Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) koxx válasza bobby_30 (#6250) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért is írtam a személyi edzést. Én nem tartom semmire a nagycsoportos bell edzést, azt meghagyjuk rubinrékának és az aerobik óráinak mert az oda való. Jártam 3 hónapot a 360gymbe, ott teljesen korrektül oldják meg ezt a dolgot, 3 - 8 fő edzhet és ennyi. Mindenkire megfelelő figyelem jutott.

(#6252) Ájvé válasza bobby_30 (#6250) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát ez az instruktor hibája, sok embert vesz fel egy csoportba 10-15 lenne a maximum ami még optimális, bár voltam nagyobb csoporttal is, ott viszont csak célzatosan a technikát oktatták, aktív sportolóknak.
Megint a pénz beszél sajnos.
Saját magadtól jóval nehezebb elsajátítani, persze nem lehetetlen, viszont akkor meg nem árt aktív sportolói múlt sem, mert a "kanapéról felkelve" igen csak nehéz dolga lesz az illetőnek.

(#6253) Lacika_LP


Lacika_LP
csendes tag

Youtube -ról szerintem sem jó semmit tanulni.
Nyilván a legjobb személyesen tanulni, lehetőleg egyedül, vagy kis csoportban.

Én mondjuk online tanulok több, mint két éve, már a második edzőmmel. (Persze amikor lehetőségem van eljárok szemináriumokra, illetve igyekszek itthonra is szervezni őket.)
Hát ez sem valami egyszerű, de azért nem lehetetlen.

(#6254) harry


harry
veterán

FB-on láttam többedik ismerősön keresztül, érdekes szőnyegkoncepció: link

Pár hete amúgy dupla golyós edzések vannak soron, még sikerült 2*28-al nyomni, megnézzük, meddig megy. Első 1-2 alkalom azért necces volt, utóbbiak viszont már jobban mentek, bízom benne, hogy sikerült végigvinni. Vasárnap edzettem itthon 2*24-gyel, az ahhoz képest kellemes volt (5 kör: 5swing, 5clean, 5 váltott press, 5guggolás, csak körönként letéve).

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6255) Ájvé válasza harry (#6254) üzenetére


Ájvé
veterán

Jól néz ki a szőnyeg, árra kíváncsi lennék azért, nekem mondjuk már van otthonra megoldásom, az biztos bírja a megpróbáltatásokat.

(#6256) harry válasza Ájvé (#6255) üzenetére


harry
veterán

Én nem igazán használok alátétet, csak egy egyszerű darab szőnyeg van előttem, hogy mégse a parkettát piszkálja a golyó, de hát finom kell letenni, s akkor nincs gond :) Tornaszőnyeg persze más téma.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6257) Ájvé válasza harry (#6256) üzenetére


Ájvé
veterán

Alapvetően nekem sem kellett volna 40 mm-es gumi padló, de ezt találtam. Sima szőnyeg nálam kicsit aggasztó volt, csúszik, gyűrődik, mozog stb, masszívat kerestem inkább, ez mellett árban is megfelelő kellett.
Tatami is képbe volt, de az meg kényesebb, meg ha netalán valami komolyabb edző helységet szeretnék összedobni, akkor jól jöhet. Meg ezen dobálhatom is a súlyt, ha nem pattan el, akkor nem lesz semmi :D

(#6258) BajzáthA


BajzáthA
csendes tag

Engedjétek meg, hogy figyelmetekbe ajánljam a megújuló kettlebell miskolc honlapot. Itt többek között megtekinthetők érdekes belles képek, az IUKL szervezet 2017 ig érvényes minősítési táblázatát, cikkek ( a versenysporton kívüli komoly kettlebelles eredmények is összegyűjtésre kerültek stb.) stb.....

(#6259) Ájvé válasza BajzáthA (#6258) üzenetére


Ájvé
veterán

Köszi szépen, még nem láttam eddig az oldalad, már bele is vetettem magam a cikkekbe, érdekesek :)

(#6260) bobby_30 válasza BajzáthA (#6258) üzenetére


bobby_30
tag

Köszi hogy megosztottad az oldalt. Nagyon hasznos minden erősportot kedvelőnek.

(#6261) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Sziasztok!

