Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70951) @mriya@ válasza 4Grider (#70950) üzenetére


@mriya@
őstag

Én is azt venném, vagy amit a cimborának választottam legutóbb:

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70952) sasa311


sasa311
veterán

Busazni érdemes még megprobalni vagy hideg vízben már felesleges?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70953) @mriya@ válasza sasa311 (#70952) üzenetére


@mriya@
őstag

A vaníliás hármashorgot még felveszik. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70954) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha már teleszkópos fenekező-bojlis bot, én ezt venném: [link]
Legújabb a Delphinnél, ezt már modernebb, vékony gyűrűkkel szerelték. Mondjuk 100cm fölött van szállításnál..Ha számít.

Redneck: Amivel tegnap a Rábán bohóckodtam telefeeder, összecsukva kb 60cm, gyakorlatilag mindig benne van az autóban: [link]
Használható.
Jobb minőségben: [link]
Ezek vannak 1m alatti szállítási hosszal. Delphinnek, meg Energo-nak is van telefeedere, de azok 120cm körül vannak összecsukva.
Jut eszembe:
Fenekező bot kis szállítási hosszal: [link] Nem írják a szállítási méreret, 75cm körül lehet.

(#70955) smokiii1 válasza Zoli bácsi (#70954) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Nekem ez a CarpZoom Entrant telefeeder van 330-as méretben. 10+os pontyokra azért nem mennék vele de tök jók az árukhoz képest.

(#70956) user12


user12
őstag

Üdv mindenkinek!
Van esetleg közületek, aki nemrég vizsgázott? Lenne olyan kedves és megosztaná a tapasztalatokat? Hogy zajlik, a felkészülési anyagot mennyire kérik szó szerint, stb?
Köszönöm előre is.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#70957) Szilágyi84 válasza user12 (#70956) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Szia
Én tavaly nyáron és nagyon át kell nézni a tananyagot ,sőt illik megtanulni ha nem akarsz meglepődést mivel nagyon kikérdeznek nem csak a könnyen felismerhető ponty ,csuka, harcsa , hanem alig ismerhető fogható és idő szerinti tilalmak stb állítólag idén még szigorúbb az egész és állítólag már nem is papír + fénykép a vizsgabiztos előtt , hanem digitális legtöbb helyen vagy már minden hol , szóval érdemes és ajánlott jól felkészülni nem lehetetlen .
Sok sikert és hajrá !

(#70958) BlackmMmDog válasza sasa311 (#70952) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

elvétve fognak még ,de szezonvég már itt van
Ebben a csoportban többet megtudsz [link]

# 70957 Szilágyi84
Nem baj, eddig egy vicc volt az egész :(((

[ Szerkesztve ]

(#70959) user12 válasza Szilágyi84 (#70957) üzenetére


user12
őstag

Köszi!
Az olvastam, hogy digitálisan zajlik, ez (is) érdekelne. A halak felismerésétől tartok egy kicsit....
A horgászjegy oldalon csináltam tesztet, ott az egyik sikerült, a másik nem, általában néhány pont híján nem sikerült, definíciók vagy a halak fel nem ismerése miatt.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#70960) 4Grider válasza user12 (#70959) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kb most azt írtad, hogy félsz a kresz vizsgától, mert a közlekedési jelzőtáblák felismerése még gondot okoz.
Ha gondot okoz, akkor még egy kicsit rá kell gyúrni. Itt az alap a halfajok felismerése. És a segédanyagból származnak a vizsga képei is, senkit nem szívatnak esetleg élő fotós képekkel...

(#70961) user12 válasza 4Grider (#70960) üzenetére


user12
őstag

Köszi a választ.
Nem azonnal megyek még, év vége- jövő év eleje van becélozva.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#70962) @mriya@ válasza 4Grider (#70960) üzenetére


@mriya@
őstag

Kreszvizsgán mindkétszer ugyanazon az ábrás kérdésen buktam meg, egy tábla miatt. 😈

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70963) @mriya@


@mriya@
őstag

Na, kihoztam napozni a dióverőket. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70964) Vitee válasza SP4C3 (#70942) üzenetére


Vitee
aktív tag

A képen az a koncér az egy szép balin ;)

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#70965) 4Grider válasza Vitee (#70964) üzenetére


4Grider
nagyúr

Végül is a halnak mindegy, hogy azért dobja vissza mert méreten aluli, vagy azért, mert védett...

