Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) #90933760 válasza sultansmith (#44392) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na, valami ilyesmi kéne nekem is, csak acélvázas. Full merev, beleférjen a 2.5-ös gumi akár és olcsóbb de használható tárcsafékkel, vagy ha nincs más rendes V-vel.

Amúgy arra is gondoltam, hogy veszek egy ilyen Y vázas összteleszkópos tárcsás rettenetet. És leteszteljük mit bírnak, ha majd eltörik/széthullik a rugó akkor lehet zártszelvényekkel kipótolni. :DD

(#44402) Auratech


Auratech
őstag

Kicsit felértékelődött számomra a tesóm scott nitrous 30-a, mióta itt olvasom a fórumot. Nem sokra tartottam, mert nehéznek és lassúnak találtam. Amire való, sosem használta, csak én, a Bakonyban...titokban...

Auratech Field Recording

(#44403) Teasüti válasza #90933760 (#44401) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A rugóstag lesz a legutolsó ami eltörik rajta. Akármennyire is hihetetlen, ezek ipari felhasználásra való rugók, olcsón kínából. Gondolok itt a közönségesebb faék egyszerűségű „piros” és „fekete” 150-es tagokra. :)
És egy rugóacélnak elég jó anyagból kell lennie, még ha kínai is. A legritkább esetben kapsz kézhez selejtet.

A zártszelvénnyel való kimerevítést nem ajánlanám, hamar szétveri a vázat, ha nagyobb ütéseket kap.

(#44404) #90933760 válasza Teasüti (#44403) üzenetére


#90933760
törölt tag

Gondolom a sok sártól a becsúszók fognak megdögleni, a vázrugó ahol rögzítve van azzal a két vékony csapszeggel a vázhoz, azok is gyorsan kikopnak eltörnek. A kerék, küllő az gondolom hulladék bár mivel rugózik talán nem kap akkora ütést, vagy nem tudom. Meg ezek a teleszkópok amúgy is inkább mozognak össze-vissza feleslegesen minthogy a dolgukat tennék, eltudom képzelni hogy inkább zavar, hátráltat mintha egy sima merev vázas bicó lenne. A váz meg gondolom hajlik, vagy hegesztésnél törik. Ha sikerülne egy acélt kifogni az még annyira veszélyes nem is lenne talán. De a teleszkóp viselkedéstől tényleg tartok. :DD Érdemes ezt 100x átgondolni, mert egy 5 ezres boltbajárós 20 éves monti is jobb.

(#44405) Teasüti válasza #90933760 (#44404) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A mostani áruházi példányokról nem tudok nyilatkozni, nekem egy Neuzer Y vázas van. De ez igényesebben van összerakva, bár ugyanabban a kategóriában szoktuk emlegetni.
Nálam a csapszegek a mai napig szolgálnak, évek óta. A váz nincs szétverve, pedig ezen a bringán éltem a kamaszkorom is - ütöttem, vágtam. A Zoom villa, az ment tönkre hamar - így is két évet szolgált. Más nem. A kerekeket könnyen le lehetett gyilkolni, volt, h egyetlen cserkész túra után vihettem centríroztatni, de maéletbiztoa közlekedésben felhasználva semmi gondjuk nincs - a hátsót leszámítva, az cserélve lett duplafalúra. Pedig nem sajnálom, rendesen kihasználom a rugózást. :-)
Azt se mondanám, h össze vissza rugóznak. Még nem ültél ilyenen látszik. Ha a súlyodnak megfelelő a beállítás, akkor normálisan mozog csillapítás nélkül is. Elvégre már maga a váz és a tag nem épp finom mozgása csillapít. :-D

Szvsz itt is lehetne két kategória. A hiper horrortól az enyém azért jóval különb. Aki meg hiper horrort visz ki terepre, az kössön előtte életbiztosítást! ;-)

Hehehe megnyertem ebay-en egy licitet, kemény 2.03 $-ért kapok egy bicikli riasztót. Ezt a vázra rögzíthetős ABC gombos csodát. Ez még ebay-es viszonylatban is fél áron van. :C

[ Szerkesztve ]

(#44406) pengemetal válasza Teasüti (#44405) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Pont most néztem, hogy "enyhén" túlárazták a bónusz brigádon ezt a riasztót! Hány százalékos haszon is ez!?!?

