Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) Lacika_LP válasza Ájvé (#6700) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

Nagyon vastag a fule, sokkal nehezebb. Valszeg a girjaval tudnal azert parat. Az olimpiai rud atmeroje sem veletlen akkora, amekkora. Es a noi rud is ezert vekonyabb.
Plusz ugye megszokja a kezed, hogy hol nyomja-uti a suly. Ha mindig ugyan ott, azzal nincsen gond. De a multkor peldaul probaltam lokni 48as kettlebellel, os tokre fajt az alkarom. Kb a feleig lelogott. 😅😅
40kg szakítás:
[link]

(#6702) Ájvé válasza Lacika_LP (#6701) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát igen teljesen más a technika.

(#6703) Lacika_LP


Lacika_LP
csendes tag

A héten Nagy Petivel csináltunk egy közös edzést, kipróbáltuk egymás sportját. :DD :DD
Lett róla egy videó, igaz elég hosszú, de hátha van benne pár érdekes dolog. 😁
Itt a link hozzá:
[link]

(#6704) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok kicsit kihalt a topic.

Egyszer régen már lehet kérdeztem, de most újra nagy elánnal elkezdtem edzeni otthon 1 hónap bemelegítés után most a Total Tension Kettlebell Complexet csinálom 24 kg al.

Nem tudtok olyan könyvet, blogot, letölthető/megvehető oktatási anyagot stb. amiben sok kipróbált "tudományosan" felépített különböző kettlebell komplexek, vagy egyéb célorientált ketllebell edzéstervek találhatók?

Értem én hogy senki nem akarja kirakni a netre ezeket az anyagokat mert annyival kevesebben mennek el órára. De ha az embernek nincs lehetősége (Covid/család/munka stb) és csak otthon tud edzeni akkor jól jönne valami segítség.

Persze rengeteg videót lehet találni, és különböző oldalakon különböző kettlebell gyakorlat sorokat, de jó lenne ezeket valami hozzáértő szerint megszűrt, strukturált formában (szelektálva) rövid magyarázatokkal elérhetővé tenni.

nekem egy excel/mátrix formátum is megfelelő. :D
Néztem jó pár könyvet de szinte mindegyik csak az alapokkal foglakozik. vagy a lényege 1 A 4-es lapon/ táblázatban összefoglalható.

Csak előre gondolkodok ha végzek a jelenlegi komplexel akkor mi jön utána. (persze váltsak nagyobb súlyra és elölről kezdjem), de jó lenne más gyakorlatsorokkal is edzést csinálni.

Én hiába ismerem a gyakorlatokat, nincs meg az a képességem hogy kitaláljak egy progresszív edzéstervet (persze ki tudok csak kitudja van e értelme)

Esetleg valami kettlebell edzéselméletes könyv is jó lenne ami után magam is fel tudok építeni egy edzést nem csak gyakorlatokat dobálok egymás mellé.

köszi

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6705) Ájvé válasza Antonio (#6704) üzenetére


Ájvé
veterán

Szia,
Tényleg elég kihalt a fórum, pedig most sok kijárási korlátozás miatt inkább lehetne aktív.
Ilyen komplexeket te is írhatsz, nem olyan bonyolult ez. Összekombinálod a gyakorlatokat, ennyiből áll. Találni is sok ilyet a neten, erőbik például jó kis komplex (bár itt mellkasi szívritmus mérő övvel írják a programot, de időmérővel is kivitelezhető ha nincsen ilyened, mondjuk 50 kör 30 másodperces körökkel, minden körben egy kézzel végrehajtod a gyakorlat sort a maradék pihenő, ez kb 10 másodperc munka 20 pihenőre jön ki, ha lassú lehet alakítani, mondjuk 40 kör 20 másodperccel.
Vagy én ezt is szeretem.
Lehet kombinálni saját testsúlyos gyakorlatokkal is, fekvőtámasz például nagyon jó, néhány ilyen gyakorlat sor. Vagy ez is jó bár elég gyilkos.
Nagy súllyal (1 katonai nyomás RM 80-90% mondjuk) is van komplex, én 36-al csináltam már akkor is mikor nem tudtam egy szabályos katonai nyomást sem csinálni, de ezt a gyakorlat sort meg tudtam csinálni.
Könyvben igazán jókat keveset találtam, pavel könyvekben vannak ilyenek persze, de azon kívül én nem találtam igazán jót könyvben, esetleg a Nyers érő ebben nagyon sok minden van, nekem Dan John írásai tetszettek jobban, ez egy ilyen könyv amiből magadnak kell kiszemezgetni ami tetszik, könnyű erő program jó benne vagyis nekem tetszett.
Most így ennyi ugrott be, szerintem amúgy neten is sok mindent találni ha rákeresel, csak hiteles legyen, mert mondjuk youtubeon sok a használhatatlan videó, azokból nem érdemes meríteni.

