Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:45

LOGOUT.hu

Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70901) saen válasza Redneck (#70900) üzenetére


saen
veterán

Nem vagyok benne biztos.

(#70902) jansky1 válasza Redneck (#70898) üzenetére


jansky1
senior tag

Nevis fullback tele árában már kapsz Leeda-t is.
Az orsóval nincs baj, én is használok olyat, teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#70903) Redneck válasza jansky1 (#70902) üzenetére


Redneck
veterán

Köszi a tippet! Alapvetően egy kompakt 3M körüli, teleszkópos botot szeretnék, ezért ajánlották azt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#70904) jansky1 válasza Redneck (#70903) üzenetére


jansky1
senior tag

akkor hajrá

(#70905) ivana válasza Redneck (#70898) üzenetére


ivana
Ármester

Miért akarsz teleszkópos botot? Miért nem valami feeder inkább?

(#70906) Daidalosz válasza KunEmber (#70892) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Nincs mit, próbáld ki, ha gondolod, néha nagyon eredményes!

(#70907) Steady74 válasza ivana (#70905) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szerintem az egyszerűbb szállítás miatt. Ha tömegközlekedik valaki, vagy biciklizik vagy családdal megy, még egy 3m-es botnak is macerás a szállítása, 3.6 23 részes meg so-so.

(#70908) BlackmMmDog válasza Steady74 (#70907) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

Tömegközlekedésen egy teherautónyi horgász cuccot elcipelek, az csak kifogás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#70909) Redneck válasza ivana (#70905) üzenetére


Redneck
veterán

Mert kompaktabb, és jobban szeretem kihúzni, mint összerakni. Van hogy bringával megyünk egy gyors pecára, akkor nem mindegy hogy 70 centi vagy 120. Egy ideig még alkalmi, kezdő horgászok leszünk, ezért bőven megfelel egy egyszerűbb, kis bot. A csomagtartóban is jobban elfér, főleg ha nem csak pecázni indulunk, és több az egyéb cucc.

Sokkal gyengébb egy teleszkópos, mint egy 2 vagy 3 darabból álló?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#70910) 4Grider válasza Redneck (#70909) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sokkal gyengébb. A teleszkóposoknál az utolsó tömör tag és az utolsó előtti (üreges) tag szeret törni. A bot munkája fárasztás közben ég és föld. Nem véletlen, hogy pergetni sem szoktunk tele botokkal (nem lehet a kapások x %-át megérezni velük).

(#70911) @mriya@ válasza 4Grider (#70910) üzenetére


@mriya@
őstag

Én bizony pergettem teleszkópos bottal. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70912) Sungoo válasza @mriya@ (#70895) üzenetére


Sungoo
addikt

Én meg most kerültem bele. A feleségem életéért egy hete küzdenek az intenzíven. Egy makk egészséges nőről beszélünk. Csak azért írom mindezt le, mert idáig képes voltam elbagatelizálni ezt a vírus dolgot, de borzasztó kemény, és fájdalmas pofont kaptam miatta. Kérlek benneteket, aki hajlamos volt nem komolyan venni, gondolja át mégegyszer, és vigyázzatok magatokra! Bocs a posztért, de szükségét éreztem felhívni a figyelmeteket.

(#70913) ivana válasza Redneck (#70909) üzenetére


ivana
Ármester

Én mindenképpen feedert vennék, nem látom túl sok értelmét a klasszikus fenekezésnek manapság. A teleszkópos bot mindig kompromisszum nekem is van egy olcsó telefeederem, használható, de nem az igazi. Persze bringán kényelmesebb, bár sima táskába egyik sem fér be...

(#70914) Steady74 válasza Sungoo (#70912) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Szurkolok, hogy jól gyertek ki belőle!

(#70915) jansky1 válasza Sungoo (#70912) üzenetére


jansky1
senior tag

Uh, minden jót! Gyógyuljon meg minél előbb.

(#70916) jjohn válasza Sungoo (#70912) üzenetére


jjohn
aktív tag

Mielőbbi gyógyulást kívánok a nejednek, remélem jól jön ki belőle ezáltal te is. Mi eddig is komolyan vettük igyekeztünk mindent megtenni ellene. Néha ez sem elég.
A vírus 3 hulláma alatt sok emberrel találkoztam, akkor a Decathlonban dolgoztam. Lehet nekem, nekünk mákom volt nem kaptuk el, pár kolléga bekapta szerencsére simán kijöttek belőle.
Ugye még nem tudják, hogy egy egészséges szervezett is hogy reagál. Még most is csak ismerkedünk a COVID-dal.

