Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) germanh válasza koxx (#2986) üzenetére


germanh
senior tag

Ezzel az a baj, hogy ebből a Peak-ből 1 adag 8 kapszulát jelent vagyis 240/8=30 adag 5800Ft, míg a Biotech 1 adag 1 kapszula, és nem igazán gyengébb kivéve a C vitamint, de akkor is 30/1=30 adag 1990Ft. Ezek mellett a Scitec Mega Daily One Plus 1 adag 2 kapszula, 120/2=60 adag 3940Ft (február végéig csak 3315Ft!). Két utóbbihoz veszel akármilyen 1000mg-os C vitamint és tudja kb, amit a Peak.
Peak 193Ft/adag
Biotech 66Ft/adag
Scitec 66Ft/adag (most még akciósan 55Ft/adag)
C vitamin 1000mg (Scitec 2000Ft / 100db) 20Ft/adag
Így 86Ft az uóbbiak adagja, aminek vitamin és ásványianyag tápanyagtartalma kb azt tudja mint a 193Ft-os Peak.

Enjoy the pain!

(#3002) g4bb3r válasza agent2.0 (#3000) üzenetére


g4bb3r
tag

hát nem olyan egyszerű de a végén csak megcsináltam 4-4-et szabályosan...

Amúgy a fent említett diétákról szinre minden fellelhető neten ha szemfüles vagy. Ami azért is jó mert szerintem pl. a Harcos Diéta könyvből kb 30 oldal ami tartalmazza a lényegi infót a többi töltelék bullshit ... tudom megvettem :)

(#3003) harry válasza g4bb3r (#2999) üzenetére


harry
veterán

Nem a súly a lényeg, eleinte szinte felesleges is, az útját és a helyes testtartást kell megtanulni, onnan kezdve nem vészes. Ezekre viszont figyelni kell, mert ez egy komplexebb mozgásforma, és végig kell figyelni arra, hogy jól álljon a törzs, nem csak egy-egy végpozícióban.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3004) g4bb3r


g4bb3r
tag

jaja először súly nélkül csináltuk sokat ugyis jó volt..

(#3005) agent2.0 válasza germanh (#3001) üzenetére


agent2.0
tag

kajajegyhez adtak év elején ilyen 1000 mg-os scitec utalványt, egyet fizetsz kettőt kapsz, én ezt vettem a daily mellé, jó kis cucc, bár nem szedem napi szinten mostanában, mert sztem felesleges.

(#3006) germanh válasza agent2.0 (#3005) üzenetére


germanh
senior tag

Edzés után azért nem rossz, gyorsítja a regenerációt. Bár én csak betegség miatt vettem extrának a külön C vitamint, azóta egy 500mg-os megy edzés után. (Ez mondjuk TEVA.)

Enjoy the pain!

(#3007) agent2.0 válasza germanh (#3006) üzenetére


agent2.0
tag

persze edzés napon alap, meg másnap is :D

(#3008) koxx válasza germanh (#3001) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az összetételük csak hasonló, a peak-ben annyi jobb még talán, hogy mivel 8 kapszulára van szétosztva ezért jobban adagolható, nem kell mindenkinek mega adag. Pár spec összetevő viszont nincs a másik kettőben.

(#3009) X-orn válasza agent2.0 (#2998) üzenetére


X-orn
csendes tag

Köszi, de abból nem derül ki ,hogy a fül átmérője nagyobb,kisebb vagy akkora :)
A 16 ost,ha teheted ,vedd meg, arra mindig szükséged lesz, pl bemelegiteni, magas ismétlésszàmú gyakinàl, vagy ha óriásszettet csinàlsz. Ès azon nem is buksz, ha el akarod adni, nekem van pl. 16@ , 24@ dd bellem, nem fog rajtam maradni,ha váltok 360+ ra.A nagyobb kettlebelljeimre viszont sokkal kisebb az igény,az ràfizetès lesz tutira,de ez van.

