Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71101) diablo1984 válasza smokiii1 (#71098) üzenetére


diablo1984
veterán

Azért, mert nem mindenütt kötelező a matrac, de akár a következő 10 percben már tépheti is filére, de mindig van valaki aki megszólja a matrac nélküli halat. Régen nem volt matrac, de 40es zsinór, nagy kampó és víz tetején pattogó hal.
Nem mondom, hogy a halat dobálni kell, de mindenkit megszólni aki nem ringatja bölcsőben a halat, azért az fájó.
Még mindig nagyobb kár mikor telepítéskor a "zsákcsőben" a földön engedik le a halat, na ott még pattan is a hal.
Vagy a sporttársak mikor széttépik a hal száját a nagy horgokkal, erőltetéssel, utána szétrohadt szájú halak maradnak....

(#71102) Ibituba válasza galervin93 (#71100) üzenetére


Ibituba
aktív tag

3 méteres 10-30 spin blade, 40es Penn, 20as monó volt az első pergető cuccom. Nem volt drága, nem volt márkás, se optimális, de nagyon jó volt vele balinozni csukazni számomra. Saját tapasztalat, vélemény nem több.

(#71104) smokiii1 válasza diablo1984 (#71101) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Persze igazad van ebben, meg néha mikor 10 méter magasról engedik a rámpáról a vízbe a halakat. De attól még én ne legyek már álszent csak mert én használom a matracot.

(#71105) diablo1984 válasza smokiii1 (#71104) üzenetére


diablo1984
veterán

Nem, azért nem, de azért igen, mert megszólsz valakit aki nem használ.

(#71106) Sickboy25 válasza #46372352 (#71103) üzenetére


Sickboy25
addikt

azt tudod, hogy a telepítéskor 10%-ra van belőve az állomány veszteség... Sérülés miatt alakul ki ez a 10 %, de meg merem kockáztatni, hogy ez magasabb szám illetve valami betegség, ami ilyenkor beleszámít ebbe a számba.

Nem akartam ebbe a halkíméleti témába belemenni és nem is gondoltam volna azt, hogy akik ebben a csoportban vannak vagy ehhez hasonlóban, bármikor is vita tárgyát képezné, bármilyen halkíméleti eszköz... :(

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#71108) 4Grider válasza Sickboy25 (#71106) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 10% erős túlzás. Akkor a Velencei-tóból évente 2 tonna körüli veszteséggel kellene emiatt számolni, a Balatonon meg 30 tonnával. Sírnának is rendesen ennyi dögtől az önkormányzatok...

(#71109) saen válasza 4Grider (#71108) üzenetére


saen
veterán

Pontyból szerintem minimális az elhullás, valamennyi van, de nagyon nem 10%. Keszeg pl sokkal jobban döglik szerintem, de ott is inkább az van, hogy agyonnyomják egymást amikor bekerülnek.
Összehasonlításképp vannak eldugott részei a világnak ahol repülőgépről telepítenek pisztrángot, máshogy nem tudsz odamenni. Ott is fele túléli kb, pedig magasról esik és a pisztráng nagyon kényes hal.
Ez a halvédelem el van picit túlozva, vagyis arra van kihegyezve, hogy a kapitális halak ahol a súly tényleg játszik már ne dögöljenek meg. Egy két kilós ponty sokkal kevésbé sérül, mert nincs olyan saját súlya sem, mint egy 30kg-osnak. Ahol normális fű van, vizes fűre lerakva semmi baja nem lesz egy ilyen tescos pontynak, de egy 30kg-os lehet szétveri magát. Szerintem tegyünk különbséget azért hal és hal között.

(#71110) sasa311 válasza saen (#71109) üzenetére


sasa311
veterán

Ezzel tökéletesen egyet értek. A hal védelem elsődlegesen a nagy testű halak esetében mervado az onsuly miatt.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71111) Sickboy25 válasza 4Grider (#71108) üzenetére


Sickboy25
addikt

A 10% nem azt jelenti, hogy el is hullik. Egyesületi szinten ez az irányszám, nálunk és szerintem minden egyesületnél így van, ez a szám gondolom a friss telepítéskor bekövetkező halpusztulásra van meghatározva, amin belül nem terheli felelősség a szállító céget, magyarul ezen a számon az egyesületnek kell benyelni...

