Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) SOAD19 válasza sanzi89 (#43449) üzenetére


SOAD19
addikt

Így van! :)

Illetve még olyanoknak lehet alternatíva, akiknek fontos, hogy pl. nyáron ne izzadjanak le tekerés közben. Pl. bankban dolgozóknak, vagy akiknek nincs mód a melóhelyen fürdésre... És egy ilyen elektromos bicaj, csak olcsóbb egy robogónál.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#43452) Auratech válasza SOAD19 (#43451) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem is hasznos, de vannak hátulütői. Van aki klotyóra is kocsval jár. A hétköznapi bringa egyetlen ellenérve a nem kívant izzadás. Másrészről kismotoron nyáron is jól meg lehet fázni. Hűvös időben az embert megvédi a termelt 100w hő.
A villanyos motor is hasonlóan rizikós emiatt. A masik a nagyobb súlyból eredő balesetveszély. Egy idős ember 30-al elesik egy 40 kilós járgánnyal az veszélyes a 10-hez képest.
Nekem egyszerűen növelné a sebességem. 30-ról 50-re.

Auratech Field Recording

(#43453) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Vásárlást mikorra érdemes időzíteni ha újonnan szeretnék venni? Akciók tavasszal vagy nyáron várhatók? Gondolkodom egy olcsóbb (<100k) outiban, Csepel Torpedo 4*-t néztem, igaz, hogy most 200k, de volt már pontosan a feléért 99-ért is valamikor. Ebben az árkategóriában lenne jobb vétel?

[ Szerkesztve ]

(#43454) rii válasza sanzi89 (#43449) üzenetére


rii
nagyúr

egyszerűen utálom mikor előttem zümmög egy ilyen sz.r ))))-. a kerékpárúton .-O
hát fujjjj .... szerencsére ritkán látni ilyen kerékpárszencségtelenítést

de a legsz.rabb a dongó, amikor kerékpárúton pöfög vele ....

nekem sértené az önbecsülésem, hogy nem vagyok képes letekerni x km-t
mondjuk én az ingyen taxit se használom sose ... inkább kimegyek 20 km-re a porszívóért meg vissza cangával ... céges karácsonyi party-ra is gyalog mentem ki 5 km, meg vissza hajnal 4kor 5 km .-)

(#43452) Auratech:
munkatársan 20 km-ről csak összel jár néha robogóval, többnyire kerékpár, hetente 1x autó, de nagyhidegben télen sosem robogózik, inkább kerékpár, mert azzal - amit Te is írtál - hőt fejleszt

(#43453) TheChos3nOne
amikor kezdődik az idény, akkor mennek fel az árak ... sícuccoknál gondolom ősszel .. kerékpároscuccoknál meg tavasszal )))-.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43455) Mr.Csizmás válasza rii (#43454) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a vellanyosokban azt nem birom, hogy az idosek csapatjak vele max amperrel, de ugy hogy 6-osban se erem utol oket. persze nem latnak, csak neznek, aztan hopp, keresztezodesben meg koppan, ha az autos elnezi a macisajttablat (itt b@lfasz cityben rutinbol raallnak a sarga kockas kerekparutra, sz...nak a kiegeszito tablara a macisajt/stop alatt)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43456) SOAD19


SOAD19
addikt

A debreceni topikban hirdetnek egy nagyon pofás kis egysebességes bringát, hátha valakit érdekel. Nincs közöm az eladóhoz. :N

[link]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#43457) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[link] ezt megkritizalnatok nekem, kerem? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43458) KSparrow


KSparrow
senior tag

Sziasztok! Másik bringás topicot itt nem nagyon találtam, ezért írtam ide.
Nemrég (hamarosan egy éve lesz) felújítottam egy régi Csepel Tura biciklit. Az ősszel javítottam egy lyukas hátsó gumit, de összeszerelésnél valószínű túlhúztam a csavart. Most, hogy jó idő lett lebontottam, de nem tudom eldönteni, megszakadt-e a menet, vagy sem. Mi alapján tudnám megállapítani, mielőtt elviszem szervizbe? Hátsó, kontrás agynál is lehet különcserélni a tengelyt, ha arra lenne szükség, nem?

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#43459) D.Orion


D.Orion
veterán

Panaszkodtam, hogy nem érek rá... Nos ha már itthon kell lennem, akkor szórakoztatom magam és unokatesóimat:
Kezdet:

40 perccel később:

A két leszedő lent maradt a garázsban, kaja után folyt. köv.

