Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) Daidalosz válasza BlackmMmDog (#70994) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Nono!🙂

(#71002) Zoli bácsi válasza Daidalosz (#71000) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen..Halbőség volt..A MESTER is pecázott itt: [link]
Valamit nagyon elrontottak... Ha én nem fognék, nem is panaszkodnék...De mint írtam, általánosan ez a vélemény.

(#71003) vendingo válasza Zoli bácsi (#71002) üzenetére


vendingo
veterán

Én ezt a videót még nem is láttam. Na jó, a mester nem sok videóját bírtam végignézni, de ez kivételesen érdekel. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#71004) Sungoo válasza Zoli bácsi (#71002) üzenetére


Sungoo
addikt

Jézusom, ez még megvolt VHS kazettán. :)

(#71005) Daidalosz válasza Zoli bácsi (#71002) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Akkoriban (80-as évek) nem nagyon jártunk messzire horgászni. Párszor jutottam csak el oda, és mindannyiszor csak keszegeztünk a rohanó, oxigén dús alvízen, közvetlen a gát alatt. (Még a kilences Silstar Pole- al is, ami ma inkvizíciós eszköznek tünne.🙂) Rengeteget fogtunk, kapitis dévéreket is, és persze volt egy csomó szakítás. Kár, hogy tönkrement. Rég nem jártam ott, döbbenten olvastam a beszámolódat az alul kialakított "tóról".

(#71006) @mriya@


@mriya@
őstag

Gyönyörű az idő. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71007) sasa311 válasza @mriya@ (#71006) üzenetére


sasa311
veterán

Itt is

Cserébe reggel 7 óta még egy beleuszas sem volt :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71008) @mriya@ válasza sasa311 (#71007) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem egy beszakadt az akadóba, egy másfeles meglett. :D

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71009) PpenoO


PpenoO
őstag

Horgásztó Almatytól 50kmre amiben pisztráng mellett kellett volna lennie pontynak is. A kapott felszereléssel nem mentem sokra pontyot illetően, de pisztrángot sikerült fognunk párat. Ettől eltekintve remek élmény volt ez a nap.

U.i.: A mellettünk helyet foglaló horgász páros nagyon tudta a dolgát, rengeteg halat sikerült zsákmányolniuk pár óra alatt.

(#71010) vendingo válasza @mriya@ (#71006) üzenetére


vendingo
veterán

Felénk is, de hétvégén nem megyek horgászni. Kiabálás, táskarádió, kirándulók, gyereküvöltés, kutyaugatás, krosszmotorosok. :(((
C

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#71011) @mriya@ válasza vendingo (#71010) üzenetére


@mriya@
őstag

Én idén már csak hétvégenként tudok lejönni. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71012) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Egy kis poén..Talán belefér.. ;)

(#71013) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Nem tudom megszokni az elsőfékes orsókat, tudtok ajánlani jó hátsó fékest? 10-15e környékén ki mit venne?

(#71014) @mriya@ válasza matyi012345 (#71013) üzenetére


@mriya@
őstag

Annyiért semmit. :N
Többért Shimano-t. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71015) matyi012345 válasza @mriya@ (#71014) üzenetére


matyi012345
őstag

És abból melyiket?

(#71016) Zoli bácsi válasza matyi012345 (#71013) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nekem egy hátsó fékes Shimano Sienna van. [link]
2014-ben vettem, akkor kezdtem újra a pecát, és nekem is ez volt akkor a megszokott.
Azóta sem volt használva.
Szépen fut, én nyugodt szívvel ajánlanám. De azért a hátsó fék egy óriáslamellás első fékkel nem összehasonlítható. Egy átlagos méretű filc lamellás elsőfék is többszöröse súrlódó felülettel rendelkezik. És márpedig a fizikát megb..i nem lehet.. :B
Hozzá teszem, lehet egy drága hátsó fékes orsóban komolyabb a fék, de a helyszűke miatt csodát nem lehet várni.
Ami nekem hiányzott a Siennáról, hogy régen számozott volt a fék tekerentyű hátul, látni lehetett hol áll...Ezt hiányoltam legjobban.
Amúgy még a 2014-es akciós készletből mindig van a horgászboltba, annyira nem kapkodják el.
Catana-ból is van hátsó fékes, egy ligával feljebb játszik mint a Sienna: [link] Ezt ajánlanám.