Nálunk teszem hozzá még soha nem érte el ezt a számot a haltelepítés utáni halpusztulás csak egyszer, de akkor ez a szám sokkal magasabb volt, valami baktérium vagy vírus volt a halakban, mert az összes egyesületnél, aki ebből kapott halhullás volt.

Idén ennek a remek időjárásnak köszönhetően az egyik 3,2 hektáros tavunkból, több mint 60 mázsa tetemet kellett kidobni, 3 nap alatt... :(

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#71112) balou84


balou84
csendes tag

Érdekességképp a hollandok felmérése szerint a Catch & Release halak 15%-a elpusztul 7 napon belül (az infó egy MOHOSZ előadásról van).

(#71114) jansky1


jansky1
senior tag

Akciós deeper halradar a BB topicból.

(#71115) BlackmMmDog válasza balou84 (#71112) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Szerinted az a megoldás hogy vigyünk haza mindent, az a 85% se élje túl? ;]

dr. Urbányi Béla szerintem azt is kiakarta hozni, hogy nem mindegy melyik fajt (pisztráng, süllő - ponty )engedjük vissza és hogyan.
Hal termelők kihívása az volt hogy ne mennyiséget állítanak elő, hanem minőséget. Fajta (tájfajta) nem mindegy mi kerül a vízbe, sok olyan van mely peca vízbe nem való(Szegedi tükrös vele szembe a Szarvasi P34 mely a pecásokigényét elégíti ki).

(#71116) @mriya@ válasza balou84 (#71112) üzenetére


@mriya@
őstag

Érdekes, mert nálunk sok a visszaengedett hal, de nem jellemző, hogy azok pusztulnának.
Egy vadvízi pontynak a kagylók szabdalják szét a száját, de nem döglik bele.
Így azok sem, amelyikek horogtól/damiltól sérülnek meg. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71117) KunEmber válasza BlackmMmDog (#71115) üzenetére


KunEmber
senior tag

Sajnos sokan vagyunk, sokat horgászunk és ezért nem igazán vagyunk jobbak, mint a vadászok. Ezt tudomásul kell venni. Ha majd a vadászokat szép lassan kiszorította a "társadalmi nyomás", majd mi jövünk, ez van.

Utána meg a méretes, időben megfogott, egészséges, kíméletesen, egyszer fejbek@rt dunai süllőt megvesszük majd a boltban, lavorban nevelve, haltáppal etetve. És tapsolunk majd hozzá, hogy legalább nem marhát vettünk.

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#71118) balou84 válasza BlackmMmDog (#71115) üzenetére


balou84
csendes tag

Nem vagyok visszaengedésellenes csak ezen az adaton megakadtam, valami alapja csak van. :U

Igen ez lehet a lényeg hogy nem minden fajra működik a visszaengedés. Ahol horgászok ott tavasszal tettek be túlméretes nem elvihető keszegeket és abból jópárat láttam a következő hónapokban felfordulni. Sokat fogtak belőlük és vissza is tették őket de sztem nem bírták a strapát. Ezen kívül olyan döglött süllőt is találtak amibe bele volt vágva a benyelt horog, ugyh az a verzió se tökéletes h nem erőltetjük a horogkiszedést ha mélyen van.

(#71120) vendingo


vendingo
veterán

Ma is adott nekem újat a rába. Sikeresen megfogtam az első gébem. :)
Beszélgetős peca volt, mert 2 gében kívül egy mozdítás se volt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#71121) 4Grider válasza balou84 (#71112) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mohosz (kis betűvel) és a szakmaiság. Nézd meg, hogy a legrégebben kezükben lévő vízzel (Velencei-tó) mit csináltak.
Egyértelműen politikai oka volt, hogy a kezükbe került az elmúlt néhány évben a hazai vizek kezelésének joga, szó nincs szakmaiságról. Azt inkább máshol kell keresni (mert van bőven kis hazánkban).
Ezek után nincs értelme hivatkozni rájuk. Főleg úgy nem, hogy intenzív pisztrángos tavakon napi több százas C&R fogás után egy-egy elhullott példányt hálóznak le naponta.

