Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) horcsog válasza Daidalosz (#69999) üzenetére


horcsog
tag

De nagybátyám és haverja , akik egy 20-assal idősebb generáció nálam, használják még a régi shakespeare alpha teleszkóposokat hozzá annak idején vett teljes fém shakespeare orsókkal . Nehéz fenekezésre, harcsázásra. Azok tényleg 30+ éves cuccok. Vagy nagybátyjám régi full fém silstar 80-as orsói még ma is be vannak fogva harcsázni. Azok láttak már néhány komoly jószágot. :) és nem akar szétesni. Oké az nem mai silstar orsó belsővel van . Vagy a régi üvegbotok, Dunán milyen jók. Pont oda való a kövekre fenekezni nagy halakra.

(#70052) horcsog válasza hermanyi (#70041) üzenetére


horcsog
tag

Vannak azért jól eltalált kompozit botok még akár kézbentartott műfajhoz is . Pl silstar yokozuna pergető volt a kezemben, igaz rövid méretben. Az egy eltalált bot kompozitból. Nem tudom feederben milyen lehet silstar yokozuna de ha olyan mint az a pergető akkor egy dunai parti kövezésre jó lehet, nehéz feederezéshez . Oké nem egy xzoga kategória volt az yokozuna amit volt alkalmam kézbe venni, de 10.000,-Ft környéki árral nagyon jó kis bot volt .

[ Szerkesztve ]

(#70053) Daidalosz válasza hermanyi (#70041) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Ezt a botot nem ismerem, de önmagában az, hogy egy bot kompozit anyagú, még nem jelenti azt, hogy silány lenne. Kiváló minőségű üvegszálas pálcákat gyârtott pl. a Sportex, vagy a Daiwa, és ellenpélda is van, amikor modern anyagokból vacak termék születik.

(#70054) Daidalosz válasza horcsog (#70051) üzenetére


Daidalosz
kezdő

:K Régi ABU-k (66, C4, C5), Mitchellek (300, 4400 széria), de ahogy mondod, Silstarok (AX, DX), többek között ezeket gyűröm máig.
A mai társaik közül a 20 ezres kategóriából még két-három garnitúrát kiszolgálnak, ebben biztos vagyok. És nem 18-as zsinórral. :)

[ Szerkesztve ]

(#70055) jjohn válasza FireFox1996 (#70036) üzenetére


jjohn
aktív tag

Szia!
Ahogy Zoli bácsi írta egy Nevis Vanity Carp Feeder XXH 3.90m 80-220g-os bot is nagyon jó. Én ezzel vallatom a Dunát nagyobb sodrásban is, jól bírja és annak ellenére, hogy kemény bot még a sneci kapást is jól jelzi.
CXP River Feeder lesz a következő, majd ha szétesik a Nevis, árban különbség szinte nulla.
Walterlandban a Nevis 23 990 Ft CXP 390-es 23 490 Ft, a 360-as 21 990 Ft.
A helyedben megpróbálnám CXP River Feedert ennyi pénzért.
Ez az én véleményem.

(#70056) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha már nosztalgiázunk, és Silstar, meg Shakespeare.......
Ne feledkezzünk el a magyar termékekről, HOKÉV üvegbotokat mai napig használnak sok helyen, ahogy MOM gyártású Neptun orsókat is tekernek még. [link]
Mert az átlag pecás inkább ezeket gyűrte.
Meg ugye a Csehszlovák, NDK, Lengyel ipar termékeit.
És mindenki saját magának készítette a csalit, etetőanyagot, magának készített leszúrót.....És antiszociálisak voltunk, mert nem beszéltük meg fórumon a dolgokat, meg nem pózoltunk közösségi oldalon előre tatott telepített halakkal..... ;] ;]

(#70057) FireFox1996 válasza Zoli bácsi (#70047) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Alapból Nevis Vanityra gondoltam, mert itthon már 3 bot van belőle. Csak előbb megkérdeztem itt, mert biztos vagyok benne, hogy lesz vkinek vmi féle felesleges botja, és megválna tőle. De még megnézem a cuccaim között, hátha lesz olyan ami jó lehet 1-2 alkalmi dunai pecára :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#70058) jjohn válasza Zoli bácsi (#70056) üzenetére


jjohn
aktív tag

Az már igaz Apumtól rám szállt a Neptun orsó, igaz gyerekként nem nagyon tudtam féket finoman állítani. Persze nem is az konstrukció volt, de egy élmény volt hogy volt ilyenem, ja meg a REX.
Bizony a jó kis paprikás liszt, meg a kenyér, meg tejes kukorica csali. Mégis sikerült halat fogni.