(#6706) bobby_30 válasza Antonio (#6704) üzenetére


bobby_30
tag

Sziasztok! Nekem ami nagyon bejött az a Dan John 10000 swing edzése, érdemes 1 hónapot rááldozni, igencsak próbára teszi az embert. Ezt még annyiban átvariáltam hogy a swing helyett szakításokat csináltam. pl. 10-10 szakítás, majd kézállásból nyomás 3. Ebből 10 kör. Ezt lehet variálni hogy a snatch marad de az erő gyakorlat minden alkalommal változik. Húzodzkodás, tolódzkodás, serleg guggolás, ilyesmi. Progresszió: lehet emelni a körök számát, lehet nagyobb golyót használni, vagy az ismétlés számát. Amit még nagyon szeretek az a 21 swing, 21 fekvőtámasz, 15-15, 9-9, ez 1 kör, és ebből tetszés szerint 3-5 kör.Érdemes kipróbálni. A fekvőtámasz helyett mást is be lehet rakni tetszés szerint. A nagy kedvencem viszont a Görner lánc: szakítás, nyomás, majd felvétel és nyomás. Mehet a kézcsere. Ezt lehet létrába nyomni pl. Ha van 2db ugyanakkora golyód akkor ajánlom pl: 10 felvétel nyomás, 1 szakítás, utána 9-2, 8-3, 7-4.6-5, így tovább. Remélem tudtam ötletet adni.

(#6707) Ájvé válasza bobby_30 (#6706) üzenetére


Ájvé
veterán

Vagy swing és (négyütemű)fekvőtámasz, 25-től indul a swing és megy 1-ig a négyütemű közben fordítva növekszik. Én mondjuk csak Fekvőtámasszal szeretem, így is elég durván kihívás, négyüteművel meg már nagyon durva. Lehet mondjuk kisebb ismétléssel is csinálni.
Jókat írtál, Dan John 1000 swingeset ismertem mondjuk, jó párat írtam én is lejjebb tőle.

[ Szerkesztve ]

(#6708) VTom válasza Antonio (#6704) üzenetére


VTom
veterán

Total Tension
Dry fighting weight - Szuper program, ajánlom.
Kettlebell muscle - ennél a hetedik héten elakadtam, egyszerűen a kiszámolt ismétlések már túl magasak voltak.. Az első négy hét viszont nagyon jó, és látványosan növeli az erőt és izomtömeget.

Dupla 24-gyel csináltam végig mindegyiket én is (a KM-nél a swingeket is), remekül tervezhetőek, az előre meghatározott időlimit miatt. A KM-nél nem egyszer volt, hogy 50 feletti ismétlésszám ment bele a nyomásba és guggolásba, fél óra alatt azért az már elég jól átmozgat. :)

Aztán kicsit más, de érdekes Brett Jones FGS preparation guide programja is.
De egy jó kis beavatás program sem hazudik, főleg ha a húzódzkodást is illesztesz bele, ill. egy Simple & sinister.

HA van húzódzkodód, akkor az Armstrong pullup program is nagyon jó.

Szóval programból nincs hiány, ha már otthon ragadt az ember. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#6709) VTom válasza Antonio (#6704) üzenetére


VTom
veterán

Pont ebben a témában most ingyenesen (!) letölthető Geoff Neupert 102 Kettlebell workouts könyve, ango nyelven.
Facebookon kaptam értesítőt, és le is tudtam tölteni.
Ha esetleg valakit érdekel, de nem kapott értesítést, akkor szivesen átküldöm mailben.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#6710) j.bravo válasza VTom (#6709) üzenetére


j.bravo
addikt

'szittem sima reklám, és távolról sem ingyenes, de akkor megnézem. Remélem trójai nincs benne :DDD

Whatever.