(#3010) germanh válasza koxx (#3008) üzenetére


germanh
senior tag

Te tudod, hogy neked mi éri meg, szerintem drága úgy az a Peak. Amúgy egy átlagos sportoló vagy fizikai munkás számára nem számít mega adagnak, ami egy ilyen multiban van, aktív életmód mellé nyugodtan fogyasztható. (Teszem hozzá, perpill én napi 1 kapszulát szedek pl Mega Daily-ből - bármikor könnyen megeshet, hogy emelem az ajánlott adagra - , annyi meg lazán belefér bárkinek).

Enjoy the pain!

(#3011) koxx válasza germanh (#3010) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerencsére van 15% kedvezményem úgy csak 4900 ft :) Persze amúgy biztos van jobb vétel ár/érték arányban, ahogy a fehérjeporoknál is nagy a szórás.
Mega A-Z-ből sose toltam 8 kapszulát, sztem felesleges. 2x2-ben nyomom, + 2x1000 C/nap + 2x2000 egység D, más nem nagyon kell.

[ Szerkesztve ]

(#3012) agent2.0 válasza X-orn (#3009) üzenetére


agent2.0
tag

Valami azért kiderült..
"Érdes, fekete fogantyú, kicst simább, fényesebb vörös festés.
Én lenyomtam vele egy edzést, de kesztyű az kellett hozzá. Azért kicsit sorjás a fogantyú belső része. De szerethető." Köszi a tanácsot, fogok venni sztem is, szimpatikusan néz ki.

(#3013) Krike válasza X-orn (#3009) üzenetére


Krike
aktív tag

Nézegettem képeket a DD 16-os golyójáról, szerintem kicsit vékonyabb a fogantyú, és szélesebb/magasabb kb. 1cm-el. Mármint az Elite+-é :)

[ Szerkesztve ]

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3014) Krike válasza agent2.0 (#3012) üzenetére


Krike
aktív tag

Nem figyeltem, mióta nyomod, én most 4,5 hónapja, és most ez a standard golyóm. Pláne, hogy dupla belles a gyakorlatok jó része. Nyomásnál, snatchnél, gugolásnál kiválló :)

Más: tegnap pihentető edzésünk volt, 15 sec snatch - 20 sec pihi, és ebből 40 kör persze váltott kézzel. Ezután kezdődött az edzés, 10 swing, 3 full mil press, 3 gugi dual bell, római számok rajzolása níújtott lábbal a levegőbe. Következő ennek duplája, majd mégegyszer ez a két sorozat, végül 2x20 pihentető pullover, és plank :)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3015) birno válasza Integra (#2994) üzenetére


birno
addikt

Olvastam a könyvet, csak a történelmi részt nem. :)
Szóval ez inkább olyan kérdés akart mint amikor leül az ember a haverokkal s elbeszélgetnek róla, hogy ki melyik piát/nőt szereti s miért, a másikat meg miért nem stb.
De ok, akkor hagyjuk a dolgot. :)

(#3016) Krike válasza birno (#3015) üzenetére


Krike
aktív tag

Próbáld meg első körben elhagyni a fehér lisztes dolgokat, fehér cukrot, és a tésztát, krumplit, rizst mértékkel.
Edzés előtt a napon szénhidrátot kell bevinni, hogy legyen energiád, utána fehérjét, hogy fejlődj. ez utóbbi nagyon nehéz, mert mondjuk tolhatnál napi 14-16 tojást, hogy rendesebb értéknél legyél. Én a napi két étkezésemmel beviszek talán 10g fehérjét, a testsúlyom alapján ajánlott 200g helyett :( Ezt természetes úton bevinni nehéz. De pl. Hannibal azt eszik, amit elé raknak, nem válogat. Szerintem ezek a dolgok teljesen emberfüggők. Kollégám testépítő, ő vércsoport szerint étkezik.

