Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43601) lsebestyen válasza Mr.Csizmás (#43599) üzenetére


lsebestyen
addikt

Te meglépnél vele :DDD

(#43602) Mr.Csizmás válasza lsebestyen (#43601) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak egy vodor akcios narancsot kernek a fuvarert :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43603) zoli03 válasza cekkk (#43598) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt például az ajánlott aukcióknál dobta ki a Vatera, nem is keresgéltem. Bár nem fékváltókaros, de ennyit szerintem megér. Szóval ha keresel, biztos találsz előbb-utóbb neked megfelelőt.

(#43604) lsebestyen válasza Mr.Csizmás (#43602) üzenetére


lsebestyen
addikt

Gondoltam h elsütöd :DDD

(#43603) zoli03: hát ez vlmi gyönyörű :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43605) cekkk válasza zoli03 (#43603) üzenetére


cekkk
veterán

Láttam én is, de hát na, nem az én színvilágom ezt meg hagyom másnak ;] :P

Köszi :R

(#43606) Toomy válasza madmike (#43600) üzenetére


Toomy
senior tag

Ropogást vagy 1x-1x egy nagy kattanást? Mert az utóbbi a SHIMANO monoblokkok sajátossága. Nekem az outimon és a mountin is ha abba hagyom az erősebb termelés és rálépek megint akkor néha kattan egy nagyot, de semmi több. Ez ilyen.

(#43607) madmike válasza Toomy (#43606) üzenetére


madmike
őstag

B+ monoblokk és ropogás

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43608) Syd69 válasza madmike (#43600) üzenetére


Syd69
aktív tag

Az enyém takarítással, zsírozással még egy szezont bírt...

Alma

(#43609) madmike válasza Syd69 (#43608) üzenetére


madmike
őstag

Amatőr kérdés, de a monoblokkot hogy takaritod ki? Az egy zárt valami.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43610) rétisün


rétisün
veterán

vajon le merjem venni az outiról a sárvédőt? esőben amúgy sem tervezek menni (persze ha elkap valahol, nincs mit tenni) de remélem hó már nem lesz, amil megint hetekig tartó locs-pocsot csinál :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#43611) lsebestyen válasza rétisün (#43610) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem hinném hogy még esne jelentősebb adag hó...

(#43612) tomek017


tomek017
tag

Sziasztok.
Schwalbe Road Cruiser és CST C1218 közül melyiket ajánlanátok?
Előbbi 2600-ba lenne, utóbbi kb 2100 ft.

Köszi

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#43613) TripleB válasza tomek017 (#43612) üzenetére


TripleB
senior tag

Szerintem a Schwalbe, ha megvan rá a keret.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#43614) tomek017 válasza TripleB (#43613) üzenetére


tomek017
tag

Meg, és ugye nem is nagy az ár különbség

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#43615) #90933760 válasza ludsimon (#43546) üzenetére


#90933760
törölt tag

Pont a napokba néztem én is azt a videót. A víz alatti kipufogó nagyon pöpec, a Subarunak speciel kiemeli a bubuzását. :DD Merthogy aki traktorozik az életében nem hajlandó beülni többet nem összkerékhajtású cuccba. ;] Legalábbis én így vagyok vele.

(#43616) madmike válasza tomek017 (#43612) üzenetére


madmike
őstag

Nekem ez a CST van, még csak a hétvégén tettem fel, ugyhogy sok tapasztalatom nincs vele, kb 100km-t tettem bele. 4bar fölött egész jól gurul, nagyon ballonos, ezért lehetetlen felütni, de mégsem olyan mintha tömör gumival gurulnál. Vastag a futófelület és az oldalfal is, ebből kifolyólag szerintem szúrásos defekteknek elég ellenálló lehet. Hátránya, hogy nehéz.
Én 2400ért vettem darabját ajándék belsővel. Best buy :)

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43617) hoffman_ válasza dudi6 (#43586) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Altrix Sypder, Vuelta Airline, Mach1 CFX. Amelyik tetszik.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43618) Gergő_ válasza rayoliviero (#43578) üzenetére


