Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) robekri válasza radi8tor (#5750) üzenetére


robekri
addikt

Azt már megoldom hibrid edzéssel fegyenc és street. (gyerek meg játszóterezik :D)

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5752) pilóta válasza Integra (#5742) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egy tüllszoknya azért hiányzik még róla... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5753) városi alien


városi alien
csendes tag

Nem tudom, hogy valamit elrontok a kettlebell edzéssel vagy mi van?

De visszahozom a súlyzós edzéseket is. Úgyhogy ezentúl felesbe nyomom. 2 kettlebell, 2 súlyzós edzés.

(#5754) koxx válasza városi alien (#5753) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mit rontasz el? nem igazán értem... Nyomjál egy kis barbellt mellé.

(#5755) városi alien válasza koxx (#5754) üzenetére


városi alien
csendes tag

Amíg csak kondiztam sokkal jobban ment a húzódzkodás a tolonckodás meg ilyenek.

Amióta bellezek visszább estek a teljesítmények. Anno ment a 28 húzódzkodás egybe, most csak 14-15 megy. Úgy hogy a súlyom csökkent. Így elég jól néz ki a hasam. De hiányolom az erőnlétet. (régebben ment a 45 kilós egykezesekkel a fekvenyomás szettekben. most erre képtelen lennék)

Az állóképességem valószínűleg nőtt, semmi kétség nem fér hozzá. Csak úgy általánosságban úgy érzem, hogy megapadt az erőnlétem.

Mondjuk a belles nyomásoknál valahogy nem tudok súlyt, sem ismétlésszámot növelni, mert mindig ugyanannyira kifáraszt.

Súlyzós edzéseknél legutóbb létráztam és még 3 nap elteltével is fájtak az izmaim. Jól esett.

Bellből is bevezettem a létrázást. Nagyon kemény. Főleg a nyomás. A C+P és a szakítás valamiért jobban megy.

[ Szerkesztve ]

(#5756) Ájvé válasza városi alien (#5755) üzenetére


Ájvé
veterán

Valószínű több volt a balliszikus gyakorlat. Próbálj meg jobban az erő növelő gyakorlatokra koncentrálni és növelni a súlyokat. Mellesleg nyugodtan ötvözheted a saját testsúlyos gyakorlatokkal, ha húzódzkodásban szeretnél jó lenni akkor csináld azt. Egyébként szokták is így kiegészíteni a kettlebellt.

(#5757) városi alien válasza Ájvé (#5756) üzenetére


városi alien
csendes tag

Lehet hogy a C+P nem szabad hosszú intervallumba csinálni?

eddig 5 perc volt 5ös kézváltásokkal.

helyett lehet hogy inkább nagyobb súllyal kéne létrázgatni?

ballisztikusban és erőnlétiben is jó szeretnék lenni.

[ Szerkesztve ]

(#5758) Ájvé válasza városi alien (#5757) üzenetére


Ájvé
veterán

Valahol egymás rovására mennek. Én sokat fejlődtem erőnlétbe, de állóképességből sokat veszítettem.
Nem tudom, Military Press nekem nem jött be nagy ismétlésszámban.
Volt hogy 10 percig csináltam 5-ös váltásban 120 ismétlésig, de csak a vállam fájt tőle (nem izomláz volt, hanem sérülés). Azóta nem igazán erőltetem nagy ismétlésszámban. Létra 5-ig 3-4-5x is bőven elég, ez összesen 75 már, bár már ez is elég sok.
Egyik legjobb erősítő gyakorlat szerintem a TGU. Korábban sokat csináltam és szerintem nagyon közre játszott a fejlődésemben. Ezzel könnyen lehet nagyobb súlyra is váltani, ha már megfelelő az erőd (Military Press nem megy 36-al még, TGU igen). Kisebb súllyal is nagyon jól el lehet lenni, itt is lehet létrázni (5-ig, az fölött már felesleges azért) kézváltásokkal vagy időzített TGU is nagyon jó. Ebben a 12 pozíciót bizonyos ideig kitartod, kezded mondjuk 5 másodperccel (12x5 azaz 1 perc). Ha ez megy akkor 6 stb, 10-ig fel lehet menni, tovább már nem igazán kell. Ez is 2 percig tart, egyetlen TGU, kemény.