(#6711) VTom válasza j.bravo (#6710) üzenetére


VTom
veterán

"Facebookon kaptam értesítőt, és le is tudtam tölteni." PDF, nincs benne semmi.
Főleg 20 perces komplexek, csak átfutottam, de jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#6712) j.bravo válasza VTom (#6711) üzenetére


j.bravo
addikt

Nekem most bezzeg nem akar feljönni a (hirdetésnek tűnő) amit láttam. Élnék a lehetőséggel, elküldenéd mailben vagy akár itt PÜ-ben?

szerk.: Neupert oldalán ezt találtam; a pdf-ben is ez van esetleg, jobban formázva? (az könnyebben kezelhető lenne mondjuk)
Itt van videós link is, itt is emailt kér (soha rosszabb spamet ennél, mondjuk :D )

Whatever.

(#6713) VTom válasza j.bravo (#6712) üzenetére


VTom
veterán

Ez az igen, itt a legalsó képre kell kattintani, beírod a mailcímet, és tölthető.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#6714) Antonio válasza VTom (#6713) üzenetére


Antonio
senior tag

köszi a linket, már le is töltöttem

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6715) VTom


VTom
veterán

Ki hogy halad a dupla belles programokkal? ;)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#6716) Ájvé válasza VTom (#6715) üzenetére


Ájvé
veterán

Most sikerült beszerezni a második 28-ast. Hát elég durva, Dan John felé Armor Buildinget, de rá kellett jönnöm hogy ehhez még kevés vagyok, így egy egyszerű komplexet csináltam helyette (ugyan ez egy ismétléssel csak). Van hova erősödni, tudtam hogy kemény lesz, de azt nem hogy ennyire.
Total Tensionnal folytatom szerintem, csak a program végén nem biztos hogy azokat a programokat követem (Swing, Snatch), vagy Armor Building 20 percbe amennyi belefér (nem percenként egy szettel mert az brutális).

(#6717) Antonio válasza VTom (#6715) üzenetére


Antonio
senior tag

Total tension csinalom 2x24 el. Most fordulok rá a 8as piramisra, hát kíváncsi vagyok hogy fog menni. Annyit változtattam a dolgon hogy csak swinget csinalok levezetesként. 100 at 20 sec munka 20 sec pihenő.

Ha végzek, beruházok egy 2. 32 esre is aztán meglátjuk...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6718) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
Lidl-ös bellről mi a vélemény (fül formája, mérete, felület minősége, stb.)?

Tudom, hogy a 8 is sok gyakorlathoz kevés (lesz), de vállsérülése utáni"rehab"-ra lesz :B

szerk.: Mivel az edzések nem mennek így van olyan ajánlott videó amin a tipikus hibákat/helyes gyakorlatokat veszik végig, illetve az alap gyakorlatokon mennek végig + török?:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6719) Ájvé válasza Mercutio_ (#6718) üzenetére


Ájvé
veterán

Műanyag úgyhogy szerintem semmit nem ér, a kettlebell vasból készül.
Én ilyet vettem nemrég, nagyon jó minőségű és nem drága, persze Lidlösnél drágább, de szerintem az csak pénzkidobás.
Ha csak rehab a cél és TGU-ra kell ahhoz nem szükséges kettlebell, bármilyen súllyal lehet TGU-t végezni.

Nem igazán ajánlott a youtube iskola, nem fogod látni a hibáidat, tetejében ha sérülés miatt kérdesz neki még inkább veszélyes lesz a művelet, gyakorlatilag többet árthatsz ezzel ha rosszul csinálod (erre pedig megvan az esély).

[ Szerkesztve ]

(#6720) VTom válasza Ájvé (#6719) üzenetére


VTom
veterán

+1,főleg ha rehabra kell.. Megér egy instruktort.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#6721) Mercutio_ válasza Ájvé (#6719) üzenetére


Mercutio_
félisten

+ VTom: Kösz srácok, csak egy kósza ötlet volt, de ma eljutottam a gyógytornászomhoz és bell nélkül is simán kinyírt furfangos kis gyakorlatokkal, így egy ideig még várok a bellel, hátha addigra újra nyitnak a termek is:D:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6722) VTom válasza Mercutio_ (#6721) üzenetére


VTom
veterán

Egyébként rehabra abszolút ajánlom a bellt, nekem mindkét vállam sérült volt, és rehabos kiegészítő gyakorlatok mellett a windmill majd a TGU 100%-osra helyrehozta.
Azóta sincs semmilyen gondom a fej feletti munkával, pedig van rendesen. Előtte még az alvás is fájdalmas volt.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#6723) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak!

