Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71851) jansky1


jansky1
senior tag

2 fős mini forumpeca helyzetjelentés :D Kint vagyunk fél nyolc óta. Hát eddig nem túl erős, 1 keszeg, 1 ponty. 1 valami meg elment.

(#71852) smokiii1 válasza galervin93 (#71849) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Persze értem amit írtok. Bár én ezzel a versenyszellemmel abszolút nem tudok azonosulni, de volt már nekem is olyan pecám ahol töltöttem, dobtam és nem volt időm kezet mosni már húzta a kárász.
Jövőre szerintem én is kipróbálom magam egy amatőr versenyen. Csak addigra venni kellene haltartót is.

(#71853) galervin93 válasza smokiii1 (#71852) üzenetére


galervin93
őstag

Nem kell ehhez verseny, ahogy te magad is írod. :)
Haltartóra - meg persze minden egyéb előírásra - figyelj, nehogy kellemetlen meglepetés érjen! Mohosz oldalán mindig fent van az aktuális szabályzat, legtöbb verseny erre hivatkozik + a helyi szabályok (főleg halvédelmi eszközökre vonatkozóan).

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71854) @mriya@ válasza galervin93 (#71853) üzenetére


@mriya@
őstag

Amikor tavasszal néhány óra alatt fogtam vagy 30 teszkós pontyot, inkább szelektív csalira váltottam, ne kínozzam tovább a halakat.
De még így is jött néhány belőlük.
Nagy viszont egy sem, aminek kimondottan örültem. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71855) bercsi válasza jansky1 (#71851) üzenetére


bercsi
aktív tag

Gondoltam rátok ma reggel miközben a kocsiról kapartam a zúzmarát... nem volt meleg :DD

(#71856) jansky1 válasza bercsi (#71855) üzenetére


jansky1
senior tag

Reggel nem volt meleg, de napközben kabát sem kellett, sütött a nap. A halak kapókedvét ez mondjuk nem befolyásolta. Úgy zártunk, amit írtam :(((

(#71857) bercsi válasza jansky1 (#71856) üzenetére


bercsi
aktív tag

Ilyenkor minden halnak örülni kell. Lementem volna ma én is Lajosmizsére, de elnéztem mert holnap vagyok szabad napos. Persze a program sem peca lesz :(

(#71858) jansky1 válasza bercsi (#71857) üzenetére


jansky1
senior tag

Az biztos. Pakolásnál még elment egy jobb halam. 3 jó halból egy jött ki, elég mérges voltam a 2 halvesztés miatt. Azon agyaltunk, hogy mit lehetne tenni a halvesztés ellen. Valószínűleg vékonyan akadt, amit nem rugózott ki az xh vanity. A kemény bot nem volt jó a fárasztáshoz, de kellett a távdobáshoz, mert minden hal 100m körüli távról jött. Lehet vékonyabb húsú horog kellett volna, amit a gyengén táplálkozó hal mélyebbre tudott volna szívni. Vagy a fene tudja :DDD

Jövő hétre viszont tervben van egy Szabadidőközpontos peca, gyere Te is, meg mindenki akinek van kedve.

[ Szerkesztve ]

(#71859) sasa311


sasa311
veterán

Harcsa pergeteshez / verticalhoz lehet kapni 20k körül olyan orsót amit érdemes megvenni és elbir 30 körüli fonott zsinórt?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71860) smokiii1 válasza galervin93 (#71853) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Rendben, köszi a tippet/tanácsot. Megfogadom. :R

(#71861) Daidalosz válasza sasa311 (#71859) üzenetére


Daidalosz
kezdő

A 0.30-as fonott zsinórhoz, ha ki akarod használni annak képességeit, kell egy kb. 15 kg fékerejű orsó. Szerintem ami valóban tartósan, meghibásodás nélkül tudja ezt, azt nem adják oda húszért.

