Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71251) Zoli bácsi válasza Nerazim (#71248) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem falra csavarozható, de itt találkoztam bottartó állvánnyal: [link]

Én is ilyesmit akartam, aztán egyik ismerősöm szét akarta verni az akasztós szekrényét, amit lecserélt. Méricskéltem, garázs hátuljában elfért.
Erre a célra tökéletesen megfelel. Elő is kotrom a feltöltött képeim közül, mert már mutattam itt. Csak egy ötlet.

(#71252) diablo1984 válasza Nerazim (#71248) üzenetére


diablo1984
veterán


Nekem ilyen van, a filcet fel lehetne ragasztani a falra, de lusta voltam rá. Kettessével elférnek benne a botok, a garázsban van az autó mellett-fölött, így pont nincs semminek útban.

[ Szerkesztve ]

(#71253) @mriya@ válasza Daidalosz (#71246) üzenetére


@mriya@
őstag

A hal irányítása miatt gondoltam.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71254) balou84 válasza Nerazim (#71248) üzenetére


balou84
csendes tag

Aliexpress-es Booms Fishing WV2 van nekem, sztem szuper. [link]

(#71255) balou84 válasza gg72 (#71250) üzenetére


balou84
csendes tag

Wow. Ez ugyanaz mint az Alis és meglepő módon még az ára is jobb. :)

(#71256) @mriya@


@mriya@
őstag

Kiszorultam a régi helyemre. 😁

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71257) FireFox1996 válasza Redneck (#71220) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Van egy Daiwa Megaforce Tele 90gr botom, szerintem min. 5 éve már megvan. Szeretem, főleg ilyenkor szoktam süllőzni vele RSD-n, ahol lassú folyás van.

Lassú folyáshoz nem kell 150 gr bot! Volt nekem Nevis Tele 50-150 botom, lehet vele horgászni, de semmi élvezetes. Ha fogsz egy 5-6 kgs amurt, akkor 5 per cután te fogsz hamarabb elfáradni, mint a hal :D 80-90gros bot bőven elég lassú folyáshoz.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#71258) SP4C3 válasza @mriya@ (#71256) üzenetére


SP4C3
veterán

Szép, de hol vannak a halak? :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#71259) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Kimentem én is a tóra. Szeles nap van, de felkavarta azt a zöld trutyit legalább ami tegnap elborította a tó felszínét. Mint írtam, a nagy tavon tilalom van, a kis tó [link] horgászható.
Ez a zöld valami borította el tegnap a tavat. Állítólag egyszer egy traktoros ebbe a tóba mosta ki a tartályát, azóta ilyen:

Egy method meg egy úszós készség lett bevetve, aztán egy method és egy sima feeder.


Nem sok kapás volt, érdekes hogy a csonti nem ment. Csalitüskén a Dovit hideg vízi bordó gyümölcs ízesítésű waftersa volt a nyerő.
Kis kárászok, meg egy méretes körüli ponty jött. Le akartam fotózni a pontyot, de erősen ráutaló magatartást tanúsított, hogy ő ezt nem szeretné...... ;) (Lerúgta magát, aztán múltkor már téma volt, hogy így nem fotózzuk, vagyis nem teszünk ki képet)
Csak azért akartam fotózni, hogy megerősítsétek, hogy nyurga ponty volt. Nem is fogtam nyurgát, mióta újrakezdtem a pecát. Tő meg tükörpontyot telepítenek, azokat lehet fogni mostanában. Vártam hátha lesz nagyobb ponty, de nem. Néha egy-egy kárász beesett.
Hűlt a levegő összepakoltam.....
Teljesen egyedül voltam a tavon, ezt a tavat amúgy se nagyon horgássza senki. Ha jó idő lesz, még kinézek. Ott szembe a nádfalban van egy stég, már tavaly is mondta a tulaj hogy nyugodtan üljek rá, ha lesz szélcsend, akkor kipróbálom... :)
Ezt meg a tó mellett fotóztam hazafele. Pillanatra tavaszi hangulatom támadt......Hátha nektek is... :K

(#71260) @mriya@ válasza SP4C3 (#71258) üzenetére


@mriya@
őstag

Sajnos nem akartak kijönni a partra.
Egyet megakasztottam, de elment, bár érzésre úgyis visszaengedtem volna.

