Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) radi8tor válasza koxx (#5050) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Siker. 11 perc alatt megvoltam vele. :C
Jutalmam egy croissaint és kávé tamp&pull-ból.

Azért éreztem, hogy eddig nem 16-ossal snatcheltem. :B

Mondom magamban tegnap, akkor a 100 snatchet 20-20-15-15-8-8-7-7 csinálom.
Első 10 után, áááh jó lesz nekem 10-es lépésekben, végén már 8-as lett belőle. :))

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5052) harry válasza koxx (#5050) üzenetére


harry
veterán

Vidd el a bogyót közeli játszótérre / udvarra ;] Mekkorával szeretnéd, 24?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5053) koxx válasza radi8tor (#5051) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Grat :)

Croissaint helyett crosshairt olvastam elsőre :D

harry: az lesz :) itt van a közelben, 24-essel akarom

(#5054) radi8tor válasza koxx (#5053) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi. :R
Crosshair-ből egyelőre elég 1 db. Páromnak nem tetszett túlságosan, mikor előálltam, a vennék egyet tartalékba ötletemmel. :P

⭐ Stella

(#5055) koxx válasza radi8tor (#5054) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Páromnak nem tetszett túlságosan, mikor előálltam, a vennék egyet tartalékba ötletemmel." :D
Én is akarok egy tartalékot, de nem szólnak bele szerencsére. Tudja, hogy ilyen hülye vagyok :))

[ Szerkesztve ]

(#5056) robekri


robekri
addikt

Sinistre jóvoltából :R szert tettem egy 24 kilós bellre.

Edzésen 20-al dolgozom még.

Azt gondoltam, hogy otthon kedd-csütörtök 30-35 perceket már (mint ahogy tegnap is :D) edzek vele.
Swinget, clean&presst, létrák. Elég szerintetek ennyi, vagy toljak végig egy rendes órát?
(Tomi féle bemelegítés és nyújtás -smr nélkül-természetesen fél órás edzésnél is végig viszem)

Pénteken, vagy szombaton rendes 60-70 percet edzenék!

[ Szerkesztve ]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5057) koxx válasza radi8tor (#5051) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mégis lenyomtam itthon :) 9:50 24kg-mal

1-1 TGU
20 squat
5-5-5-5 C&P
100 snatch 10-es váltásokkal
össz 3x15 sec pihenő is benne volt

(#5058) radi8tor válasza koxx (#5057) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vasember! :) :C

⭐ Stella

(#5059) koxx válasza radi8tor (#5058) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:R :)

(#5060) harry válasza koxx (#5057) üzenetére


harry
veterán

Király :)
Ma mi is teszteltünk - de valamiért hiba csúszott a rendszerbe, és úgy beszéltük meg, hogy 10 guggolás van... Na mindegy - mindenesetre a 28-as bogyóval így 12p16sec alatt sikerült, szóval amúgy sem nyertes idő, a +10 guggolás legalább fél percet még dobott volna rajta. Annak mindenesetre örültem, hogy megcsináltam a 100 snatchet, mivel ennyit még nem snatcheltem ekkora golyóval, szóval ez is egyfajta előrelépés. Szóval ha egy percet tudnék javítani, az már talán jó is lenne.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5061) koxx válasza harry (#5060) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

28-assal nagy királyság :) jó az időeredmény. Nem a squat a legnehezebb része 28-assal, a 100snatch tényleg kemény.

(#5062) radi8tor válasza harry (#5060) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Durva. Grat! :)

⭐ Stella

(#5063) harry válasza koxx (#5061) üzenetére


harry
veterán

Örültem neki én is :) Nem is a plusz 10 guggolás zavar, hanem a plusz idő, mert azt hittem hirtelen, hogy már csak 16 másodpercet kell javítanom, de így azért ez több annál. Meg persze nem akarok a végére csak úgy beesni, szóval kb. egy percet szeretnék ezen még javítani.
De tényleg fontos a jó beosztás, snatchet 8-8 blokkokban csináltam öt kört (80), majd 5-5 kétszer (20), így kiment. 10-es blokk sok lenne. Csak így is a vége felé már kellett hosszabban pihenni.

radi8tor1 köszi :)

Jó ez a teszt, vagy legalábbis én kedvelem, s úgy látom, már többen próbálgatják :)

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5064) crixtm válasza koxx (#5057) üzenetére


crixtm
tag

Az igen szép! Gratu

(#5065) Csarlee válasza harry (#5060) üzenetére


Csarlee
tag

Az igen! Gratulálok...
Amúgy ennek a tesztnek mi a neve?