(#70059) @mriya@ válasza jjohn (#70058) üzenetére


@mriya@
őstag

Paprikás liszttel milyen halat lehetett fogni a békeidőben?! :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70060) KunEmber válasza hermanyi (#70044) üzenetére


KunEmber
senior tag

Na, akkor nem a kompozittal van bajod, hanem az árral és a hozzá kapcsolható minőséggel. Ezt mond, mert még félre értem :R

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70061) Daidalosz válasza jjohn (#70058) üzenetére


Daidalosz
kezdő

A 100-as Neptun valóban egy nagyon egyszerű szerkezet volt, de a 200-201 és a 400 abszolút használható, korrekt termék. Mutatja ezt az is, hogy nagyon sok máig működik. A konstrukció egyébként szinte teljesen egyezik a legendâs Shakespeare Sigma-val, az anyagminőség és a gyârtâsi pontosság is megfelelő volt.

(#70062) FireFox1996 válasza KunEmber (#70060) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

A kompozitos bot annak való, aki nem fárasztani akarja a halat, hanem azonnal kitekeri a partra. Sokáig horgászottam ilyen bottal, kurva fárasztóan fárasztani egy közepesen nagy halat, főleg amurt, de örömmel csukáztam vele :DD

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#70063) jjohn válasza @mriya@ (#70059) üzenetére


jjohn
aktív tag

Keszeget, egy élmény volt.

(#70064) alien0903 válasza @mriya@ (#70027) üzenetére


alien0903
tag

Köszi! Tetszik a víz!

(#70065) @mriya@ válasza jjohn (#70063) üzenetére


@mriya@
őstag

Hogy raktad a lisztet a horogra?! :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70066) @mriya@ válasza FireFox1996 (#70062) üzenetére


@mriya@
őstag

Kompozitos bot is létezik durung, de sok finomabb is van köztük.
Előnyük a jellemzően B akció, mikoris az egész bot dolgozik.
Szerintem! :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70067) saen válasza @mriya@ (#70065) üzenetére


saen
veterán

Szerintem a paprikás kenyérgyurmára gondolt.

(#70068) KunEmber válasza FireFox1996 (#70062) üzenetére


KunEmber
senior tag

Gondolom te is az olcsóra gondoltál. Nekem van 20+ ezer forintos, tök jó decathlonos botom. De hermanyi már írta: "Teli karbont nem kapsz sehol semmiből."

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a Vanitynak is van üvegspicce, szóval te is kompozit bottal horgászol ;] :DDD :D

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#70069) FireFox1996 válasza KunEmber (#70068) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

:R
Az nem ua, mint az egész bot kompozitos.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#70070) FireFox1996 válasza @mriya@ (#70066) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Van olyan botom is, ajándékba kaptam egy pecás társamtól, nem tetszik.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#70071) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Az én véleményem, hogy ugye mindenki szidja az olcsó kompozit botokat, ami üvegszál és a modernebb karbonanyag keveréke. Viszont senki nem beszél az előnyeiről.
Legfontosabb tulajdonsága számomra a szívósság. Strapabíró, nem (nagyon...) lehet eltörni. Tolerálja a hibákat, le lehet ejteni, kőhöz koccintva sem lesz baja. Másodsorban rugalmas. Jó vele fárasztani, mert ezek azok a valódi, karikába görbülő botok. Viszont nehéz, "letyegős", messzire dobni nem lehet vele.
Egy 3,6 m-es olcsó (főként üvegszál) kompozit bot, ha bojlis, ha feeder, az egy durung, szerintem ebben mindenki egyetért. Használható, de egy modernebb bot után megfogva egy karó érzetet ad.
Volt egy ilyen botom: [link] Írhatnak itt akármilyen IM8 karbont, ez egy tipikus olcsó kompozit bot, minden előnyével, hátrányával.
Amiért elajándékoztam, mert nem lehetett vele 50-60m fölé dobni. Lágy volt, nem "lőtte ki" a kosarat dobásnál. Szerintem képről is látható hogy elég vaskos.
Viszont kolléga meg is jegyezte akinek nekiadtam, hogy milyen jó fárasztani vele, hajlik, rugalmas "utána nyúl" a halnak, még így teleszkóposan is.
Igazából én sem használok már olcsó kompozit botot, de vennék, ha lenne rövid, 2,7-3m-es, normális elkészítéssel (rendes lakkozás, parafa nyél)
Volt 2,7m-es fenekező ABSF kompozit botom, rövid távra nagyon szerettem, de a foszló szivacs nyél, a ránézéstől is hámló lakkozás elvette a kedvem, ez is a tavalyi "ajándékozási hullám" áldozatává vált. De ha lenne igényesebb kivitel, én tuti vennék. Szerintem rövid hosszban, több az előnye egy kompozit botnak, mint a hátránya itt még nem látványos a "lebegése".
Én így látom. :)

