Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) városi alien válasza Ájvé (#5598) üzenetére


városi alien
csendes tag

Oké, átszokok a létrázásra. Meg a C+J-s javaslatodat is kipróbálom.

Köszi!

Ma már így edzek.

Azóta meg lett a húzódzkodóm. Viszonylag keveseket csinálok, de azt szabályosan, teljesen leengedve magam, nem rángatva.

(#5602) városi alien válasza harry (#5599) üzenetére


városi alien
csendes tag

Ezt otthon kiírom! :) Köszi a választ!

(#5603) városi alien válasza harry (#5599) üzenetére


városi alien
csendes tag

Viszont akkor visszamegyek 16osra. Ilyen felosztásban még nem edzettem, ezért megerőltető lenne.

Fura lesz ilyen kevés pihenővel.

(#5604) koxx válasza városi alien (#5603) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha 5 percen belül válaszolsz akkor legyél szíves használd a szerkesztés gombot. Egy postban több embernek is válaszolhatsz, főleg ha csak 1-1 mondatot írsz.

(#5605) városi alien válasza koxx (#5604) üzenetére


városi alien
csendes tag

Oké, legközelebb...

(#5606) DarkByte


DarkByte
addikt

Tök jó hogy van ilyen topik. Hétfőn megyek első kezdő csoportos órára Szegeden. Kíváncsi leszek. Se erős nem vagyok, se vékony szóval tuti véreset fogok első pár alkalommal de remélem tetszeni fog és maradok tovább.

(#5607) radi8tor válasza DarkByte (#5606) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is hasonló alkattal mentem neki a témának. Az alkar támaszok mentek a legnehezebben a nagy hasam miatt.
Most meg már szeretem plank-et. :)

⭐ Stella

(#5608) lorcsi válasza DarkByte (#5606) üzenetére


lorcsi
veterán

nocsak...mégis ez lett a vége :)

(#5609) natran válasza városi alien (#5576) üzenetére


natran
csendes tag

Nem, zalaegerszegi, amúgy benne lennék...
DarkByte: emlékszem az első pár edzésnél a bemelegítésbe is elfáradtam már. Amúgy az i-re a pontot a sok guggolás fogja feltenni, a lépcsőzés az kínszenvedés lesz:)

(#5610) DarkByte válasza radi8tor (#5607) üzenetére


DarkByte
addikt

radi8tor1: ismerve magamat hogy az eddigi kihagyások utáni edzőteremben próbálkozások mennyire kikészítettek az első pár alkalom után, nincsenek illúzióim :D

lorcsi: jaja. igazából már az előző félévben csatlakoztam volna csak lecsúsztam róla. Egyik ismerősünk javasolta hogy próbáljam ki mert bár ő is nagyon megszenvedett vele az elején, utána viszont meghálálja, és állítólag a társaság is nagyon jó szokott lenni. :)

natran: hajrá, jöhet. Pont azt szeretném hogy fárasszon ki, mert borzasztó rosszul alszom hogy nincs fizikai igénybevétel csak agyban fáradok le.

[ Szerkesztve ]

(#5611) lorcsi válasza DarkByte (#5610) üzenetére


lorcsi
veterán

a csapat tenyleg nagyon jo :)
a Tamas is jo instruktor
szerintem nem fogod megbànni :)

erdemes tenyleg idoben odaerni
a bemelegìtés végére, pedig mar 100%-ban csa az edzésre fogsz koncentràlni ..naqyon jo : D

[ Szerkesztve ]

(#5612) DarkByte


DarkByte
addikt

Ez kretén nehéz emberek. Én még most hülye is voltam és nem ettem eleget, és rosszul lettem. De amíg talpon voltam nagyon élveztem. Úgyhogy megyek szerdán is :) Nagyon tetszik a társaság és a hozzállás az emberekhez, hogy nem azt akarják súlykolni hogy mennyire nincs semmi erőnléted. Rájössz Te arra magad is. :D

[ Szerkesztve ]

(#5613) koxx válasza DarkByte (#5612) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Senki nem mondta, hogy konnyu :) de meg is lesz az eredmenye, szoval kitartas es hajra.