Gergő_
őstag

nem öl meg, de az ereidnek sanyi lesz. ami nőknél nem is olyan nagy gond...de nálunk...30 éves korodra egyedül a lábaiddal tudsz felállni ha rendszeresen iszod a taurin-koffein kombót. :)

(#43619) Cathfaern válasza Def26 (#43568) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Koffein megemeli a pulzust. Tegyük fel, koffein fogyasztása nélkül max terheléssel (amikor már úgy érzed mindjárt végig) fel tudod vinni 190-re a pulzusod. Ha emellé iszol annyi koffeint, hogy a nyugalmi pulzusod fel fog emelkedni 10-el, akkor a max pulzusod is fel fog, viszont azt lehet a szíved már nem bírja, és begörcsöl/infarktus/stb.
Nyilván ez nagyon le van egyszerűsítve, de ezért mondjuk azt, hogy sportolás mellé nem célszerű koffeint fogyasztani (főleg nem előtte és közben). Mondjuk ha reggel iszol egy kávét, délután/este sportolsz, és nem hajtod szét magad, akkor nyilván nem fogsz lefordulni a bicikliről. De persze jót akkor se tesz :)

(#43620) dudi6 válasza hoffman_ (#43617) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszi, pont ezeket nézegettem én is. Csak nem tudok dönteni...

(#43621) Def26 válasza Cathfaern (#43619) üzenetére


Def26
félisten

Értem, így azért világos mi a baj vele.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#43622) hoffman_ válasza dudi6 (#43620) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én vagy a Vueltát venném, vagy a Mach1-et. Releváns különbség nem lesz, amelyik jobban tetszik. A Vuelta talán picit erősebb, de én pl. Mach1-et tekerek a szenny belvárosi utakon 90kg-val, és nem panaszkodik.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43623) rayoliviero válasza belaazallat (#43591) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi, akkor pont jót választottunk, mert már közben meg is vettük. :R

(#43624) Teasüti válasza dudi6 (#43620) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vuelta Airline 1-et görgetek lassan egy éve. Jó pár kátyúba belevertem már és még nyolcas se nagyon van benne.
Mondjuk van felfüggesztésem és csak 2,5 bar körülire fújom a gumit, de egy outival meg ugye nem ugratsz bele a kátyúkba. :)

(#43625) Toomy válasza madmike (#43607) üzenetére


Toomy
senior tag

Akkor lehet, hogy csere. Feltéve ha tuti az adja a hangot. Mert a váz nagyon el tudja vinni a hangokat. Akár a nyeregcső is tud ropogni, ami szintén tekerésnél jön ki, de nekem pl. mikor kerékszettet cseréltem és más gyors zárral lett a kerék rögzítve úgy el kezdett recsegni ropogni alattam az outi, hogy majd meg őrültem, még monoblokkot is cseréltem mert totál arra gyanakodtam. Kb. 2 hónapomba került mire rájöttem hogy az FSA gyors zár a ludas. Visszament a SHIMANO és meg is javult...
Bár szerencsére nem olyan drága egy monoblokk, hogy egy próbát ne érjen meg. :K

(#43626) gmatti válasza madmike (#43609) üzenetére


gmatti
csendes tag

Sima két csapágy van benne, porvédőket lekapod, kimosod, zsírtneki, mehet vissza.
Érdemes mindenhol megzsírozni meg jól meghúzni akkor nem fog ropogni. :R

(#43627) ---Lasali--- válasza rii (#43554) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

725-ösnél direkt van egy reset gomb, de csak valami hegyes dolgokkal lehet benyomni. :DDD
CS200 nál meg tudtommal nincs, mondjuk az még nem fagyott le, de abból az elemet ki lehet kapni egy 200 ft ossal.

gmatti
Sajnos nem mindegyiknek lehet a porvédőjéhez hozzá férni, de egyébként igen meg lehet így tuningolni az ipari csapágyas megoldásokat is.

