Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) Teasüti válasza D.Orion (#44049) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mert a rendőr számon kéri rajtad a mellényt. Kresz tartozék. Rajtam is hiába volt minden fényvisszaverős, még a hátitáskám is, nem volt kibúvó.

(#44044) ludsimon
Köszi!
Elsőnél először láttam olyat, ahol ugye nincs zene és pánikolnak alatta. :C
Mondjuk azon a keskeny kis ösvényen én is sikítanék, mint egy kislány.

[ Szerkesztve ]

(#44052) pengemetal válasza Teasüti (#44051) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nem csak a mellény a jó:
"54. § (6) A kerékpárt éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a külön jogszabályban meghatározott lámpákkal kell kivilágítani és a kerékpárt hajtó személynek - lakott területen kívül - fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie.
A fényvisszaverő mellény (ruházat) fogalma az 1. függelék III. részében a következőképpen van meghatározva:
k) Fényvisszaverő mellény (ruházat): az MSZ EN 471:2003. számú szabványban meghatározott követelményeknek megfelelő mellény vagy ruházat."

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#44053) Teasüti válasza pengemetal (#44052) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megkerestem ezt a szabványt. Ír arról a kresz vmit, hogy milyen szintű besorolásnak kell megfelelni?
Ettől függetlenül a rendőrt nem érdekelte, hogy én mennyi ilyen anyagfelületet hordok magamon.

És egyszerűbb a mellényt felvenni, mint bizonyítékokat gyűjteni és azt készenlétben tartani a rendőr számára.
Még ha igazam is van az ő szava ellenében, azért a mellény ártani nem árthat. Nem azt akarom kiíratni a sírkövemre, hogy "bezzeg a ruházata megfelelt a szabványnak". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44054) pengemetal válasza Teasüti (#44053) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Persze, igazad van, a mellény jó! Ezt csak arra írtam, hogy a rend őrei nem mindig vannak tisztában az előírásokkal...

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#44055) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ezt megvehetem? Budget gépemben gondolkodok menetes -> kazettás fejlesztésen a legkisebb beruházással. Egy kerék átfűzés kijön 2000-ből?

(#44056) D.Orion válasza Teasüti (#44051) üzenetére


D.Orion
veterán

Igaz, ott a pont. Fényes nappal én nem hordok mellényt. Rossz időben vagy este viszont igen. Mai tóköröm során Velencén pont belefutottam egy igazoltatásba. Nekem csak intettek és továbbengedtek, lehet, hogy lakott területen kívűl megállított volna és jól megbüntet. Sima fekete felső volt rajtam. :DDD

(#44057) Muton válasza D.Orion (#44049) üzenetére


Muton
addikt

Mindig hátizsákkal csapatom, annak van fényvisszaverős huzata, bicajnak jó lámpái, macskaszemei, plusz az apró (kesztyűn, sisakon, nadrágon, itt-ott) már csak nekem kellene valami. Arra gondoltam, hogy mivel nagyon nem megyek országúton, főleg nem este, elég lenne egy szabványnak megfelelő mellpánt, hogy ne szívassam magam a mellénnyel, meg a széldzsekit zöldre kellene cserélni, hogy ne csak hátulról legyek rikító.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#44058) ---Lasali--- válasza Teasüti (#44055) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Kónuszos agy nagyon lutri. Minden esetre ha tényleg nem használta sokat, akkor max kónuszt meg golyót kell cserélni.
Fűzés attól függ hol meg ki csinálja.. 1500 tól 3500 ig szokott lenni.
De azt ne felejtsd el hogy valószínűleg új küllőket is kell venned.

(#44059) Auratech válasza szki (#44045) üzenetére


Auratech
őstag

Nekem a két plusz egy esőkabát és egy melegítőalsó. Aztán jöhet bármennyi eső. Hideg már nincs. 5 fok alatt azért még kesztyű van nálam. Fűtök én eleget.

Auratech Field Recording

(#44060) .bruszli. válasza Teasüti (#44053) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Az jobban mutatna a sírköveden,hogy : "Pedig volt rajta mellény..." :F
Ez a 2 dolog nem igazán függ össze...a mellény nem azért van,hogy ne csapjanak el,hanem hogy a rend éber őrei ne büntessenek meg. :D

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#44061) Teasüti válasza ---Lasali--- (#44058) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vagyis jobban járok, ha az egész kereket cserélem?