Mi az oka hogy szinte sehol nem kapni 16 kg os kettlebelt?

(#6724) j.bravo válasza speedernet (#6723) üzenetére


j.bravo
addikt

Népszerű súly. Amikor a járvány első, majd második hullámánál is sokan bevásároltak hogy otthon tudjanak edzeni, férfiak a 16-20-24 (főleg 16, mint klasszikus kezdő/újrakezdő súly), hölgyek a 8-12-16 kilósakat vették; ezek fogytak el először. A boltok - gondolom - nem (feltétlen) gondoltak rá hogy az egyes súlyokból eltérő kereslet várható.

Whatever.

(#6725) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok

Ezt valaki segítene “értelmezni”? Pedig le van írva oda szépen de már en koptam el :D
[link]
Pl első 4 hetes ciklusnál, 30 perc alatt kellene a 6 db edzésből annyit elvégezni amennyit tudok? Tehát lemenne a 6 workouts es kezdhetem elölről amíg 30 perc le nem telik? ( már ha bírom). De már a létrára se emlékszem tehát pl
wo2 : 2 sets azaz = clean mp, lerak, megint clean guggolás lerak ez 1 set és ezt 2x.
és mi a 3 as létra? 1 set aztán 2 set aztán 3 set ( mindig elölről kezdve?) tehát összesen 9 ismetles?
Azaz 4 es létránál: 28 ismétlés?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#6726) VTom válasza Antonio (#6725) üzenetére


VTom
veterán

Nem.
2 féle edzésnap van, az egyik 30 perc nyomás és guggolás, a másik 20 perc dupla súlyos swing,ezek egymást váltják.
3 edzés van egy héten.
Pl. Első edzésnap: 1 clean, 1 nyomás, 1 clean, 1 guggolás, 1 clean 2 nyomás, 1 clean 2 guggolás. Aztán elölről. 30 percig amennyit tudsz, annyit és akkor pihensz amikor akarsz, a lényeg, hogy a forma maradjon. Második edzésnap 20 perc, 4 dupla súlyos swing, pihenő. Amennyi megy a 20 percben.
Harmadik edzésnap 1 clean 2 nyomás, 1 clean 2 guggolás 30 percig. Aztán megint swing nap, 20 perc alatt 5-ös szettek. És így tovább.
Ebben a programban a clean nem a létra része, tehátcsak a nyomás és a guggolás változik. A létra maga úgy néz ki, hogy pl. 1 nyomás, 1 guggolás, 2 nyomás, 2 guggolás, 3 nyomás, 3 guggolás, 4 nyomás, 4 guggolás egy négyes létra. Ez 10 ismétlés mindkét gyakorlatból.

A negyedik hét végén van egy felmérés, a többi hét terhelése az alapján van meghatározva.

Szvsz az első négy hét nagyon jó izomtömeg növelő program, többször végigcsináltam már 2x24kg-mal. Az ötödik héttől viszont aránytalanul nagy terhelést ad. Nekem 18-20 körül kellett dupla swinget csinálni, a 2 24-es széttépte a tenyeremet, pedig nem az a finom puha kategória :)

Ha gondolod, írj rám, emailben tudok küldeni hozzá egy excelt hozzá, amit anno csináltam. Úgy érthetőbb talán.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#6727) Ájvé válasza Antonio (#6725) üzenetére


Ájvé
veterán

Itt csak A és B van írva, A nyomás és guggolás(Press, Squat) még B lendítés (Swing).
Terhelés setek pihenő stb meg le van írva (Workout 1-6) köztük 60-90 sec pihenő (te választod ki melyik típust csinálod gondolom, ezek nehezednek szóval az elején 1-2 végén gondolom 5-6 variáció). Szerintem túl van bonyolítva, RM meghatározás az jó, de ezek a workoutok túl vannak tolva.
Ez Dan John felé páncél építés csak túl van bonyolítva. Ez sokkal egyszerűbb, egyik nap csinálod ezt másik nap meg dupla swinget mondjuk 8-as setekben pihenőkkel. Vagy akár kettőt felváltva is lehet (egy armor complex majd 8 Swing). 20 perc belül amennyit tudsz vagy pihenőkkel (mondjuk 1 perc setek között) vagy minden percben egy set. Ha ez utóbbi megy vagyis 20 perc alatt 20* megcsinálod szerintem mehet nagyobb súllyal is.