(#71862) sasa311 válasza Daidalosz (#71861) üzenetére


sasa311
veterán

Pont ezért kérdezem :)
Van két Kastking Sharky III-am, ami elvileg 18 kiló fékerejű, de feederhez használtam, tartok tőle, hogy nem feltétlen ilyen terhelésre találták ki :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71863) Daidalosz válasza sasa311 (#71862) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Sajnos nem ismerem ezeket az orsókat. A magas fékerőhöz tartoznia kell egy nagyon merev, ellenálló váznak, egy erős visszaforgásgátlónak, kifogástalan, nagy terhelésre alkalmas felkapókar-fülnek és görgőnek, jó minőségű csapágyaknak és hajtóműnek. Ha mindezt összeadjuk, nehezen tudom elképzelni, hogy húszezer forintért áruljanak ilyen orsót, de persze lehet, hogy tévedek.

(#71864) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Tegnap délután rendeltem a Pecaplázából BF akcióban. 5 munkanapos szállítást jelöltem be.
Mondom jövő héten megjön. GLS küldte estefele a mailt, holnap hozzák.
Azt hittem el lesznek havazva a rendelésekkel... :)
Mondjuk ha mindenből 20% engedményt adnak, tuti több mindent rendelek. :D

(#71865) jansky1


jansky1
senior tag

Polyák Csabio videóiban láttam többször már, hogy aqua pellethez használ liquid "ragasztót". Mainline stick mix liquid.
Jobban bírja a dobást, nem bont vízközt. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Használtok hasonlót?

[ Szerkesztve ]

(#71866) Steady74 válasza jansky1 (#71865) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ragad tőle rendesen a cucc, csínyán kell bánni vele, eléggé el lehet vele cseszni az anyagot.

(#71867) @mriya@ válasza Daidalosz (#71861) üzenetére


@mriya@
őstag

[Ez bírja, de 30 ezer.]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71868) galervin93 válasza jansky1 (#71865) üzenetére


galervin93
őstag

Legócskább etető/szemesanyag ragasztó megóggya ugyanezt. :)
Az előző hsz-odban írt "felismerések" (lágyabb bot, kisebb és könnyebb horog stb.) ezerszer többet jelentenek, mint a mindenféle adalékok. (Függetlenül attól, hogy pl. a konkrét példában a kosárból idő előtt kioldódó kaja elég gázos eredményt hozhat, de erre is van egyszerű megoldás: a szokásosnál hangyányival szárazabbra kevert kaját nyugodtan belenyomhatod erősebben is, ki fogja bírni a süllyedést, de bontani is fog.)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71869) jansky1 válasza galervin93 (#71868) üzenetére


jansky1
senior tag

Pont a kicsit szárazabb anyagnál vettem észre a víz felszínén, hogy potyognak a pelletszemek. A horogméret nem volt rossz, 12-es, de fogok beszerezni valami vékonyabb húsút. A lágyabb bottal meg az a probléma, amit leírtam, dobástávolság rovására megy. Marad még a gumis kosár, csak az nem volt nálam megfelelő súlyban.

(#71866) Steady74 , köszi az infot

[ Szerkesztve ]

(#71870) Daidalosz válasza @mriya@ (#71867) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Igen, ezt hallottam dícsérni, csak hát nyolcvan deka, szóval pergetni nem a legideálisabb...

(#71871) galervin93 válasza jansky1 (#71869) üzenetére


galervin93
őstag

Vékony a határ, ki kell tapasztalni, amilyen egyszerű az Aqua használata, pont olyan nehéz beállítani a necces szitukban. :)
Néha előfordul, hogy mély (4-5m) vízben 50-60-ra pecázok Aquával, ott még bőven elég a vízzel-nyomással való játékot.
Method vagy bordás kosár? Utóbbi azért jobban tart, és abból is akadnak kisebbek, amik még ebben a télies időben is használhatóak.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71872) jansky1 válasza galervin93 (#71871) üzenetére


jansky1
senior tag

Csak method. Nem volt olyan körülmény mostanában, amikor bordással jobban fogtam volna.
Kösz a tippet, a ragasztó por tényleg fillérekért megy (egyszeri kiadásra) a liquidhez képest. Mondjuk amennyi kell a mainline adalékból, az 500 ml is egy örök élet.

