Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70801) hermanyi válasza @mriya@ (#70800) üzenetére


hermanyi
őstag

Az apját Donaldot jobban szeretem :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70802) @mriya@ válasza hermanyi (#70801) üzenetére


@mriya@
őstag

Én éppen most nézek két sorozatot az "ifjú"-val, nem rossz ő sem. :P

A tavat pedig jó lenne jövőre megszemlélni!

Veszek is egy 3,60-as kínai botot, orsót tudok vinni a táskámban. :K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70803) Zoli bácsi válasza hermanyi (#70801) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

A Piszkos tizenkettő-ben nekem a legemlékezetesebb színész...( Donald Sutherland) :)
@mriya@: Skóciába költözöl..?

(#70804) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#70803) üzenetére


@mriya@
őstag

Én maximum látogatóba megyek majd a lányomékhoz.
Nem mernék annyira távol költözni a civilizációtól.
A legközelebbi nagyobb város 90 km. .
Öreg vagyok én már ahhoz, hogy ne érjen ki hozzám a mentő időben. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70805) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani jó pergető tavat Pest (inkább keleti rész), Heves vagy Jász megyében?

(#70806) KunEmber válasza Mexbacsi (#70805) üzenetére


KunEmber
senior tag

Tisza-tó :DDD

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70807) Mexbacsi válasza KunEmber (#70806) üzenetére


Mexbacsi
tag

Kezdo pergető vagyok, jó lenne vmi sikerelmeny is elsőként :B

(#70808) @mriya@ válasza Mexbacsi (#70807) üzenetére


@mriya@
őstag

[Itt szinte garantált a sikerélmény, igaz olyan, mintha lavórban horgásznál. :DDD ]

A Pergető-tavat 1-5 kg közti csukákkal, valamint 5 kg körüli szürkékkel telepítettük. Ezen a tavon max. 6 fő válthat egyszerre jegyet, így érdemes telefonon előre foglalni.
Pergető-tó házirend:
A pergető tóra a napijegy 4.200 Ft.
Maximális zsinórméret: monofil: 0,22mm,
fonott, illetve nanofil 0,12mm
Horgászni kizárólag szakáll nélküli horoggal lehet(fogóval behajtva is jó).
A szereléken egy horog lehet, az is a hátsó végén függetlenül attól, hogy a horog hány ágú (1-2-3).
A megfogott halat kizárólag merítővel lehet kiemelni, minden más eszköz használata szigorúan tilos.
A horgászathoz kötelező a halmatrac és a horog kiszabadításához szükséges eszközök(fogó, csipesz, feszítő…).
A Pergető-tóból a halak nem vihetők el.
Mivel a pergető-jegy kizárólag erre az egy tóra érvényes, ezért a pergetés befejezése után a halőrháznál ki kell jelentkezni. Ekkor lehet kérni a horgászat folytatását a Pergető- és a VIP-tó kivételével az összes többi tavon. A térítésmentesen kiadott jeggyel igény esetén lehet folytatni az azokra a tavakra érvényes szabályok szerint a horgászatot.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70809) @mriya@ válasza Mexbacsi (#70807) üzenetére


@mriya@
őstag

Úgy hallottam, hogy Fóton, a gyermekvárosi-tóban is szép csukákat lehet fogni. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70810) Mexbacsi válasza @mriya@ (#70808) üzenetére


Mexbacsi
tag

Na ide azért nem, át tudok köpni a másik oldalra :DDD

Fóti infót köszi, megnezem :)

Deli Tóra gondoltam még Gyöngyöson. Lehet csónakban pergetni :)

(#70811) Koncipappa


Koncipappa
csendes tag

Sziasztok!
Régen írtam már ide, inkább csak olvasom a fórumot.

Eldöntöttem, hogy a teleszkópos kompozit botomat szeretném lecserélni, ugyanis nem lehet vele kellően messzire dobni és sajnos a gyűrűi is kezdik megadni magukat. Van egy tó, ahol a másik part nem megközelíthető gyalog, viszont jó kis bokros rész van ott, de nem bírok eldobni addig.

