Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71151) jjohn válasza Sungoo (#71147) üzenetére


jjohn
aktív tag

Ne kérj bocsánatot, nem rondítottál a topikba! Aki érző ember azt megrázza egy ilyen esemény akár ismerős akár nem.

(#71152) Steady74 válasza Sungoo (#71147) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nem rondítottál bele egyáltalán, ne is gondolj erre!

(#71153) Sungoo válasza Steady74 (#71152) üzenetére


Sungoo
addikt

Bár arcokat nem tudok kapcsolni a felajánlásokhoz, mindenkinek köszönöm, az Ő nevében! Nem is képzelitek, mekkora segítség ez nekünk…Ha valaki Cegléd felé jár, mindig vendégem egy kávéra.

(#71154) koko52 válasza Sungoo (#71153) üzenetére


koko52
veterán

Részvétem! Privátban kérnék egy számlaszámot!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#71155) musli26


musli26
tag

Fogad őszinte részvétemet!

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#71156) cool13 válasza Sungoo (#71126) üzenetére


cool13
őstag

Részvétem! Privibe küldj egy számlaszámot.

[ Szerkesztve ]

(#71157) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani etető botot, amivel max. 60-70m-t lehetne pontosan dobni.
Nevis Vanity 390 XXH-ra gondoltam. Ez mennyire lehet jó a célnak?

Üdv
Tibi

(#71158) sasa311 válasza Tiby_83 (#71157) üzenetére


sasa311
veterán

Én egy régi kiszuperalt 3,5 libras bojlis botot használok. Ekkorát simán lehet vele dobni pontosan. Kár lenne szerintem etetésre ennyi pénzért botot venni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71159) Zoli bácsi válasza Tiby_83 (#71157) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ha csak etetni kell, akkor egy erre a célra gyártott Spod botot vennék, erre fejlesztették, nagy súlyok dobására. Például: [link]
Feederrel is rakétázhatsz, sőt egy MH feederrel is, persze ehhez passzoló kisebb, feederes rakétával.
Ha nem csak etetni, horgászni is akarsz, jó lehet egy "sokiksz" feeder, de max közepes rakétát használnák hozzá, a dobósúlyt illik betartani.

Sungoo: Huh, őszinte részvétem. Egyszerűen felfoghatatlan, mit élhetsz át. :U
Írtad múltkor hogy nagy a baj, de bíztam (Mondjuk inkább hogy itt mindannyian bíztunk) benne, hogy felépül. :((

(#71160) Sungoo válasza Zoli bácsi (#71159) üzenetére


Sungoo
addikt

Köszönöm! Mi is bizakodtunk, volt javulás is, de sajnos…A lelki világomon sokat javított az itteni kollégák hozzáállása, még mindig felfoghatatlan.

(#71161) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok Mernyén lévő kis tó-n pecázott e már valaki, nem igen sok infót találni róluk, menyire jó e hal állomány vagy érdemesebb inkább elmenni Desedára dobos pecára??

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#71162) @mriya@ válasza Sungoo (#71160) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem tudom igaz-e, de az oltás életet menthet.
Mi 2 illetve 3 oltás után betegedtünk meg, de itthoni gyógyulással megúsztuk.
Pedig nekem copd-m, és asztmám is van, és mindketten voltunk daganatosok. :W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71163) KunEmber


KunEmber
senior tag

Részvétem!

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#71164) Sungoo válasza @mriya@ (#71162) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem tudom, mi alapján válogat ez az átok. Én mindent megteszek, hogy romboljam a szervezetem, egy allergiás tünettel megúsztam. Ő makk egészséges volt, futott, nem dohányzott, egy nátha is két napig tartott nála, munkahelyen kihordta. A szomszéd 85 éves nénit meg levették a gépről, azóta pletykál tovább a padon a többiekkel. Szóval érthetetlen, és felfoghatatlan ez az egész vírus…

KunEmber: Köszönöm!

(#71165) Zoli bácsi válasza Sungoo (#71164) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem genetika lehet benne.
Kollégám felesége háziorvos. Őt úgy legyűrte tavaly, hetekig alig tudott felkelni. Az édesanyja is úgy elkapta, élet-halál közt lebegett.
Sokan meg tünetmentesen kirúgják, olyanok, akik nem egészségesek amúgy.
Fiatal, egészséges embereket meg leterít....Józan ésszel, mi ez ha nem genetika..? :U :F

(#71166) fojtviki válasza Sungoo (#71164) üzenetére


fojtviki
senior tag

Huhh, regen jartam erre, de nem is szamitottam ilyesmire :( Fogadd oszinte reszvetunket, nagy tragedia ez sajnos :(

(#71167) Grillo válasza Sungoo (#71164) üzenetére


Grillo
senior tag

Részvétem!

