Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) madmike válasza Bati0501 (#44450) üzenetére


madmike
őstag

Tény, hogy néha sokat kell várni, de cserébe az itthoni ár töredékéért hozzájuthatsz a dolgokhoz.

Nagy bringás akciók vannak most.
Sisak 3000ért ( hogy ezt hogy tudják ingyen elküldeni??? Nem értem hogy csinálják)

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44452) rii


rii
nagyúr

vasárnap lesz a legszelesebb?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44453) Kakumix


Kakumix
senior tag

2 hónap az karácsony előtt volt, egyrészt volt az ünneppel járó nagy terhelés és úgy hallottam, hogy volt ősszel valami gubanc és emiatt szigorítottak az ellenőrzésen is. Korábban nálam 2 hét volt az átlag (1x héten belül megjött).
Na, ezt Bati0501-nek szántam válaszul.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#44454) Bati0501 válasza madmike (#44451) üzenetére


Bati0501
őstag

:K

(#44455) Teasüti válasza Bati0501 (#44450) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem most egy hónap volt, mire ideért. 30 munkanap után jó, ha az esetet (case) jelzed az ebay-nek, ekkor már indul a garanciális folyamat. Ha ezt elmulasztod, akkor lecsúszol a ebay buyer protection szolgáltatásról. Ez alapjaán a 2 hónapos szállítás bőven elkésett. A leglassúbb nemzetközi posta is elhozza 30 munkanpa alatt.

(#44456) Teasüti válasza Teasüti (#44455) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Javítom, 45 naptári nap.

(#44457) attiati


attiati
veterán

1. Ha kompromisszumot kell kötni, akkor inkább az első vagy a hátsó váltó legyen gyengébb minőségű? Úgy néztem, hogy szinte minden bicón az első váltóból tesznek gyengébbet.
2. 52-55-ös méret között vagyok valahol félúton. Inkább nagyobb, vagy kisebb méretű biciklit érdemes venni?
3. Caprine és Kross márkáról mit gondoltok? Ár/érték arányban jónak tűnnek; alivio-deore váltóval 140-150 körül már van trekking.

(#44458) venember83 válasza attiati (#44457) üzenetére


venember83
nagyúr

1. Inkább első, de legfontosabb a váltókar, az irányít.
2. Inkább minimálisan kisebb, mint túl nagy, mert így kezelhetőbb a gép, plusz hátranyúlásos nyeregcsővel és nagyobb stucnival hosszabbítható a bringa.
3. Inkább Kross, bár azok is elkezdtek drágítani.

(#44459) ludsimon


ludsimon
veterán

Ez odab@szott! :Y

undefined

(#44460) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Szerintem ez se rossz..? :U

[link] :Y :C

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#44461) #90933760 válasza ludsimon (#44459) üzenetére


#90933760
törölt tag

És nem csak tárcsafék van, de még a gumi se olyan szar vastag sokon. Hm.

(#44462) GeneraL_XTX válasza attiati (#44457) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát Kross-ról sok jót nem tudok elmondani. Havernak van Level A2 azt hiszem, persze nem egy csúcs darab, de nem is volt olcsó, most is olyan 115-120k körül mozog.

Fél év alatt tönkrement a monoblokkja, pár napja szétszedtük, és meghűlve láttuk hogy valami olcsó szar műanyag tokos monoblokk volt benne....egy ilyen árú bringánál még egy viszonylag olcsó, acélvázas shimano-t is kispórolnak belőle, és akkor ezzel menjél terepre.....én részemről a Krosst felejeteném. :(

(#44463) Eagl3 válasza attiati (#44457) üzenetére


Eagl3
veterán

Még mindig nem vettél bringát? Pont egy éve keresel magadnak bicót...
140-150 körül már baromi jó bringák vannak, nem értem a problémád. Bemész a boltba, amelyik tetszik kipróbálod aztán kész. Ebben a kategóriában nagyon már nem nyúlhatsz mellé. A felszereltség meg kb. egyenesen arányos az árral gyakorlatilag márkától függetlenül. Vannak némileg olcsóbb és drágább márkák, de azt látja az ember.

(#44464) D.Orion


D.Orion
veterán

Sajnos a webbicikli-ről nem sikerült beszereznem egyik korábbi Magellan gépet sem, mert jelenleg nincs. Így nem lett MTB/AM vásárlás, nézegetem tovább az oldalakat és bikemag apróra most olyan gépek kerültek fel, hogy csak lesek, persze méretben nekem nagyon kicsik. :(

(#44465) madmike


madmike
őstag

Valakinek nincs valami 10cm körüli szarva eladó?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44466) attiati válasza venember83 (#44458) üzenetére


attiati
veterán

köszi

Eagl3: nem vettem meg akkoriban, aztán leálltam a témával 1 évig, nem vagyok benne biztos, hogy kihasználnám. De idén mindenképpen veszek valami bicót. Az is lehet, hogy csak valami városjárós olcsó használtat. Te mit vennél 140 körül?