(#70966) szgzuri válasza SP4C3 (#70942) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Leánykoncért rendszeresen szoktam fogni a Dunában. Gyöngyös koncérrel még nem találkoztam. Érdekes, hogy Magyarország halfaunája [link] nem említi a Tiszában való előfordulását.

(#70967) Szilágyi84 válasza user12 (#70961) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ó addig akár 2x megtanulod az egészet kiválóra és ennyiszer el is felejted 😆
Nem kell izgulni hamár eldöntötted hogy akarod, hanem gyakorolni és akkor nem lesz gond.

(#70968) 4Grider válasza szgzuri (#70966) üzenetére


4Grider
nagyúr

Talán azért, mert nincs a Tiszában. A Dunában se sok.

(#70969) Vitee válasza 4Grider (#70965) üzenetére


Vitee
aktív tag

Ezt senki nem vonja kétségbe, szimplán leírtam, hogy az milyen hal, lehet még olyat se fogtál soha, így legalább lehet még egy pipa a kifogott halfajok között számodra :K
Ha pedig volt ott balin, érdemes lenne pergetve megpróbálni megfogni a többit is ;)

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#70970) szgzuri válasza Vitee (#70969) üzenetére


szgzuri
csendes tag

A sasos avatár ugyan egyforma, de két különböző fórumtársról van szó!

(#70971) szgzuri válasza sasa311 (#70952) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Tavaly októberben, hűlő vízben a Hármas Körösön még jól evett a busa (nem nekem).
Én a dunai márnák és paducok kapókedvében bízom.

(#70972) Vitee válasza szgzuri (#70970) üzenetére


Vitee
aktív tag

Fuhh tenyleg, bocsika, megvezette rendesen a szememet :DD :DDD

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#70973) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Győrben jártunk, nem hagyhattam ki a Carp Zoom boltot..(Út mellett van).
Visszafogottan költekeztem. Kíváncsi vagyok az új, cserélhető (mint a Döme vario) method kosarukra. Egyet vettem, de már kipróbáltam szárazon, a Cralusso töltő (Orange) tökéletes hozzá. Azért nem is vettem többet, nem akarok belebonyolódni a töltőkbe, ahány gyártó annyi töltő....
Kazánház asztalára ömlesztve..: :D

(#70974) hermanyi válasza Zoli bácsi (#70973) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem akarlak bántani az a csúzli egy gyalázat

Szerk : Tavasszal kaptam kölcsön egy délelőttre . Elsőszőr a gumi majd csere után a kosár szakadt szét .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70975) Redneck


Redneck
veterán

Azért ahogy olvasom, sokatoknak van telefeeder botja. Értem én hogy jobb az összerakós feeder, de az első tanuló évekre, tényleg hülyeség egy teleszkópos?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#70976) diablo1984


diablo1984
veterán

A nevis vanity carp feeder 420xh 50-180g-os bot az mennyire dorong? Kacérkodok a gondolattal, hogy a döme long cast 170g-os 390es mellé jó lenne párnak, az a bot tetszik, erős, me mégis lágynak tűnik, fárasztáskor is hagy élményt.

(#70977) Zoli bácsi válasza hermanyi (#70974) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem bántasz. Én itt örülök minden segítségnek. :)
Azért ezt vettem, mert ennek volt a legnagyobb kosara, illetve a Carp Zoomnál ez már "prémium" kategória, az ezer forintos csúzlikhoz képest. :D
Gombócok belövéséhez kerestem csúzlit, kézzel azért elég korlátozottan tudok dobni egy ideje...(velőűrszeg van a jobb felkaromba, 2009.02.04, Peresztegi mentőbaleset...., semmi más hátrányát nem érzem, de dobni nem tudok)
Vannak rakétáim, nagy űrtartalmú feeder kosaraim, de ez tűnik a legegyszerűbbnek. Mármint a csúzlizás. Nem nagyon csúzliztam eddig, csak kukoricát, szemes anyagot egy kisebb csúzlival. Szóval most gombóc lövéshez kerestem.
De szívesen fogadok ötletet, milyet érdemes venni. Őszintén megmondom, rá is néztem múltkor a horgászboltba, 6-7 ezer forintért volt Drennan, de úgy hirtelen sokallottam. Mindig elfelejtem, mennyit is ér a pénzünk.....Mert valahol mélyen belevésődött az emberbe, hogy pl. 500ft (a régi lila, Ady Endrés) az sok pénz....
Pedig lehet azt kellett volna megvenni.... ;)

Szerk:
Redneck : Nyugodtan vedd meg a Carp Zoom telefedert, azt hiszem 6e. ft, az áremelés után.
Nem hülyeség, nekem bent van a csomagtartóba, szinte ki sincs véve.
Nem olyan finom, kecses, könnyű mint egy márkás, 2-3 részes bot, de olyat tud, amit azok nem....
- Szállítási hossz. Táskában elfér szinte
-Könnyen üzembehelyezhető, összecsukható
- Amennyiből másik bothoz veszel egy spiccet, itt megkapod a botot.....Nem kell félteni.