Küldj számlaszámot kérlek.

(#71168) @mriya@ válasza Sungoo (#71164) üzenetére


@mriya@
őstag

Ti felvettétek az oltást? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71169) @mriya@


@mriya@
őstag

Harcra fel! :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71170) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!
Lehet csak én tudom rosszul, de a géb az nem folyóvízi hal?
Solti Kisdunára mentem ma keszegezni, sikerült fogni komoly 2 darabot :C Hogy mit csináltam rosszul fogalmam sincs, egyszerűen sehogy nem tudtam kapást kicsikarni.

Ezek a kis átkok akkora kapást műveltek hogy azt hittem életem hala viszi a cájgot.

[ Szerkesztve ]

(#71171) saen válasza bercsi (#71170) üzenetére


saen
veterán

Alapvetően igen, de fogtam én már a Balatonban is.

(#71172) @mriya@ válasza bercsi (#71170) üzenetére


@mriya@
őstag

Alapvetően folyóvízi. :K

De sajnos bárhová eljuthat az ikrája, például vízimadarak lábára tapadva.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71173) tepenzed válasza @mriya@ (#71169) üzenetére


tepenzed
őstag

Mekkorákat dobálsz? 2 napja a büfével szemben ültem, jött pár szép ponty meg óriás keszeg, de déltől teljesen abbamaradtak a kapások.
10-50 méter között próbálkoztam.

(#71174) bercsi válasza @mriya@ (#71172) üzenetére


bercsi
aktív tag

és saen

Ma is tanultam valamit. Remélem nem szaporodik el, örültem hogy a hideg vízben eltűnt a törpeharcsa. Erre tessék :)

(#71175) @mriya@ válasza bercsi (#71174) üzenetére


@mriya@
őstag

Ahol a géb megjelenik, ott el is szaporodik. :O

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71176) @mriya@ válasza tepenzed (#71173) üzenetére


@mriya@
őstag

Amekkorát bírok. ;]
És itt az kevés. :((
Velem szemben a cimbi most vett ki egy kilencest, de nem bírván a szelet, már hazament.
Én még kitartok. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71177) sasa311


sasa311
veterán

Ordason betli - mozditas sem volt. Nem is tudom ilyen történt - e már...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71178) @mriya@ válasza bercsi (#71174) üzenetére


