Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) robekri válasza városi alien (#5700) üzenetére


robekri
addikt

Gyakorlatokba mennyi pihenőt teszel vagy csak kézcsere??

[ Szerkesztve ]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5702) pilóta válasza városi alien (#5700) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem a swinget nagyjából egy féle tempóban lehet csinálni. Meglököd, utána visszajön a bell, meglököd, visszajön....
Max úgy, ha nem lököd meg rendesen. Vagy megpróbálod kézzel visszatartani, hogy lassabban jöjjön vissza. Mindkét esetben távol kerül a minőségi végrehajtástól.
Szerintem...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5703) városi alien válasza robekri (#5701) üzenetére


városi alien
csendes tag

meglátjuk mire vagyok képes. a cél, hogy a gyakorlatokban csak kézcsere legyen.

külön-külön mennek az 5 perces blokkok. de egymás után még sosem végeztem két 5 percest sem. biztos nagyon kemény lesz. lehet hogy a mai edzésen csak 3 perceseket csinálok és megpróbálom így végigvinni. aztán majd az eredményhez mérten alakítgatom a programot.

változatos programokkal fogok edzeni. jobb a többfajta stimulus. így nem tud a test semmihez sem hozzászokni.

szoktam létrázni is mióta ajánlottátok.

(#5704) városi alien válasza pilóta (#5702) üzenetére


városi alien
csendes tag

nem a swingre gondoltam. hanem a C+P-re elsősorban. Meg a nyomásokra, fűrészre. Hogy ne legyen bennük lendület.

(#5705) koxx válasza városi alien (#5698) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

5perc swing?? azt azért megnézném. Max dead swinget tudnék elképzelni, normált aligha. Vagy 8kilóval esetleg.

(#5706) Lacika_LP válasza koxx (#5705) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Nem biztos, hogy lehetetlen.

Pont ide vag, tegnap nekem is volt egy erdekes es eleg hosszu sorozatom :D
20 perc szakitas, 16kg, 1 kezcsere.
180-180.. :)
Nem volt valami funky, foleg lokes utan :D

(#5707) városi alien válasza koxx (#5705) üzenetére


városi alien
csendes tag

Egykezes swingbe 10esenkénti kézcserével megy 3,5 perc.

Lacika: gratula :)

[ Szerkesztve ]

(#5708) koxx válasza Lacika_LP (#5706) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem mondtam, hogy lehetetlen. Bár értelmét nem látom.

(#5709) városi alien válasza koxx (#5708) üzenetére


városi alien
csendes tag

Miért nem látod értelmét? Ha publikus...

(#5710) koxx válasza városi alien (#5709) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A swing tipikusan olyan gyakorlat amit nincs értelme folyamatosan csinálni. Egy bizonyos ismétlésszám felett szétesik a mozgás.

(#5711) városi alien válasza koxx (#5710) üzenetére


városi alien
csendes tag

a megoldás lehet helyette mondjuk az egykezes swing, bizonyos ismétlésenkénti kézváltásokkal?

(#5712) Ájvé válasza koxx (#5710) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem feltétlenül azért, inkább SFG-s teljes feszítéssel nehéz végig csinálni. Ha nem feszítesz akkor felső holt pontban kicsit tudsz pihenni benne, sőt akár elengedheted és újra foghatsz ha szükséges, így szerintem sokat lehet csinálni, ha bírja az alkarod.

(#5713) robekri válasza városi alien (#5707) üzenetére


robekri
addikt

Tabata swing hogyan megy? 5 perc helyett inkább ezt erőltetném.

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5714) Csarlee válasza robekri (#5713) üzenetére


Csarlee
tag

A Tabata egy HIIT protokoll, 20 sec munka 10 sec pihenés. Tehát pl. swing-nél 20 sec kétkezes swing 10 sec pihi és ebből 4 kör. Lehet mással is csinálni, Tamásnál is szokott ilyen lenni, csak variálgatja a gyakorlatokat...

(#5715) robekri válasza Csarlee (#5714) üzenetére


robekri
addikt

Köszönöm ismerem, mint látszik is kérdeztem városi alient. ;)

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5716) városi alien válasza robekri (#5713) üzenetére


városi alien
csendes tag

Most kipróbáltam. Jól működik :)

igaz csak 20assal csináltam.

