Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) jjohn válasza Szilágyi84 (#70299) üzenetére


jjohn
aktív tag

Használhatsz nagyobb bojlikat 22, 24 akár 30 ast is. A kisebbeket pedig jobban elengeded a horogtól akár 2-2,5 cm re is, a keszeg beszippantja, de a horog nem akad a szájába, majd ki is köpheti a csalit. A nagyobb potyek meg beszippantja mint egy porszívó a horoggal együtt.
Ezek a trükkök kipróbált, működő dolgok.
Remélem tudtam segíteni.

(#70302) Daidalosz válasza @mriya@ (#70294) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Persze, van amikor nem talál ki, de,ahogy te is tetted, érdemes pár percet várni.

(#70303) baboska


baboska
tag

Sziasztok!

Lehet kicsit fura kérdés:
Budapest környékén tudtok olyan vizet ajánlani ahol jó eséllyel fogható nagyobb méretű törpeharcsa , tehát nem a kis fekete ördögök hanem a barnás kb. 15-30dkg példányok?
Úgy hallottam apró haldarabbal a nagyobbak jönnek de hol?
Előre is köszönöm!

(#70304) hermanyi válasza baboska (#70303) üzenetére


hermanyi
őstag

XXX. as

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70305) baboska válasza hermanyi (#70304) üzenetére


baboska
tag

Köszi!
Alsónémedihez közel ahol találkozik DTCS-vel akartam próbálni de iszonyat hináros volt, így DTCS-n maradtam keszegezni augusztus közepe körül(persze az sem volt egyszerű víz) Gondolom valahol lejjebb akkor?
A haldarabos csalizás jó ötlet rá egyébbként?

(#70306) Szilágyi84 válasza jjohn (#70301) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ez jól hangzik mindenképp kipróbálom köszönöm !
Igaz nem sűrűn tudok menni és nagy hidegben sem szívesen ,de még idén lesz alkalmunk.
Viszont mennem kell vásárolni is mivel már csak hidegebb a víz és más amire jobban jönnek, bár érdekes módon csak az édesekre jöttek hétvégén büdösre nem igazán csak NBC vajsavas sprayvel fújtra talán.

(#70307) KunEmber válasza baboska (#70303) üzenetére


KunEmber
senior tag

Érdekes a kérdés, abból a szempontból, hogy épp most akartam írni a hétvégi törpés kalandról és a mai kulináris alakításomról. Mivel vasárnap fogtam két, nagyobb példányt a XXX-as csatornán (Apaji/Szúnyogi zsilip környéke), ezért a kicsiket kiöntöttem az árokpartra megsemmisítettem őket minden szabályt betartva, a nagyokat meg hazahoztam.

Pillanatok alatt megnyúztam őket, majd készítettem egy gyors 'alaplevet' a sütéshez, vajjal, fokhagymával és némi citrommal. Nagyjából 3 perc oldalanként és már ettük is. Meglepően finom, bár kicsit semleges ízű hal, annyi szálkával csak, mint a pisztráng. Megmondom őszintén, pozitívan csalódtam, legközelebb is haza fogom hozni, ha ilyen nagyok jönnek. (Kb. két nagy férfiököl volt egy.)

Ja, és mivel fogtam őket? Élő anyagra csak kicsi jött, a nagyok közül az egyik a sima étkezési kukoricát, a másik a 8-as fehér waftert kívánta meg.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70308) jansky1 válasza galervin93 (#70298) üzenetére


jansky1
senior tag

Van már mohosz cikk is.

(#70309) baboska válasza KunEmber (#70307) üzenetére


baboska
tag

Hello!

Jó ezt olvasnom!
Bajához közel töltöttem a nyarak egy részét gyerekként, csatornákon horgásztam nagypapával(70-80as évek)
Akkor a legjobb halászlékban ponty,kárász,törpeharcsa, néha angolna is volt vegyesen
Mosolyogva olvasgatom a nagy törpeharcsa riadalmakat a neten,mennyire szidott fajta, nyilván a horgászatot bizonyos helyeken elrontja persze. De nagyon jó halászlébe, sütve, paprikásnak főleg,hogy szálka alig van benne! Régebben persze sok normális méret jött nem ezek a kis feketék.
Én szívesen horgásznék rá, nekem kulináris érték...

