Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70401) gg72 válasza sasa311 (#70400) üzenetére


gg72
veterán

Gyönyörű, gratula! Gondlom ezt nem a Zebco Trophy-val húztad ki. :)

(#70402) @mriya@


@mriya@
őstag

Tópart, és Trónok Harca. 😎

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70403) jjohn válasza sasa311 (#70400) üzenetére


jjohn
aktív tag

Nagyon szép gratulálok! Merre fogtad?

(#70404) Zoli bácsi válasza sasa311 (#70400) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Gratula! Szép hal! :C

(#70405) sasa311 válasza gg72 (#70401) üzenetére


sasa311
veterán

Igen, de ezt most feederrel és 22es Döme zsinórral. A matchel ez azért már okozott volna fejtorest... :DDD

John
Ordas nagy tavon

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70406) gg72 válasza sasa311 (#70405) üzenetére


gg72
veterán

Browning bot volt? Amúgy nekem közben megjött a 270-es Browning micro waggler botom, csodálatos! Kozben azért lassan csak beköszönt az ősz, itt a Balcsin ki lehet menni a strandokra is pecazni, ahol nem kell tartani a hinaraktol sem, így gondoltam kipróbálnám a methodozast... 😉 Milyen botot ajanlanal? Jó lenne Browning vagy Zebco, nagyon bejött nekem ez a két márka.

(#70407) sasa311 válasza gg72 (#70406) üzenetére


sasa311
veterán

Nem, zebco trophy feeder :) ugyan az a széria mint a match. 390es 100g dobosullyal. Kicsit durung de nagy halhoz kiváló. Én szeretem, 5-6 kiló felett kezd el "élni".
Az ordason ezzel szoktam methodozni, mert ekkora halakhoz kell.
Amúgy mindenhol máshol ahova elég a max 20as fozsinor ott a browningol ck-t használom (270es, 20,nagyon max 25 méterig tökéletes), mert sokkal finomabb és élvezetesebb. 6 kilós pontyot fogtam már vele de annál nagyobba nem szívesen állnék vele bele :)

Ha tudsz gyere le a horgaszanc-be, vannak minta browning botok, feeder és picker is. Drágább mint a zebco de annyival minőségibb is. De én nagyon szeretem a zebcokat, ár érték arányban nagyon itt vannak.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70408) gg72 válasza sasa311 (#70407) üzenetére


gg72
veterán

Hol van ez a bolt?

Brownin-tol 3-3.30 hosszban ezeket találtam: Argon 2.0 Method Feeder, CK Method Feeder, Black Magic CFX Method.

(#70409) sasa311 válasza gg72 (#70408) üzenetére


sasa311
veterán

17 kerület, Csabai úton.
Black magic, argon és ck is volt benn legutóbb.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70410) gg72 válasza sasa311 (#70409) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos nem nagyon járok Pesten...

(#70411) sasa311 válasza gg72 (#70410) üzenetére


sasa311
veterán

Jászapátiban is van egy üzletük ha az jobb :P
Vagy a webshop.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70412) gg72 válasza sasa311 (#70411) üzenetére


gg72
veterán

Az sem jobb. 🙂 A webshop ok, csak akkor ugye nem tudom megfogdozni, de mondjuk CK micro wagglert is látatlanban vettem és tetszik nagyon.

(#70413) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha valakit érdekel, rajtam kívül... :)
Nézegettem Delphinnek ezt a bojlis botját, aminek a nyele teleszkópos, és igazából kétrészes bot akciójával bír..(Azt írják)
Kinéztem ezt a botot, nemrég jelent meg, de nem igazán volt vele tapasztalat. Most került fel róla videó, Delphin Club Hungary FB oldalán láttam.
Meggyőző, így videón!
[link] Etna E3 Trip
Egy darab kétrészes 3,6m-es bojlis botom van, itt a fórumból kaptam az ötletet, Nordfishing-tól rendeltem akcióba, egy Daiwa Ninja-X 3 Lbs, 50-es keverővel. Egyszer próbáltam, nagyon macerás a szállítása. Vagy az Ignis kicsi..Nézőpont kérdése..Bot olcsóbb mint egy autó... ;]
Igaz, megfogadtam, nem lesz több botom, de ezt a kétrészes Daiwa-t eladom, nekem macerás..Szállítással együtt volt 14e. ft (akcióban), szerintem ezen (sokat) nem bukok..ennyiért is elmegy.... :D

