Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) natran


natran
csendes tag

Egyből beindult az élet:)
Köszönöm mindenkinek az ötleteket, már megrendeltem ezt a Kínai változatot. Ha lenne súlyemelő övem a kampós változat felé hajlanék én is, mert laposvasból van itthon bőven:)
Amúgy ez a súllyal való húzódzkodás nem vágja haza az ember hátát az öv miatt? Mennyire "kényelmes" és ízületbarát megoldás ez? Bár végül is már mindegy...

(#5952) Antonio válasza natran (#5951) üzenetére


Antonio
senior tag

Na és ha vágja? Férfi ember ilyen miatt nem nyavalyog. :(( ;) ha vágja akkor nem húzódzkodsz?
Egyébként meg nem vágja, pláne 10-20 kg.
Ha a fokozatosság elvét alkalmazod akkor meg az ízületeknek is van idejük hozzáerősödni, tehát ne rögtön +20 al kezdj.

menyi szabályos húzódzkodás megy egyhuzamban?

érdekesség [húzodzkodás] bár a link alsófogásos húzódzkodásról szól de a felépített szisztéma gondolom ugyanúgy alkalmazható egyéb stílusra.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#5953) Antonio válasza Antonio (#5952) üzenetére


Antonio
senior tag

igazából ezt akartam linkelni az előbb ... :U
húzodzkodás

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#5954) j.bravo válasza BajzáthA (#5943) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez nem inkább bent press?
Ne érts félre, nagyon szép eredmény (nekem szerintem nem menne; sose próbáltam, nyilván nem könnyebb mint a military, illetve máshogy nehéz), csak másik gyakorlat.

Whatever.

(#5955) koxx válasza j.bravo (#5954) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elsőre hasonílt rá, de azért a BP eléggé más [link]

(#5956) j.bravo válasza koxx (#5955) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi! De... belefér ekkora (>30 fok) bedőlés MP-ben? :F
De kussolok, nem értek hozzá, és nem is vagyok erős, talán 24-gyel megy a függőleges törzsű MP :(

szerk.: köszke, akkor edző bá nálunk csak (dicséretes módon) szigorú :)

mindenképp szép teljesítmény!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#5957) koxx válasza j.bravo (#5956) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

SFG vizsgán sztem nem, amúgy igen.

(#5958) Antonio válasza koxx (#5955) üzenetére


Antonio
senior tag

Mondjuk azt hogy a 2 közt félúton közel a MP hez ;) anyhow stílusban + de szerintem a kamera felvételi szöge az ami kicsit csalóka. amúgy jó lesz ez

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#5959) koxx válasza j.bravo (#5956) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A 44-est még ki tudtam nyomni jobb kézzel szabályosan, ill nagyon minimális bedőléssel. Tök egyenesen talán 36ig megy.

(#5960) j.bravo válasza koxx (#5959) üzenetére


j.bravo
addikt

akkor jól mondom, hogy inkább kussolok :D

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#5961) Lacika_LP


Lacika_LP
csendes tag

Sziasztok,

Vannak elado rkc-s golyoim parban, 16kg es 20kg-os meretben. :)
Ha valakit erdekel, irjon nyugodtan privatban.
Udv

(#5962) natran válasza Antonio (#5952) üzenetére


natran
csendes tag

Szép szabályosan 12 azzal a fogással, amivel Pavel csinálta. Alsófogással, amivel inkább a bicepsz dolgozik 9-10. Persze ezeknél tudok többet is, ha beleviszek egy kis himbálózást. Cél az, hogy menjen a szabályos húsz, az az álomhatár nálam.
Utólag már rájöttem, hogy hülye kérdés volt, mert ugye nem is a hátadat feszíti meg, hanem a derekadat. Legalábbis elméletileg, ahogyan fejben végig tudtam gondolni. Sajna soha nem húzódzkodtam még ilyen övvel. Van nyolcas golyóm is, azzal indítok az első két hétben biztosan, aztán ennél is az a terv, hogy eljussak szép lassan a 24-ig.
Nem tudom, hogy a holt fordítóktól olvas-e valaki, ha netán igen, akkor nagyon szépen köszönöm a munkátokat, sokszor kalandoztam már 1-1 cikk erejéig az oldalatokra. Igazán jó dolog, amit csináltok Köszönöm!

(#5963) vojna válasza BajzáthA (#5943) üzenetére


vojna
csendes tag

Gratula!
Ha jól sejtem ez több, mint a testtömeged fele!
A kritikusoknak:
Azon felesleges vitatkozni, hogy mi a szabályos.Verseny nincs belőle. A nyomás nem lökés,és kész.A bedőlés meg természetes ekkora súlynál, különben szépen eldőlne az ember, a forgatónyomaték miatt.