(#70072) @mriya@ válasza saen (#70067) üzenetére


@mriya@
őstag

Sejtem, csak olyan jól hanzik a paprikás liszt. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70073) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#70071) üzenetére


@mriya@
őstag

47 éve kezdtem horgászni.
A seggem a földhöz vertem volna, ha akkoriban hozzájutok egy durung üvegszálas bothoz, csak éppen akkor talán ha nyugaton volt olyan.
Már a ruszki teleszkópos textilbakelit bot is csodaszámba ment, pedig az valóban egy rakás sz@r volt.
Akinek egybebambusz botja volt, az már igazi horgásznak számított.
Hát még azok a "milliomosok", akik meg tudták venni a tonkinnád botokat! :DDD
Nekünk maradt a mogyorófavessző, de még azzal is több kilónyi keszeget tudtunk kivarázsolni a Balcsiból. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70074) Zoli bácsi válasza @mriya@ (#70073) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Az a sárga Szovjet textilbakelit spiccbot..? :D
Nekem olyan volt, felgyűrűztem, és tettem rá orsót.
Más világ lett. Hetedikes voltam, mikor a szüleim befizettek egy Ladára. Katona voltam, rég jogsim volt, mire megjött.......Ez is hihetetlen mára....... :D :D

(#70075) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#70074) üzenetére


@mriya@
őstag

Az-az. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70076) jjohn válasza @mriya@ (#70065) üzenetére


jjohn
aktív tag

Összekevertem a lisztet pirospaprikával, adtam hozzá pici vizet és összegyúrtam, majdnem mint a tésztát, valóban gyurma lett belőle. Lecsíptem egy darabot, két ujjal morzsolgatva meg lett a gyurma, amit a horogra tűzhettem, kisebbet, nagyobbat.
Ugyan így kenyér gyurmát is lehetett készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#70077) @mriya@ válasza jjohn (#70076) üzenetére


@mriya@
őstag

Kenyérből mi is csináltuk, de lisztből soha. :N

Én még sosem hallottam ilyenről.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70078) koko52 válasza jjohn (#70076) üzenetére


koko52
veterán

Tojás nélkül mi fogja össze?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#70079) sasa311 válasza koko52 (#70078) üzenetére


sasa311
veterán

A kenyerben sincs tojás...
Simán osszeall de le is ázik hamar.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70080) koko52 válasza sasa311 (#70079) üzenetére


koko52
veterán

A liszt-víz kombóra gondoltam.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#70081) jjohn válasza koko52 (#70078) üzenetére


jjohn
aktív tag

Simán a liszt, a tészta gyúrást hasonlatnak szántam.

(#70082) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én is, kenyérbelet össze gyurmaszoltam kevés vízzel, gyúrtam bele paprikát, és ilyen pirosas gyurma lett. Ebből sodortunk kis golyókat, az ment a horogra. Akkori elvek szerint szigorúan ügyelve rá, hogy ne legyen ki a horog hegye.
Mindig akarok készíteni ilyen kutyulmányt, manapság mennyire lenne fogós, de mindig elfelejtem.
Ezenkívül gilisztát ástunk, illetve mikor abbahagytam a pecát ('87) előtte jöttek divatba ezek a lebegő csalik, a zizi, és a pufi. Kukoricát is mindenki maga főzte.
Faluhelyen szinte minden háznál voltak állatok, az etetésükhöz használt takarmányok egy része etetőanyagnak is jó volt...... (Kukoricadara).
80-as évek végére már lehetett kapni hivatalos etetőanyagot is, ha jól emlékezem a Győri kekszgyár készítette, gondolom melléktermékekből, maradékból készült.

@mriya@: Ez már ereklye. :D Jó nehéz lehet.....Akkoriban nem tűnt annak. ;)

(#70083) sasa311 válasza koko52 (#70080) üzenetére


sasa311
veterán

Én is - a kenyér tészta alapanyaga a víz, a liszt, az élesztő és a só. És az is összeáll.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70084) dik válasza @mriya@ (#70075) üzenetére


dik
őstag

Az igen már el is felejtettem van itthon még vagy 2 valahol egy világbajnok bot volt... :DDD Ölütem ilyen is van... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#70085) fojtviki válasza koko52 (#70078) üzenetére


fojtviki
senior tag

A sikérváz.