(#5066) radi8tor válasza Csarlee (#5065) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Warrior teszt

Szinteket itt találod: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5067) koxx válasza Csarlee (#5065) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Warrior teszt [link]

szerk: megelőztek

crixtm: thx

[ Szerkesztve ]

(#5068) robekri


robekri
addikt

Enyémre senki sámli?? :D

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5069) Ájvé válasza robekri (#5068) üzenetére


Ájvé
veterán

Neked kell érezned, mennyire megy a terhelés.
Én pl érzem, hogy nem megy a 36-os bellel csak a TGU és Swing, csuklóm még mindig gyenge még lökéshez is, főleg a bal, mert a jobbat tudom terhelni, de lehet a technika is közbe játszik (ballal nem megy olyan jól, meg gyengébb is).
Talán a legjobb ha egy alap programot elvégzel és ha megy akkor többet csinálsz. Egyfajta minimum és bónusz ha jó formában vagy, alap a könnyű napok, a bónusz meg a nehéz napok, csak legyen pihenő utána.

(#5070) Krike válasza koxx (#5059) üzenetére


Krike
aktív tag

Ááááá, Koxx egy ufó, sötétben zölden ragyog ;)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#5071) koxx válasza Krike (#5070) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Táborra fel kell készülni, nem vallhatok szégyent :) de remélem nem leszek zöld :D

(#5072) crixtm válasza robekri (#5068) üzenetére


crixtm
tag

Te is "kemény vagy Csoki"!
De tényleg. Gratu!

Én amikor újrakezdtem év elején még 12essel majomkodva csináltam meg, de ugye az vállalhatatlan.
Most lehet meglenne, de ugye várnom kell még.
Én amúgy az erő számokban vagyok ott jobban, pl most sikerül 4 adagban (3-3-2-2) nyomni 10 mp-t dupla 24-gyel. Edzés végén levezetésnek :)

(#5073) robekri válasza crixtm (#5072) üzenetére


robekri
addikt

Szerintem ezt nem nekem akartad ;)

Gratu a 2x 24hez!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5074) germanh


germanh
senior tag

Február végén volt egy kis belles verseny, dupla belles feladatokkal, max 8 ismétlésre, minél nagyobb súllyal, illetve húzódzkodás max ismétlésre. Mivel a snacth-et így még nem csináltam, maradtam 2x20-nál, military press-hez 2x24 a biztonság kedvéért, clean-hez és squat-hoz 2x32 ment mindnél meg volt a 8 ismétlés, húzódzkodásból 15 ment. 2. helyet sikerült így megszerezni. Videó a gyakorlatokról. Délutánra meg jutott egy crossfit verseny is, de ott nem volt belles feladat most. :)

Enjoy the pain!

(#5075) Integra válasza germanh (#5074) üzenetére


Integra
titán

gratula, így már világos, miért nem láttunk edzésen mostanában :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5076) koxx válasza germanh (#5074) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Grat :)

De ismerve téged (már innen fórumon keresztül), ment volna a snatch 2x24-gyel is, a MP pedig 2x28-cal. Húzódzkodás plusz súllyal vagy simán saját testsúly?

(#5077) germanh válasza Integra (#5075) üzenetére


germanh
senior tag

Mire gondolsz? Nem máshova járok bellezni, ha arra gondolsz, egy crossfit terembe járok (nem a felvételen láthatóba), persze néha az órától függetlenítem magam és kettlebellezek egyedül kb olyan edzésprogrammal, ahogy Tominál zajlanak az edzések.

koxx: Húzódzkodás saját testsúllyal volt, lendület (kipping) nélkül. Perpill max plusz 32kg-al tudok húzódzkódni amúgy. A mp talán mehetett volna, de 2x28-al még nem nyomtam ennyit (edzésen talán 3 ismétlésre emlékszem), viszont a snatch-et mikor előtte lévő nap kipróbáltam azért, csak hogy lássam a technikát és, hogy mit várhatok, mert előtte nem csináltam még duplát, 2x24 kicsit soknak tűnt, ahhoz gyakorolni kellene még a technikát, úgyhogy biztosra mentem ezért lett 2x20, ami eléggé magabiztosan ment.