(#70414) bercsi válasza Zoli bácsi (#70413) üzenetére


bercsi
aktív tag

Mondjuk én nem bojlizom, de legközelebb megnézem élőben is ezt a botot. Kíváncsi vagyok a teleszkópos nyélre. Remélhetőleg egyszer a feederbotjain is lesz ilyen, egy kétrészes 360-as bot ~150 centis szállítási hosszal igazi főnyeremény lenne :D
Delphinnek szerintem jó dolgai vannak, én most vettem egy Legia Match-et meg egy Xtrek 40-es tekerőt, kellemes darabok :)

(#70415) horcsog válasza Zoli bácsi (#70386) üzenetére


horcsog
tag

Harmatgilisztát próbáld ki a gébes pályán, az nem annyira fér be a szájába. :) Bolóval úsztatva, visszatartva, de úgy súlyozva fenékközelben legyen a csali. Kaja menjen le fenékre és lefelé egy sávban, végigúsztatod néha megállítva, és még az etetés alá is engedd el. Te ajánlottad bodorkára a búzát. Az pl egy próbát megérne. Beszórsz 1 kiló főtt vagy áztatottat kezdésnek és semmi darát. Harmatgiliszta és úsztatás bolognaival. Főtt búzára nem áll rá valami értelmes méretű hal néhány óra alatt akkor nem jó a hely. :) Ha darázol akkor nagyon el lehet rontani a helyet ha nem elég masszív a kaja és elviszi a víz. Búzánál is mély vízben vagy erősebb sodrásnál oda kell figyelni hová szóród.

[ Szerkesztve ]

(#70416) horcsog válasza Daidalosz (#70392) üzenetére


horcsog
tag

Razbórával amikor nagyon gyengén eszik , de ott van a süllő a pályán. Azt nem kapja el akkor semmit . Csak ahogy mondod mennek rá a legkisebbek is. Attól függ milyen méretek vannak ott.

(#70417) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Kedves Mindenki! Két kérdéssel fordulok hozzátok. 1. Valahonnan le lehet tölteni a Daiwa legujabb modelljeinek is a robbantott ábráit? sehol se találom csak elvétve 1-2 őt amit valaki feldobott, jó volna látni mi van benne mielőtt az ember megvesz egyet, mennyire nehéz bővíteni stb. A másik pedig hogy a kulisszás dobemelést csak a kisméretű orsók használják vagy egy elavult technologiáról beszélünk amit átvesz a közvetlen meghajtású csigás dobemelés mint pl a wormshaft esetében is? :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#70418) Sickboy25 válasza Szilágyi84 (#70388) üzenetére


Sickboy25
addikt

igen

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#70419) Szilágyi84 válasza Sickboy25 (#70418) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Megtudható milyet és mennyire vagy megelégedve ?
Nézegettem van kínálat ezekből is ,de ami radaros Gps stb nagyon drágák.
Viszont biztos eredmenyesebb egyszerre bevinni kb 1 kg etetőanyagot ,mint etetőkosárral egész nap dobálni gondolom. Vagyis pont ez ami igazán érdekelne .

(#70420) Sickboy25 válasza Szilágyi84 (#70419) üzenetére


Sickboy25
addikt

Előre leszögezem ez teljesen saját véleményem az én pecámhoz van alakítva.

Több félét használtam már (panama, ventus, Jabo2) . Általában bérelni szoktunk, de van egy olcsóbb is nekünk (JABO2). Az olcsóbbal nem lehet 6 botot kiszolgálni lassú, hamar lemerül, instabil és hiába írják, hogy akksi merülés esetén leáll és visszatér a kiindulópontra, ez nem igaz. Hajóztam már érta, mert lemaradt. :D 2 bothoz talán elegendő, ha nincs óránként kapás. Csak bojlizáshoz használjuk, ahhoz elengedhetetlen.
Ha már ketten vagy hárman vagyunk, akkor a bérlés a legjobb megoldás, nekünk vannak már bejáratott embereink, helyben és ott is ahova gyakrabban járunk.

Azt, hogy egy kiló etetőanyagot bevigyél egyszerre, ahhoz nem kell, arra van spomb. És nem is biztos, hogy eredményesebb egy methoddal szemben.
Ha hajózni szeretnél, az egy pontos precízebb pecát fog eredményezni, mivel a szereléket is be kéne vinni vele, mert 150-200 m amihez kell használni.
Több helyen tiltják a hajó használatát.