(#70917) Steady74 válasza jjohn (#70916) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Én április elején voltam COVID-os, feleségemmel együtt. Bárcsak mindenkin úgy menne át, mint rajtunk... ha nem lett volna a járvány, nem lett volna a pozitív teszt, akkor 2 Rubophen-nel elmegyek dolgozni. 10 napig itthon voltunk, utána 2 oltás, és reméljük a legjobbakat. Sungoo-nak is, feleségének is a legjobbakat kívánjuk, elképzelni sem lehet min mehet ilyenkor keresztül.

Sungoo: Veled vagyunk!!

(#70918) Sungoo válasza Steady74 (#70917) üzenetére


Sungoo
addikt

:R

(#70919) 4Grider válasza @mriya@ (#70911) üzenetére


4Grider
nagyúr

És fogtál is valamit?

(#70920) @mriya@ válasza 4Grider (#70919) üzenetére


@mriya@
őstag

Talán holnap jutok le a partra, vagy a hét végén.
Nincs horgászautóm, 5 kilométert pedig még biciklivel sem vállalnék be.
Elég magasan lakunk. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70921) saen válasza @mriya@ (#70920) üzenetére


saen
veterán

Pedig lefelé könnyű menni, visszafelé meg jössz ha valaki elugrik érted :DDD

(#70922) Daidalosz válasza Sungoo (#70912) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Minden jót, és gyors felépülést kívánok a párodnak!

(#70923) Daidalosz válasza Steady74 (#70914) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Vajon mi mindentől függ (persze az ismert kockázati tényezőkön kívül)? Komisz egy nyavalya ez...

[ Szerkesztve ]

(#70924) Daidalosz válasza ivana (#70913) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Azért helyfüggő is a dolog. Ahol jobbra-balra két métert tudod engedni a halat, ott elkél a 35-ös zsinór, meg az 1-es horog, ezt meg, ugye, nem nagyon bírja a feeder.

(#70925) Steady74 válasza Daidalosz (#70923) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Az. Hobbi futó vagyok, 47 éves, 168 centi, 62 kg. 10km-t 4:40-es átlaggal futottam a COVID-ig. Felépülés után kértem teljes mellkas röntgent és vérvételt és elemzést. Minden teljesen ok volt, nem lett tüdőhegesedésem, vérkép is rendben volt. Mégis, szinte elérhetetlennek tartom az őszi/tavasz eleji futótempómat. Mostanában kezd visszatérni. Fura, tényleg nem tudni mi-mitőlés hogyan függ.

(#70926) @mriya@ válasza saen (#70921) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem már simán, csomagok nélkül is megterhelő volna. :((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70927) Daidalosz válasza Steady74 (#70925) üzenetére


Daidalosz
kezdő

És igen, a másik kérdés, hogy vajon milyen utóhatásai vannak? Örülök, hogy ilyen könnyen megúsztátok, csak bizakodni tudok benne, hogy ha engem is utolér, hasonlóan viselem. (Bár erős dohányos vagyok, és mostanában nem mozgok eleget, szóval...😏)

(#70928) hermanyi válasza Steady74 (#70925) üzenetére


hermanyi
őstag

Papa. Hú de öreg vagy ! Mint mondtam már többször , te ügyesen sétálsz . A maratoni távot nyomják 2 óra alatt nem a 10-20 km ert :D
Egy a lényeg sok kalóriát bevinni . Abból dolgozik a szervezet . Szalonnát és töltött káposztát a népnek ,hogy legyen ereje mozogni :D

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70929) Sungoo válasza Daidalosz (#70927) üzenetére


Sungoo
addikt

Párom futott, életében el nem szívott egy cigit sem, náthás sem volt évek óta. Most meg…

(#70930) Grillo válasza Sungoo (#70912) üzenetére


Grillo
senior tag

Kitartás, egyre több megint az ilyen rossz hír...

(#70931) Steady74 válasza hermanyi (#70928) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Gyere papa, kocogj le mellettem egy tizest :)

(#70932) Redneck


Redneck
veterán

Most megfogtatok ezzel a teleszkópos vs összerakós feeder témával. Többnyire autóval megyünk, de néha mennénk bringával is egy pár órás pecára. Nincs olyan feeder ami szétszedve, max 1 méteres?

