Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71201) koko52 válasza vendingo (#71200) üzenetére


koko52
veterán

Igen, csak ez nem a valóság, de a Samsung felismerte, hogy az embereknek ez kell.
Észrevetedd már, hogy a Tv-ben nézett reklámon csodálkozol, hogy milyen jó színe van a reklámozott Tv-nek?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#71202) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Xiaomi Redmi 8T amúgy, de szerintem mindegy, a Google fotók alkalmazás szerkeszti automatikusan.Bármilyen Androidos telefon.
Van tükörreflexes Nikonom is, szeretek fotózni, de egy fél táskányi méret. Emlékek megörökítésére teljesen jó a telefon. Ha jók a fényviszonyok, persze.....
Alapból nem szeretem ezeket a túl manipulált képeket, mert nem így néz ki a valóság. De ez annyira "műanyag" hogy már szinte szép. :D
Ez az alap, ahogy a telefon elmentette. Ezt húzta fel a Google.

(#71203) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#71202) üzenetére


@mriya@
őstag

ez teljesen rendben van. :R

ha másban nem is, de a színekben verhetetlen az ősz.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71204) hermanyi válasza jansky1 (#71196) üzenetére


hermanyi
őstag

jó szar peca volt :(

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71205) Zoli bácsi válasza hermanyi (#71204) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Mester......Szar peca nincs. Kevés fogás, kevésbé szerencsés nap az van.....
Ha én csak a halfogás miatt járnék ki, már nem járnék..... ;]
Örömmel készültél, jó idő volt, vízparton voltál.....Pecáztál! Pont. :K
Beszéltem, Uff! Vagyis..Off. :)

(#71206) diablo1984 válasza Zoli bácsi (#71205) üzenetére


diablo1984
veterán

Már azért kezd hideg lenni, hogy finom szerelékes módszerrel várja a csodát a sporttárs, már nem (el) várható az egymást érik a keszegek című peca. Ahhoz már túl hideg a víz, már lassan a kapásnak is örülni kell!

(#71207) @mriya@ válasza Zoli bácsi (#71205) üzenetére


@mriya@
őstag

Én tök jól éreztem magam tegnap annak ellenére, hogy egy kapásom sem volt.
Így holnap is lemegyek. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71208) smokiii1 válasza Zoli bácsi (#71205) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Igazad van egyébként, én is így gondolkodom legtöbbször. Máskor meg ha rossz kedvem van akkor úgy érzem csak pénzkidobás volt.

(#71209) hermanyi válasza Zoli bácsi (#71205) üzenetére


hermanyi
őstag

Halat is fogtam :D 6db ot . De egyszerűen semmi következetességet nem tudtam levonni egész nap . Próbáltam ütemre etetni sokat is ,majd keveset is , próbáltam lassan úsztatni ,próbáltam gyorsan . Egyszerűen nem tudtam rájönni miért pont akkor volt kapásom amikor volt . Engem ez frusztrál :(

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71210) alien0903 válasza Zoli bácsi (#71202) üzenetére


alien0903
tag


Én is készítettem egy képet, amit kicsit mahináltam:

[ Szerkesztve ]

(#71211) @mriya@


@mriya@
őstag

első dobásra jött egy olyan hatos tükrös, szerencsére merítésnél leakadt.
bíztatóbb, mint a vasárnapi némaság. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71212) smokiii1 válasza @mriya@ (#71211) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Miért szerencse az hogy leakadt?? Vagy csak nem értem a szarkazmust mint Sheldont? :)

[ Szerkesztve ]

(#71213) vendingo válasza @mriya@ (#71211) üzenetére


vendingo
veterán

Én jobban szeretem, amikor meg se akad. :)

smokiii: gondolom konyhára kell neki.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#71214) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Láttátok? [link]
Elolvastam a cikket, nem-e Hermanyi mester "szar" pecájáról van szó.... ;]
De nem. :N
Nem semmi bajuszos! :K

(#71215) BlackmMmDog válasza Zoli bácsi (#71214) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Tiszteletre méltó súly!
Bakancs listámon van a Balcsi, ha nem is ekkorát fogok akkor is.(A nagy tér vonz.)