10 hónap után most kezdtem újra a kettlebell edzéseket a következő szettel:

- 8-10x Press
- 8-10x Clean
- 15-20x Swing
- 8-10x Front Squat

A fenti "programot" 4-5 alkalommal ismétlem meg. Heti háromszor edzek 1db 12kg-s golyóval majd később ha mér nagyon megy váltom 16kg-val, de tervezem a második súly beszerzését.
Pár hét után kiegészítem Turkish get up nevű gyakorlattal.

Mi a véleményetek erről a tervről?

üdv,
M

(#6262) Ájvé válasza mutyuru (#6261) üzenetére


Ájvé
veterán

Clean&presst egybe is csinálhatod (felvétel és nyomás), én nem nagyon csinálnák többet egyszerre 5-nél nyomásból.
Ajánlom figyelmedbe a Deep six nevű gyakorlat sort, nagyjából az amit te is leírtál, TGU is benne van és fokozatokat is csináltak.

(#6263) Antonio válasza mutyuru (#6261) üzenetére


Antonio
senior tag

hány kg vagy, korod?

csak a 12 kg miatt kérdem, mert az kicsit kevés ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6264) Ájvé válasza Antonio (#6263) üzenetére


Ájvé
veterán

Kezdésnek jó az 12-16 Kg (legtöbb felnőtt férfinek, átlagos testalkattal). Nem is baj a kisebb súly, technikára jobban tud figyelni, így kezdésnek ideálisabb is lehet.

(#6265) mutyuru válasza Ájvé (#6264) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
Igazad van a célom előbb a technika "rögzítése" az agyamban és utána növelni a súlyt. Főleg a TGP-nél fontos.
10 hónap kihagyás után nem árt az óvatosság. 35 éves vagyok kb. 83-84kg/180cm.
A szünet előtt a swinget 20-24Kg-val csináltam a TGP-t 12-16kg-val.
A szettben egyes gyakorlatok között 5-10mp-s pihenést tartok és szettek között 30mp-t kb.

(#6266) Ájvé válasza mutyuru (#6265) üzenetére


Ájvé
veterán

TGU gondolom.
Te érzed mennyi pihenésre van szükséges.
Szerintem jobb kisebb 5-ös szettbe dolgozni, közben végig figyelve a technikára, feszítésre, 10-es szett fárasztóbb az idegrendszernek. Ha meg így könnyűnek érzed akkor mehet nagyobb súllyal is. Vagy pihenőt csökkented esetleg egybe végigcsinálod.

(#6267) ati1210


ati1210
újonc

Sziasztok!

Kezdő belles volnék. Cirka 3 hónapja kezdtem Fehérváron, SFG1 instruktornál, azóta is oda járok. Kis csoportokban nyomjuk általában.

Tömören: 20 éves vagyok, lassan 21. Van egy kis sportmúltam: úsztam 1,5 évet edzővel, kosárlabdáztam egyesületben kb. 7 évig. Nem voltam egy szupersztár, de megjártam a kadett C-t legalább :DDD

Lassan kinövöm a 16kg-t, TGU-ban már belekezdtünk a 20kg-ba. Swing, deadlift, halo (talán), guggolás menne is vele, csak még nem javasolta az edző, hogy 20-szal nyomjam végig, mert el fogok fáradni, nem bírnám végig az edzést...

Snatch-et is elkezdtük, előtte volt magasrahúzás, azt sokat gyakoroltam. Utálom a snatchet eddig, szétverem vele a csuklómat-alkaromat. Remélem tökéletesedik majd a technika... :(((

[ Szerkesztve ]

"Hard work beats talent, when talent fails to work hard. "

(#6268) koxx válasza ati1210 (#6267) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Addig utálja az ember a snatchet amíg meg nem tanulja rendesen :) Nem könnyű, de ez egyik leghatékonyabb gyakorlat. Én most újra megszerettem, egykezes swing, snatch, c&p, c&j, thruster. Ennyiből állnak azt edzéseim.

(#6269) ati1210 válasza koxx (#6268) üzenetére


ati1210
újonc

Remélem egyszer én is megszeretem.

Én elég változatosan csinálom a gyakorlatokat: snatch, swing (1-2 kéz), deadlift, halo, c&p, squat, goblet squat, tgu, meg valami bent press féleséget is csináltam.

Így 3 hónap alatt szerintem egész jó teljesítmény.

BTW Gondoltam kikérem a véleményed, többiek véleményét:

Szoktál szedni valamilyen étrendkiegészítőt edzés után? Gondolok itt a fehérjeturmixra és hasonló csodaszerekre.