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#44407) venember83


venember83
nagyúr

Akrigg bácsi visszatért: [link]!

(#44408) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Na, ki pattan ma nyeregbe? ;] Én este megyek egy kis filmezésre, remélem odaérek :D

(#44409) deicide válasza lsebestyen (#44408) üzenetére


deicide
veterán

Bringázni nem megyek, de voltam kint gyalogolni, a leírásban benne van, hogy milyen körülmények uralkodnak Fejér megyében :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44410) csabi94 válasza lsebestyen (#44408) üzenetére


csabi94
őstag

Én este spinningre bicóval szeretnék menni. :DDD

(#44411) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ma voltam a bambusz projektes cimbimmel megint esztergályosnál egyeztetni. Nagyon lassan halad a projekt, mert az eleje döcögős, összeállítani a prototípust, meg gyártási folyamat pontos részeit, de azért alakul. Részletesebb infót nem kaptok még, az szakmai titok ;]

De ha kész lesz, esetleg valami nagyobb volumenű előrelépés lesz, akkor mutatom, ha van rá igény. Ha a tervek összejönnek, akkor olyan váz lesz, hogy ihaj-csuhaj! :)

venember:

Ez a srác (is) nagyon vad, hozta a szokásos formáját.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#44412) fpeter07 válasza venember83 (#44407) üzenetére


fpeter07
veterán

Már hiányoltam, Dani MacaSkillel együtt. Gyakrabban csinálhatnának videókat. :)

[ Szerkesztve ]

(#44413) lsebestyen válasza deicide (#44409) üzenetére


lsebestyen
addikt

ez durva :Y Remélem aki elakadt valahol nem lesz senkinek semmi baja :/

(#44414) deicide válasza lsebestyen (#44413) üzenetére


deicide
veterán

Megkérdezgettem az autósokat, mindegyik azt mondta, csak reggel jöttek erre, nem este óta vannak ott, van mindenük, megvárják, míg eláll a szél és lehet kotorni érdemben a havat. Az a kemény, hogy mész az úton, 2-3 cm hóban és szinte a semmiből a nem szélvédett részen 60-70 cm falba futsz bele a kanyar után, ahonnan már kitolatni sem lehet...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#44415) lsebestyen válasza deicide (#44414) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát igen, csak van aki már tegnap óta a pályán ragadt :(

(#44416) Kronk


Kronk
őstag

Tudnátok lámpában segíteni?

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#44417) szki válasza venember83 (#44407) üzenetére


szki
őstag

Nagyon jól nyomja a srác!

(#44408) lsebestyen: Én ma nem bicajozok, de úgy nézem elolvad a hó Zalában, és hétvégén lehet szaggatni az aszfaltot.

(#44418) Tomi_Sci válasza Kronk (#44416) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Jobban járnál egy kínai powerledes lámpával, 18650-es lítium akkukkal, és töltővel + bringás tartóval. Itt találsz bővebb infót.
Legjobb az Ultrafire 501B, 502B stb. Az erőssége attól függ milyen led van benne, meg milyen driver. Ledből a jobbak csökkenő sorrendben: XM-L2 U2, XM-L2 T6, XML U2, XML T6. Driverből 3A körülit érdemes nézni. Egy ilyen lámpa közepes fényereje keresztbe lenyeli azt a Sigmát.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#44419) ludsimon válasza Kronk (#44416) üzenetére


ludsimon
veterán

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#44420) Bati0501 válasza venember83 (#44407) üzenetére


Bati0501
őstag

2.55-nél: :Y :C :)) Meg az utána lévőfás se rossz... :DD :))

(#44421) D.Orion válasza deicide (#44409) üzenetére


D.Orion
veterán

Sétáltam én is, de fényképeztem közben így nem nyomtam Endo-t. FB van pár kép és videó Szfvár - Kisfalud határáról.