(#5759) Woodslave válasza városi alien (#5755) üzenetére


Woodslave
nagyúr

bocs de miért vártad egyáltalán, hogy majd fejlődik a húzódzkodásod, ha nem csinálod? Egy dolog az erő de vannak olyan motorikus képességek is amiket "edzeni" kell. Ha nem csinálod az adott gyakorlatot nem is fog úgy menni mint előtte. Még az egyes gyakorlatok közti átfedés is kérdéses (azaz ha csigás lehúzást csinálsz pár hétig, hónapig, hiába erősödsz, egyáltalán nem biztos hogy meglátszik majd a húzódzkodásnál) Pláne bellnél, nem is tudom mi edzi a hátat (lehet van olyan gyaki nem értek hozzá - esetleg a döntött evezés, de ahhoz qrva nagy bell kell)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#5760) koxx válasza Ájvé (#5758) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"(Military Press nem megy 36-al még, TGU igen)"

TGU-nál nekem már a 24 is necc :) de MP megy 44-gyel is. Mostanában rúddal szoktam push presst/jerket csinálni, egészen megtetszett. Swinget már alapból 32-vel tolom, de néha felmegyek 36-40-44-ig.

(#5761) Ájvé válasza koxx (#5760) üzenetére


Ájvé
veterán

Számomra egy egyszerűen hihetetlen, 24-gyel azért neked simán kellene mennie, ha már majdnem a dupláját kinyomod.
Na mindegy, biztos megvan a magyarázat erre is.
Egyébként nem sok kell a 36 nyomáshoz, de a vállam egyszerűen nem fordul át hozzá, csak push presszel tudom átjuttatni ezen a ponton.
Én most amúgy úgy döntöttem visszamegyek 24-gyesre és TGU létrákat és Swing létrákat erőltetek (Swing 10-esével).

(#5762) koxx válasza Ájvé (#5761) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én sem értem miért van ez. Egyszerűen keveset gyakoroltam a TGU-t, más ötletem nincsen. Majdnem minden edzésen megcsinálok pár sorozatot belőle, 16-20-24-gyel.

(#5763) Ájvé válasza koxx (#5762) üzenetére


Ájvé
veterán

Lassan csináld, minden állást szépen kitartva és próbálj feljebb lépni, mennie kell. Engedd a súlyt a válladba, nyomja le, ne próbáld felnyomni, csak egyensúlyozd szinte. Az előbb említett időzített TGU-t próbáld szépen lassan 5 másodpercről növelni (mondjuk 2 hetente 1 másodpercet), így biztos nincs kapkodás, rohanás. Ettől sokat fejlődtem én is régen.
Erőd megvan hozzá. Mondtad a váll mobilitásod talán nem, akkor minden edzés végén rendesen nyújtsál (ha esetleg véletlen nem tennéd).
Így amatőr fejjel ennyi jutott eszembe, egyébként meg fordulj szakemberhez, ezt magyarázza meg :)

(#5764) Integra válasza koxx (#5762) üzenetére


Integra
titán

tök fura ez, mert akkora vagy mint egy hegyomlás... :DDD
nálam meg pont fordítva, felállok a 40 kilóssal is tgu-ban, de pressnél továbbra is izzadás a 28, de durván :( :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5765) Ájvé válasza Integra (#5764) üzenetére


Ájvé
veterán

Na hát akkor csak van itt valami megoldás, neked is TGU megy jobban.
Biztos technika kérdése lehet csak, mert ereje tuti meg kell legyen, ha ezeket ki is nyomja.

(#5766) Ájvé


Ájvé
veterán

Ha már megint pangás van akkor leírom én is, városi alienhez hasonlóan szoktam GTG módszerrel gyakorlatokat csinál, ügye kettő ajánlott (kéz/kar/felsőtest és láb). Nekem kézen állva nyomás szokott menni és egy lábas guggolás persze, bár azt még nem szabadon, hanem ajtófélfába kapaszkodva. Utóbbi időben vesztettem az erőből és alig ment ki 3 kézen állva nyomás. Belekezdtem a TGU létra programba és sokkal simábban megy már. Azért közre játszott, hogy Szeptember végén és Október elején keveset edzettem, de viszont gyorsan szintre hozott a kis TGU program.

[ Módosította: radi8tor ]

(#5768) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

The Ultimate Athlete's Store (MOM Park mellett) - 2 perce

Holnap és holnapután, azaz most hétvégén -10% kedvezmény minden Under Armour termékre a Fitparádé alkalmából!

