Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) koxx válasza Integra (#5100) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Majdnem olyan magas mint én, csak cca 80 kilóval nehezebb :D

Andy Bolton a másik ufo

Squat - 1213 lbs/550.5 kg
Bench Press - 755 lbs/342.5 kg
Deadlift - 1008.6 lbs/457.5 kg

Total - 2806.5 lbs/1273.0 kg

[ Szerkesztve ]

(#5102) Integra válasza koxx (#5101) üzenetére


Integra
titán

nem irigylem, de szép számok, az egyszer biztos :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5103) koxx válasza Integra (#5102) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Van Pavellel egy közös könyvük is a deadlift dynamite.

(#5104) Integra


Integra
titán

hoppá, ezt olvastátok?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5105) radi8tor válasza Integra (#5104) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bazz, akkor be kell táraznom C vitaminból, ha csak 200-as lesz a boltban. :W
Nem fogok napi 10-et bevenni télen.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5106) Woodslave válasza radi8tor (#5105) üzenetére


Woodslave
nagyúr

;] :DD olvassátok már el végig :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#5107) koxx válasza radi8tor (#5105) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De mint tudjuk ápr 1-je van :DDD

(#5108) radi8tor válasza Woodslave (#5106) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oh man.

Integra /ban ;]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5109) Integra


Integra
titán

kurvannyukat.... én beszoptam mert az elastijointot szoktam szüleimnek venni izületre, mert valóban jó...
mentségemre, sosem nézem a naptárat.. koxx töröld :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5110) robekri válasza Integra (#5100) üzenetére


robekri
addikt

B@ssza meg nekem sikeresen bal kezem bicepsz begörcsölt, vagy tudja a f@sz mi lett.(lehet vasárnap fél részegen nem kellett volna 'kanderozni :P)

Kinyújtva kegyetlenül fájt. bemelegítés megvolt és utána mindjárt vége is lett.

Biztos jó lehetett edzés, mert Csarleen láttam a "szeretet jelét" :D

Elmondjátok köbö mi volt,,?

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5111) Lacika_LP válasza germanh (#5097) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Ha gondolod megadom a srac szamat. Biztos tud segiteni a meretben. A honlap tenyleg nem jo.

(#5112) Csarlee válasza robekri (#5110) üzenetére


Csarlee
tag

Létra hegyek: C&P, fűrész,thruster, floorpress, köztük egykezes 5-ös swing létrák...
Fincsi volt, na!

(#5113) robekri válasza Csarlee (#5112) üzenetére


robekri
addikt

jaaa akkor a szokásos ;)

ezeket nyomatom otthon is

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5114) koxx


koxx
MODERÁTOR

Egy ilyen cipő kell nekem :) sajna az én méretemben itthon nem nagyon kapni. Egyenletesen vékony a talpa és nagyon könnyű.

(#5115) Integra válasza robekri (#5113) üzenetére


Integra
titán

hihetetlen, hogy te mindig szétküldöd magad.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5116) sinistre válasza Lacika_LP (#5111) üzenetére


sinistre
csendes tag

Mennyiben másabb egy rendes súlyemelő cipővel az edzés, mint mondjuk egy occó' kínaival ? Gondolom megéri az árát, de konkrétan miben segít pl a lökésnél ? Stabilabb lesz az állásod, vagy jobban rugódzik, vagy hogy ? Milyen szinttől éri meg benevezni egy adi powerre?

(#5117) crixtm


crixtm
tag

1 hetet kihagytam (2 edzés). Ma halál lesz :)

(#5118) radi8tor válasza crixtm (#5117) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem 3 hónap után se volt olyan. Tudni kell mennyire terheld magad. :)

