Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70151) spirit007 válasza gg72 (#70142) üzenetére


spirit007
senior tag

Csónakban szívás már a 360-as is (pl. egyedül szákolás)
270 a legkényelmesebb.

(#70152) LaCeeN


LaCeeN
tag

Ha mar mindenki botvasarlasban van... :)

Nagyhalas pergeto szettet tudnatok ajanlani esetleg? 40-50 koruli osszeget szanok ra, partrol pecazom 95%-ban az RSD-n, a maradek 5%-ban pedig banyatavakon.

Jelenleg Nevis Reflexxspin 240cm/7-28g botot hasznalok.

Mennyire van letjogosultsaga szerintetek egy kemenyebb botnak az RSD-n? Mennyi nagy meretu ragadozo lehet a vizben? Elore is koszi :)

(#70153) saen válasza LaCeeN (#70152) üzenetére


saen
veterán

Alapvetően csalihoz szokás botot ajánlani, nem a halhoz. Egyetlen kivétel a harcsa, ahol azért pici csalival is akaszthatsz akár 100kg-os halat is, ez már azért más kategória.
Süllőből 10+-osat is ki lehet szedni a botoddal.
Szóval alapvetően azt kéne eldönteni, hogy harcsázol-e és mekkora csalikat akarsz dobni?

RSD-n soha nem horgásztam, de nehéz lenne elképzelni, hogy ne lenne benne komoly ragadozó.

(#70154) LaCeeN válasza saen (#70153) üzenetére


LaCeeN
tag

A multkor konkretan tolem 4m-re huzott le egy harcsa egy kacsat a viz ala. :D Az emlitett bottal nem is mertem radobni, mert tele volt akadokkal az a resz.

Alapvetoen kezdo vagyok, 1 eve pergetek. A bottal eddig egy 7-es harcsa a rekord. Ami miatt erosebb botra valtanek, hogy nagyobb 14-15 centis gumikat is el tudjak dobni, plusz jobban tudjam kontrollalni a halakat az akadok kornyeken.

Tegnap ot sikerult horogra csalni, tobb hetes kapastalansag utan :)

[kép]

(#70155) saen válasza LaCeeN (#70154) üzenetére


saen
veterán

Harcsához én nem értek, szóval azt meghagyom másnak.

Egy 15cm-es gumihal az olyan 30g körül van magában, persze tipustól is függ, hogy mennyire kövér. Ehhez jön még a jigfej. Én ilyen súlyokat már jobban szeretem multival dobni. Persze simán lehet spinninggel is ha ez a preferencia. Ha ilyen harcsás a víz, akkor lehet megérné egy könnyebb harcsás szettet összerakni, azzal biztosan menni fog ez a csali méret.

(#70156) gg72


gg72
veterán

Kösz mindenkinek, találtam egy 270-es Browning Ck Micro Waggler Match 20G 2,70M 9' botot, ez sem tűnik rossznak: [link]

(#70157) KunEmber válasza LaCeeN (#70152) üzenetére


KunEmber
senior tag

Az RSD-ben nem élnek nagy halak.

Spoiler: de.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70158) @mriya@ válasza LaCeeN (#70154) üzenetére


@mriya@
őstag

20-40 grammos bottal pergettem tonhalra (szerencsére csak egy rávágásom volt).
Ha megakad, még most is vízisíznének a maradványaim. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70159) hermanyi válasza KunEmber (#70157) üzenetére


hermanyi
őstag

Ez csonti ra jött.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70160) smokiii1 válasza gg72 (#70142) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Nekem whisper power Carp van. Jó bot, szeretem. Bár nekem 390es van és csak partról pecázom. Még nagyon könnyű method kosarakkal is használtam. Persze nem nagy távolságokra, na meg tudom nem erre való, de ha két lágy bottal akarok feederezni akkor csak ez van másodiknak. :)

(#70161) gg72 válasza smokiii1 (#70160) üzenetére


gg72
veterán

Kösz szépen, megpróbálom a korábban linkelt rövidebb Browning-ot.

[ Szerkesztve ]

(#70162) sasa311 válasza gg72 (#70161) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem carp wand van, az egy piszok jó bot!

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70163) diablo1984 válasza hermanyi (#70159) üzenetére


diablo1984
veterán

Szép! Csukánál mindig az a kérdés, hogy vajon elharapja-e az előkét, valamint a cucc bírja-e a kirohanását. De ez nem kicsi csuka, nagyon nem.