Radar nagyon profik használják és inkább csak Balatonon (de ott már a csónak+GPS a célravezető 250-350 m miatt). Ha nagyhalas tóra mész ott mindig segítenek, hogy a hely amit foglaltál ott, meddig, hova érdemes húzni.
GPS (autopilot) az izgalmas, hogy éjjel nem kell lámpázni, meg bójázni, hanem elmented és magától odatalál. Megvagyunk nélküle. Általában lerakunk egy-két dőlőbóját, vagy a túloldalon kinézünk egy pontot és ennyi.

Ha jó hajót szeretnél, én mindenképp a Panama speedyt ajánlanám. Alap verziót, de úgy van kialakítva, hogy bármikor bővíthető. Pót akksi kötelező hozzá. Ventusok is nagyon jók, gyorsak, mint a villám. Kicsit emiatt nehezebb irányítani. Panamát is ültettem már fel a szembe partra, mikor közel kellett vinnem a szereléket a parthoz és olyan érzékeny az irányítója, hogy megtörtént...
Lehet drágábbak, mint flytech és jabok, de hidd el össze sem hasonlíthatók egymással.
Én imádom az etetőhajót, én is gondolkozom egy ilyenen, de sajnálom rá a pénzt. Egyébként a vikingcarpon van részletfizetési lehetőség a panamákra.

Kicsit hosszú lett, de órákat lehetne mesélni és írás közben mindig eszembe jutnak plusz dolgok. Ha van még kérdés állók rendelkezésedre!

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#70421) Szilágyi84 válasza Sickboy25 (#70420) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Először is köszönöm a részletes tapasztalat megosztást .
Van egy megszokott hely ahová szeretek járni családdal ,de a nagyhalas vízen 2 normál feeder bottal szoktam nem távdobó ami egyébként elég nagy tó és a szomszéd szembe végig nádasos oldalán találhatóak a nagyobb méretűek mindenki ezt mondogatja akivel beszéltem ott és még ha lecserélném a jelenlegi idei új 360-as botjaimat mondjuk 420-as kimondottan távdobóval + megfelelő orsóval sem biztos, hogy meglenne a túlpart, viszont hajóval mennék később más helyekre is. Igen a hajókat nézegetve gondoltam , hogy nagy a különbség nem csak árban.

(#70422) Sickboy25 válasza Szilágyi84 (#70421) üzenetére


Sickboy25
addikt

Ebben az esetben javaslom mindenképpen, hogy kölcsönözz egy hajót és próbáld ki!

Hol pecázol amúgy?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#70423) @mriya@ válasza Szilágyi84 (#70421) üzenetére


@mriya@
őstag

Arra figyelj, hogy sok helyen etetni igen, de horgot bevinni nem szabad hajóval!
Nálunk is így szól a szabály. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70424) Sickboy25 válasza @mriya@ (#70423) üzenetére


Sickboy25
addikt

Igen ilyen tavon is szoktam pecázni, sőt még bójázni sem szabad, ezt a leleményes helyiek úgy szokták megoldani, hogy tépnek nádat a végét befújják narancssárga festéksprével, raknak rá ólmot és beviszik etetőhajóval, köré etetnek és rádobnak. Itt PVA hálózni és method (kereső) pecázni szoktam.

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#70425) hermanyi


hermanyi
őstag

Szombaton Palotavárosra akkor kik jönnek ?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70426) KunEmber válasza hermanyi (#70425) üzenetére


KunEmber
senior tag

:K

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70427) BlackmMmDog válasza hermanyi (#70425) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

:K

(#70428) galervin93 válasza hermanyi (#70425) üzenetére


galervin93
őstag

Jelen!

Összeállt a terv is, már csak pár apróságot kell beszerezni. :)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70429) Grillo válasza hermanyi (#70425) üzenetére


Grillo
senior tag

:K :))

(#70430) Daidalosz válasza horcsog (#70416) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Hát,ahol ên süllőzöm, arasznyitól a tíz kilósig. De kicsit több arasznyi.😄

(#70431) Daidalosz válasza BogyóBP (#70417) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Nincs a kulisszák dobemeléssel semmi baj.