Más: úgy néz ki a krómozott becsúszóm továbbra is élénken termeli a rozsdát. Legalábbis az olajsár jellegű trutyi, amit a szimmering gyűjtöget maga előtt a gödröcskék felett, erre enged következtetni. :(
Keresgéltem megoldás után, de neten nem találtam infót. Néztem a rozsda átalakítást és stabilizálást, de ezek inkább festékek, vagyis nem jó felfekvő felületekre.
Így marad az az opció, h végignézem a lassú elhalálozását és veszek másikat? :(
Mi a best buy a 20k alatti kategóriában? 80 mm kéne és egy colos nyakcső. Ahogy láttam itt minden krómozott acél becsúszóval van szerelve, vagyis bármit veszek ugyanígy járok előbb vagy utóbb... :O
Nem is értem miért nincs olyan sárvédő, ami védi a becsúszókat is. :((( Úgy, mint hátul a szoknyavédő.
Vagy hát f.szé nincs gumiharang a mai villákon! :W

[ Szerkesztve ]

(#44062) D.Orion válasza .bruszli. (#44060) üzenetére


D.Orion
veterán

Én sem hordom sűrűn a mellényt, csak ha úgy érzem, hogy autósként én is jó néven venném, de én is azt mondom, hogy az kell! Ma is rengeteg drága ruhás(egyen mezes/márkamezes) kerékpároson láttam pluszban a fényvisszaverő mellényt. Mindenki maga dönti el, hogy hordja-e, de lebeszélni róla senkit nem szabad.

(#44063) .bruszli. válasza D.Orion (#44062) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Ezzel en is így vagyok. Csak a 'kotelezo korulmenyek' kozt hordom...amugy eleg szerintem a civil lathatosagi szett. Ez mindenki sajat belatasa,hogy csak a jogszabalyoknak akar megfelelni...vagy alapban torodik a minel jobb lathatosagaval. Arra meg ugye nem csak a melleny megoldas.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#44064) Teasüti válasza D.Orion (#44062) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mindenki maga dönti el, hogy hordja-e [...]
Jah, amíg nem köteleznek rá egy csinos kis csekkel.
Külvárosban vagyok, kemény 500 métert megyek városon kívül és hát nem megtalált egy rendőr?! Ha meg már van mellényem, akkor meg már miért ne viselném? Amióta megvan, azóta nem is gáz hordani. :P

Előtte ugye húztam a szám, h ááá hülye kukás mellény, én aztán nem, nem ám!
Na most meg ha elfelejtem felhúzni induláskor, még vissza is megyek érte. :D

(#44065) D.Orion
Ezek jó termékek! :R
Nem lenne mellényem, biztos ilyet szereznék be.

Ha már kerékpáros, olyan nincs esetleg, ami hátul lenyúlik fenékig? Mert a mellényen lévő csíkot a táska kitakarja. Hátulról csak a táskát látni szinte és a mellény alsó szegélyéből egy keveset. Ha ott lenne csík, az jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#44065) D.Orion


D.Orion
veterán

Mellényről még annyit, hogy ezt kipróbálnám szívesen, kiváncsi vagyok mennyire tapadhat rá az ember hátára:

Ez a kettő meg hulladék kialakítás szerintem:
Össze vissza csapkodja a szél, volt ilyenem sajnos:

Ilyenem nem volt. Az biztos, hogy jól beállítható,de maga a felület meg olyan kicsi, hogy a legtöbb kerékpáros ruhán is van ennyi fényvisszaverő rész:

(#44064) Teasüti: Ha idézel, akkor az egészet idézd, ne csak egy részt. :U Nem szeretem, hogy ha így idéznek tőlem, kicsit kiforgatásnak tűnhet másnak.

[ Szerkesztve ]

(#44066) Muton válasza D.Orion (#44065) üzenetére


Muton
addikt

én az utolsóhoz hasonlót szeretnék, csak olyat, amin a fényvisszaverő vastagabb a zöld rész rovására. a második nekem ránézésre valami gyereknek szánt cucc lehet

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#44067) Teasüti válasza D.Orion (#44065) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mindenki maga dönti el, hogy hordja-e, de lebeszélni róla senkit nem szabad.

Ennek a mondatnak válaszom szempontjából a második fele nem releváns.