Sungoo:
Kitartást és a legjobbakat kívánom! Intenzíves vagyok, tudom hogy milyen kemény a covid.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#70933) WarninShotZ válasza Sungoo (#70912) üzenetére


WarninShotZ
tag

Kitartást és mielőbbi gyógyulást!

SZIE-MKK-MGM // MATE-MKK-Növényorvos MSc // Samsung Galaxy S21

(#70934) sasa311 válasza Redneck (#70932) üzenetére


sasa311
veterán

120 centi körül vannak a 3.3-as botok. Pl
https://centrumzoo.hu/Daiwa-Ninja-X-Feeder-330m-120g-feeder-bot-11605-33

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#70935) hermanyi válasza Steady74 (#70931) üzenetére


hermanyi
őstag

Összehozzuk papi .
70932Redneck [link] Ez kb ott van . Occo van hozzá rezgő ha kell . Kezdő botnak néha bohóckodni megfelel . Sajnos a leeda az 2 részes igy hosszabb a szállítási hossza pedig szerintem jobb pálca .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#70936) Sungoo


Sungoo
addikt

Köszönöm srácok! Nem akartam lehúzni a topikot, csak nagyon el vagyok keseredve, és jó kiírni a dolgokat a magányomban. :( Mégegyszer köszi mindenkinek a bíztatást, és vigyázzatok magatokra!

(#70937) Redneck


Redneck
veterán

Mi a különbség a klasszikus fenekezés, és a feederezés között? A kapásjelzés?
Hosszú műanyagra rakott Tímár Feeder kosárral, és methoddal szoktunk horgászni, de jövőre kipróbálnánk a rablóhalas horgászatot is.

Tudom hogy nincs univerzális felszerelés, de meg szeretnénk úszni a botokat 25 max 30 rugós áron, orsóval. Nem ezekkel készülünk 30 kilós pontyokra, attól a szinttől még évekre vagyunk.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#70938) Steady74 válasza Sungoo (#70936) üzenetére


Steady74
Topikgazda

Ne viccelj, nem húztad le a topic-ot. Ismeretlenül is szorítunkn és a legjobbakat kívánjuk!!

(#70939) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Lementünk ma az asszonnyal a Rábára.
Így utólag nem is tudom, az üzemanyagot sajnálom jobban, vagy hogy jól átfagytam... :D
Na, de nem rohanok előre, ebéd után leporoszkáltunk, egész jó időnek tűnt itt a városban.
A szokott helyemre mentem, itt kezdtem, de látszott a töltésről hogy a sár miatt autóval megközelíthetetlen a vízpart, de gyalog is sárdagasztás lenne....Na, indulás tovább. A mellette lévő horgászhely autóval jól megközelíthető volt, a vízpart sem volt nagyon sáros....Viszont rendkívül szeles volt, a víz felől fújt a szél, átfújt a kabáton is.....1 perc téblábolás után megegyeztünk, itt kellemetlen lenne üldögélni......(13 fok volt, de 10 fokkal hűvösebbnek érződött itt)
Továbbmentem a gát alá, úgyis terveztem itt egy pecát, az itt létrehozott tóban. A gát alatt találtunk szélvédett helyet, a fekete kövek a napsütéstől felmelegedtek, kellemes langyos ülés volt, a bokrok a szelet is jól elfogták. Egy method szerelék ment be wafterssel, meg egy hosszúelőkés feeder, csontival. Csontis szerelék egy helyre ment, ide etettem, methoddal kereső pecát végeztem....

2 telefeedert vetettem be, gondolván ha semmi nem lesz, költözök. Annyi történt, hogy a horogról eltűntek a csontik, rendszeresen. Másik szerelékhez hozzá sem nyúltak.
Érdeklődő volt, nem a csalikra, hanem sporttársak jöttek érdeklődni, lejjebb is pecáztak páran. Mint kiderült hozzám hasonló eredménnyel...2 órát áztattam a zsinórokat, a nap is lejjebb ment, szél is fordult, kezdtünk fázni. Összetoltam a botokat, bepakoltam, irány a gát feletti szakasz.
Erdősávban találtam jó kis szélvédett helyet, egész kellemes volt.