(#5614) Ájvé válasza DarkByte (#5612) üzenetére


Ájvé
veterán

Mert nem az a lényeg, hanem az hogy csináld. Biztatással többre mész te is :)

(#5615) városi alien


városi alien
csendes tag

Dark: örülök, hogy jól érezted magad :)

más: a kettlebellnél mennyire fontos a regeneráció. Sok helyen pl. heti 2 edzés van.

Nekem heti 3 edzésem van. Plusz most húztak fel egy streetworkout parkot a közelben :DD
úgyhogy a saját testsúlyos edzéseket is komolyabban beiktatom.
szerintetek 3 kettlebell és 3 streetworkout edzés mellett lenne idő regenerálódni?
Mik erről a tapasztalataitok?

(#5616) koxx válasza városi alien (#5615) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Intenzitasfuggo, ehhez tudni kene a pontos edzestervet. A regeneracio ugyanolyan fontos mint maga az edzes.

(#5617) robekri


robekri
addikt

Tegnapi "balett" :P edzés nem nagyon jött be....

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5618) Aidan85 válasza városi alien (#5615) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Nemrég kivettem a könyvtárból Pavel - Kezd el a Kettlebellt! könyvét, abban az RKC beavatás edzésterv 5 napos, hullámzó teljesítményelvárással: könnyű, változatos, közepes, változatos, szünet, kemény, szünet napokkal. Valahol egy előtte lévő fejezetben fejtegeti is, hogy ez hagy időt a regenerációra is.

(#5619) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kettlebell-ről cikkezett a dívány.hu

⭐ Stella

(#5620) lorcsi válasza radi8tor (#5619) üzenetére


lorcsi
veterán

elég durván néz ki a csaj :Y
menynivel tolhatja? 32 ?

(#5621) Ájvé válasza lorcsi (#5620) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem a belltől néz ki így, tipikus fitnessz "guru" aki meglovagolja a hullámot, most ez a menő ezt csináljuk, mert ezt veszik (eszik). Nem hiszem, hogy nagy golyó lehet nála, max 16-os. Technikai részét meg ne is elemezzük inkább.

(#5622) radi8tor válasza Ájvé (#5621) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az jóval nagyobb, mint 16-os. 28-32 körül lehet.
Amúgy a videóban a technikája nekem is fura.

⭐ Stella

(#5623) Ájvé válasza radi8tor (#5622) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs akkora, ne tévesszen meg a méret, mivel ez verseny girja, mind ugyan akkora csak súlyuk más. Ahogy nézem közeli képen kopottas kék színű, ami 12-14 Kg-ot jelent.
Egyébként nem gondolod, hogy akár egy ilyen izomzattal rendelkező nő 28-32 Kg-ot így mozgatna. Ne csak erre a mozdulatra gondolj, látható, hogy éppen valami fitnesz bemutató van vagyis dolgoztatja a népet, folyamatosan. 36-al végigcsinálok egy tabata swinget (mellkasnál feljebb nem lendítem a bellt sőt vége felé inkább csípő magasságba) és kiköpöm a tüdőmet. Erős a hölgy, de biztos nem ennyire. Amúgy meg nagy fitnesz guru, rákerestem, Bánkuti Gabriella. Nem a golyóval kezdte már és nem attól néz így ki, hanem a fitnesztől.

[ Szerkesztve ]

(#5624) Integra válasza radi8tor (#5619) üzenetére


Integra
titán

jaj, ez az overhead double hand crossfites swing.. és biztos megvan győződve róla, hogy az úgy jó és tanítja... :DDD én még nem igazán láttam spartan térnert rendes technikával kettlebellezni :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5625) Ted_Beneky válasza DarkByte (#5612) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Néztük is, hogy ki az aki ide jár heverészni :)
Persze csak viccelek, mindig az egészség a legfontosabb és saját magadnak teljesítesz, nem versenyzel senkivel.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5626) kilinked válasza Integra (#5624) üzenetére


kilinked
csendes tag

American swing.