⭐ Stella

(#5119) Lacika_LP válasza sinistre (#5116) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Húha. Hát jóval másabb, de nem feltétlen szükséges. Nekem előtte a sima powerlift volt. Teljesen meg voltam vele elégedve, már az is sokkal jobb volt mint egy sima cipő, vagy mezitláb. Ennek az újabb fajtájat 35 körül lehet rendelni postával együtt. Szóval teljesen jó, csak fateromnak is kellett egy, úgy hogy övé lett az enyém én meg rendeltem egy adipowert.
A legolcsóbb a salta, de az nem valami tuti, elég nehéz meg robosztus. Aztán jön amit mondtam. Nálam azt használják páran, bevált. Van meg egy adidas, 50 körül. Ennek a nevét most hirtelen nem tudom. Az egyik srácnak olyan van.
A fő különbség, hogy már ennek is és az adipowernek is magasabb a sarka. Kb 2cm.
Az adipower meg teljesen más, úgy ráidomul a lábra pár edzés után, mint ha arra varrták volna. :)
Szóval nyilván mindenben jobb, de kétszer annyiba is kerül.
Nekem megérte, mert ez a "munkaeszközöm". Másnak nem biztos, hogy megéri...

(#5120) koxx válasza Lacika_LP (#5119) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem ez az Adidas PL 2.0 szimpi, az ára sem túl vészes. A rogue sem tűnik rossznak, de drágább és nem tudom jobb-e annyival. [link]

[ Szerkesztve ]

(#5121) crixtm válasza radi8tor (#5118) üzenetére


crixtm
tag

Hát kinek milyen a genetikája, meg az edzettsége. Nekem halál lesz. Ha nem akkor meg majd teszünk róla, hogy az legyen:)
Egyébként meg, csalódott vagyok, ha nincs izomlázam. Ha nem fáj semmi, az majdnem olyan rossz, mintha be se csekkoltam volna. Márpedig ha nem csekkolsz be semmit nem ér az edzés :)

(#5122) radi8tor válasza crixtm (#5121) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valóban, mások vagyunk. :)

⭐ Stella

(#5123) Lacika_LP válasza koxx (#5120) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Igen, a pl2 re gondoltam, az valtotta fel az enyemet. En mas markakat nem nagyon nezegettem. Szerintem sulyemelocipoben az adidas a favorit, gondolom nem veletlen hasznaljak azt a legtobben. Ismerek olyat is, akinek olyan van mint amit linkeltel. Angliaban az volt par emberen. Nekem egy kicsit fura volt kinezetre, de ki tudja. Biztosan jo az is. Van azert most par divatos marka, biztos jok azok is, meg jol is neznek ki.. (Reebok, inov8...) azert legregebb ota tudomasom szerint az adidas keszit sulyemelo cipot.

(#5124) koxx válasza Lacika_LP (#5123) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Adidas mindenképp, bírkózó ill súlyemelő cipőkben az élen jár évtizedek óta. Érdemes a szokottnál nagyobb méretet választani?

(#5125) Lacika_LP válasza koxx (#5124) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Szerintem ez labfuggo. Nekem 42 es kellett. Alltalaban 41 esek a cipoim. A powerliftem 41,1/3 volt. Hat az eppen jo volt, vegig ert a labujjam. Most 42 ez jo kenyelmes. Talan a powerliftet mikor vettem, irta a honlap, hogy egy picit erdemesebb nagyobbat. De ez tuti nem kobe vesett szabaly. Valaki akkorat rendelt, mint amekkorat masban szokott es jo ra. Mondjuk olyan nagyot talan nem lehet hibazni, hogy 3/4 es a szamozas.

(#5126) koxx válasza Lacika_LP (#5125) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nike, rbk, oakley stb cipőből pont jó a us13, de adidasnál azt hiszem épp kicsi, akkor annyira nem lövök mellé ha a 13,5-est rendelem. Kíváncsi vagyok rá milyen.

(#5127) Lacika_LP válasza koxx (#5126) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Csak ne egy teszttel kezd a palyafutasod benne :D nekem mindkettonel (mert mindketto magasabb volt az addiginal) kellett egy kis ido, hogy megszokjam. A combom es derekam jobban terhelte, volt is izomlaz. :)

(#5128) robekri


robekri
addikt

Orosz létra: jó volt megint megfingani. :D

20 kilóval dolgozom Tominál, itthon 24;
Most edzés:20-24-28 :o (28al kihagytam a sétát :B )

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5129) Integra válasza robekri (#5128) üzenetére