[ Szerkesztve ]

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3017) agent2.0 válasza Krike (#3014) üzenetére


agent2.0
tag

kb. egy hónapja :) ha veszek 16-ost én is. Az rkc szimpi de már nem láttam sehol újat, használtat még úgyse, az új elitenek szimpi az ára. De még várok picit. Jó pihentető edzés volt ma, legalábbis a hétfői török után annak tünt :)

(#3018) Krike válasza agent2.0 (#3017) üzenetére


Krike
aktív tag

Mi törököt nem nagyon nyomunk :) A golyót meg próbáld meg edzőn keresztül, mert neki van kedvezménye tactical-ban, és akkor kb. 2k-val kevesebb.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3019) agent2.0 válasza Krike (#3018) üzenetére


agent2.0
tag

köszi!

(#3020) germanh válasza koxx (#3011) üzenetére


germanh
senior tag

Fogyasztasz rendesen azért :P, bár én is szeretném emelni a bevitelem ezekből.

Enjoy the pain!

(#3021) X-orn


X-orn
csendes tag

Nem jó napi 14-16 tojàst megenni,mert a sárgàja tele van koleszterinnel illetve zsírral.
Illetve dràga, 1 tojàs minimum 30 forint, ha kidobod a sárgáját,akkor az kb 30 gr fehèrje, minőségi fehèrje.
Ha veszel tejsavó fehèrjèt, ami jóval hatékonyabb a tojásfehérjènél, abból egy kiló szuper minősègű, emèsztőenzimekkel, 5000 forintból kijön. 40 gr egy adag, amiben van 30 gr körüli ,jól felszivodó fehèrje , tehàt egy adag 200 forint, " csak" .

(#3022) X-orn


X-orn
csendes tag

10 tojàsfehèrjèben van 30 gr.

(#3023) Krike válasza X-orn (#3021) üzenetére


Krike
aktív tag

Ha nem lenne a sárgája, meg sem enném. Enni csak élvezetből lehet :)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3024) agent2.0 válasza Krike (#3023) üzenetére


agent2.0
tag

nem beszélve a hagymáról, a gombáról, füstölt sonkáról, és a reszelt sajtról :D

(#3025) laolaj válasza Krike (#3023) üzenetére


laolaj
aktív tag

Lehet direktből is! :U

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#3026) harry válasza X-orn (#3009) üzenetére


harry
veterán

Ezzel nem értek egyet, én 20-ast vettem alapból, és bár eleinte nagyobb volt az edzősúlyomnál (16-tal kezdtem, otthonra lett 20), sosem éreztem, hogy sok és kéne a 16-os, csak megfelelő gyakorlatokat kell végezni. Eleinte alapgyakorlatokat csináltam vele, majd rendes edzéseket, most pedig, hogy kinőttem, snatch tesztekhez használom, ahhoz elég - míg 16-tal már rég nem tudnék mit csinálni.
24-ig szerintem nem csökken a kereslet a súlyok iránt, mégis csak az a rendes férfi edzősúly (mondjuk haladónak), ennél nagyobbat biztos kevesebben keresnek, de mindenesetre egy 20-as golyóval sem lehet melléfogni.
Nyilván függ attól, most mivel edz, milyen fizikumú, miket szeretne otthon csinálni. Teszem azt én is vehetnék egy 40 kilós golyót, ha nem rendes edzést akarnék csinálni, csak alapgyakorlatokat, vagy csak ilyen erőemelő jelleggel dolgoznék.
De persze neki lehet jobb a 16-os, csak szerintem nem igaz így általában, hogy arra mindig szükség lehet, vagy mindig praktikus ezzel kezdeni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3027) agent2.0 válasza harry (#3026) üzenetére


agent2.0
tag

Köszi a sok jó tanácsot, igen ezért is fogok várni még. Most 12-vel kezdtem, nem vagyok egy sportoló tipus, szóval eleinte az hogy a lábunkat ilyen mértékben használjuk nehézséget okozott, most már kezdem megszokni. Terveim szerint a heti két edzés megmarad, és a maradék napokon egy átmozgató alapgyakorlatosakat szeretnék otthon beszúrni. 16-ot próbáltam edzésen, még sok. Most úgyis a legfontosabb hogy helyesen magabiztossággal tudjam a gyakorlatokat elvégezni.