(#71017) sasa311 válasza sasa311 (#71007) üzenetére


sasa311
veterán

Jött a halőr, váltottunk pár szót. Azt mondta valahol nem messze a Dunán verseny volt ma, 41 induló összesen 4 db halat fogott. Össze is pakoltam, már itthon vagyok.... :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71018) Steady74 válasza sasa311 (#71017) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:( ez nem túl jó, de legalább az idő jó volt rátok ma.

(#71019) hermanyi válasza sasa311 (#71007) üzenetére


hermanyi
őstag

Kedden megyek én is Dunázni . Legalábbis eddig úgy van

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71020) Horvi válasza hermanyi (#70998) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen, eszembe sem jutott ez a legegyszerűbb megoldás :DD

#70999 galervin93 Köszi neked is. A gyorskötözőt megfogadom.

Hello darkness, my old friend...

(#71021) smokiii1 válasza sasa311 (#71017) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Akkor nem csak nekem telt ilyen csendesen a mai nap. :) Igaz én egy kockatavon jártam, de olyan tó ez ahol most jártam először. De egy 7kg-s ponty azért jött. Bár az is jó nagy mák volt mert ha pont arra a 2 másodpercre leveszem a szemem a spiccről akkor észre se veszem, olyan bátortalan kapása volt.

(#71022) hermanyi válasza Horvi (#71020) üzenetére


hermanyi
őstag

Arra figyelj, hogy a gumi ne érjen az áhashoz mert csavarodni fog a gumi

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71023) KunEmber válasza hermanyi (#71019) üzenetére


KunEmber
senior tag

Zúgy néz ki mi is kinézünk szgy kollégával, izgat a bucó-uszony leves. ;]

(Remélem elsőre fogok egy jó hatos márnát és akkor soha el nem ereszt az öreglány)

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#71024) N3gro


N3gro
aktív tag

Tudnátok ajánlani fenekező botot és hozzá orsót nem nagy távolságra? Kisebb tavakon, holtágakon, esetleg kisbb folyókon használnám, de pl. egy Tisza sem kizárt, pl. jövő héten oda megyek. Eddig úszóztam de a több órás egy pontba figyeléstől sokszor a szemem folyt ki. Meg a természetben is szeretek elmélyülni és néha jó lenne a székből is kikelni, pl. pár méterre figyelni az "eseményeket". Nézegettem már feeder botokat, de ott meg ugye a spiccet kell folyamatosan nézni?

Igazából egy "mindenes" botot és orsót keresek, hátha később másra is tudnám majd használni.

A cuccot a Duplakukac boltban szeretném megvenni, közel van hozzám és elfogadják a SZÉP kártyát.

(#71025) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

[ET FINESSA CARP FEEDER 390] 13.400 Ft-ba kerül most :DD

Kár hogy most nincs szükségem rá, ezt az árt bőven megéri.

(#71026) galervin93 válasza BlackmMmDog (#71025) üzenetére


galervin93
őstag

Valamelyik nap voltam Vecsésen, a boltban állandóan ki van téve pár tesztelt, használt, vagy éppen kissé sérült bot, mintha ez is rémlene hasonló áron. Nem biztos, szóval nem akarom senki kedvét elvenni, de egy telefont/emailt szerintem megér, nehogy zsákbamacska legyen.

