Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) D.Orion válasza GeneraL_XTX (#44150) üzenetére


D.Orion
veterán

Alig van bennünk közös öcsémmel, de egyben egyformák vagyunk, mindig kijjebb akarjuk tolni a határokat. De ebben szerintem inkább a váz és a teleszkóp lenne a gát, mintsem a fék.

[ Szerkesztve ]

(#44152) #90933760


#90933760
törölt tag

Összeszámoltam kb. mennyi kalóriát zabáltam fel ma. Reggelire olyan 500. Ebédre 800. Uzsira meg 700. Ez pont 2000 körül van. A BMR-em vagy mi a rák 2100, ennyit használok el akkor ha döglök egész nap és 2900 az amit naponta felhasználok, amit lehetetlen megmondani, mert valamikor nem dolgozok annyit/hétvége, valamikor meg jóval többet. Ehhez jön, hogy adott nap bringáztam/sétáltam pluszba vagy nem, meg mennyit.

És igen éhes vagyok most is. A számok szerint nem véletlenül. Akkor még egy 500-ast ehetek.
Ha 0.5Kg/hét a fogyási ütem akkor 2500-at ehetek naponta, még az is oké pont annyi jött ki mára.

De ezek szerint annyira nem zabálok veszélyesen, ezért is jött rám ilyen alattomos sunyi lassan észrevehetetlenül. A legnagyobb probléma valószínű a hétvégén doboz/tálca teasüti elpusztítás és társai. Na ezzel azonnal le kell állnom, nem csak a további súlygyarapodás miatt. Ez már magában egész jó lesz. Kicsit több mozgást hozzácsapok és korrekt.

(#44153) GeneraL_XTX válasza D.Orion (#44151) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Szerintem a piros Serpens jobb ár/érték arányban van. Én azt venném annak elenére is hogy nekem a Truvativ hajtókar nem jött be az én Magellánomon, azt cserélnem kellett Shimano-ra.

Teleszkóp ugyanaz mindkettőn, szerintem vázban se lehet sok eltérés minőség szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#44154) fpeter07


fpeter07
veterán

3.17-én a lidl-ben kerékpáros cuccok lesznek, érdemes lesz rájuk figyelni! pl. sisak 3000-ért.

(#44155) D.Orion válasza GeneraL_XTX (#44153) üzenetére


D.Orion
veterán

Köszi a választ/elemzést neked is.

(#44156) madmike válasza fpeter07 (#44154) üzenetére


madmike
őstag

Köszia tippet :)
Remélem lesz nadrág is.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44157) Teasüti válasza fpeter07 (#44154) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:R
Országszerte?

(#44133) bubi92
Én ilyeneken közlekedek. :P
Egyszer egy küllőprizmát letörtem a nagy huppanással, de a keréknek és a gépnek meg se kottyant.
Vagy azért törött le, mert a küllők rugalmasan kihajoltak volna?

[ Szerkesztve ]

(#44158) TripleB válasza Teasüti (#44157) üzenetére


TripleB
senior tag

Most is van pár cucc, napszemüveg stb.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#44159) Muton válasza Muton (#44138) üzenetére


Muton
addikt

(#44160) szki válasza #90933760 (#44152) üzenetére


szki
őstag

Milyen képlettel számolsz kalóriákat. Tudod pontosan mennyi az izomtömeged? Tudod mennyi energiát használsz fel egy nap? Nagyon nagy a bizonytalanság mindenféle számolásokban!

A tálca süti jöhet nekem! Segítek elfogyasztani! ;)

(#44159) Muton: Ez a kerékszett használatra termett!

(#44161) #90933760 válasza szki (#44160) üzenetére


#90933760
törölt tag

A Kalóriabázison számolgattam, persze tudom hogy ezek nem épp pontosak. Nem 50 Kilótól kell megszabadulnom úgyhogy annyira nem létfontosságú, ha leállok a tálcázással meg kicsit többet mozgok az elég lesz, nagy szelet nem kell neki csapni. Csak gondoltam utánanézek, mert úgy általában sok minden érdekel.

Muton, az meg ott mi a pohárban. Ahhhhhh. Ide vele. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44162) Muton válasza #90933760 (#44161) üzenetére


Muton
addikt

kettőt vettem, mert hogy kerékből is kettő van, de mivel nem kért senki, megettem azt is :P

szki: remélem Zsömle is megjön holnap a szervizből, és akkor átszerelem és kipróbálom. Tulajdonképpen csak azért kellett, mert nem kónuszos, és qrva jól néz ki (szerintem), csak most lehet hozzá plusz kerékkábelt is venni, csak hogy jó legyen :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#44163) gmatti


gmatti
csendes tag

(#44164) GeneraL_XTX válasza gmatti (#44163) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ennyi pénzért kurva szar a felszereltsége 29-es kerekek ide vagy oda...

