtak oda.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71771) Daidalosz válasza aladarka (#71760) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Szerintem erre a célra az üvegszálas bot (annak dacára, hogy nehezebb) jobb. Sérülésekre sokkal kevésbé érzékeny, vastagabb a fala, rugalmasabb. És nem utolsó sorban olcsóbb.

(#71772) vrob71


vrob71
tag

Ryobi Slam UL 2000 orsótól van jobb kb. 28.000Ft-ért? A nordfishing77.at-rol rendelném. Egy 2.13-as 3-12gr drop shot botra venném.

[ Szerkesztve ]

(#71773) aladarka válasza Daidalosz (#71771) üzenetére


aladarka
tag

Koszonom szepen a segitseget mindenkinek, aki hozzaszolt a temahoz.

(#71774) Steady74


Steady74
Topikgazda

Hogy ne csak mindig sokhalas beszámoló legyen a pecáimról, ne érje szó a ház elejét, gyorsan leírom az egy héttel ezelőtti, Hermanyi Mesterrel együtt lehorgászott versenyemet. Előre spoilerezek: totál nulláztam. Helyszín Palotavárosi Felső tó, rakós botos verseny, egyéni verseny, bothossz 13m, ponty, amur és kárász volt a mérlegelhető hal, keszeg nem. Előtte ismerős pecázott ott, a kapott infók alapján a taktika az alábbi volt, amit megbeszéltünk: csemegekukorica, etetés kb fél méterrel a bothossz elé, nem sokat, keveset, halanként fél kupak kukorica ráetetés. Így, hogy rövidebbre hozzuk az etetést, a terv szerint előtte-mögötte-mellette-felette lehet pecázni. Sorsolásom A62, ami a halőrház jobb oldala, a 3. stég, gondoltam fsza, szélső helytől a 3. stég volt az "enyém".
Felkészülési idő 1-5 óra volt asszem', simán kész voltam, 3 toppom volt, egy fenék felett néhány centire, csontival terveztem horgászni, egy érintőn, egy pedig lefektetett előkével.
Start után fél órával volt egy kapásom, tenyérnyi kárászt fogtam, ami nem számított, ment vissza. A következő 2,5 órában kapásom nem volt, próbáltam erőltetni a megbeszéltek szerint a kukoricát, etetés előtt-mellett-mögött, csontival felette, össze-vissza, pelletre váltottam, semmi. Jobb oldali szomszédom a 2-3 óra között fogott 3 pontyot, mondanom sem kell, hogy szétbszott az ideg. Közben Hermanyival beszéltünk, neki is volt már értékelhető hala.
Előkét cseréltem, lementem 0,12-ig, kicsi horgot tettem fel, 1 szem pinkivel is próbáltam, vissza a kukoricára, variáltam, semmmi. A bal oldalamon a szélső helyen 3:40 perc után esett el az első ponty, mellettem balra 4:10 perc után. Nekem jött egy 0,5 kg körüli kárász, betettem a szákba hátha lesz még párja, de nem lett.
Az 5 órás versenyt úgy horgásztam végig, hogy végigpróbáltam mindent, 3 kapásom volt, 3 hal, ebből kettő kicsike, amik mentek vissza. A végén a mérlegelés előtt azt az 1 kárászt visszaengedtem, így 0 db hallal zártam a napot. A szektor 30kg+-szal nyerték.

Nagyon idegesített a dolog, kellett egy levezető peca, így tegnap a Mesterrel elmentünk KKHalasra horgászni egyet, hát sok halat nem fogtunk (4-et összesen 2-en), bár a halőrház oldalában összesen 5-öt fogtak. Rakóra nem állt ki a hal nekem, matchbottal tudtam halat fogni, de sikerült ezzel feledtetnem a fehérvári blamát.

(#71775) Spoon16 válasza Steady74 (#71774) üzenetére


Spoon16
tag

Ilyenkor van képlet,hogy mi lehetett a gond, vagy betudja az ember annak,hogy egyszerűen nem voltak ott a halak/nem ettek épp ott/stb ?