Valami szórakozott velem kb. 20 percen keresztül, 2-3 centiket emelt a jelzőn, majd szép lassan vissza is engedte.
A spiccgyűrű utáni laza damilt figyeltem, látszott, hogy mozog, és nem csak beakadt valahol.
Meguntam, az egyik húzásnál bevágtam, de nem akadt semmi. :F

Végülis gyönyörű idő volt, "Forró szél" volt a mai menü, és kacsaetetés.
Imádták a "The One Red" bojlit. :C

És napközben eldöntöttem, hogy lecseréljük a Dustert. :O

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71261) SP4C3 válasza @mriya@ (#71260) üzenetére


SP4C3
veterán

Hasonlóképp jártam énis. Csak pöccögtette a csirkemájat. :(
Boiliba bele sem szagoltak, kukoricát puffival is csak csipkedték. Meglátjuk holnap...
Felém hattyúk úsztak, de nem tudtam megkínálni őket, mert ebéd után jöttek, így nem volt nálam kenyér. :DD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#71262) Daidalosz válasza @mriya@ (#71253) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Ott kétségtelenül van elônye a hosszabbak.

(#71263) musli26


musli26
tag

Sziasztok!
Milo Special Breme etetőanyag jó ilyenkor késő őszi, (téli) pecához?
Dévér,Kárász a célhalak.
Vagy esetleg a VDE Gold Pro Bream Classic?

Télen ragasztottcsontival túllehet lakatni a halakat?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#71264) vendingo válasza musli26 (#71263) üzenetére


vendingo
veterán

Haldorádó top1 bream-et mondanám, de vde is jó választás. Én turbo és g5 keverékét használtam egész évben.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#71265) Sungoo válasza @mriya@ (#71260) üzenetére


Sungoo
addikt

Mi lett az oka az autó váltásnak?

(#71266) hermanyi válasza musli26 (#71263) üzenetére


hermanyi
őstag

VDE jobb kaja . Milo nagyon jó töltő anyag , Magában viszont nem a legfogósabb . Ha milo akkor szerintem a Fondo jobb választás magában.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71267) @mriya@ válasza SP4C3 (#71261) üzenetére


@mriya@
őstag

Vízimadárnak nem való kenyér!!!!!! :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71268) @mriya@ válasza Sungoo (#71265) üzenetére


@mriya@
őstag

Az üzemanyagárak, és a Duster már 8 éves.
Veszünk egy Spring-et, szerintem ez lesz az utolsó autónk.
7 évig nyögjük a részleteket. 🤢

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71269) hermanyi


hermanyi
őstag

Winner Like és Winner Dévér és Sziszi Dévéres és etang kaja jó áron érdekel valakit ?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71270) Steady74


Steady74
Topikgazda

Tavi peca, bir river xxh bot, 4-5 kg halakhoz... mondjuk a vizet nézzétek, ez volt az egyik tervezett színhelye a fórumpecának, amiből aztán Palotaváros lett.

(#71271) hermanyi válasza Steady74 (#71270) üzenetére


hermanyi
őstag

cseszet élvezetes lehet egy 300 as bottal 3 kilós halakra pecázni . Úgy vissza tudja adni az élményt :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71272) SP4C3 válasza @mriya@ (#71267) üzenetére


SP4C3
veterán

Bakker, nem szóltak! :D Majd kapnak akkor kukoricát. :P

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#71273) diablo1984 válasza @mriya@ (#71268) üzenetére


diablo1984
veterán

Spring az a kis elektromos? El fogtok benne férni?

(#71274) @mriya@ válasza diablo1984 (#71273) üzenetére


@mriya@
őstag

Igen, az. Ketten vagyunk csak, és egy kicsi kutya.
Leginkább 30 kilométeres ingázáshoz fogjuk használni.
Szerintünk elég lesz. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71275) @mriya@ válasza SP4C3 (#71272) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71276) KunEmber válasza @mriya@ (#71274) üzenetére


KunEmber
senior tag

Arra amire használjátok jó lesz, én is nézegettem. Télen, fűtve és klímázva 100 km a hatótáv arra figyelj! Mondjuk állítólag gyorsan feltölt.

Cégnél nekem most rendeltek egy hét személyes, hosszított Toyota 'dobozautót'. Pusztán a kemény számok alapján (olcsóbb üzemanyag, kisebb fogyasztás, nagyobb motor, nagyobb nyomaték) dízelt kértem. Szerintem nekem is ez lesz az utolsó tisztán belsőégésű motor, mire ez a City Verso 6-8 év múlva le lesz cserélve, nem hiszem, hogy lesz a piacon 'nem elektromos' ajánlat.

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#71277) bercsi válasza vendingo (#71264) üzenetére


bercsi
aktív tag

Mik a tapasztalataid, fogósabb mint a többi?

(#71278) Spoon16 válasza hermanyi (#71269) üzenetére


Spoon16
tag

A Sziszi félék érdekelhetnek, ha posta/futár megoldható.