Szerk.: haver kint van Dunakeszi bányatavon, hát egy okádék a víz, olajszerű filmréteg a tetején, buborékok (gondolom iszapgáz)... Fogott pár potykát, de csúnya a víz, hiába a vízforgató.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71027) Steady74 válasza galervin93 (#71026) üzenetére


Steady74
Topikgazda

dunakeszit megerősíteni tudom, múlt alkalom után fél óráig takarítottam a botot annyira dzsuvás volt

(#71028) galervin93


galervin93
őstag

Ezt meg csak úgy itt hagyom elmélkedni, Method VB Maconka, gáti "dobjunk ki a világból" peca, avagy mi marad a kosárban...? :Y (további 0.25-ös lassításban igazán látványos!) Persze megeshet ez bármikor, de minél nagyobb a "lendület" és a kosár súlya, továbbá nem túl tapadós a kaja, akkor ezzel bizony számolni kell, aztán ülhet az ember az "üres" kosár felett. :N (Eredeti itt!)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71029) N3gro válasza N3gro (#71024) üzenetére


N3gro
aktív tag

Lehetséges, hogy feedert mégsem zárom ki. :) Eurostar master classban gondolkozom, látom többen ajánlottátok már, már csak kell hozzá egy jó nyeletőfékes orsó meg valami fasza kosár.

(#71030) Steady74 válasza N3gro (#71029) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ha ott vagy a bot mellett és nem csak methodozol, nem feltétlen kell a nyeletőfékes orsó. Egy jó rugalmas bottal és monofil zisnórral akár 2 métert is tud úszni a hal addig, amíg felveszed a botot. Nyeletőfék több alkatrész - nagyobb tömeg - maghibásodási arány nőhet.

(#71031) balou84


balou84
csendes tag

Fishingoutlet-en mai rendelés esetén 8000 Ft-tól ingyenes kiszállítás van. Dovitot rendeltem, azok -15% akcióban vannak. Szép kártyát elfogadják. Hátha vkinek hasznos. :)

(#71032) sasa311 válasza N3gro (#71029) üzenetére


sasa311
veterán

Ne engedd el a feedert. Sokkal kevésbé fárasztó a spiccet nézni, mint az úszót. Egyszerűen az ágy érzékeli a hirtelen mozgást, nem úgy mint az úszót ami ugye messze van... Illetve ha nyitott fékkel feederezel, ne adj isten csipogó jelzővel mint a profik ( ;]) akkor a bot csak bot, ugyan azt tudja mint a fenekezo. Feederbol is vannak már erős, akár durung botok is amivel egy fél disznót be tudsz dobni a tiszaba ha kell.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71033) Steady74 válasza balou84 (#71031) üzenetére


Steady74
Topikgazda

:R hasznos infó

(#71034) Zoli bácsi válasza N3gro (#71029) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Master Class, legjobb ár értékben. Ha nem akarsz sokat költeni.
Több kerettel Nevis Vanity sorozatból, valamelyik tetszőleges hossz, és dobósúly.
Tiszát nem ismerem, de ha van itt aki ismeri, majd helyesbít, látatlanban azt mondom, oda lehet kevés lenne az MH bot. Nem a halakhoz, a nehéz kosarakat bedobni.
Orsóból ha nyeletőfékes, akkor olcsón Nevis Aqua Feeder. 50-es méretben, 3,90-es botra mehet a 60-as is.
Ha nem nyeletős kell, legolcsóbban talán a Döme Power Fighter [link]
Ha kezdő vagy én nyeletőst ajánlok, mindenképp.
Annak is igaza van, aki szerint nehezebb és bonyolultabb az orsó, de a gyakorlatban előbb dobod ki, minthogy tönkremenjen valami benne.
De ad egy biztonságot. Két egymástól különálló fékrendszer, ami egy kattintással átváltható.....Nekem megéri a pár deka többletsúlyt. Te meg eldöntöd. :)
Ha sima fék, akkor már gyorsfék fele nézelődnék.
Legolcsóbb ami használható: [link]
Bár van az Energoteam-nek 10-11 ezerért gyors fékes orsója, [link] Hát... Ha nem esik szét, meg nem hasonlítod a gyorsfékét egy Okuma vagy Döme orsóhoz..Akár jó is lehet.....
Ha jót akarsz, inkább a Dömést választod.
:U