(#70164) hermanyi válasza diablo1984 (#70163) üzenetére


hermanyi
őstag

7 kiló :) 13 as mono előke 14 es match special horog . Ahogy kell szájszélbe . Volt meglepetés :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70165) gg72 válasza sasa311 (#70162) üzenetére


gg72
veterán

A Zebco Trophy Match-t is te ajánlottad, remélhetőleg ez a Browning is jó lesz. ;)

(#70166) diablo1984 válasza hermanyi (#70164) üzenetére


diablo1984
veterán

Azt már megérte meghámozni! ;)

(#70167) BlackmMmDog válasza hermanyi (#70159) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

az igen :Y
gratulálok szép krokodil :C

(#70168) horcsog válasza LaCeeN (#70154) üzenetére


horcsog
tag

Nehéz kérdés. Egy bottal lefedni is + neked mi állna kézre. Smartfishingen Szarvas Zoltán válaszol a kérdésekre és ajánl cuccokat adott helyre , módszerhez stb. Legjobb talán ha neki írsz részletesen biztos ajánl néhány szerkót ilyen árban.

Ha célzottan harcsára pergetnél ott 30-60 gramm alatt nincs is miről beszélni vsz az a UL kategória nagyjából. :) Aztán 40-80 sokan használják állóvízen , 50-100 már eléggé univerzális és innen fel 200 akár 300 grammig.

Új botok közül ami volt a kezemben és tetszett daiwa lexa , nagyon könnyű bot még a nagyobb dobósúlyokban is. Az 30 környékén van árban .

[ Szerkesztve ]

(#70169) hermanyi válasza diablo1984 (#70166) üzenetére


hermanyi
őstag

Rsd 4 kiló felett vissza kell engedni. Én meg amúgy sem pucolok halat.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70170) KunEmber válasza hermanyi (#70169) üzenetére


KunEmber
senior tag

5 kg felett, de engedjük vissza a 4-eset is, hagy nőjön!

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70171) FireFox1996 válasza hermanyi (#70159) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nagyon szép! Gra!
RSD-n nekem sosem volt szerencsém csukával, ha nem drótelőke van a végén, mindig elharapta, ha véletlenül bekapta a horgomat, akár 40es monofil, akár 70kg-sat bíró fonott zsínórral :Y

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#70172) BogyóBP válasza FireFox1996 (#70171) üzenetére


BogyóBP
addikt

Mert csukára nem is nagyon szoktak menni drót/wolfram előke nélkül. Ha valaki megtudja fogni anélkül az nagy mázli. A kedvencem a nyeletés..Az állatkinzás. Ha már viszi a cuccot akkor a szájában van 90% ban, amig csak piszkálgatja addig csak forgatja mert fejjel lefele nyeli le a halat. De szeretnék újra csukázni, nagyon szeretek csak ahova járok tiltott a rablóhalazás de majd ősz végén Háros :) Veszek majd pálca ólmot halszelet és megyek süllőzni is.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#70173) jansky1 válasza BogyóBP (#70172) üzenetére


jansky1
senior tag

Vastagabb fluoval sem szokott gond lenni.

(#70174) FireFox1996 válasza jansky1 (#70173) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nem tudom elhinni, hogy jobb a jó vastag fluoval, vagy inkább egy jó vékony drótelőkével horgászni. Én eddig csak drótelőkét használom, és az szerintem jóval puhább/hajlékonyabb, mint maga a harcsázó 28-30-as fonott zsinorom.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#70175) tepenzed válasza FireFox1996 (#70174) üzenetére


tepenzed
őstag

Nekem ez [link] pl sokkal jobban bejön, mint egy vastag fluo. Fb csoportokban is mindenhol azt látom, hogy a túlhypeolt Pázmány féle előkét veszik.

(#70176) saen válasza FireFox1996 (#70174) üzenetére


saen
veterán

A vastag flouro nagyon nehéz és merev is, tehát kisebb csalikkal abszolút nem használható, mert lebutítja a mozgást. Azt csak akkor érdemes ha megvan hozzá a csaliméret/súly is.