(#3028) X-orn válasza harry (#3026) üzenetére


X-orn
csendes tag

Az mindegy,hogy kettlebellt emelgetsz vagy màs súlyt.
Bemelegitèst nem szabad kihagyni.
Ha valaki a munkasorozatokat 16 al tudja csinálni, akkor neki kell egy kisebb bell is , bemelegiteni ,gyakorolni.
Èn azèrt tartok 6, 12, 16, 24 es belleket,mert ezekkel melegítek be.
A 24 pedig jó snatchelni is.
Nyilvàn az edzést jóval többel végzem , de mivel csak kb. 4 hónapja bellezek,nem fogok sietni,mert nem akarok sérülést .
A 24 kiló nem sok,papíron . Viszont úgy màr sok tud lenni,ha mondjuk 5 db 5 ős c@p lètràt 20 perc alatt csinàlsz meg.
Engem sokkal jobban kifàraszt,mint amikor 36 al csinálom ezt meg ,mondjuk 30 perc körül .
Én több ,mint 10 évet hagytam ki a vasak világából , ès szégyen, nem szégyen , pàr hónapja 6 ! kilóval kezdtem el edzeni.
A rendes edzèshez bizony több bell kell, mert ugye 40 kilóval a clean,swing nem egy nagy történet egy idő után.
Bàr azt nem tudom,hogy Te mit èrtesz rendes edzès alatt......

(#3029) X-orn válasza agent2.0 (#3027) üzenetére


X-orn
csendes tag

Az a lènyeg,hogy elkezdted.
Ne törődj vele,hogy màs erősebb .
A mèrce önmagad vagy, ha 12 röl 16 ra lèpsz,az siker.
A fejlődés kulcsa a táplálkozás ,edzès ,pihenés hàromszög.
Nem kell sietned. Izmot èpiteni sokkal könnyebb,mint erős izűletet, szalagokat.
Vegyél egy 12 es bellt, ès gyakorolj.
Ha megy màr, vegyèl egy 16 ost, ès igy tovább.

(#3030) agent2.0 válasza X-orn (#3029) üzenetére


agent2.0
tag

Köszi neked is! Azt hiszem az lesz, hogy adok magamnak még egy hónapot, edzésen látni fogom mennyit fejlődök, és utána beruházok, a 16 szimpatikusabb mint a 12, azt ki fogom nőni hamar sztem. A 20 még messze van :)

(#3031) harry válasza X-orn (#3028) üzenetére


harry
veterán

Akkor sem tartom fontosnak a +1 kisebb súly, azért az elég ritka egy edzésen, hogy mindenki vihet magának egy bemelegítő súlyt... épp ezért is súly nélkül kezdünk bemelegíteni, majd szép fokozatosan elkezdjük az edzősúllyal az egyszerűbb gyakorlatokat, deadlift, swing, clean, pár létra; ha már át vagy mozgatva, akkor ez nem jelent gondot, hisz lényegében az ízületek már be vannak melegítve, súlyzó használata nélkül; én (és mint írtam, más is) mindig az edzősúlyomat használom "bemelegítéshez" - más kérdés, hogy nem a súlyzós gyakorlatokkal kezdünk. Egyszerűen nem súlyzóval kell kezdeni a bemelegítést, ami azért talán logikus. Most lehet azon vitatkozni, hogy meddig zajlik a bemelegítés, lehet van, akinek az már a rendes edzéshez tartozik, de nálunk Ervin mindig kiemel egy 'munka' részt, ahol azért érezhetően nagyobb a terhelés, ami előtte van, azt meg bemelegítésnek vesszük, akkor is, ha 24kg-mal csinálsz egy hármas létrát. De mint mondtam, fontos, hogy mindig súly nélkül kezdünk melegíteni, sokszor pl. saját testsúlyt használva.