(#71279) galervin93


galervin93
őstag

Én hibridezek, de egy biztos, aki egyszer kipróbálja a nyitást a nem tisztán belső égésű felé, az nem igazán akar mást. Leszámítva a boyracereket meg a speckós területeket, de az más kérdés.
A tisztán villanynál a töltés azért még mindig érdekes kérdés, kell még pár év, mire ez megoldódik. Addig szerintem még az öntöltő hibrid a jó átmenet.
(Ezt csak úgy... )
Szóval love Prius! :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71280) koko52 válasza galervin93 (#71279) üzenetére


koko52
veterán

Üdv a Prius klubban! Én 6 éve benne vagyok, most elektromos jön.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#71281) vendingo válasza bercsi (#71277) üzenetére


vendingo
veterán

A top1 bream önmagában mindenféle + adalék nélkül is teljes értékű, nem kell hozzá semmi (tavi pecához), persze élővel lehet még dúsítani. Ebbe van minden amit szeretnek a keszegek. A vde kaját többnyire keverni szoktam g5, turbo, zilver, illetve teszek bele vde por aromát, illetve tetszőlegesen +adalékot (angolmorzsa, kendermag, pastonchino, mézeskalács) . Mindent összegezve a top1 bream jobban bejött a dúsabb beltartalma miatt, nem feltétlen kell hozzá sok más cucc. Ezt az évet vde keverékkel nyomtam le, de nem szoktam sok kaját vinni magammal, így ha elfogyott, mindig volt a ládában top1 bream tartalékba. Vde jó, ha szeretsz játszani az összetevőkkel, top1 meg instant kaja.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#71282) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

[link] A horgászólmok használatának teljes tiltását tervezik az EU-ban.
Remélem csak a forgalmazás, gyártás lesz tiltva, van egy vödörnyi kosaram, meg egyéb nehezékem....Vagy azt is kidobhatom..? :U

(#71283) SP4C3 válasza @mriya@ (#71275) üzenetére


SP4C3
veterán

Értettem, majd akkor kávéval kínálom őket, ha erre járnak! :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#71284) vendingo válasza Zoli bácsi (#71282) üzenetére


vendingo
veterán

Csak támogatni tudom ezt a döntést.
A vadászokat sajnálom, mert ők bukják a legnagyobbat, kukázhatják a fegyvereiket.
Mi horgászok túléljük a dolgot, én biztosan.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#71285) koko52 válasza Zoli bácsi (#71282) üzenetére


koko52
veterán

Már rég megkellet volna ezt hozni.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#71286) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Az a helyzet, azt sem tudom, melyik feeder kosaram tartalmaz ólmot, és melyik nem. Legtöbbön látszik hogy ólom van rajt, de vannak festettek, ahol a jó ég tudja.
Oké, kivágok fél kuka kosarat meg ezt azt..Hova dobom..? Hát a kukába, más lehetőség szerintem nincs. Ez is környezetszennyezés.
Na, mindegy, engem sem vág földhöz.
Tegnapelőtt tankoltam, egy húszast bevett az Ignis (első 500ft/l ár feletti tankolásom), a kutasok még röhögtek is, hogy messze nincs itt a vége. Egy tankot az elmúlt 2 hétben nagyjából pecára vágtam el.
Ha ezt összevetem azzal hogy mit fogtam, erősen elgondolkodtam azon, hogy hogyan tovább. Az biztos, hogy a tankolásokat vissza kell fogni, ezeknek a "leugrok a Rábára" pecáknak vége lesz. :U

(#71287) smokiii1 válasza Zoli bácsi (#71282) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Hagyományos fenekezésnél oké hogy pl kővel lehet helyettesíteni, de úszóknál mit rakják fel?

(#71288) koko52 válasza Zoli bácsi (#71286) üzenetére


koko52
veterán

Leadod méh telepen?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#71289) galervin93 válasza Zoli bácsi (#71286) üzenetére


galervin93
őstag

Pl. a horgászcikk kereskedőknek kötelességük lesz átvenni a nem használható cuccokat a hatálybalépést követő x ideig. Szerintem ez a kisebbik gond.
Amúgy üdvözítő a dolog, épp ideje.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71290) saen válasza Zoli bácsi (#71286) üzenetére


saen
veterán

Szerintem lesz átmeneti időszak ha ilyesmit bevezetnek, nem hiszem, hogy egyik nap még roskadozik a horgászboltok polca az ólomtól, másnap meg kuka minden.

Sörétólom helyett mondjuk nem tudom mi lesz, de a hagyományos ólmok helyett tungsten súlyok lesznek, már most is sok gyártónak van. Igaz ez jóval drágább, mint az ólom...