Enjoy the pain!

(#5078) koxx válasza germanh (#5077) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jah értem, elsőre mondjuk tényleg necc bevállalni a dupla snatchet 24-gyel. Tavaly 28-cal próbáltam, az már brutális, talán 3 ment.
Húzódzkodás tetszőlegesen mehetett? gondolok itt a fogásra, széles/szűk, kéz befelé v kifelé.

(#5079) Integra válasza germanh (#5077) üzenetére


Integra
titán

csak arra gondoltam, hogy esetleg máshol készültél most erre a versenyre, ezért nem jöttél :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5080) germanh válasza koxx (#5078) üzenetére


germanh
senior tag

Arra konkrétan nem emlékszem, hogy volt e valami korlátozás, azon kívül, hogy nem lehet lendületet venni, én vállszélességnél szélesebben szoktam fogni és a tenyér kifelé néz, de úgy emlékszem, hogy kb mindenki hasonlóképp csinálta.

Integra: Ez a verseny még február végén volt, márciustól nem járok Tomihoz, tehát ez azzal nincs összefüggésben egyáltalán :) Konkrétan nem is készültem rá azon kívül, hogy megpróbáltam megy-e a dupla snatch. A verseny vasárnap volt, csütörtökön vagy pénteken döntöttem, úgy hogy, miért is ne menjek ;)

Enjoy the pain!

(#5081) Integra válasza germanh (#5080) üzenetére


Integra
titán

jaaaa, ezt nem tudtam :( akkor neked tominál vége?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5082) Integra


Integra
titán

úristen ma olyan kardio volt boxon... köpni-nyelni nem tudtam a végére, piramis, megállás nélkül.
fél perc ugrálókötél, fél perc folyamatos zsákolás, nincs megállás és kötél és zsákolás között sincsen. aztán ha meg volt a fél-fél perc, akkor egy-egy perc, aztán másfél-másfél perc, aztán két-két perc, és fel három-három percig, majd vissza ugyanígy... hát anyád..
alig várom a hétfői nyugis golyózást... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5083) Lacika_LP válasza germanh (#5074) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Hi,

Ott en is voltam, csak nem indulhattam el :D
Kitalaltak, hogy instruktorok nem indulhatnak.

(#5084) Csarlee válasza germanh (#5080) üzenetére


Csarlee
tag

Miért nem jársz mar Tomihoz? Egyre jobb edzéseket tart...

(#5085) scar07


scar07
tag

Hali ismét!
Kérdésem a következő lenne: van vkinek tapasztalata az új 360 Gears Full Force Kettlebell-el? A hozzászólásokat olvasva sokan írtátok, hogy régebbi "szériákat" jobban szerettek, meg azért van a 360 kívül más jó minőségű bell is. Szóval előnyök, hátrányok más bellel szemben? És most nem a reklámszövegre lennék kíváncsi hanem valós tapasztalatra :U
Köszi!!!

(#5086) koxx válasza scar07 (#5085) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem ezek a legjobb bellek jelenleg.

(#5087) sinistre válasza robekri (#5056) üzenetére


sinistre
csendes tag

roberki: Örülök hogy bejött a cucc, jó edzést vele :-)

A párja megvan még és szintén eladó, úgyhogy ha érdekel valakit írjon bátran ! (24kg, 360gears Elite tipusú, kissé kopott.)

(#5088) Integra válasza scar07 (#5085) üzenetére


Integra
titán

bátran vegyet, nem lősz mellé vele.
az, hogy sokunknak a régebbiekből tetszenek, részben azért van, mert régebb óta csináljuk és a kezdetekben mások voltak a 360 bellek is. de szerintem bármelyikőnk megszokná az újat is :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5089) germanh válasza Integra (#5081) üzenetére


germanh
senior tag

Integra, Csarlee: Egyelőre nem fogok járni, de szerintem meglátogatlak titeket majd, ha lesz valami jótékonysági szeminárium.