Ne aggódj!

(#5964) Ájvé válasza vojna (#5963) üzenetére


Ájvé
veterán

"A bedőlés meg természetes ekkora súlynál, különben szépen eldőlne az ember, a forgatónyomaték miatt."
Hát azért nem egészen így van. Valamennyire ki kell dőlnie persze, mert ellentételezi a súlyt másik oldalról, másrészt szerintem meg válla nehezen bírja (mint nekem is), nem tud úgy átfordulni. Valamennyi dőlés várható ilyen súlynál, főleg ha használója súlyának a felét is kiteszi, az már vitatható, hogy mennyi adódik a fizikai korlátok miatt (súly ellentételezése) és mennyi az esetleges erőnléti korlátok miatt (váll fordulás amit írtam). Legalább is szerintem.
Egyébként gratula, én 80kg-al nem tudom így megcsinálni, én nyomásom inkább lenne már bent press vagy "anyhow", mint military press.
Egyébként lehet kicsit könnyíteni a váll gyengeségén, kicsit csípőből el kell fordulni a súly magadhoz közel húzni, minél közelebb a súlypontod vonalába ahogy Valery is csinálja 28:53-nál.

(#5965) vojna válasza Ájvé (#5964) üzenetére


vojna
csendes tag

A lényeg, hogy a térd egyenes maradjon.Fedorenko nagyon profi, ő mellkasról lök :B
Egyébként ez egy erősítő gyakorlat, Ha egyre jobb vagy benne, ez két dolog miatt lehet. Erősebb lettél, vagy jobban csinálod, azaz csak a technikád javul! Esetleg mindkettő igaz? Nektek mi erről a véleményetek?

Ne aggódj!

(#5966) Ájvé válasza vojna (#5965) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen, ez a két eshetőség áll fenn szerintem is.
Valery másképp csinálja, de nem lökte, nyomta, próbáld ki sokkal könnyebb, mint az SFG szerinti MP. Lökésnél van lábmunka már, neki meg nem volt, csak kicsit belefordult, súlypontjához közelebb rakta a súlyt.

[ Szerkesztve ]

(#5967) Lacika_LP válasza vojna (#5965) üzenetére


Lacika_LP
csendes tag

O is csiporol lok, mint mindenki mas. :)
Csak mar nem fiatal, van egy kis pocak, igy fentebb van a konyoke. ;)
A nyomas kenyes dolog, ezert is maradt el mint versenyszam a sulyemelesben es a kettlebellben is.
Csak a terdet lehet beszabalyozni, a dolest nem, igy nem voltak tul egeszsegesek a nyomasok. Mar majdnem fekvenyomas volt, csak allasbol.
Attilanak szerintem merev a valla nagyon.
A nyomasnal szerintem jobb kisebb sullyal, minimalis bedolessel csinalni. Elkepzelhetonek tartom, hogy van olyan, aki kisebb sullyal nyom, megis erosebb lesz, mint aki nagyobbal, csak kulonbozo "csalasokkal".
Amugy ha egyenes a ket terd, a masik kez nem segit, fent nyujtott a kar, szabalyos a nyomas. Max nem egeszseges :)

(#5968) vojna válasza Lacika_LP (#5967) üzenetére


vojna
csendes tag

A nyomásról jut eszembe,hogy azért jó lenne, ha mindenki ismerné a sportembert. TISZTELET!:
https://www.youtube.com/watch?v=mlhP-JYFuyQ

Ne aggódj!

(#5969) kilinked


kilinked
csendes tag

Grat Attila! Ez igazán betyáros teljesítmény ekkora testsúllyal.
Írtátok, hogy azért nincs is MP-ből verseny, mert nem igazán lehetne beszabályozni az oldalra dőlést. És ha két bellel kellene csinálni? Akkor nem igazán lehetne nagyon beledőlni az egyik irányba, mert akkor az a súly húzna el oldalra. Vagy dupla belles nyomásnál is lehet valahogy "könnyíteni", ami vitákra adna okot?

(#5970) Lacika_LP


Lacika_LP
csendes tag

Akkor pedig hatra dolne mindenki... Csak nezd meg a sulyemelos videot, amit elottem linkeltek.
Nem veletlen maradtak el ezek.