Tegnap megejtettem a születésnapi pecámat Lajosmizsei Füzes-tón. 7 ponty lett a vége 2-3 kg között, 7- 8 kg-os ponty meg leakadt :DDD .
Helyi tagok sírását meg hallgattam hogy, nincs hal. Én örülnek ha nálunk lenne 2 hetente 600kg ponty behelyezve :U

(#71216) @mriya@ válasza smokiii1 (#71212) üzenetére


@mriya@
őstag

Mert úgyis vissza kellett volna engedni, és így nem került ki a vízből. :U

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71217) @mriya@ válasza vendingo (#71213) üzenetére


@mriya@
őstag

9 pontyot fogtam ma 1,5 és 8 kiló között.
Mindet visszaengedtem. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71218) bercsi válasza BlackmMmDog (#71215) üzenetére


bercsi
aktív tag

Nekem idén megvolt Balatonboglár. Minden reggel mentem ki a mólóra, istentelen mennyiségű dévért meg bodrit fogtam. A potyeszok elkerültek de nem bántam, jó kis pörgős pecák voltak. Fiam is szépen fogott, 6 éves kora ellenére profi módon termelte ki a halat :)

(#71219) Daidalosz válasza Zoli bácsi (#71214) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Nagyon nagy, egyben nagyon csúnya szegény.

(#71220) Redneck


Redneck
veterán

Nézegettem a botokat, és nagyjából összeállt mit szeretnék. Ezt a Daiwa botot tálaltam:

Daiwa Megaforce Tele 300 (70-150g)

Tetszik hogy sok gyűrűje van, és aránylag érzékenynek tűnik a spicce is. 3 méteres, tehát nem brutálisan nagy, és kompakt 70 centi a szállítási hossz. Kiindulási alapnak jó.
Tudnátok ajánlani ehhez hasonló méretű, 50-150g közötti dobósúlyra belőtt teleszkópos botokat? Főleg fenekező horgászathoz kell, tavon vagy lassú folyóra.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#71221) Redneck


Redneck
veterán

Még esetleg egy 270 (50-100g) teleszkópos botra is elfogadnék javaslatokat. Tudom hogy nem arra vannak tervezve, de kipróbálnék más módszert is a fenekezésen kívül. :K
Az eddig ajánlott Nevis botokat természetesen feljegyeztem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#71222) @mriya@ válasza Redneck (#71220) üzenetére


@mriya@
őstag

[Én ennél rövidebbet nem vennék. :N ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71223) Redneck válasza @mriya@ (#71222) üzenetére


Redneck
veterán

Á nem, ez túlzás. Maradok a kompakt cuccoknál. Nevis Tele 270-300 vagy a Daiwa 270-300 játszik egyelőre. Orsónak még mindig a Döme Carp Fighter 5000 LCS tűnik a legjobbnak abban az árban (12k), de szívesen meghallgatok más ötletet is.
Jó lenne olyan amihez van pótdob, és a nyeletőfék tekerője ilyen:

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#71224) @mriya@ válasza Redneck (#71223) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerintem fenekezéshez a 3 méteres bot rövid.
Főleg, hogy régebben ugyanazt a botot használtam úszózáshoz is, és így a 3,6-os vált be nekem.
A pergető botjaim voltak 3-3,3 méteresek. :K
A mostani egyik botom csak azért 3,9-es, mert letört a vége. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71225) Zoli bácsi válasza Redneck (#71220) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ajánlani tudunk. Én pláne..... ;)
Olcsón: [link] Látom hogy itt nincs készleten, típus miatt linkelem, máshol kapsz.
270cm-es: [link] [link]

Orsó amit nézel, az feeder dobos, amit írsz. A kép amit beszúrtál, az már jó fenekező botra. A feeder dobos orsóra 30-as zsinórból 100-150m fér fel általában, az neked kevés lehet.
Ami orsóról tettél képet az is jó lehet. Ebben az árkategóriában Nevis játszik. Kicsivel többért Okuma Longbow, ami vehető.
Pótdob már ritka alapból, mint a fezér Zorro, leszoknak a gyártók.