Én egy fehérjét bevágok edzés után, + az étrendem elég magyaros :DDD Full alap magyar ételeket képzelj el sok levessel, főzelékkel, hús heti 2-3x, akkor is inkább gyesznó-csirke, ritkán édesség, nassolni nem szoktam szinte sose.
Elhagytam a fehérkenyeret. Puffasztott rizs. Ennyit tudtam tenni az ügy érdekében :)

Ez mennyire jó alap a magasabb célok eléréséhez? :B

"Hard work beats talent, when talent fails to work hard. "

(#6270) koxx válasza ati1210 (#6269) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2013-ban kicsit több szabadiőm volt, így heti 5-8x edzettem+kosár és bringázás. Tök mindegy mit ettem mellé, szálkás voltam :)
Most kicsit jobban oda kell figyelnem. Edzés után fehérjeturmix az alap, vitaminok (C, D, multi), hmb és kreatin. Komolyabb edzés előtt banán-tej-zabpehely-goji bogyó-fehérjepor turmixot ittam és nagyon bevált.

Nekem is vannak utált gyakorlataim, tgu, egylábas felhúzás, bent press.

(#6271) Antonio válasza mutyuru (#6265) üzenetére


Antonio
senior tag

Mondjuk most újra elolvasva a gyakorlatodat ez inkább ballisztikus a magas ismétlésszámok miatt. ehhez tényleg talán elég a 12.

És most visszagondolva amikor én is kezdtem bár 16 volt az alap a fiúknak de sokszor az is sok volt egy jó kis ballisztikus edzésnél.

Talán azért tűnt elsőre kevésnek, mert mostanában itthon edzem (39/89/183), és ballisztikus helyett inkább az erő elemeket szeretem, illetve szeretek mindent leegyszerűsíteni azaz nem csinálok kis súllyal mindenféléből sokat :D (már csak azért se mert csak 2x24 meg egy 32 van most itthon) hanem inkább 1 valamiből "sokat" pl edzést általában snatcheléssel fejezem be.

Bár mostanában nagyon elhanyagoltam az edzést mert sokat kellett külföldre mennem munka miatt. Ha újra leszek 1-2 hét akkor a terv az bemelegítés után 5 TGU (fel és vissza mindkét oldalon 32kg), utána létrázok clean/press/renegade rows tehát minden ismétlést cleannel kezdek, rows ból csak 1-et csinálok oldalanként a 32 vel de lehet azzal is létrázom. 5 ös létráig elakarok menni. most csak 3 megy szabályosan. Aztán edzés végén snatch (24kg) it jó lenne újra eljutni 5x20 ig (1 kör 10-10 oldalanként) illetve az 5perc/100 snatch teszt minden edzés végére. Ill még egy láb combot is be kéne iktatni ... aztán ha megvan ötös létra akkor veszek egy 40-est és indul a szelídítés :D

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6272) lorcsi


lorcsi
veterán

1000 snatch-ra mennyi a szint idő ?
mi számít jónak ?

(#6273) Antonio válasza lorcsi (#6272) üzenetére


Antonio
senior tag

[link]

nincs idő korlát ha megtudod csinálni az is már nagyon elismerésre méltó. Ja persze a lényeg hogy nem lehet letenni a golyót :D

Végrehajtás: 16 kg-os bell-el kell végezni, és a nehézségét az adja, hogy a súlyt nem teheted le közben, csak a snatch felső ún. "lockout" pozíciójában pihenhetsz. Kezet minimum 10 ismétlés után cserélhetsz, időkorlátja nincs. Csak az állóképesség szab határt, hiszen el lehet képzelni micsoda eltökéltség kell ahhoz, hogy valaki 30-40-50 percen át folyamatosan snatch-eljen.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6274) koxx válasza lorcsi (#6272) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mekkora súllyal és kinek? btw teljesen értelmetlen ennyit csinálni. (akárcsak az 1000 swinges kihívások)

Denisov mondjuk elég keményen tolja [link]

[ Szerkesztve ]

(#6275) lorcsi válasza lorcsi (#6272) üzenetére


lorcsi
veterán

késő volt már és elgépeltem..100 szakításra gondoltam :B

a warriort csináltuk meg a 3 hó kezdő végén (mindenki érzése szerint választott súlyt)
a honnan-hova szint lecsekkolása végett
összességében nem volt hülyeség..megadta a kedvet a folytatáshoz

én 14 el csináltam végig, bal kézzel a press nagyon szarul megy :(
de így is iszonyat bedurrantam..alig bírtam a súlyt megfogni 80-90 után
talán a powerball segít majd ebben

[ Szerkesztve ]

(#6276) koxx válasza lorcsi (#6275) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Marokerőre deadlift, húzódzkodás, farmer walking :)
28-cal szeretném lenyomni a warriort, csak mostanában kicsit kiestem a gyakorlatból. 24 kilóval talán 10:50 körül sikerült, nem egy acélos eredmény, de azért meglett.