Há ne, hogy már unatkozzak, :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43460) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Egy ismerősnek újítanék fel biciklit, egy régi outit, kb 20 éve nem volt használva. Ahogy néztem új gumi, és felni is fog kelleni, viszont a kerékméret 26" 1 3/8-os, 37-590-es gumival. A felni fala sok helyen meg van ütve, így valószínűleg cserés lesz. Lehet-e még ilyen kereket kapni, vagy inkább hagyjam a fenébe és vegyen egy jobb állapotú használt biciklit?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#43461) Manitou válasza D.Orion (#43459) üzenetére


Manitou
addikt

Ügyes vagy , és ennek mi értelme volt ? :DDD

(#43462) Toomy válasza D.Orion (#43459) üzenetére


Toomy
senior tag

"Há ne, hogy már unatkozzak"
A tekerés neked unalmas? ;) Te hát nincs is ebben a bringában még kilométer. Vagy tán szerelőnek tanulsz? :DDD

(#43442) D.Orion - Nincs időd tekerni? De szétkapni így a bringát arra igen :F Bár a szétszedés az nem nagy kaland , de majd az összerakás azzal elleszel egy darabig :K

[ Szerkesztve ]

(#43463) belaazallat válasza Toomy (#43462) üzenetére


belaazallat
addikt

Esetleg tavaszi karbantartás? :F

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#43464) rii válasza D.Orion (#43459) üzenetére


rii
nagyúr

irigyellek hogy így értesz hozzá .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43465) ludsimon válasza D.Orion (#43459) üzenetére


ludsimon
veterán

:W Ahelyett, hogy felültél volna rá és tekertél volna ebbe a szép szeles tavaszias időben. :U

belaazallat:
Tavaszi karbantartás, jah, aki leteszi ősszel a bringát annak. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#43466) Toomy válasza belaazallat (#43463) üzenetére


Toomy
senior tag

Nem tudom, de annyit nem teker, hogy így szét kelljen szedni egy bringát. Esetleg ha minden nap télen is ment volna min. 50km-t. Én nem szedem szét ennyire soha, pedig nálam aztán pörögnek a kilométerek.
Mindegy valaki tekerni szeret valaki meg szerelgetni.
Mondjuk egy párszor tavaly meg is szívtam a váltó bovden szakadásokat, mert nem néztem át komolyabban a több százas utak előtt rendesen a bringát. :U

(#43464) rii - Várjál még nem rakta össze ;) Na nem gonoszkodom tovább... :B

[ Szerkesztve ]

(#43467) belaazallat válasza ludsimon (#43465) üzenetére


belaazallat
addikt

A verseny bringát te is letetted télire nem? Te is sajnálod kivinni a sós latyakba.

Nem mindenkinek van második bringája!

(#43466) Toomy

Szerencsére én folyamatosan cserélem az alkatrészeket, ezért az általad emlegetett dolgok velem nem fordulnak elő. Mondjuk, negyed annyit sem tekerek, mint Te! Most is szerelgetek, ahelyett hogy tekernék kint. Ha minden jól megy, holnap megmutatom a nagy művet!

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#43468) D.Orion


D.Orion
veterán

No, akkor mindenkinek egyszerre. ;) Igen ez egy tavaszi hatalmas nagy karbantartás, mert a téli használatból keletkező lerakodásokat és károkat fel kell számolni. Eddigi állapotában egy tókörre se mertem elindulni vele. Nem egy nagy művészet ez hála a mindenre kiterjedő első hsz-nek. Egyébként ez a második alkalom, hogy ezt a bringát így atomjaira bontom. Van már benne rutinom, "szerencsére" több másik családi kerékpárt is szétszedtem már és össze is raktam. ;) A legfőbb amiért ennek pont most álltam neki, az az, hogy 2 beteg(influenza) unokatesómra vigyázok a hétvégén. Mondanom se kell osztatlan sikere van a szétszedésnek. Sűrűn jönnek a kérdések, pedig lányok. :DDD

Ui.: Külön gratulálok azoknak akik szövegértelmezési problémájuknál fogva nem értették meg, hogy mit jelent a két kép előtt az alábbi mondattöredék: "ha már itthon kell lennem" ;)

[ Szerkesztve ]

(#43469) Toomy válasza D.Orion (#43468) üzenetére


Toomy
senior tag

Hát így már más. Akkor ezért nincs időd tekerni. Mert vigyázol a kis beteg lurkókra. Csak el ne kapd, mert akkor meg azért nem fogsz tekerni :DDD
Nos így akkor viszont összekötötted a kellemest a hasznossal. :K :R

(#43467) belaazallat - Én könnyen beszélek, mert ha nincs autó bent amit szerelni kelljen akkor egyből a bringáimat szerelem mint pl. csütörtökön is. :B

[ Szerkesztve ]

(#43470) belaazallat válasza Toomy (#43469) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha legközelebb nincs autó amit szerelj szólj, viszek egyet! :P De abba nem lesz köszönet! :D

Én is szívesen szerelgetek(bringát, vagy bármi mást), de annak mind az a vége, hogy meglátogatom emre fórumtársat, hogy javítsa ki, amit elrontottam!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#43471) Chosen válasza rii (#43454) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi, valahogy sejtettem. :R

Mostanában mi az ajánlott V-Fék úgy 5k alatt? Avid SD5 még mindig? Van még egy pár Shimano meg Tektro ebben az árban.