(#71291) Zoli bácsi válasza koko52 (#71288) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ha le lehet..Miért ne.
Úszóknál tényleg érdekes lesz a helyzet, mert a sörétólom helyett vasgolyó lesz..?
Na mindegy, van idő, de innentől kezdve figyelek arra, hogy olyan kosarakat próbálok venni, ami nem tartalmaz ólmot. Kosarakon kívül tányérólom, amit használok.
Alapból örülök az ilyen környezetvédelmi intézkedéseknek, de azt gondolom, jó lenne ha a gyártást és a forgalmazást szüntetnék meg, ami cucc megvan, azt meg elhasználhatnánk.
A Rábcából sokszor komplett öltözetet fogok (cipő, harisnya, pulóver....) úgy tele szórják, és még háztartási szeméttel. Tévé, hűtő, mosógép is megy bele.
Ehhez képest a mi pár betépett kosarunk....... :F

Szerk: Ilyen sodrott erőgumis szereléket használt valaki?:

Egyik FB. csoportban reklámozza a srác, aki gyártja. . [link]
Jól néz ki, házilag is lehetne ilyen sodrott erőgumit készíteni.
Bocsi a betűkért, nem tudom mit nyomtam el.... :)

[ Szerkesztve ]

(#71292) vendingo válasza Zoli bácsi (#71286) üzenetére


vendingo
veterán

Kevesebb cuccal robogozzál.
Ha meglesz az új motor, akkor a kocsit csak pecára meg téli használatra fogom elővenni. Elektromos autó lenne jó alternatíva, de annyi pénzt nem áldozok rá.

Amúgy ha nem lehet majd kapni ólmozatlan cuccokat, akkor majd aliról, meg face csoportokból fogják beszerezni az emberek. Egy kis festék, aztán senki meg se mondja, hogy miből készült. Esélytelennek látom, hogy 10-20 éven belül ólom nélküli pecák legyenek. Én a műanyagot tiltanám be mindenestől, de ez kb kivitelezhetetlen dolog lenne. Undorító, hogy már mindent abba csomagolnak, még azt is, amit nem kéne. Kezdetnek az összes műanyag zacskót, csomagolást és flakont betiltanám, vagy olyan adót vetnék ki rá, hogy ne legyen gazdaságos azt használni, gyártani. Itthon látom, hogy apukám csak ásványvizet iszik és mennyi hulladékkal jár, ellenben én 3-5 éve vásárolt flakonokból iszok itthon és melóban is. Ha ritkán/kényszerből műanyagflakonos üditőt veszek, akkor azt a flakont is még hetekig újrahasznosítom, így kitolva a már meglévő masszív flakonjaim használhatóságát. Jelenleg melóban egy augusztusban vásárolt almalés flakont használok napi szinten a már meglévő decathlonos kulacsommal együtt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#71293) spirit007 válasza Zoli bácsi (#71291) üzenetére


spirit007
senior tag

Úszóknál tényleg érdekes lesz a helyzet, mert a sörétólom helyett vasgolyó lesz..?

'79-ben amikor gyerekként kezdtem ezt a mániát évekig volt... 5-ös, 6-os, 8-as anya...3x hurkolva vagy csomózva a Silon zsinórra :D
+brutál HOKÉV úszók!

[ Szerkesztve ]

(#71294) Daidalosz válasza Steady74 (#71270) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Azt írja a legényke, "angolos stílusú" "torpedóbány". 😆

(#71295) Daidalosz válasza Zoli bácsi (#71282) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Auuu, mi lesz az én mázsányi, összegyűjtött ólom vízvezetêkcsövemmel? Azt hittem, engem már kiszolgál, húsz éve magam öntöm a súlyokat...

(#71296) 4Grider válasza Daidalosz (#71295) üzenetére


4Grider
nagyúr

A színesfém hulladék felvásárlók most az ólom kilójáért 450 Ft feletti összegeket fizetnek. Mi meg a horgászboltban 3000 Ft felett vesszük a súlyokat.

(#71297) WarninShotZ válasza Zoli bácsi (#71291) üzenetére


WarninShotZ
tag

Valamelyik topmixes filmben láttam ilyen sodort erőgumit, elvileg nagyobb halakra jó. Nekem jól bevált a sima sodort monofil főzsinór és abba belekötni a szimpla erőgumit, legalábbis keszegezésnél, pontyozáshoz nem próbáltam, max gumizott method kosárnál.

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#71298) hermanyi válasza Spoon16 (#71278) üzenetére


hermanyi
őstag

meg , de az egyik kartont már lenyúlták , csak még nem tudom melyiket . De majd egyezkedek ,hogy felezzük és akkor marad neked is mind a 2 .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71299) bercsi válasza vendingo (#71281) üzenetére


bercsi
aktív tag

Köszi, ki fogom próbálni a top1-et. Régóta keresek olyan kaját ami önmagában is jó.

(#71300) bercsi válasza Zoli bácsi (#71291) üzenetére


bercsi
aktív tag

Lehet kapni ignesti ólmot 500g-os kiszerelésben, minden méretből egy doboz és kész is a tartalékolás :D
Amúgy én újra felhasználom az ólmokat. Peca végén levágom azt a zsinór szakaszt ahol az ólmok vannak, legközelebb csak megnyitom és mehet fel az új szerelékre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.