Integra
titán

szemét volt, köpni-nyelni nem tudtam a végére, de valszeg ma én voltam csak mocskos puhány :( :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5130) robekri válasza Integra (#5129) üzenetére


robekri
addikt

szerintem szerdára meg befigyel egy köredzés :P

Nah miért voltál papír?:D

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5131) crixtm


crixtm
tag

Na végre nem voltam lusta, meg béna.
http://www.strongfirst.com/total-tension-kettlebell-complex/
Ilyet tolunk, tegnap mp nap volt. Dupla 20-as, felmentem 6-ig, de lefelé a 3-4 csak tettőkettő lett.
És ha már duplasúly akkor swingeltünk vele 100-at 10-enként. Illetve én csak olyan 60-at, mert nem kívántam hányni :)
Viszont edzés végén újra ment 5 mp 2 huszassal. Érdekes, hogy milyen gyorsan regenrálódtam ebből.

(#5132) sinistre válasza Lacika_LP (#5119) üzenetére


sinistre
csendes tag

Köszi az infókat! A méret jelölésbeli különbségekre amúgy is rá akartam kérdezni, de tök jó hogy átbeszéltétek :-) Szerintem ősz körül benevezek egy adi 2.0-ra, de elöbb a két verseny-bell legyen meg...

(#5133) kilinked válasza crixtm (#5131) üzenetére


kilinked
csendes tag

Grat! És becsekkolni sikerült? (Nem vagyok jártas a belles szlengben, úgyhogy fogalmam sincs, hogy az mit jelent).

(#5134) koxx válasza sinistre (#5132) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elolvastam sok cipohoz tartozo vasarloi velemenyt es az volt az altalanos tapasztalat, hogy sulyemelo ciponel ha keskeny a labad akkor jo a megszokott meret, viszont ha szelesebb akkor celszeru fel-egy szammal nagyobbat valasztani.

(#5135) crixtm válasza kilinked (#5133) üzenetére


crixtm
tag

Becsekkolni fácsén vagy foursquare-en :)
Egyébként ez nem belles szöveg. Valahol olvastam azt, hogy nem ér semmit az edzés ha nem csekkolsz be.
Persze nyilván oltásból írta ezt valaki :)
BTW kmo mozgásműhelyben én vagyok a mayor :)

(#5136) Dirk Gently


Dirk Gently
újonc

(#5137) koxx


koxx
MODERÁTOR

Kipróbáltam ma, hogy mennyi idő alatt tudok lenyomni 100 snatchet 16-tal. 203 sec, talán még lesz jobb :)

(#5138) radi8tor válasza Dirk Gently (#5136) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C

⭐ Stella

(#5139) crixtm válasza koxx (#5137) üzenetére


crixtm
tag

És volt benne kézcsere?

(#5140) koxx válasza crixtm (#5139) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Volt igen, 25-onkent.

(#5141) Lacika_LP válasza koxx (#5140) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Érik a 24 -es :)))

(#5142) koxx válasza Lacika_LP (#5141) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

32 vel is megy :) csak az kicsit embertprobalobb

(#5143) Lacika_LP válasza koxx (#5142) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Kiraly :)

Van egyebkent egy erdekes eszrevetelem ezzel kapcsolatban. Mar reg nem varialom a golyo meretet. Meghozza azert, mert eszre vettem, hogy attol, hogy kisebbre valtassz, nem lesz akkora kulonbseg az ismetlesszamban, mint amire szamitana az ember.
Termeszetesen csak egy alkalomra vonatkozik. Es igy az az edzes nem is eri el igazan a hatasat.
Pl, ha 24 el dolgozol, arra raall a szervezet. Megszoksz egy erokifejtest, technikat, ritmust stb... Levaltasz a 16 ra es tul merev leszel hozza. Az elso par alkalommal biztos. Es igy ha nem is veszed eszre, nem 16 os erovel szakitasz, hanem inkabb 18-20.
Nyilvan ha megcsinalsz vele par edzest, mar belazulsz es akkor viszont mar tenyleg ki lehet hozni a maxot.

Nos ez csak az en tapasztalatom, gondoltam megosztom :)

Ennek tukreben egyebkent en nem is szoktam 24 el technikat gyakorolni, azt is 32 vel teszem. Csak olyankor rovidebb sorozatok, hosszabb pihenok, tukor elott.