(#70310) galervin93 válasza jansky1 (#70308) üzenetére


galervin93
őstag

Csak ríni kellett. :N

Kopaszi-gát végénél pergettem 2 óracskát, nappali fényben egy balin kölyök kísérte partig a wobbit, majd szürkületben a gumit sorozta meg valaki, apró fognyomokat hagyva. Baba süllő vagy köves lehetett, egy srác dropshottal ötöt is fogott utóbbiból, nekem csak nagyobb gumijaim voltak, azzal mrg csak egy kapás volt. Legközelebb kinézek UL-cuccal sima jiggel. Holnap-holnapután szabad vagyok, remélem jut idő rá. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#70311) hermanyi válasza baboska (#70309) üzenetére


hermanyi
őstag

A törpét azért szidják ,mert elkorcsosult ,és elfelejt megnőni . Régen a sörösüveg volt a mérete ma 4-5cm és rengeteg lett belőle ahol nincs fekete sügér . Én is hordom haza az értelmes méretet simán sütöm , kicsit édeskés az íze de gyerekek szeretik nagyon . Halszelet babahal a nagyobbak csalija . Szunyogi környékén vannak értelmesebbek .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70312) baboska válasza hermanyi (#70311) üzenetére


baboska
tag

Köszönöm!
Kár értük de értem sajna a szitut, próbálkozom akkor nagyobbakra csalizni...
Üdv!

(#70313) horcsog válasza Szilágyi84 (#70299) üzenetére


horcsog
tag

Ha a kispontyok értsd 5 kiló alattiak megfogása nem zavar csak a keszegeké akkor kukorica. Nem bolti nagyon puha fajta, vagy főtt nagyon puha , hanem szemes öregkukorica takarmányboltból csak leforrázni és hagyni kihűlni. Ezzel csalizni , csalitüskén , hajszálon, vagy horgon ahogy kézre áll . Erre keszeg és kárász minimális mennyiségben fog jönni ahogy hűl a víz már egyáltalán nem. (hacsak nem kilós kárászok vannak ott tömegesen. :) Ha a kispontyot is ki akarod szűrni azt csak csalimérettel tudod , vagy esetleg tigrismogyórval valamilyen szinten. De ahol sokan etetnek tigrismogyoróval vagy éhes rá fog menni arra is .

Csak kukoricából is lehet olyan csaliméretet csinálni néhány kilós ponty nem fogja tudni felvenni. De az extrém műfaj. Egy nagy füzér amit visszakötsz a horogra összegöngyölve golyó formára . De jobban jársz 1 szemmel csalitüskén azzal az 1 kilóst meg a 20 kilóst is megfogod .

[ Szerkesztve ]

(#70314) horcsog válasza Szilágyi84 (#70306) üzenetére


horcsog
tag

Ahogy hűl a víz úgy lesz egyre rosszabb pontyra is ez a féligfőtt öregkukorica. Egyre inkább puhább a jobb mert keszegek már nem nagyon fogják bántani a puhábbat se. Eljön az a vízhőfok amikor a cukk üveges puhaságú sokkal jobb lesz pontyra mint ez a félkemény öregkukorica, és keszegek se fogják tömegesen levadászni a cukkot, vagy valami hasonlót . Aztán már a konzervet se.

Legtöbbet ősszel saját főzésűt használok kb olyan keménységű mint a cukk, de sokkal apróbb szemű (ezért vsz sokkal jobb hideg víznél:) ) De ebből több szemet is szoktam feltenni kis horogra ha a keszegek még aktívak 2-3 szemet (kb az akkora méret mint 1 szem cukk üveges)

[ Szerkesztve ]

(#70315) hipsteR


hipsteR
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Okuma Custom Black CLX-55FD orso amit nagyon szeretek es ezert kene meg hozza egy potdob mert az egyik dobjan fonott van a masikon meg 25os monofil, es sokszor jol jonne egy vekonyabb monofiles dob is. Valszeg en kutatom rosszul az internetet, de tenyleg csak nehany orso tipusnak a potdobjai rendelhetoek kulon? :( Okumabol kb csak a 8K-nak vannak kulon potdobjai.. Horgaszboltban esetleg tudnanak ebben segiteni, vagy ott is max ugy ha valaki visszavitt egy hibasat es maradt felesleges dob?

Koszi szepen!

