Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71551) @mriya@ válasza hermanyi (#71538) üzenetére


@mriya@
őstag

Kinek a pap.............?! ;]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71552) hermanyi válasza @mriya@ (#71551) üzenetére


hermanyi
őstag

kockatónak is megvan a létjogosultsága ,sőt járok én is és néha kifejezetten élvezem is .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71553) jansky1 válasza BlackmMmDog (#71550) üzenetére


jansky1
senior tag

Így novemberben már ezt is becsülni kell. Merre jártál ma?

(#71554) BlackmMmDog válasza jansky1 (#71553) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Benkó Szabadidőparkban, 34-es helyen.

(#71555) @mriya@ válasza hermanyi (#71552) üzenetére


@mriya@
őstag

:R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71556) KunEmber válasza hermanyi (#71543) üzenetére


KunEmber
senior tag

+ervin: :R

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#71557) horcsog válasza #46372352 (#71537) üzenetére


horcsog
tag

Esetleg ha belefér még a penn sargus 2-es orsó se olyan vészes árban, kb 10-essel több mint a wrath. Azt sokan használják harcsapergetésre is, és nem az a szétesős fajta. De wrathról is jókat hallottam . Baján van egy horgászbolt online is lehet rendelni, pecabaja.hu vagy hasonló címen. Ott ilyen 11-12-13 ilyen árakon láttam pár hónapja wrathot.

(#71558) horcsog válasza Koncipappa (#71534) üzenetére


horcsog
tag

Egyértelmű, hogy olyat kell választani ami ideális dobni. Ha a legfontosabb szempont a távolság akkor 3,90 3,75 librás arra már rá tudsz pakolni 140-150-160 gramm környéki súlyt lehet még többet is és 25-ös főzsinór.

Nekem 22-es, és 25-ös főzsinórok vannak. 22-es alá már nem megyek , és az is finomabb botokon van. Olyan 100 gramm környéki terheléssel használom a botokat 3,6, és nincs rajta extra méretű távdobó orsó 50-60 -as méretű orsók. Ezzel is el lehet érni a 100+-os távot. De egy nagy 14000-es ultegra méretű orsóval ugyanezzel a cuccal sokkal könnyebben ha nem zavar dobásnál az orsó nagysága. Nekem jobban kézreáll ezekkel a "kis" orsókkal mint egy harcsázó orsó mérettel , dobásnál.

[ Szerkesztve ]

(#71559) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha valakit érdekel, Energofish küldte hírlevélben.
2021 téli partnerbolt magazin: [link] ( pdf fájl, kb 14 MB)

Nyereményjáték: [link]
"Szavazz kedvenc partnerboltodra!
Közeledik a karácsony és neked még nincs ötleted, hogy mit vegyél? Az Energofish honlapján, válaszd ki a kedvenc Energofish partnerboltodat és nyerd meg 5 héten át az 50 db 20 000 Ft-os vásárlási utalvány egyikét, melyet a választott partnerboltunkban válthatsz be!
Ha lecsúsznál a kuponokról, akkor sem kell aggódnod, mert tiéd lehet az 50 halas párna egyike! Most minden eddiginél jobban megéri regisztrálni!"

(#71560) hermanyi


hermanyi
őstag

Ezt csak úgy itt hagyom. :B :B :B

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71561) Spoon16


Spoon16
tag

Ahogy hűlnek a vizek egyre jobban elkezdtem gondolkodni a hidegvizi peca megoldásán. Az az ötletem támadt, hogy néha rápróbálnék a methodra valami finomszemcsés, de aromás kajával meg ilyen 5-6mm körül wafter csalikkal.
Keresni a halakat gondolom jobb megoldás,mint a hosszúelőkés módszer.

Milyen etetőanyagot ajánlanátok ehhez? Nem tudom,hogy mennyire lehet jó megoldás a 2 mm-es aqua pellet, én talán inkább valami hidegvizi por kajára gondolnék,amiből nedvesítés előtt kirostálnám a nagyobb szemcséket. Meg egyáltalán,milyen íz az,ami hidegebb vízben megy? Milyen aromákat/adalékokat érdemes ilyenkor használni?