(#71035) hermanyi válasza Zoli bácsi (#71034) üzenetére


hermanyi
őstag

Bugyuta kérdés . Miért jobb a gyorsfék ?
Simán paraszti fejel gondolkozva . Ha van 900 fokod a kinyitott állapottól a csontra behúzottig azt finomabban lehet állitani szabályozni mint a gyorsféket .
De cáfolj meg nyugodtan. Tényleg érdekel .
Én amúgy év elején beállítom és hozzá sem nyúlok amig zsinórt nem cserélek .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71036) Steady74 válasza hermanyi (#71035) üzenetére


Steady74
Topikgazda

kényelmes a gyorsfék ha nincs nyeletőd. Szar, mert alig van állítási lehetőséget. Jó, mert ha időnként a rakós mellé bedobod a feedert, ki tudod engedni a féket és amíg hátratolod a rakóst, addig húzhatja a ponty :DD Gyorsfék és gyorsfék között is van különbség, a Daiwákon köztes megoldás van kb, azt szeretem.

(#71037) hermanyi válasza Steady74 (#71036) üzenetére


hermanyi
őstag

A lényegi rész az általad írt részből "Szar, mert alig van állítási lehetőség" Arra kíváncsi lennék ,hogy 10 es monó előkére mennyire lehet belőni a kinyitott állapotból . Mert ugye azé nyitód ki me serezel a haverokal . A hüle hal meg elhúzta azt ilyen finom cucc van fent :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71038) Steady74 válasza hermanyi (#71037) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Csak methodnál nyitom ki, ott a Guru gumis kosár miatt akasztja magát a hal. Hosszúelőkézésnél bot a kézben. Ha hugyozok pl., akkor kiveszem a botot.

(#71039) N3gro válasza Zoli bácsi (#71034) üzenetére


N3gro
aktív tag

Köszönöm, és az előtted szólóknak is!

Vanity MH 3,60 MH a szimpatikus, Aqua Feeder 50-es orsóval. Igazából inkább tavakra, holtágakra járok majd, a mostani Tiszai kaland szerintem nem lesz jellemző.

(#71040) Zoli bácsi válasza hermanyi (#71035) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen, valóban finomabban szabályozható egy hosszú utas fék.
A gyorsfék pont azért jó, mert ahogy a nevében is benne van, gyors. Nem kell többször körbetekerni a fékcsillagot.
Okuma CB orsónál ha jól emlékezem, 6 kattanás a fékcsillagon nekem az üzemi és a nyelető fék közti különbség. ez egy jó negyed fordulat.
Döme orsóknak még talán ennél is gyorsabb a fékjük, mert Okumának filc, Döme orsónak kevlár lamellák vannak a dobban. Mondjuk a Dömést már én is túl "gyors"-nak éreztem.
Amúgy legjobban megszokás kérdése, szerintem.
Legjobb ötletnek a nyeletős fékcsillagot gondolnám, de nem igazán terjedt el, szerintem szabadalmi oka lehet.
Ja, és a kérdésedre válaszolva, ilyen koca horgász, mint én, biztonságosabbnak érzem a gyorsféket. Leteszem a botot, fél fékcsillag fordulat, és tuti nem viszi el a hal a felszerelést.
De ha tehetem, a nyeletőfékes orsóhoz nyúlok. Azt szoktam meg. Onnantól azt kell már csak észben tartani, hogy Spro, vagy nem Spro az orsó.... ;] Mert a Spro orsók kapcsolója fordítva van, lefele kattintva kapcsolja be a nyeletőt. Ebből is látszik, hogy honnét indultak a Döme orsók, a Long Cast LCS is így működik. :D