(#70086) szgzuri


szgzuri
csendes tag

Ma reggel a Duna szépen adta a halat: szilva, bagoly, dévér, koncér, paduc, márna, balin, fürgén táncoltak a feeder spiccek.

Megversenyeztettem a parmezános wafterst a csonticsokorral, persze a csonti nyert, de a wafters sem maradt szégyenben, horogra csábított pár szép darabosabb halat, kiló feletti szilvát és koncért.

Volt szó a Dunára való horgászbotról. Én a Manta evo-xt-vel (360H) nagyon meg vagyok elégedve.

(#70087) hermanyi válasza szgzuri (#70086) üzenetére


hermanyi
őstag

Grat a jó pecához . Dunán az élő verhetetlen .

Manta oda való .

Mai WB : Akinek van FB je . [link]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70088) jansky1 válasza hermanyi (#70087) üzenetére


jansky1
senior tag

Tamás hogyan hozta össze azt a húszast :(

(#70089) hermanyi válasza jansky1 (#70088) üzenetére


hermanyi
őstag

Elvileg nem is lehetne ott a szerzett pontjai alapján . Amúgy simán bene van a pakliban egy szar szereplés bárkitől .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70090) gg72


gg72
veterán

Ezt a Cralusso match zsinórt ismeri valaki?
[link]

(#70091) hermanyi válasza gg72 (#70090) üzenetére


hermanyi
őstag

igen

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70092) gg72 válasza hermanyi (#70091) üzenetére


gg72
veterán

És milyen? :)

(#70093) hermanyi válasza gg72 (#70092) üzenetére


hermanyi
őstag

Maxima jobb . Nem rossz de nem is eget rengető .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70094) gg72 válasza hermanyi (#70093) üzenetére


gg72
veterán

Kösz szépen.
A Nevis Waggler/Ixxus Match zsinórhoz képest milyen?

(#70095) hermanyi válasza gg72 (#70094) üzenetére


hermanyi
őstag

Azt nem ismerem . Nálam régóta a maxima az etalon . előtte special english volt de azt szétcseszték. Cralussot 3 pecán használtam . Hamar elveszti a merülő képességét és akkor fújni kell .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70096) zolee0307 válasza Zoli bácsi (#70082) üzenetére


zolee0307
őstag

Én az idén kipróbáltam a paprikás kenyérgyurmát (gyerekként csak ezzel keszegeztünk, meg volt még kertben ásott giliszta - trágyahalomnál voltak az igaziak, meg csonti, amit unokatesóm tenyésztett), de nem volt rá kapás. Lehet azóta változott a halak ízlése :F

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#70097) Daidalosz válasza hermanyi (#70087) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Szép, nyugodt, türelmes fárasztás. Vajon a többiek mit fogtak ez alatt az idő alatt?

(#70098) tepenzed válasza @mriya@ (#70033) üzenetére


tepenzed
őstag

Megvolt a próba.
Múltkor kicsit műnek láttam a vizet, de most, hogy ott ültem teljesen megváltozott a véleményem, szerintem nagyon szép környezetben van, csak a gát része nem tetszik.
Büfével szemben ültem le, felemelő érzés, hogy a kocsi pár méterre áll tőlem, nem kell belehalni a cipekedésbe :D és szerencsére napközben nem nagyon kocsikázik senki. Na meg a legnagyobb plusz, hogy nincs turista, nem jöhetnek be a sorompón :C A horgász állások kellő távolságban vannak egymástól, így keresztbe dobálástól sem kell annyira tartani.

Megrohamoztak a keszegek (szép nagyok is vannak), meg sajnos törpe is jött (nem teljesen értem, mert a mellettem ülő család engedte vissza őket, én meg hajítottam el őket az erdő felé...), de azért egy ponty megmentett. HD maximum green kajám volt, szerintem ezért rohamoztak meg a keszegek, visszatérek szerintem a mikropellethez, sem idén sem tavaly nem használtam és kb. azóta nagyon szar a ponty statisztikám ;]
Lényeg a lényeg, megvan az éves jegyem helye.

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#70099) sasa311 válasza gg72 (#70094) üzenetére


sasa311
veterán

A Nevis waggler sokkal jobb. Jobban süllyed és sokkal rugalmasabb, nehezebben szakad.
A Craulusso is jó amíg új - nekem pár peca után már úszott a víz tetején és hamar pödrődött.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70100) spirit007 válasza gg72 (#70090) üzenetére


spirit007
senior tag

Igen.
.14 és .16-osban használom néhány hónapja.
Szerintem túl rugalmas, valószínű pöndörödni fog szezon végére.
3000-ért mást vennék... én 1820-ért vettem duplakukacnál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.