Optimizmusomat mutatja, hogy a szákot össze sem raktam.
Be sem vetettem a botokat, jött a sporttárs, aki kb. 50m-nyire horgászott. Elmondta hogy 1 hete jár ki naponta, etetett egy helyet. Most reggel óta ezen az etetésen horgászik..Azóta 1 kis kárászt fogott (Délután fél öt volt). Nem csodálkoztam rajta..Nekem is ez a tapasztalat a Rábán.
Mivel erősen felhősödött itt is a telefeederek lettek bevetve, illetve csak a szükséges dolgokat szedtem elő.
Szerintem mondanom sem kell, az eddigi hangvételből úgyis sejtitek, hogy egy mikro halat sem sikerült fognom. Semmi, mintha döglött lenne a víz.... Amikor már erősen látszott a leheletem, és a nap is jól lebukott, összepakoltam.Eső nem lett.
Amúgy jó volt, kiszellőzött a fejem, vízparton voltam. :) Öregasszon' egy csomó fejtvényt rejtett.
Alapból szégyelleném a pofámat, ti mindig akkora halakkal fotózkodtok, majd' a kezeteket letöri, nekem meg egy vezérküszt sem sikerült akasztani....... ;] Egy k.. géb nem jött a csontira....
De ahogy többen odajöttek, beszéltünk..Rájöttem, amit eddig is sejtettem. Nem én vagyok béna horgász...Vagyis, az vagyok, de nem azon múlik..... :D
Valami nem stimmel ezzel a folyóval idén...... :U
Ki kell mennem a tóra, ha hal-áll közeli élményre vágyok....... :K


Sungoo : Reméljük a legjobbakat. Kitartás neked, asszonyod meg épüljön fel, mielőbb. :K

(#70940) szgzuri válasza Redneck (#70937) üzenetére


szgzuri
csendes tag

Egyik különbség a kapásjelzés, a feeder spiccet a szél kevésbbé zavarja, mint a karikát. Persze feeder boton is használhatsz karikát, pl a múltkor süllőzés során én is így tettem. Talán még lényegesebb, hogy a feeder boton több gyűrű van, így a zsinórról a terhelést egyenletesebb görbülettel át tudja venni, ezáltal fárasztás során rugalmasságával jobban be tud segíteni, finomabb szereléket (kisebb horgot, vékonyabb előkét) is bátrabban használhatsz, így több esélyed lesz halat fogni, amikor finnyásan táplálkoznak.
Egy rugalmas feeder bottal a bot dobósúly tartományának megfelelő kosarak jól, erőlködés nélkül dohatók. Ha az eredmenyesség érdekében egy pontot érdemes etetni, és ehhez az orsón kiakasztott zsinórklipsszel kell horgászni, akkor a bot rugalmassága szintén nagy segítség, hogy tompítsa a zsinórra és a klipszre ható erőt.
Persze egy jó teleszkópos bottal sem lehetetlen megoldani ezeket a dolgokat.

A felszerelés védelme érdekében érdemes beruházni egy masszívabb botzsákba, ezt a modellt tudom ajánlani, biciklin használom, elfér benne két felszerelt bot, középre pedig a merítő és a leszúrók [link].

(#70941) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

[link] Finomszerelékes fenekezés. :)

(#70942) SP4C3


SP4C3
veterán

Eddig csak read-only-ban kémleltem ezt a topic-ot.
Leszögezném, hogy nem vagyok űber-peca guru. Amolyan mezei hobby horgásznak tartom magam.
Reagálnék a "Közeleg a tél, érzik az őszt a halak, most zabálnak és készülnek fel a hosszú téli medrelésre" tanácsokat, amiket olvastam...
Szeptember 19-én egy rokonnal elmentünk pecázni, csemegekukorica a horgon, azzal is etettünk. 2 kisebb amúr (kb 1.5kg) és ugyanilyen kaliberű pontyból jött kb 10 darab. Igazi élmény volt a "tenyeres" kárászok után. Teltek a hétköznapok, jövő hétvégére 2 cimbit sikerült rávennem, hogy keljenek hajnalban és menjünk ugyanarra a helyre. Szombat délután nem bírtam magammal, kocsiba be, peca, ugyanott. (sajnos a helyet már elfoglalták, így kerestem magamnak másikat (40-50m-rel odébb sikerült is letelepedni). Semmi, egész délután egy 20cm-es pontyocska jött, semmi más.

Vasárnap (Szept. 26.) veretünk hajnalban a partra... Egész álló nap semmi nem jött. Ugyanazon a helyen, ugyanazon csalival. Jön a poén, azóta sincs semmi, sehol. Voltam tavon, kanálisokon (csatornákon), tiszán, mindenhol. Semmi említésre méltó (5 nagy dévér a tavon, meg 1 gyöngyöskoncér a tisza egyik csatornáján). Csonti rémálom, jönnek a nyomorult gébek, azthittem a törpeharcsától nincs rosszabb, de van a gébek meg a rákok. :U
Kukoricába azóta bele sem szagoltak.
Vettem boilit, de idénre felhagyok a pontyozással, talán majd tavaszra.