(#70177) FireFox1996 válasza tepenzed (#70175) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Évek óta ezt a Nevis Wolfram előkét használom, puha, mint a cérna.
És amennyi cserélem, nem is olyan drága, most nem tudom mennyi az ára 1 csomag, de pár évvel ezelőtt csak kb 300 ft/csomag, amiben 2-3 db előke van. 1 szezonra (ősz+tél) max 3-4 csomagot használok el.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#70179) FireFox1996 válasza #46372352 (#70178) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

A megadott korban használható technikákkal éltek :D
Ahogy mi is, pl. a gyerekkoromban a bicikli fékbowden-ből csináltunk horgot, és azzal sneciztünk :D

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#70180) jansky1 válasza FireFox1996 (#70177) üzenetére


jansky1
senior tag

Wolfram nekem összeugrott egy jobb hal után. Akkor inkább a drót.

Úszós csukázónál jó szerintem a FC. Sétáltatós szereléknél nem hinném, hogy sokat butít a hal mozgásán, lesúlyozottnál meg jobb is, hogy eltartja kicsit a főzsinórtól.

(#70181) sasa311 válasza gg72 (#70165) üzenetére


sasa311
veterán

Ja a zebcot szereted a browningot imádni fogod :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70182) FireFox1996 válasza jansky1 (#70180) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Mindenki a saját tapasztalatai szerint pecázik :D

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#70183) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Hétvégén kimentünk a Benta 2-es tavára egy kis laza pecára. Délelőtt nem igazán volt semmi érdemleges pár kisebb ponty.
Barátom methodozott én matcheztem(szokásos szemes kaja + pellet).
Délutánra beindultak a dolgok, életem halát akasztottam meg. Fárasztottuk egymást egy jó 20 percig aztán amikor már kint volt partközelben és feljött megmutatni magát akkor lehetett látni, hogy kb ilyen 10+ volt. De aztán úgy gondolta mégsem pálya kijönni a partra így fordult egyet és azt mondta pá.
Annak annyira mondjuk nem örültem de hát ez benne van a pakliban.
Viszont utána vigaszdíjként fogtam egy ilyen gyönyörűséget. Utoljára gyerekkoromban fogtam compót, az meg már nem most volt.

Utána még volt egy nagyobb hal(6,7kg) amivel a saját 5kg-os rekordomat megdöntöttem. Szóval mondhatjuk, hogy eredményes napot zártunk.

Sajnos elég sok előkét/horgot vesztettem aminek egyelőre nem tudom az okát. Előkének egyelőre egy ilyen FC zsinórt használok 0.16-os méretben.
A horog ez, a kötést pedig csomómentes kötéssel oldom meg.

Lehet ezzel/ezekkel van a baj és valami mást kellene próbálnom.
A másik kérdésem az lenne, hogy tudnátok ajánlani valami normálisabb horgászládát amibe rendesen lehet pakolni és zárni a tetejét de mégsem a világ pénzébe kerül? Egy ilyen békebeli ládikám van de már alig záródik meg a hely is kicsi benne.

Köszi

Hello darkness, my old friend...

(#70184) Steady74 válasza Horvi (#70183) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Grat a fárasztáshoz, kell a tapasztalat, fogsz még nagyobbat majd!

Tényleg a saját véleményem, nem általános: A horog amit linkelték, igazi nagyhalas horog, kizárólag 8-10 feletti halakhoz használom, vastag húsú, nehéz horog. Szerintem könnyebbet használj matchezéshez, a pellet waggler horog vékonyabb, nagyobb öblű, 14-es méretben 5+ halakig jó, a 12-es meg bármire gyakorlatilag. A Nevis zsinórokat kerülöm, szerintem nem jók, egyet leszámítva, amit dobóelőkének használok fonott főzsinóros keszegezésnél: ez. De ez is merev zsinór.

A compó meseszáp! Pekknyógerivel nem találkoztál? ;]

(#70185) BogyóBP válasza Steady74 (#70184) üzenetére


BogyóBP
addikt

En a QM1 es horogra esküszöm 10 es méretben (hosszú előkézésnél és methodnál is ezt használom csak) eddig 95% os fogási statisztikám van vele szinte minden kiszedhető vele, nagyon szeretem. Úszóra én is a 14 es guru pellet waggler horgot használom. Sima réz kinézetű horog nagy öböllel ultra hegyes és biztosan ül mert kerek öblű (még csali nélkül is csupasz horoggal is fogtam vele halat :DD)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#70186) Sungoo válasza Horvi (#70183) üzenetére


Sungoo
addikt

Szerintem egy [link] ilyen kiszolgálna.