(#71776) Steady74 válasza Spoon16 (#71775) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Utóbbi. Amiket fogtak pontyokat, kukoricával fogták, mellettem is, máshol is. Bal kéz felől nem fogtak szinte semmit, jobbra igen, szóval ott volt hal, előttünk nem.

(#71777) galervin93 válasza Steady74 (#71776) üzenetére


galervin93
őstag

Sebaj, de legalább friss levegőn pecáztatok, ilyentájt már ezt is becsülni kell. :) Rakóval ilyen hideg, nem túl mély vízen kb. orosz rulett a dolog.

---

Tegnap delután-este szgzuri és aladarazurbe kollégákkal rögtönzött menyus-próbapecát tartottunk. :) Az eredmény minden várakozást felülmúlt, pár óra alatt több kapásunk is volt sötétedés után, amiből 4-et sikerült megfognunk.

Remélem ez elég jó kedvcsináló egy esetleges nagyobb volumenű pecára, bár a hely (Népsziget) sajátosságai miatt ezt még ki kell találni, mert viszonylag szűkek a helyek, de megóggyuk valahogy. :)) :K

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71778) Steady74 válasza galervin93 (#71777) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:R grat a menyusokhoz!

(#71779) hermanyi válasza Steady74 (#71774) üzenetére


hermanyi
őstag

Papa szar helyen ültél ennyi . Ha nincs elfőtted hal akkor mindegy .
A tegnaphoz annyit ,hogy 3/1 oda :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71780) Steady74 válasza hermanyi (#71779) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Azért 3 kapásból 3-at nem észrevenni... :D

(#71781) hermanyi válasza Steady74 (#71780) üzenetére


hermanyi
őstag

ésszrevetted mert nem volt ott az úszó. igaz lehet ,hogy már 2 perce nyelte :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71782) Grillo válasza galervin93 (#71777) üzenetére


Grillo
senior tag

Fú, menjünk bakker, igen fasza!

(#71783) B.i.L válasza smokiii1 (#71699) üzenetére


B.i.L
senior tag

Felhívtam 2 perce a barátomat,dirrekt rákérdeztem,minden információt megadott.
a harcsa 30-as volt,a pontyokról most nem beszéltünk. 2 féle bot létezik ebből a szériából,ami neked kellhet az a kisebb gyűrűkbő álló,ugyanis létezik un.: Boat verzió is,ennek nagyobbak a gyűrűi.420-as még nekem is kellemes,a 390-es kicsit találtam,viszont amit kinéztél,ha kellően hajlékony,nem merev annyira,de ezt ki kell próbálni élőben.

Horgászni mentem...B.i.L

(#71784) B.i.L válasza Daidalosz (#71708) üzenetére


B.i.L
senior tag

30-as harcsa,25-ös zsinór,420-as Boat verzió a régebbi szériából,most kérdeztem rá…egyébként én is akkor ott voltam. Csónakból más a peca 3-as vizen…. :K
shimano alivio bx boat

Horgászni mentem...B.i.L

(#71785) musli26


musli26
tag

Sziasztok!
Ki mit vett black friday alkalmából?
Pecaplázán volt valami jó akció?
Én egy orsót rendeltem. :DD
Pár aprósággal.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#71786) BlackmMmDog válasza musli26 (#71785) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Most pénteken lesz :DDD

(#71787) Horvi válasza musli26 (#71785) üzenetére


Horvi
őstag

Egy orsót szintén :DD Botot már nem volt pofám, asszony így is húzta a száját :DD

Hello darkness, my old friend...

(#71788) @mriya@ válasza musli26 (#71785) üzenetére


@mriya@
őstag

Kínából szilikon előkét. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71789) jansky1


jansky1
senior tag

Szerdán van kedve valakinek Lajosmizse, Füzes tóra ellátogatni? Blackmmmdoggal megyünk, úgy tűnik.