Amúgy sem idézek. Nyelvtanilag az ugye idézőjeles szerkezet. Jó esetben forrás megjelölésével ugye.
Fórumon viszont ez a forma terjedt el, hogy kiemelem azt (pontosan azt) a részt, amire reagálok. Problem? :P

Ez nem félrevezető másoknak, ez szvsz inkább azt mutatja másoknak, h nekem a te mondandódból mi a lényeg és mi alapján válaszoltam. Deal with it.

[ Szerkesztve ]

(#44068) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Sziasztok

Most javítom fel a bringám ez egy 1993-as 3x5-ös monti németországból (Ragazzi van ráírva..nem tudom mond ez valakinek valamit)
Hátul egy Maillard hátsó tengely volt Falcon 5-ös sorral(már a sokadik)...megérett a cserére..(egyenetlen felni stb).(több 10000e km) ki is cseréltem...teljesen új kereket fűzettem altrix warrior felni Joytec agy

Felraktak egy Shimano MF-TZ20-as 6-os koszorút..nagyon fasza szép meg minden.

A váltó még a RD-TY20 GS maradt....szakadt csere érett csoffadvány...bár végül is működik..állta a "sarat" sok éven át.
Most vettem az eddigi SL-MY15 váltókar helyett régifajta SL-TY18-ast

(off nem értem hogy lehet egy váltókar ilyen bunkó nagy pl SL-TY22...förmedvény)...talán még az újfajta SL-TY20..de ez is elég gagyi...
A jó öreg SL-MY20-as az SL-TY31-as is beszerezhetetlen gyakorlatilag (bár ez utóbbi is igen nagy bunkóra sikerült ) nah meg a többi 1993-as deore szériak stb... bár ha van valakinek zsír új :D
Nah mindegy talán jó lesz a RD-TY18
Az SL-TX30 meg a SL-TX50 hát végül is jól nézne ki, de a súly..nah meg amekkora dromedár..nem fér el szerintem az LX-es fékkarok mellett

Szóval a valódi kérdés az, hogy a RD-TY20 GS hátsó váltót (papucsos!) lecserélném alább az alternatívára...csak választani nem tudok...pls help melyiket
RD-TY18 v. RD-TY22 v RD-TY20 vegyek ugyan ilyet valahonnét.. mert ez a legtartósabb? ebben még anyag vót :D
RD-TY21 [link]szolíd visszafogott..tetszetős végül is...csak hát a legalja...ki tudja mennyire tartós (ez igaz a többire is)
RD-TX31 51 71.... régebbi széria megfelel..csak nem tudom mennyire tartós stb a nagy váltógörgők miért jók miért jobb stb?
RD-TX35 tök ok...csak hát a bowden görgő hiánya
RD-TX55 és 75 kicsit hajmeresztően néz ki...de ott van a bowden görgő is...attól félek ránéznek úhh de fasza királyság...nah lopjuk el :(

sőt RD-C101 és RD-C201...nah ez királyul néz ki, csak nem tudom hogy 6-os sorhoz jó lesz egyáltalán
4-5000 Ft ot szánnék rá
De ha van valami Altus verzió az is jöhet :D

[ Szerkesztve ]

(#44069) Manitou válasza angyalpc2 (#44068) üzenetére


Manitou
addikt

Vegyél használtan valami értelmesebb hátsóváltót. Ezek nagyon a legalja kategóriát képviselik . Valószínű kell majd váltófül is hozzá.
4-5 ezret biztosan nem adnék egy Tourney hátsóváltóért. Ennyiért simán kapsz használt alivio, de akár LX hátsó váltót is, amit nem említenék egy lapon az általad linkelt "förmedvényekkel" :D

[ Szerkesztve ]

(#44070) Muton válasza Manitou (#44069) üzenetére


Muton
addikt

5-ös sorra van alivio? azok nem minumu 7-esek?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#44071) Teasüti válasza Manitou (#44069) üzenetére


Teasüti
nagyúr

TY-22 van nekem - azt hiszem -, és ez a förmedvény 10 éve szolgál rendületlenül lényegében karbantartás mentesen. És ha jól be van állítva, akkor kifogástalan váltásteljesítményt nyújt. :P
Most rendeltem hozzá új váltógörgőket kemény 500 ft-ért. Kap egy kis zsírt itt-ott és indulhat a következő 10 évre. ;)
Igaz még sosem vertem oda sehova, sőt váltóvédő van felette. Rozsda nincs rajta. A 2 éves króm becsúszóm előbb rozsdásodott be. :C

(#44072) Manitou válasza Muton (#44070) üzenetére


Manitou
addikt

6-oshoz kell neki, azt írta 5-ről cserélt 6-ra.
Hátsóváltót annyira állítod be amennyire akarod a két végállás állító csavarral.
Ha váltókarra gondoltál, abból valóban 7-es alívió volt csak. :K

Teasüti Ismerem a típust nekem is volt TY még ezer éve :) Attól még nekem förmedvény ;] , hogy neked megfelelő a működése. Városi felhasználásra teszi a dolgát, de komolyabb igénybevételre azért nem való.