(#6728) Ájvé válasza VTom (#6726) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem kellene a cleannek tenyeret szedni, még forgatni se szükséges clean közben a bellt kézben. Snatch nekem is szedi, de clean nem igazán pedig 36-os bellel is szoktam cleant csinálni. Persze nem bántásból, de ez technika kérdése, Snatch is az, nekem meg az nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#6729) VTom válasza Ájvé (#6728) üzenetére


VTom
veterán

A swingtől repedt fel.
A negyedik héttől túl nagy a terhelés, nem is értem ott mi a cél. Az első 4 hétben a 4-5-6-os szettekkel lehet robbanékonyságot fejleszteni, de 18-20-as szetteknek 2x24kg-val nem tudom mi értelme van.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#6730) Ájvé válasza VTom (#6729) üzenetére


Ájvé
veterán

Hacsak nem csináltál több száz ismétlést, attól se kellene annyira jönnie szerintem, dupla 28-al én mondjuk csak 8-as szetteket csináltam, swing csak akkor szedte a bőrt ha több száz ismétlést csináltam (itt most mindegy hogy 1 vagy 2 bell, Dan John felé 10.000-es kihívás az lehet mondjuk hogy szedte, de napi 500 ismétlésről van szó).
Igazából snatchen kívül nem nagyon szedte a bőrt nekem semmi, minimálisan igen, de ez benne van, de mondjuk komolyabban hogy ne tudjak mondjuk másnap edzeni csak snatch miatt volt.
18-20-as szettek mondjuk dupla bellel tényleg nem kevés, 30 percig ment? Mennyi fér bele, 10-15 szett? Duplával sose csináltam ennyit, szerintem nem is szabad, nagyon megterhelő ha 80-90 RM-el csinálod és ha technika romlik szerintem megbosszulja.
Korábban írtam az Armor complexet, ott volt hogy nem voltam annyira felkészülve dupla 28-ra és meg is húztam magam kicsit, szóval a dupla belles complexekkel tényleg nem árt óvatosnak lenni, nem véletlen páncél építésnek hívja.

(#6731) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Keresek kettlebellt. Preferált: 24kg, 360 Gears/ RKC geometria, bevonat nélkül (festett teljes fém).
Tudtok boltot mondani, ahol ezek elérhetők, vagy alternatívájuk, ami jól közelíti ezt a geometriát? Lehet látni sok nagyon vacak megoldást, keskeny, de vastag, vagy nagyon hosszú fület, amit kerülnék.

Már megvannak a kialakult csuklópárnák, nem akarom új helyre átdolgozni őket :DDD

Üdv!
Attila

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#6732) Ájvé válasza DBAtti (#6731) üzenetére


Ájvé
veterán

Mohácsi vasöntödét nézd meg ők gyártanak szóval biztos lesz nekik, lehet kérni festve is kis feláron. Meg persze normális áron van nem úgy mint sok helyen. 21971 Ft a 24-es ha jól számolom.

(#6733) j.bravo válasza Ájvé (#6732) üzenetére


j.bravo
addikt

Alzás sharp shape 24-esem van, a rózsaszín csíktól eltekintve rendben van. Rég (még a teremzárások előtt) volt a kezemben 360gears, azaz régi az emlék, de hasonló szvsz.

Legközelebb persze lehet h nem leszek türelmetlen és megrendelem/kivárom a vasöntödéset. Vagy, mivel hosszú távú befektetés, rászánom a plusz pénzt a 360-re :F

Whatever.

(#6734) Ájvé válasza j.bravo (#6733) üzenetére


Ájvé
veterán

Nekem 28-as van Sharp Shapeből, de most nem kapható csak 8/32/36-os csak ezért nem is írtam neki. Egyébként tényleg meglepően jó főleg az árához képest, szépen meg van munkálva, egyenes a talpa, sima nem sorjás jó a festés is rajta, de nem kapni sajnos.
Nagyon elszálltak az árak kettlebell téren, jó a 360-as de az már tényleg egy befektetés lassan. Régebben vettem egy Capetan szürkét is 28-ast kb 15k volt az ára (ezért is vettem mert olcsó volt) ez is már 38-ért van pedig nem egy nagy szám, ennyiért meg nevetséges.

(#6735) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok,

Köszönöm az eddigi tippeket!
Feldobok még párat, van velük tapasztalata esetleg valakinek?