"Rendes" edzés alatt csak arra gondolok, hogy egy átlagos edzést lenyomsz adott súllyal, mint mindig edzésen, tehát lényegében ez az edzősúly.
Ha edzősúlynál nagyobb, amivel nem tudnál lenyomni egy teljes, 'rendes' edzést, akkor azzal erősíteni lehet, alapgyakorlatokat csinálni, rövidebb ideig például. Vagy csak úgy próbálgatod, szóval ezt nem feltétlenül nevezném teljes értékű edzésnek (bár lehet azt is csinálni).
Ha meg kisebb a súly a megszokottnál, akkor lehet pörgetni a dolgokat, kevés pihenő, sok gyakorlat, jellemzően pl. különböző snatch tesztek, 5*5 c&p létra egymás után, ilyesmik.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3032) laolaj


laolaj
aktív tag

Arra tudtok valami magyarázatot adni nekem vagy megerősíteni, hogy a derekam teljesen be van "állva" ugye ezt jelképesen értem. Mikor csinálom a swinget két kézzel vagy eggyel, akkor a feszítő felső pontnál minden feszül még a derekam és ezzel együtt a hátam is. Jelenleg 24el nyomom vagy 2*24el.

Vajon ez így rendhagyó vagy nem tudom... :)

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#3033) X-orn válasza harry (#3031) üzenetére


X-orn
csendes tag

Annyi súlyt tartasz ,amennyit akarsz .
A csoportos edzès màs tèszta.
Egy oktató nem fog 200 kettlebellt tartani,hogy tudjatok lèpkedni ,ahogy kell.
Hanem megoldja igy.
A bemelegitès több részből kell,hogy àljon,,az utolsó fàzis a súly fokozatos emelése.
A súlyok világában senki nem hagyja ki a piramis elvet, jó okkal..
Ha megnézed a jobbfajta sgf oktatók blogjàt, mindenki piramis technikàval kèszül rà az aktuàlis gyakira,amikor edz.
Talán nem véletlenül .
De ha neked igy jó, akkor csinàld.

(#3034) harry válasza X-orn (#3033) üzenetére


harry
veterán

A piramis elv jó, de nem kell, hogy feltétlenül a súly mértékét jelölje, alapvetően az a célja, hogy fokozottan növeld a terhelést, és mint mondtam, először súly nélkül eleve jól bemelegítünk, majd súllyal alap gyakorlatokból néhány, majd több, majd komplexebb gyakorlatok / nagyobb intenzitás, a fokozatosság így is megvan.
Természetesen nem rossz dolog, ha van lehetőséged variálni velük, de pont otthonra nem tartam praktikusnak, mert azért nem olcsó mulatság (jó, hogy eladható, de most arról van szó, hogy megtartod).
Itt megjegyzem, hogy most swing hónap van, és a 'munka' rész nagyját 32kg-mal csinálom, de ez egy nagy ugrás, és ez tényleg akkora súly, hogy ne használjam bemelegítéshez, ahhoz ott a 24-es, itt jogos a felvetés, de fontos megjegyezni, hogy ez nem is az igazi edzősúlyom. Ha most 24-ről lépnék fel 28ra hosszútávon, akkor is természetesen az edzés első felében a 24-est használnám. Ha viszont már nagyon megy 28-cal, akkor nem biztos - legfeljebb 1-2 gyakorlatnál.
Most sem használok 20-ast bemelegítésnél, mert egyszerűen nem szükséges, ha súlyzós rész előtt át vagy mozgatva rendesen, és mondjuk azért nem a hónapban kezdted ezt a súlyt használni.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3035) ujtordai


ujtordai
tag

Hello

Egy kezdő kettlebell edzésen milyen gyakorlatok vannak?
kb. hogy van felépítve egy edzés?

köszi

☻♂♫

(#3036) radi8tor válasza ujtordai (#3035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szia!