(#43472) Valkűr válasza Chosen (#43471) üzenetére


Valkűr
őstag

Ebben az árszegmensben az Avidok sztem..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#43473) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Van itt Debreceni biciklista? :)
A kérdésem az lenne, hogy Debrecenből kifelé bármelyik irányba(azt tudom, hogy a 4es és a 33mas mellett nincs, Józsa fele van :DDD ) de a többi irányba merre van bicikli út?
Nem szívesen biciklizünk nagy forgalmú úton de csak jó lenne nagyobb távolságokat megtenni.
Vagy melyik szakaszokat ajánlanátok ahol nem visz le a bicikliről a sok kamion? :U
Vagy a Vekeri tó fele esetleg valami?

Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#43474) ludsimon


ludsimon
veterán

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!FIGYELEMFELHÍVÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[link]

undefined

(#43475) cekkk válasza ludsimon (#43474) üzenetére


cekkk
veterán

Csak ellenőriznék néha a gyalogosokat is akik a bicikli úton sétálnak és nem hajlandóak arrébb menni :W

(#43476) madmike


madmike
őstag

Csepel - A legjobb magyar exporttermék? :Y :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43477) ---Lasali--- válasza cekkk (#43475) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ludsimon ezt nem tudja mert ő rá sem megy a bicikliútra. :DDD

(#43478) cekkk válasza ---Lasali--- (#43477) üzenetére


cekkk
veterán

Én kérek elnézést ;] :P :DDD

(#43479) KSparrow válasza ludsimon (#43474) üzenetére


KSparrow
senior tag

Apróság, de tapasztalatom szerint városon belül is hasznos a láthatósági. Pestlőrinc kertvárosban érezhetően jobban láttak az autósok mikor tekertem. messzebb mentek, lassabban.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#43480) rétisün


rétisün
veterán

ilyen is régen volt, szki-vel tekertem ma egy darabig :C futóversenyről (honnan máshonnan :D ) tekert hazafelé, a kerékpárúton értem utol, lövőig mentünk együtt. aztán ő balra ment tovább lenti felé, én meg terv szerint őriszentpéterre. :))

(#43475) cekkk: jogos, a gyalogos sokszor nagyobb veszélyforrás, mint egy kamion. :(((

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#43481) Doki-HUN1978 válasza D.Orion (#43459) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

A váltót miért kell levenni a vázról?
Mit csinálsz vele, amit a helyén nem lehet megcsinálni?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#43482) hoffman_ válasza madmike (#43476) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, viszik, mint a cukrot, de mint Royal *** tulaj, vannak fenntartásaim. Én csak azért nyúltam ehhez, mert nagyker áron jutottam a vázszetthez, ami megérte rendesen, de az is benne volt, hogy nem volt itthon más alternatíva, külföldön szétnézni nem tudtam(+posta). A **** csillag modell tényleg nagyon jó darab, azt szerettem volna, csak nem volt rá kes, az már méltó zászlóshajó, de az olcsóbb verziónak szándékosan van több gyermekbetegsége és facelift-enként javítanak+hoznak mást. A kiegészítőik pedig mocsok drágák, és ahhoz képest vackok, egy jobb fajta Acor vagy Saccon CX fékkarpár kevesebb, mint a fele, a Csepel márkaneves darab árának. A felnije és az agya nagyon nehéz, és alap, ehhez képest nagyon drága.

A komplett gépük annyira nem rossz, de igazából annyira bejött nekik a Royal így is, veszik rendesen, hogy nem akarnak a minőségre törekedni. Külföldön is nagyon vevők rá, a gyártásuk nagy része már oda megy.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43483) ludsimon válasza ---Lasali--- (#43477) üzenetére


ludsimon
veterán

Való igaz. :DDD

rétisün:

"tekert hazafelé, a kerékpárúton értem utol" ;]
Na már rakétahajtást szereltél fel a bringára, hogy a nagy bajnok szki-t utoléred? ;]

Hazafelé (Bp felé) én egy 3-as bojt értem utol Fótnál, Neuzerrel voltam, 14 kg, 26"-os. :)
Kb fele útnál hátranéztem jönnek e, mert azt láttam, hogy nincsenek mögöttem és próbálkoztak, de csak nem sikerült, elvesztek. :D
Elég megalázó lehetett, ők outival, én meg mtb-al húztam el és azon a 8km-es szakaszon be se értek, utána a városban másfelé fordultak, mert sehol nem láttam őket. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#43484) rétisün válasza Doki-HUN1978 (#43481) üzenetére


rétisün
veterán

az elsőváltómat én pl. azért kellett, hogy levegyem, mert szorult a felverődött saras víztől, egyszerűbbnek tűnt a rugót kiakasztva kézzel mozgásra bírni a jó meleg szobában, mint a hidegben kint szórakozni vele :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#43485) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
50.000Ft megérne használtan?
[link] elég jó állapotba van.