⭐ Stella

(#5769) városi alien


városi alien
csendes tag

Kipróbáltam a nyomást egykezes súlyzóval. Kicsit nehezebb volt, mint kettlebellel. Ezentúl ezzel ki fogom egészíteni a nyomást.

A saját testsúlyos gyakorlatokat kihagyom mostanában. Csak kedvszerűen csinálom.

Helyette kettlebellezek, mint egykezes súlyzókat mozgatok.

Hétvégén csináltam először lökéseket kettlebellel. Egész jól ment. Egy 24es golyót táncoltattam. A technikán még nyilván javítani kell, de kezdésnek nem volt rossz. Ráéreztem, hogy hogyan kell csinálni, hogy meglegyen a lendület a lökéshez.

(#5770) harry


harry
veterán

Párszor volt szó korábban az ilyen Under Armour, vagy egyéb márkájú de hasonló alá öltözetekről, vagy minek is nevezzem. Szóval ez miért jó, hogyan működik? Hogyan vezeti az izzadságot, vagy miért praktikus egy ilyen? Most ez a melegen tartásban segít, vagy a jobb hőleadásban?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5771) natran válasza harry (#5770) üzenetére


natran
csendes tag

Igazából ezek a ruhák úgy viselkednek, mint egy második bőrréteg. Több célt is szolgálnak melyek közül az első és szerintem a legfontosabb, hogy megnövelje a bőröd felületét, ezért segítse elő a nagyobb felületen való hőleadást, valamint ezzel szabályozza testhőmérsékletet. Ezért is tapad rád teljesen a ruha, no meg a másodlagos funkcióért, hogy besegítsed az izmaidnak a megfelelő helyen való tartásban és melegítésben. Én futáshoz, túrázáshoz használok ilyen ruházatot nagyon szeretem pláne, ilyen időben, amikor erre a rétegre még rá kell öltözni. Ha nem ragaszkodik valaki az UA-hoz bátran merem ajánlani az egyharmad/egyötöd árban lévő lidlis és decathlonos változatokat is, de aliexpressen be lehet szerezni az ua változatokat is elég baráti áron, csak arra várni kell egy 30-45 napot.

(#5772) harry


harry
veterán

Konkrétan, ha mondjuk aláöltözetnek használnám a mindennapok folyamán (tehát pólót húzok rá), és valami nem edzésszintű terhelést, de testmozgást végzek, akkor
- könnyebben átvizesedik a külső póló, mivel ez a cucc elvezeti a testről a nedvességet és így át is adja a másik ruhadarabnak
- esetleg a két póló miatt eleve melegebb lesz és rosszabbul is szellőzik az egész, és csak rosszabb lesz a helyzet
- nem nedvesedik át annyira, hiszen jobban hűti a testet?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5773) natran válasza harry (#5772) üzenetére


natran
csendes tag

Az utolsó kérdésedet nem értem, de az első kettőben teljesen igazad van.
Ha alá-öltözetként használod, ugyanolyan szintű technikai felsőbb réteget célszerű rávenned, így tudod elérni a maximális nedvességleadást. Persze akármilyen jó minőségű (lélegző) ruhadarabot veszel rá romlani fog a plusz réteg miatt a párologtatás sebessége, viszont így megvédheted magad a széltől, csapadéktól, megfázástól. A lényeg, hogy ilyen esetben felejtsed el a pamut dolgokat csak a poliésztert használj például vegyél rá egy termópulcsit az 5-10 fokig bőven megvéd a megfázástól és melegen fog tartani, ha közben mozogsz. Ha már szeles az idő és netán esik is az eső, akkor már nem igazán lehet halogatni egy technikai dzseki megvételét.

(#5774) koxx válasza harry (#5772) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyszer felvettem az UA pulcsim alá egy szintén UA kompressziós aláöltözőt, azt hittem meggyulladok olyan melegem volt benne. Edzéshez, ha nem veszel rá semmit akkor nagyon jó, gyorsan szárad és nem fázol meg mint pl egy pamut polónál.