(#70187) BogyóBP válasza Sungoo (#70186) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nekem ilyen van tökre szeretem, ha van rá igény lefotozom hogy rendeztem be (költöztem bele), kár hogy a nagytestvére már nem ilyen felépítésű.

Kosártartót tudtok? Alagút és method kosárhoz. Nem találok méretben jó dobozt így OBI-s csavartartót használok de 2-t már belaktam és nem minden kosár hossza és magassága fér el bele.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#70188) Horvi válasza Steady74 (#70184) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen, remélem így lesz, hogy jön majd nagyobb is.
Kipróbálom majd akkor a pellet waggler horgot is hátha.
Illetve van még match/feeder special horgom, majd azoknak is adok esélyt, bár azok lapkásak szóval ott még nem tudom, hogy kötök normális hajszálelőkét.
Pekknyógerivel nem találkoztam :DD

#70186 Sungoo Ez jónak tűnik megnézem hátha találok boltot ahol van készleten és meg tudom tapizni meg nyitogatni. Mondjuk méretben ebbe ha jól látom nem férne bele az előke tartó doboz(30cm-es előkés). Lehet érdemesebb lenne ezeket az előkéket azon a szivacs/eva dobon tartatni.

#70187 BogyóBP Engem érdekelne mindenképpen szóval jöhet a kép.

Hello darkness, my old friend...

(#70189) Sungoo válasza Horvi (#70188) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem ilyen volt, ez tágasabb. Mondjuk duplája a linkeltnek.

(#70190) gg72 válasza sasa311 (#70181) üzenetére


gg72
veterán

Már várom, hogy kipróbálhassam. Itt van egy FB bejegyzés az angol Browning oldalán erről a botcsaládről, pozitív kommentek érkeztek hozzá: [link]

(#70191) Horvi válasza Sungoo (#70189) üzenetére


Horvi
őstag

Ez is jól néz ki, ennek mi a pontos típusa mert a képről nem tudtam megállapítani. Köszi.

Hello darkness, my old friend...

(#70192) Sungoo válasza Horvi (#70191) üzenetére


Sungoo
addikt

(#70193) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Valaki kérdezte múltkor.......
Most kaptam mailt, átvehetem az Energoteam-es horog mintacsomagot a megjelölt boltban.
Amúgy folyó hó 30.-ig megint ingyenes a kiszállítás 3.000 ft feletti vásárlásnál a pecaplázában. Ha valakit érdekel...... :)

(#70194) jansky1 válasza Zoli bácsi (#70193) üzenetére


jansky1
senior tag

Én kérdeztem, én is kaptam értesítőt.
Remélem jön a véradós kupon is, akkor az ingyenes szállítással külön jó lesz. :C

(#70195) jjohn


jjohn
aktív tag

Ma kaptam meg én is az értesítőt, az Excalibur horog mintacsomag átvételéről.

(#70196) jjohn válasza Sungoo (#70186) üzenetére


jjohn
aktív tag

Szerintem ennyi pénzt megér bőven, és jó minőségnek néz ki. Kedveltem a dekás dobozt de horror ára lett 18 ruppó kerekítve.

(#70197) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Benta VIP 7-es tóra van valakinek jó tanácsa mi vált be ?
Mindent meghallgatok köszi előre is, etető ,szerelék , horog méret.

(#70198) jjohn válasza Steady74 (#70141) üzenetére


jjohn
aktív tag

Vettem az adást. :)

(#70199) galervin93 válasza Steady74 (#70184) üzenetére


galervin93
őstag

Kisebb halakhoz (keszegfélék, teszkósponty) én felvenném a listára a jó öreg Gamakatsu 2260B-t. Mérettől függően pár szem csonti szépen elfér rajta, továbbá giliszta, kukorica, búza is mehet rá. 16-14-12-es méretekben kb. le is fedi az átlagos igények jó részét a fenti célra.

Kosár tartó doboz témához: a Lidl-ben szokott lenni barkács doboz, van vagy kemény 1500 darabja, félig átlátszó tető, rendezhető rekeszek, nekem a legkisebb 3 soros 10 grammos kosaraktól a 7 soros 50 grammosig egy ilyenben vannak, általában 3-5 darab méretenként. Egy másikat meg műcsalikhoz használok.
Parkaide barkácsdoboz a becsületes neve, egy-két havonta kapható, ilyen. [link]

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70200) feco6512


feco6512
tag

Sziaztok a Delphin Fin method monofil zsinorok milyenek használ valaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.