(#5971) BajzáthA


BajzáthA
csendes tag

Igen az 1970-es évek elején törölték a nyomást, mert mindenki túlzottan hátradőlt. Fekvenyomás szerűség lett belőle ami nem túl egészséges a hátnak.
Ez az oldalra dőlés kérdés jó kérdés. Anno Pavel azt mondta, hogy ha 40 fokig dőlsz akkor katonai nyomás ha jobban akkor az oldalsó nyomás. Túl ennek a mérési problémáján tavaly vagy azelőtt úgy emlékszek volt egy magyar beast challenges akinek a felsőteste szinte párhuzamba került a talajjal a kinyomás végére. Én nem adtam volna meg Neki.

[ Szerkesztve ]

(#5972) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Ha már nyomásról volt szó a múltkor.
Egy kis mai videó: [link]
Szép a kivitelezés is szerintem.

(#5973) j.bravo válasza TedThomas (#5972) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát, Fabionak muszáj is szépen csinálnia :R
A néha vicces frizura meg szakáll egy dolog, amúgy nagyon nem semmi ez az ember.

Ő is beledől, igaz, csak nagyon kicsit. Mindemellett szeretném újra megerősíteni hogy a dőléssel kapcsolatos kérdéseim nem kötözködésnek szántam, csak kérdésnek, BajzáthA fórumtárs teljesítménye is megsüvegelendő.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#5974) Lacika_LP


Lacika_LP
csendes tag

Magyarországon is elérhető az IUKL szervezet :) :) :)

A következő hetekben fel lesz töltve az oldal minden adattal és az idei programtervvel.
Előre láthatólag szeptemberen magyar bajnokság, októberben edzői vizsga Sergei Merkulin -nal. :)
Ez a két legfontosabb, de természetesen lesznek ezeken kívül is programok.

IUKL Hungary

(#5975) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ma megyek az első csoportos órámra :D Szép lesz :P

(#5976) koxx válasza h1mpi (#5975) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Várjuk a beszámolót :) kihez mész?

(#5977) h1mpi válasza koxx (#5976) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké :K , hozzá [link]

(#5978) sebende


sebende
újonc

Sziasztok!
Szeretnék elkezdeni kettlebellezni, és annyi kérdésem lenne, hogy mi a véleményetek a Spartan bellekről, műanyag borítású cementtel töltöttet vagy vasat vegyek? Egy 12 kg-ossal fogok kezdeni és érdekelne még, hogy elég széles-e a fogó?? Egyéb véleményekre is kíváncsi vagyok. Köszi :)

(#5979) Ájvé válasza sebende (#5978) üzenetére


Ájvé
veterán

Mindenképp vas legyen, lehet drágább, de örök élet, műanyag meg szétszedi a kezed és nem örök élet. Egyébként először inkább odajutotthoz inastruktorhoz kellene menni, hogy megtanuld.

(#5980) b.daniel


b.daniel
senior tag

Sziasztok!
Én már belleztem egy évet, viszont már nincs lehetőségem oda járni, ahová eddig. Régebben olvastam talán itt, hogy valaki írta hogy vannak edzések a Közszolgálati egyetemen valamikor. Erről tud valaki valamit?

(#5981) Csarlee válasza b.daniel (#5980) üzenetére


Csarlee
tag

www.kettlebelledzes.hu : Mári Tomi tart edzéseket a Zrínyin. Erősen ajánlom...

(#5982) harry válasza sebende (#5978) üzenetére


harry
veterán

Instruktornál kezdj mindenképp, legalább 2-3 hónapot, s akkor az még aránylag alap.
Ez alatt fel tudod mérni, mekkora súlyra van szükséged. Ugyan nem ismerlek, de hölgyeknek ez nagy súly elsőre, férfiak meg meglehetősen hamar kinövik, az alap gyakorlatokban legalábbis mindenképp.

Spartan bellek: nekem van három is, a vas, én szeretem őket, nekem pont jó a fülméret, nagyon jó snatchelni, nyomni, cserébe swingnél nem a legkényelmesebb, mert nem fér el teljesen a két tenyér, de hát mindent nem lehet, nyilván attól még jó arra is. Én a fülét megcsiszoltam picit (leszedtem azt a fényes festékréteget), így jobb. Alja nem igazán sík, így rátámaszkodni vigyázva lehet csak, de ez nem túl gyakori (pl. fekvőtámaszt lehet így csinálni), csak azért megemlítem.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5983) Blackwolf77


Blackwolf77
csendes tag

Sziasztok!

Eladósorba került egy 16kg rkc original jóformán új laszti,ha valakit érdekel,privátban.

(#5984) Bendzsi62 válasza Blackwolf77 (#5983) üzenetére


Bendzsi62
csendes tag

Ment PÜ.