(#5627) DarkByte válasza Ted_Beneky (#5625) üzenetére


DarkByte
addikt

A következőn szeretném azért ha végig tudnám csinálni anélkül hogy kidőlnék, persze saját tempóban. A Török felállásra kíváncsi leszek, az így hallomásból is hardcore-nak tűnik.

Kollégákkal akikkel mentünk nem gondoltuk volna hogy csak a bemelegítéstől így készen leszünk. A rosszullét pedig egyik pillanatról a másikra jött. Először azt hittem kicsit leülök jobban leszek, de aztán nem javult sehova. Gondoltam is magamban: marha jó bemutatkozást össze sikerült hoznom. Borzasztóan nulla az erőnlétem, de majd apránként javulni fog ez. Nem fogja elvenni a kedvemet tőle, épp ellenkezőleg.

Inkább arra vagyok kíváncsi ezeket a mozdulatokat valaha is ki tudom-e vitelezni. Igaza van Tamásnak, én is olyan vagyok akit idegesít hogy nem tudom megcsinálni, de nem baj mert ez ösztönözz hogy szenvedjek vele.

[ Szerkesztve ]

(#5628) koxx válasza DarkByte (#5627) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tgu igen osszetett gyakorlat, kell ido mire rendesen megtanulja az ember.

Spartan girja tema, nezni is rossz amiket csinalnak. Kettlebell keresztezese a fitnesz vonallal, hogy eladhatobb legyen.

(#5629) Ted_Beneky válasza DarkByte (#5627) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Hozzá fogsz szokni, pláne ha az idődbe belefér a heti három alkalom. A Török felállást úgyis részletekben tanuljátok ti is, először súly nélkül és bármekkora súllyal elkezdheted, nincs olyan hogy muszáj egy X kg-mal. Tamás amúgy is nagyon jól és sokszor el fogja magyarázni, csak elsőre tűnik soknak.
Senki nem fog "megjegyezni" a rosszulléted miatt, ne aggódj :)
A gyakorlatokkal kapcsolatban meg tervezz hosszú távra, gondold azt hogy sok-sok évig fogod még őket gyakorolni örömmel és akkor rájössz, hogy nincs miért sietned mert rengeteg időd van rá.
"Szenvedni" meg végképp nem kell, a kettlebell egyik mottója, hogy: "Eddz úgy, mint egy férfi és ne felejtsd el élvezni!" :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5630) Csarlee válasza Integra (#5624) üzenetére


Csarlee
tag

Ja, és videón az egykezes swingnél me utána fordul vállal...

(#5631) natran


natran
csendes tag

Valaki instruktor össze tudná írni, hogy mi mindent csináltat az újoncokkal az első edzésen? Tényleg arra emlékszem, hogy kiköptem a tüdőmet is, de szerintem csak alig csinálhattunk pár gyakorlatot:)
DarkByte: Ehhez képest hatalmas kontraszt lesz -ha kitartasz még pár hónapig, asszem nálunk az első két hét után jött a vízválasztó, akkor ment el több újonc is.

(#5632) DarkByte válasza Ted_Beneky (#5629) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi a jó tanácsokat, igyekszem megfogadni őket. :)

(#5633) lorcsi válasza DarkByte (#5632) üzenetére


lorcsi
veterán

jó lesz az :)

kicsit megszokod..pár hét múlva már azt hiszed mennyire jól megy..és miért nem keményít a Boss..aztán 1-2 alaposan megfingatós este.. az öltözőben negyedóra regeneráció :DDD senki még a seggét sem tudja megfogni :D

[ Szerkesztve ]

(#5634) Ted_Beneky válasza lorcsi (#5633) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Meg másnap úgy ébredsz mint akinek az izmait kalapáccsal össze-vissza verték, (olyanokat is amikről nem is tudtad, hogy vannak neked) de valamiért mégis jólesik! :)

DarkByte: Kitartás, ahogy a többiek is mondták, szeretni fogod :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#5635) városi alien válasza DarkByte (#5632) üzenetére


városi alien
csendes tag

Miket csináltatok edzésen? Mikor adtad fel?