@mriya@
őstag


Több mint 20 éve jelent meg Magyarországon a kerekfejű géb, amely mára már nemcsak a folyóvizekben van jelen hazánkban, hanem állóvízben is. A Magyar Haltani Társaság (MHT) most arra figyelmeztet, hogy számolni kell a faj bányatavakban, illetve az ezekkel kapcsolatban lévő vízterekben történő megjelenésére. Kijelentették, az ember által létrehozott bányatavak is ki vannak téve az akvatikus inváziónak.
A feketeszájú vagy más néven kerekfejű géb (Neogobius melanostomus) hazai előfordulását elsőként a Duna gödi szakszán igazolták 2001-ben, és azóta számos hazai folyóvízben, így például a Drávában, a Hármas-Körösben, az Ipolyban és a Tiszában is megtalálták – olvasható az MHT legfrissebb elemzésében.
A szakemberek szerint a faj a folyók főága mellett sikeresen hódítja meg a hullámtéren található mellékágakat, valamint a befolyó patakok, csatornák élőhelyeit. 2017-ben a feketeszájú géb pár egyede a Balatonból is előkerült, de más hazai állóvizünkből eddig nem mutatták ki.
A dorogi Palatinus-tó hazánk egyik legismertebb könnyűbúvár-merülőhelye, egyben a térség egyik kedvelt horgászvize. A merülők az elmúlt évtizedben számos idegenhonos faj, például a folyami géb (Neogobius fluvatilis), a tarka géb (Proterorhinus semilunaris) és a cifrarák (Faxonius limosus) előfordulását regisztrálták, majd állományuk alakulását is nyomon követték.
A feketeszájú géb megjelenését a tóban 2010-ben dokumentáltuk először. 2013-ra az új jövevény gébfaj már dominánssá vált a parti sáv és a tómeder mélyebb részein is. Napjainkra már az egész tóban tömegessé vált, miközben a folyami és a tarka géb állományai teljesen eltűntek.
Szakirodalmi adatok alapján ez a gébfaj elsősorban áramló vizekben, valamint az ezekhez kapcsolódó állóvizű élőhelyeken, például állandóan átfolyó mellékágakban, völgyzárógátas tározókban, folyami kikötőkben, valamint nagyobb természetes tavakban képes jelentős állományokat létrehozni.
Az MHT szerint a ponto-kaszpikus eredetű gébfaj dorogi megjelenése azt igazolja, hogy hazánk mélyebb, talaj- és rétegvizek által táplált kavics- és homokbányatavaiban is megtalálja életfeltételeit.
A bányatavakban tömegessé váló állományok a természetvédelmi kockázatok mellett hatással lehetnek a tavak halállományára is. Amellett, hogy számos ragadozó halfaj, például csuka (Esox lucius), harcsa (Silurus glanis), sügér (Perca fluviatilis), süllő (Sander lucioperca) számára táplálékot jelentenek, a horgászatilag fontos halfajok ivadékainak, valamint a makrogerinctelen faunának a fogyasztásával befolyásolhatják a halállomány alakulását.
A MHT hangsúlyozta, eredményeik alapján számolni kell a faj bányatavakban, illetve az ezekkel kapcsolatban lévő vízterekben történő megjelenésére.
A feketeszájú géb egymástól távoli, olykor izolált vízterekben történő megjelenése újból felveti a kérdést, hogy az első egyedek haltelepítéssel, vízi sporteszközökkel, netán fel nem használt csalihalak szabadon engedésével kerültek be ezekbe a vizekbe – tették fel a kérdést a szakemberek, akik azt is kiemelték, hogy a faj megjelenése felhívja a figyelmet arra, hogy az ember által létrehozott bányatavak is ki vannak téve az akvatikus inváziónak. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71179) Zoli bácsi válasza bercsi (#71170) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Géb kapását én már elég jól felismerem, "pöcögteti", rángatja a spiccet, vagy a kapásjelzőt. Ekkora kis hal nemigen fog botvivős kapást csinálni....
Tavon még nem találkoztam vele, de a Rába vízrendszere tele van.
Vendingo sporttársnak hála, életemben először (szerintem utóljára is) láttam embert gébnek örülni. :DD
Kisebb horgot be tudja nyelni, én már a pöcögtetést látva ki szoktam venni a szereléket, ezzel megelőzöm a műtéteket.
Én nem rablóhalazok, de állítólag jó csali süllőre.
Vissza ne dobjátok! Alapvetően védem a halat, de ezeket vigyétek haza a macskának..... :B Állítólag nagy kárt végez, mindent felzabál. :)

(#71180) bercsi válasza Zoli bácsi (#71179) üzenetére


bercsi
aktív tag

Nem botvivős kapásra gondoltam, a spiccet rángatták. Finessában a 0.5-ös üveg spicc volt, elég érzékeny darab :D
Váltottam én is nagyobb horogra, a 14-es ls2260-at már nem vették fel.
Természetes nem dobtam vissza egyiket sem, mentek a "levesbe" :D

(#71181) Tiby_83 válasza Zoli bácsi (#71159) üzenetére


Tiby_83
tag

Szia!

Köszönöm az alternatívákat mindkettőtöknek, jó ötletek, van benne ráció! :R

(#71182) KunEmber válasza Zoli bácsi (#71179) üzenetére


KunEmber
senior tag

@szgzuri, tényleg jó süllőre a géb ? ;] :R :C

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#71183) Zoli bácsi válasza KunEmber (#71182) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

[link]
"
„Gébbel a süllő-gyomortartalmak vizsgálata alapján kezdtem el horgászni. Nem egyszerű a beszerzésük - legalábbis a Balatonon -, mert nem egyenletes az eloszlásuk. Pont a géb beszerzése miatt kezdtem el ismét rendszeresen keszegezni a maráson. Próbáljuk ki, meg fogunk lepődni az eredményességén! Egyetlen hátránya, hogy az angolna is nagyon szereti.” (V.Z.) A géb fagyasztva is kiváló csali, szívós, erős bőre miatt a horgon kiolvasztás után is jól tart."