(#71122) sasa311 válasza balou84 (#71112) üzenetére


sasa311
veterán

Ez mondjuk 100% baromság, már régen csődbe ment volna kb minden sporthorgasz tó.
Az ordason a tó gazda szerint az egész éves hullas nincs 3%, aminek a java a friss telepítés és az is téli olvadás után jön fel, mert a nagy hal kiveri a a kicsiket és a tultelepitett távon nincs elég vermelo hely.
Év közben gyk nincs elhullas, csak a nagyon nagy halakbol pusztul az amit a barmok osszetornek.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71123) BlackmMmDog válasza KunEmber (#71117) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Most a vadászok védekező pozícióban vannak.
Ha régi időkhöz képest kevesebb a fogás, de a horgászok számának növekedésével a terhelés nő. Tavaly még 750Ft/kg + áfa , jelenleg 950Ft/kg+ áfa a ponty ára.

Olvastam egy tanulmányt:
Intenzív betonkádas neveléssel egy nyaras korára a ponty elérte a 3,5 kg-ot, ne mondjam milyen torz volt. :Y
Antibiotikum csodákra képes, de a többi országhoz képest nagyon jól állunk.

balou84
Keszeg nagyon érzékeny, legjobb az lenne ki se kelljen emelni.

[ Szerkesztve ]

(#71124) saen válasza BlackmMmDog (#71123) üzenetére


saen
veterán

Egynyaras ponty az gyakorlatilag újszülött vagy nem? Olyan nevelést már láttam, hogy hozott a tógazda 5cm-es kispontyokat, következő őszre 4-5kg-osak voltak. A tó full hínár, motorcsónakkal ment mindennap pár kört, az felkavarta a sok bogarat meg élőlényt amik a hínárban laktak, már jöttek a csónak után a halak és nőttek, mint a gomba. Semmi táp.

(#71125) BlackmMmDog válasza saen (#71124) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Az már szuperintenzív eredmény. :Y

Ivadék 1-2g
Zsenge 10-32g (2 hónapos korában)
1 nyaras 100-350g
2 nyaras 520- 1080g (650 g alatt nem szeretik a tógazdák, 800g már megvannak elégedve)
3 nyaras 1110-3500g

(#71126) Sungoo


Sungoo
addikt

Sziasztok!
Mint az előzménykeben írtam, minket is utolért a legújabbkori vész, és bekövetkezett a tragédia. Életem értelme feladta a küzdelmet. Sosem volltam pénzes ember, és most is bajban vagyok. Abban kérném a segítségeteket, hogy hol tudnám a horgász felszerelésemet pénzé tenni. külön árulgatni, fényképezgetni sajnos most nincs lelki erőm. :( Nem nagy értékű feeder botjaim vannak, vanity, Shimanó, néhány Nevis és Tica orsó, match bot, merevfalú botzsák, Decathlonos feeder szék, tripd rodpod, stb. Sajnos nincs másom, amit pénzé tudnék tenni, de ezeknek az összege is nagyon jól jönne most. Hátha ismertek valakit, aki szeretne komplett felszerelést, és nem akar vagyonokat fizetni érte. Én mindig Vele jártam mindenhová, többet úgy sem tudnék hozzájuk nyúlni...Hátha valaki örömmel használná őket.

Bocsánatot kérek mindenkitől az ilyen jellegű posztért, de úgy hozta az élet, hogy engem senki nem tud már támogatni.

Steady74, ha nem találod helyénvalónak, kérlek töröld.

[ Szerkesztve ]

(#71127) yanna válasza Sungoo (#71126) üzenetére


yanna
őstag

Mély, őszinte együttérzésem!

(#71128) Sungoo válasza yanna (#71127) üzenetére


Sungoo
addikt

Köszönöm!

(#71129) saen válasza Sungoo (#71126) üzenetére


saen
veterán

Sajnálom! Őszinte részvétem.

(#71130) BlackmMmDog válasza Sungoo (#71126) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Őszinte részvétem!

(#71131) Sungoo


Sungoo
addikt

Köszi srácok.

(#71132) smokiii1 válasza Sungoo (#71126) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Részvétem! Nekem ugyan nincs most különösebben semmire szükségem, de ha Debrecen közelében laksz én szívesen támogatlak azzal hogy megnézem a cuccaid és 1-2 dolgot átveszek. Írj nyugodtan üzenetet ha a közelben laksz és megbeszéljük.

(#71133) Daidalosz válasza Sungoo (#71126) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Fogadd, kérlek, őszinte együttérzésemet!