[ Szerkesztve ]

(#6277) Lacika_LP válasza koxx (#6274) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Szerintem nem olyan értelmetlen, jók ezek a kihívások néha.
Év elején én megcsináltam. Kézcserékkel nem gáz.

Amit Iván csinált az a gáz, 2016db, egy kézváltással :DD :DD :DD

(#6278) Lacika_LP válasza koxx (#6274) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Az 1000 swing szerintem is hülyeség, mert ott aztán lehet sokat "csalni".
A szakítás korrekt.

De van pár ember, akinek kell néha, hogy érezze, hogy meg tud csinálni egy ilyen "durvább" dolgot. A swing erre nem rossz. És ha kap ettől az élménytől egy löketet, vagy pár havi motivációt, már megérte. :)

(#6279) Ájvé válasza Lacika_LP (#6278) üzenetére


Ájvé
veterán

Így van, ezer swing egy kihívás, nem a technikától vagy szépségről szól, hanem kitartásról és akaratról sokkal inkább.
Szerintem nem hülyeség, ilyen erővel minden kihívás az.
Nyilván nem napi szinten kell végrehajtani, nem erről szól.

(#6280) harry


harry
veterán

Nem kettlebell, de engem most ez a planche téma foglalkoztat :) Avagy láb nélkül kitartani egy fekvőtámaszt. Tán mondanom sem kell, én ettől nagyon messze vagyok :D Mármint, akár évek - sosem a saját testsúlyos gyakorlatok voltak a kedvenceim.
Szóval most szeretnék összerakni rá valamilyen progresst, heti / havi bontásban, s megnézni, meddig lehet eljutni. Szerintem kis lépésekben lehet haladni, ami talán elég ahhoz, hogy az érdeklődés megmaradjon és legyenek kisebb sikerélmények, de aztán lehet nagyon messze lenne a vége, és inkább azt mondom, ennek így nincs értelme. De azért belekezdenék megnézni, mi a helyzet. video

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6281) Lacika_LP válasza harry (#6280) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Menj el szertornara es tanuld meg! :)

Jo nagy biznisz ez a sajat testsulyos mizeria, ami mostaban megy.
Ezeket a gyakorlatokat, barmelyik szertornasz barmikor megcsinalja.
Vagy a masik kedvencem, amikor a huzodzkodon megy a trukkozes. ( Nem tudom ennek mi a neve)

Mondjuk a logikat ertem benne. Gyakorlatilag eszkozberuhazas nelkul is lehet egy kis plusz penzt keresni egy teremnek.

Amit viszont eszrevettem, hogy ez siman eladhato dolog a mai tarsadalomban. Sokan szeretnenk egy picit kitunni valamivel, de kevesen vallaljak be azt, hogy ennek a megfelelo utjat valasszak. Akkor nyilvan szembesulnek vele, hogy mennyire messze vannak azoktol a dolgoktol es ez mennyi munkaba kerul.
Es szerintem ez egy csomo emberbol nem tiszteletet valt ki, vagy esetleg motivalt lesz tole, hanem egyszeruen azt mondja, hogy o nem akar ennyire jo lenni ugy sem, vagy ugysem akarja ezt tudni megcsinalni ... es nez valami mast.

Hat egy picit elkalandoztam, csak errol a videorol eszembe jutott ez a gondolat. :)

Es meg mielott barki megkovezne, nem leszolni akartam ezt a dolgot.

(#6282) Ájvé válasza Lacika_LP (#6281) üzenetére


Ájvé
veterán

Street workout pont nem ezért indult, USA-ból gettóból indult és tényleg mert annyira csórók voltak, szóval nem egészen arról szól amit írtál. Itthon is vannak már ilyen szabadtéri parkok ahol lehet ezt gyakorolni.
Szóval nem a pénzről szól eredetileg és itthon se ez látszik számomra (nincs belépő ezekbe a parkokba vagyis szabadon lehet gyakorolni).