(#71790) busman


busman
addikt

A pergető horgászokhoz egy kérdés.Melyik márka ajánlott? Bot orsó.. kacérkodom egy jobb kombó beszerzésével.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#71791) Zoli bácsi válasza musli26 (#71785) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Pecaplázán most lesz, meg egy csomó más helyen is szerintem.
Elvileg az utólsó péntek a hónapban a Fekete Péntek, de sokan előbbre hozták
Pecapláza holnap, 23.-án..őőőő..vagyis gondolom jó két óra múlva küldi ki az akciós ajánlatot.
Feliratkoztam, de eddig sosem vettem náluk ilyenkor semmit, a beragadt és kifuttatandó készletet árulják ilyenkor. Ami jó termékük van, és amúgy is megveszik, azt sosem akciózzák. Napi akcióból szoktam tőlük rendelni, év közben.
Ha lesz helyben Szákó mesternél a szokásos (-20%) akció, akkor azért elmegyek, körülnézek, valamit veszek. Aztán az is lehet hogy rendelek webáruházból, ha meglátok valami jót. :)

(#71792) Daidalosz válasza B.i.L (#71784) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Négy húszas boat bot?😮 Nem surf lesz az? Van csónakom, tudom milyen.

[ Szerkesztve ]

(#71793) Daidalosz válasza busman (#71790) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Orsókból a finom és közepes módszerekhez Shimano Technium, Stradic, Penn Battle, harcsára szintén a Battle (ezek még megfizethetők), vagy a Penn Spinfisher. Ezeket ismerem, megbízható, tartós orsók. Ha használt is megfelel, találsz olykor a neten ABU Suveran-t, az mindennek a csúcsa, de már nem gyártják.

(#71794) @mriya@ válasza busman (#71790) üzenetére


@mriya@
őstag

A kedvenc pergető botom egy 3,20-as Mitchell volt, orsóból nekem a Shimano Stradic, és a TwinPower vált be.
Igaz, én leginkább balinoztam, ott a minél nagyobb dobás számított, 40 grammos ólommal.
Finompergetést sosem űztem. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71795) @mriya@ válasza Daidalosz (#71792) üzenetére


@mriya@
őstag

2,40-es akart az lenni biztosan. ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71796) Spoon16 válasza galervin93 (#71777) üzenetére


Spoon16
tag

Grat,jó móka lehet a menyhalazás,főleg ha többen mentek. Nekem is tervben van idén,ki szeretném próbálni!

(#71797) B.i.L válasza Daidalosz (#71793) üzenetére


B.i.L
senior tag

Rákérdezek,mert b@ssa nekem is a csőröm,2 db-ja volt,mindkettő törött mostanra ;]
nem keveset fogott vele.Csak mindig másról beszélünk.Egyébként lehet 390-es,nincs sok különbség.

Horgászni mentem...B.i.L

(#71798) galervin93 válasza Zoli bácsi (#71791) üzenetére


galervin93
őstag

Ez ilyen koca-fridaynek tűnik a Pecától, mert sehol semmi. Emagon ilyenkor már rég követték a gyerek szájából a mindent is.
:DDD :DDD :DDD ;]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71799) busman válasza @mriya@ (#71794) üzenetére


busman
addikt

[link] Ezt néztem,a hozzá való orsóval.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#71800) smokiii1 válasza B.i.L (#71783) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Tegnap szétnéztem élőben is kicsit. Sehol nem tartanak 1-2 match botnál többet mert azt mondják nincs rá kereslet. Amit mondjuk megértek mert én is már legtöbbször methodozok.
Na mindegy, a lényeg hogy volt egyik boltban egy Shimano commercial match, amivel egy bajom van hogy csak 3 méteres, de szerintem megveszem azt mert a feeder verziója annyira bejött. Azt úgyis csak kis tavakon használnám, más vízre meg pontyozni ott lesz a Nevis.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.