(#5717) Csarlee válasza robekri (#5715) üzenetére


Csarlee
tag

okés

(#5718) kilinked válasza Csarlee (#5714) üzenetére


kilinked
csendes tag

Egyébként nem 4 kör, hanem 8. 4 perc.

[ Szerkesztve ]

(#5719) Csarlee válasza kilinked (#5718) üzenetére


Csarlee
tag

Igaz... :R

(#5720) robekri válasza városi alien (#5716) üzenetére


robekri
addikt

Tehát hogy sikerült a tabata??

4 vagy 5 perc??? Mindegy gratt!

Csarlee: Kipróbáltam 60 kilóval felhúzást, fincsi volt. Illetve 40 kilóval bicepsz állva kétkezes rúddal. 2x4 ment.

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5721) városi alien válasza robekri (#5720) üzenetére


városi alien
csendes tag

kétkezes bicepszet érdemesebb közepes súllyal csinálni. minél nagyobb a súly, annál nagyobb a lehetősége hogy belecsalsz a gyakorlatban.
ha meg tudod úgy ismételni, hogy a falhoz állsz háttal és úgy is megy, akkor szép szabályos. (nem csípőből hintáztatod)
a verseny(!) testépítők is 50 max 60 kilóval szoktak bicepszezni...

(#5722) koxx válasza városi alien (#5721) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Minek bicepszezni? :) legjobb gyakorlat a húzódzkodás, legalább nem koncetráltan csak bicepszre megy.
Egyenes rúddal talán 50-55kg körül tudtam pár ismétlést csinálni, de sok értemét nem láttam.

(#5723) városi alien válasza koxx (#5722) üzenetére


városi alien
csendes tag

Hát aki szerencsés alkat, annak nem is kell :)

Én már csak ezt a kettőt hagytam meg a súlyzós edzésekből: a bicepszezést és a mellezést.
A többi izomcsoportra jó a kettlebell meg a saját testsúlyos gyakorlatok :)

off: tervezek még egy sandbag-et is venni. azzal cipekedhetek különböző fogásokban, fekvőnél/guggolásnál a hátamra kaphatom, pakolgathatom stb. 60/80 kilóra megtömve igen combos edzést nyújthat.

Megtetszettek a funkcionális edzések!

(#5724) koxx válasza városi alien (#5723) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

60-80 kilós sandbag? :) bőven elég 20-40kg

(#5725) városi alien válasza koxx (#5724) üzenetére


városi alien
csendes tag

Próbáltad már? Milyen? Milyen gyakorlatokat csináltál?

Nem tudom, hogy fogás menteset vegyek vagy ne. Szerinted?

(#5726) városi alien


városi alien
csendes tag

Hétvégén rövid kettlebell edzéseket végeztem, átmozgató jelleggel.
Szombat:
5 perc szakítás 16os golyóval 6os kézcserével

Vasárnap:
5 perc C+P 20as golyóval 5ös kézcserével

[ Szerkesztve ]

(#5727) Kyller


Kyller
senior tag

Hali!

Kb. fél éve kezdtem bellezni, nagyon tetszik. Edzésen már 24-essel swingelek, plusz floor press, fűrész, és 1-2db MP. A többi még csak 16-ossal megy. 20-ast kihagytam, mert 2db összesen a teremben...mindig lenyúlják.
A kérdésem az, hogy otthonra is vennék egy 24-est, és a 360 Vinyl típusut néztem ki, 5-6 ezerrel olcsóbb mint a full force, mik a tapasztalatok ezzel a típussal kapcsolatban?

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#5728) koxx válasza Kyller (#5727) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rosszabb a felületkezelés, érdemes többet kiadni a force-okra, sztem sokkal tartósabbak és talán kevésbé csúszik. Bár a 2014-es verzió rosszabb lett mint a 2013-as.