[ Szerkesztve ]

(#5985) BajzáthA


BajzáthA
csendes tag

A fórum pezsdítésének.... Tegnap majdnem sikerült dupla 24 kg-al az egylábas guggolás. Lesz ez szebb is, több is, (Hét elején, jobb bemelegítéssel majd megpróbálom ismét....)

[ Szerkesztve ]

(#5986) foursixsix válasza BajzáthA (#5985) üzenetére


foursixsix
újonc

Nem volt "majdnem". Pavel azt mondta, hogy "jobb egy tökéletes gyakorlat, mint tíz MAJDNEM jó"

(#5987) BajzáthA


BajzáthA
csendes tag

Nekem ilyen csalások kellenek a továbblépéshez. Persze régen követtem Pavelt azt hittem.... Hagyjuk. Más úton járok.

(#5988) bobby_30 válasza foursixsix (#5986) üzenetére


bobby_30
tag

Amikor az ember a határait feszegeti ott már más szabályok lépnek érvénybe. Szívesen megnézném te mekkora súllyal tudod végrehajtani az egylábas guggolást. Azok az instruktorok akik csoportos edzést tartanak nem engedhetik meg maguknak hogy a páciensek közül bárki lesérüljön mivel az mind rájuk nézve mind a rendszerre rendkívül hátrányosan hatna. Gondold el ha valaki súlyos sérülést szerezne edzésen és esetleg a médiákban is megjelenne micsoda presztízs veszteség lenne. Na ezért van az hogy a csoportos edzéseken a biztonság a legfontosabb. Másrészről ha fejlődni akarsz akkor van egy szint mikor ki kell lépni a komfort zónádból mert másképp nem megy. Úgyhogy mielőtt kritikát fogalmazol meg illene átgondolni.
Itt jegyezném meg hogy régóta forgok belles körökben de személyesen sosem láttam még 48-as egylábas guggolást. Főleg nem ilyen alacsony testsúllyal!

(#5989) bobby_30 válasza BajzáthA (#5987) üzenetére


bobby_30
tag

Fantasztikus eredmény, főleg a te testsúlyoddal! Csak így tovább! Nem mindig az a helyes út amin az emberek többsége jár.

(#5990) koxx válasza bobby_30 (#5988) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem ment, csak felállni nem tudtam :D igaz én 100kg vagyok. Sztem szép eredmény. Pavel szavait sokan úgy isszák mintha minimum vmi isten lenne. :U

(#5991) bobby_30 válasza koxx (#5990) üzenetére


bobby_30
tag

Egy kicsit én is érzékenyebb vagyok a témára mint kellene mivel én is sokszor kaptam már kritikát szerintem jogtalanul. Mikor a 36-os golyóval az utolsó ismétléseket végzem katonai nyomásban akkor van hogy a technika már nem a legszebb, de ahhoz hogy kinyomjam a 48-ast majd egyszer kénytelen vagyok néha erőltetni. Nos ilyenkor már kaptam a képembe hogy mért nem akkora golyóval edzek amit még elbírok. Ilyenkor nincs mindig türelmem elmagyarázni hogy az én célomat nem tudom azzal elérni ha a 20-ast totál szabályosan nyomkodom. A legszebb az mikor egy testépítésből átigazolt monstrum /min. 110kg izom/ osztja az észt a gyakorlat helyes végrehajtásáról miközben a 16-ost lengeti, nyomkodja nagy lelkesen. A másik kedvencem mikor a 10 perces szakításteszt után ahol már 190-nél járok odajön és elmondja hogy hol nincs kinyújtva a karom, miközben ő meg a 12-essel aerobikozik.

(#5992) kilinked válasza bobby_30 (#5991) üzenetére


kilinked
csendes tag

Minden szavaddal egyetértek. Mindenki úgy eddzen, amivel a céljait hatékonyan el tudja érni. Majd a 48 kilós MP-ről dobj be egy videót.
Bajzáth Atillának meg :C
Egyszer én is próbáltam 40 kilóval az egylábast, lefelé jól ment. :)

(#5993) bobby_30 válasza kilinked (#5992) üzenetére


bobby_30
tag

Sajnos most teljesen elakadtam. A 36-ost nem tudom arra a szintre vinni ahonnan tovább tudnék lépni. A 40 kg már akkora súly amivel nem tudom elkezdeni az érdemleges munkát. Jelenleg ideiglenesen ki is vettem a programból, és rámentem a kézállásból nyomásra. A katonai nyomást jelenleg csak kiegészítésnek csinálom, edzés végén 10 perceket nyomok vagy szimpla 28-cal, vagy dupla 24-el, percenként adott ismétléseket. Sajnos egy idő után már nagyon sok az a 4 kg plusz, ellentétben a gyúrással ahol akár kilónként is tudsz emelni súlyt. Azt meg hogy valaki 32kg felett egyből 8 kilókat ugorjon én el sem tudom képzelni.