Nem vagyok otthon ebben a methodos pecában, jellemzően hosszúelőkézek a Tiszán, de hidegebb időben már jobban tetszene a helyi holtág vallatása akár csak 2-3 órás pecák alkalmával.

[ Szerkesztve ]

(#71562) sasa311 válasza hermanyi (#71560) üzenetére


sasa311
veterán

Akkor a régi eladó? :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71563) hermanyi válasza sasa311 (#71562) üzenetére


hermanyi
őstag

Melyik régi ? A MAP már rég nincs meg azota kénytelen voltam venni egy használtat Olaszországbol :D De azt nem adom el ,mert jó lesz Nagy Dunára a kövezésre . Ez meg tökéletes magamutogatásra ,mert az Országban csak ez az 1 db található :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71564) hermanyi


hermanyi
őstag

Urak lehet fogok tudni kedvességet biztositani az egyik horgászboltban ,javarészt Daiwa orsókra és egyéb termékekre . Amint kapok részletes árakat jelentkezem vele ha valakit érdekel esetleg .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71565) saen válasza hermanyi (#71564) üzenetére


saen
veterán

Az ilyen mindig érdekes, max nem élünk vele ha nem elég jó :)

(#71566) BlackmMmDog válasza Spoon16 (#71561) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Intenzív vizekre egész évben jó a aqua, de a kisebb hal sűrűségű vizekre a hallisztmentes vagy enyhén halas a jó. Sok esetben a gyártok csak megfestik pár édesebb ízű kajájukat.
Hidegvízben bevált csaliíz: vörös szeder, faeper, tigrismogyoró- vajkaramella.
Etetőt Csl likőrrel keverem, melasz is jó hidegvízűre (világos etetőt megfeszti),de nagyon összefogja a kaját.
Nem rontasz el semmit ha aromában büdösebb ízt választasz, klasszikus ízt (méz ,eper vanília) kerüld ha édes vonalnál maradsz . Én leginkább tűzőszúnyog, hal, tintahal aromát használok.

hermanyi

Grat, szép sámli ;) ;)

[ Szerkesztve ]

(#71567) hermanyi válasza saen (#71565) üzenetére


hermanyi
őstag

Nem tudom pontosan még ,hogy mire és mennyi . de ahogy írod tetszik kell ha nem tetszik nem kell .
Nekem egy forintom sem lesz belőle max a jó hírnevem :D

71566BlackmMmDog Köszike :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71568) sasa311 válasza hermanyi (#71567) üzenetére


sasa311
veterán

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71569) horcsog válasza Spoon16 (#71561) üzenetére


horcsog
tag

aquat én kb mostanáig használnék mikor megy 10 fok alá nem . Hideg vízi gyári kaját, vagy bármelyik bodorkás kaját, vagy piros x21-et kis kötőanyaggal jobban tapadjon lemenjen a fenékre.

x21 jó plusz aroma helyett is bármelyik kajához pl egy tapadósabb fenekező kajához felerész harmadrész x21-et adsz elnyomja mindennek az illatát ami a kajában van . Vagy sensas aromaporok bodorkástól a pontyosig bármelyik jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#71570) galervin93


galervin93
őstag

Duna ma: haver két bottal, halszelettel 5 kapásból 3 köves 1 kis süllő, én pergetve sok "birizgából" egy kis köves. Egy akadt még meg, az jobb forma lehetett, de félúton elmaradt.
Pénteken remélhetőleg jön a következő. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71571) Daidalosz válasza hermanyi (#71563) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Váóóó! :D

(#71572) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nem is olyan drága, azt hittem többe kerül. (Egy alsóbb kategóriás Csepel bringát vettem ennyiért)
Rákerestem a Mester ülőkéjére: [link] Már ha ez az. :)

(#71573) Steady74 válasza Zoli bácsi (#71572) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nope, ez a mostani. Döme mesteré meg ilyen.

