Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) saen válasza galervin93 (#70199) üzenetére


saen
veterán

Annak a Gamakatsunak voltak annyira szarul sikerült sorozatai, hogy a hegye elment 2-3 hal után. Én utáltam emiatt, ha pörgött a hal akkor a horog is iszonyat fogyott.

(#70202) galervin93 válasza feco6512 (#70200) üzenetére


galervin93
őstag

Én előkének használom 20-22-25-ösben (Dunára), van egy kis merevsége, de tök korrekt. Főzsinórként nem tudom hogy muzsikál.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70203) hermanyi válasza Horvi (#70183) üzenetére


hermanyi
őstag

Ajánlom a Novitech zsinórt előkének . Horgod kicsit vastag de 3-4 kiló felett nem gáz .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70204) WarninShotZ válasza hermanyi (#70203) üzenetére


WarninShotZ
tag

Novatech zsinór +1, iszonyat jó, strapabíró!

[ Szerkesztve ]

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#70205) Zoli bácsi válasza feco6512 (#70200) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én vettem sárga színűben. Őszintén megmondom, nem tudom melyik orsóra van felcsévélve..... Szóval nem lehet rossz.... :D
Ha zsinórt cserélek, utána próbálom, ha nem tetszik, ledobom. Ezt nem dobtam le, két sárga feeder zsinór van orsókra feltekercselve, egyik a Delphin, másik a Döme Master Carp Line.....
Nem tudom melyik-melyik.... Szóval tuti nem rossz.... :D

(#70206) feco6512 válasza Zoli bácsi (#70205) üzenetére


feco6512
tag

Köszi megpróbálom aztán meglátjuk :)

(#70207) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Szombaton kiültem a Gyáli egyesületi tóra keszegezni. 6-ra mentem, negyed 7 felé már bedobtam. Kb 12-13 méter távról sorba húztam ki a keszegeket gilisztával, volt hogy az úszó be se állt, már vitték. Nagyon jól ment, aztán fél 10 körül szinte teljesen elapadtak a kapások, délbe be is jöttem. Az utolsó 2 órába 4 halat bírtam fogni. Se giliszta, se csonti, se pinki nem kellett nekik. Kb. 1kg száraz Dovit keszeges kaját használtam az egész horgászat alatt. Szerintetek miért maradhattak el a kapások? Túletetés? Vagy ahogy egyre erősebben sütött a nap úgy el kellett volna kezdenem nagyobb távot horgászni? Érdekelne, hogy ti mit csináltatok volna.

(#70208) hermanyi válasza matyi012345 (#70207) üzenetére


hermanyi
őstag

1 kiló kajával nem tudod a keszeget túl etetni ha csak nem 5-6db van az egész tóban. Egyszerűen elmentek a napról . Amúgy napközben sokkal nehezebb megfogni a hala mint reggel és késő délután

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70209) Steady74 válasza matyi012345 (#70207) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szerintem kevés volt a kaja, nem tudtad ott tartani őket tartósan. Aztán ki tudja.

(#70210) BogyóBP válasza feco6512 (#70200) üzenetére


BogyóBP
addikt

Én a tokyo és magma zsinort használom, szerintem a tokyo nagyon jó zsinor a magma már nem annyira. Ezt a fin zsinort nem vágom. Nagyon bevált még a Matrix Horizon X is. Annak a felvastagodó dobóelőkéje is nagyon jó.

Valaki ezt a kurblit látta vagy használja?: Trabucco Brave Fa 5500

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#70211) Steady74


Steady74
Topikgazda

Dunakeszin volt valaki mostanában? Ha igen, mik voltak a tapasztalatok? Alapvetően keszegezni tervezek, de lehet csinálok egy pontyos etetést is. Köszi

(#70212) bercsi válasza galervin93 (#70199) üzenetére


bercsi
aktív tag

+1 a gamakatsura. Én balcsin használtam keszegezni, iszonyat jól akadt és tartotta a halat.

(#70213) Sungoo válasza matyi012345 (#70207) üzenetére


Sungoo
addikt

Kicsit etetni többet. 1 kiló kaja nyáron, több órára nagyon gyenge.

(#70214) jjohn válasza saen (#70201) üzenetére


jjohn
aktív tag

Én a GAMAKATSU LS-2260B használom régóta semmi gondom nincs vele, a Dunán is jól akad paducnál is, amikor azt majdnem 9 kg fogtam akkor is bírta.