[ Szerkesztve ]

(#43628) madmike válasza gmatti (#43626) üzenetére


madmike
őstag

Egy régi bringánál lehet, de jo 15 éve már a monoblokk a divat.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43629) attiati


attiati
veterán

Próbálta valaki a számkódos hangriasztós kerékpárőrt? Linket szándékosan nem akarok tenni. Így látatlanban elég szkeptikus vagyok.

"Termékleírás:
Lerakod a bringád, egy kóddal aktiválod a riasztót és annak tudatában mehetsz a dolgodra, hogy a kerékpár biztonságban van. Ha megmozdítják a bringát 15 másodpercig riaszt, ez alatt vagy otthagyják, vagy követni tudod a hang után. Ha letelt a 15 másodperc, és a következő 5 mp-ben még mindig mozog, újra elkezd riasztani, ezt összesen 5-ször ismétli meg. Hogy inaktiváld, be kell ütnöd a 4 jegyű kódod (pl. ABCA). Vízálló, nem gond ha esőben rajta marad a bringán! A csomag tartalmazza felszereléshez szükséges anyagokat (csavarok). 9V-os elemmel működik (nem tartozék). "

(#43630) rétisün


rétisün
veterán

indul a nagytakarítás:

:))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#43631) ---Lasali--- válasza rétisün (#43630) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Társasház miatt nálam is ez a borzalmas módszer játszik mindig.. Én első kerék nélkül vagy teljesen kerekek nélkül szoktam betenni a kádba, rá egy műanyag sámlira. Úgy egyszerűbb vele bánni és nem lesz a plafon is sáros.
Hétvégén kimentünk montizni tihanyba, de feladtuk.. olyan sár van még mindig, hogy iszonyat.. lemosta a humuszt a dombokról hegyekről az olvadás rá az ösvényekre, gyalog sem járható nemhogy biciklivel. Most szerencsére újdonsült haveromnál le tudtuk mosni kertes háznál a bringákat.. aztán folytattam itthon a szervizt.

[ Szerkesztve ]

(#43632) Chosen


Chosen
addikt

Első merev villára milyen beszerzési helyet ajánlotok? Boltoknak nem nagyon van kínálata ebből, használtat meg ki tudja hol ugrálták már szét. Gyártanak egyáltalán minőségi merev villát? Egy Tesco-s donort sem szeretnék. Nincs semmi extra elvárás, normál cro-mo is megteszi, ugrálni nem fogok vele, MTB-re menne városba egy széthulló Suntour XC-60 (tárcsás) helyére.

[ Szerkesztve ]

(#43633) Toomy válasza rétisün (#43630) üzenetére


Toomy
senior tag

Én meg ma herdáltam el 400 pénzt gőzborotvára a kúton. De patika állapotú lett tőle a mounti. Már csak le kell majd szervizelni a következő télre. Most nyári álom jön a mountinak 8 hónapon át :DDD Talán ha nagyon esős idő lesz akkor azért előkapom. :K

(#43634) Auratech válasza rétisün (#43630) üzenetére


Auratech
őstag

Ez a hét végén nálam is játszott. Azért a kerekeket levettem, Az nem bonyi.

A gőzberetva még nálam is jól jönne. Most csak szemre patent a gép. Amúgy sikerült a fékpofákat is megolajoznom.. :) az első fékezéses alkalommal kerekedtek a szemeim a híd alján...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#43635) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Mivel az outimra nem lehet normális csomagtartót rakni ezért vlmi olyasmi megoldás kellene, hogy a nyeregcsőre rakható csomagtartóra raknék egy kisebb táskát. Ez meg ez a páros jó megoldás lenne? A lényeg h 10kg-t bírjon, és a táskából nem kell semmi extra, igazándiból a minél olcsóbb kellene! :R

(#43636) Kakumix válasza attiati (#43629) üzenetére


Kakumix
senior tag

Működik, eléggé nehéz letörni (kézzel) és hangos is, de ez nem számít sokat, ha senki nem foglalkozik vele. De vigyázz hol, kitől veszed, mert én pl. az ebay-ről 10$ alatti áron vettem egy "9V"-os akkuval együtt.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#43637) ---Lasali--- válasza Chosen (#43632) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nagyon problémás a merev villa beszerzés, főleg trekkingbe. Legnagyobb baj a megfelelő beépítési magassággal van.
Ami biztos van és jó minőségű, az karbon száras és tárcsa kompatibilis csak, és elég horror áron..
Ha nem találsz semmit talán tudunk segíteni.