Lacika_LP: előző posztjaid alapján, ha jól sejtem, akkor te sétálgattál akkor ott abban a szép Adipower-ben, nem? Súlyemeléshez szeretnék egyet én is. :B Fenéért ilyen bonyolult itthon a beszerzése... :(((

Enjoy the pain!

(#5090) koxx válasza germanh (#5089) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mert itthon minden speckó cipőt k.va nehéz beszerezni :((( Aréna plázában lévő sportsdirectben lehet kapni Everlast boxcipőt, 10500 ft, sztem egy ilyenre benevezek.

(#5091) Dirk Gently


Dirk Gently
újonc

A kettlebell és a szex Pat Flynntől
http://holtforditoktarsasaga.wordpress.com/2014/03/22/3-modja-annak-ahogy-a-kettlebelltol-jobb-leszel-az-agyban/

Az egykezes kézenállásban nyomás gyakorlati része:
http://holtforditoktarsasaga.wordpress.com/2014/03/27/hogyan-sajatitsd-el-az-egykezes-kezenallasban-nyomast-2-resz/

Cikk fordítások az edzés témában. holtforditoktarsasaga.wordpress.com

(#5092) Integra válasza germanh (#5089) üzenetére


Integra
titán

más edzést találtál vagy mi az oka? már ha szabad tudni :)

koxx:
ez nem is sok érte, tök átlag, normális ár szerintem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5093) Krike válasza koxx (#5090) üzenetére


Krike
aktív tag

És akinek közelebb van, az mehet a budaörsi Tescoba is, ott is van Sportsdirect üzlet.

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#5094) Lacika_LP válasza germanh (#5089) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Igen én :)
Jó nagy szívás volt, kecskemétről mentem. Nem érzem magam különbnek másoknál, csak mert van egy ilyen vizsgám.. Más versenyeken ez nem számít. Na mindegy, van ilyen, csak a plakátra odaírhatták volna. Nem csak azt, hogy nyílt pénzdíjas verseny. Ebből nekem nem az derült ki, hogy amatőr verseny.
De legalább beszéltem pár szót a Bálinttal. Neki is hasonló az érdeklődési köre :D

Nem olyan nehéz, a kopefit-ről rendeltem. Ez a modell nem sokkal drágább, mint külföldön. Persze elég drága..
A másik két fajta adidast viszont érdemesebb kintről rendelni.
Érdemes golyóhoz is (főként szakítás és lökésnél), nálam már sok mindenkinek van súlyemelő cipője.

(#5095) harry válasza koxx (#5090) üzenetére


harry
veterán

Írnátok pár szót erről, miben más, és hogy segít ez, hasonlítva mondjuk tetszőleges vékonyabb talpú cipőhöz? Vagy min van a hangsúly, hogy a bokád is fogja? Formára érdekes, vagy konkrét márka, típus?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5096) koxx válasza harry (#5095) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sokan használnak box ill birkózó cipőket. Én már régóta hajtok egy normálisat, de nem akarok 30ezret kiadni érte. Igazából semmi extrát nem tud a cipőt, könnyű, vékony a talpa és olcsó. De van még egy kiszemeltem Adidas powerlift 2.0 nekem kondis edzéshez is kéne, deadlift, guggolás.

(#5097) germanh válasza Lacika_LP (#5094) üzenetére


germanh
senior tag

Kopefit oldalát nagyon régóta szeretném megtekinteni, de elérhetetlen. Plusz meg kéne tudnom, milyen méret kell, mert Pestről nem szeretnék lemenni Szegedre próbálgatni :(

koxx: deadlift-hez épp nem ideális a sarokemelés, vagy lapos talpú cipőben, vagy cipő nélkül Zydrunas Savickas

Enjoy the pain!

(#5098) koxx válasza germanh (#5097) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen ez igaz, DL-hez pont nem jó. Guggoláshoz meg 1-2 gyakorlathoz viszont ok.

(#5099) Csarlee válasza germanh (#5097) üzenetére


Csarlee
tag

Yes! A jó Big Z! Egyébként itt azért nincs rajta cipő mert annyival is kisebbet kell emelnie...
Amúgy itt érdemes nézelődni: Big Z

(#5100) Integra válasza germanh (#5097) üzenetére


Integra
titán

úristen mekkora lób@szó állat... de legalább jó erős hozzá :DDD

Csarlee:
na hogy tetszett a tegnapi létrázósdi? :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.