(#5775) harry válasza natran (#5773) üzenetére


harry
veterán

Inkább arra gondolok, hogy ha nem edzéshez használnád, csak van mondjuk egy rohanós napod, vagy nehéz hátizsákkal kell mászkálnod, és nem akarod, hogy napközben leizzadj, akkor van-e bármi értelme egy ilyen aláöltözetnek ennek megakadályozására.
Az utolsó pontot úgy értettem, hogy ha segít a hőleadásban, talán kevésbé melegszik be az ember, s így kevésbé fog megizzadni, de az előbbi két pont üti, tehát akkor lenne jobb a hőleadás, ha nem lenne rajta plusz egy póló, de a cucc akkor is átnedvesedik, s onnan kedve szinte mindegy.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5776) lorcsi


lorcsi
veterán

(#5777) pilóta válasza lorcsi (#5776) üzenetére


pilóta
nagyúr

Még nem. De nem is nagyon szeretnék... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5778) koxx válasza lorcsi (#5776) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Konditeremben lattam hasonlot, reebok fele torzszulott, szemetre valo.

(#5779) Ájvé válasza lorcsi (#5776) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez minden, csak nem kettlebell.

(#5780) Aidan85 válasza lorcsi (#5776) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Mintha tesco-ban láttam volna ilyet, nem tudom mi volt a pontos neve, de talán medicin labda helyett árulták...

(#5781) városi alien


városi alien
csendes tag

Ez a kettlebell swing elég furának tűnik. De biztos jól van végrehajtva, elvégre Denisov csinálja.

https://www.youtube.com/watch?v=VGSwI_bBO6o#t=64

leírás:
http://www.ironedge.com.au/blog/kettlebell-exercises-workout-routines-training-advice/

miért?

(#5782) Ájvé válasza városi alien (#5781) üzenetére


Ájvé
veterán

High pull swing (bár a pull vitatható benne, de azért valószínű nem kis súlyt lengethet). Egyébként igen, WKC az a "régi stílusú", nem olyan mint az RKC/SFG. Kicsit mondjuk belefordul, azt nem tudom mennyire egészséges. Máshol is láttam már, meg próbáltam, könnyebb kicsit, de kérdés mennyire helyes/káros ez a végrehajtás. Remélem aki jobban ismeri ezt az irányzatot majd válaszol :)

(#5783) Vision válasza városi alien (#5755) üzenetére


Vision
veterán

28 szabályos, koncentrált húzódzkodást meg tudtál csinálni? Ilyenre gondolok: [link]

(#5784) harry válasza városi alien (#5781) üzenetére


harry
veterán

Áhm, ugyan Denisov egy állat, de nem mondanám, hogy a helyes végrehajtás példaképe, amit ő művel az kicsit más dimenzió.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5785) Ájvé válasza harry (#5784) üzenetére


Ájvé
veterán

(#5786) harry válasza Ájvé (#5785) üzenetére


harry
veterán

Nem mondom, hogy rossz, és biztos más is, csak annyi, hogy ha valaki szeretne tanulni / technikát megismerni, az ne ezt vegye alapul. Testépítésnél is, nem úgy kell edzeni ahogy a nagydarab állatok, azoknak már az is használ ha rángatják a súlyt, kezdőként viszont ez nem túl szerencsés. Főleg, hogy Denisov jellemzően nagy dög súlyokkal edz, ahol nem annyira a "szépségen" van a hangsúly, hanem a dolog kihívás értékén, a nagy súlyon.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5787) Ájvé válasza harry (#5786) üzenetére