Első alkalmakon ilyen regeneráló edzés van, amivel elkezdik fejleszteni a hasizmot, comb, derék, bokaizmokat.
Aztán jönnek kisebb súllyal az alap gyakorlatok: deadlift, majd később két kezes swing, egy kezes deadlift és TGU első fázisai.
Edzés végén általában hasprés van, mert előtte vannak nyújtó gyakorlatok: alkar támasz, fekvő támasz és nem tudom mi a neve a harmadiknak, mikor oldalfekvő alkar támaszban vagy.

⭐ Stella

(#3037) ujtordai válasza radi8tor (#3036) üzenetére


ujtordai
tag

Köszi

Tehát az elv az, hogy szépen folyamatosan felkészíti az embert a fokozottabb igénybevételhez, a keményebb gyakorlatokhoz?
És egy edzés felépítése, amikor már felkészített milyen, gondolom van bemelegítés a gyakorlatok majd levezetés, ill. új gyakorlat tanulása?

☻♂♫

(#3038) Krike válasza ujtordai (#3037) üzenetére


Krike
aktív tag

Igen, a fokozatosság nagyon fontos, és ezt egy jó edző be is tartja. Először a törsz, és a hát megerősítése a cél (én gondolom így) hogy bírja a terhelést. Bemelegítés minden edzés előtt van (mint minden sportnál), főleg itt, mert nagy a sérülésveszély. Az első két három hónapban tanuljátok, gyakoroljátok a gyakorlatokat. Mikor már tudtok párat (úgy első hónap vége, akkor lesz kicsit komolyabb a dolog, és fogtok izzadni rendesen. Azt kell tudni, hogy a gyakorlatoknál megadott ismétlésszám alapvetően irányszám. Annyit kell megcsinálni belőle, amennyit szabályosan képes vagy elvégezni. Cél, hogy ne sérüljél le. Hozd ki magadból a maximumot, állítsál célokat magad elé, és mindíg kicsit többet várjál el magadtól, így fogsz fejlődni. Az izomláz a barátod, majd idővel könnyebben viseled. A másik fontos dolog, hogy az étkezésedre figyelj oda, és szépen, finoman kezd átalakítani a rendszeres edzésekhez. Ha ezek megvannak, érezhető lesz a fejlődésed, ami tovább motivál majd :) Sok sikert!

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#3039) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Múltkor egy másik csoporttal edzettem, mert két hétig éjszakás vagyok és nem jó a reggeli edzés időpontja.
Ebben a kezdő csoportban (igaz első bemutató óra volt) 16 főből 12 lány volt :)
Szombaton azt mondta az edző, hogy következő alkalomra csak 7-en jöttek el.

Vicces, hogy a mi másik csoportunkban össz-vissz két lány van.

⭐ Stella

(#3040) koxx válasza radi8tor (#3039) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pedig azt mondják a csajok kitartóbbak :)

(#3041) Integra válasza radi8tor (#3039) üzenetére


Integra
titán

mindig van lemorzsolódás. na meg hamar kiderül, hogy itt bizony keményen kell edzeni, nem mindenki kenyere.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3042) g4bb3r válasza Integra (#3041) üzenetére


g4bb3r
tag

nálunk csak 1 csaj maradt szerencsére a legjobb :DDD

(#3043) agent2.0 válasza g4bb3r (#3042) üzenetére


agent2.0
tag

nálunk a h-sz 17-esben nem nagyon vannak csajok, de talán jobb is.. sztem ha a csinos csajokkal edzenék, annak hamar sérülés lenne az eredménye :D koncentálni kell a bellre.. nincs mese.