(#43638) rétisün válasza ---Lasali--- (#43637) üzenetére


rétisün
veterán

"Ami biztos van és jó minőségű, az karbon száras és tárcsa kompatibilis csak, és elég horror áron.."

2-3 éve kerestem ilyent, akkor persze még nem nagyon volt. az is igaz, hogy nem is költöttem volna a bicaj árát egy villára :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#43639) gmatti válasza madmike (#43628) üzenetére


gmatti
csendes tag

Arról beszélek! :W

(#43640) Chosen válasza rétisün (#43638) üzenetére


Chosen
addikt

Nekem is ez a legnagyobb gond, hogy kb 20-30at jó ha ér a bringa, egy karbon villa meg önmagában ennyi lenne.

Egyébként nem is kellene tárcsás villa, mert a tárcsát már rég leszedtem róla, a féket is bontom már, elöl nem lesz semmi, csak mivel az agy tárcsás ezért keresek olyat, különben azt is cserélni kéne. A küllők már természetesen csontra vannak húzva, szóval akkor már azt is, de akkor meg már az olcsó felnit is és már bele is ment egy 10-es a 30-at érő bringába és még mindig ugyanannyit ér vele. Vagy szerintetek növelné ez az értéket? (Nem is eladás, inkább eszmei szempontból, hogy ne a semmibe menjen a pénzem)

(#43641) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Tiszteletem! Mi a véleményetek erről a bringáról? Azon kívül, hogy valószínűleg semmi köze a magnéziumhoz, szerintem valami tök egyszerű acél váz lehet a muffolások alapján.

[ Szerkesztve ]

(#43642) Teasüti válasza ---Lasali--- (#43637) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Közönséges merev mtb villát csak bontva lehet szerezni?
Én is észrevettem már, h kb nulla a kínálat. :F

(#43641) szentkuti11
Ennek csak a neve titán? :P

(#43643) szentkuti11 válasza Teasüti (#43642) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ez se nem titán, se nem magnézium, szerintem ez egy egyszerű acél váz. De a felszereltsége és az ára miatt felkeltette az érdeklődésemet.

[ Szerkesztve ]

(#43644) madmike válasza gmatti (#43639) üzenetére


madmike
őstag

Ja bocs :DDD

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43645) hoffman_ válasza szentkuti11 (#43643) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezt már én is láttam, pont a héten, tök véletlenül, az ára miatt akadt meg a szemem nekem is, ennyiért nagyon jó kis gép.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43646) ---Lasali--- válasza Teasüti (#43642) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Kb, vagy turizni kell nagykerben.. néha lehet találni. Múltkor hoztunk egy jó kis trekking villát, de levágták a nyakát olyan rövidre hogy gyakorlatilag semmihez nem jó, meg kell hosszabbítani majd és akkor jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43647) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Tolómérővel hogy lehet megállapítani egy láncról hogy hány sebességes? Mit kell mérni, és milyen széles mondjuk egy kilences lánc?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#43648) Teasüti válasza Tomi_Sci (#43647) üzenetére


Teasüti
nagyúr

2.182mm ebike szerint. Gondolom ez belső laptávolság lehet.

[ Szerkesztve ]

(#43649) #90933760


#90933760
törölt tag

Láncoknak hogyan van megadva a mérete? A Teszkós lánc amit kinéztem, arra nagy eséllyel milyen méretadatok vannak írva? És hogy mérjem le, hogy az enyém mekkora? Vagy vegyem meg oszt' vagy jó vagy nem?

(#43650) ---Lasali--- válasza #90933760 (#43649) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szemben van megadva, hogy hány szemes, de elég extrém áttételezés esetén rövid csak a legrövidebb lánc is.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.