Tudnátok nekem ajánlani egy jó botot? Pontyra mennék, nem kizárólag bojlival. Lehetőleg 3 részes legyen és a teleszkópos boton használt 45g-os bordáskosarat el tudjam vele dobni.
Túlzás lenne még emellé, hogy ne egy merev seprűnyél legyen? :DDD

Ehhez passzoló orsótippeket is szívesen fogadok :)

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#70812) Zoli bácsi válasza Koncipappa (#70811) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Akkor végül is egy 3 részes bojlis botot szeretnél...?
Árkategória?
Legolcsóbban talán [link] Ezt tudnám ajánlani, mármint a 3Lbs 3 részest.. Árához képest karcsú, és rugalmas is.
Ha többet szánsz rá, akkor talán ez a sorozat: [link]

Orsó..Keret? Okuma Cb 60 (80, esetleg) akciót azt hiszem vasárnap linkeltem, nézd meg. Ha belefér az árkategóriádba, ne is keress tovább. :K
Ha nyeletős kell, esetleg egy Okuma Longbow 65-ös.

Ha írsz anyagi keretet, meg megírod hogy mekkora táv az a "jó kis bokros rész"...... úgy saccra, méterben, akkor könnyebb lesz botot, orsót ajánlani. :) :K

(#70813) jansky1


jansky1
senior tag

Javasoljatok valamit. Honnan lehetne szerezni kb 20 kilónyi, vegyes keszeget? Telepíteni kéne. Haltermelő cégek ekkora mennyiségre húzzák a szájukat, vagy nem tudnak mondani semmit, hogy mikorra vállalnák.

(#70814) BlackmMmDog válasza jansky1 (#70813) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

egy halárussal megbeszélni hogy hozzon már neked 20 kg keszeget :D

(#70815) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#70812) üzenetére


@mriya@
őstag

longbow-val nem lehet igazán nagyot dobni, nem kúpos a dobja.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70816) sasa311 válasza @mriya@ (#70808) üzenetére


sasa311
veterán

Mondjuk múlt héten ilyen olyan méteres csukakat telepítettek :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70817) vendingo válasza @mriya@ (#70815) üzenetére


vendingo
veterán

Cáfolnám a dolgot...
100 métereket dobálnak vele ismerősök.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#70818) @mriya@ válasza vendingo (#70817) üzenetére


@mriya@
őstag

A Banax Helicon-nal nagyobbat tudok dobni azonos bot, damil és súly használatakor.
Annak kúpos a dobja.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70819) @mriya@ válasza sasa311 (#70816) üzenetére


@mriya@
őstag

Én ilyen kicsi tóban biztosan nem pergetnék.
Az egész hely kiesik az érdeklődési körömből. 😈

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70820) vendingo válasza @mriya@ (#70818) üzenetére


vendingo
veterán

Minden orsónál van jobb. A longbowal is lehet nagyot dobni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#70821) @mriya@ válasza vendingo (#70820) üzenetére


@mriya@
őstag

Oké. :B

Van, aki diszkosszal is tud, én nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70822) BogyóBP válasza @mriya@ (#70821) üzenetére


BogyóBP
addikt

:DD

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#70823) szgzuri


szgzuri
csendes tag

Vacsoravendégek

(#70824) BlackmMmDog válasza szgzuri (#70823) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Grt
Magyar bucó ,elég ritka :Y
Szilvaorró keszeg is szép

(#70825) jjohn válasza szgzuri (#70823) üzenetére


jjohn
aktív tag

A bucika az fokozottan védett nem?

(#70826) @mriya@ válasza jjohn (#70825) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70827) koko52 válasza szgzuri (#70823) üzenetére


koko52
veterán

:Y a Magyar Bucó egy 100-as lesz...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#70828) Sungoo válasza szgzuri (#70823) üzenetére


Sungoo
addikt

Reméljük visszakerült a vízbe arról a vödörtetőről. Ha nem, rituálisan égesd el az engedélyed.