(#70215) galervin93 válasza saen (#70201) üzenetére


galervin93
őstag

Nem tudom hogy a konkrét márkára vagy kifejezetten a 2260B-re gondolsz, de elhiszem, persze, simán előfordulhatott.
Miután vékony a húsa és a hegykiképzés is, így egy idő után "elfogy". De én nem tartom ezt zavaró mértékűnek, legalábbis halak alatt nem. Az akadókat viszont valóban nem tolerálja túl jól, ha erőltetni kell a kiszabadításhoz akkor nálam általában instant csere.
Viszont pont a vékony anyagából adódóan a kisebb méretek alkalmasak pl. szúnyogos pecára, ami nagyobb öblű horgoknál sokszor nem jön össze, mert vastag anyaggal is társul a méret. Itt nincs ilyen gond. Továbbá amit feljebb is írtam, hogy igazából tök univerzális, mert a horogra tűzhető csalik közül gyakorlatilag minden mehet rá. Nem mindegy, hogy egy kifejezetten szúnyogos horgot azonnal le kell kapni ha csontit vagy gilit akar feltenni az ember, vagy éppen tűzne egy fél szem kukit az élő mellé stb. Szóval nálam ez is pozitívum.
(Ja amúgy van jó pár favoritom nekem is, Owner/Cralusso Sode Light szúnyog/pinki/bábhoz, Gama 1312F Dunán paduchoz, Preston Natural N50 amikor ponty vagy nagy kárász a célhal, Drennan Carbon Feeder márnára feederen, meg persze a fenti 2260B, amit tényleg sok mindenre használok, pl. hosszú szárú csontis horgot már nem is veszek, pedig ott volt a Gama 1310, Preston N10, N40 stb., de már untam hogy millió fajta horog van, így is sok a fent említettek is. :DDD De sok az átfedés, pl. amikor eszik a paduc simán felveszi a vastag nehéz N50-et akkor persze azt használom, ha kicsit finnyásabbak akkor 1312F a középút, 2260B meg a vége.
Ja és a füles horgok fűzött csalikhoz, disznóölőnek Korum Xpert Power Barbless, finomabb ennél a Preston KKM-B.)
Lényeg a lényeg, mindenki használja azt amivel jó tapasztalata van. :DD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70216) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

38-ból 8-ik lettem. Sokan megúszták hal nélkül, akik elől végeztek match botos pecát folytatak.

(#70217) Horvi válasza Sungoo (#70192) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen! Ez szerintem már elég nagy lesz :)

#70203 hermanyi Köszi neked is, megpróbálom ezt a zsinórt aztán majd kiderül. A mostaninál tuti jobb lesz :DD Jó kis bolt ez az ukpeca, a múlt héten benéztem nyálat csorgatni meg nézni pár apróságot.

#70216 BlackmMmDog Grat! :C

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#70218) KunEmber válasza BlackmMmDog (#70216) üzenetére


KunEmber
senior tag

Hogy lehet, hogy valaki fog 7 gr halat (küsz? géb?) valaki meg ~43 kilót?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70219) csƵ válasza KunEmber (#70218) üzenetére


csƵ
őstag

Ráadásul az a 42 kg 7 db hal. :Y

[ Szerkesztve ]

(#70220) BlackmMmDog válasza KunEmber (#70218) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

vörösszárnyú keszeg volt, egy alkesz fogta(de kapott érte érmet :DDD )
Az első kettő helyett szemben lévők nyerték meg (max 40m széles a tó)
Az átlag méret a 4-6 kg közöttiek.

(#70221) Sungoo válasza KunEmber (#70218) üzenetére


Sungoo
addikt

Miért csodálkozol ezen? Egy horgászversenyen ez tök átlagos.

(#70222) saen válasza galervin93 (#70215) üzenetére


saen
veterán

2260-ra gondolok, már rég nem használom, de tényleg néhány hal után cserélni kellett, emiatt nagyon utáltam. Amíg volt hegye addig jó volt, de nem bírta. Több vizen is próbáltam, nem akadó volt a gond.