Én azt mondom, tanulni is teljesen jó. Én a Carp Zoomossal dobáltam a Rábán a dobósúlyán felüli szereléket, bírja. Hajlik is, dolgozik, persze nem úgy mint egy finomabb bot. Ezzel is megfogod a halat, nem ezen múlik.
:K

[ Szerkesztve ]

(#70978) jansky1 válasza hermanyi (#70974) üzenetére


jansky1
senior tag

Nekem működik, igaz egy év alatt nem csúzlizok annyit, amennyit feltételezéseim szerint te egy peca alatt :D

(#70979) hermanyi válasza Zoli bácsi (#70977) üzenetére


hermanyi
őstag

A csúzli az a Drennan és a Middy . Az összes többi pénzkidobás . Drennan nál a gumit cserélem évente 2x álltalában . Az általam említett csúzlikkal lehet pontosan és viszonylag tartósan lőni . Drennan újítása ,hogy távra belőtte a csúzlikat itt rontott a gumi minőségén . De kevesebbet használóknak segítséget nyújt ,hogy van külön csúzli különböző távokra . 30-40 és 50+ Ezek kopra húzva ennyit tudnak egy átlagos szabvány egykezes gombóccal .

jansky1 : egy rendesebb fél napos matchezés 18-20 liter kaja . De simán ha csak leugrok pecázni egy kicsit Match bottal akkor is minimum 10 liter .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70980) bercsi válasza Zoli bácsi (#70977) üzenetére


bercsi
aktív tag

Drennant mondják hogy jó, egyébként tényleg pontosan lehet vele lőni kis gyakorlás után. Viszont a gumija az gyalázat, én már a második szettet veszem hozzá, használtam 3 pecán összesen.
Kínomban vettem egy delphin shot csúzlit is tartalékba (igazi lób@szó), ennél meg a gumi csúszott le mikor koppra kihúztam. Kötegelő orvosolta a problémát, de gumi nyoma sokáig megmaradt. :DD

(#70981) ivana válasza Redneck (#70975) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem is van, nem rossz, de nagyon takony érzés, fura akciója van. Kicsit ilyen régi üvegbot szerű, egybe hajlik. Nem sok karbon lehet benne... De szvsz egy ilyet párosítva egy lidlös orsóval simán lehet fogni halat. Majd megyünk jövő nyáron kenuzni akkor jól jön majd. Nem kell félteni, pici, de használható.

Amúgy azért mertem megvenni, mert ebből az entrant szériából a picker rohadtul bejött. 270cm, apró lidlös 2000-res orsó. Keszegre nagyon király, kifejezetten élvezetes vele már egy 20-30 dekásat is fogni. Plusz eredményesebb, mint a közepes feeder, ha csak keszeg jön csontira.

(#70982) vendingo válasza Zoli bácsi (#70973) üzenetére


vendingo
veterán

Nálam kosárból csak a preston jöhet szóba. Nem is tudom, múltkor honnan vakartam elő azokat a nevis kosarakat.
Méret, súly választékban elsőrangú számomra, illetve a töltője nagyon jó és tartós. Nyílván a rábára beszaggatni nem biztos, hogy ezt használnám :)
5év alatt 1 preston kosarat vesztettem, illetve most azt a nevist.

Rablózni kéne megpróbálni a múltkori helyen, láttam benne fantáziát, csak a csalihalakkal lennénk gondba. :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#70983) Daidalosz válasza vendingo (#70982) üzenetére


Daidalosz
kezdő

A Rábán az esetek igen nagy részében felesleges a kosár. A halat ki lehet csalogatni a parttól 5-10-15 m-re, oda pedig könnyű gombóccal sávos etetést kialakítani, és a sodrás erejétől függő méretű (30-60) g-os ólommal meghorgászni. Érdemes a szakadt, mosott, meredek partokat keresni, ahol hirtelen mélyül a meder. Ebből sok van, és abszolút jók a fenti módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#70984) Redneck válasza ivana (#70981) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem bevállalom, és pár szezon tapasztalatai alapján, majd feljebb lépek. Ha nem jön be a számításom, természetesen megírom a tapasztalatokat. Ha abból indulok ki, hogy a két retro bottal is szépeket pecáztunk, nagyon rossz nem lehet.