(#5636) városi alien


városi alien
csendes tag

Pesten tudtok ajánlani kettlebell edzést? Inkább erőre fókuszáló edzés érdekelne, nem pedig állóképességre. Szívesen fejleszteném a technikám és ellesnék egy kis edzéselméletet is.

(#5637) Csarlee válasza városi alien (#5636) üzenetére


Csarlee
tag

www.kettlebelledzes.hu

(#5638) városi alien válasza Csarlee (#5637) üzenetére


városi alien
csendes tag

Köszönöm, ezeket én is megtaláltam... Ajánlást várok.

(#5639) koxx válasza városi alien (#5638) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elmész vmelyik edzőhöz privát edzésre aztán elmondod mit akarsz.

(#5640) városi alien válasza koxx (#5639) üzenetére


városi alien
csendes tag

Semmi gond. Csak gondoltam itt majd tudnak ajánlani valakit.

Akkor inkább visszamegyek a volt edzőtermembe. Ott legalább biztosra tudom, hogy minőségi oktatás folyik.

(#5641) Lacika_LP válasza radi8tor (#5619) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Atya ég :) :)

(#5642) kilinked válasza városi alien (#5640) üzenetére


kilinked
csendes tag

strongfirst.hu/kettlebell.hu-n megnézed az edzők listáját, aki a legszimpatikusabb/legközelebb van/most indít kezdő csoportot, ahhoz elmész. Ott minden oktató SFG/RKC certifikált, azaz mindegyik minőségi okatatás nyújt. Én is így csináltam két évvel ezelőtt és nem csalódtam.

(#5643) városi alien válasza kilinked (#5642) üzenetére


városi alien
csendes tag

edzőm azóta SFG oktató lett.

Tőle veszek majd órákat.

(#5644) koxx válasza városi alien (#5643) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor nem értem mi volt a kérdés :U

(#5645) kilinked válasza városi alien (#5643) üzenetére


kilinked
csendes tag

Akkor Ő tökéletes választás.

(#5646) városi alien válasza koxx (#5644) üzenetére


városi alien
csendes tag

Írta valamelyik topiktag, hogy edző függő, hogy erőépítésre vagy állóképességre megy az edzés.

Gondoltam ti otthon vagytok a témában, és tudtok javasolni olyan edzőt, ahol erőépítésre mennek az edzések. Tehát nem olyan pörgősek, mint az állóképességi edzések.

De ha találomra kéne választani edzőt, akkor inkább azt választom, akit már ismerek :)

(#5647) pilóta válasza városi alien (#5646) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vagy még úgy is lehetne, hogy olyat mondasz az edződnek, hogy: "én érőépítésre mennék rá inkább, olyan edzést szeretnék". Vagy valami...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5648) Ájvé válasza városi alien (#5646) üzenetére


Ájvé
veterán

Barbellezzél ha nagy erőt szeretnél. Lehet kettlebellel is erőt építeni, de nem ez a fő erőssége. Ballisztikus gyakorlatok adják az igazi erejét szerintem. Persze jók a nyomások, meg a TGU, de Barbell hatékonyabb.

(#5649) DarkByte válasza városi alien (#5635) üzenetére


DarkByte
addikt

A legelső edzésen voltam ami a swing-ig jut el. A bemelegítő rész kb. elvitte az óra felét és addigra már éreztem hogy nem vagyok jól. Kevés volt a levegő, vagy nem ettem/ittam eleget. Fene se tudja. Mire a swing-ig értünk már feküdtem a földön, úgyhogy arról le is maradtam. Holnap lesz megint ilyen gyakorlat, majd igyekszem pótolni.

Szerdán egyébként már a Török felállást kezdtük el tanulni, az első három fázisát. Ez idő lesz mire rendesen menni fog de az óra végére már tudtam valami olyasmit csinálni. :) Megint nagyon tetszett az óra szóval pénteken befizetek három hónapra, és nincs megállás.

[ Szerkesztve ]

(#5650) Ted_Beneky válasza DarkByte (#5649) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Csak így tovább! :)

Csillagkaput a Csillag térre!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.