(#71574) galervin93 válasza Steady74 (#71573) üzenetére


galervin93
őstag

Pedig van egy fasza Rotary Box a piacon, nem értem. ;]

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71575) jansky1 válasza Steady74 (#71573) üzenetére


jansky1
senior tag

Azt hittem rotary boxon ül :O

(#71574) galervin93 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71576) Szilágyi84 válasza Steady74 (#71573) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

6-700 ezer :Y
Ezeket még nem is néztem , mivel nem versenyzek elég hobbiból egy fotel ,de hogy sok százezer egy ilyen azért meglepődtem mit tudhat talán fűteni is tud 🙃

(#71577) saen válasza Szilágyi84 (#71576) üzenetére


saen
veterán

Aki szereti a pörgős finomszerelékes pecát, annak azért jó dolog a láda. Cserébe viszont vannak ennél olcsóbban is használható cuccok, ennyit nem kell rá költeni.

(#71578) sasa311


sasa311
veterán

Volt valaki a héten a nagy Dunán? Visegrádi öbölbe hétvégén érdemes lehet még kimenni?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71579) hermanyi


hermanyi
őstag

Skacok a hobbyt nem számoljuk .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71580) Horvi válasza hermanyi (#71564) üzenetére


Horvi
őstag

Előre is köszönjük :R , engem valószínű érdekel majd a dolog. Lehet vennék egy Daiwa botot :DD

Hello darkness, my old friend...

(#71581) galervin93 válasza hermanyi (#71579) üzenetére


galervin93
őstag

Számoljuk, csak nem merjük összesíteni. :DDD :N

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71582) KunEmber válasza galervin93 (#71581) üzenetére


KunEmber
senior tag

Én összesítem és még meg is beszélem otthon. Nagyjából évi 50.000 Ftért "veszem" a hal kilóját. Ha viszont átmerengett napfelkeltékben, napnyugtákban számolom, akkor mindent megér.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#71583) Spoon16


Spoon16
tag

Köszi a hidegvizi tippeket, ki fogom próbálni őket.
Más: összeraknék egy nagyon minimál szettet téli süllős-menyhalas pecára. Kb annyi aprócucc kell,ami a kabát zsebében elfér. Ehhez kellene valami teleszkópos bot 3,3-3,6 méter hosszban.
Tudunk valami olyat,aminek a spicce elég érzékeny és szépen jelzi a kapást?

[ Szerkesztve ]

(#71584) aladarazurbe válasza sasa311 (#71578) üzenetére


aladarazurbe
csendes tag

Simán. Én ott már télen is voltam eredményes (fehérhalra). Hajrá :)

(#71585) galervin93 válasza KunEmber (#71582) üzenetére


galervin93
őstag

Annyitól én se izgulnék. :DDD
Mindegy, nem is ez a lényeg, hanem hogy élvezzük és közben vigyázzunk a halakra és a természetre. :)
Azért gyorsan felnézek az Alira, 11.11. van, ilyenkor szoktak eksönök lenni. :DD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71586) saen válasza galervin93 (#71585) üzenetére


saen
veterán

Alin ezen a napon reggel 9:00 és 9:05 között mennek el a jó akciók, utána már semmi extra. De személy szerint nem szoktam kupont vadászni, nekem annyit nem ér az egész, anélkül meg nem túl nagyok a kedvezmények.

(#71587) Daidalosz válasza KunEmber (#71582) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Az igen!🙂 A bejegyzéseden felbuzdulva kiszámoltam én is, 700 Ft/kg-ra jött ki nagyjából, de még ezt is sokallom kicsit. (Pedig az órabéremet még hozzá sem adtam.😆)

[ Szerkesztve ]

(#71588) hermanyi válasza KunEmber (#71582) üzenetére


hermanyi
őstag

nem szabad számolni . Nagyon drága a hal főleg, hogy én nem is vihetek el :D . A hajnali párás fűben való álmos szem dörzsölése viszont felbecsülhetetlen .
Én nem merném amúgy összeszámolni ,hogy mennyi az annyi . Lehet elszörnyednék rajta ,pedig szinte mindent kedvezményesen próbálok megvásárolni .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71589) galervin93 válasza saen (#71586) üzenetére


galervin93
őstag

Igen, én sem találtam semmi izgit (egy telefontok jön azért, de nem sokat nyertem rajta).
Ez viszont igencsak bestbuy-szagú, úgyis keresett valaki előketartót mostanában.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71590) horcsog válasza Spoon16 (#71583) üzenetére