(#70829) koko52 válasza Sungoo (#70828) üzenetére


koko52
veterán

Jól mutatja a jelenlegi helyzetet, miszerint engedélyért sok helyen csak be kell menni, lerakni a pénzt és mehetünk pecázni. A képen lévő halak 99% hogy elpusztultak.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#70830) 4Grider


4Grider
nagyúr

Ha abból indultok ki, hogy nincs dunai horgász, aki nem ismeri fel a bucót, meg nincs is mit enni rajta, szóval ha ebből indultok ki, akkor a vacsorát nem magának gondolta, hanem a visszadobott bucónak tálalta fel. Ha meg hazavitte, maximum a horgászokról kialakult rossz imázst erősíti.

(#70831) Steady74 válasza Sungoo (#70828) üzenetére


Steady74
Topikgazda

szgurit ismerve tisztában van a halfajokkal, melyik védett, melyik nem, és szinte biztos vagyok benne, hogy a bucó visszakerült a Dunába.

(#70832) Sungoo válasza Steady74 (#70831) üzenetére


Sungoo
addikt

Ezért is írtam, hogy reméljük. Nem akarom előre keresztre feszíteni.

(#70833) Koncipappa válasza Zoli bácsi (#70812) üzenetére


Koncipappa
csendes tag

Sajnos a távval bajban vagyok, mert nem vagyok jó vizi táv becslésben. Ha lejutok a vízpartra, dobok egyet, jelölök, behúzom, megmérem szárazföldön és rászámolom nagyjából a hiányzó távot a bokorig.

Korábban talán volt itt beszélgetés a távdobásról, ha jól rémlik minimum 3.9-es botban kellene gondolkodnom. Lényegében egy nem seprűnyél bojlis botot keresek akkor ezek szerint, aminek nem több a szállítási hossza, mint 145cm és eldobja a 45g-os bordáskosarat megtöltve. 30 ezerig azt hiszem el tudok menni, bár a kínálatot elnézve lehet, hogy az kevés lesz.

Ha az Okuma CB-60-as jó, akkor berántom, amíg akciós, a botot meg legfeljebb novemberben :D .

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#70834) saen válasza Koncipappa (#70833) üzenetére


saen
veterán

Távot relatív pontossággal le lehet mérni google maps-en.

(#70835) aladarazurbe válasza Sungoo (#70828) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Ismerem szgzuri kollégát, ilyen verdekkel járja a vizpartot. Szerintem a bucó úszik a Dunában.

(#70836) Zoli bácsi válasza Koncipappa (#70833) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Azért kérdezem a távolságot, mert bojlis botnál azért a 3,6m-es 3Lbs bottal is lehet bőven 100+m-re dobni. Persze ha 130+m a cél, akkor feszesebb, 3,5lbs 3,9m-es bot kell.
Azt is írtad, hogy ne legyen seprűnyél. Nekem a legtöbb 3,9m-es 3,5 Lbs bot fárasztáshoz már kissé feszes.
Azt gondolom, 30-ért már bőven tudsz elfogadható bojlis botot venni.
Részemről most Delphin Etna E3 Trip botot rendeltem, ennek az a lényege, hogy kétrészes. Úgy kétrészes, hogy az akciója a kétrészes boté, viszont a nyélrésze teleszkópos, tehát a szállítási mérete a két és a háromrészes bot közt van. Én 3,6m, 3Lbs verziót rendeltem, ennek a szállítási hossza 153 cm, nekem jó kompromisszum.
Esetleg nézzél rá erre is, amit olvastam, meg videót láttam, engem meggyőzött. [link]
Arról tudj, hogy a három részes bojlis bot nyél tagján nincs gyűrű. tehát a felszerelt bot összerakása macerásabb.
Amúgy akkora a választék, hogy nehéz átlátni, kaphatsz sok fajta ajánlatot, árban határ a csillagos ég.....Én azt gondolom, jelenleg 30e. alatt legjobb ajánlat/ kompromisszum, amit megrendeltem. De persze tévedhetek! :)