(#71226) Redneck válasza Zoli bácsi (#71225) üzenetére


Redneck
veterán

Jónak tűnik a linkelt 300-as, ezt is feljegyeztem. Ebben a méretben, a gyűrűk száma, és a dobósúly alsó határa mennyire számít? A több gyűrű, és a nagyobb dobósúly, minden esetben erősebb botot jelent?
Az hogy feeder dobos mit jelent? Nem rakhatom fel egy teleszkópos botra fenekezni? A Döme Carp Fighter 5000 LCS bejön, mert sokat tud, csak a nyelető tekerője nem tetszik rajta. :B

@mriya@:
Köszi a tanácsot, de maradnék a 3 méteres limitnél, mert nem vagyok túl magas, és ha kipróbálnám a pergetést, vagy szűk a hely, a naggyal csak vergődnék. Ez lesz az első saját magamnak összerakott bot, és a keret is véges.

Pár évig még kezdő leszek, egy botot szeretnék, ami univerzális és tanulhatok vele. A
z ezer éves 210-es botjaimnál, biztos hogy bármelyik előrelépés lesz.
Partról horgászok, jellemzően 50 méteren belül.
Elnézést hogy körülményes vagyok.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#71227) saen válasza Redneck (#71226) üzenetére


saen
veterán

Pergetni egy 3 méteres és 150g-s bottal? :DDD Ezzel csak megutálod az egészet... Ha kezdő vagy akkor ne akarj egyszerre mindent csinálni, ha fenekezni akarsz akkor vegyél egy feeder botot. Amit most csinálsz az totál zsákutca. Egyik módszerben sem lesz sikerélményed és elmegy a kedved az egésztől.

(#71228) @mriya@ válasza saen (#71227) üzenetére


@mriya@
őstag

2 részes tömör üvegbottal + rileh-rex orsóval kezdtem a pegetést. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71229) Redneck válasza saen (#71227) üzenetére


Redneck
veterán

Oké, lehet a 150g-os határ kicsit túlzás, egyelőre a Nevis 300 Tele 50-100g tetszik a legjobban. Tudom hogy pergetéshez könnyű botok és orsók valók, de lehet néha próbálkoznék a módszerrel. Kis pénz, kis foci, ezért akarok univerzálisat. A fő irány, még mindig a fenekezés.

A feeder bot továbbra sem opció, kompakt szállítási méret kell.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#71230) Sickboy25 válasza saen (#71227) üzenetére


Sickboy25
addikt

+1

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#71231) galervin93 válasza @mriya@ (#71228) üzenetére


galervin93
őstag

Az elődöm meg barlangban lakott. Fuck logic!

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71232) @mriya@ válasza galervin93 (#71231) üzenetére


@mriya@
őstag

Biztosan így van, de azért kissé sarkítottad. 😁

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71233) Zoli bácsi válasza Redneck (#71226) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Dobósúly egy érték amit a gyártó ráír, azért következtetni lehet a bot erejére, de előfordul hogy ami boton kevesebb dobósúly szerepel, a gyakorlatban erősebb.A dobósúly alsó határa szerintem egy fenekező botnál nem mérvadó, (pergetőnél annál inkább) inkább a felső érték a fontos. Ugye nem fogsz vele 10gr-os wagler úszót dobálni, valószínűleg. Lehet, de értelme nem sok van. Nehéz és merev hozzá a bot.
Több gyűrű jobban elosztja a terhelést, inkább a finomabb botokra jellemző.
Feeder dob sekély, arra tervezték hogy (mondjuk) 20-as zsinórból egy tekerccsel (2-300m) meg lehessen tölteni a dobot, ne kelljen alátétzsinór. A többi része ugyanaz mint a "hagyományos" orsónál. Viszont ha te fenekezni 35-ös zsinórt tekercselnél rá, lehet 100m sem menne föl.
Amúgy feederből is van teleszkópos: [link] [link]

Ha mindenképpen egy bottal akarsz sok mindent megoldani, ami teleszkópos, nézd meg ezt: [link] Könnyű fenekezésre befogható, úszózni sem nagyon durung, sőt csukázó pergetéshez is befoghatod. Belekóstolni mindenbe jó lehet.