[ Szerkesztve ]

(#71873) sasa311 válasza jansky1 (#71872) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem aquaval az a tapasztalat, hogy hidegben sokkal bajosabb bekeverni jóra :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71874) @mriya@ válasza Daidalosz (#71870) üzenetére


@mriya@
őstag

30-as fonotthoz már kell anyag... :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71875) Steady74 válasza sasa311 (#71873) üzenetére


Steady74
Topikgazda

ha otthon keverem be, a vízpartra érve tökéletes lesz és nem lesz gond, amit írsz, mert tényleg, minél hidegebb van, annál nehezebb bánni vele.

(#71876) jansky1 válasza sasa311 (#71873) üzenetére


jansky1
senior tag

Nem tudom, én előző este bekeverem 2:1 arányban a pellet javára.

(#71877) BlackmMmDog válasza jansky1 (#71858) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Szerda és vasárnap kívül jó a hét bármely napja.

(#71878) horcsog válasza sasa311 (#71859) üzenetére


horcsog
tag

penn sargus 2, vagy penn slammer. Németből olyan 60-70 euró környéke.

Ezek bírni fogják a gyűrődést. Ha többet rászánsz akkor penn battle 3 vagy spinfisher de ezek már inkább 80-100 euró környéke kisebb méretekben is.

Koós féle orsónak a felkapókarja és a hajtókarja a gyenge pontja. Ki szokták cserélni akkor elmegy de azon az áron jobban jársz vsz a pennekkel.

30-as fonottal nyomatod akkor erős bot kell majd ki tudd használni a zsinór erejét. Egy 100 gramm környéki pergetőhöz vsz 23-as power pro elég. 30-as környékihez már inkább 200 gramm környéki és kemény bot kell nagy súlynál dolgozzon jól a bot.

[ Szerkesztve ]

(#71879) jansky1 válasza BlackmMmDog (#71877) üzenetére


jansky1
senior tag

Nekem a kedd néz ki jónak, de elég vacak időt írnak arra a napra jelenleg.

(#71880) horcsog válasza sasa311 (#71862) üzenetére


horcsog
tag

Már mindenre ráírják ezeket a nagy fékerőket. De egy kemény fárasztásnál se fogsz nagyon 10 kiló fölé menni , 3-4-5 kiló már 2 kézzel kapaszkodsz a botba és a vizet veri a bot spicce. Pergetőbotokkal 10 kilót nem is biztos meg lehetne emelni. Egy kemény 1000 grammos harcsázó stupekező bottal is már rendesen karikában lesz a bot 10 kilós súlynál .

Beállítasz egy 4-5 kilós fékerőt ami azt meghúzza az már harcsa. :) De elég lesz 3 kilót is beállítanod nehogy kitépje a kezedből valami nagyobb jószág bejelentkezik.

Usa baitrunner 6500 b - vel perget haverom a Pón. Nehéz és kemény boton pont passzol hozzá súlyban és az mindent bír. Stupekezőn használok olyat. :) De itthonra szerintem felesleges ennyire nehéz pergető cuccot csak az orsó 85 deka, mert leszakad a karod a peca végére és azért a Pón mindennapos a kapitális hal . Itthon meg esemény ha valaki fog egyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#71881) BlackmMmDog válasza jansky1 (#71879) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Tegnap se volt jó idő ,nem lesz rosszabb.
Kaják már megvéve. :DDD

(#71882) Daidalosz válasza @mriya@ (#71874) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Az kétségtelen. Voltak, talán vannak is a Koósnál kisebb méretű, nagyon erős orsók (pl ABU Suveran), de nem ebben az árkategóriában. Másrészt szerintem a 0.30-nál vékonyabb is elég lehet pergetni.

(#71883) Daidalosz válasza horcsog (#71880) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Egyetértünk, ebben az esetben viszont felesleges a harmincas zsinór.

(#71884) lbandi777


lbandi777
aktív tag

Aki perget ,fastfishing.hu.
Most táraztam be műcsalik- ból ,rapala,savage gear,stb.

(#71885) bercsi válasza BlackmMmDog (#71881) üzenetére


bercsi
aktív tag

Cukk-ot hol árulják Kecskeméten?