(#44422) Kronk válasza Tomi_Sci (#44418) üzenetére


Kronk
őstag

(#44419) ludsimon
Köszönöm mindkettőtöknek!
Mi a különbség az 501/502 között?
ludisom: linkelted, hogy 4 darabból kell megrendelni, hogy komplett legyen, gondolom ha nem veszek hozzá elsőre plusz aksit az nem gond, vagy ajánlott?
Szettben nem lehet megvenni?
Hátulra mit ajánlotok?

http://totesz.myminicity.com/

(#44423) ludsimon válasza Kronk (#44422) üzenetére


ludsimon
veterán

Meg tudod venni szettben is és a nevem ludsimon.
[link]
vagy
[link]

undefined

(#44424) Kronk válasza ludsimon (#44423) üzenetére


Kronk
őstag

Elnézésed kérem, a névelírásért!
Még azt meg tudod mondani, hogy mi a különbség az 501/502 között?
Illetve hátra milyen lámpát/villogót javasolsz?

http://totesz.myminicity.com/

(#44425) ludsimon válasza Kronk (#44424) üzenetére


ludsimon
veterán

egy pontba világít. nem terít.

undefined

(#44426) Tomi_Sci válasza Kronk (#44422) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Más a vetítési képük, ahogy azt már ludsimon linkelte.
Érdemes OP (narancshéj) reflektorosat használni, értelemszerűen jobban terít. ( A simát SMO-nak hívják. )
Hátulra szerintem édesmindegy mit tesz az ember, legyen vízálló aztán kész. Látni úgyis az elsővel fogsz.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#44427) Kronk


Kronk
őstag

Akkor marad az 501-es.
Egy aksival meddig bírja, illetve mennyi melegszik, a másik fórumba mintha azt olvastam volna, hogy túl tud melegedni...

http://totesz.myminicity.com/

(#44428) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, az endo wp-s mobilos verzióját szerintetek mennyire érdemes használni?
Vagy teljesen értelmetlen, mert pontatlan a mobil miatt?

Everybody lies.

(#44429) Auratech válasza Pttypang (#44428) üzenetére


Auratech
őstag

Omnia7-en használom. Aktív 3G kapcsolattal mindig pontos amennyire emlékszem. (A-GPS) Nyilván nem egy céleszköz, de tájékoztatásul nagyon hasznos, főleg, hogy gépen visszanézhetem, mi történt..

Auratech Field Recording

(#44430) Auratech


Auratech
őstag

Az ilyen ábrák rajzolására törekszem, ha zuhanyozni akarok beérkezés után a melóba.
[P:C][/P]

Auratech Field Recording

(#44431) Pttypang válasza Auratech (#44429) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor biztos csak a rossz idő miatt nem tudja bemérni a pozíciómat, majd csak jó lesz :)
Köszi :R

Everybody lies.

(#44432) Auratech válasza Pttypang (#44431) üzenetére


Auratech
őstag

Esetleg javaslom, hogy egyéb térképszoftverrel -bing maps- győződj meg, hogy a telefonod egyébként rendben működik. Akkor nincs kifogás az Endonak. Két helyen kell aktívnak lennie a beállításokban a helymeghatározásnak, plusz esetleg glonas és 3g. Miután pozícióban van, elég az edge/2G/ is.

Auratech Field Recording

(#44433) Teasüti válasza pengemetal (#44406) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az igen, még Testbike-on is 2k-ra van beárazva. -.-

(#44408) lsebestyen
Voltam kint, meg tegnap a szélviharban is. Itthon megint hülyének néztek, mint mindig...

(#44429) Auratech
A-gps-hez miért kell aktív netkapcsolat?
Nálam a régi Montém csak keresés előtt töltött le néhány KB-t, de azt is csak akkor, ha a műhold pozíciós adatok idősebbek voltam vmi ~167 óránál. Aztán offline tolta tovább.
A mostani Ace-emen meg egyáltalán nem vettem észre nethasználatot kereséskor és másodpercek alatt bemér.