(#71185) Sickboy25 válasza Sungoo (#71164) üzenetére


Sickboy25
addikt

Fogadd oszinte reszvetemet! Borzazto es hihetetlen!
mocsok egy dolog ez en is benne voltam…

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#71186) KunEmber válasza Zoli bácsi (#71183) üzenetére


KunEmber
senior tag

Gyuri nem válaszolt, nekem kell, hogy ne legyen félreérthető: közös horgaszatunk alatt fel órát magyarázta, hogy miért jó a géb süllőre. Felrakta a Vanitymre és láss csodát, egy óra múlva rázta a szűk kettes süllő.

Szóval :R :R :R

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#71187) Sungoo válasza Sickboy25 (#71185) üzenetére


Sungoo
addikt

Köszönöm!

(#71188) hermanyi


hermanyi
őstag

Holnap peca. Így ébresztöt kellet fújni.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71189) @mriya@


@mriya@
őstag

Teltház van (majdnem). :((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71190) jansky1 válasza @mriya@ (#71189) üzenetére


jansky1
senior tag

Nincs más megoldás, napijegy/éves díj emelés szükséges :DDD

(#71191) @mriya@ válasza jansky1 (#71190) üzenetére


@mriya@
őstag

4500/110000 nehogymár! :O

amúgy már elég sokan elmentek, nekem eddig egy moccintásom sem volt a fogós csalikra.
most majd bevetem a hatástalanokat. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71192) smokiii1 válasza @mriya@ (#71189) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Én is voltam ma egy közeli kis kockatavon. (Sáska, ha valaki esetleg Szoboszló környékén lakik biztos ismerős.) Tényleg kicsi, ha jól emlékszem két és fél hektár. Csak csütörtöktől vasárnapig van nyitva, így év vége felé meg csak hétvégén. Mindig foglalt az összes hely legkésőbb 9 óráig, na meg elvileg hétkor nyit, de hát után már sorba kell állni a napijegyért. Mondom megnézem milyen így ebben az időszakban, kb 7:10re értem oda, mondom tuti alig lesz hely. Erre én voltam az első és utánam is max 6-7 ember jött.
Méretesebb pontyokat sajnos nem sikerült fogni, pedig egy bottal bojliztam, viszont a feederen csontival fogtam vagy 30 kisebb-nagyobb kárászt, meg kb 10 kispontyot. A kispontyot úgy kell érteni, hogy kárász méretű. Mindig nagy halra vágyik az ember, de azért elégedett vagyok a mai nappal. Aktív peca volt, nem fáztam.

(#71193) @mriya@ válasza smokiii1 (#71192) üzenetére


@mriya@
őstag

Nálam betli. :(((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71194) Sungoo


Sungoo
addikt

Utoljára írok ebben a témában. Teljes szívemből köszönöm mindenkinek a támogatás minden formáját! Emberségből jelesre vizsgáztatok! Talán jövőre, egy fórumpecán meg tudom személyesen is köszönni. :R

(#71195) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

A telefonom néha automatikusan belejavít a képekbe, feldobta ezt a múltkori fotót is a tóról, hogy stilizált fotó.
Kicsit túl tolta talán az automatika, de olyan igazi őszi hangulatú kép lett....Az embernek horgászni támad kedve...Ugye? ;) Azért osztom meg. :D
Amúgy ugyanaz a tó, ahova eddig is jártam, csak eddig jobbára a félsziget másik oldalán toltam a pecát. Ez a nagyobb rész, és mélyebb. Itt peccantottam most: [link] Innét fotóztam

(#71196) jansky1 válasza hermanyi (#71188) üzenetére


jansky1
senior tag

Próbáld őket szájon át lélegeztetni :DDD

(#71197) koko52 válasza Zoli bácsi (#71195) üzenetére


koko52
veterán

Tippelek, Samsung. Az tud ilyen kamu színeket. Mintha alapból nem lenne gyönyörű. Kb mint a Miami helyszínelők, túltolt színek mindenhol.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#71198) @mriya@ válasza koko52 (#71197) üzenetére


@mriya@
őstag

És van, amikor a természet csak úgy csodákra képes.
Pl. a Karib-tengeri korallzátonyoknál. :Y

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71199) koko52 válasza @mriya@ (#71198) üzenetére


koko52
veterán

Maldívon voltam 3 hete, azt hittem a természetfilmeken, képeken csak túltolják a színeket, hát nem b+, brutális volt. Persze a hófehér homok sokat dob a szemnek a kontraszt miatt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#71200) vendingo válasza koko52 (#71197) üzenetére


vendingo
veterán

Ha még egy amoled is társul mellé ki ég a szemem. :)
Amúgy szép képet csinált Zoli, rengeteg embernek ez a színvilág jön be.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.