Mondjuk először levizsgázok, és télen megejtem a bevásárlást. :D

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#70985) @mriya@ válasza Redneck (#70975) üzenetére


@mriya@
őstag

Mint régebben írtam, volt egy ismerősöm, akinek egyetlen egy felszerelése volt.
Egy teleszkópos bot, egy orsó, ahhoz két dob.
Amilyen halat akart fogni (kicsit/nagyot), olyan vastag damilt használt.
Lejött a partra, egy ideig nézte a vizet, és megmondta, milyen halra, és hol érdemes horgászni.
Amikor leült (és nem ment inkább haza), mindig fogott halat.
Nem járt versenyekre, olyan csóró volt, hogy csak a tógazda jóindulatának köszönhette az ingyen engedélyt.
Tudtommal az Alföldre került egy halgazdasághoz, és a szilvásváradi pisztrángtelepen is dolgozott egy ideig.
Imádtam vele horgászni, de én sosem láttam meg azt, amit ő. :O

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70986) Redneck válasza @mriya@ (#70985) üzenetére


Redneck
veterán

Barátnőm ilyen. Bárhol, bármilyen bottal tud halat fogni. Oké, lehet hogy nem feltétlenül nagyot, de fog. Sok komoly felszereléssel kivonuló horgász, meg csak várja a kapást, és néz mint hal a szatyorban ilyenkor.

Múltkor egy darabka kolbásszal fogott egy megtermett keszeget. Azt mondta hogy arra fog jönni. Jött is. Nem érdekelte hogy van többféle etetőanyag, dip, pellet, bojli, kukorica, giliszta, és csonti. Ráment a kolbival... :D

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#70987) @mriya@ válasza Redneck (#70986) üzenetére


@mriya@
őstag

A srác volt, hogy néhány perces nézelődés után annyit mondott, hogy aznap semmi értelme horgászni.
Én ottmaradtam, nem fogtam semmit.
Amikor megmondta, hová dobjak, és milyen halat reméljek, mindig bejött a jóslata. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70988) vendingo válasza @mriya@ (#70987) üzenetére


vendingo
veterán

Horgászni mindig érdemes. Ha fogok halat is az csak bónusz.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#70989) @mriya@ válasza vendingo (#70988) üzenetére


@mriya@
őstag

Sok esetben a horgászat célja a halfogás. :DDD

Engem baromira nem zavar még az sem, ha kapásom sincs.
Elvagyok én a kocsiban tévézve. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70990) Zoli bácsi válasza Redneck (#70986) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Vedd el feleségül! :D
Vagy cseréljünk.....Adok érte egy feleséget......53 éves lesz...Nincsenek ilyen látnoki képességei, de jó kávét főz... ;] Küldök róla egy képet, ha szeretnéd..Kicsit homályos rajt...De a fogsora..A fogsora kivehető! :D :D ;]

Daidalosz: Kösz. Így szoktam, egyik készségnek létrehozok egy etetést, közel, ott kosárral horgászok, a methoddal meg kereső pecát végzek távolabb.
Így szoktam....de aztán rájöttem hogy fölösleges..Idén tök mindegy....
Nektek az a Győri szakasz szerintem jobb. Itt Nicknél nem tudom mi van, ilyen évem nem volt a Rábán és a vízrendszerén mint idén...... :U


(#70991) smokiii1 válasza user12 (#70956) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Én idén tavasszal vizsgáztam. A vizsga menete elég egyszerű. Behívtak mindenkit, mi hatan voltunk, talàn heten, a vizsga biztos elmondta a menetrendet, mindenki felcsatlakozott a helyi wifire, a mohosz oldalán bejelentkezett mindenki a saját profiljába, elindítottuk az éles vizsgát, ami ugyanaz mint a gyakorló vizsga és a végén megjelent a rendszerben hogy sikeres vagy sem. A vizsga biztos jóváhagyta és kész. Még papírt sem kaptunk róla. Ott van a rendszerben hogy le vagy vizsgázva és kész.