[ Szerkesztve ]

(#44073) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Azért a Tourneyt mert ha ellopják...akkor na ott egye a fene...:(
4-5000 nél többet azért nem akarok már rá költeni....az LX váltó az más téma lesz :D majd...
egyébként az is gond hogy papucsos...bár láttam már papucs átalakító fület is...

városra cangázni kell :D esetleg gondolom, hogy a TY 18-20-22 -es végül is működni kérdés hogy a
TY21 TX-esek mennyit dobnának a dolgon. mennyire strapabíróak

valamint a megvett SL-TY18-as váltókarral mennyire kompatibilisek?
És a legfontosabb: mire jó a nagy váltógörgő? :C
szóval miért érné meg nekem a TX75-ös és nem a pénz szemszögéből

[ Szerkesztve ]

(#44074) fpeter07 válasza Teasüti (#44064) üzenetére


fpeter07
veterán

Erről jut eszembe, megvan a tökéletes megoldás:
Decathlonban lehet kapni mellényt 10k-ért. No ha azt megveszed, biztosan hordani fogod...

(#44075) TripleB válasza fpeter07 (#44074) üzenetére


TripleB
senior tag

a Woww-nak vannak profi cuccai, érdemes megnézni őket :-)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#44076) superecneB


superecneB
őstag

Miért olcsóbb a Shimano SLX hajtómű 2013-as változata mint a 2012-es?? :F

[ Szerkesztve ]

(#44077) Teasüti válasza superecneB (#44076) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Miért olcsóbb az XTR lánc, mint az XT? :))

(#44078) #90933760 válasza Teasüti (#44077) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hány Barkas hoz el négy németül beszélő krokodilt, amiknek nincs haja és üvöltenek a samponok?

(#44079) superecneB válasza #90933760 (#44078) üzenetére


superecneB
őstag

42.

(#44080) ---Lasali--- válasza Teasüti (#44061) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ha nem jó a küllő méret az új agyhoz, akkor lényegében csak a felni maradna meg, plusz fűzgetni is kellene, meg küllő méret számolgatással szórakozni. Tehát ha a felnit nem akarod mindenképp megmenteni mert olyan szuperjó.. akkor igen, jobban járnál egy komplett másik kerékkel. Ha jó a küllő méret a másik agyhoz, akkor érdemes csak nekiállni szerintem.

(#44081) Teasüti válasza superecneB (#44079) üzenetére


Teasüti
nagyúr


:D

(#44080) ---Lasali---
Jah én is ettől tartottam. Akkor sztem kár erre pazarolni a pénzt, járkálok továbbra is görbe tengellyel.

[ Szerkesztve ]

(#44082) zoli03


zoli03
őstag

Ennek szerintetek mekkora váza lehet?

(#44083) Atesz 666 válasza zoli03 (#44082) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Én kb 16-17" körül saccolom.. :U

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#44084) ---Lasali--- válasza zoli03 (#44082) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

18,5 colos kb

(#44085) zoli03 válasza ---Lasali--- (#44084) üzenetére


zoli03
őstag

Megnéztem ma ezt, de eléggé kicsinek éreztem. A vázon volt egy 40-es matrica, az a mérete lehetett?
Ahogy nézegettem, 19-20"-os váz kéne nekem (184 cm, 85 cm belső lábhossz). Akkor ez a Mistral már nemigen fér bele?

(#44086) ---Lasali--- válasza zoli03 (#44085) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Genesis akkor 16 colos lehetett ha 40 centit írtak rá, meg annyinak is néz ki. Az nagyon kicsi neked.
18.5 ös egy hosszú stucnival meg hosszú nyeregcsővel még használható lenne talán, de neked 19.5-20.5 col körüli kellene. Vagy verseny geometriás hosszú váz, legalább 57 hosszú felső csővel, vagy minimum 59-60 as vízszintes hosszal. Legalábbis nekem ez a meglátásom.. kb én is ekkora vagyok mint te.