(#44165) Bati0501


Bati0501
őstag

Hahun már bringát is árulnak? :D [link] Összesen 37-et,aki olcsón keres bringát,az akár itt is nézelődhet:[link]

áhhh

(#44166) D.Orion válasza GeneraL_XTX (#44164) üzenetére


D.Orion
veterán

Az a vicc, hogy a 2013 Kross Level B2 29er 150K-ért még ennél is "szarabb" felszereltségű. :(

gmatti: Szerintem nézegess 2011-es, 2012-es kifutó modelleket. Lehet érdemes feladni a 29er méretet a jobb felszereltségért. Első hsz-t fusd át, hogy lásd pl. egy váltó vagy egy teleszkóp milyen szintet képvisel.

(#44167) madmike válasza gmatti (#44163) üzenetére


madmike
őstag

Én is a kifutó modellek böngészését javaslom.
Itt elég sok komolyan leakciózott bringa van.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44168) gmatti válasza D.Orion (#44166) üzenetére


gmatti
csendes tag

Köszi. Nem szándékozom venni, csak az Expón megtetszett, meg szerintem jó árban van.

(#44169) GeneraL_XTX válasza D.Orion (#44166) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Tényleg pofátlanság kategória 150k-ért négyszöges hajtókart, Suntour "teleszkóp"-ot és Tektro fékeket adni. Oké, hogy 29-es, meg újdonság no de akkor is.... :W

A váltórendszer még elmegy (Alivio/Deore) na de hát hasonló árban minimum SLX van, hanem XT.

[ Szerkesztve ]

(#44170) hoffman_ válasza gmatti (#44163) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hű, nagyon tetszik. Örülnék, ha a Mali tenne le jó vázakat/gépeket az asztalra, ez a bringa nagyon begyere nekem. Kár, hogy alap cuccok vannak rajta, bár ahhoz képest, hogy új és 150k, nem olyan rossz. Egy rendes teló bele, pl Recon, ezt eladni, megáll 170-180 körül, és már egész tekerhető gép - ráadásul 29er. Kíváncsi vagyok, hogy milyen minőségűek a Mali saját márkás cuccai. A váz nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44171) gmatti válasza GeneraL_XTX (#44169) üzenetére


gmatti
csendes tag

" na de hát hasonló árban minimum SLX van, hanem XT." ez komolyan irtad?

(#44172) D.Orion válasza GeneraL_XTX (#44169) üzenetére


D.Orion
veterán

Érzek némi iróniát is az írásodban. :D De bennem van a hiba, hogy azt veszem alapul, hogy egy kifutó modell mennyivel gazdagabb felszereltségű tud lenni. Én 150K-ért már nem szeretnék egynél több Alivio feliratot olvasni a kerékpár leírásában. Bár láttam már Deore + Acera házasságot is az előbb böngészve, be is csuktam gyorsan. :B

(#44171) gmatti: lehet találni, csak nem 2013-mas gépeken. Bár kisebb márkákon lehetséges.

Szerk.: Jut is eszembe, menni kéne aludni. Holnap is 4:20kor kelek. Bázeg. :(

[ Szerkesztve ]

(#44173) madmike válasza D.Orion (#44172) üzenetére


madmike
őstag

Én tökre nem értem ezeket a modellkeveréseket. Én ugy gondolom, hogy egy hajtás olyan erős mint a leggyengébb része. Szerintem hiába reknak egy deore váltókarra xt váltót, az nem fog többet tudni, mintha deore lenne rajta. De javitsatok ki ha nem igy van.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44174) hoffman_ válasza GeneraL_XTX (#44169) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Még használtan se könnyű olyan gépet találni, ami integrált, mondjuk SLX váltás van benne(a htk legyen csak Deore), legalább egy Tora és Avid Elixir 1 vagy Alivio fékek, ugyanakkor 150k... Ezt a Mali-t nem okos húzás megvenni, de mégiscsak 29er, és annyira nem trágya, amennyire szoktak lenni az új összeállítások, a Merida gépe szvsz pl szarabbak, hát még a Kross mostanában.

mod:

Mondjuk inkább ezt 110-ért!!! :C

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44175) fpeter07 válasza Teasüti (#44157) üzenetére


fpeter07
veterán

Néhány üzlet kivétel, de igen. Lesz itt minden bizsu. :K

(#44176) GeneraL_XTX válasza hoffman_ (#44174) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát ez az, nem tudom mióta divat évenként visszafejlődni, pont hogy egyre jobb és jobb cuccoknak kéne a modelleken lennie, nemhogy rosszabbaknak. Jó persze h 150k-ba nem fér bele minden ez kicsit túlzás volt, de MINIMUM egy komplett Deore vagy Sram X5 szett rajta lehetne ennyi pénzért, nem is beszélve valami normálisabb Isis vagy Octa hajtásról. A teleszkópról ne is beszéljünk ott is a RS Dart a minimum szerintem ami egy ilyen árkategóriájú géptől elvárható lenne.

Hopp itt a bringám :C Ugyanez van csak Sram szettel/Avid fékkel még a szín is stimmel :D

[ Szerkesztve ]

(#44177) madmike válasza hoffman_ (#44174) üzenetére


madmike
őstag

Csak nekem tűnik ugy, hogy a leirásban Dart3 villát ir, amugy meg Dart2 van benne? :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44178) hoffman_ válasza GeneraL_XTX (#44176) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem is nézek bringát újonnan már, csak néha az árak miatt. Horribilis :/

madmike:

Első blikkre nekem fel se tűnt, de ja, ez dart2-es gép volt mindig is, elírta. Persze még úgy is jó - csak pici.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44179) D.Orion válasza GeneraL_XTX (#44176) üzenetére


D.Orion
veterán

2010es váz, Magellan Polaris Sram Beginner, részben Sram X5-el, Dart 2 teloval, normális méretben 140K.

No, de tényleg húzok aludni. :B

(#44180) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ez mondjuk durvább, 500.000 huf, és octa, ez a szégyen, nem a Mali :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44181) GeneraL_XTX válasza D.Orion (#44179) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ez nem a Beginner,hanem sima Polaris Sram Disc,mármint az enyém. A beginner az kék vázas ha jól tudom. Plusz ezen full X5 szett van, Juicy3 fékekkel, Dart2 telóval. Egy éve volt újonnan 115k. :C

(#44182) madmike válasza GeneraL_XTX (#44181) üzenetére


madmike
őstag

Nekem van Beginnerem(kék vázas). Full x-5, RS dart2, viszont csak v fékek.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44183) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#44180) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Hollowtech es a kar, nem olyan rossz az. Mondjuk így az egészért nem szívesen adnék ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#44184) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#44183) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Még a váltókarokon is spóroltak, ez 5 kilóért vicc. Mikor 250-ért itt van ez(amibe most szerelmes lettem, de húú nagyon!), vagy 400ért ez.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44185) anaqer válasza hoffman_ (#44174) üzenetére


anaqer
veterán

Vigyázzunk, a 16" az már nagyon gyerekméret... nem csoda, hogy ilyen olcsón adja.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#44186) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#44184) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ezekkel csak az a baj hogy ha a hóbelabancokat, merevítéseket és a tagra tett erőkarokat leveszed, akkor egyszerű 1 forgáspontos vázak. Míg az FSR az ugye FSR, nem a láncvillán van a tengely. Egyébként igen ezek szépek meg o'csók ennyiért.

(#44187) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#44186) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Még ha kerítek egy FSR vázat, akár újonnan (és tegyük fel meg tudom oldani anélkül, hogy bármi egyebet kéne változtatni/venni a gépen), még talán akkor is olcsóbban jövök ki :) Ez a Nakita szívem csücske lett, egy órája nézegetem, szerintem nekem soha nem kéne ennél több. Egy ilyen még tervben van a ss mellé, remélem most már nem kell éveket várni rá. Bár ahogy most kinézünk...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44188) presbazsi


presbazsi
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Pár napja egy „kedves úriember” magáévá tette a kerékpárom. Helyszínelés, feljelentés megvolt. A rendőrségen nem sok jóval kecsegtettek… sajnos. Ezt nem nagyon tudom elfogadni, ezért úgy döntöttem, a saját kezembe veszem a dolgokat, és mindent megteszek hogy megtaláljam, elsősorban a kerékpárt, másodsorban azt aki elvitte.