Orsóban ha a gyorsfék kézre áll, ne gondolkodj, egy távdobó, csigás dobemelésű orsó, szuper fékkel..Évek óta a piacon, bizonyítottan bevált. Kapsz jobbat, de nem ennyiért...
Mondjuk Okuma 8K. Jobb, de kb kétszer annyiba kerül, mint az akciós CB.
Szerintem annyival nem jobb..... :)
Kolléga ajánlotta a Banax Helicont. Nem használtam, tuti jó orsó, de elég megosztó dolgokat olvastam róla, állítólag eléggé lesilányodott a gyártási minőség...Nem tudom, nekem nincs. :)

Szerk: Linket javítottam

[ Szerkesztve ]

(#70837) szgzuri válasza aladarazurbe (#70835) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Köszönöm a halak életéért és a horgász erényeiért való aggódást. Ők csontit csipegettek, én meg tepertős pogácsát vacsoráztam. Egy gyors fotó után mindkét vendégem visszaúszott a Dunába.

(#70838) Koncipappa válasza saen (#70834) üzenetére


Koncipappa
csendes tag

Köszi a tippet!

@Zoli bácsi 120m a megfejtés :D Ez a legnagyobb táv a két part között. A legkisebb pedig 90m. Attól függően, hogy hova tudok leülni, eközött mozog a távolság.

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#70839) Steady74 válasza szgzuri (#70837) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:R

(#70840) jansky1


jansky1
senior tag

Honnan jött egyáltalán a motosz a fejekben, hogy nem lett visszaengedve?

(#70841) BlackmMmDog válasza jansky1 (#70840) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ez jó kérdés, szgzuri tudja a szabályokat. :K

(#70842) Zoli bácsi válasza Koncipappa (#70838) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Azt gondolom, ez a táv egy 3,6m-es 3 lbs bojlis bottal dobható, egy jó orsóval.
De ahogy felmerült itt is többször, ez egyéni technika, fizikum, adottság kérdése is. Meg a végszereléké.
Ha a távhoz biztosra akarsz menni, akkor tényleg 3,9m, 3,5lbs bot, 50-es keverőgyűrűvel. Ez viszont fárasztásnál merevebb.
Legjobb lenne, ha ki tudnád próbálni. :K
Nekem ilyen is van, ajánlottam itt is távdobáshoz: [link]
Bár a sporttárs nem panaszkodott, akinek itt ajánlottam, úgy gondolom kissé kemény bot, szerintem lágyabbat szeretett volna. Ezt is megnézheted, ezzel gyakorlás nélkül is menne a 100m fölé dobás, de nem egy nyélből hajlós bot, na. :K :)

(#70843) KunEmber válasza koko52 (#70829) üzenetére


KunEmber
senior tag

99%, hogy a képen lévő halak élnek. Többször pecáztam együtt szgzurival, még én is gyorsan visszaengedem a halakat, de ő mindannyiszor rám szólt, hogy gyorsabban-gyorsabban.

Ha nem voltál ott és nem tudod megcáfolni, hogy elpusztultak, akkor ne rágalmazz, az sosem szerencsés. Vagy nálatok a vendég, különösen a vacsoravendég nem megy el, hanem megeszed vagy megölöd? :DDD

(ui.: vödörtető: Gy minimálcuccal pecázik, az egyetlen sík felület a terepen általában a széknek is használt vödör. Inkább ide tegye le, mint a parti kövezésre. Sajnos a pontybölcső ritkán kétkerék-kompatibilis.)

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70844) Koncipappa válasza Zoli bácsi (#70842) üzenetére


Koncipappa
csendes tag

Köszönöm.