(#44434) #90933760 válasza Teasüti (#44405) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tehát azt mondod, hogy a 20 éves boltbajárós montik helyett a hulladékokat is érdemes kipróbálni, mert azért bírják ezek, meg legalább ez rugózik meg van rajta gagyinger tárcsafék ami nem lesz egyből vizes és legalább fog? Meg mert egyformán fos mind a kettő?
Jó persze ezekből se a leghulladékabbat kellene kifogni, hanem csak simán hulladékot. De én még mindig a boltbajárós felé hajlok, abba több reményt meg életet látok. :DDD

(#44435) Pttypang válasza #90933760 (#44434) üzenetére


Pttypang
veterán

Vedd meg a gagyi vastag telósat, lássuk mit bír ;]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#44436) dqdb válasza Pttypang (#44428) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy teljesen értelmetlen, mert pontatlan a mobil miatt?
Egyáltalán nem értelmetlen! Egy céleszköznél sok telefon GPS-e pontatlanabb, de sok hozza ugyanazt a szintet, ez modellfüggő, érdemes utánanézni. Rosszabb környezeti viszonyok mellett (erdő, hegyek, magas épületek) hozhat rosszabb eredményt, de megfelelően gyakori mintavétel mellett a különbség nem számottevő szerintem, egy átlagos telefon is tökéletes tud lenni útvonalrögzítésre.

A szintkülönbség mérése már más kérdés, ott a kizárólag GPS alapú megoldások csúnyán elvéreznek (legyen az telefon vagy túra GPS), ugyanis a magasságadat meghatározása GPS segítségével már önmagában is pontatlan, nehezített körülmények között főleg (ismét erdő, hegyek, magas épületek), a probléma az, hogy a mérési hiba itt halmozódik, simán össze lehet szedni a valóságosnál két-háromszor nagyobb értéket is. A barometrikus magasságmérővel ellátott kilométerórák indulás előtt megfelelően kalibrálva közel helyes eredményt hoznak, ez alól kivétel egy hirtelen átvonuló front/változatos időjárás lehet,, mert ilyenkor a kalibráláskor megadott magasságadat már nem jó számítási alap. Sok GPS tartalmaz beépített barometrikus magasságmérőt is, ez annyival kényelmesebb, hogy itt időnként az eszköz a GPS magasságadata alapján újrakalibrálja a barometrikus mérőt, és nem neked kell ezzel foglalkozni (persze a gyakorlat ezen is ki tud fogni: a topikban 2 éve elemezgettem egy olyan helyzetet, amikor egy hirtelen beeső zivatar jóvoltából látható volt az újrakalibrálás és a hirtelen magasságvesztés a grafikonon, szóval tökéletes eszköz nincsen szintmérésre, csak megközelítően jó).

Ha telefon használata esetén ragaszkodsz mégis a relatíve pontos magasságinfóhoz, akkor azt javaslom, hogy töltsd fel a tracklogot a Garmin Connect rendszerébe, és kapcsold be a magasságkorrekciót. Ekkor a weboldal egy eléggé részletes szintadatbázis alapján kijavítja a GPS pontatlanságát, természetesen ez sem mindenható, de a valósághoz közelebb leszel).

A céleszközök egyik (szerintem hatalmas) előnye az, hogy nem a telefont merítik, külön akkumulátorról üzemelnek, és egy feltöltéssel egy telefonhoz képest ezt sokáig teszik. A másik nagy előnye az útvonal mellett a csatlakoztatott/beépített mérők (pulzus, cadence, hőmérséklet) naplózása (bár néhány telefonos program képest BT vagy ANT+ alapú perifériák kezelésére egyes platformokon és készülékeken).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44437) Mr.Csizmás válasza #90933760 (#44434) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a boltbajarosbol az acelvazasok meg jok, ha nem rohadnak, olcso uj alkatreszekkel megmentheto par evre kitolva a lejart tervezesi uzemidejet (eddig 3 ilyen bico van/volt a csaladban :DDD)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44438) Auratech válasza Teasüti (#44433) üzenetére


Auratech
őstag

Az Assisted-A. A szolgáltató szerveréről a műholdak pozícióját 7 napra előre letölti. Ez a pár kbyte. A cellák háromszögelésével segítve a hiányos gps pozíció-adatok ellenére elkezdi kiszámolni a helyzetet. Amikor mgkapja (50bit/s) sebességgel a műholdaktól a szinkronjeleket, pontosul. A-nélkül eltart 10 percig is akár. A GPS céleszközökben sokkal érzékenyebb, akár7-9 csatornás vevő van a telefonok átlag 3 csatornájához képest. A telefonokban az erősebb proci pótolja a nagyobb érzékenységet.