[ Szerkesztve ]

(#44467) TripleB


TripleB
senior tag

Országúti projekt indul.
egyelőre ez a Bulls van kinézve...

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#44468) GeneraL_XTX válasza D.Orion (#44464) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Írták is h a Magellánokkal most beszerzési gondok lesznek:(

(#44469) venember83 válasza #90933760 (#44461) üzenetére


venember83
nagyúr

Minek tárcsafék triál gépre? Hidraulikus peremfék könnyebb, kis erővel blokkolni meg bőven jó.

(#44470) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Szeretnék egy olcsó SS városi bringát. Kavarognak a fejemben a különböző dolgok, szóval jó lenne ha valaki kijavítana/megerősítene. A tervem az, hogy veszek egy olcsó kazettás agyas országútit a piacon, és a kazetta helyére felteszek bontott hézagolókat meg egy fogaskereket. Beállítom a láncvonalat aztán lezárom a lockringgel. Vagy fogsorból bontott hézagolót, vagy valamilyen csövet használnék a hézagolásra. Találtam ilyet is, de ez túl drága. Ez így működni fog?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#44471) madmike


madmike
őstag

Érdemes ezt a videót megnézni. Ők elhitték, hogy bármit meg tudnak csinálni és nem mellesleg van benne bringás rész is. :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44472) Eagl3 válasza attiati (#44466) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem tudom mit vennék, de szerintem teljesen mások az igényeink ezen a téren, szóval teljesen mindegy, hogy mit vennék. :)

(#44473) venember83 válasza Tomi_Sci (#44470) üzenetére


venember83
nagyúr

Legfontosabb kérdés, hogyan oldod meg a megfelelő láncfeszességet, milyen papucsos a váz? Ha Shimano fogsorral kompatibilis a hátsó agy, akkor ez megoldás lehet a hézagolásra, olcsó és bevált.

[ Szerkesztve ]

(#44474) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. A bringáról le akarom szedni a villát, de a kormányszár teljesen be van ragadva a villába és sehogy sem tudtuk kiszedni. Van-e valakinek bármilyen tapasztalata?

(#44475) Tomi_Sci válasza venember83 (#44473) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Vízszinteshez közelítő papucsos vázat vennék, és az ottani pozícionálással szeretném feszíteni a láncot.
Pályapapucsnál amúgy meg kell bontani láncot, hogy ki lehessen szedni a kereket?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#44476) csabi94 válasza Brian_RL (#44474) üzenetére


csabi94
őstag

Ha jól értelmezem, a villa nem akar kijönni a vázból. Rakj rá valami kis deszka darabot, és azt üsd meg kalapáccsal, hogy ne sérüljön a villanyak.

(#44477) Brian_RL válasza csabi94 (#44476) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

A villa lötyög a vázban, simán kijönne a vázból, de a kormányszár még benne van a villában, sőt ott van valószínűleg beragadva-berozsdálva-összeragadva (nemtudom melyik) és ezért nem jön szét. Elég régi típusú a bringa, és nagyon régen volt szétszedve.
Fújtam bele csavarlazítót is, ütegettem, de semmi.

(#44478) ---Lasali--- válasza Brian_RL (#44474) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Hogyne lenne... :DDD Nyáron csináltunk olyat, hogy a teleszkóp nem jött ki a bringából, de szétszedni sem lehetett a telót. Fűrésszel elvágtuk a becsúszókat a szimeringnél, majd ezeket a végeket befogtuk a satuba, és ketten a satupadon állva mozgattuk ki belőle a belerohadt stucnit, diót. Videózni kellett volna..
Egyébként igen, próbáld meg közbe áztatni csavarlazítóval, alulról felülről oldalról mindenhonnan, hagyd úgy egy napig, aztán próbáld meg beütni fa alátéttel hogy ne sérüljön, hogy valami kemény alátámasztást adsz a villának, de figyelni kell hogy hol meg merre, nehogy a papucsokat szétcseszd. Ha nem megy akkor jön a kiforgatás, cső a villa közé, vagy satuba befogni, szintén fa, vagy rongy betétekkel hogy ne sérüljön, ha végképp nem megy akkor ha nyitott a villa alulról, onnan a diót megütni, ha akkor sem megy, akkor fűrésszel le kell vágni a stucnit, vagy ha a tő csavar is be van rohadva, akkor addig oldani míg el nem szakad a csavar. Stb. Nagy élmény. Végén mikor 2-3 órát szopunk vele és el akarunk kérni 2 ezret, akkor meg néznek hogy mi volt rajta annyi.

(#44479) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ez az agy nem semmi!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44480) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#44479) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szép, csak kár hogy ennyire rossz küllő mérettel fűzte be. Nagy élmény lehet centrírozni.."jól" oda lehet férni az anyákhoz.. Vagy a túl oldalt a felninél is lehet anya? :DDD Nem hiszem mert akkor mindegyik küllő ugyan annyira lógna ki itt az anyából a képen.