(#71886) BlackmMmDog válasza bercsi (#71885) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ho-hó horgászcentrum

(#71887) horcsog válasza Daidalosz (#71883) üzenetére


horcsog
tag

Nekem van egy uni cat régebbi szériás 50-200 grammos pergetőm. Azt pl 23-as powerrel nem érezném biztonságosnak. Nagyon kemény bot és bevágásnál meg fárasztásnál is beleemelsz egyet biztosabb vsz a vastagabb. Mert ezek a fonott zsinórok is írnak rá mindent mit bír de azért osztani kell vagy 2-vel minimum . :) Rángatásoknál, bevágásnál, ha hozzáér kőhöz bármihez pattanhat azért egy 20-as körüli kemény bottal. Lehet, hogy bírná a 23-as is rajta de rizikósabb lenne vsz. Pl nekem mártogatásnál ezért kerültek le a 0,15 környéki alatti fonottak. Nem 1-2 halat vesztettem bevágásnál szakadt . Pedig arra is rá van írva lehet 10 kiló szakító is és ott 20-50 grammos botok voltak.

Haverom aki nagyon sok nagy harcsát fogott 100 kiló felettieket is olaszoknál és itthon is berkley whiplashre esküszik 30-as körüli méretben , pergetéshez. Nekem fonott az csak power pro, 23-as van a legfinomabb harcsázómon 50-100 grammos balzer magna silveren, az egyben süllőző is. :)

De célzott süllőzőn 19-es powert használok 20-50 grammos bottal. Az már nem nagyon szokott szakadozni mártogatásnál sem. A vékonyabb az kész rémálom ha olyan helyeken horgászol sose tudhatod melyik bevágás után szakad.

[ Szerkesztve ]

(#71888) lbandi777 válasza horcsog (#71887) üzenetére


lbandi777
aktív tag

28- as whiplash az legenda,gyakorlatilag eltéphetetetlen ( legalább 40-45 a valós mérete.)

(#71889) horcsog válasza lbandi777 (#71888) üzenetére


horcsog
tag

Power prot tartom a legjobbnak. Haverom azért használja whiplast mert csendesebb szerinte.

(#71890) horcsog válasza lbandi777 (#71888) üzenetére


horcsog
tag

Fel lett már avatva azóta a pergetőd valami naggyal? :) Nekem csak ezek a 10 kiló körüliek megint. Mondjuk idén tavasszal a járvány miatt nem is tudtam menni este . Szeptemberben sokat voltam de ezek max 10-es méretek.

(#71891) lbandi777 válasza horcsog (#71890) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Sajnos nem, tavaly is meg idén is 1-1 hal volt ami megdolgoztatta volna de egyik sem jött ki.Közben vettem 1 másik kombót is, illetve a spinfishert lecseréltem penn class- ra.Én egyébként 33- as ygk- val dobálok az erős bottal.

(#71892) horcsog válasza lbandi777 (#71891) üzenetére


horcsog
tag

Amivel én legtöbbet dobálok az 50-100 grammos. Tavon jó, Dunán még jó. Süllőző csalikkal is. Ezt régebben 19-es powerrel használtam , most 23-assal . A durvább cucc 50-200 grammos azt ritkán veszem elő. Tavon szinte soha, Dunán inkább. Használtam azt 23-as powerrel de jobban passzol hozzá a vastagabb.

Nálunk az a baj rengeteg a horgász. Pár éve kimentem akár hétvégén sokszor alig volt valaki, idén mintha egy majális lenne, még hétköznap is sokszor. :) Olyan jó volt az a víztározó nem telepítettek nagyon pontyot és alig járt oda valaki horgászni. Utóbbi években telenyomták ponttyal és az engedély árakat nem emelték megszállták a pecások. Olyan jó pergető víz volt , de most kicsi ennyi embernek. Csónakból még elmegy de partról kellene ott horgászni nem is mennék vszínű pedig 30 éve járok oda.

[ Szerkesztve ]

(#71893) sasa311


sasa311
veterán

Daiwa TD Feeder 4012 QD most 100 eur nordifshing én ha valaki karácsonyra erre vágyna :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71894) lbandi777 válasza horcsog (#71892) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Nálam teljesen vízállás fügő,ha nagy a duna akkor csak a legerősebb cuccal dobálok,ha már utána tudok menni akkor az új 150 grammos botot használom, viszont október óta már csak a 12-40- es süllöző cuccal megyek,ezzel is kijött már 10- es harcsa 15- ös fonott zsinórral.