Auratech Field Recording

(#44439) Tomi_Sci válasza Kronk (#44427) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Marhára melegszik, ha nem kell ne tedd max. módba nyáron. Lehet csökkenteni "alufóliamoddal" (lásd lámpás topic) meg új hővezető pasztával. Elvileg nem olvadhat szét, de egy félórás működés után nem kellemes benne akkut cserélni puszta kézzel. Ha mégis szétolvad, akkor ált. homemade meg lehet csinalni. (visszaolvasztani :D) De ez csak azokkal szokott előfordulni akik még tuningolják is.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#44440) Kronk válasza Tomi_Sci (#44439) üzenetére


Kronk
őstag

Mostmár megrendeltem, majd kiderül hogyan fog beválni.
Ha gond lesz vele, úgyis jelentkezem :)

http://totesz.myminicity.com/

(#44441) madmike


madmike
őstag

Megjött a lámpa amit rendeltem. Első benyomás pozitiv. Korrekt fényereje van. Ami nem tetszik, hogy abszolut nem szórja a fényt, ez terepen szerintem hátrány lenne,mert csak azt látod ahova világitasz.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44442) Bati0501 válasza madmike (#44441) üzenetére


Bati0501
őstag

Mennyi idő alatt jött meg?Vámmal volt vmi?

(#44443) Teasüti válasza #90933760 (#44434) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amit linkeltél, arra pont nem félnék ráülni. Közönséges V-fékkel mi panaszod lehet? :-) Boltba járni ez is jó.
Ennél rettenetesebbeket árulnak néhol. A Neuzer-em közel azonos acél váz (manapság Altrix Tornado néven vesztegetik), viszont olyan szerelék van rajta, ami azért legalább rajta van a térképen. Vagyis Tekro v-fék, Shimano Tourney váltás és hajtás, Prowheel hajtóművel.
Rst capa t1 80 és hátul egy 165-ös RS Deluxe, amik nem eredeti alkatrészek. Jah meg a hátsó kerék lett cserélve. Minden más eredeti és 10+ éves. Hajtásláncot most cserélem, mert szarrá koptattam (5000+ km és a teljes kamaszkorom - max 2000 km). A váz forgáspontja szorulna fejlesztésre egyedül, kellene rá fúrnom egy zsírzó gombot, csak nem tudom milyen falvastagsága van a csapágyháznak. Valszeg kivitelezhetetlen... Ez nyöszörög kenés hiányában, de amúgy összességében nagyon jól szolgál a bicaj.

(#44444) madmike válasza Bati0501 (#44442) üzenetére


madmike
őstag

Semmi nem volt a vammal, ez meg nem akkora osszeg. Kb 2 het alarr itt volt

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44445) rii


rii
nagyúr

az itteni mércéhez nem sokat ... de toltam egy 34-est.
összesen 4 kerékpárossal találkoztam

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44446) Teasüti válasza Auratech (#44438) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi a tájékoztatást!
A szinkronjelet már nem netről szedi, ugye? Vagyis az én olvasatomban még mindig nincs szüksége a követéshez aktív net kapcsolatra az a-gps-nek.

(#44447) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ezt most találtam. Uniqa-nak is van már biztosítása? Kecsegtető az összefoglaló.

(#44448) Bati0501 válasza madmike (#44444) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen,ez nem nagy összeg,csak ki tudja,h néha mit gondolnak,néha kikapnak egy csomagot és megnézik...az akkor jó gyors volt,ebay-hez képest. :K

(#44449) madmike válasza Bati0501 (#44448) üzenetére


madmike
őstag

Nagy para akkor sincs, ha nem kapod meg. Barátnőmnek rendeltem telefontokot. Több mint 1 hónapja, nem jött meg, irtam az eladonak, aki szó nélkül küld egy másikat helyette, sőt azt mondta, ha 15 nap alatt nem jön meg visszautalja a pénzt.
Másik, rendeltem egy töltőt, de nem ugyanazt küldték mint amit rendeltem. Irtam nekik és visszakaptam az árát, ingyen lett egy töltőm...

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#44450) Bati0501 válasza madmike (#44449) üzenetére


Bati0501
őstag

Akkor szerencséd volt,jó eladókat fogtál ki. :K Nekem még nincs tapasztalatom az ebay-el,de amiket hallottam,h mennyi idő alatt jött meg a cucc,igen változó...mondjuk a te 2 hetedtől majd 2 hónapig,ami már igen durva.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.