(#71234) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Mivel elköltöztem a csodás esztergomi Duna környezetéből, ezért jövőre már a pesti szakaszra fogok éveset kiváltani. Veresegyházról fogok járni a partra és érdeklődni szeretnék, hogy ti hova mennétek? Dunakeszi strandot néztem, ott elég sokan horgásznak, viszont iszonyat sok a kiránduló, kutyás és az baromi idegesítő tud lenni egy idő után. Tudtok itt esetleg nyugodtabb részeket?
Épp ezért olyat szakaszt keresnék, ahol az autót biztonságos környezetben hagyva max 15 perc gyaloglás után tudnék nyugodt helyeket találni. Göd, Sződliget?
Dömöst, Visegrádot nagyon szeretem, de azért rendszeresen nem mennék el olyan messzire...

[ Szerkesztve ]

(#71235) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Most eszembe jutott, mit akartam egy ideje én is megkérdezni, de a szerkesztési időbe nem férek bele....
Teleszkópos botokról jutott eszembe, hogy már az összes ilyen botom gyűrűvédő sapkáján elszakadt az a gumiszalag. Pontosabban azok a beakasztó lyukak szakadtak át. amivel a sapka rögzítve van a nyélhez.
Ilyen rögzítő gumiszalagot nem láttatok valahol, hogy külön lehetne venni..? Kéne vagy egy tucattal. Gyűrűvédő sapkát találtam kompletten, nem is drága de kis idő, aztán ugyan ott tartok.. Ami a sapka alján van, az a gumiszalag, azt keresem, legtöbb sapkán kettő van. Egyik oldalról kihúzható, szóval elvileg cserélhető lenne..... :K Jobbára már nem is használom ezeket a sapkákat, nem tudom mennyi értelme van, de ha lenne gumiszalag, azért befognám, ha már megvannak. :U
..

(#71236) fess válasza Zoli bácsi (#71235) üzenetére


fess
őstag

(#71237) saen válasza Zoli bácsi (#71235) üzenetére


saen
veterán

[link] vagy [link]

(#71238) Zoli bácsi válasza fess (#71236) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi, ilyen neoprén pántok vannak is itthon, de ez eszembe sem jutott.... :U
saen: Kösz neked is.
:R

(#71239) smokiii1 válasza Redneck (#71229) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Én is mindenes botot akartam az elején, de hidd el nincs ilyen. Minimális átjárhatóság van, de szerintem inkább válassz egy módszert, azzal indulj el aztán később nézhetsz mást.

(#71240) @mriya@


@mriya@
őstag

Én voltam egy ideig annyira igénytelen, hogy a feeder botommal fenekeztem-úszóztam-pergettem egyaránt.
A halak nem foglalkoztak vele. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71241) szgzuri válasza tepenzed (#71234) üzenetére


szgzuri
csendes tag

A Dunán a pesti oldalről legtöbbször a Népszigeten horgászom. Nem szoktam rommá fogni magam, de pár halacskával azért díjazni szokta a kitartó etetést a folyó. Tegnap délután négytől este hétig egy géb és egy küllő, utána éjfélig hat márna, egy-két kiló közöttiek.
Az újoncokat welcome süllővel szokta magához édesgetni.