(#5729) kilinked válasza koxx (#5728) üzenetére


kilinked
csendes tag

Miben lett rosszabb? A tacticalshop-os leírásban éppen azt írják, hogy jobb (gyakorlati tapasztalatom nincs, de jó lenne ebből egy 24-es).
"2014-től dupla E-coating kivitelben, ami simább bevonatot jelent a fogantyún!"

(#5730) Ájvé válasza Kyller (#5727) üzenetére


Ájvé
veterán

Alapvetően nem rossz, elég minőségi a kialakítása (lehet nem éri el a jobbakat, mint Full Force vagy Military, de nagyságrendekkel jobb, mint pl a Spartan).
Egyik és számomra nagyobb probléma az alacsony füle volt (16-at próbáltam). Ez mondjuk leginkább szakítás során jelenthet problémát, mivel nyomja a csuklót (nekem legalább is nyomta).
A másik a gumi borítás. Ez azért lenne, hogy ha leejted ne okozzon nagy kárt. Hát kérdéses, mert gumi borítás miatt pattanhat (mondjuk nem próbáltam). Persze nem kell dobálni. Ez inkább talán érdekességnek lehet mondani. Egyébként tartósnak tűnik, gondolom azért alatti is megfelelő a bell kialakítása azért.
Egyébként jók szerintem, nem a legjobb, de a jobbak közt van a helye így is.

(#5731) Kyller válasza Ájvé (#5730) üzenetére


Kyller
senior tag

Köszi. Otthonra szerintem tökéletes lesz, nagy igénybevételnek nem lesz kitéve:) Bár ki tudja:D Van nekem 16-os full force-om is, de csúszik a kezem rajta ha beizzad, ezért akarok kipróbálni valami mást.
Más: Tud nekem valaki tanácsot adni, hogy mit tudok azzal kezdeni, hogy rossz a vállam, hajlamos kiugrani egy-egy hétköznapi mozdulatnál is. Egyszer majdnem magamra ejtettem emiatt a 24-est török közben... :U

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#5732) Aidan85 válasza Ájvé (#5730) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Ezekről a bellekről van vélemény? Találkozott már valaki velük? Havert elküldtem megnézni a boltba, azt mondta olyanok kb, mint amikkel ők edzenek a teremben.

(#5733) koxx válasza Aidan85 (#5732) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy próbát megér, de én a 360gears belleket preferálom, nekem az kényelmes. Bár a rogue és az eleiko belljeit is szívesen megnézném.

kilinked: sokkal jobban csúszik a felület, kevésbé érdes

[ Szerkesztve ]

(#5734) Ájvé válasza Aidan85 (#5732) üzenetére


Ájvé
veterán

Ezek Spartan bellek, nekem nem volt hozzájuk szerencsém, de itt a fórumon több embernek is, keress rá szerintem találsz róla véleményt.

(#5735) városi alien


városi alien
csendes tag

Nekem is spartan bellek vannak. De mivel mást nem próbáltam, nincs összehasonlítási alapom. Nekem kényelmesnek tűnik. Nyilván nem prémium minőség, de az a lényeg hogy a füle ne essen le :) az hogy a golyó oldalán lepattog a festés ha leejted, az inkább szépséghiba.

(#5736) Pxs


Pxs
aktív tag

Üdv :)
Minap a Hervisben kezembe akadt egy ilyen és hallottam róla már azelőtt..
Megtetszett és komolyan gondolkodom a befektetésben, de lennének kérdéseim, amikre sehol nem találtam választ a 'szakirodalomban':

-"Kötelező" rögtön 2 db-ot venni vagy elég váltott kézzel végezni 1 db-bal végezni a gyakorlatokat?
-Hány kg-val érdemes elkezdeni? (eléggé elpuhultam, a 10 kg-os emelgetését már megéreztem a boltban)
-Gerincproblémákkal (scoliosis -gerincferdülés oldalirányba, illetve kiegyenesedett gerinc -eltűnt lordosis + kyphosis -előreboltosuló felső csigolyák) és ízületi problémákkal (recsegő, kicsit fájó könyök, elég gyenge térdízületek) is szabad művelni? Tulajdonképpen pont erre használnám, illetve tartás javításra, mert a core izmaim sem épp erősek és ez kihat az egész testtartásomra/járásomra.
-Kell hozzá valamilyen speciális étrend (pl. mint a testépítőknek ajánlott napi x kg tiszta csirkemell, fehérjekészítmény, stb.) ?
-Érdemes napi szinten csinálni vagy csak minden másnap?
-Végül: hol kaphatnék Bp-n legolcsóbban tűrhető minőségűt (a Hervises-ekről pl. milyen a vélemény? Azt hiszem, a 6 kg-os volt 4500-ért vagy 5000-ért, a 8 meg 6000, műanyag borításosak)