(#70992) smokiii1 válasza Redneck (#70984) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Nekem az Entrant előtt volt már egy feederem, ami mellé kerestem egy másodikat. Én bátran ajánlom első botnak ha elsőre nem akarsz sokat költeni.

(#70993) @mriya@


@mriya@
őstag

Csend, béke, nyugalom. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70994) BlackmMmDog válasza @mriya@ (#70985) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ez nekem is megvan, csak akkor megyek a sporikhoz beszélgetni ,hogy tudom hogy nem lesz most hal. Összes kapásom akkor van amikor bot közelben vagyok. :DDD :P

Közel tíz éve akkor 87 éves nagy öreg mellé kerültem(szinte minden nap lent volt a vízen ), megmutatta mitt kell nézni(de még akkor túl fiatal voltam :U ). :D Olyan vízen neki állt célzottan amurozni ahol csak elvétve fogtak. (Sajnos mind megtépte, reflex már nem volt a régi ) Ez a tudás már elveszett, mai öregek csak tapogatóznak. :U :U :U

(#70995) vendingo válasza BlackmMmDog (#70994) üzenetére


vendingo
veterán

Nálunk a nyuggerek az időjárással magyarázzák, ha nem fognak halat. Most északi, nyugati, déli... szél van, eső lesz, nem volt eső, légnyomás csökkenés, növekedés... a gond az, hogy ezek csak kifogások, mert 30 méterrel tőlük én meg fogok halat. A fűzött kukorica 4-es horoggal 35 zsinórral a gond náluk, de szerintük csak az időjárás lehet a hibás. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#70996) BlackmMmDog válasza vendingo (#70995) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Reggel gyülekezés, az előző peca elmesélése (magyarán szidni a vizet ;] ), a kapunyitás 7-kor. Mesélem nagy halak és az akadok miatt durvítottam. ( 24-es fő zsinór eddig 20-as volt fent). Kappom rögtön a kérdést ilyen vastagságú zsinórt használok mert neki 35-ös szakad, válaszolok elhűlnek. Szerintem félnek a zsinór cserétől és a fék használattól. :DDD

Kedvencem az volt régen, azért fogok sok halat mert a szüleim drága cuccokat megvették nekem, szerencsés vagyok. Anyukám nagyon nem örült neki hogy horgászok, emiatt pénzt soha nem kaptam rá. Rávalókat úgy gyűjtögettem össze, első feeder botomat 2 év tervezés után vettem meg. (szerintem ha tényleg akarja megveszi, elég ha havonta 1-2 e félretesz).

Időjárásnak van köze a kapáshoz ,kis hal sűrűségű és mély vizeknél tapasztalom ,de nagy halak is erre érzékenyebbek.

(#70997) Horvi válasza hermanyi (#70979) üzenetére


Horvi
őstag

Egy technikai kérdés ehhez. Van rá valami technika, hogyan tudom kicserélni könnyen a gumit? Most szakadt el a feederpultomon a gumi és vennék helyette másikat de egyelőre nincs ötlet, hogy lehetne normálisan ráaplikálni a kosárra meg a nyélre.

Hello darkness, my old friend...

(#70998) hermanyi válasza Horvi (#70997) üzenetére


hermanyi
őstag

benyálazod és rádugod

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70999) galervin93 válasza Horvi (#70997) üzenetére


galervin93
őstag

Ugyanúgy mint gyárilag. Kis nedvesség segít, duplán is, mert könnyebben rámegy, aztán meg nem is fogja leengedni. Ha nagyon tutira akarsz menni, egy vékonyabb gyorskötözővel odafoghatod.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71000) Daidalosz válasza Zoli bácsi (#70990) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Nekem Nick a halbőség szinonímája.🙂 Valószínűleg azért, mert boldogult sráckoromban a horgászlegendáriumban hatalmas harcsák és dévérek, sodrófányi márnák és bicskányi fogú süllők otthonaként szerepelt.🙂
Itt, az alsó szakaszon azért fogtunk idén, de nem a legjobb évként marad meg az emlékeimben. Szebb harcsát egész nyáron nem fogtam, pontyot is csak legfeljebb hármasat. Süllő viszont szépen jött, inkább persze a kiló körüliek, de sikerült egy hetes is, ami vagy tizenöt éve nem.
Sajnálom, hogy felétek gyenge, próbálj lejönni Mérgesig, vagy Rábapatonáig, az a szakasz még elég jó volt a nyáron, feljebb én nem mentem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.