Szerk: N3gro: El is felejtettem írni, ha ilyen orsót találsz [link] , ezt is veheted. Szinte koppra ugyanaz, mint amit ajánlottam, a Nevis Aqua feeder. Amennyivel több, hogy csapágy van a zsinórvezető görgő alatt, Nevisnél műanyag persely. Egy ezressel több ha jól emlékezem. Kb a csapágy ára. :)

[ Szerkesztve ]

(#71041) hermanyi válasza Zoli bácsi (#71040) üzenetére


hermanyi
őstag

Frenzeenek volt van olyan orsója ami tengely fékes . A viszaforgás gátlót kikapcsolod és nem tudja lerántani gubancba a zsinórt ,mert fékezi a visszafelé forgást több fokozatban . Ha meg ráfogsz a hajtókarra akkor megszólal a rendes fék . Nekem ez tetszett eddig a legjobban .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#71042) Steady74 válasza hermanyi (#71041) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ez lenne egy TDX-szel ötvözve az orsók csúcsa, szerintem. De ilyet nem tudom gyárt-e valaki (tengelyfékes).

(#71043) @mriya@ válasza Steady74 (#71030) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerintem a nyeletőfék a legnagyobb találmány a peremfutó orsók kifejlesztése óta. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71044) Steady74 válasza @mriya@ (#71043) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Saját bőröm tapasztaltam, hogy hiába van nyeletőfék, ha kiakasztott klipsszel horgászok, a hal úgy is elviszi a botodat :DDD :DDD :DDD

(#71045) @mriya@ válasza Steady74 (#71044) üzenetére


@mriya@
őstag

De én nem használok kiakasztott klipszet. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#71046) sasa311 válasza hermanyi (#71041) üzenetére


sasa311
veterán

Én pl. azért vettem meg a CB-60akat, mert a nyeletőféket nem igazán szeretem, nekem az nem peca mikor nyitott fék, villogó csipogó, önakasztó cucc aztán akkor is megvan a hal (és a bot ;] ) ha a szomszéd stégen sörözésből kell visszafutni.
Viszont ahol azért nincs 5 percenként kapás, mint keszegezés közben vagy a nagyon durván agyontelepített tavakon ott 2 bottal pecázás közben mindig attól rettegek, hogy amíg fárasztok elviszi a másik cájgot a hal... Így nekem jó alternatíva a gyorsfék, mert elsőfékes orsó annak minden előnyével, da ha az egyik boton hal van egy mozdulattal meg tudom nyitni a féket és nem viszi el mindenem a hal.

Más kérdés:
Eddig klipszel csak keszegeteztem, ott sosem volt gond, de hétvégén busázni próbáltam a már említett siker rátával és ott nem mertem a klipszet beakasztva hagyni, így vettem cralusso zsinórjelölő filcet. Majdnem hanyat estem az árától (5.000 ft), ami hagyján, de az normális, hogy kb. 5 dobás után lekopik úgy, hogy ugye még vízbe sem ment a jelölés?

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#71047) Steady74 válasza sasa311 (#71046) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Sensas zsinórjelölőt vettem, talán 5.990 Ft volt, igaz közel 23-24 éve. Még mindig használom, így az egyik legkitartóbb kellék, amit valaha vettem. Igen, kopik, matchboton új sokszor, időnként óránként is akár újra kell húzni. Kopik a gyűrűktől, attól, hogy megfeszül a zsinór lepattan, a zsinórvezető görgőn, mikor 90 fokban megtörik megint csak törik/kopik.

mriya: az úgy ok.