Timsport
https://www.vatera.hu/kettlebell-fem-lakkozott-24-kg-3022550963.html
Toorx Pro Cross Evo (Lol, micsoda név :D)
https://fittsport.com/toorx-fitness/toorx-kettlebell/toorx-pro-cross-evo-kettlebell-24-kg

Igen, az Alzásat én is néztem, kár hogy nincs. A rózsaszín kódot nem igazán értem XD
Egyáltalán... én azt hittem teljesen egységes, a verseny színeknek megfelelően csinálják az összeset. Ezek szerint nem mindenkinek sikerül...

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#6736) VTom válasza DBAtti (#6735) üzenetére


VTom
veterán

Jól megszaladt az ára ezeknek is, mióta maradjotthon van. :(

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#6737) Ájvé válasza VTom (#6736) üzenetére


Ájvé
veterán

Szerintem már ez előtt is, régen azért volt drága mert alig lehetett találni, ma meg már azért mert akkora a hype körülötte.

DBAtti
Tessék ez jó olcsó és nem tűnik rossznak, sportolhatsz is ha megjön a kedved.

[ Szerkesztve ]

(#6738) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Kicsúsztam a szerkesztési időből.
Az első azt hiszem SALTA márkájú.
Korábban még találtam több helyen, de most már csak ezt dobja ki állandóan a kereső.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#6739) j.bravo válasza VTom (#6736) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha vége a maradjotthonnak, gondolod hogy sokan piacra dobják és visszaesik a használtpiaci ár? :D

DBAtti: így fotóról tök vállalhatónak tűnnek. Ájvé tippje se néz ki rosszul; nekem annyi lenne a kérdésem hogy mennyi a táv a golyó teteje és a fül alja között. Mielőtt megvettem az alzás sharo shape-et, néztem szép sötétzöld versenygirja kialakítású darabut, Apus márkájú volt, és azt írta az ember, hogy ez 6cm. Az nekem pont kevés kicsit, pedig nincs nagy kezem. A Sharp Shape-nél 7cm, és ez kell is hogy rackben ne nyomja a bütyköt a csuklómon)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#6740) j.bravo válasza j.bravo (#6739) üzenetére


j.bravo
addikt

(kicsúsztam a szerkesztési időből, az elgépelések benne maradtak, mea culpa)

Whatever.

(#6741) DBAtti válasza j.bravo (#6739) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Most megmértem az RKCs 24-est (kölcsönben van nálam), ~65mm középen a fül-golyó távolság.

Én is gondoltam, hogy elönti majd a piacot az olcsó(bb) bell. De jó geometriával így sem lesz sok szerintem. Pont akkor akarok venni, amikor vissza kell adni, mert lehet újra teremben edzeni, tehát lesz talán a piacon... Nem baj, nem romlik meg :)

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#6742) Ájvé válasza j.bravo (#6739) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát igen a verseny girják kialakítása más, fix egyébként szóval annak is ugyan akkorának kellene lennie. Másra lettek kitalálva, másképp kell fogni őket más a technikájuk szóval ez is okozhatja.

(#6743) VTom válasza DBAtti (#6738) üzenetére


VTom
veterán

A Salta csinált kettlebellt is? Durva :) Az egy magyar márka, súlyemelő cipőm volt tőlük, illetve még mindig megvan, kb. 8-9 évet használtam, idén cseréltem le egy Reebokra :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#6744) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok,

most futottam bele facebook marketen elvileg Cegléden gyártott bellekbe.
Kerestem a neten, de így elsőre nem találtam semmi infót.

Erről tudtok valamit?
Érdekelne a geometria, illetve hogy tömör fém-e vajon. Az eladó úgy látszik nem tud benne segíteni (magán, nem gyártótól).

Üdv!
Attila

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#6745) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit reklámozom a helyet ahova én járok :) (ha ez gond kérném a modikat hogy a hozzászólást vagy a linket töröljék). 3 éve edzek itt és csak jót tudok mondani az edzői csapatról.
Budapest XI. kerületben új csoportok indulnak jövő héten. Hétfő-szerda este 8 kedd-csütörtök reggel 8 és este 6 időpontokban. Abszolút kezdőtől a profikig bárki jöhet, legfeljebb hamar kerül haladóbb csoportba.
Bővebb infó a honlapon: [link] (a pesti oldalon is indulnak majd edzések, de erről egyelőre nincs infó).

Üdv,
Ádám

Truss me, I'm an engineer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.