(#70223) galervin93 válasza KunEmber (#70218) üzenetére


galervin93
őstag

Még a nagyokkal is megesik, hát még ilyen bulipecán. Lehet 25-ös madzaggal, 10-es horoggal "kishalazni", meg mondjuk szépen felépített pontyos etetésen matchezni egy jót. Mindkettő úszós peca, a szabályzatba belefér, az eredmény más kérdés... :)
BlackmMmDog, gratula! Mit-hogyan-mennyit-mikor...? :D
Hozzáteszem - magánvélemény! -, én sok esetben korlátoznék bizonyos dolgokat, pl. fogható halak fajtája, használható készség paraméterei stb. Példa: kevés fehérhalas víz néhány potykával. 5 órán keresztül gyűjtöd az apróságokat, fogtál irdatlan melóval 3 kiló "levél keszeget", melletted meg 4 óra 50 perc nézelődés, kaja dobálás, csúzlizás után kitekernek egy 4-es potyeszt. Kellemetlen. :) És szerintem unfair, nem összehasonlíthatóak az eredmények szvsz!
Flame war 3, 2, 1... :DDD

saen
Elfogadom, lehetett rossz széria vagy csak más az ingerküszöbünk, bár ha valaki akkor én nem sajnálom az előkét-horgot, ritka az ami túlél egy pecát, kivéve fonott, ott megeshet.:DDD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70224) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Megjöttek a horgok, az ajándék ET. termékminta, ilyet kaptam. Nem emlékezem lehetett-e választani, azt hiszem nem.

Tegnap este rendeltem a pecaplázából, mondom kihasználom a 3000ft feletti ingyenes szállítást. Rendeltem egy ilyen botot 3,6m-est, tegnap napi akcióban 4100 ft volt, ma sem sokkal több...... :D [link] Akik olvasgatjátok a fórumot, úgyis tudjátok hogy szeretem ezeket a rövid szállítási hosszal bíró botokat. Sokat nem várok, minimá lpecás keszegezőnek jó lesz egy LIDL orsóval.... :D
Rendeltem az új Bóló zsinórból is, kíváncsiság: [link]
Meg akkor már egy Cralusso zöld töltőt..mert nem volt (Kék meg sárga már van).... [link] Egy Delphines bicska...(WOODY) [link] mert megtetszett....Hopp, már 10e. fölött vagyok, eddig is ingyen kihozták volna...... :DDD :DDD
Ma is sok mindent tettek napi akcióba, nézzétek meg...Hátha kimazsoláztok valamit: [link]

[ Szerkesztve ]

(#70225) KunEmber válasza Sungoo (#70221) üzenetére


KunEmber
senior tag

Nem járok versenyre, nem nézek versenyt, egy kib.szott keszeg-buborékban élek az RSD jól meghatározott pontján :DDD

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70226) jansky1 válasza BlackmMmDog (#70216) üzenetére


jansky1
senior tag

Matchbotosok mit csináltak, láttad esetleg?

(#70227) jjohn válasza Zoli bácsi (#70224) üzenetére


jjohn
aktív tag

Én is elmentem értük, választani nem lehetet, nekem is sweet corn feeder volt kiírva, de másikat kaptam aranyszínű 6 4 2 méretben amiből csak a kisebbet fogom használni, eléggé köpködtek a boltban, hogy ilyennel kell foglalkozniuk.

(#70228) jansky1 válasza jjohn (#70227) üzenetére


jansky1
senior tag

Sweetcorn carpot kértem én is, de már az emailben is az van, hogy classic carp a nyeremény.

(#70229) Sungoo válasza KunEmber (#70225) üzenetére


Sungoo
addikt

“Keszegbuborék” :DDD    

(#70230) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Kimondottan nagy halakhoz 5-20 kg-os méretekhez mekkora horgot ajánlanátok? A 10-es már lehet kicsi ilyen nagy halas tóra ?

(#70231) sasa311 válasza Szilágyi84 (#70230) üzenetére


sasa311
veterán

12-es fc method horoggal pecazom az ordason szinte mindig. Bírja simán.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70232) @mriya@ válasza Szilágyi84 (#70230) üzenetére


@mriya@
őstag

1-es, és hadd szóljon! :K
Amúgy a csalihoz kell méretezni a horgot.
Egy 20-24 mm-es bojlihoz hiába raksz 12-eset, nem fog megakadni.
Oda inkább az 1/0-ás kell már. :U
De kis csalival, kis horoggal is foghatsz nagy halat.
Nekem az eddigi legnagyobb pontyom 8 mm-es popup+6 mm-es pellet szendvicsre csábult el. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70233) jjohn válasza jansky1 (#70228) üzenetére


jjohn
aktív tag

Én nem kértem semmit gondoltam a levélben leírtakat kapjuk, sweet corn feeder csomag volt a nyeremény.