(#5994) d.j válasza bobby_30 (#5993) üzenetére


d.j
csendes tag

Szóval elég sok mindenben egyetértek, de nem mindenben. A határok átlépése az a szabályok megszegésével jár. Hiába mondja Pavel, hogy szabályosan, de nagyon kevesen vannak, akik nagy súllyal tudnak teljesen szabályos mp-t csinálni. Viszont ha a kisebb súllyal szabályosan megtudod csinálni, akkor hamarabb fejlődsz. Mire értem? Tegyük fel szeretné az ember kinyomni a 48-at. Persze az elején örül ha megtudja cleanelni nem hogy kinyomni. Ráfekszik egy kisebb golyóra, mondjuk egy akkorára amiből pár nyomást megtud csinálni. Fog fejlődni ha egy szar technikával, amit ráadásul még bele is éget magába, 1-2 db nyomással? Nem. Lejjebb kell menni és jó technikával megcsinálni a gyakorlatokat. Lehet, marha sokat kell a kisebb súllyal küzdeni, míg kimegy mondjuk kezenként 5 kör 5-5 ismétléssel szabályosan, de ha ezután feljebb lépsz nem fog egy rossz technika hátráltatni, és azért közben erősödik is az ember. Ezért nem mondanám, hogy Pavel sületlenségeket mond.

(#5995) bobby_30 válasza d.j (#5994) üzenetére


bobby_30
tag

Félre értés ne essék, ismerem sőt elismerem Pavel módszereit az összes magyarországon kiadott könyvét olvastam, közülük sok meg is van. Ezen kívül a neten megjelenő írásait is szívesen olvasom. A létráknak nagyon sokat köszönhetek , benne van abban a pár erőnövelő módszerben amit a mai napig szívesen alkalmazok az edzéseim során. Viszont nekem legalább is csak ennek segítségével nem sikerült egy idő után előrelépnem, beállt a stagnálás. Egyéb módszereket is alkalmaznom kell hogy némi fejlődést érjek el. Én 3-4 különböző erőnövelő módszert váltogatok hogy a céljaimhoz közelebb kerüljek. Ezek közül van olyan ami az 1 ismétléses maximumom közelében írja elő a munkát. Mondjuk itt említeném meg Pavel gtg módszerét ami szintén nem a kis súllyal való gyakorlásáról szól. Mondjuk kíváncsi lennék ki meddig jutott el a létrás módszerrel mert elméletileg ha ez olyan egyszerű lenne ahogy a szerző leírta már mindenki kinyomta volna a best-et. Ráadásul én nem 8 kilónként lépdeltem ahogy javasolta a mester hanem az összes súllyal dolgoztam 16-tól kezdve. Egyébként komolyan érdekelne hogy aki csinálja a létrákat az milyen időközönként tud lépni nagyobb súlyra. Egy biztos azt jelenleg elképzelhetetlennek tartom hogy valaha is végigvigyek 5 szabályos létrát a 36-os golyóval!

[ Szerkesztve ]

(#5996) Szabó Zita


Szabó Zita
újonc

Kedves Srácok! A szakdolgozatomhoz keresek 30 év alatti kettlebelleseket, akik kitöltenének egy online kérdőívet amely kb. 20-25 percet vesz igénybe. Kérlek titeket, ha van egy kis időtök segítsetek hogy létrejöhessen a szakdolgozatom. Még nagyon sok emberre lenne szükségem! Minden egyes kitöltés számít!:) Úgyhogy nagyon köszönöm ha megteszitek.
Zita

https://docs.google.com/forms/d/1JFMA2qDUHpDThii9dFGe-G24acYbQ4d4mXAjbF52tyk/viewform

(#5997) Ájvé válasza Szabó Zita (#5996) üzenetére


Ájvé
veterán

31 vagyok belefér még? :)
Szívesen kitölteném, eredményt meg is osztod majd?

(#5998) koxx válasza Szabó Zita (#5996) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az a baj, hogy többen vagyunk 30 felett mint alatt :)

(#5999) Ájvé válasza koxx (#5998) üzenetére


Ájvé
veterán

Na igen, itt fórumon biztos, amúgy kíváncsi lennék, hogy egyénként összességben milyen ez az arány, szóval fiatalabbak vagy közép ill.idősebb korosztály edz inkább bellel.

(#6000) Csarlee válasza Szabó Zita (#5996) üzenetére


Csarlee
tag

40 feletti nem jó? :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.