(#5144) BajzáthA válasza Lacika_LP (#5143) üzenetére


BajzáthA
csendes tag

Ezt anno tapasztaltam én is. Nem felejtem el amikor megdöbbenve tapasztaltam, hogy visszaváltva 16-ra ugyanannyi ismétlés ment mint 24-el..
Viszont mostanában már nincs ez meg.
Lehet hogy igazad van és ez van a háttérben. Tudományos magyarázatot nem tudok mondani. :)

(#5145) gege71.hu


gege71.hu
addikt

mai Talppal felfele mókázás :)

(#5146) radi8tor válasza gege71.hu (#5145) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kemény. :Y :C

⭐ Stella

(#5147) koxx válasza koxx (#5137) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ma is próbáltam, 3 mp-et javítottam, azt kell mondjam, hogy 16-tal is brutálisan fárasztó tud lenni.

(#5148) crixtm válasza Lacika_LP (#5143) üzenetére


crixtm
tag

Kollégám mesélte, hogy vele az edzője úgy szórakozott, hogy miután nyomtak egy pár sorozatot nehéz súllyal, aztán nagyon könnyűvel. Szétesett mozgás, elkúrt gyakorlatok. Saját tapasztalatomból is mondom, hogy kicsit ki kell próbálni néha kis súllyal.
Miért?
Alapvetően az a csodálatos a bellben hogy a az izmokon kívül az idegrendszert, a testtudatot is fejleszti. Ehhez ideális néha megcsinálni egy-egy sorozatott könnyebb súllyal.

Ez csak egy amatőr eszmefuttatása. Vélemények?

(#5149) Ájvé válasza crixtm (#5148) üzenetére


Ájvé
veterán

Szerintem nem feltétlenül, olvasd ezt.
Ebben speciálisan swinget elemez, de itt is előjön a könnyű súly esete. Bizonyos súly alatt már nem érzed a mozgást a csekély teher miatt, ezért is esik szét a mozgás ahogy írtad, nehezebbhez vagy szokva arra készülsz, közben sokkal könnyebb a súly és kontrollálatlan lesz a mozgásod. Ballisztikus gyakorlatoknál fokozottan igaz a könnyű súly hibája, erősítő gyakorlatoknál nagy probléma nincsen, csak egyszerűen túl könnyű lesz a gyakorlat, de hiba nem lesz benne, hiszen statikus gyakorlatról van szó.
Szerintem érdemesebb a könnyebbel kezdeni és nehezebbel folytatni, hogy folyamatosan növeld a terhelést. Könnyebbre csak akkor érdemes visszaváltani, ha nehezebb súllyal nem tudod még kivitelezni a gyakorlatot megfelelően.

(#5150) Lecs@


Lecs@
addikt

Szevasztok ! Tervezem eme remek sporteszköz beszerzését. Szeretnék először is tanácsod kérni, némi előszóval :

Jelen pillanatban 100 KG vagyok , 176 magas. 10 éve volt egy gerincműtétem ( porckorong sérv ), de semmi nem maradt vissza. Régen súlyt emeltem, boxoltam. Felszolgáló vagyok. Súlyom 110 KG - ig is ki szokott rúgni, de 90 a tervem. Egy hónapja 95 voltam, de újra elkezdtem eszegetni :D Alkatom nem dagadt, nem kövér , hájas, hanem erős csontozatú, mackós inkább. Pl olyan Gesztesi Károly - hoz tudnám hasonlítani testalkatomat. Nem tudom mi lényeg , mi nem ezekből a dolgokból.
Jelen pillanatban keményen kardiózok napi egy órát, és szeretném, tervezem eme eszköz beiktatását is.
Kérdéseim : Gerincműtét miatt nem-e lehet káros ? Van-e esetleg valami személyi tréner, tanácsadó ? Mennyi kilóval érdemes elkezdenem ? Hol érdemes körülnéznem ?

Egyenlőre ennyi. Jó tanácsotokat elfogadnám. :R

[ Szerkesztve ]

512 GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.