[ Szerkesztve ]

(#44481) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#44480) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Kicsire nem adunk, nagy meg nem számít. Ilyet nem hajtanék, isten ments, hogy hozzá kelljen nyúlni, fel a falra, vagy be a vitrinbe, és nézni kell :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44482) Brian_RL válasza ---Lasali--- (#44478) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Szuper! Köszi a tippeket, akkor megpróbálom áztatni mégjobban, meg tekergetni. :)

(#44483) superecneB


superecneB
őstag

Tudnátok segíteni pár példával?
25mm széles felnire keresnék 26"-os semi-slick gumit. CST City Travellert használtam régebben de azt kínszenvedés volt felküzdeni a felnire mert túl széles. (1.75-öst)
Tudna valaki ajánlani megfelelő gumit (esetleg reflex csíkosat) ami nem túl drága?

(#44484) madmike


madmike
őstag

3 hét múlva lesz egy az Alpinbike által szervezett teszttúra. Mit szólnátok, ha szerveznénk rá egy "topictalálkozót"? Április 7.-én 11-kor indul Dobogókőről. Úgy gondoltam, hogy odatekerhetnénk együtt (aszfalton, Budapestről olyan 30-35km). Aztán a túrával terepen vissza (44km). Miután ez egy teszttúra, igy lehet rá kérni tesztbringát, igy azok is jöhetnének akiknek nincs mtb-jük. Akinek pedig sok lenne, hogy még odafelé is tekerni kell, az jöhetne Dobogókőre az Alpinbike által biztositott busszal.
Lennének érdeklődők?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44485) ludsimon


ludsimon
veterán

(#44486) Auratech


Auratech
őstag

Most jön a gumiszerelés II. Mivel a tüske még két helyen megbökte a belsőt, amíg az leeresztett. A külső egy CST SAULO 5mm High Protection. Amúgy nincs rossz véleményem róla, mert jól tapad és alig kopik. Csak azok a fránya tüskék ne lennének.
Az biztos, hogy kerül majd egy vastag falú kaucsuk belsőgumi a ragasztgatott helyére és esetleg defekt-ellenes folyadék is..

Auratech Field Recording

(#44487) venember83 válasza madmike (#44484) üzenetére


venember83
nagyúr

A tesztbringáknál le kell szurkolni a vételárat, nem?

(#44488) madmike válasza venember83 (#44487) üzenetére


madmike
őstag

Lövésem sincs. Valami kauciót biztos kérnek, de hogy az mekkora összeg nem tudom.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44489) madmike válasza venember83 (#44487) üzenetére


madmike
őstag

Nézegettem az oldalt és sehol nem esik emlités arról, hogy fizetni kéne, csupán annyi, hogy fényképes irattal kell magad igazolni.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44490) rétisün válasza ludsimon (#44485) üzenetére


rétisün
veterán

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#44491) madmike válasza rétisün (#44490) üzenetére


madmike
őstag

Önnek 1 új üzenete érkezett :D

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44492) rétisün válasza madmike (#44491) üzenetére


rétisün
veterán

nekem ugyan nem, ez nem az én facebookom. az enyémre be se tudok jelentkezni, mivel nem én raktamm fel magam :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#44493) madmike válasza rétisün (#44492) üzenetére


madmike
őstag

ŐŐŐŐ, ha Te mondod :D

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44494) csabi94 válasza rétisün (#44492) üzenetére


csabi94
őstag

:DDD :DDD

(#44495) Toomy válasza rétisün (#44492) üzenetére


Toomy
senior tag

Akkor csak valamelyik rajongód lehetett :DDD

(#44496) rii


rii
nagyúr

voltam tolni egy 40-est
romantikusan hideg van

ha van egy egysebességes retro gép, és néha félig megszalad a hajtás, ... az mitől lehet? .-O

(#44491) madmike:

biztos vót'má .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44497) ludsimon válasza rétisün (#44492) üzenetére


ludsimon
veterán

XDDDDDDDDDDDDDDD

Amúgy pedig itt a helyes link :)

undefined

(#44498) rétisün válasza Toomy (#44495) üzenetére


rétisün
veterán

tesóm volt..... :U

valamiért úgy gondolja, nekem fenn kell lennem a face-n.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#44499) szki válasza rii (#44496) üzenetére


szki
őstag

Szalajt. Kopott/nyúlott lánc, lánckerék, és elcsúszik a lánc a lánckerék felett. De lehet belül az agyban is gond, ha a klasszikus kontrás bicaj. Sok ilyen agyat szedtem szét a '80-as években :)

#44490) rétisün: A Stalker megy még mindig? Azt hittem végigjátszottad :)

[ Szerkesztve ]

(#44500) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Holnaptól lesz a Lidl-ben kerékpáros cuccok leakciózva.

Engem speciel a következő dolgok érdekelnének:
- Kerékpáros rövidnadrág
- Rövid ujjú kesztyű
- Kerékpáros zokni.

Van aki vett már ezek közül valamit? Ha igen leírni a véleményét róla?

(#44498) :

Ismerős. Az én tesóm is beregisztrált oda, azóta se tudok belépni azzal a fiókkal mert nem tudom a jelszót :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.