Körülnéztem a Delphin pontyozó botjai közt és a sima Etna E3 létezik 3 részes kivitelben 360cm és 390cm hosszban egyaránt (legalul a weboldalon) [link] Ezek közül valamelyik akár meg is felelhet nekem? 145cm a botzsákom és nem akarok egy bot miatt újat venni, ahhoz meg túl hárklis vagyok, hogy ne a többi bot közt legyen a bojlis bot, hanem külön a csomagtérben :D

Az Okuma CB-60-ast megrendeltem :DD Köszi, hogy felhívtad a figyelmünket az akcióra. Ahogy láttam, kb. 25 ezer ft a normál ára.

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#70845) koko52 válasza szgzuri (#70837) üzenetére


koko52
veterán

Akkor elnézést, örülök, hogy félreértettünk!!! :R

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#70846) galervin93 válasza jansky1 (#70840) üzenetére


galervin93
őstag

Csak a szokásos, kiszólt a lyuk a gödörből. Mint mindig.

---

Nagy karrier volt a mai dunai peca. Feedert több sikeres próbadobás (üres kosár előke nélkül) után 3. "élesre" beszaggattam, de mindenestül. Fonott persze nem volt nálam hogy újrakössem, szóval gatya. Na mondom elő a bolot. Igen ám, de az előkék otthon maradtak. A legvékonyabb feederes előke meg 18-as a bolo 16-os főzsinórjával szemben, ráadásul utóbbi végébe volt toldva pár méter vastagabb mono, hogy bírja a strapát. Na mondom ha ezzel elakadok... Szóval kimértem előke nélkül a vizet, de óvatos ereszték állítással tettem fel az első horgot. Úsztatásonként 5 centit mentem lejjebb. Hatodik-hetedik úsztatásra úszó elmerül, ráemelek, akadó. Feszítem, pammm, szakadt, persze a főzsinór toldásánál, így ment úszó, szerkó, minden. Mielőtt az egész cejgot a Dunába vágtam volna mérgemben, szépen összepakoltam és hazajöttem. Na gyerekek így ne csináljátok!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70847) szgzuri válasza KunEmber (#70843) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Elnézést kérek, hogy a szűkszavú posztom és a futtában készült fényképek kompozíciója félreérthető volt, legközelebb igyekszem figyelni arra, hogy az üzenet egyértelmű legyen.

Számomra a dunai horgászat nem a kapitális halakról szól. Viszont minden évben listát vezetek arról, hogy hány különböző fajta halat sikerült fogni (külön vizekre lebontva), idén ez volt az első dunai bucóm, nagyon megörültem neki, ezért került fel a fórumra a fénykép.
Amúgy idén eddig a Hármas-Körös és holtágai 16:13-ra vezet a Dunával szemben, de lesz még egy pár randevúm az Öreg Hölggyel, remélem sikerül kiegyenlíteni.

A pontymatrac mindig van nálam, nem is a legvéknyabb fajtából, de mivel hideg volt az este a köves parton, ezért a fenekem alatt teljesített szolgálatot. Persze ha a hal mérete vagy vehemenciája igényli, akkor nem sajnálom bevizezni.

(#70848) saen válasza galervin93 (#70846) üzenetére


saen
veterán

Semmi baj nem volt ezzel, mert félreérthető volt a poszt és jó ha szólnak valakinek ha szabálytalanságot csinál. Nem ismeri mindenki Szgzuri kollégát. A dolog tisztázva lett, ennyi, nem kell ezt túlragozni.

(#70849) BlackmMmDog válasza galervin93 (#70846) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Mai nap nekem is nullás. Felhős idő nem a Kecskeméti pontyok kedvence, meteorológiai az ígérte időnként féltünik a nap. :W

(#70850) Zoli bácsi válasza Koncipappa (#70844) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen, persze, ezt a sorozatot linkeltem először, a Fishing Time-tól.
A Delphin honlapján van olyan hogy "Beststellerek" mindig ott az első sorban ez a botsorozat. Remélem tudom linkelni.. [link] :)

Orsóval nem nyúltál mellé, az tuti. Azt hiszem ez is ott van a legkeresettebbek közt az Okumánál. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.