(#6283) harry


harry
veterán

Biztos nem egy pénzes zseni agyából pattant ki eredetileg, és az is biztos, hogy egy ilyen mégis megszedi magát belőle :) Amivel amúgy szerintem nincs baj, akinek az jó, hát csinálja...

Igen, közben ahogy nézegettem nekem is az jutott eszembe, hogy hát ez lényegében szertorna :) No mondjuk ahhoz szerintem meg pont, hogy kell szakértelem, és hát nyilván valamilyen felszerelés, és ha a kettő találkozik, azért már lehet pénzt kérni. Pl. nálunk is van a kerületben ilyen játszótér, ma délben meg is látogattam a korlátokat egy kis edzés idejére, tetszett is, ingyenes, jó levegőn van - csak épp nincs ott egy oktató, meg nincs öltöző, szóval valamit valamiért.

Ez pedig szerintem azért több már, mint a kicsit kitűnni, és évek munkája van benne, szóval én megértem, ha valakinek elveszi a kedvét. Komoly motiváció és elszántság kell ahhoz, hogy végigcsináld, na de van értelme? Ha tetszik az egész sport, és szívesen csinálod, akkor igen, persze - ezért is bellezek én is már 5 éve. De ha csak egy adott kihívást akarnál teljesíteni egy idegen sportágban, és emiatt ennyi munkát beleölni, az azért másik kérdés. Mert mondjuk egy 100 fekvőtámasz kihívás még reális szerintem, az is meló, de nem igényel akkora elkötelezettséget, sportág / életmód váltást (már akinek). De egy ilyen puccos fekvőtámasz azért elég haladó. Mintha valaki egyből az egykezes húzódzkodásra akarna menni úgy, hogy lógni tud kb 10 másodpercet.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6284) Ájvé válasza harry (#6283) üzenetére


Ájvé
veterán

Pont erről szól, ezek amatőrök (vagyis nem mind, azt hiszem egy magyar aki nyert ilyen versenyen tornász volt, csak sérülés miatt nem tudta folytatni azért kezdett bele ebbe), nem kell hozzá oktató, nézz körbe youtubeon, általában ügyességi gyakorlatok amihez nem árt kis erő, de messze nem szertorna (még ha van is hasonlóság köztük, mindkettő calisthenics az biztos). Amiből indult az meg amerikai gettó, csórók lementek mozogni közben pedig egymással versenyztek ilyen ki mit tud módon, nézz ilyeneket mint Hannibal for the king vagy európai is legyen Frank Medrano. Látványos elemeket mutatnak be, saját koreográfiát. A lehetőség mindenkinek adott, lemész és gyakorlod, ha jó vagy és kitartó eljuthatsz magas szintre is benne.
Igen sok munka van ezekben, ebben egyetértek és kell hozzá elköteleződés, de egyáltalán nem lehetetlen és jó kiegészítő lehet más mozgáshoz, szint visz bele. Én is szoktam néha kézenállásba nyomást csinálni, jó erősítő vagy húzódzkodást csak most nincs hol csinálni, ezek kettlebellhez jó kiegészítő gyakorlatok is. Azért ennyire én se mennék bele a calisthenics világába.

(#6285) kilinked válasza harry (#6280) üzenetére


kilinked
csendes tag

Gödrösi Ádám tavaly tartott támaszmérleg szemináriumot, ha jól emlékszem.

(#6286) ati1210


ati1210
újonc

Mai alkalom személyi edzés jellegű volt, én voltam egyedül :P Ki is használtuk, törököt megnyomtuk rendesen. 16 bemelegítés, 20 1-2 db sorozat, majd 24-be belenyomtam egy kört. Hát azért majd besz@rtam a végén :DD

Mindezt cirka 3-4 hónap után. Tök jó, érzem a fejlődést/fogyást/izmosodást. :))

"Hard work beats talent, when talent fails to work hard. "

(#6287) harry válasza kilinked (#6285) üzenetére


harry
veterán

Na most már legalább tudom mi a magyar neve :D Noha kétlem, hogy sokakkal találkoznék, akik ismerik.