(#70234) bilon73 válasza Steady74 (#70211) üzenetére


bilon73
aktív tag

Szombaton voltam.
25-ösön (majdnem az uccsó állás), vasút felől, mert a másik oldalon verseny volt.

feeder (bordás, method), kb 65 méterre.
9,8 és 13,5 kg és két tescos ponty.

kb 14:00-tól voltunk 17:00-ig.
de annyira nem kapkodta senki a botjait a környéken.

(#70235) @mriya@


@mriya@
őstag

Amnyira megtetszett, hogy vennem KELLETT egy tekerccsel. 😈

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70236) Zoli bácsi válasza @mriya@ (#70235) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én a Bolo zsinórból rendeltem.
Ha lesz használati tapasztalat, majd írd le. Azért töredék áron (de minimum féláron) mennek ezek a zsinórok a nagy márkákhoz képest. Annyival nem rosszabbak.
Ebben a vastagságban hamar észreveszed ha merev. :D
35-ösnél vastagabbat nem használtam soha....... :)

(#70237) Steady74 válasza bilon73 (#70234) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ma reggel 9 től du 2 ig (kb) 6-os hely, 20m keszeges etetés, 40m pontyos etetés, keszegesen csali pinki, csonti, giliszta, pontyoson 2mm pellet a kosárba, wafters csali, egyetlen kapással telt a napom, meg is lett a hal, kb 12 cm-es keszeg. Egy darabig kerülni fogom a tavat megint.

(#70238) Grillo válasza Steady74 (#70237) üzenetére


Grillo
senior tag

Ó, pedig gondoltam is, hogy ha jól megy, akkor megnézem én is valamikor. De akkor nem.

(#70239) jjohn válasza bilon73 (#70234) üzenetére


jjohn
aktív tag

Nem rossz ilyen rövid idő alatt. :C

(#70240) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#70236) üzenetére


@mriya@
őstag

Én a BullDog-gal is jól elvagyok, csak amíg be nem járatódik, állandóan feljön a víz tetejére. :(((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70241) BogyóBP


BogyóBP
addikt

DAIWA TOURNAMENT SLR bothoz melyik az a bot amelyik hasonló lehet? Nyilván nem árban. Súly, akció, merevség stb. :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#70242) hermanyi válasza BogyóBP (#70241) üzenetére


hermanyi
őstag

Map Parabolix Distance . Még lehet a Dual is . Guru Aventus . Aventus az SLR böl lett kifejlesztve csak nem kapta meg az X45 ös karbont .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70243) BogyóBP válasza hermanyi (#70242) üzenetére


BogyóBP
addikt

Köszi.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#70244) Steady74 válasza BogyóBP (#70243) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Vedd meg az SLR-t. Másban ne gondolkodj. Csak hibát fogsz találni a többiben.

(#70245) BogyóBP válasza Steady74 (#70244) üzenetére


BogyóBP
addikt

Kabbe.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#70246) Grillo válasza BogyóBP (#70245) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem, te kabbe! Steady apukája erősebb is ám... :DDD Meg az enyém is.

(#70247) hermanyi válasza BogyóBP (#70245) üzenetére


hermanyi
őstag

igaza van az SLR a legjobb a felsoroltak közül .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70248) jansky1


jansky1
senior tag

Ez kellett így a nap végére :DDD

(#70249) horcsog


horcsog
tag

VDE G5 fekete kaját használta már valaki bodorkára? Mennyire vált be illetve hogyan viszonyítható a timár bodorkás kajákhoz ? Vagy a sensas bodorkásokhoz amik még 1000-hez vannak közelebb /kg? Browning mad roachom fogytán van amit még 600-700-ért spájzoltam be akcióban. :) Az jó kaja egyébként de 2000 ,-Ft környékén kicsit már drágának tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#70250) hermanyi válasza horcsog (#70249) üzenetére


hermanyi
őstag

ég és föld . G5 nagyon finom szemcsés kevés maggot is tartalmaz . Nem jó bodrizni .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.