Előre is köszi minden választ! :R

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#5737) Ájvé válasza Pxs (#5736) üzenetére


Ájvé
veterán

Legszerűbb ha elmész először egy instruktorhoz és megtanulod, hogy eszik-e vagy isszák.
Ilyen egészségügyi problémákkal nehogy nekiállj egyedül edzeni, minimum instruktort keress.
Tud segíteni legalább a problémáid egy részén, de semmi esetre se egyedül állj neki, mert úgy csak ártasz magadnak.
Többire nem válaszolok, mert felesleges, menj el és tanuld meg mi ez, csináld. Mire elsajátítod a használatát addigra a kérdéseid nagy részére magad is megtalálod a választ.

(#5738) Ted_Beneky válasza Pxs (#5736) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Mindenképp instruktor, egyedül ne csináld. Ne is emelgesd csak úgy.
Egykezes gyakorlat több van, mint kétkezes.
Spec. kaja nem kell.
Az edzés gyakoriságra úgyis rájössz magadtól, ez személyfüggő.
Műanyag borításút ne vegyél. Sőt előre amúgy se vegyél semmit, majd a 3 hónapos kezdőtanfolyamon meglátod, hogy mit bírsz.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5739) robekri válasza Pxs (#5736) üzenetére


robekri
addikt

-Instruktor
-Instruktor
-Instruktor
-Instruktor
-Instruktor
-Instruktor

-Vicces bellt szeretnél, hervis. Ha bellt szeretnél 360gears és társai. (szerintem)Ráérsz fél év múlva venni.

üdv.

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5740) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok!

Tudtok mondani kb egy árat hogy mennyibe kerülnek egy hónapban a kettlebell edzések? Nem nagyon találok sehol infot

(#5741) koxx válasza Bling95 (#5740) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hardside-os arak

(#5742) Integra


Integra
titán

a hülyeség nem ismer határokat :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5743) Ájvé válasza Integra (#5742) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát legalább mozognak :)

(#5744) Integra válasza Ájvé (#5743) üzenetére


Integra
titán

szakszerű sérült képző :)
hihetetlen, hogy ezt valaki megeszi

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5745) városi alien válasza Integra (#5742) üzenetére


városi alien
csendes tag

És még ki is javítja a hülyeséget!

(#5746) Lacika_LP válasza koxx (#5741) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Az komoly.
Nalam 7000 ft a ket alkalmas, 8000 ft a 3-vagy tobb alkalmas. Kozepiskolasoknak 6000. Ok meg nem keresnek penzt :)

Bar en nem a business class on utazok :D :D

Emlekszek, amikor eloszor kuldtek meg az Rkc ban az emailt, hogy miert mennyi penzt kell kerni, mar azt sem tartottam be. Bar akkor meg csak 8000 korul jart a 2 alkalmas.

(#5747) városi alien


városi alien
csendes tag

Ja, és csinálgatom az edzést, amiről korábban írtam.

Egyelőre csak 3 gyakorlat.

5 perc váltott kezes swing 10esenként
5 perc C+P váltott kézzel 5ösönként
és 5 perc szakítás váltott kézzel 7 esenként

(#5748) Cadrik


Cadrik
újonc

Sziasztok!
24 kg-os verseny bellt vennék! Ha valaki tud, esetleg eladná a sajátját, akkor kérem szóljon! :R

(#5749) robekri válasza Lacika_LP (#5746) üzenetére


robekri
addikt

Pesten járok 10k/hó/2alkalom. Pedig milyen jó lenne egy pénteki edzés is.

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5750) radi8tor válasza robekri (#5749) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért nem jársz heti 3x?

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.