(#43486) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

Milyen kerékpárt ajánlotok egy 193cm magas és 140Kg-os embernek. Jól gondolom, hogy az ilyen Tesco gazdaságos bringák kilőve? :U Pénzügyileg ne legyen több százezres kategória....Szeretnék aktívan mozogni és régen is imádtam a bringázást. Az utóbbi időben viszont nagyon eltunyultam. Válaszokat előre is köszi!

(#43487) madmike válasza Norbika88 (#43485) üzenetére


madmike
őstag

Ha tényleg nincs lelakva akkor mindenképpen.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43488) Doki-HUN1978 válasza rétisün (#43484) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Az enyém teljesen megszorult, kellett vegyek egy másikat.
De még több napos brigóban áztatás után sem tudtam megmozdítani, még úgy sem, hogy levettem a seegereket, rugót kiakasztottam, úgyhogy kuka lett.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#43489) Tüzi

lehet, hogy ez egy kicsit sok lett így elsőre tél után.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#43490) Norbika88 válasza madmike (#43487) üzenetére


Norbika88
senior tag

Mentem vele egy kört.Menetközbe állítható xcr teleszkópok vannak rajta, hidraulikus fékek, rendesen harapnak.Váltó 3*9, gyorsan és hangtalanul tette a dolgát tekerés közbe se nyekergett.
Continental külsők 2.0".
Csak magyar forrást nem találtam róla, hogy használtan mit lehet érte kérni azt meg főleg.
De hogy tavaly 600.- euro volt nem hangzik rosszul az 50k érte.

(#43491) Toomy válasza ludsimon (#43483) üzenetére


Toomy
senior tag

Mi van az outiddal, hogy nem azzal mész :F Már mindenhol csont szárazak az aszfaltok. Vagy megvárod, hogy letakarítsák a sok téli dzsuvát az úttestről?

(#43492) csabi94 válasza D.Orion (#43468) üzenetére


csabi94
őstag

"Külön gratulálok azoknak akik szövegértelmezési problémájuknál fogva nem értették meg, hogy mit jelent a két kép előtt az alábbi mondattöredék: "ha már itthon kell lennem"

Ezt nézem én is, hogy mindenkinek gond van a szövegértéssel? :D Amúgy meg ismerős a helyzet, néha nekem is itthon kell maradnom vigyázni tesóimra. :)

[ Szerkesztve ]

(#43493) attiati


attiati
veterán

Hogy tudom kiválasztani, hogy milyen méretű bringa / vázszerkezet / típusú ülés való nekem hosszútávon?
(181cm, ~75kg) Cross trekking lesz.

Idén nem kéne lecsúszni a bringa vételről, ha már a bringaexpóról megint sikerült pont ma :)

(#43494) Def26 válasza attiati (#43493) üzenetére


Def26
félisten

[link]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#43495) emre válasza D.Orion (#43459) üzenetére


emre
veterán

Kalapács mihez kellett? :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#43496) ludsimon válasza Toomy (#43491) üzenetére


ludsimon
veterán

más az oka. :) sok a kátyú, és ma is egy paraszt leszorított a kátyúba és pont nem vette fel a kamera.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#43497) attiati válasza Def26 (#43494) üzenetére


attiati
veterán

És ez így egységesen használható, teljesen szabványok az egyes gyártók vázméretei, kialakításai?
80 cm az átlépési magasságom.

100e - 140e ft között mit érdemes nézegetni cross kategóriában?
(merida, gepida? ktm-ek úgy nézem kilőve)

bicyclewebshop haldoklik, gondolom a bringa expo után mindenki elkezdte nézegetni az árakat :)

[ Szerkesztve ]

(#43498) csabi94 válasza ludsimon (#43496) üzenetére


csabi94
őstag

Akkor mostantól a Neuzerrel mész mindig? :D

(#43499) ludsimon válasza csabi94 (#43498) üzenetére


ludsimon
veterán

mutatok majd én videót az itteni kátyúhelyzetről....

undefined

(#43500) rii


rii
nagyúr

érdekes: tükör - csuklóra

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.