A hétvégi tolódzkodás eléggé lezúzta a vállam, a mai nyomás edzés sem biztos, hogy segített rajta, most egy kis pihenés következik. Remélem szerdát még kibírja. Mondjuk most csak 24-gyel nyomok, így annyira nem volt megterhelő, bár azért az sem a 'laza' kategória.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6288) Lacika_LP


Lacika_LP
csendes tag

Idén is jön hozzánk Iván!

FB Esemény

Jövőhéten már fent lesznek a részletek, ha minden jól megy. :)))

(#6289) harry válasza Lacika_LP (#6288) üzenetére


harry
veterán

Hm ezt most követem, lehet meg kéne nézni.
Tart is majd valami állatkodást, 1000 snatch vagy hasonló bemutatót? :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6290) AAndrea87


AAndrea87
újonc

Sziasztok! 16 kg-s használt RKC bellt keresek megvételre, hátha valakinek van otthon elfekvőben :)

(#6291) Lacika_LP válasza harry (#6289) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Bemutatot nem szokott, de ha epp van olyan edzese, akkor megcsinalja mindenki elott.
Tavaly az elso nap futottunk. ( A 115 kilojahoz kepes csunyan megizzasztott :D )

A masodik nap kulon edzett a teremben, de a harmadik nap csinalt egy 20 perces szakitast a szeminarium vegen. 24kg, egy kezcsere, 400db. :D
De elotte levo heten csinalt 600valamennyit, ugyan igy egy cserevel. :o

(#6292) savior


savior
őstag

Hello.

Nem tudtok veletlenul youtuben valami jo kettlebelles edzes videot? 30-60 perces jo lenne.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#6293) j.bravo válasza savior (#6292) üzenetére


j.bravo
addikt

Csak akkor csinálj ilyesmit ha már jártál képzett kettlebell edzőhöz és elsajátítottad a gyakorlatokat; ha nem, akkor ne vágj bele nulláról YT videó alapján, pláne egy komplett edzésnek: helytelen kivitelezés esetén könnyű megsérülni.

Whatever.

(#6294) koxx válasza savior (#6292) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Edzéshez minek video? Ha tanulni akarod régen rossz. Ha meg tudod a gyakorlatokat akkor 10p összerakni egy edzést.

(#6295) Ájvé válasza savior (#6292) üzenetére


Ájvé
veterán

Ilyen nincs igazából. Az ilyen "kettlebell workout" videók gyakorlatilag mind egy nagy hülyeség (fitness baromságok). Van esetleg 1-2 oktató videó, vagy amolyan otthoni "kihívás" videók.
Legokosabb viszont amit előttem is írtak, keress egy instruktort. Ha már megtanultad az alapokat már nem kell keresned ilyen videókat, esetleg edzés terveket nézel majd (leírás alapján, nem videóról).

(#6296) savior válasza Ájvé (#6295) üzenetére


savior
őstag

Csak gondoltam jobb lenne videora csinalni, mint az aerobicot.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#6297) koxx válasza savior (#6296) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De ha közben nézel valamit akkor hogy figyelsz a helyes kivitelezésre? azért a bellezést az aerobikkal egy szinten emlegetni...

(#6298) Ájvé válasza savior (#6296) üzenetére


Ájvé
veterán

Videóra csinálni? Hidd el, rendesen csinálod akkor nem lesz kedved még videót nézni közben, ez nem olyan mint az aerobic, nincs Norbi fitness, hogy csinálod ahogy látod.
Ezek összetett gyakorlatok és sokkal intenzívebb. Ahogy előttem is írták gyakorlatokra is figyelned kell, azt szokták mondani, nem is edzeni kell a kettlebellel, hanem gyakorolni.

(#6299) savior


savior
őstag

Most jott meg a 8 kg-os kettlebellem. Pihenes nelkul elsore egy 10 perces treninget sikerul osszehozni vele. A felso szelmalom gyakorlatot nem sikerult szabalyosan megcsinalni vele... alig hajlik kozben a derekam.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#6300) vojna válasza savior (#6299) üzenetére


vojna
csendes tag

A 8kg-os nagyon jó, ha pl hozzáteszel egy 32-est, akkor már 40-el tudsz nyomni...
Persze csak hülyéskedek. 50 kg alatti testsúly esetén pár hétig használható az ilyen kis bell.
Egy átlagos (70-80kg-os) férfinak 16kg, egy átlagos nőnek (50-60kg) 12kg a kezdő.

Ne aggódj!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.