Ma lementem arra a helyre, ahol fogtam egy szebb koncért. Csontira próbáltam vízközt, na mit fogtam? Mini csukákat, kettőt is csontira, valamint olyan 20 darab gébet. Felkerült egy gumihal és elkezdtem dobálni:

Csontira:

Gumihal:

Lett 5 darab, 40cm-en aluli kis csuka, mentek vissza a kanálisba.

Koncér (kukoricára jött):

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#70943) vendingo válasza Zoli bácsi (#70939) üzenetére


vendingo
veterán

Akkor nem maradtam le semmiről. Itt olyan jó idő volt, hogy napon rövidgatyába, pólóba voltunk, árnyékban meg vacogtam 2 pulcsiban. Ne bánd, hogy nem fogsz annyit és akkorát mint a többiek. Neked nem fog senki keresztbe dobni, nem kell a sok hülyeséget hallgatni a többi horgásztól. Max a krosszmotorosok zavarhatják meg a csendet. Nekem nagyon tetszett a rába, jó volt figyelni, a jégmadarakat vadászat közben. Ilyet nem sok helyen látni, főleg nem ennyit és ennyiszer.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#70944) ivana válasza Redneck (#70937) üzenetére


ivana
Ármester

A kapásjelzés főleg, a klasszikus kapásjelző elég körülményes, érzékeny a szélre és tovább tart beállítani. Folyóvizen gyakorlatilag használhatatlan.

Zoli bácsi: a 25-ös zsinór, 8-as horog, fonott előke kombót csak én nem érzem finomnak? Az nálam a 18-as zsinór, 16-os előke, 14-es horoggal :) A 25-ös meg a legvastagabb amim van feltekerve jelenleg.

(#70945) yanna válasza Sungoo (#70936) üzenetére


yanna
őstag

A kitartás meghozza a jobbulást, hamarosan minden ok lesz!

(#70946) Daidalosz válasza Sungoo (#70929) üzenetére


Daidalosz
kezdő

Sajnálom! Hallottam én is olyan esetről, amikor az ismert kockázati tényezők közül egyik sem állt fenn, mégis súlyos lefolyású volt a betegség! Együttérzek veled, szörnyű, mikor egy szerettünk hirtelen kórházba kerül, a legjobbakat kívánom mindkettőtöknek!

(#70947) Zoli bácsi válasza ivana (#70944) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Relatív.... :)
Nekem ez a "25-ös zsinór, 8-as horog, fonott előke kombó" Egy fenekező (bojlis) botra finom cucc, ez a legfinomabb talán amit használtam.
Feedernél ugyanez egy durva cucc, a River Feederen van ilyen, és főképp akkor használom, mikor 80gr feletti kosarakat kell hajigálni.

(#70948) Daidalosz válasza Redneck (#70937) üzenetére


Daidalosz
kezdő

A kapâsjelzés módja és ézékenysége, az etetés mikéntje és pontossága, a teljes szerelék finomsága, a fárasztás élménygazdagsága.
Ha minden körülményre, módszerre és ragadozóra is valamennyire alkalmas eszközt keresel, és ebben biztos vagy, én sem javasolnám a feedert, sokkal inkább egy 3 m körüli, 30-60, vagy 40-80 g dobósúlyú kétrészest. Ha okvetlen fontos a teleszkópos, az így hirdetett pergető botok között esetleg érdemes körülnézni, egy barátom vett hajdan egy pár telós Catana bx-et ilyen célra, máig azokkal márnázik,tényleg jók. Persze ezeket nem lehet 0,12, 0.14 előkékkel, és 150 g kosarakkal használni, de a békéshalas fenekezés mellett jók lehetnek csukázni, süllőzni, akadók mellett szigorúbban lehet velük kormânyozni a halat, mint egy finom felszereléssel.

[ Szerkesztve ]

(#70949) @mriya@


@mriya@
őstag

[Egy kocapecásnak egy ilyen bot mindenre (is) jó. :DDD ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#70950) 4Grider válasza @mriya@ (#70949) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tény, hogy nem tűnik rossznak, de akkor már inkább a 390-es verzió, ha már teleszkópos...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.