(#3044) harry válasza radi8tor (#3039) üzenetére


harry
veterán

Mondjuk kezdők között úgy látom az is megszokott, hogy első edzés után a másodikat kihagyják :D Legalábbis nálunk többször láttam, feltételezem a remek izomláz miatt.
Érdekes amúgy, ez idővel tényleg mennyire elmúlik. Mármint néha van most is, de teljesen más, mint kezdőként.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3045) agent2.0 válasza harry (#3044) üzenetére


agent2.0
tag

Nekem azt mondta Tomi, hogy ha baromira nem lesz kedved bejönni akkor is gyere el, max. kevesebbet csinálsz. Másnap rájöttem mire gondolt :D nagyon durván izomlázam volt, wc-re alig tudtam ráülni, de valóban így a negyedik héten már nem annyira vészes, mint az első után. Én se akartam bemenni, de mentem és nem bántam meg.

(#3046) harry válasza agent2.0 (#3045) üzenetére


harry
veterán

Érdemes is, egy átmozgatás sokat segít a dolgon, utána szerintem sokkal jobb, mintsem otthon szenvedni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3047) agent2.0


agent2.0
tag

Most nézem facebookon h tacticalshopban lesz fekete elite kettlebell :) na ennek kimondottan örülök, a piros nem az én színem :)

(#3048) Pocee


Pocee
senior tag

Srácok egy edzésben lévő ember egy ballisztikus edzésen hány kör snatch ill. swing kört nyom 20kilóval?
Kicsit összeszedem,gymbossal 15sec munka 15 sec pihenő 20 kilóval 21kör ment utánna elfogytam,ez mennyire kevés?
De még csak a 4.edzésem volt.

Mr.Brightside

(#3049) X-orn válasza Pocee (#3048) üzenetére


X-orn
csendes tag

Szia!
Ha neked ez a 4. edzèsed, akkor mèg nem kellene intervallum edzèst vègezned...
Ès hogy mennyire vagy "jó" ?
Ezt nem lehet abból megállapítani , amit irtàl.
Edzettségi àllapot, testsúly,15 sec alatt mennyi ismétlèst vègeztèl,stb,stb?
Ez kb. olyan,mintha valaki azt kèrdezné ,hogy A 4. edzèsen kinyomott egyszer egy 32 es bellt, ès ez mennyire jó eredmèny.
Ha az illető nem sportolt előtte , modjuk 70 kiló, 180 cm magas, akkor ez jó nyomàs.
Ha az illető 5 èvet edzett elotte súlyokkal, 180 cm , 100 kiló, 12 százalékos testzsirral , akkor ez nem túl nagy eredmèny...

(#3050) natran válasza Pocee (#3048) üzenetére


natran
csendes tag

Ez azért több mindentől függ. Leginkább attól, hogy egy-egy munkakört mennyire nyomsz meg, szóval hány swinget/snatchet préselsz be a 15 sec-be. Másrészt a testsúlyodtól, mennyire nehéz, illetve könnyű neked a 20 kiló. Swingnél én arra szoktam menni (62 kiló vagyok), hogy 12 ismétlés mindig meglegyen egy kör alatt a 24-es bellel, az első 4-5 körben 13, de utána már elhagy a fiatalos lendület. 32-vel már más a leányző fekvése és örülök a 11-10 ismétlésnek is. Ezt 8-10-12 percig szoktam csinálni, attól függően hogy milyen kedvem van az "erőnövelő" blokk után. Snatchnél az az ideális, ha az edzősúllyoddal 7-8 ismétlést bele tudsz tenni egy 15-ös körbe, viszont ennél magamból kiindulva nem megy olyan sokáig ezt max 5 percig, de inkább a swing. Sokkal jobb gyakorlatnak tartom a snatchnél, mert ha fáradsz attól még tudod jól/szabályosan csinálni és nem utolsósorban nem vágja taccsra a kezed. Több oktatói is azt vallja, hogy két gyakorlatból meg lehet élni és közülük az egyik a swing.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.