(#71242) vendingo


vendingo
veterán

Az egyesületünk új elnöke: Magyar Szilárd. Kíváncsi leszek mit fog produkálni. A korábbi tróger tolvaj f.szk.l.p után csak jobb lehet. Az biztos, hogy jövőre nem fogom elkapkodni az engedély kiváltását.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#71243) smokiii1 válasza @mriya@ (#71240) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Én meg match bottal feedereztem. :) Kicsit gerincesebb nagyobb dobósúlyú match bottal ugyan és csak 20-25 grammos kis űrtartalmú kosarakkal. Fogtam is mondjuk szép kis pontyokat vele. Ezért írtam hogy van átjárhatóság minimálisan, de mégis érdemes adott módszernek megfelelő botot választani. Pl próbáltam bojlizni is 100 g dobósúlyú feederrel, 70 grammos ólommal. Ott már rezgett a léc, féltettem is a botot. Többet ilyen nem is lesz.

(#71244) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Én meg kimentem a tóra. Messziről virított a bejáratnál a kitűzött lap, hogy pontytelepítés miatt idén már horgászati tilalom van békés halra. A kis tó horgászható. Oda akartam letelepedni, de olyan vastagon beborította ez a sötétzöld alga, nem is értem, eddig nem volt ennyi.......Szinte kavargott az alga, teljesen átlátszatlan, sötétzöld a víz.
Ki sem pakoltam, elnéztem a Kis-Rábára (kb. 3-4 km). Bolo nem volt nálam, tóra készültem, ezért egy csúszó állóvízi úszóval szerelt matchbottal úsztattam. Jöttek kis domolykók, meg bodorka. Mivel nehezen ment a visszatartott úsztatás, előkerült az autó kötelező tartozéka az Eü. csomag mellett.... :D A kis telepicker, ami mindig bent van, ezen volt monofil előkével szerelt csontis horog. Na, aztán fenéken áztathattam a zsinórt.....Párszáz méterrel lejjebb volt egy sporttárs, ment haza kiszólt, hogy két bottal mozdítás nélkül megúszta..... ;]
El nézegettem, még a nap sem jó helyen áll, túl alacsonyan van.... :U Közel a tél.. :K
Készítettem egy fotót, beállítottam hogy tegye rá a teló a vízjelet a képekre..Elvileg vízparton vagyok, kell a vízjel...Hermanyi mester is így csinálja. ;) (Sosem reagál az oltásomra. Hátha egyszer sikerül.....)
Ez sem hozta meg a szerencsét.......

Hazafele indultam, egy ifjú sporttárs 2 bottal úszósan csukázott, mellette villantót dobált, természetesen én ezt nem vettem észre.... ;) Vele is beszéltem pár szót, azt mondja fogott minap szép csukát, azért próbálkozik. Legyen szerencséje.
Hallgattam az időjárás jelentést, hétre még jó időt mond, aztán úgy néz ki hamarosan a maximumok is lemennek 10C alá..Hát nekem véget ér a horgászszezon.. Kezdődik a munka hamarosan...Hála istennek, úgy néz ki... :D :D

(#71245) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

[November 6.] kinek van kedve Benkó partján pecázni ?

(#71246) Daidalosz válasza @mriya@ (#71224) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Szerintem nem feltétlen rövid, attól függ, milyen messzire horgâszol. Én pl. sokat fenekezek 10-15 méterre, oda a 2.70-es is elég.

(#71247) Daidalosz válasza Zoli bácsi (#71235) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Én rossz motor- vagy bciklibelsőből pótolom ezeket vagy harminc éve. Sok szezont kibírnak.

[ Szerkesztve ]

(#71248) Nerazim


Nerazim
őstag

Falra csavarozhato bottartot hasznal itt valaki, milyet es hol erdemes vagy vmi hazi barkaccsal lehet ertelmeset csinalni?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#71249) smokiii1 válasza @mriya@ (#71224) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Feederezni én is 330as botokat használok. Szerencsére olyan vizek vannak a környéken ahol nem kell kidobni a világból.

(#71250) gg72 válasza Nerazim (#71248) üzenetére


gg72
veterán

Nekem ilyen van, elégedett vagyok vele (ha az orsók nem egy magasságban vannak, akkor az összes rekeszbe lehet botot tenni): [Delphin WallHOLD Bottartó]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.