[ Szerkesztve ]

(#44087) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Délután voltam egy köröcskét, nagyon jó a speckó gatya betéte :)
Viszont örültem volna ha félúton nem kezd el esni az eső...

- Mindenki hazudik! -

(#44088) tomek017 válasza D.Orion (#43983) üzenetére


tomek017
tag

Látom Cree lámpád van. Megérte az árát? :)

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#44089) deicide válasza lecsokolbi (#44087) üzenetére


deicide
veterán

Kicsit irigyellek, ha szint kell, ott van Neked a Mátra. Nekem a Velencei-hegység jutott :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44090) fpeter07 válasza deicide (#44089) üzenetére


fpeter07
veterán

Én nem szívesen laknék kerékpáros szempontból hegységek között. Tegnap is alig bírtam felküzdeni magamat a dombtetőre. A lejtmenet vigasztalt valamelyest. Hiányoznak az alapok is, idén sztem 200km-nél többet nem mentem.

(#44091) deicide válasza fpeter07 (#44090) üzenetére


deicide
veterán

Én sem mentem annyit, egyben ;] De most gyalogos szempontból is értettem, főleg, hogy nemsokára Mátrabérc teljesítménytúra és fingom sincs, hogy tudom megoldani a logisztikát Recsk és Szurdokpüspöki között.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44092) D.Orion válasza tomek017 (#44088) üzenetére


D.Orion
veterán

100%-ban megérte, bár a kapcsolóját egy kicsit fel kellett javítani.

MTB-sek: Találtam két szép gépet, szerintem egész jó árban vannak, főleg a Magellan, de a Mali se rossz. tetszenek a telók és a váltószettek. Számomra mint amatőrnek persze. :U

[ Szerkesztve ]

(#44093) tomek017 válasza Teasüti (#44061) üzenetére


tomek017
tag

Nem okoskodni akarok, nem tudom találkoztál e vele, lehet kapni becsúszóra olyan védő gumibszást amit a váz hajtás felőli oldalára raknak, h a lánc ne sértse meg a vázat. Tépőzáras valami. Ebay-n 2 db valami 600 ft körül van

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#44094) gmatti válasza tomek017 (#44093) üzenetére


gmatti
csendes tag

Ilyesmire gondolsz.
Én csináltam házilag.

(#44095) Teasüti válasza tomek017 (#44093) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Neoprén tépőzáras védőhuzatot lehet venni becsúszókra, ha erre gondolsz. Ismerem, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy jó is. Ha egyszer átázik, akkor nedves közegben csücsül a becsúszó, amíg ki nem szárad. Az mennyivel lenne jobb?
Jó öreg gumiharang, az kellene rá. Egyszer már megcsinálták a tutit, az kint tart vizet, port, mindent. Alatta vígan csúszkálhatna a szimmering a tiszta kenőanyag filmen szennyeződések nélkül. Aztán kitalálták, hogy fölösleges. :W
Még jól is nézett ki rajta, bár ezzel a véleménnyel sztem egyedül vagyok. :)

Talán megvan még a Zoom villám, amin van ilyen harang. Át lehetne szerelni, sztem annak is egy colos szára van. Meg vmi retek szimmeringnek látszó tárgy rajta, amire rá lehetett húzni a harang végét. :D Kíváncsi lennék lehet-e rögzíteni egy normális szimmering körül. Csak most már megette a fene...

[ Szerkesztve ]

(#44096) lecsokolbi válasza deicide (#44089) üzenetére


lecsokolbi
aktív tag

:D hát igen. Ez volt idén a 2. tekerésem :DDD örülök, hogy hazaértem.

- Mindenki hazudik! -

(#44097) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

-Nekem is rá kéne még gyúrnom a 15.-kei szezon nyitó túrára,de ahogy nézem elég sz@r idő lesz.. :U

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#44098) lsebestyen válasza Atesz 666 (#44097) üzenetére


lsebestyen
addikt

csak nem RMKSE? :))

[ Szerkesztve ]

(#44099) D.Orion válasza lsebestyen (#44098) üzenetére


D.Orion
veterán

Beszéljetek már magyarul, avassatok be. :DDD

Más a fentebb linkelt Magellan kezd veszélyesen megtetszeni, pláne ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#44100) lsebestyen válasza D.Orion (#44099) üzenetére


lsebestyen
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.