Ájvé
veterán

Itt csak kicsit más a technika, semmilyen hátránnyal vagy veszéllyel nem jár. Amit linkeltem az is egy oktató videó és rengetegen így csinálják. Nálunk az RKC/SFG az elterjedt, még máshol a hagyományos Girya megy, egyik se rossz vagy káros, csak más egy kicsit. Semmi köze ahhoz, hogy ki mekkora vagy akár milyen szinten van. Nagy baj szerintem nem lehet ezzel a technikával, ha egy 63 kg-os csaj erre képes. Rá nem mondhatod, hogy nagy állat (mármint középen a csinos csajra, Dedyukhina), mégis elképesztő amit művel 24kg-os bellel a testsúlya közel felével, ez még egy férfinek is szép teljesítmény (felénk, nem az oroszoknál, de ez más kérdés). Ugyan ez a technikája, még se törik el a gerince vagy tudom is én. Ő elég szépen is csinálja valljuk (bár nem szebben, mint ő maga :) ).
Ezt is lehet ugyan úgy tanulni az alapoktól, attól, hogy picit eltérő a mozgása. Egyébként sok tekintetben nagyon is jó (vagy jobb, mint az RKC/SFG), ez a profi girya sport. Ők is elkezdték egyszer ezt a sportot, Denisov se így nézett ki mikor elkezdte és azt se hiszem ,hogy súlyemelés után kezdett volna girya sportot, mert hiába rohadt erős, technika se mindegy és ha nincs technika és nincs ilyen rohadt nagy állóképessége akkor soha nem éri el ezt a szintet ahol tart most.
Mellesleg abban sincs igazad, hogy csak a nagy súlyokon van a hangsúly. Lényeges a súly nagysága, de ez időre megy (10 perc). Nem tud nagyon nagy súllyal dolgozni, mert többet veszít vele, hiszen nem tudja 10 percig végig csinálni. Másrészt elképzelhető, hogy kicsit kisebb súllyal meg több ismétlést tud végezni (megvan a súlyoknak a szorzója). Szóval itt nem csak arról van szó, hogy fogjuk meg a lehető legnagyobb súlyt és lóbáljuk ahogy tudjuk. Ez egy nagyon komoly versenysport, technikailag a maga világába meg szerintem van olyan mélységű, mint az RKC/SFG csak egyszerűen itt máson van a hangsúly (szakítás, lökés), swing nincs versenyen, clean is lökéssel (long cycle press), TGU-t nem is használják (mondjuk tény, hogy nagyon hasznos).

(#5788) harry válasza Ájvé (#5787) üzenetére


harry
veterán

Igazából csak arra akartam reagálni, hogy "De biztos jól van végrehajtva, elvégre Denisov csinálja.", amivel nem teljesen értek egyet, teszem azt egy snatchnél, még SFG vonalon belül is, más lehet elfogadott, ha a technikát pontozzák, s más, ha a 100-as tesztet csinálja valaki. És azért ha valaki hasonló kihívásra vetemedik, ott azért idővel ha szét nem is esik, de vélhetően torzul valamennyit a mozgás, szóval nem ilyenekből tanulnék. Ha te megcsinálsz 20 nyomást folyamatában, akkor vélhetően az utolsó pár már nem lesz olyan szép, mint az elsők. Ok, legyen Denisov és a technikája is jó, követendő, de ne az, amikor a sokadik ismétlést csinálja / súlyban csúcsot dönt, mert ott nem a technikán lesz a hangsúly.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5789) Ájvé válasza harry (#5788) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez igaz persze, bár a kis csaj a végén is szépen csinálja. Van egy formai követelménye a végrehajtásnak, mint felső lock pozíció megtartás nyújtott karral stb, de igen valamennyire biztos romlik formailag a fáradtság miatt.
Érdekes ahogy a videón csinálja, nekem is furcsa, de rossznak még mindig nem mondanám. Nem hiszem, hogy fáradtság miatt lenne ilyen a kivitelezés, ilyen a swingjük inkább, nézd a videót amit linkeltem.
Egyébként 50kg-os a bell, nem csoda, ha formailag nem a legjobb éppen.

[ Szerkesztve ]

(#5790) Csarlee


Csarlee
tag

A technikával kapcsolatban csak annyit jegyeznék meg, hogy a kettlebell sport technikája nem valószínű, hogy hosszútávon egészséges... Az RKC/SFG vonalé inkább.
Denisov, Dedyukina, Fedorenko ezek mind profi sportolók akik adottságaik révén váltak azzá. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy amit az ő gerincük kibír azt a Tied nem biztos...

(#5791) Ájvé válasza Csarlee (#5790) üzenetére


Ájvé
veterán

Ebből annyiban egyetértek, hogy versenysport nem egészséges.
Azt viszont nem hiszem, hogy káros lenne (vagyis izület kopáson felül, ami borítékolható). Ez az igazi "oldschool" technika, ezt használták régi erős emberek és ezt használja Valentin Dikul is aki egyébként rehabilitációs céllal is használja jelenleg is, nézd meg youtubeon.