Tudtok-e abban segíteni, hogy mit érdemes ilyenkor csinálni, merre érdemes elkezdeni a kutakodást, internet stb… milyen bringaboltok vannak Pécsen és környékén, ahol vesznek be bizományba stb… nyilván ezeknek a nagy részét ismerem, teljesen tanácstalanná tesz az idegesség, és a kétségbeesés.

Minden tipp jól jönne!

Előre is köszönöm!

(#44189) Mr.Csizmás válasza presbazsi (#44188) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

semmibe nem telik alkatreszekre bontani es nettositani, vagy epp egy utanfuton ponyva ala bedobni, es x km-re elvinni :(

de azert remeljuk a legjobbakat, hogy meglesz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44190) superecneB


superecneB
őstag

Sisakot szeretnék venni. Segítsetek légyszíves kiválasztani a befutót.

Giro Indicator
Giro Phase
Giro - RIFT
BONTRAGER 06 ANTHEM C
Bontrager - 08 Vapor
Bontrager - Quantum
Uvex i-vo

A félkövér ami árban a legközelebb áll ahhoz amennyit szeretnék rá költeni (nem utolsó sorban kapható Debrecenben), normál betű ami normálisan belefér, a RIFT, az csak akkor meggondolandó, ha megéri azt a plussz pénzt, a Uvex is már kicsit drágább mint a tervezett keret, de ha jobb minőséget kapok nem csak más feliratot a felárért akkor rendben van.

Valamiért inkább vennék Girot, vagy Uvex-et mint Bontragert, bár nem tűnnek rossznak azok a sisakok sem.

(#44191) rii válasza Mr.Csizmás (#44189) üzenetére


rii
nagyúr

mesélték, volt olyan, hogy követtek egy suzukikra specializálódott autótolvaj bandát, .... figyelték amint felpakolták a lopott járgányt a teherautó rakterébe, majd küvették, hogy hol áll meg.

mikor kb. 30 pecr mulva megállt a teherautó, rendőrök körbevették, mindenkit kiszállyítottak, és benéztek a raktérbe, a kocsi minden alkatrésze már dobozolva volt

)))-.

akkor egy kerékpárt hogy szétkaphatnak már

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44192) madmike


madmike
őstag

Xlc pd-s03 pedállal kapcsolatban mot gondoltok. Lehet olyan jo mint mondjuk shimano m520?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44193) presbazsi válasza Mr.Csizmás (#44189) üzenetére


presbazsi
tag

Igen, ez az én fejemben is megfordult... :( egyenlőre nem tudom feladni, nem tudom elengedni a reményt. Nem érezném jól magam, hogy nem tettem meg mindent.

(#44194) madmike válasza presbazsi (#44188) üzenetére


madmike
őstag

Nekem is megfújták egy komolyabb mtb-m 4-5 éve. Kihivtam a kékeket, aki elárulták hogy semmit se tudnak tenni és hogy menjek el a Verseny utcai és a Józsefvárosi piacra, mert sok ott köt ki. Basszus, ha tudják, hogy tele vannak ezek a piacok lopott szajréval, akkor miért hagyják ezeket működni? Nem értem...

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44195) Mr.Csizmás válasza madmike (#44194) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

menj oda, mutass ra egyre, es bizonyitsd be, hogy lopott. hajra :(

off: a nyugati, blaha, stb. alvilag ize aluljaro gsm boltok nagyresze is majres telefon, a "dobozos" kiadashoz a nagykerbol es innen-onnan vannak a kellekek (doboz, tolto,stb)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44196) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Mennétek vele egy kört? :)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#44197) .bruszli. válasza Doki-HUN1978 (#44196) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Se teleszkóp,se tárcsafék...nyilván nem. ;]

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#44198) Cadal


Cadal
őstag

Hali!

Ti hogy oldjátok meg a család legkisebb (~ 1 éves) tagjainak a kerékpáron való szállítását rövid távú bringázások alkalmával?
Konkrétan egy hátra-vázra szerelhető ülést néztem ki, de kicsit szkeptikus vagyok hogy jó döntés lenne-e. Egy mtb jellegű kerékpárra lenne felszerelve és tényleg csak rövidebb túrákra mennénk a kislányommal (max. 1-2 óra időtartamú túrák). Vagy esetleg más ötlet?
Thx. :R

(#44199) Muton válasza Doki-HUN1978 (#44196) üzenetére


Muton
addikt

egyet??? én inkább úgy fogalmazok, hogy csak úgy körözgetnék :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#44200) salieri. válasza madmike (#44192) üzenetére


salieri.
őstag

Maradj csak a shimanonál, mondjuk egy 505-ös!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.