(#71048) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Mentem egy kört délután. Felnéztem a Rábcára.
Odaértek a horgászhelyhez a medertisztítással, eddig csak a törmelékből láttam, ami jött, hogy dolgoznak. Kiszedték a növényzetet, tisztítják a medret. Voltak is pergető horgászok. Most lehet dobni. Vannak csukák, sokat fognak.
Minimálpeca volt, egy boloval meg egy doboz csontival ültem le a partra. Beetettem,..... na nem akkora mennyiségeket, mint Hermanyi mester amit írt.....Na attól meg is emelkedett volna a vízszint....Csak finoman, pár gombóc ment be. Én csak egy csóró "mentős" vagyok. :D

Ha csalihalat akartam volna fogni, akkor tuti hogy tenyeres kárász jön. Mivel tenyeres kárászt (vagy nagyobbat) akartam fogni, csalihalnak való jött. Süllőzni való..Vagy sügerezni...Kis küszök, bodorkák. Mohón nyelték a nem is olyan kicsi, 12-es horgot.
Meguntam az ebihalak fogását, gondoltam egyet, összetoltam a bólót, elindultam a pár kilóméterre lévő Hansági Főcsatornára. Ej, de hanyagoltam idén.
Láttam a FB.os csoportban hogy kevés benne a víz, sírtak miatta, de ezt nem gondoltam hogy ekkora víz lesz.....Ahol először megálltam, lehetett látni az alját.Végigmentem a töltésen, találtam horgászatra alkalmas helyet, ahol mélyebb. Találtam volna már előbbre, de hattyúk tanyáztak ott, odébb mentem inkább.
Kb 60 centis volt a víz, közepén, ahol a legmélyebb:

Ez valakinek a helye, úgy döntöttem ha jön a gazda, megyek odébb, nem kellene, de így szoktam. Szépen ki van takarítva az aljnövényzettől is.
Ide is begombócoltam, alig folyik a víz. Bolo, csonti előkerült..Na meg a merítő, bár nem sok reményt fűztem szákoláshoz, ekkora vízállásnál.
Mint a Rábcán, apróhal....Azért itt jöttek veresszárnyúak is, de nem az itt megszokott tenyeresek, hanem aprók. Küsz, bodorka, veresszárnyú.
Gondolkodtam, hogy bevetem a feedert, de lemondtam róla, jött azért növényi törmelék, meg a hattyúk is erre úsztak. Mondtam a hattyúknak, én voltam itt előbb, vízparton foglalt hely nincs, odébb lehet menni. El is úsztak.... ;)
El bohóckodtam a bólóval, ez tényleg az volt, bohóckodás. Akkora kis halakat fogtam, néha hasba akadt horoggal, vakartam a fejem, ezt most mégis, hogy sikerült..?
Ahogy lement a nap, kezdett fázni a kezem, meg a fülem. Összepakoltam...Könnyen, szinte csak a botot kellett összecsukni.
Ha lesz jó vízszint, ezt a helyet még szerintem megnézem. Beszélnek szép ponty fogásokról. :)

Szerk: sasa311: Papírboltban Edding 950-et keress, vagy szerszámboltban: [link]
állítólag 100%-ra ugyanaz mint a pecaboltos verziók. Cimke meg az ár más.

[ Szerkesztve ]

(#71049) galervin93 válasza Steady74 (#71047) üzenetére


galervin93
őstag

A tegnapi pecán vettem észre hogy az utolsó milliknél járok a zsinórjelölővel, és pont ugyanez jutott eszembe nekem is, hogy amilyen gyakran használja az ember, annyira "tartós" dolog, és csak elsőre kellemetlen az ára, de maximálisan visszajön az évek során. Nekem Topmix van, lehet valamelyik "nagy" átcímkézve, nem tudom, de tény, hogy közel 10 éve használom. :) Idén még kihúzom vele, de télen veszek újat. :))(Mondjuk most nézem, hogy ez a Topmix nem is vészes. Lehet csak azért emlékszem "drágára", mert kb. csak egyetemista se voltam, mikor vettem, régi szép ultra csóresz idők. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#71050) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Sajnos eltört a Tubertini Synthesis feederem 3. tagja. Lenne tippetek, hogy honnan tudnám normális áron pótolni? Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.