(#71134) @mriya@ válasza saen (#71124) üzenetére


@mriya@
őstag

Azért ez elég érdekes.
A 4-5 kilós ponty inkább már 4-5 éves. :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71135) @mriya@ válasza Sungoo (#71126) üzenetére


@mriya@
őstag

PM ment.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71136) diablo1984 válasza Sungoo (#71126) üzenetére


diablo1984
veterán

Részvétem :( :O

[ Szerkesztve ]

(#71137) diablo1984 válasza @mriya@ (#71134) üzenetére


diablo1984
veterán

régen egy ilyen táblázat volt és ez természetes vizekre volt jellemző.
Haltápon 2-3 nyaras pontyok már kb méretek, és 1,5-2 kilósak.

(#71138) @mriya@ válasza diablo1984 (#71137) üzenetére


@mriya@
őstag

Kétszer fogtam meg ugyanazt a halat, 6 hónap különbséggel, 500 grammot hízott közben.
A száján lévő sérülést megpillantva kezdtem el kutakodni a fényképeim között, és ráleltem.
A pikkelymintázata volt még beazonosítható.
Remélem, sokáig fog még boldogan élni! :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71139) hermanyi válasza @mriya@ (#71138) üzenetére


hermanyi
őstag

Én 1 óra különbséggel fogtam meg ugyanazt a halat hétfön. Nem tudom hízott e közben 🤣 márna volt, hiányzott az uszojábol.

Sungoo részvétem

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71140) Steady74 válasza Sungoo (#71126) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Tiszta szívből sajnálom, fogadd így ismeretlenül is részvétemet!

Őszintén megmondom, minden reggel félve nyitottam meg a topikot, nagyon reméltem, hogy ez a hír nem jön szembe.

Ha elfogadod és elfogadjátok a kezdeményezést, én a következő felajánlást teszem. Ne add el a felszerelésedet, virtuálisan megveszem néhány cuccodat, elutalok ezért cserébe valamekkora összeget. Szerencsére nekem most nem teher, ha megengeded, hogy így segítsek, akkor annak örülnék. Privátba, ha küldesz bankszámlaszámot, akkor el is indítom.

Még egyszer részvétem, el nem tudom képzelni min mehetsz keresztül, őszintén sajnálom.

(#71141) Sungoo válasza Steady74 (#71140) üzenetére


Sungoo
addikt

:R :R Köszönöm…

(#71142) Koncipappa válasza Sungoo (#71126) üzenetére


Koncipappa
csendes tag

Fogadd őszinte részvétem. :O

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#71143) alien0903 válasza Sungoo (#71126) üzenetére


alien0903
tag

Őszinte részvétem!

Steady74 (#71140)
Maximálisan támogatom!

[ Szerkesztve ]

(#71144) Spoon16


Spoon16
tag

Sungoo, nagyon sajnálom, fogadd részvétemet !

(#71145) gg72 válasza Sungoo (#71126) üzenetére


gg72
veterán

Ez szörnyű hír, őszinte részvétem, nagyon sajnálom!

(#71146) jjohn válasza Sungoo (#71126) üzenetére


jjohn
aktív tag

Szia!
Fogadd őszinte részvétünket én és családom!

(#71147) Sungoo


Sungoo
addikt

Köszönöm mindenkinek!
Bocsánatot kérek megint a posztért, nem akartam belerondítani a topikba. De elkeseredésemben csak ez az ötlet jutott az eszembe este. :(

(#71148) fess válasza Sungoo (#71147) üzenetére


fess
őstag

őszinte részvétem!
a számlaszámoddal nem hiszem, hogy vissza tudnak élni, ha ide kiírod nyílvánosan, de ha nem, kérlek küldd el nekem is, "veszek" tőled valamit.

(#71149) 4Grider válasza fess (#71148) üzenetére


4Grider
nagyúr

Több okból sem jó ötlet bankszámlaszámot publikusba kitenni. Had ne menjek itt bele, hogy milyen visszaélések és adózási okok lehetnek ennek hátterében.

(#71150) Sungoo


Sungoo
addikt

Nem tudom kifejezni csodálatomat, hogy egy idegen embert így támogat egy csoport. Bár a hitemet erősen megrongálták, itt mégis bebizonyosodott, hogy vannak még EMBEREK! Talán egy nyílvános facebook profil nem okozhat gondot, itt megtaláltok: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.