(#70316) Sickboy25 válasza hipsteR (#70315) üzenetére


Sickboy25
addikt

Szia

Igen, legegyszerűbb, ha megkeresel egy hivatalos forgalmazót vagy írsz egy emailt az okumanak. Amúgy ezt a típust árulják pótdobbal is.

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#70317) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

Mai beszerzés, csak jigfejért fizetem :D

(#70318) bercsi válasza BlackmMmDog (#70317) üzenetére


bercsi
aktív tag

Hol adják ingyen az etető anyagot? :D

(#70319) BlackmMmDog válasza bercsi (#70318) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Ho-hó centrum, minta darabként kapták.

(#70320) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Erről az orsóról lehet tudni valamit, mennyire megbízható/ajánlott? Lehet megpróbálkoznék vele ha beújítok egy feeder botot még.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#70321) WarninShotZ válasza Horvi (#70320) üzenetére


WarninShotZ
tag

Úgy rémlik hermanyi birtokában van, talán több is és dicsérte.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#70322) Horvi válasza WarninShotZ (#70321) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi ez jól hangzik. Reméljük ír róla pár szót/tapasztalatot ha ezt olvassa :R

Hello darkness, my old friend...

(#70323) Steady74 válasza WarninShotZ (#70321) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Nekem nem tetszett személy szerint, a Whychwood extricator hasonló árban nekem jobban bejött. Nem szeretem a dupla hajtókart.

(#70324) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Számít bármit a gubancgátló színe? Van itthon fekete, víztiszta és zöld. Ki melyiket rakná fel pontyos feeder szerelékre?

(#70325) bercsi válasza BlackmMmDog (#70319) üzenetére


bercsi
aktív tag

Sűrűbben kellene oda is bejárnom :U

(#70326) hermanyi válasza Horvi (#70320) üzenetére


hermanyi
őstag

Nekem van . És mivel én nem vagyok finnyás mint Steady ezért nekem kimondottan tetszik a dupla hajtókar . Maga az orsó semmi extra tekered szedi a zsinórt, ha jól be van állítva a féked akkor ha húzza a hal akkor engedi a zsinórt . Maga a gyári fék nem egy über finom jószág de teflon lamellákkal jó féket lehet belőle varázsolni . Exticator nagyhalasabb tekerő .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70327) Horvi válasza hermanyi (#70326) üzenetére


Horvi
őstag

A dupla hajtókart még nem próbáltam szóval azt nem tudom milyen lenne. De ha igazából jön-megy teszi a dolgát akkor lehet adnék neki majd egy esélyt. Ezt a teflon lamellás dolgot, hogy lehene megcsinálni? Lehet hozzá rendelni új lamellákat és otthon simán cserélhető?

Hello darkness, my old friend...

(#70328) Zoli bácsi válasza matyi012345 (#70324) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nekem van ilyen rikító fluo sárga színű is, valami rejtélyes oknál fogva csak ebben a színben képesek forgós karabinerrel gyártani (többin sima karabiner van) a gyártók.
Bennem is felmerült sokszor, nem-e riasztja a halakat, de úgy tűnik annyira nem. Mindenesetre tavasszal tiszta víznél, meg óvatos kapásoknál inkább feketét, vagy átlátszót használok.
Készítettem magamnak gubancgátló csövet, végül is netről loptam az ötletet.
Fültisztító pálcáról leszedtem a szivacsot, és ráhúztam egy (azt hiszem 8-as jó) forgókapcsos karabinert. Két oldalról ráhúztam egy-egy szilikoncső darabot (Ez saját ötlet), egy csepp pillanatragasztóval rögzítettem, ugye a forgókapocs fölött és alatt, ez fixálja a forgót a csövön.
Ezt használom úgy hogy alája bekötök 15cm-körüli merevebb erőgumit.
Elég jól akadályozza a gubancot, nekem hatékonyabb mint a sodrott zsinórszakaszos módszer. Illetve a barna erőgumi az aljzaton valószínűleg természetesebbnek hat mint a színes műanyag cső.
De nem lát egyikünk sem a halak szemével. De azt tapasztalom, hogy uszonyos barátainknak benne van a medertérkép a fejükben, tudják hol az akadó. Ezek után azt gondolom, egy párszor megakasztott hal ha nem is ismeri fel a végszereléket, elkerüli a gyanús dolgokat, mint az etetőkosár, meg ilyen rikító,és nem természetesnek tűnő dolgokat az aljzaton.
Az sem véletlen szerintem, hogy a rutinos öreg pontyokat az etetés szélén, vagy mellette fogják.
De mint mondtam, nem látunk a halak szemével, ők meg nem beszélnek..... :)