(#70432) @mriya@


@mriya@
őstag

Két hétig nuku peca. 😢

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70433) ooloo válasza hermanyi (#70425) üzenetére


ooloo
őstag

Melyik Tó lesz a nyerő ? Azaz melyikre mentek ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#70434) hermanyi válasza ooloo (#70433) üzenetére


hermanyi
őstag

Palotaváros felső

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70435) technium válasza Zoli bácsi (#70413) üzenetére


technium
csendes tag

Praktikus és szép is. Nekem Nash Dwarf van, ami ilyen fél teleszkópos bot, csak 3 m hosszúságú, nagyon szeretem, én is a szállítási hossza miatt vettem. Már a Prologic is gyárt hasonló botokat, de úgy láttam csak 3 méter hosszúságig van a kínálatukban.

(#70436) saen válasza technium (#70435) üzenetére


saen
veterán

Daiwának is van már meg biztosan sok más cégnek is.

(#70437) ooloo válasza hermanyi (#70434) üzenetére


ooloo
őstag

És a rakós bot is előkerül ? A múltkor sétáltam a párommal arra .... rengeteg az apróhal . Sokan voltak , de mindenkinél hallgattak a fékek és a merítők is szárazak voltak . Na majd most a hétvégén ... szerintem kinézek , hogy drukkolhassak Nektek . :R

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#70438) hermanyi válasza ooloo (#70437) üzenetére


hermanyi
őstag

Ne sétálj gyere pecázni. Igen rako lesz a Fö nálam 2.opcio match bot.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70439) KunEmber válasza ooloo (#70437) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ezért kell normális bottal, normális felszereléssel apróhalazni. Abból szinte mindenhol "elég" van. Persze, értem én ezt az 5kg feletti halmániát, de hálistennek' én egy lépést sem tennék érte.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70440) jansky1


jansky1
senior tag

A hozzáértőktől kérdezem, hogy a kiakasztott klipszes bedobásnál miért kell hátra meghúzni a botot a bedobás után, aztán visszaengedni a spiccet az eredeti pozícióba?

(#70441) sasa311 válasza jansky1 (#70440) üzenetére


sasa311
veterán

Mert így kisebbet ránt, ahogy elorehuzza a botot, ott elnyelsz az erohatasbol.
Ha nem tompitod a dobast és kicsit hosszabbra sikerülne mint a kiakasztas akkor simán szakad még egy erősebb zsinór is a klipsznel.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70442) jansky1 válasza sasa311 (#70441) üzenetére


jansky1
senior tag

Akkor maga a beeső cucc húzza vissza a botot "irányba", nekem csak követni kell a bottal?

(#70443) Horvi válasza jansky1 (#70442) üzenetére


Horvi
őstag

Pontosan így. Lazán tartod a botot és a cucc úgy is behúzza. A lényeg, hogy tompítsd az erőhatást ami a zsinórra esik.

Hello darkness, my old friend...

(#70444) Vitee válasza jansky1 (#70442) üzenetére


Vitee
aktív tag

Amikor elkezdtem a Dunan a nagy kosaras feedert, en se igazan ertettem, majd par bedobasnal, a szakado, repulo kosar utan rajottem, hogy en vagyok a bena :D
De pontosan, ahogy fentebb irtak, szepen hatrahuzod a botot, majd finoman, szinte csuklobol tartva csak hagyod neki, hogy vizet ereskor eloreranthassa a botot.
Ez nagyon szepen es megfeleloen csillapitja a vizbe erkezes pillanatakor a szerelest. Ahogy elkezdtem igy dobni, tobbet nem szakadtam ;)

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#70445) gg72


gg72
veterán

Egy 3 méteres 10-50g feeder botra milyen orsót javasolnátok? Korum Axis 3000?

(#70446) diablo1984 válasza gg72 (#70445) üzenetére


diablo1984
veterán

30-40közöttit, az alatti kicsi, a fölötti feleslegesen nagy!

(#70447) KunEmber válasza gg72 (#70445) üzenetére


KunEmber
senior tag

BY döme Fine Carp 4000.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70448) gg72 válasza KunEmber (#70447) üzenetére


gg72
veterán

Nem lenne ez túl nagy arra a botra?

(#70449) smokiii1 válasza gg72 (#70448) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Ez a dömés 40-es orsó nem tudom mekkora valójában, de 330-as feederhez én is 40-es orsót használok, Shimano baitrunner.

(#70450) KunEmber válasza gg72 (#70448) üzenetére


KunEmber
senior tag

Nem. Kifejezetten jó rá, én egy decathlonos 3 méteres, 10-50 gr-os botra használom. Tök kellemes, tényleg. Feederre mondjuk, nem pergetésre.

És én legendásan nem szeretem a nagy orsókat.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.