(#5792) városi alien válasza Vision (#5783) üzenetére


városi alien
csendes tag

Tapsi: kb. 20-at. a többibe már volt egy kis csalás. (lábbal lendületvétel)

Harry: a profi testépítők sem rángatják a súlyt. Max a motivációs videókban. De az oroszlán részük a forgatáson kívül olyan súlyokkal edz, amit kontrolláltan képes megmozgatni. Különben sérülésveszélyes. Gondolom Denisov is így van vele. Nem rángatja a nagy belleket, hanem edz velük. Ő sem engedhet meg magának egy sérülést felkészülés alatt. Tehát lehet, hogy egy SFG vizsgán elbukna a technikája miatt, de egyáltalán nem káros az egészségre, amit ő csinál. Én így gondolom.

(#5793) városi alien válasza Csarlee (#5790) üzenetére


városi alien
csendes tag

Igen. Mindenféleképpen kell jártasság a sportban. Leginkább az hogy kis lépésekkel kell lépkedni a különböző méretű bellek között. Hogy hozzászokjon a test a terheléshez.

+ olvastam hogy a dupla kezes lökés nem tesz jót a gerincnek.

ezt még Fedorenko írta. hogy az egy kezes belles gyakorlatokat kéne belerakni a kettlebell sportba. + nagyobb súlyokat.

[ Szerkesztve ]

(#5794) vojna válasza városi alien (#5781) üzenetére


vojna
csendes tag

Nem kell versenyeztetni a technikákat!
A RKC elsősorban egy támogató rendszer. A technikák úgy lettek kifejlesztve, hogy viszonylag könnyen megtanulhatók legyenek.ezáltal rengeteg sportban használható, kiegészítésképpen, anélkül, hogy a fő tevékenységtől túl sok időt elrabolna. Ha egy átlagos nem sportoló faszi csak ezt csinálja sokat tesz az egészségéért.
Vegyük pl. az RKC snatch-et.Lehetsz tőle robbanékonyabb? Növelheted az állóképességed? Mentálisan fejlesz? Igen!
Nyerhetsz vele egy GS versenyen? Igen, ha nincs ott egy orosz sem aki GS sportoló.
A focisták is szoktak sprintelni, de ha pl. Messi annyit foglalkozna a 100m sprinttel mint Bolt, nem lenne aranylabdás.
A magam részéről én elvagyok a RKC (akkori nevén) oktatótól tanult technikákkal, a napi meló után nekem ez pont megfelel.Természetesen nagyon tetszik a GS, de azt csinálja az, aki versenyezni akar.

Ne aggódj!

(#5795) Integra válasza városi alien (#5793) üzenetére


Integra
titán

nézd, nagyon egyszerű a dolog.
élsportoló vagy? az akarsz lenni? akkor hajtsd szét magad, rövid idő alatt le is fogod amortizálni magad, azért a test megjegyzi az élsportolói életet.
lelkes és pontos és alapos sportoló vagy? szuper, sokáig leszel erős és egészséges és az unokákkal is rúghatod a bőrt majd a kertben :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5796) vojna válasza Integra (#5795) üzenetére


vojna
csendes tag

Igen, ez tényleg ilyen egyszerű!

Ne aggódj!

(#5797) városi alien


városi alien
csendes tag

Igazatok van! :) Tényleg csodálatra méltó a GS atléták teljesítménye, de nem biztos, hogy okos dolog lenne úgy edzeni.

Nekem a hosszútávú céljaim közé csak olyanok tartoznak, hogy majd idővel stabilan kezeljem a 32-es golyót, majd a 36-ost és a 40-est is. De ez a két utóbbi még évek kérdése :)

(#5798) városi alien


városi alien
csendes tag

b+

https://www.youtube.com/watch?v=a9JlVjCQmno

nem gyenge :)

(#5799) Ájvé


Ájvé
veterán

GS-t is lehet ígyis meg úgyis csinálni, amatőr szinten ez is hasznos és nem káros hosszú távon se szerintem. Egyszerűen más. Egészség megőrzésre én is jobbnak tartom az SFG-t, még rehabilitációs is használják a technikáit ( Valentin Dikul egy orosz klinikán ugyan ezek foglakozik, olyan embereken segít akiknek az orvosok egyébként nem sok jóval kecsegtetnek és ő is a hagyományos girjevik technikát használja).

(#5800) városi alien válasza Ájvé (#5799) üzenetére


városi alien
csendes tag

Milyen gyakorlatokban látsz különbséget a SFG és a GS között?

Pl. a kettlebell pentathlon-ban szinte minden meg van, ami az SFG palettáján megtalálható. Kivéve a TGU, meg a swing.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.