(#70329) hermanyi válasza Horvi (#70327) üzenetére


hermanyi
őstag

Sokakat zavar a dupla kar . Én szeretem . Bár egy fél cm el lehetne hosszabb de itt nem megy a mérete a tekerés nehézkeségére .
Én csináltattam bele a lamellát . Ha megvan a lamella akkor simán ki tudod cserélni te is . WW Extricator egy 10 esel drágább . szerintem annyival nem jobb , Abból is van idehaza szeretem azt is ,de az rövid botra nem való . Elég nehéz orsó de strapabíró is . Daiwa TDM kategória megbízhatóságban .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70330) Horvi válasza hermanyi (#70329) üzenetére


Horvi
őstag

Áhh értem köszi, majd elmegyek a boltba és megfogdosom.

Másik kérdés, hogy keresnék 3,30-as botot ilyen light/medium vonal érdekelne nagyjából ilyen 50 méterre kellene nem extrém távokra. Kinéztem párat ami így elsőre tetszett melyiken lenne érdemes komolyabban gondolkodni. A keret kb 30k lenne.
SW, SW, Preston, Daiwa
Köszi

Hello darkness, my old friend...

(#70331) hermanyi válasza Horvi (#70330) üzenetére


hermanyi
őstag

Light bot nem nagyon 50m es távra van főleg 330 as méretben . Én köztudottan szarul dobok és 330 asal amik nekem vannak az a teteje táv nekem (nem methodal) én erre a távra már 360 ast használok és javaslok is .

Felsorolásodból elveim miatt az első 2 azonnal kiesik , P Sup volt nekem igaz nem ebben a méretben , verseny előtti nap vettem a verseny végére el is adtam :D Daiwa nem tudom milyen .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70332) Horvi válasza hermanyi (#70331) üzenetére


Horvi
őstag

Az 50m-el lehet túllőttem a dolgot mert legtöbbször ilyen kocka tavakra szoktunk járni szóval oda lehet az 50m sem kell.
Hát én alapvetően nem zárkózok el az SW-től.
A prestonnal mi volt a gond?
Majd elmegyek és kézbe fogom őket aztán kiderül milyen. Az SW-ket néztem azok fogásra/súlyra nem voltak rosszak.

Hello darkness, my old friend...

(#70333) pupehap


pupehap
tag

Szomorú eset....
Elvették a nyugdíjas horgász engedélyét

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#70334) Zoli bácsi válasza pupehap (#70333) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Hát..Őszinte leszek. Én sem valószínű hogy felismerném.
De szerintem vissza kellett volna dobatni vele, és figyelmeztetni....Feltételezem első eset volt.....Sajnálom
Leánykoncér: (Gondolom ezt takarja a Koncér kifejezés)

(#70335) pupehap válasza Zoli bácsi (#70334) üzenetére


pupehap
tag

Én is azonnal a Leánykoncérra gondoltam. Egyébként biztosan vitákat gerjesztenek a hasonló esetek, de abban egyetértek veled hogy egy figyelmeztetés elég lett volna, főleg ha a hal még élt a haltartóban, bár nem derül ki mit takar az hogy "eltette". De őszintén szólva ha nem ismerek fel egy halfajtát akkor inkább visszadobom, a gombával is így vagyok, ha nem ismerem hozzá se nyúlok.

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#70336) fess válasza pupehap (#70333) üzenetére


fess
őstag

Ha felénk lennének lehet én is bajban lennék, hogy koncér vagy jász. Néha van, hogy keszegre, küllőre ott a parton rákeresek, mert nem egyértelmű számomra mit fogtam. Lehet ha több halat fognék az megoldaná az ilyen problémát:K

(#70337) pupehap válasza fess (#70336) üzenetére


pupehap
tag

Érdekes egyébként hogy Dunai halfajnak írják, és hogy a Tiszán csak a felső szakaszon "adtak hírt róla" , de ahogy a cikkből kisilabizáltam a Tisza alsó szakaszánál, Nyárlőrincen élt az öreg. Jól belenyúlt akkor, hogy egy elvileg ott elő sem forduló fajtát fogott és pont akkor ellenőrizték.