horcsog
tag

Teleszkópost a Dunán használok régi cormorant 100-200 grammos 2,7-es hossz , kb 1990-ben vásárolt eszköz . :) Az kiváló Dunai fenekező horgászatra univerzális a keszegtől a harcsáig . :) Nem tudom mikor vettem utoljára teleszkópos botot de lehet még 2000 előtt. Szerintem ha már pénzt adsz érte érdemesebb lenne 2 részes pergetőt venni , felesleges a 3,6-os hossz vsz inkább 2,7 vagy 3 m. Olyan dobósúlyban ami oda ideális ahová használnád, pl Dunán fenekezni 50-100-as tökéles a számomra. Illetve nem mondok igazat mert spiccbot is teleszkópos és azt vettem. De azonkívül nem hiszem, nem tudom miért lenne célszerű, 2,7-es kétrészes bot szállítási hossza olyan 140 centi kb, az egy kis botzsákban elfér. De állóvízen is szoktam ezekkel süllőre fenekezni is.

[ Szerkesztve ]

(#71591) horcsog válasza KunEmber (#71582) üzenetére


horcsog
tag

Gondolom azért mert nem nagyon viszed el a fogást? Egy rendes horgász sok halat eszik. :) Van sok ismerősöm aki nagyon elvetemült pecás de egyáltalán nem eszik halat. Érdekes a számomra mert én halat hallal tudnék enni, sokszor ha horgászni megyek akkor is sült vagy rántott halat viszek kenyérrel kajának. De vasárnap ha máskor nem is általában hal van nálunk. Soha nem számoltam ft-ra ki de ha nagyon muszáj lenne úgy gondolom pozitívra is kihoznám akár elég csinos összeggel, ha nagyon kellene a lóvé és muszáj lenne halat eladni. Szerencsére erre még nem volt szükség de végszükség esetén még jól jöhet ez . :)

[ Szerkesztve ]

(#71592) jansky1


jansky1
senior tag

Dovitnál 40% akció van sok termékre. Csalik, etetőanyagok, aromacseppek.

(#71593) WarninShotZ válasza galervin93 (#71589) üzenetére


WarninShotZ
tag

Zoli bácsi volt ha jól emlékszem.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#71594) BlackmMmDog válasza horcsog (#71591) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Én is ilyen vagyok, szüleimnek viszek csak haza.(15 hal elég nekik)

Tavaly még az olcsóbb kaja (350-400ft/kg)is jól ment a Szabadidőparkban(intenzív vízeken persze nem), most már csak drágább kell(800-1500ft/kg).

(#71595) Steady74 válasza galervin93 (#71589) üzenetére


Steady74
Topikgazda

ráadásul kétoldalas, tényleg sok előke elfér benne.

(#71596) sasa311 válasza Steady74 (#71595) üzenetére


sasa311
veterán

12000, ne már... :Y

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71597) galervin93 válasza sasa311 (#71596) üzenetére


galervin93
őstag

Tegnap 5500 volt, mondtam hogy BB. :))

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71598) Koncipappa


Koncipappa
csendes tag

Van a fagyóban két szép nagy pontyszelet. Nem patkó alakú szelet, hanem egyben lefejtették nekem a hal két oldalát lényegében. Sütőben tepsiben sütőpapíron szeretném elékszíteni. Tudtok valami jól bevált receptet?

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#71599) jansky1 válasza Koncipappa (#71598) üzenetére


jansky1
senior tag

Rácponty? Mi imádjuk. Mondjuk frissből a legjobb, nem ereszt annyi levet, mint a fagyasztott.
Vigyázz, hogy ne süsd túl a halat.

(#71600) galervin93 válasza jansky1 (#71599) üzenetére


galervin93
őstag

Mi azt egész pontyból szoktuk, hassal lefelé szépen megáll a halacska. :)

Koncipappa
Én beirdalnám (nem túl mélyen és nem is olyan sűrűn, mint mondjuk egy keszeget), aztán vajjal, sóval, borssal és apróra zúzott fokhagymával bedörzsölném. Még a vastagabb szeletnek sem fog kelleni sok idő, közepesen meleg sütőben szép aranybarnára pirul. :) Ahogy jansky írja, előtte a vizet/nedvességet papírtörlővel/konyharuhával itasd fel!

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.