(#71895) galervin93 válasza lbandi777 (#71884) üzenetére


galervin93
őstag

Úúú király vagy, nagyon köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71896) horcsog válasza lbandi777 (#71894) üzenetére


horcsog
tag

Dunán ott bármi megtörténhet , izgalmas víz. :) Előfordulhat a süllőződdel kiveszed a nagy harcsát partról és a legkeményebb cuccal meg akadót fog. Ott kell mázli is partról. Több évtizede volt de még mindig emlegetjük mikor haveromat egy este 2 vagy 3 megtépte. De úgy a kőláb előtt elkapta a wobblert kemény bottal huszonakárhányas fonottal levitt mindegyik 50-60-70 méter lazán. Rendesen terhelve . Azok már azért halak voltak. Egy ilyenhez azért partról főleg kell szerencse ne fogjon akadót.

[ Szerkesztve ]

(#71897) Daidalosz válasza horcsog (#71887) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Ahogy a Sasa311-nek szóló bejegyzésében írod: 4-5 kg fékerő már tekintélyes. Egy jó harmincas fonott not--a-knottal tud 18-20 kg-t. Arról nem beszélve, hogy iszonyatosan lebutítja a műcsalit, és alig lehet vele dobni. Szóval én huszassal pergetek, igaz, csónakból, és nagyot sosem fogtam, de hal még nem tépett meg.

(#71898) horcsog válasza Daidalosz (#71897) üzenetére


horcsog
tag

Jó a 20-as , én is használtam ezen az 50-200 grammos botomon is. Szódával elmegy még azon is . De egy igazán kemény pergetőpálcához jobban passzol a 30-as körüli vsz. De hát az már olyan bot, hogy az ul műfajban nyomulók nem is hinnék el van olyan elvetemült aki ilyen bottal pergetni akar. :) Egy ilyen pálcához ha úgy rendesen karikába akarod húzni vsz jobban passzol a 30 -as körüli, nyugodtabb vele fárasztani nehogy a bot keménysége miatt elpattanjon a 20-as, bevágásnál , fárasztás közbeni rántásoknál amit a harcsa csinál.

Szóval vsz igazán azon múlik mennyire kemény botra használná. Ha ez a finomabb amit én használok 50-100 gramm arra nem kell, jó a 23-as akár még a 19-es is elmegy.

Mennyit bír a zsinór not a knottal nem tudom de 56-os power pro bír kb olyan 25-30 között amikor vadi új not a knottal. Vannak akik stupekezéshez használnak 40-es környékit. Addig amíg párszor nem járnak úgy bevágásnál szakad. Mert bele fognak futni ebbe előbb utóbb. Más a szakítója egyenletes terhelésre más egy hirtelen rántásra. Aztán ott vannak a kagylók, kövek stb.

[ Szerkesztve ]

(#71899) horcsog válasza Daidalosz (#71897) üzenetére


horcsog
tag

Még az is szempont , hogy nem 1-2 hétig akarod használni. Azért kopik, sérülhet valahol kisebb felületi sérülés. Főleg ha gumihalazol is vele könnyebben akadókat megjárja. De egyébként én is azt gondolom legtöbbször elég az 50-100 -as 20-as környéki fonottal még a Dunán is. Viszont ha már vertikális módszerhez is használná és folyóvízen ott bejönnek a nagy súlyú csalik amihez karcsú lesz a 100 grammos bot.

[ Szerkesztve ]

(#71900) Daidalosz válasza horcsog (#71899) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Persze, biztosan vannak olyan helyzetek, amikor kell a nagyon erős felszerelés, vastag zsinór. Nekem is van 100-200 g-os, 240 hosszú pergetőbotom, igaz, alig néhányszor használtam. Harcsára szinte kizárólag felszíni wobblerekkel pergetek, talán ezért tartom elegendőnek a finomabb cuccot. (Ha a tetején nem eszik, inkább fenekezek, azt meg mindig monofillal🙂.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.