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#70338) yanna válasza pupehap (#70337) üzenetére


yanna
őstag

Ott a cikkben, hogy a Duna partján horgászott.

(#70339) pupehap válasza yanna (#70338) üzenetére


pupehap
tag

Valóban, mea culpa, benéztem....

"ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni " José Luis Torrente

(#70340) horcsog válasza Zoli bácsi (#70334) üzenetére


horcsog
tag

Dunában elég sok a hibrid a keszegfélék között. Egyébként szerintem országos szinten a halőrök 90-99% -a nem ismerné fel a koncért. Abban sem vagyok biztos valóban koncér lehetett amiért elvették az engedélyét. De tételezzük fel valóban az volt akkor sem kellett volna ezért kapásból elvenni az engedélyét.

(#70341) BogyóBP válasza pupehap (#70333) üzenetére


BogyóBP
addikt

Duma, szerintem más volt az ok.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#70342) horcsog válasza BogyóBP (#70341) üzenetére


horcsog
tag

Amilyen irányba megy a halőrzés és a szabályozás simán lehetett így. Mondjuk kell hozzá egy túlbuzgó halőr is , ilyenért egy nyugdíjas engedélyét elvegye.

A halőrzés lényege nem az lenne, hogy egy engedéllyel rendelkező békésen pecázgató öregembert szívasson mert nem ismert fel egy keszegfélét. Rabsicok, villanyozók, hálózók , engedély nélküli horgászók , gereblyézők. Csak ezek nagy részét éjszaka lehetne megtalálni a Dunán, és nem biztos együttműködnek a hatósággal. Kalasnyikov nélkül nem is lenne ajánlott ezeket keresgélni. Persze egyszerűbb egy békés nyugdíjast aki megvette a horgászengedélyt , fényes nappal egy könnyen megközelíthető helyen megbüntetni mert összekevert két keszegfélét. Aztán felmutatni ezt mint halőri intézkedés , a statisztikában ez is ugyanannyi mint elkapni egy komoly rabsicot.

[ Szerkesztve ]

(#70343) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok! Szerintetek nem tölt felülre az Orsó kicsit több zsinort mint kellene? Nem az hogy nincs alatetem mert ehhez nem adtak de fene tudja. Ennél jobb fotó így este nem sikerült lehet van benne egy kis parallaxis torzítás de talán a lényeg latszik.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#70344) @mriya@ válasza BogyóBP (#70343) üzenetére


@mriya@
őstag

Istenkém, ha anno ilyen zsinórképet láttunk volna! :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70345) saen válasza BogyóBP (#70343) üzenetére


saen
veterán

Alapból túl van töltve szerintem... Meg lehet nézni hogy beteszel egy alátétet, lehetőleg a legvékonyabbbat a dob alá.

(#70346) hermanyi válasza BogyóBP (#70343) üzenetére


hermanyi
őstag

Dobd ki a picsába ez egy kalap kaki .
Túl töltötted semmi baj vele .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70347) jjohn válasza BogyóBP (#70343) üzenetére


jjohn
aktív tag

Egy minimálissal igen, de ez legyen a legkevesebb, amúgy szerintem jó zsinór kép. Többször lesz használva el fog múlni, véleményem szerint.
Ha van alátét akkor is lehet, ilyen.

(#70348) 4Grider válasza horcsog (#70342) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én úgy tudom, hogy egy halőrnek nincs mérlegelési lehetősége védett halfaj megtartása esetén. A félrenéző halőrök pedig lassan kikopnak a szakmából. Vagy azért mert elmennek, vagy azért, mert eltanácsolják őket.
A legjobb tanács az, hogy nem szabad eltenni azt a halat, amit nem ismerünk fel 100%-osan, illetve nem szabad egyáltalán halat eltenni, ha nem ismerjük a szabályokat.
Ettől függetlenül sajnálom az öregurat, hogy saját hüleségén ennyire felhúzta magát.

(#70349) BogyóBP válasza hermanyi (#70346) üzenetére


BogyóBP
addikt

Köszönöm mindenkinek a választ igen egy kicsit túl szaladt de sebaj majd ugyis “lekopik” meg levagdosom stb stb. :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#70350) hermanyi válasza BogyóBP (#70349) üzenetére


hermanyi
őstag

Amúgy dobj vele párat . akkor is változni fog a zsinórképp .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.